Leen van der Post bereidt Zoeterwoude een groots feest Y rij willigers werk in Zeehospitium Reductiebon Rijk wil geen verkeerslichten bij Apolloplein betalen Sportzaal bij „De Fluit" Ongekend hoog aantal woningzoekenden in Leidschendam Bouw bejaardentehuis Noordwijkerhout in april van start Lenterit „Rijnland" 50 f1 Trail in Oegstgeest POP IN PATRONAATSGEBOUW LISSE De Plantenziekten- kundige Dienst organiseert in samenwerking met het Consu lentschap voor de Tuinbouw in Lis se een aantal voorlich tingsbijeenkomsten over het virus in tulpen. Deze bijeen komsten worden gehouden van maandag 14 tot en met donderdag 17 maart De och tendbijeenkomst op maandag 14 maart is vooral bedoeld voor de werknemers in de bloembollenbedrijven in Kat wijk, Lisse en Noordwijk Aanvang 9.00 uur. De middag bijeenkomst op maandag is bedoeld voor de werknemers bij de bloembollenbedrijven in andere" plaatsen. Een en ande re speelt zich af in het labora torium voor Bloembollenon- derzoek in Lisse, ingang Ven- nestraat 22. De middagbijeen komst begint omstreeks 14.00 uur; KATWIJK In de Ontmoe- tingskerk aan de Nieuwe Duinweg wordt zondag 13 maart om 18.30 uur een jeugd dienst gehouden, die als thema heeft „Je bent niet alleen..." De dienst wordt geleid door KORTWEG ds. H. A. Schepers van het Marine Vliegkamp Valken burg. Het Petra-jeugdkoor uit Leiden verzorgt het muzikale gedeelte van de samenkomst KATWIJK Het Malle- gat-programma voor de ko-' mende week ziet er als volgt uit: Zondag 13 maart om 15.00 uur optreden van zanger, in strumentalist en componist Siedo Manders, een van de belangrijkste Nederlandse so listen in de popmuziek. Entree 2,-. Woensdag 16 maart om 20.15 uur vertoning van een film over het vormingswerk voor jonge volwassenen, in welke film ook de culturele werker van 't Mallegat, Tejo Janssens, optreedt Vrijdag 18 maart een voorstelling van de toneelgroep „Genesius", begin nend om 20.15 uur. Zaterdag 19 maart een optreden van Jules de Corte. Aanvang 21.00 uur. Entree 3,-. In de vacature ontstaan door het vertrek van ds. A. Westra, werd door de plaatselijke her vormde gemeente, toezegging van beroep uitgebracht op ds. A. Jonkman, hervormd predi kant te Harkema-Opeinde (Fr.) Deze is aan genoemde ge meente sedert januari '73 ver bonden, en was daarvoor vlootpredikant bij de Konin klijke Marine. ALPHEN AAN DEN RIJN Het Dusko Goykovich Quintet geeft morgenavond om tien uur een jasconcert in zaal „Nabij". Het quintet speelt voor het eerst in de formatie: Dusko Goykovich-trompet, Wilbur Little-bas, Sal Nistico-saxofoon, Horace Parian-piano en Joe Nay-drums. De leider van het quintet, Dusko Goykovich, Joegoslaaf van ge boorte, speelde in 1957 in het orkest van Kurt Edelhagen. In 1963 maakte hij deel uit van het band van Maynard Gerfuson die hij verwisselde voor de Woo dy Herman Big Band. Daarna sloot hij zich aan bij de Kenny Clark-Francis Bolland Big Band., Met zijn internationaal samengesteld quintet treedt hij regelmatig op in diverse landen. REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 11 MAART 1977 PAGINA NOORDWIJKERHOUT De eerste paal voor het verzorgingste huis in Noordwijkerhout zal in april worden geslagen. Deze week kwam de definitieve beschikking van het ministerie van volksge zondheid en milieuhygiëne. De totale kosten van het te bouwen pand aan de Schippervaartweg bedragen, exclusief inventaris, vier miljoen gulden. Binnenkort zal een voorstel worden gedaan aan de gemeenteraad van Noordwij- kerhout om garant te staan voor rente en aflossing van dit bedrag, j Het verzorgingstehuis wordt gebouwd door bouwbedrijf Beugels- i dijk b.v. uit Noordwijk. ADVERTENTIE I LEIDSCHENDAM Op 1 januari van dit jaar telde Leidschendam 1337 woningzoekenden, een aantal dat sterk gestegen is door de bouwloze periode en de nieuwe regeling voor alleenstaan den vanaf 18 jaar om op de lijst van woningzoe kenden te worden geplaatst. B en W zeggen in een commentaar op het verslag de woonruimte adviescommissie over 1976 dat ondanks alle in spanningen de woningbehoefte in Leidschendam een ongekende hoogte heeft bereikt Met ongeduld wordt uitgezien naar het tijdstip waarop de bouw van woningen in „Duivenvoorde" een aanvang kan nemen. Onder de woningzoekenden staan 303 aalleen staanden voor een zelfstandige woonruimte geno teerd. Het aantal woningzoekenden is sinds 1 januari 1976 met 15% gestegen en bedraagt ruim het dubbele van zes jaar geleden (638). Het aantal vergunningen voor woningwet) en premiewonin gen dat dankzij de woningbouw in zuid in 1975 nog 339 bedroeg was vorig jaar slechts 42, het totale aantal was 427. Van de 198 gehuwden die een woning zoeken dateren er 22 van vóór 1972, overwegend personen die uitsluitend voor een eengezinshuis met lage huur in aanmerking wensen te komen of als woonwagen- of woonschipbewoners slechts in het uiterste geval naar elders willen verhuizen. Hon derdveertig van hen verdienen een inkomen dat beneden de 1250 gulden netto per maand ligt, vijftien verdienen zelfs minder dan 750 gulden netto per maand. ALPHEN AAN DEN KUN De Motor- en Autoclub „Rijnland" houdt dinsdag 15 maart, de zogeheten Lenterit. Deze oriëntatierit wordt gereden op basis van routebeschrijving, volgens het KNMV- reglement van 1976 met de daarop van toepassing zijnde wijzigin gen. Reglementen zijn aan de starttafel verkrijgbaar. Inschrijven u mogelijk tussen 19 uur en 20.15 uur in het restaurant van de Rijnstreekhal aan de Dillenburgstraat te Alphen aan den Rijn; Klasse-indeling: A-klasse, voor ervaren rijders en niet-leden, B-klas se, voor leden met enige ervaring en de C-klasse voor leden met minder ervaring en nieuwe leden. De eerste deelnemer start om 19.31 uur. ZOETERWOUDE Zoeterwoude zal in mei en juni bol staan van de activiteiten. In samenwerking met alle verenigingen, clubs en groepen heeft de~coordinatie-com- missie, bestaande uit Jan van der Geest, Jan van Gent, Jan Wingelaar en Leen van der Post een uitgekiend programma samen gesteld om het 700-jarig bestaan van „Het ambacht Zoeterwoude" tot een onvergete lijk feest voor de Zoeterwoudenaren te maken. In 1975 ontstond het idee bij het vierman schap het 700-jarig bestaan met een festivi- teitenweek te vieren. „Daarna is er een tijd niet meer over gesproken. Tot het moment dat één van ons op de proppen kwam met een artikel uit Suetan, het maandblad van de stichting ,Oud-Zoeterwoude", waarin stond dat Zoeterwoude op 1 september 1976 700 jaar bestond. Organisatorisch bleek het niet meer mogelijk het feest te doen plaats hebben in 1976. Daarom hebben wij gekozen voor mei/juni 1977", aldus de voorzitter van de coördinatiecommissie Leen v.d. Post Allereerst hebben we alle verenigingen, clubs en groepen uitgenodigd bij elkaar te komen. Wij wilden namelijk peilen, of er van de zijde van de verenigingen interesse was, om mee te werken. Veel verenigingen gaven aan onze oproep gehoor. Iedereen was dan ook vrijwel direct enthousiast, hetgeen voor ons reden was op de ingeslagen weg door te gaan," aldus Van der Post „We hebben een comité gevormd," zo vervolgt hij, „be staande uit mensen van de Hoge Rijndijk en uit het dorp. We hebben daarbij ook duidelijk vastgesteld dat we een "coördinatie commissie zijn. De organisatie berust bij de verenigingen, de clubs en de groepen. Ons doel is eigenlijk om bepaalde zaken en festiviteiten dichter bij de mensen te bren gen en zodoende de band tussen de bewo ners van de Hoge Rijndijk en het dorp te verstevigen." „Hoewel de coördinatie en de organisatie nagenoeg rond zijn, hebben we nog tal van problemen te verwerken gehad. Zo deed het probleem wat je moet doen met bepaalde activiteiten als het regent zich voor. Het zich positief opstellende Zoeterwoudse bedrijfsle ven gaat ons hier waarschijnlijk uit de nood helpen door een hal ter beschikking te stel len." „Frappant is ook, dat we verzoeken uit het gehele land, ja zelfs uit het buitenland heb ben gehad, mee te mogen doen, aan bepaal de festiviteiten, zoals b.v. de braderie en de rommelmarkt. Indien we op al deze reacties waren ingegaan, hadden we wel een maand kunnen feestvieren". „Om wat reclame te maken hebben we stickers laten drukken. Het is de bedoeling, dat de mensen deze stickers, die bij alle middenstanders verkrijgbaar zijn, achter op hun auto's plakken. Er zullen ook T-shirts gemaakt worden met uiteraard als tekst „700 jaren Zoeterwoude". „Ook gaan we in samenwerking met Oud Zoeterwoude tekeningen ontwerpen voor ou de klederdrachten. Het zou erg leuk zijn als de Zoeterwoudse bevolking ter gelegenheid van hun feest, ook in klederdracht de straat opgaat." „Als nu het weer ook nog een beetje mee werkt wordt het een grandioos feest voor de gehele Zoeterwoudse gemeenschap." KEES VERZAAL HAARLEMSE VOORJAARSBEURSI REDUCTIEBON LEIDSE COURANT Kennemersporthal Vertegenwoordigers van het CDA-Bollen/Rijnstreek hebben on langs een bezoek gebracht aan CDA-lijsttrekker Van Agt. In het kader van een in het district te voeren actie „CDA moet je proe ven" werd de minister van justitie een fles wijn aangeboden door de voorzitter van het CDA-Sasserv- heim, de heer Nic Slingeland. Mi nister Van Agt noemde de Bollen en Rijnstreek van oudsher een „burcht" van christelijke partijen. Hij praatte een uur met de heren Slingeland, Van Biezen, De Vries en Ter Meer en met mevrouw Van Santen. De raadscommissie kon ziel verenigen met het aan wij zei van een parkeerplaats voor in validen aan de Frans Halslaan De heer Kakebeeke pleitte te vens voor dergelijke parkeer plaatsen in de De Kempenaer straat. Het ontwerp-verkeersplan lig van 21 maart tot en met 22 apri ter inzage in de hal van he gemeentehuis. Er zullen ver schillende hoorzittingen ove het plan, waarin de verkeers commissie gisteren nog enig wijzigingen aanbracht, wordei gehouden. Het treffen van voorzieningen ii de Cartesiuslaan wordt noi even uitgesteld. Van de bewo ners zijn nogal wat bezwarei gekomen tegen de plannen vai de gemeente. komen met andere dorpsgeno ten, terwijl de behoefte daaraai bij de gehandicapten wel dege lijk bestaat Vandaar de vraa van de leiding van het Zeehosp tium naar „vrijwilligers"; di met een bewoner van de inste ling willen wandelen, booc schappen doen, een toneelvoor stelling bijwonen, spelletje doen of zomaar eens een mid dagje gezellig praten. Onder de acht die aan de uitno diging van het Zeehospitium gi hoor hebben gegeven waren drie die de twee beschikbi bussen kunnen besturen, zodaj er uitstapjes of excursies k\ nen worden gemaakt Katwijkers die iets voelen vooi dit vrijwilligerswerk of die ei eerst iets naders over willen we- ten, kunnen contact opnemen met de heer Vlieland. Hij geef' telefonische inlichtingen (01711 16941, toestel 113), maar iede- reen is ook vrij een bezoek ti brengen aan de instelling, di( toegankelijk is via de Driepla: senweg. De Leidse Courant geeft u een hoge korting op de toegangsprijs van de Haarlemse Voorjaarsbeurs. Tegen inlevering van de bon in deze annonce betaalt u geen 4,00 toegang, maar slechts 2,50. OEGSTGEEST - In het Pa tronaatsgebouw naast de R.K. kerk in Oegstgeest treedt za terdag 19 maart de nieuwe Leidse formatie Trail op. Na een promotie-tournee door het gehele land, waaronder een succesvol optreden in het Am sterdamse Paradiso speelt de ze viermans popgroep dan eindelijk ook eens voor 't „thuisfront". De funk-rockgroep Trail be staat uit Chris Coenen (ex- White Rabbit) gitaar-vokaal, Ard Bausch (ex-Blue Planet) percussion-vokaal, Jan Par don, bas-vokaal en Harry Ver hoeven gitaar-vokaal. De groep speelt eigen composities die worden opgeluisterd door een lightshow tot een luister rijk en swingend geheel. In het voorprogramma speelt de nieuwe Leidse formatie Gimmick bestaande uit o.a. Roland de Leeuw (Spirit of St Louis). LEIDSCHENDAM - De com missie van beheer voor het sportcentrum „De Fluit" heeft positief geadviseerd op plannen het sportcomplex „De Fluit" uit te breiden met een sport zaal. Gemeentewerken heeft een plan gemaakt voor een ruimte voor kleine zaalsporten, een sauna en een ruimte voor twee squash-ba- nen. De bestaande sporthal is gedurende het winterseizoen volledig bezet en een groot aan tal aanvragen kan niet worden ingewilligd. Gelet op de ontwik kelingen van de grote en de kleine zaalsporten en de snelle groei van het aantal deelnemers aan de recreatiesporten zal het in de toekomst onmogelijk wor den aan de vraag naar ruimten te voldoen, vooral voor judo, tafeltennis, ballet, schermen en bejaarden- en huisvrouwengym- nastiek. Bij de bezoekers van „De Fluit" blijkt ook veel be langstelling voor een sauna te bestaan. Het advies van gemeentewerken is een sportzaal van 21 bij 14 meter en 5 meter hoog, een sau na voor zestien personen en ruimte voor twee squash-banen van 9 meter 75 bij 4 meter 60. Verder een was- en kleedruimte, een toeschouwersaccommodatie van 50 a 100 personen, een grote bergruimte (45 m2) en een vouwwand om de sportzaal in tweeën te delen. Als uitbreiding van het sportcentrum wordt verder gedacht aan een bow lingcentrum en een minigolf- baan maar dan elders in Am- stelwijk en geëxploiteerd door particulieren. Hoewel in Stompwijk en in Leidschendam-zuid enige tijd geleden is gepleit voor een sporthal in de omgeving van zuid hebben b en w voorkeur uitgesproken voor uitbreiding van „De Fluit". Het college wil de eerst de adviezen van de commissies van beheer en van jeugd- en sportzaken afwachten maar heeft ook al laten weten voorshands te willen afzien van het stichten van een sauna en squashbanen. Mishandeling inj Leidse Hout LEIDEN Twee scholiei hebben gisteren bij de polil aangifte gedaan van mishand* I ling en vernieling. De 17-ja Katwijker D. Z. en zijn 16-, ge Rijnsburgse vriend J. d. G. bevonden zich in de Leidst j Hout toen zij rond twaalf uur door een groep oudere jongens I werden lastiggevallen. De Kat- I wijker werd zonder enige aan leiding bewusteloos geslagen I Toen zijn vriend tegen de mis- handeling protesteerde werd I „voor straf' zijn fiets in elkaar 1 getrapt Nieuw slachtoffer strychnine vergiftiging LEIDEN Een bewoonster van de Kiekendiefhorst heeft gisteren bij de Leidse politie aangifte gedaan van het overlij den van haar hond, een tWeeen- half jaar oude wit met bruin gevlekte Duitse staander. Het dier was enkele dagen geleden onaangelijnd uitgelaten in de omgeving van de Kiekendief horst in de Leidsers Merenwijk en kort na zijn thuiskomst plot seling overleden. De alarmerende berichten om trent een maniak die vergiftige gehaktballen in de Merenwijk verspreid hadden de eigenares doen besluiten van het overlij den an haar hond bij de politie aangifte te doen. Gerichte con troles van de politie in burger in de Merenwijk hebben tot dus ver niets opgeleverd. j Sporthal j Alkemade ter jsprake in commissie ROELOFARENDSVEEN De I commissie financiën van de Al- kemadese gemeenteraad gaat maandagavond praten over de financiële mogelijkheden van een sporthal in Roelofarends- veen. De commissie zal zich verder moeten uitspreken over de aankoop van een strook wa ter langs de Koppoellaan en de herziening van de grondprijs van enkele bouwkavels in Roe- lofarendsveen. Maandagavond komt ook de subsidiëring van de bibliotheek in de gemeente aan de orde en een wijzigin» van ae onroerend goed belas ting tersprake. De vergadering die om acht uur in het gemeen tehuis begint is openbaar. BODEGRAVEN Leerlingen van de christelijke school in de Meye hebben gisteren in het Dienstencentrum een musical getiteld „Een vreemd songfesti val" opgevoerd. De acteurs en actrices waren leerlingen en ex- leerlingen van de school. Voor dat de musicalopvoering begon, speelden de leerlingen een to neelstukje waarin de leerlingen de baas waren en de leerkracht nauwelijks inspraak kreeg. Fles wijn voor Van Agt KATWIJK Het Rotterdams j Zeehospitium in de Katwijkse Zuidduinen heeft onlangs een beroep gedaan op de Katwij kers zich te melden als vrijwil liger. Inmiddels hebben acht vrijwilligers gehoor gegeven aan de oproep. Van deze vrijwilligers wordt ge vraagd zich op de een of andere wijze bezig te houden met de gehandicapte bewoners van de woningen die op het terrein van het Zeehospitium staan. In het vroegere sanatorium wor den, zoals algemeen bekend; te genwoordig veel mensen gereva lideerd. Wat niet iedereen weet is, dat er ook een groep lichame lijk gehandicapten blijvend woont Zij zijn door hun handi cap niet in staat zich zelfstandig in de maatschappij staande te houden en zijn nu gehuisvest in aangepaste huizen, waarin ze met elk een eigen kamer sa menwonen in groepen van ge middeld twaalf personen. Al de ze gehandicapten zijn dus, door het permanent verblijf, Katwij kers. Katwijkers echter, die nor maliter nauwelijks in contact t Leen van der Post OEGSTGEEST Het rijk is niet van plan verkeerslichten op het kruispunt Apolloplein- Assendelftstraat te betalen. Wanneer het busbanenplan wordt uitgevoerd, zal de aan schaf van deze verkeerslichten voor rekening van de gemeente komen. Over dit besluit van de rijksoverheid was de CDA-er Kakebeeke gisteravond tijdens een vergadering van de raads commissie verkeer en vervoer bijzonder verbolgen. „Minister Westerterp gaat waar schijnlijk van het standpunt uit dat hij drie miljoen gulden uit geeft om de bus sneller te laten rijden en niet om deze drie mi nuten op te laten houden bij een stoplicht," aldus verduidelijkte de heer Van Gorcom van ge meentewerken het standpunt van de minister.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4