KLM-magazijn in Londen overvallen buit 3„5 miljoen HULP VOOR WERKLOZE VROUW lijk gevonden op schietterrei n( j Kabinet en kamer zoeken compromis in grondpolitiek Heroïnespel RUNDLEDEREN ZITMEUBELEN KOOREMAN ZN 1 Gewichtig diepvrieskip toplnpljteit Vergunning betaalde NOTEER m.i.vals nieuw kwartaalabonnee van de leidse Courant naam woonplaats Stuur als dank vc jr de moeite het „schip in de fles" naar: naam:. adres woonplaats: Periodemeubelen Nieuwe Rijn 9 Lëiden Telefoon 071-122144 Ceidóe Sou/io/rit ort Rapenburg 2. Leiden, postbus 11, tel. 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J. J. Hallewas - Chef-redacteur: Wim Buijteweg. dvertenties (excl. BTW) 0,45 per mm. Telefoontjes 4,08 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 {18.00 tot 19.00 uur) - Abonnementen: kwartaal 39,80, jaar ƒ147,70, losse nummers: 55 cent. Dinsdag 8 maart 1977,67e jaargang no. 20677 Holiday Holiday on Ice op Ned. II om 20.25 uur. Om 21.25 uur Edward VII. Ned. I om 19.04 uur Plem Plem Brothers, om 19.20 uur Voor waarts en niet vergeten en om 21.50 uur Groot uur: U. Zonnig Droog weer met flinke zonnige perioden. Overwegend matige zuidweste lijke wind. Maximumtemperaturen van 10 graden aan zee tot 15 graden Morgen: Zon: 7.08-18.33 Maan: 23.42-8.35 Schev. hoogw.: 5.21—17.42 Laagw.: 1.15—13.45 Voor u het „schip in de fles" als dank voor hot aanbrengen van een nieuw kwartaal abonnement op de Leidse Courant. Beroofd van zestig cent ROTTERDAM (ANP) De Rotterdamse poli tie heeft drie jonge mannen, in leeftijd variërend van 17 tot 20 jaar, aangehouden wegens bedreiging en beroving. Zij hadden op een parkeerter rein met behulp van een alarmpistool een 27-jarige man ge dwongen zijn geld te overhandigen. De buit bedroeg zestig cent DEN HAAG (ANP) Minister Boersma (Sociale Zaken) heeft een regeling getroffen voor experi mentele werkgelegenheidsprojecten voor vrouwen bij overheidsorganen en andere instellingen. Voor deze regeling is 10 miljoen gulden uitgetrokken, aldus het ministerie van Sociale Zaken. Doel van de projecten is om vrouwen die (weer) duurzaam in het arbeidsproces willen worden opgenomen, een betere uitgangspositie te verschaf fen. Gedacht wordt met name ook aan functies op middelbaar en hoger niveau en aan fulltime- en parttime-dienstverband. Overheidsorganen en instellingen die niet tot doel hebben winst te maken, kunnen in aanmerking komende projecten, waarbij vrouwen professione le werkzaamheden worden aangeboden, indienen hij de regionale cöordinatie-colleges voor openbare werken, deze beoordelen de projecten en leggen ze vervolgens ter goedkeuring voor aan de direc teur-generaal voor de arbeidsvoorziening. De pro jecten moeten ten minste 13 weken en ten hoogste 52 weken duren. Het ministerie vergoedt de loon kosten (inclusief sociale lasten), die overigens niet meer mogen bedragen dan 35.000 op jaarbasis bij een volledige dagtaak. Overschrijding kan in bepaalde gevallen worden toegestaan. DEN HAAG Minister Van Agt (Justi- lie) heeft vanmorgen aan de minister raad voorstellen gedaan tot de oplossing ton het konflikt inzake de grondpolitiek. Vanmiddag isyook de Tweede Kamer taan meedenken over het dempen van le kloof tussen PvdA en CDA In de komende dagen zal verder gewerkt moe ien worden aan een compromis. Voor volgende week dinsdag „wanneer ge- itemd wordt over de wetsvoorstellen, moet de oplossing voor de moeilijkheden Hoe zwaar woog u toen u werd- geboren? Pijltje naar praatpaal Automobilisten blij ken zich bij duister nis of slecht weer moeilijk' te kunnen oriënteren tussen twee praatpalen, de directe verbindin gen met de Wegen wacht die om de twee kilometer langs de autosnel wegen staan. De ANWB zal daar om in totaal 40.000 verwijzingsbordjes naar de praatpalen aanbrengen, op de hectometerpaaltjes langs de wegen. Een pijltje op het driehoekige bordje wijst in de richting van de dichtsbijzijn- de praatpaal. (Van een onzer verslaggevers) HARSKAMP Op het infanterieschictkamp De Harskamp is het stoffelijk overschot gevonden van de 23-jarige Pieter Nitsche uit Frankfurt. Gezien de staat van ontbinding van het lichaam moet de man al ruime tijd geleden zijn overleden. De doodsoorzaak heeft men nog niet kunnen vaststellen. Bij het lichaam vond de marechaussee enkele injectiespuiten, die er op zouden kunnen wijzen dat de man aan druggebruik is overleden. De politie houdt er echter ook rekening mee dat Nitsche slachtoffer is geworden van een misdrijf en dat de spuiten als camouflage dienen. In het gerechtelijk laboratorium verricht men op dit moment sectie. De man werd sinds augustus vorig jaar in Frankfurt vermist. ADVERTENTIE /WAHT"N yfyf/LEKKERE K/P K0MT \jj/r BARNEVELD' Bekebrede-Barneveld EINDHOVEN (ANP) - Naar eerst nu is bekend geworden heeft de Eindhovense politie zaterdagmiddag twee verkenners van de padvinderij aangehouden terwijl zij een „heroïnespel" speelden. Een motoragent zag dat in de binnenstad, vlak bij een plaats waar regelmatig heroïne wordt verhandeld, zakjes met een wit poeder onder zeven jongens werden verdeeld. Toen de jongens de agent zagen aankomen zetten zij het op een lopen. Door tussenkomst van een inmiddels gealarmeerde politiepa trouille konden er tenslotte twee worden aangehouden. Pas toen bleek dat het een groep verkenners was, die een heroïnespel speelde. In de zakjes zat basterdsuiker. De twee leiders van 22 en 29 jaar zijn door de politie „ernstig onderhouden". Politiewoordvoerder P. Gaanderse zei gistermiddag zich niet aan de indruk te kunnen onttrekken dat „het uittesten van de politie" een onderdeel van het spel vormde. (Van onze correspondent Roger Simons) LONDEN Een zestal ge maskerde mannen, gewa pend met geweren met afge zaagde lopen, heeft gister avond op de Londens vlieg- haven Heathrow het maga zijn van de K.L.M. overval len. De rovers gingen aan de haal met zakken geld en industriële diamant. De to tale waarde van de buit schommelt rond de 825.000 pond (ongeveer 3,5 min gul den). Voor inlichtingen, die zouden kunnen leiden tot de arrestatie van de dieven, is al een beloning van 80.000 pnd (bijna 3 ton) uitgeloofd. Het pakhuis van de K.L.M. staat op een erg afgelegen plaats. Het werd algemeen als een volkómen veilig ma gazijn beschouwd. De gang sters, die gebruik maakten van drie auto's, konden het echter ongehinderd bereiken via openbare wegen. Bij het magazijn werden zij door. niemand tegengehouden. In het pakhuis stond een geblindeerde wagen van de Amerikaanse particuliere veiligheidsfirma Brinks- Mat Twee bedienden van dit bedrijf, geholpen door K.L.M.-personeel, waren druk bezig met het lossen van een lading bankbiljetten en diamant, bestemd voor Amsterdam. In enkele se conden, zonder te schieten, legden de rovers beslag op de nieuwe en oude sterling bankbiljetten en op de in dustriële diamant die een De politie onderzoekt de situatie in het KLM-magazijn op Heathrow na de overval. waarde vertegenwoordigt van 600 pond (ongeveer 2500,—). In een nabij gelegen dorp trof de-politie later een van de bestelwagens van de rovers aan. Er worden getui gen van de overval gezocht. Op Heathrow is de georgani seerde misdadigheid bijna een industrie geworden. De politie heeft het bijzonder moeilijk om daders en me deplichtigen te pakken. Als ze iemand van het luchtha venpersoneel fouilleert, komt er direct een algemene staking van. Kalf met twee staarten Al zal het kalf dat de ze week ter wereld kwam op de boerderij van Steven van Wij- gerden uit het Bra bantse B rakel de ko mende zomer best een extra vliegenmepper kunnen gebruiken, de boer heeft besloten èèn van de twee staar ten weg te laten ha len. Naast een staart op de geëigende plaats heeft het kalf namelijk een tweede staart halverwege de rug meegekregen. Voor hoogleraren DEN HAAG (ANP) Staatsse cretaris Klein van Onderwijs en Wetenschappen heeft de be sturen van universiteiten en ho gescholen nog eens voorgehou den, dat de gewoon hoogleraren en lectoren vergunning moeten vragen voor hun betaalde bij banen. Daar wordt niet steeds de hand aan gehouden, aldus de bewindsman. Het aanvragen van de vergun ning is voorgeschreven in de wet op het wetenschappelijk on derwijs. De bepaling geldt ook voor de gewoon hoogleraren en lectoren van de medische facul teiten. Het is dr. Klein gebleken, dat niet altijd de motivatie van het verzoek om vergunning wordt omschreven, maar ook dat het verzoek niet altijd wordt inge diend. zijn gevonden. Delegaties van CDA en P.v.d.A. hebben gisteren langdurig gesproken met de mi nisters Van Agt, Van der Stee (landbouw) en Gruijters (Volkshuisvesting), die de wetsvoorstellen bij de Tweede Kamer hebben ingediend. De' P.v.d.A. wil onverkort vasthouden aan het voorstel van de regering om bij onteigeningen de gebruikswaarde op dat moment van het onroerend goed te ver-, goeden. Dat gaat het CDA niet ver ge noeg. Daarom had De Bekker tijdens het kamerdebat vorige week een wijzigings voorstel ingediend om bij onteigeningen de marktwaarde te vergoeden, zodat boe ren bij stadsuitbreidingen enzovoorts meer voor hun grond zouden krijgen. Nu wil het CDA dat grondspeculatie wordt voorkomen. Die marktwaarde is voor de P.v.d.A. onaanvaardbaar. Minister Van Agt is ge bonden aan de gebruikswaarde, maar de KVP-fractie kan zich wat dat betreft vrijblijvend opstellen. De P.v.d.A heeft inderdaad met de CDA-delegatie de sug gestie gedaan om de gebruikswaarde bij onteigening te aanvaarden, maar tevens als Tweede Kamer uit te spreken dat bij aparte regeling de zogenaamde negatieve, ontwikkelingsschade moet worden uitge werkt. Dit laatste is voor het CDA echter niet aanlokkelijk. Het voorstel van de P.v.d.A. komt er op neer dat weliswaar als uitgangspunt de gebruikswaarde van grond wordt vergoed, maar dat extra uitkeringen worden gedaan voor de scha de die al ver voor de feitelijke onteige ning wordt verleend als gevolg van het overheidshandelen. „Maar dat is voor ons beslist onvoldoende", zei mr. Andriessen na het overleg. Behalve de P.v.d.A. heeft ook het CDA aan minister Van Agt suggesties gedaan om uit de moeilijkheden te komen. Het kabinet zelf heeft vanmorgen alle varian ten besproken en voorstellen tot oplos sing van het konflikt geformuleerd. Callaghan gaat in de VS over Concorde praten WASHINGTON (AP) Na de Franse regering gaat nu ook de Britse regering Amerika onder druk zetten om de supersoni sche Frans-Britse verkeersma chine Concorde landingsrech ten te geven, in New York. Eerste minister James Callag han vliegt deze week naar Was hington per Concorde- en hij zal- de zaak opnemen met president Carter. Milieu-verdedigende groepen in de V.S. willen dat de Concorde daar niet mag landen en starten omdat hij te lawaaiig is. De Franse regering heeft la ten weten, dat achter de weige ring tot nu tót slechts overwe gingen van economische aard steken. „De Amerikanen gun nen Europa deze prachtige tech nische primeur niet" .reageerden Nederlandse zesti gers, dat zij destijds bij hun ge boorte veel zwaarder wogen. Het kan natuurlijk aan de weeg- "chalen gelegen hebben. 4t/ml3maart Geopend van 10-17en 19-22 uur; zaterdag en zondag 10-17 uur toegang f 6,- kinderen tot 14 jaar f 4,- AMSTERDAM ral

Leidse Courant | 1977 | | pagina 1