Raad Lisse weigert V nieuwe vloeren school r> De Engelenbak te betaler Waar blijft f restauratie Ambaehts- 1 huis? ONTWERP VOOR BUURTCENTRUM ZULKWARTIER Ricky Kusters uit Zoeterwoude selecteert gastgezinnen ;rdL VAKANTIE VOOR KINDEREN VAN VLUCHTELINGEN JUBILEUM DE DILLENBURG COMMISSIE WELZIJN EN Z ONDERWIJS VOORSCHOTEN: l REGIO LEIDSE COURANT DONDERDAG 10 MAART 1977 PAGINiÜ Perebomen op strand Noordwijk NOORDWIJK - De bad plaats kan prat gaan op een primeur. Aan de boule vard, ter hoogte van de Beach Club, op enkele tien tallen meters van bet strand, staan sinds enkele dagen vijf perebomen, of tewel in de officiële termi nologie: vijf exemplaren van de variëteit Pyrus co- leryana chanti Cleer. Dit unieke experiment dient gezien te worden ais een tegemoetkoming aan de vaak gehoorde wens om de badplaats wat groener te maken. .Men heeft de plantsoenen dienst wel eens verweten, dat ze te weinig probeerde. Thans probeert men van alles", merkte burgemees ter mr. Bonnike in verband met de aanwinst op. Om een kustplaats van groen te voorzien, dienen ae gewassen bestand te zijn tegen het zeeklimaat en dergelijke gewassen zijn er niet veel, vertelde de heer Schoenmaker, chef van de plantsoenendienst in Noordwijk. Een van z'n re laties, de Koninklijke Boomkwekerijen van Alp- hons van der Bom uit Ou denbosch tipte hem, dat er een Amerikaans kweekpro- duct op de markt was geko men, namelijk een kruising van enkele peresoorten, waarmede men de ervaring had opgedaan, dat de boom zout en zeewind kon ver dragen. Schoenmaker vond het zeker de moeite waard om met deze nieuwigheid aan de Koningin Wilhelmi- na Boulevard een proef te nemen. De pereboom bloeit om streeks half april en heeft witte bloesem. Gratis peren plukken is er echter niet bij. De vruchten van de Pyrus coleryana zijn name lijk niet te eten. Wel heeft de boom een bijzonder fraaie, geelbruine herfst kleur. En nu maar afwachten oi de bomen het doen, want behalve de bestendigheid tegen het zeeklimaat, zijn er nog meer factoren van belang. Zo is het de vraag of in het land van herkomst evenveel water aan de bo dem wordt onttrokken als in onze lage landen, waar bovendien het hemelwater in minder dan geen tijd via het riool wordt afgevoerd, zodat het geen kans krijgt de bodem te bevloeien. Plantsoenenchef Schoen maker hoopt vurig, dat de Noordwijkse burgerij en haar gasten voor het wel zijn van de bomen en de andere plantsoenen in de gemeente zullen waken. Er wordt nog steeds heel wat vernield. Dat valt te betreu ren, want de plantsoenen dienst is tegenwoordig bij zonder actief om het dorp te verfraaien. Een voor beeld hiervan is de vernieu wing van de taluds van de Boekersloot, waarmee de omwonenden bijzonder in genomen zijn. T.TGCP Tta I <nl 1.J -L LISSE De gemeente Lisse zal de vernieu wing van de vloeren van de kleuterschool De Engelenbak niet betalen. De houten vloeren zijn door zwam aangetast. Het col lege van b. en w. van Lisse meent, dat de kosten van vervanging behoren tot de kos ten van instandhouding van de school en zo vaak voor, dat het college medewerking weigert Als voortijdige vervanging van de vloer en vloerbedekking noodzakelijk is, dan kan de school toch zeker moeten kunnen rekenen op een gedeeltelijke medewerking". Burgemeester Berends antwoordde daarop, dat het ingediende verzoek een volledige te worden. De raad ging schoorvoetend met het voorstel akkoord, waarbij de toezegging van burgemeester Berends dat het school bestuur wellicht een wat behulpzamer hou ding kan verwachten bij een gewijzigde Onwelend van de moeilijkheden over de vloer van „zijn" kleuterschool, klimt de kleuter iemierafd0™e1rtüiEd<^raïe' teïenstribb<s speels over de opgestelde speeltuigen onder het toeziend oog van de statige H. Raadslid v. d. Berg (CDA) had moeite met Engelbewaarder-kerk. het voorstel van het college. .Het komt niet door het schoolbestuur zelf gedragen dienen medewerking vroeg en dat het antwoord daarop slechts bevestigend of ontkennend kon zijn. „Als het schoolbestuur het niet eens is met de afwijzing, dan kan men in beroep gaan bij de Kroon of een andere aanvraag indienen. De gemeenteraad van Lisse boog zich ook SSPI^ over het voorstel tot subsidie-verlening aan het Vormingswerk Volwassenen en de stich ting Lager Beroeps Onderwijs. Na ampele overweging ging de raad akkoord met t bedrag van 65 gulden per deelnemer. bedrag dient dan wel in mindering op 1 cursusgeld te worden gebracht. De vaststelling van het bestemmingspl Schiphollijn bood geen moeilijkheden. Lisse komt het erop neer, dat de spooi__ de Lisserweg halverwege de Hoofdvaart de Rijksweg ongelijkvloers kruist en verv gens de rijksweg aan de oostzijde volgt aan de aansluiting op de „oude" spoorb»or bij Warmond. Voor het grondgebied v Lisse houdt dit in, dat het bestemmingsplen Landelijk Gebied voor zover betrekkit hebbend op een miniem gedeelte in de meje zuidelijke punt van de gemeente ten zuiden van rijksweg 44, moet worden gewijzigd. )af ADVERTENTIE Kip-Week van 4 maart t/m 12 maart 1977 CHRISPIJN CARAVANBEDRIJF BV RIJNDIJK 123, LEIDEN 071-764256 - 01715-2129 Tussen de Vink en Haagsche Schouw. LEIDERDORP - De Landelij ke Stichting Scholenbouwteam heeft, op verzoek van het Lei derdorps gemeentebestuur, een ontwerp gemaakt van een buurtcentrum in het Zijlkwar tier. De kosten van uitvoering van het ontwerp bedragen bij na 1 miljoen gulden. De wijk- vereniging in het Zijlkwartier beschikt momenteel niet over een eigen accommodatie en is voor wat haar activiteiten be treft afhankelijk van de Touw- fabriek. In het plan is tevens een sport zaal opgenomen om de exploita tiekosten van het gehele cen trum enigszins te dekken. De gemeente kan namelijk weinig of geen aanspraak maken op subsidies bij rijksoverheid of provinciale overheid voor het wijkwerk. De oude gymnastiekzaal aan de Splinterlaan zal verdwijnen als aan de zijde van de Van der Marckstraat het buurtcentrum met sportzaal verrijst. De plan nen zullen nog worden voorge legd aan de buurtbewoners, ter wijl ook de verschillende raads commissies zich nog over het plan zullen buigen. Het is voor alsnog de bedoeling dat ook di verse sportverenigingen gebruik maken van de wijkvoorziening. In het gebouw is onder meer een donkere kamer, een hobby- én een ontspanningsruimte ge pland. Stofzuigers gesloopt ALPHEN AAN DEN RLIN Uit de kantoorflat aan het Aarhofplein zijn twee eiectromotoren gestolen. De motoren zijn gesloopt uit twee grote stofzuigers die gebruikt werden voor schoonmaakwerkzaamhe- den in de kantoorflat. De niet alledaagse diefstal moet gepleegd zijn tussen 4 en 8 maart. DE ZILK R.K. Sportvereni ging „Van Nispen" houdt maan dag 14 maart haar jaarlijkse algemene ledenvergadering in de tenniskantine aan de Sport- laan. De vergadering begint om 20.30 uur. Op de agenda staan onder meer bestuursverkiezin gen. Mevrouw Kroon en de heer Korsse treden af en hebben zich opnieuw verkiesbaar gesteld. DE ZILK De supportersver eniging Van Nispen organiseert 'in samenwerking met de carna valsvereniging de „Duinknij- nen" zaterdag 12 maart het zo genaamde halfvastenbal. Het feest begint omstreeks 21.00 uur in het Van Nispenhuis. VOORHOUT Gisteravond werd voor een geheel gevulde toneelzaal van de B.N.S. een door de Volksuniversiteit geor ganiseerde Franse avond gege ven op een niveau dat vele ver wachtingen overtrof. Het specia le thema van de avond was „Nederland en de Bourgondi sche landen". Hierbij stonden de historie, kunst en kuituur centraal. Hoe Bourgondië van oudsher met de geschiedenis van ons land verbonden is werd in woord en beeld gebracht door Mevrouw Bovenkerk van het Franse Instituut in Den Haag. Een en ander werd gelar deerd met de fijnste kaas en wijn die deze streek oplevert. Jammer dat de toneelzaal van de B.N.S. slechts een tweehon derd mensen kon bevatten; ve len hadden geen kaart meer kunnen bemachtigen. Het be stuurslid de heer W. Ouwehand kondigde echter aan dat men, nu van z'n grote animo voor een dergelijk evenment blijk is gege ven, zal trachten nogmaals een soortgelijk programma samen te stellen over uiteraard een an der ondewerp. De Volksuniver siteit Voorhout die al bijna een streekfunctie gaat vervullen, telt nu bijna zevenhonderd leden. VOORHOUT De jaarlijkse winteruitvoering van de Voor- houtse Muziekvereniging „Sint Cecilia" morgen 11 maart om 20.00 uur in het Parochiehuis, wordt geopend met het eerste optreden van het Majorettenpe- leton dat samen met de drum band het publiek zal verrassen met een wervelende show. Zij zullen uitvoeren „Glorie van Rotterdam" van H. van Kapel en „Margos in Jumping Five" van W. Laros. Het programma zal worden voortgezet door de drumband onder leiding van de heer G. Sleyser en de Harmonie die gedirigeerd wordt door de heer H. Bakker. Majorettes werden opgeleid door ""ouw C. van den Berg/Verkade. ZOETERWOUDE Mevrouw Ricky Kusters uit Zoeterwoude heeft weer een paar drukke maanden voor de boeg. Sinds enige tijd maakt zij deel uit van de stichting „Europa-kinderhulp". Haar taak in de stichting is het bezoeken van gezinnen, die zich als gastgezin hebben aangemeld. De stichting „Europa-Kinder- ren voor het overgrote deel af- hulp" is ontstaan in 1960. Toen komstig uit Frankrijk en West- stelde het wijkraadslid J. Ploe- Duitsland en in mindere mate ger tijdens de viering van het uit Engeland, Noord-Ierland en vijf-jarig bestaan van het wijk- Turkije, centrum Slotermeer voor de be schikbare gelden te gebruiken Mevrouw Ricky Kusters: „De in het kader van de vluchtelin- kinderen die wij naar Neder- genzorg. Een comité werd in het land halen, zijn jongens en leven geroepen, die vijftig Letse meisjes tussen de zes en twaalf vluchtelingen-kinderen bij va- jaar. Zij komen uit sociaal kantie-ouders in de Amsterdam- zwakke milieus. Het zijn kinde- se tuinsteden onderbracht ren die normaal gesproken niet met vakantie kunnen". De stich- Sindsdien krijgt tijdens de ting is Europees georganiseerd, maanden juli en augustus een steeds groter wordend aantal In West-Duitsland selecteert de hulpbehoevende kinderen uit plaatselijke overheid kinderen, Europa een warm onthaal in terwijl het Leger des Heils, „Ar- Nederlandse vakantiegezinnen, mée du Salut", dit in Frankrijk die niet meer alleen in Amster- doet Sociaal werkers en onder- dam, maar in het gehele land wijzers selecteren op verzoek wonen. Vorig jaar bijvoorbeeld van deze instanties de uit te werden 2397 kinderen bij va- zenden kinderen. Kinderen uit kantie-ouders in Nederland on- een sociaal zwak of een groot dergebracht Deze kinderen wa- gezin met kleine behuizing ko- Ricky Kuster met dochter: op zoek naar gastgezinnen. men voor een vakantie in Ne derland in aanmerking. In principe komt elk normaal functionerend gezin van onbe sproken gedrag in aanmerking als vakantie-gezin. Voorkeur verdient een gezin met nog jon ge kinderen, voldoende slaap- en speelruimte en met een ge zonde instelling tegenover de speciale poden van de kleine logé. Mevrouw Kuster is een van degenen die de gezinnen die zich aanmelden, bezoekt „Om dat ik al zes jaar achtereen ie der jaar een meisje in huis heb, kan ik uit het oogpunt van eigen ervaring vaak ook nuttige advie zen verstrekken", aldus me vrouw Kuster. Zij acht het van meer belang dat het kleine lo geetje een echt thuis wordt ge boden, dat wil zeggen dat de vakantie-ouders het kind op de juiste wijze weten aan te voelen, dan dat het kind iedere dag meegesleept wordt naar een speeltuin of het strand. Inlichtingen over de stichting „Europa-Kinderhulp" zijn te krijgen bij mevrouw Ricky Kuster, Van Swietenstraat 24, Zoeterwoude, tel. 1743 of bij het landelijk secretariaat. Prins Bernhardlaan 2, Voorburg. KORTWEG net ZEVENHOVEN - In de paifcai chiekerk van de H. Johann»00 Geboorte in Zevenhoven wore zondag 13 maart om kwart vor elf de H. eucharistie gevierd v<J* gens de Byzantijnse ritus. Cel^ brant is dr. J. C. J. Sander verbonden aan de gemeenteujw versiteit van Amsterdam votl Arabisch en Syrisch en priest» I van de Byzantijnse ritus. Mede I werking wordt verleend do< het Byzantijns Koor uit De Haag. LEIMUIDEN Op woensdag 16 maart zal er het gemeenschapcentrum ,JH Spant" een volleybaldemonstr tie plaatsvinden, die voor ie< reen toegankelijk is. Een herei team van de afd. volleybal va de S.V. Kickers '69 zal het opr» men tegen een selectie van „D. r Waterlanders" uit Aarlanda veen. Na deze demonstratie is de mogelijkheid voor de aanwip zigen de strijd op te nemen ti gen een team, samengesteld u; de niet-comptitie spelende lede-, van de Kickers. S ASSENHEIM Zondag 13 et vei dinsdag 15 maart geeft de to- vu neelgroep Elckerlyck een voor tei stelling van het spel Het Hu* be •op de rots bij „Cees en Ineke' Mi Aanvang zondagavond half n< de gen; dinsdag acht uur. sc ROELOFARENDSVEEN - N to de jaarlijkse algemene ledenvei Bi gadering van de Alkemades Le zwemclub is de heer E. Lauwerde de nieuwe voorzitter van dm< club. Lauwers volgt de heer len C. W. van der Meer op. Ook dke vicevoorzitter de heer A Hogikl; toorn, die de dub vijf jaar lanrei tot steun is geweest heeft heva bestuur verlaten en is opgevolgd a door J. A. Möllers. Er is nog eeal; bestuurslid bijgekomen; de heesti H. Kiele, die sinds enige tijd h«w< dames- en herenpoloteauto» coacht en samen met de heeHt Jac. Spruit de taak van wed so strijdcommissaris op zich heef genomen. Op de ledenvergad^ ring werd tevens de contribute met twee gulden per maand vei hoogd. Tevredenheid beston» over de financiële toestand vai de club en de activiteiten die ii^ 1976 werden georganiseerd. u Bewoners en personeel van het protestants-christelijke bejaardencentrum ,,De Dillenburg" aan de Leiderdorpse Mauritssingel vierden gisteravond het 12 -jarig jubi leum. De voorzitter van het bestuur van „De Dillenburg", mr. C. J. Zwarts (middenstaand) constateerde dat er in de loop van de jaren op het gebied van de bejaardenzorg veel was veranderd. Hij was dankbaar voor hetgeen er in de afgelopen 12 -jaar in het uit de Hervormde en Gereformeerde Diakonie afkomstige centrum tot stand was gebracht. De 16 bewoners die sinds de oprichting deel van het centrum uitmaken ontvingen een bloemenhulde. De heer F. van Tol die zich in die jaren bijzonder verdienstelijk had gemaakt omving een speciale blijk van waardering. Het feestelijke programma, dat door de bewoners en personeel zelf werd verzorgd, ondervond bij de aanwezigen, onder wie burgemeester M. A. v. d. Have met zijn echtgenote, veel waardering. VOORSCHOTEN De commissie voor welzijn en onderwijl j maakt zich zorgen over de voortgang van de restauratiepluma van het Ambaehts- en Baljuwhuis. De toestand van dit 17e eeuwsc pand is thans zo slecht dat nieuwe huisvesting gezocht moet worden voor de Streekmuziekschool. Wethouder Marselis deed dc toezegging deze stagnatie in de plannen te onderzoeken en tevens nieuw onderdak te zoeken voor de vaste huurders. Dat is naast de Streekmuziekschool ook een damesvereniging. r De Nutsschool verkreeg de ver- Lek". De gemeente gaat 4.- eiste toestemming om een kleu- per in de gemeente woonachtige terschool te stichten. De vereiste buitenlandse werknemer subsi- handtekeningen zijn binnen, 't diëren. Nut diende 45 verklaringen in Samen met de leden van de l van ouders, die hun kind die funktionele commissie voor wei- nieuwe school willen laten be- zijn werd na de officiële verga- zoeken. Door omstandigheden dering besproken de concept zijn er enige afgevallen, maar 33 zijn rechtsgeldig en 30 is al vol doende in Voorschoten. In Voorschoten zijn yu zgn. bui- rijksbijdragere,Jing sociaal- cultureel werk. Door dezrege ling komen de verhoudingen tussen rijk, provincie en ge- toekenning van een subsidie aan aanzien van de verantwoorde- de Stichting Bijstand Buiten- üjkheid. De bespreking had het landse Werknemers "Rijn en karakter van een informatie.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4