Noord wijk begint bebouwing Grashoek Kreymborg Kritiek op verkoop woningen van RPS Behalve de heren zijn voortaan ook de dames hartelijk welkom bij Kreymborg in de Haarlemmerstraat. VIERHONDERD HUIZEN, BUURTCENTRUM EN WIJKWINKEL BEZOEK STAATSSECRETARIS VAN HUTTEN AAN LISSE Greenway-theater blijft behouden Raad Wassenaar akkoord met jeugdcentrum in Nijevelt Boete geëist^! voor aanrijd o vrouw in Hazerswoucfe; Th. Admiraal begraven Weteringse Girls, SJZ en KRV 2 naar finale REGIO- LEIDSE COURANT DINSDAG 22 MAART 1977 PAGINAjy NOORDWIJK Indien alles volgens plan verloopt, start men in juni van dit jaar met de bouw in de Grashoek- Er komen in deze nieuwe woonwijk 408 huizen, voor het overgrote deel bestaande uit premie-koop- woningen (328), verder 40 zogenaamd pre mie-woningen en nog eens 40 huurpanden voor alleenstaanden en tweepersoonshuis houdens. Tenslotte komt er een afronding van de wijk door de bouw van een buurt centrum, een „winkel op de hoek" en 24 garageboxen. Het ligt in de bedoeling de Grashoek in fasen te realiseren en met streeft er naar medio 1979 klaar te zijn. De uitvoering zal worden opgedragen aan Noord- wijkse aannemersbedrijven M. de Raad en Zoon BV, Bouwbedr.ji ^USCisdijk BV en Jac. van der Niet, die gezamenlijk 381 woningen voor hun rekeningen nemen. Daarnaast blijven nog 17 premiekoopwoningen be schikbaar voor kleinere aannemers. Verder is de moge lijkheid opengehouden om een tiental bouwperceeltjes (twee blokken van vijf woningen) toe te wijzen aan individuele gegadigden. Deze, in totaal 27 huizen, zullen nader in het bouwprogramma worden ingepast Er is gezocht naar een zo groot mogelijke verscheiden heid in de woningtypen, de grootte en de indeling. Een al te grote verscheidenheid schaadt echter de efficiency in de bouw en leidt daardoor tot hogere stichtingskos- ten. De meeste huizen zijn tuinkamer- of doorzonwoningen. Al naar gelang van het type, varieert de inhoud van de huizen van 327 m3 tot 414 m3. Een beperkt aantal woningen (28 krijgt drie kamers, de overige huizen zullen 4 tot 5 of 6 kamers tellen, terwijl soms ook de mogelijkheid bestaat tot het maken van een extraka mer op de zolderverdieping, of tot extra's als een dakkapel en een vaste trap. Men denkt verder aan keuzepakketten voor wat de afwerkmaterialen betreft Bij de realisering van de Grashoek kan worden uitge gaan van een sluitende exploitatie met een inkomsten en uitgaven een totaal van 8.156.200,-. Enige differentiatie in de koopprijzen zal er zijn, maar vast staat, dat alle woningen beneden de prijs van 123.000,- moeten blijven, want dit is de stichtingskos- tengrens voor premiewoningen. Een uitzondering vor men de 30 premie-O-koopwoningen, die tot een maxi mum van 175.000,- per woning mogen gaan. Wat de huurpanden betreft (40), wordt een kale aanvangshuur geraamd van 250,- 275,- per maand. Het ligt in de bedoeling een grote verkoopcampagne te gaan voeren. Door het geven van voorlichting aan de huur ders van gemeentewoningen en andere goedkopere huurhuizen, zal getracht worden een zo groot mogelijke doorstroming te bereiken. RIJNSBURG De kiesvereni ging van de plaatselijk AR. houdt vanavond een forum avond van A.R. raadsleden. Alle aanwezigen worden in de gele genheid gesteld vragen te stel len. De avond begint om acht uur in het Centrum. WASSENAAR - Het Wasse naars „Vocaliter" voert van avond in samenwerking met het Gewestelijk Orkest voor Zuid- Holland de Johannes Passion op in de Wassenaarse dorpskerk aan het Plein. Solisten zijn: Christine Harvey, sopraan; Eli sabeth Cooymans, alt; Michel ten Houte De Lange, tenor; Hein Meens, tenor; Harry van der Kamp, bas en Alexander Offen- berg, bas. De rol van Christus wordt vertolkt door Alexander Offenberg. Aanvang 20.00 uur. KATWIJK Morgen 23 maart om 15.00 uur zal mevrouw B. F. Bos-Beernink, echtgenote van Katwijks burgemeester, de pro testants-christelijke Molenhof kleuterschool officieel openen. De school ligt aan de Aster straat in de Molenwijk te Kat wijk aan den Rijn en is de eerste zelfstandige kleuterschool in deze wijk. Het schooltje, dat tegen de bijzondere basisschool is aangebouwd, omvat twee klaslokalen en een speellokaal. EXPOSITIE IN „JA" Nog tot en met zondag 27 maart duurt in galerie sportfondsenbad in Wassenaar de expositie van wer beide galeriehouders zelf: tapijten van Alexandra Stapff enV miek van Joop van Olden. ï3 Het is de eerste keer dat Joop en Alexandra in hun eigen 4n nieuw werk tentoonstellen. Er zijn op deze tentoonstelling bijzonder fraaie werkstu bewonderen. Tapijten in prachtige kleurencombinaties en bij LISSE Inwoners van de gemeente Noordwijk en Amstelveen hebben gisteren felle kritiek geleverd op de werkwijze van de Rijkspostspaarbank ten aanzien van de verkoop van huizen in deze gemeenten. Bewoners spraken hun verwondering uit over het feit dat de huidige bewoners van huizen geen voor keur van koop genieten bij verkoop van hun huurhui zen door de Rijkspostspaarbank aan derden. Inwo ners van de gemeente Amstelveen dreigde tijdens een bijeenkomst in Qbus in Lisse zelfs met een kort geding. De kritiek werd uitgesproken tijdens het bezoek van staatsse cretaris Van Huiten van Ver keer en Waterstaat, gisteren aan de gemeente Lisse in het bijzijn van de directeur van de RPS, de heer Matthijssen. Van Huiten bracht een bezoek aan Lisse in het kader van de komende Kamerverkiezingen. Hij beantwoordde vragen in het Vierkant en later op de avond in Qbus. De directeur van de RPS verklaarde in Qbus dat de RPS onroerende goederen af wil stoten vanwege de oninteres sante renteopbrengsten en in principe wil men deze porte feuille verder afbouwen. De heer Matthijsen verklaarde niet te weten dat bewoners geïnte resseerd waren in de koop van huizen (De RPS bezit woningen in de Van der Mortelstraat in Noordwijk en verder onder meer 700 woningen in Amstel veen). De huidige bewoners van huizen in de Van der Mortel- straat in Noordwijk vinden dat als er nog een ontsnappingsmo gelijkheid is in het voorlopig koopcontract tussen de RPS en de koper van dé panden (ver koopmaatschappij), daarvan in derdaad gebruik moet worden gemaakt ten behoeve van de bewoners. De staatsecretaris verklaarde dat verkoop aan een verkoopmaatschappij geen voorrang mag hebben boven Staatssecretaris Van Huiten in gesprek met verschillende vertegenwoordigers van bedrijven en beroeps-goederenvervoerders. verkoop aan een particulier. Te vens zei Van Huiten dat een wetsontwerp in voorbereiding is waarin zal worden vastgelegd dat bij verkoop van huizen de huurders voorkeur genieten. De bijeenkomsten in Lisse wer den eveneens bezocht door een aantal PTT'-ers. Zij leverden kritiek op het beleid van de rijksoverheid ten aanzien van de spreiding van de PTT. Haag se PTT'-ers zijn van mening dat de staatssecretaris de sprei dingsplannen gewoon heeft doorgedramd. Zij verweten de staatssecretaris de communica tie te hebben afgesneden. Van Huiten zegde toe een gesprek te arrangeren met de PTT. In de middaguren bracht de staatssecretaris een bezoek aan Lisse en aan de Lissese week markt. Van Huiten heeft enige tijd op school gezeten in Lisse en kwam gisteren na jaren weer terug op uitnodiging van de plaatselijke afdeling van de PPR Hij werd ontvangen ten huize van van het PPR-raadslid Maria van Ruiten. knappe keramiek, waaronder steengoed en aardewerk. KATWIJK In verband met het eerste lustrum (in oktober van dit jaar) van de wijkvereni- ging Molenwijk worden er vrij willigers gevraagd om te helpen bij de voorbereidingen van al lerlei festiviteiten. Op het pro gramma staan o.a. een zeskamp, een wielerronde en kinderspe len. Aanmeldingen gaarne bij de secretaris van de wijkvereni- ging: Fresiastraat 16, tel. 13271. VOORHOUT In de gemeente Voorhout is een tweede bridge- club opgericht. Het aantal brid gers in Voorhout neemt steeds toe en dat maakte de oprichting van een tweede bridge-club noodzakelijk, omdat de bestaan de club geen leden meer kon aannemen wegens een beperkte accommodatie. De bridgewed- strijden worden gespeeld op maandagavond in het parochie huis. Opgave voor deelname is mogelijk bij de heer J. Schout- sen, Kievitspark 48, tel. 12500. LEIDERDORP - De heer H. Jacobse, voorzitter van de WD- fractie in de Amsterdamse ge meenteraad houdt dinsdag 5 april een spreekbeurt tijdens de algemene ledenvergadering van de Leiderdorpse afdeling van de WD. Deze vergadering wordt gehouden in zaal Op Dreef aan de Spiegeldreef. De heer Jacob se staat op een verkiesbare plaats op de kandidatenlijst van de WD voor de tweede kamer. Aanvang 20.00 uur. Ook niet-le- den zijn wélkom. LISSE De Lissese zwemver eniging „De Watervrienden" houdt morgen 23 maart haar jaarlijkse algemene ledenverga dering in „De Beurs" in Lisse „groeiseries" van handge 110 ie irer Op de agenda staan ondejoc bestuursverkiezingen. Aaje< 20.00 uur. JjjJ KATWIJK - Vanavond 't Mallegat een gesprek p®1' vinden tussen het bestuufer het jongerencentrum ejrei buurtbewoners; dit naar Aer ding van moeilijkheden dïQQ enige tijd geleden voorf* Omwonenden hebben toe melijk bij de politie gek4® over geluidsoverlast. Hetlte bedoeling dat gezamenlijfcll oplossing zal worden gevjjQj voor dit probleem. Gespri-., der is de heer G. Verheule secretaris bij de gemeentel wijk. De inspraakavond, J1D voor uitnodigingen zijn \tei den aan de buren" van 't gat, begint om 20.00 uur. 1 K NOORDWIJK - De regio 1 lenstreek van de WD I morgen 23 maart in hotel Hl ter duin" een propaganda^. J komst. Mevrouw A. Cap| vd. Coppello zal spreken abortus, de heer Chr. Nyi over grondpolitiek en de Th. Jansen over bouwen i ruimte. De bijeenkomst 1 om half negen. b KATWIJK - De juridisch dewerker van 't Mallegat morgen 23 maart en woel 6 april om 19.00 uur gratPl viezen. Het Katwijkse oil I steam is op de donderdajLJ maart, 7 en 14 april vana| uur te consulteren in 't Ma Op vrijdag 25 maart en f 8 april houdt de KWJ ort uur spreekuur voor wer jongeren in het centrum. H VOORSCHOTEN Het Greenway-theater is voor Voor schoten voorlopig behouden. De familie Nieuwenhuizen heeft het gebouw gekocht van de heer Hans Deurloo en wordt thans eigenaar en exploitant. De aankoop van het kleine theater was nodig om het voortbestaan te garande ren. De heer en mevrouw Nieuwenhuizen willen het thea ter exploiteren met goede films en daarvoor is steun gekregen bij de Stichting Stigt en de Filmliga. De filmliga heeft eenmaal per veertien dagen op de zondag en dinsdag het theater afgehuurd en draait speciale films. De filmliga telt thans driehonderd leden. De Stichting Stigt, opgericht vo rig jaar om te instandhouding van het theater te bevorderen, gaat de aktiviteiten thans rich ten op de goodwill bij het Voor- schotense publiek. De stichting heeft afgezien van het houden van een inzameling, waardoor de stichting financiën zou ver krijgen om zelf het theater te exploiteren. De Stichting Stigt zal zich nu bezighouden met de werving van bioscoopbezoekers in de ruimste zin van het woord. Een van de eerste aktiviteiten van Stigt is de organisatie van een feestweek. Vanaf volgende week maandag tot en met dins dag de week daarop is er een speciaal programma met reduk- tie op de toegangsprijzen. Op het programma staat o.a. Max Havelaar, Popeye, westernfilm en natuurlijk Hitchcock. Volgens de familie Nieuwenhui zen moet Voorschoten nu zelf waar maken dat het dorp een eigen goede bioscoop wil heb ben en instandhouden. De tijd zal het leren. Installatie bejaardencommissie Leiderdorp LEIDERDORP CDA-wethouder C. Gordijn van maat schappelijk welzijn installeerde gisteravond in de ont moetingsruimte van de sportzaal Op Dreef de indicatie commissie opneming bejaarden in bejaardenoorden. Op grond van wettelijke bepalingen is een advies van deze commissie nodig alvorens opneming in een bejaardencentrum kan plaatshebben. De heer Gordijn benadrukte de belangrijkheid van de taak van de commissie, die zich niet alleen beperkt tot een adviserende functie, maar zich ook zal bezig houden met begeleiding van bejaarden die niet voor opneming in aanmerking komen, waardoor op het gebied van de bejaardenzorg een „gesloten circuit" zal ontstaan. De wethouder betuigde zijn spijt dat de pogingen van Leiderdorp om met de omliggende gemeenten, inclu sief Leiden, tot een regionaal samenwerkingsorgaan te komen op niets zijn uitgelopen. Voorzitter van de commissie is de heer J. Reugenbrink, oud-wethouder van maatschappelijk welzijn (foto midden). Verder maken deel uit van de commissie (foto v.l.n.r.): me vrouw Molkenboer, wethouder C. Gordijn, mevrouw Van der Land, mevrouw E. Rohmer (arts). J. Reugen brink, mevrouw N. van Dijk (maatschappelijk werkster), mevrouw Vijn. J. H. Schoonhoven en secretaris A. Haanstra. WASSENAAR De Wassenaarse gemeenteraad is gisteravond akkoord gegaan met een vereenvoudigd plan tot het inrichten van de garage van het vroegere politiebureau nu „Nijevelt" geheten tot een voorlopig ontmoetingscentrum voor jongeren van 16 tot 23 jaar. Een wat ingrijpender verbouwingsplan kon enkele maanden geen genade vinden in verschillende commissies. De verbouwingswerkzaamheden zullen zo snel mogelijk worden uitgevoerd, maar wel zal in ieder geval gewacht worden tot 1 april omdat gebouw „Nijevelt" ook betrokken is in de discussies over de plaats waar een toekomstig administratiegebouw voor de ge meentelijke diensten zal worden gevestigd. Over die plaats wordt op dinsdagavond 29 maart overleg gepleegd in het Welzijnsoverleg. De Kieviten j Er was enige discussie over de garantie aan de sportvereniging I „De Kieviten" voor een geldlening van 1 miljoen voor nieuwe squashbanen, nieuwe tennisbanen en een verbetering van het clubgebouw. De fracties van de Partij Wassenaar, Werkend Wasse naar, Partij van de Arbeid en de onafhankelijke heer ET. H. Schuyer waren niet te spreken over het feit, dat deze kwestie niet eerst in de commissie Technische Diensten aan de orde was gesteld. Wethouder Drs. A. W. J. Caron van Financiën antwoordde, dat het college dat niet nodig heeft geoordeeld, omdat het hier een zuivere financiële aangelegenheid betreft. Het voorstel voor de garantieverlening werd tenslotte met 14 tegen 7 stemmen aanvaard. De kleinere fracties stemden tegen om hun ongenoegen te uiten over de gevolgde procedure, met name het niet inschakelen van de commissie Technische Diensten. O ton J eng ilm DEN HAAG/VOORSflde TEN De officier van titie bij de Haagse rP- bank heeft tegen een 5& ge ambtenaar uit VoorÖ, ten drie maanden oir ging van de rijbevoegd en een boete van 500 gU|.< geëist. De ambtenaar reed injrg zerswoude een bejaó vrouw aan op een zebra vrouw moest ernstig ge\bf opgenomen worden in* ziekenhuis. De Voorscl naar wordt ervan verd met te hoge snelheid te ben gereden. Uitspraak over 13 dagei) NOORDWIJK - Op de Algemene Begraafplaats aan de Oude Zeeweg vond gistermiddag de be grafenis plaats van wij len de heer Th. Admi raal, die bijna een halve eeuw secretaris is ge weest van het Christelijk Muziekgezelschap „De Echo der Duinen". De heer Admiraal overleed vori ge week in de leeftijd van 68 jaar. Het bericht van zijn geheel onverwacht verscheiden werd in brede kring met verslagenheid ontvangen en in het bijzonder ook bij de leden van de Echo. De heer Admiraal was in 1928 een der oprichters van het Christelijk Muziekgezelschap. Wegens zijn verdiensten voor De Echo der Duinen en het plaatselijke culturele leven werd enkele jaren geleden aan hem een koninklijke onderscheiding toegekend. Tijdens de begrafenisplechtig heid speelde het muziekgezel schap gewijde koraalmuziek. ADVERTENTIE Haarlemmerstraat, Leiden. (Van onze sportredactie) LISSE Weteringse Girls, SJZ en KRV 2 hebben zich gister avond geplaatst voor de finale ronde van het groots opgezette dameszaalvoetbaltoernooi dat deze en komende week in de Lisser THB-Hal wordt gehou den. De acht van Weteringse Girls eindigde in poule A als eerste. Elf punten uit zes wed strijden werden veroverd. In het beslissende treffen om de eerste plek werd SJZ (6—9) met 41 geklopt. Het tweede team van KRV (de eerste acht van de Katwijkse dames komt morgen avond in poule B in actie) ver sloeg het als vijfde geëindigde Udo met 2—0. Yvonne Laken van SJZ kwam als topscoorster uit de bus. Yvonne doelpuntte zevenmaal, Yvonne Laken van SJZ (rechts) scoort in het met 30 gewonnen treffen tegen tweemaal meer dan Marion de Eindstand: 1 Weteringse Girls 4 Lugdunum 6-6; 5 UDOj Groot van Weteringse Girls. 6-11; 2. SJZ 6-9; 3 KRV 2 6-7; Alphia 6-3; 7 Valken '68 6-*»

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4