Jij titelstrijd boksen ralt weinig te genieten [Jshockeyers weer terug naar C-groep Nieuwe blunder van Petros jan Arie de Vroet slaat bezoek brouwerij af )E ZESTIEN f AN THIJS winnaar VUC nederlaagserie Old Stars 'ORT ARTTJ koeweit mag door TIPS VOOR DUINDIGT Maertens weer indruk wekkend Verlies Bugner SPORTWERELD LEIDSE COURANT/ DINSDAG 22 MAART 1977 PAGINA kSTRICHT Voor de Europese bokskampioenschappen die mei in het Oostduitse Halle worden gehouden, gaat een al boksers naar Zaragozza en Sofia als voorbereiding. Na de Itrijd, waarvan gisteren de tweede avond in sporthal „De iselt" in Maastricht werd gehouden de finales zijn maandag taart eveneens in Maastricht zullen zij worden aangewezen, zal de verantwoordelijke heren moeilijk vallen enige finalis- aan te wijzen, want ook gisteravond viel, in een wederom ars bezette sporthal, weinig te genieten. arwelter Ron Wijngaard kte nog de meeste indruk, bokste op de avond van de e finales een uitstekende ij tegen Hans Lis, die zich vege het grote krachtsver- meestentijds moest beper- tot handhaven van zijn dek- Niettemin bezorgde Wijn- li, die ooit prof-aspiraties t gehad, hem in de tweede e acht tellen rust met een op de lever. Zijn instruc- wierp terecht de handdoek teken van opgave. In de :re halve eindstrijd behaal- ili Blanchard wederom een ,e zege. In de eerste ronde 'as Wim Meulendijks twee- I neergegaan, wat technisch ik out betekende. In de strijd zullen twee boksers dezelfde Amsterdamse ol de titel van de uitgescha e Scheen moeten betwisten, altijd een moeilijke zaak. Wat de instructeur van Lis deed, wenste die van Portega niet te doen. Hij kwam in het weltergewicht uit tegen de regerende kampioen Nico Jeurissen, die zijn oppo nent in de eerste ronde met een stroom van stoten acht tellen rust bezorgde. Waggelend haalde Ortega de gong. Op dat moment al was hij rijp voor opgave, maar in de tweede ronde strafte hij het verregaand slordige boksen van Jeurissen af met een zware stoot, die ook acht tellen rust opbracht. Toen stonden twee aangeslagen boksers in de ring en beging scheidsrechter Franken de on vergeeflijke fout om Ortega, die het eerst een stoot opving, naar zijn hoek te zenden. Jeurissen zal het in de finale bepaald niet gemakkelijk krijgen tegen Guus Schulz, die na een partij met weinig krachtsverschil van Ma- thieu Willems die in de derde ronde op een linkse op het li chaam acht tellen moest nemen. Hoe zeer een bokser van de ene dag op de andere aan vorm kan inboeten, toonde vedergewicht Roy Somer die tegen Tonny Jansen, die angstig constant achter zijn dekking kroop, veel missers produceerde. En daar van zo geirriteerd raakte, dat hij zelfs incorrect ging stoten. Maar omdat Jansenvrijwel niets deed, werd hij natuurlijk verlie zer en komt Somer volgende week maandag in de finale te gen Bertus Brouwer. Vormverlies Vormverlies op langere termijn toont middengewicht Johan IJsselmuiden, die in zijn mili taire diensttijd juweeltjes van partijen bokste, maar sindsdien Erfenis op ontstellende wijze is achter uitgegaan. Tegen Adri Magielse moest IJs selmuiden een drama onder gaan. De rommelige boksende Magielse sloeg hem in de tweede ronde al aan en haalde hem in de derde tweemaal neer, derhal ve technisch ko. Dat Machielse het in de finale zal halen tegen kampioen Kobus Schmidt, die met veel kleinere, maar wel moedige, doch totaal niet tegen de titelhouder opge wassen Gerard Evers geen moeite had, (opgave tweede ron de), mag niet worden aangeno men. Schmidt mag tot een van de weinige gegadigden voor de Eu ropese titelstrijd worden gere kend. In het lichtweltergewicht is dat Tonny van Eek, die tegen Muis te arrogant bokste, maar hem in de derde ronde acht tellen neerhaalde op zodanige wijze, dat de scheidsrechter in tervenieerde. Van Eek lijkt voorbestemd de titel over te ne men van Van der Vleuten van wie hij vorig jaar door diskwali ficatie verloor maar die zijn titel niet verdedigt. Dat doet evenmin lichtgewicht Ruck. Zijn erfenis zal bestreden worden door Dolf Krijgsman die na een moeizame partij de pittige Wim Dieckmann over won en in de finale Prozee ont moet. Een onverwacht einde kreeg de halve finale halfzwaargewicht Johnny Smit heeft zijn titel opgegeven tussen Sarton en Echter, die in de tweede ronde neerging en terwijl hij zakte een linkse op de maag kreeg. Die nastoot bracht echter in de fina le een diskwalificatie van Sar ton. En in het zwaargewicht werd een legende om zeep ge holpen. Daar moest kampioen John Doornbos zo veel nemen van Chris Westergaard dat zijn zege met 5—0 veel te groot ge noemd moet worden. Als Doornbos in de finale tegen de enorm hard stotende Ben Tiben, die dan ook Snijders door inter ventie in de tweede ronde over won, even eenzijdig bokst, zit een nederlaag, zelfs een k.o.-er voor hem in. Doornbos beschikt over een goede linkse maar kan van rechts vrijwel niets. En met zulk eenzijdig materiaal wordt het in •een eindstrijd om de Nederland se titel moeilijk, laat staan in de Europese titelstrijd, waarop Doornbos zijn zinnen heeft ge zet HERMAN VAN BERGEM Ron Lis (links) maakte zijn gevecht niet af. Zijn instructeur wierp de handdoek in de ring. De uitslagen zijn: Vedergewicht: Roy Somer (Noord) w.o.p. van Tommy Jansen (Oost). Lichtgewicht: Dolfs Krijgsman (Zuid Holland) w.o.p. van Wim Dieckman (Zuid). Lichtwelter gewicht: Tonnie van Eek (Noord Holland) wint door interventie scheidsrechter in derde ronde van Guust Muis (Zuid). Weltergewicht: Nico Jeurissen (Zuid) wint door in terventie scheidsrechter in tweede ronde van Wilbert Ortega (Noord Holland), Guus Schulz w.o.p. van Mathieu Willems (Zuid). Zwaarwel- tergewicht: Ron Wijngaard (Noord HoQand) wint door opgeven in twee de ronde van Hans Lis (Zuid Hol land). Ali Blanchard (Noord Hol land) wint door interventie scheids rechter in de eerste ronde van Wim Meulendijks (Zuid). Middengewicht: Kobus Schmidt (Zuid) wint door op geven in de tweede ronde van Ge rard Evers (oost). Halfzwaargewicht:' Billy Echter (Oost) wint door dis kwalificatie in de tweede rondè van Cor Sarton (Noord Holland). Zwaar gewicht: Ben Tiben (Noord Holland) wint door interventie van de scheids rechter in tweede ronde van Snijders (Zuid). John Doornbos (Zuid Hol land) w.o.p. van Chris Westergaard (Zuid). De samenstelling van de finalepartij en in de acht gewichtsklassen is: Vedergewicht: Roy Somer—Bertus Brouwer (Oost). Lichtgewicht: Dolf Krijgsman—Cees Prozee (Oost). Lichtweltergewicht: Tonnie van Ec- k—Harry Rodgers (Noord-Holland). Weltergewicht: Nico Jeurissen Guus Schulz. Zwaarweltergewicht: Ron Wijngaard—Ali Blanchard. Mid dengewicht: Adrie MagielseKobus Schmidt. Halfzwaargewicht: Jan Sauer (Zuid)—Billy Echter. Zwaarge wicht: Ben Tiben—John Doornbos. "erloop van de achtste partij Petrosjan-Kortsnoj Petrosjan L Kortsnoj d4 e7-e6, 2. c2-c4 Pg8-f6, 3. Pgl-f3 b7-b6. 4. g2-g3 i6, 5. b2-b3 Lf8-b4t. 6. Lcl-d2 Lb4-e7, 7. Pbl-c3 i. 8 c4xd5 e6xd5, 9. Lfl-g2 0-0, 10. 0-0 Pb8-d7, 'f3-e5 La6-b7, 12. Ld2-f4 Tf8-e8, 13. Tal-cl [8, 14 Lf4-g5 Pf8-e6, 15. Lg5xf6 Le7xf6, 16. e2-e3 17. Pe5-d3 Dd8-d6, 18. Tfl-el Ta8-d8, 19. b3-b4 >7, 20. a2-a4 Td8-d7, 21. Ddl-b3 Td7-d8 22. 11 Te7-d7, 23. Pc3-e2 g7-g6, 24. Pe2-f4 Td7-c7, rdl-d2 Lf6-g5, 26. Pf4xe6 f7xe6, 27. Td2-<?2 :8, 28. Lg2-h3 Kg8-g7, 29. Pd3-f4 Tc8-e8, 30. ;3 Lb7-c8, 31. Pf4-d3 Lc8-d7, 32. Pd3-e5 Te8-c8, f3-e4 Lg5xcl, 34. Tc3xcl d5xe4, 35. Pe5xd7 td7, 36. Lh3xe6 Dd7xd4, 37. Tcl-c4 Dd4-alt, 38. g2 Tc8-f8, 39. Tc4xe4 Tc7-e7, 40. Le6-d5 Te7xe4, iltg2, Dc2 Le4 pionnen a5 b4 f2 g3 h2 It Kg7 Df6 Tc8 pionnen a7 b6 c6 g6 h7 Petrosjan deed op zijn 33ste zet e3-e4. En dat was, zo bleek even later, niet zo heel erg slim. IL CIOCCO De achtste krachtmeting in de schaaktweekamp tussen Tigran Petros jan en Viktor Kortsjnoj had een nogal schokkend verloop. De Armeniër had een schitterende stelling opgebouwd en leek vervolgens glansrijk te gaan winnen. Maar Petrosjan beging op de 33e xet één van zijn langzamerhand legendarische blunders. Hij gaf de kwaliteit weg, waardoor Kortsjnoj in de afgebroken stelling duidelijk op winst staat De stand in de tweekamp is 3,5—3,5 één afgebroken partij. De negende partij in de tweekamp tussen Poloegajevski (RUS) en Mecking (Bra) is in Luzern (Zwi) afgebroken na de 42e zet van Poloegajevski. De stand in de tweekamp is 4 1/2 3 1/2 voor de Rus. De negende krachtmeting bood weinig schokkends. De Rus was steeds licht in het voordeel en is dat in de afgebroken stelling nog altijd. Toch ligt een achtste remise het meest voor de hand. Bent Larsen had verdriet reden om enigs zins verdrietig te kijken. De Deen had de achtste partij in de tweekamp met Lajos Portisch (Hon.) origineel en gedurfd opgezet en dwong zijn tegenstander zo op een ter rein, dat Larsen kent als geen ander. De Hongaar toonde echter aan er ook wel iets van te bgrijpen en zo ontwikkelde zich een duel op hoog niveau. Waarschijnlijk wel het beste, dat er tot nu toe in Rotterdam te zien is geweest Na 41 zetten werd de partij afgebroken met een eindspel, dat bij zonder gecompliceerd is en waarin Portisch de beste kansen lijkt te hebben. Larsens remisekansen zijn echter niet te onderschat ten. Toch was de Deen, die een achterstand van 4—3 heeft, pessimistisch. Ongemerkt bouwde Larsen een voortreffelij ke stelling op. Hij was zo vol zelfvertrouwen, dat hij het remise-aanbod van Portisch op de 22e zet kordaat van de hand wees. Ver loor hij de realiteit uit het oog dor over moed? „ik stond beter, waarom zou ik dan remise nemen?" verklaarde hij later. Terwijl de spelers elkaar op beide vleugels bestook ten en doorlopend op hun hoede moesten zijn voor verradelijWieden en dreigingen, tikte de klok door. Voor de laatste tien zetten hadden beiden nog tien minuten over. In die fase had vooral Larsen het moeilijk. „Ik heb dom gespeeld, want ik stond beter. In de tijdnood waagde ik teveel en nu weet ik niet eens zeker, of de partij wel te houden is", zei hij gedeprimeerd. De experts troostten hem. Zij hadden al een paar fraaie remise-varianten gevonden. JSSEL Guy Thijs, de bondscoach van België, heeft gisteren selectie van zestien spelers bekendgemaakt, waaruit hij zijn !g samenstelt voor de interlandwedstrijd tegen Nederland in voorronden van het toernooi om het wereldkampioenschap :bal. De ontmoeting wordt zaterdagavond in Deurne gespeeld, «electie-van Thijs ziet er als volgt uit: doelverdedigers: Christian (Standard Luik) en Jean-Marie Pfaff (Beveren Waas). Veldspe- ALfons Bastijns, Julien Cools, Paul Courant, en Joseph Iers (allen Club Brugge), Eric Gerets, Michel Renquin (beiden idard Luik), Ludo Coeck, Hugo Broos, en Francois van der (allen Anderlecht), Jan Ceulemans (Lierse SK), Walter Meeuws irschot), Roger van Gooi (FC Köln), Renë Verheyen (Lokeren) Filly Wellens (RWD Molenbeek). ierlecht-verdediger Erwin van den Daele en Raoul Lambert van Brugge ontbreken in de selectie van Guy Thijs. Van den Daele dde wel als laatste verdediger in de twee meest recente rlandwedstrijden van de Belgische ploeg: In november tegen rd-Ierland en in Januari tegen Italië. De verdediger is door s schijnbaar gepasseerd, omdat de Belgische bondscoach een «te linie van louter Bruggenaren prefereert. Raoul Lambert, inkerspits van de landskampioenen, ontbreekt door een blessu- Lambert, werd afgelopen woensdag in de wedstrijd voor het Dpese bekertoernooi van de landskampioenen - tussen Club gge en Borussia Mönchen—Gladbach in de tweede helft door ler Ernst Happel uit het veld gehaald, aangezien hij weer een sure had opgelopen. Lambert ontbrak ook in de ontmoeting België in Rome. Teugejs van RWD Molenbeek is eveneens esseerd. HA De nationale voetbalploeg van Koeweit heeft gisteren Doha, de hoofdstad van het Arabische schiereiland Qatar, zijn tste wedstrijd voor de eerste voorronde van het toernooi om wereldkampioenschap 1978 in Argentinië gewonnen. «weit versloeg het organiserende land Qatar met 4—1, na een tstand van 30, en bleef daardoor ln al zijn wedstrijden (vier) I groep vier van de Aziatische zone winnaar. De winnaars van Vier Aziatische groepen spelen een toernooi met een dubbele kpetitie. Voor dit toernooi hebben zich nu Koeweit en Hong Hg geplaatst. De ploeg die dit toernooi wint, speelt met de rkste ploeg uit de Oceanische zone voor een plaats in het ^toernooi in Argentinië. Bstand van groep vier van de ktische zone is:' ioeweit 4 4 0 0 8 10—2, 2. Bahrein 0 3 2 4-6, 3. Qatar 4 10 3 2 groep 3 Ecuador met 3—0 verslagen. De ruststand was 2—0. Voor de doel punten zorgden Figueroa (29e en 55e min) en Castro (40e min). De stand in deze groep is: 1. Chili 3 2 1 0 5 5—1, 2. Peru 3 1 2 0 4 6-2, 3. Ecuador 4 0 13 1 1-9. (Van onze sportredactie) DUBLIN Bondscoach Arie de Vroet is er van overtuigd, dat het vanavond heel moeilijk gaat worden voor zijn amateurelftal om in Dublin de eerste succesvolle stap te zetten op weg naar de finale van het Europees kam pioenschap. De Ierse amateurs, gelouterd in het wekelijkse prof-voetbal, hebben volgens De Vroet een duidelijk voordeel. „Doordat zij wekelijks in dat harde en betere voetbal meedraaien, zullen ze het ons erg moeilijk kunnen maken". Tot dusver heeft Nederland tweemaal op rij de finalepoule gehaald. In 1970 werd men in de overgespeelde finale door kampioen Spanje verslagen, en in 1974 bleef men in Joego-Slavië ongeslagen. Maar achter West-Duitsland, Span je en het gastland zat er toen maar een vierde plaats in. Dit jaar mag Nederland opnieuw trachten de finalepoule te bereiken van het Europees kam pioenschap, waaraan niet de Oost-Europese landen mogen meedoen, die ook met hun staatsamateurs voor de W.K. speelden. Maar de hindernis heet toevallig wel Ierland, en in Dublin zal blijken wat dat wil zeggen. Onder Deense leiding mag Nederland hopen op een klein wonder. Misschien dat de sinds gisteren op zomertijd overgeschakelde Ieren daardoor ook op „Tolka-park" met Oranje in de pas lopen. Organisatorisch doet men dat niet Maandagmiddag kon Arie de Vroet zijn selectie slechts de spieren laten losmaken op een omge ploegd terrein van de universiteit in Dublin. En voor vandaag hadden de Ierse gastheren een bezoek aan een brouwerij op het programma staan. Maar die wuifde De Vroet weghij wilde het echte terrein wel eens verkennen. (Van onze sportredactie) DEN HAAG VUC heeft de nederlaagserie van Old Stars gewonnen. De laatste tegen stander van de Old Stars, oud- Feyenoord, slaagde er gister avond wel in te winnen (4-3) maar niet het resultaat van de Pinguins, een zege van 4-1, te verbeteren. Vandaar dat John van der Lubbe van VUC aan het slot van de avond uit han den van de heer V. d. Gun de Wisselbeker in ontvangst mocht nemen. Bij rust was de stand tussen Old Stars en oud-Feyenoord nog gelijk (2-2) dankzij doel punten van Leen de Graaf voor de Hagenaars en Theo van Duivenbode en Jerry Kruit voor Oud-Fevenoord. Harry Heynen en twee treffers van Frans Bouwmeester be paalden de eindstand op 4-3. In poule werd de finale wed strijd tussen Verburch en HMSH na strafschoppen be slist m het voordeel van Ver burch. Na de reglementaire speeltijd was de stand 5-5. Voor Verburch scoorden Ben Bentvelzen (2x), Hans Groot, Henk van Bergen Henegouwen en Willem Jan Jansen. Leen van de Knoop, Marcel Robert (2x), Dick Ro bert en Ruud van Rijn troffen voor HMSH doel. (Van onze sportredactie) WASSENAAR Het draf en renprogramma op de Wasse- naarse baan Duindigt bestaat woensdagmiddag uit zeven dra verijen en drie rennen. De eer ste start is om 14.30 uur. onze Tips: BIG BENPRLJS: Fair Hunter, Salopen Corral en Margot. CELERITYPRIJS: Tatsuta, Corral River en Alpha Rousse. COURT LADYPRUS: Charlie Brown, Great Hero en Question. JANA MACPRIJS: Nancy Hag- heweyde. Mighty Devil en Ont dekker. J ANUS KA D-PRIJS: Pandora Itenska, Prins en Noy van der Lente JANKY BUITENZORGPRIJS: Ontte Maaldrift, Nestor Rood- noot en Nimrod Fez. JAVELINPRUS: Netzer Spen cer, Noatak en Olga Anjo. JUANITAPRUS: Nathan Oli vier, Kiry van Ursem en Lou Hagheweyde. JANE PRISE PRIJS: Narko Buitenzorg, Nozem D en Nike Volann. MONTBLANCH De Belgi sche werldkampioen op de weg is ook de Catalaanse week met twee overwinningen begonnen. De vijftiende editie van deze ronde, die in 1976 door Eddy Merckx werd gewonnen, is daardoor nu al in de greep van de Flandriaploeg gekomen. Onder aanvoering van Maertens won de ploeg gistermorgen de ploegentijdrit over acht kilome ter, zijnde het eerste gedeelte van de eerste etappe. In de mid dag won Maertens zelf het twee de gedeelte, een rit van Montser- rat naar Montblanch over 107 kilometer, voor zijn ploeggenoot Malfait en voor Eddy Merckx. Het tweede gedeelte was echter niet onopgemerkt voorbijge gaan. In de beklimming van de Col de Aguilo (tweede categorie) nam de Spanjaard Fernandez Moreno een voorsprong van tien seconden op zijn naaste bela gers Pedro Torres, Vicente Lo- pez-Carril, Andre Romero, Luis Balague en Jos Bruyere. Hij werd echter achterhaald. In de Voor Freddy Maertens wordt het een gewoontegebaar. Zonder moeite hees hij zich na de eerste dag in de gele leiderstrui. tweede beklimming van deze etappe kwam Pedro Torres als eerste boven, gevolgd door Joa- quim Agostinho en de rest van het peloton. Maertens, goed ge lanceerd en daarna beschermd door Malfait, had aan de finish geen enkele moeite de eind sprint van het peloton te win nen, waardoor hij zijn leiderspo sitie verstevigde. Het algemeen klassement na de eer ste etappe is: 1. Maertens (Bel), 2 uur 59 minuten en 25 seconden. 2. Pollen- tier (Bel) z.t. 3. Mitinger (Fra), z.t. 4. Lieven Malfait (Bel) z.L 5. Merckx (Bel), op 2 seconden. 6. Bruyere (Bel), z.t. 7. Mintjens (Bel), z.L 8. Huysmans (Bel), z.L. LAS VEGAS Joe Bugner, oud Europees kampioen in hel zwaargewicht, heeft in Las Vegas een gevecht over twaalf ronden tegen de Amerikaan Ron Lyle op punten verloren. De 27-jarige Engelsman, die de Europese titel onlangs kwijtraakte doordat hij hem niet binnen de gestelde termijn verdedigde, had in de eerste ronden van het gevecht tegen de acht jaar oudere Lyle licht voordeel, maar moest tegen het einde van de partij sijn meerdere erkennen in de Amerikaan. )KlO In de laatste wedstrijd van t toernooi om het wereldkampioen- hap in de B-groep is het lot van de «derlandse ploeg bezegeld. Joego- Ivië won met 6-4 van Polen. Door I resultaat degradeerde Oranje naar C-gToep. i Nederlandse ploeg, aandachtig toe houwer bij het duel tussen Polen en jego-Slavië, kon zich niet aan de indruk onttrekken, dat de Polen met alles gaven wat binnen hun mogelijk heden lag. Joego-Slavië kreeg diverse keren gemakkelijke scoringskansen en aanvallend bewezen de Polen ook niet dat zij de een na beste aanvalslijn van het toernooi hadden. Nederland degradeert na vier jaar verblijf in de B-groep, naar de laagste afdeling en zal het daarin volgend jaar moeten opnemen tegen zeer zwakke landen als België, Spanje, Groot-Brit- tannië en Frankrijk. Oostenrijk gaat met Nederland mee naar de C-groep. Oost-Duitsland promoveert naar de A-groep, waar het de plaats in gaat nemen van de ploeg, die daar als laatste eindigt. Er degradeert slechts één ploeg uit de hoogste groep, omdat De eindstand van het toernooi in de b-groep 1 Oost-Duitsland 2 Polen 3 Japan 4 Noorwegen 5 Zwitserland 6 Hongarije 7 Joego-Slavië 8 Nederland 9 Oostenrijk 8 8 0 0 16 57-16 8 6 0 2 12 39-22 8 5 1 2 11 30-21 8 4 2 2 10 30-30 8 4 0 4 8 35-33 8 3 0 5 6 27-46 8 2 1 5 5 30-36 8 1 2 5 4 23-39 8 0 0 8 0 1947 Canada er weer bij komt en het aantal ploegen daardoor op acht komt Japan en Noorwegen hebben samen de fair-play beker gewonnen. Beide landen kregen evenveel strafminuten (38) en maakten ook evenveel doelpun ten (30). Zwitserland kreeg de meeste strafminuten (71). Nederland werd „eervol" tweede met 63 minuten. LONDEN Op 23 april zal de stad Liverpool in twee kampen verdeeld zijn. De loting voor de halve finales van het toernooi om de Engelse beker (F. A. cup) heeft namelijk Everton en stad genoot Liverpool tegenover el kaar geplaatst. De andere halve finale zal gaan tussen Leeds United en Manchester United. ROTTERDAM De Amen- kaan Eddie Dibbs en de Pool Wojciech Fibak spelen van avond om 18.00 uur in sportpa leis Ahoy' in Rotterdam de eer ste partij van het wereldtenrus- toernooi, dat tot ep met zondag duurt. Daarna komen Tom Ok- ker en Mark Cox op de baan, eveneens voor een partij in de eerste ronde. DEN HAAG Hennie Thoo- nen, de Nederlandse kampioen m het zwaargewicht, bokst maandag 4 april in het Amster damse Carré de hoofdpartij van een internationaal programma De Eindhovenaar komt te staan tegenover de Westduitser Bernd August. Het gevecht gaat over tien ronden.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 13