Eerste antiekbeurs Alphen op 19 maart in Avifauna :- in Leidschendam j beperkt vergroten Cita: levendige herder met stamboom ITAD/REGIO LEI DSE COURANT PAGINA De eigen middenstand moét in dit centrumplan prioriteit verkrijgen. Een gezonde mid denstand geeft een plaats nu eenmaal altijd een aantrekke lijk gezicht en verhoogt de gezelligheid. Katwijk als bad plaats heeft hieraan zeker te beantwoorden. Vakantiegan gers vormen voor Katwijk toch een belangrijke bron van inkomsten en een van de vor men van vakantiegenoegens is het „winkelen" en het be zoeken van diverse vormen van „verpozen" die de horeca te bieden heeft. Vakantiegan gers zijn geen noodzakelijk kwaad zoals wel eens wordt gehoord, maar mensen zoals u en ik. Bevordering van het vreemde lingenverkeer kan ook uit het oogpunt van „welzijn" een goede zaak zijn. Andere fa cetten die plaatselijk vaak in het oog springen zijn zaken als de woningbouw en het verkeer. Nieuwbouw wordt dan het eerst genoemd, maar de gedachten in het CDA gaan toch ook sterk naar ver betering van die woningen die direkt na de oorlog zijn gebouwd. Verbetering van het interieur van deze woningen moet op elke wijze worden gestimuleerd. In oudere woongedeelten van de Hoor- nes (flats wel te verstaan) zou het plaatsen van liften geen overbodige luxe zijn. De wegenbouw in Katwijk moet niet lichtzinnig ter hand worden genomen. „Vergeten" groepen als voetgangers en fietsers moeten meer aan dacht krijgen dan nu inciden teel wel eens gebeurt. Vooral met doorgaande wegen moet alle zorg in acht worden ge nomen. Een evenwichtig beleid is ook een voorzichtig beleid dat re kening houdt met ieders wel vaart en welzijn. Het is die evenwichtigheid van beleid die het CDA hoog in haar vaandel heeft geschreven ORGANISATOR NOPPENEIJ VERWACHT 3000 BEZOEKERS Eigen gezicht CD A-Katwijk ALPHEN AAN DEN RIJN - Dertig standhouders zullen za terdag 19 maart acte de'presen ce geven op de eerste antiek beurs die in Alphen wordt geor ganiseerd. De standhouders ko men uit diverse delen van Ne derland en zullen in de grote zaal van het parkrestaurant gesitueerd in het vogelpark van Avifauna een zeer uiteenlo pende collectie antiek tonen. Zo zullen onder meer te zien zijn: grote en kleine meubelen, aar dewerk, klokken, munten en wapens. Volgens organisator Alfred Noppeneij wordt het een beurs waar iedere antieklief hebber volledig aan zijn trek ken kan komen. Voor de aan schaf van een antiquiteit zal de bezoeker een bedrag moeten be talen variërend tussen de 25 en 5.000 gulden. Initiatiefnemer Alfred Noppe neij, opgegroeid tussen het an tiek en zelf verzamelaar van Oosterse Antiek (Aziatica), vond dat het tijd werd dat er in Mid den-Holland ook eens een an tiekbeurs kwam. ^,In Gouda en Leiden zijn wel antiekbeurzen maar in de regio Alphen niet, en dat terwijl er bijvoorbeeld in Alphen erg veel jonge mensen wonen, die zeer geïnteresseerd zijn in antiek". Volgens de orga nisator wordt 70% van de omzet in antiek bepaald door mensen die jonger zijn dan 35 jaar. „On ze generatie wordt geconfron teerd met moderne meubelen. Het tonen van een eigen CDA-identiteit is landelijk niet zo'n probleem. He ontwerp- program van het CDA geeft duidelijk een beeld van de doelstellingen en gedachten die hieromtrent beleden wor den. Het CDA is geen voor stander van een politiek waar in de overheid de lakens uit deelt met de gedachte dat alle fouten die we in onze samenleving onderkennen dan wel tot een oplossing gebracht worden. In plaatselijke situaties kun nen deze zaken meer con creet naar voren treden. Men heeft immers doorgaans het meest te maken met die za ken die in eigen dorp of stad aan de orde komen. Het cen trumplan voor Katwijk is hier een treffend voorbeeld van. Materiële belangen wilden de zaak liefst zo commerciëel mogelijk maken en Katwijk herscheppen in een „boule vard-badplaats'. Wars van dit alles is een ander bevolkings deel. Het recht van de sterk ste zou in dit geval zeer on bevredigend zijn geweest. De kracht van het CDA (toen maals nog in haar onder scheiden geledingen) ligt hie rin dat in zaken als deze toch een acceptabel geheel ge creëerd wordt. Anderzijds moet duidelijk ge steld worden dat terugkeer naar het vrije spel der maat schappelijke krachten te gro te risico's voor de sociaal- zwakkeren zouden beteke nen. De gulden middenweg draagt zijn naam niet voor niets. Hoewel veel groeperin gen graag een uitgesproken mening vertolken die dan zo genaamd duidelijk is, is het CDA van mening dat door dit soort duidelijkheid (regeerac- coorden zijn een tekenend voorbeeld hiervan) teveel mensen in de kou komen te staan. Een samenleving dient de verantwoordelijkheid voor allen te beseffen. 1.30 I Toch willen ze ook wat „gezel ligs" in huis hebben, en dan kun je toch niets beters doen dan een stukje antiek kopen", dat volgens Alfred Noppeneij, „on gelooflijk snel stijgt in waarde" LEIDSCHENDAM De Leidschendamse sluizen vormen een flessehals in het Rijn-SchiekanaaL De uit 1885 daterende sluizen zijn afgestemd op weg en scheepvaartverkeer van voor de eeuwwisse ling. Al vele jaren wordt aangedrongen op aan passing van het sluizencomplex aan moderne eisen. De stedebouwkundige waarde van het com plex vormt echter het struikelblok. Een beslissing over plaatsing van de sluizen op de Monumenten^ lijst is nog niet gevallen. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben beroep aangetekend tegen een voorstel van het ministerie van CRM hiertoe. Provinciale Staten hebben thans een plan ontwor pen dat voorziet in een nieuwe sluis voor Leid schendam, waarbij nadrukkelijk rekening wordt gehouden met de stedebouwkundige waarde van het als monument aangeduide brokje oud-Leid- schendam. Uit een serie alternatieven heeft Gede puteerde Staten gekozen voor vergroting van de sluizen tot een capaciteit van scheepvaartverkeer tot 600 ton. Dit heeft tot voordeel, dat het recrea tiegebied Vlietland een open karakter blijft behou den en een meer groen aanzicht behoudt. Het beroeps-goederenverkeer dient daartoe wat ge remd te worden. Het idee om de sluizen geschikt te maken voor vrachtvervoer door schepen van duizend ton wordt daarmee verworpen. In het overzicht van de verschillende alternatieven wordt als voorbeeld gegeven, dat indien het gehele Rijn-Schiekanaal geschikt zou zijn voor schepen tot duizend ton de per schip af te leggen afstand tussen de Binckhorsthaven in Den Haag en de loswal op het Lammenschansplein in Leiden 14 kilometer zou bedragen. Thans is dit voor schepen van 300 tot 1000 ton 81 kilometer, want men dient te varen van Den Haag via Rotterdam, Gouda en Alphen. De nota Provinciale Vaarwegen Zuid-Holland is opgesteld om het beleid ten aanzien van de provin ciale vaarwegen te bepalen. Extra aandacht is besteed om het sluizencomplex van Leidschendam mede het verzoek van deze gemeente om vernieu wing van de sluisbruggen en het belang van het Rijn-Schiekanaal voor vrijwel geheel Zuid-Hol land. Snuffelen Gezien zijn relaties met de an tiekwereld, is het antiekkenner Noppeneij gelukt om standhou ders aan te trekken die antiek hebben van „zeer goede kwali teit". „Ik had meer aanvragen van standhouders die op de beurs wilden staan dan er plaats voor was. Daarom heb ik kunnen selecteren op kwaliteit en op diversiteit". Redenen waarom het volgens hem een „zeer interessante beurs wordt waarop iedere liefhebber uren lang zal kunnen snuffelen". De standhouders, deels antiquairs, deels verzamelaars, zullen voor dat de beurs opengaat voor het publiek bezoek krijgen van Al fred Noppeneij, die dan, samen met zijn vader en een kennis, alle antiquiteiten die te koop worden aangeboden zal beoor delen, voor zover mogelijk, op „echtheid". Hiermee hoopt hij het zogeheten „nieuwe antiek" van de beurs te bannen. Bezoe kers die mochten twijfelen aan de echtheid van een antiquiteit Alfred Noppeney met een Frans bijouteriekastje van minstens 160 jaar. De medaillons in de laadjes zijn met de hand op porselein geschilderd. Het kastje is te bewonderen op de antiekbeurs. of de prijs te hoog vinden, kun nen altijd bij de organisator aankloppen om advies. „Ook een leek, die voor het eerst op een antiekbeurs komt wil ik graag adviseren. Ik wil dan ook nog best met diegene naar de stand gaan en bekijken of wat hij wil kopen redelijk in prijs is en of het echt antiek is, ten minste voor zover ik dat zeker weet, want twijfelgevallen heb je altijd", aldus Alfred Noppe neij. Professioneel Door zijn vele bezoeken aan an dere antiekbeurzen zegt de in- tiatiefnemer nu wel te weten hoe een beurs in ieder geval niet georganiseerd moet worden. „Ik heb veel geleerd van fouten die anderen gemaakt hebben. Daar om durf ik best te zeggen dat de Alphense antiekbeurs profes sioneel is aangepakt. Het wordt zeker geen rommelmarkt". De antiquiteiten zullen voor 95% ge prijsd zijn, dit in tegenstelling tot wat gebruikelijk is in antiek zaken. Alfred Noppeneij: „De bezoekers kunnen nu in alle rust de antiquiteiten bekijken zonder meteen gestoord te wor den door een handelaar die komt vragen wat er van hun dienst is". De unieke antiquitei ten zullen niet geprijsd zijn om dat het bedrag hiervan afhanke lijk is van de vraag. „Unieke stukken zijn in eerste instantie bedoeld als trekpleister, maar natuurlijk alles is te koop, al leen je zult dan erg diep in je buidel moeten tasten", stelt Al fred Noppeneij. De beurs, geopend van 10 tot 18 uur, is de eerste van een voorlo pige serie van vier. Organisator Noppeneij heeft zo'n groot ver trouwen in de „goede afloop" van „zijn beurs" dat hij de grote zaal van Avifauna („De ouders naar de beurs en de kinderen in de speeltuin of vogelpark") nu al heeft gereserveerd voor 5 november en 17 december van dit jaar en 18 februari van het volgend jaar. Volgens hem zul len er tussen de 3000 en 5000 bezoekers komen. „Ik verwacht er zeker niet minder dan 3000" Het fraaie sluizencomplex van Leidschendam. Cita is nu twee maan den in het asiel. Eind december werd ze afge staan door haar baas omdat de vrouw des huizes Cita niet meer aankon. Aangezien haar man vaak buitenshuis vertoefde wegens werk zaamheden, moest zij de gehele dag met de steeds groter wordende jonge herder optrekken. Het is begrijpelijk dat Cita haar op een kwade dag boven het hoofd groeide en de dienst in huis ging uitmaken. Van de kant van Cita is het ook te begrijpen, want een jonge hond, en zeker zo'n kanjer van een dier als Cita, heeft nu eenmaal meer ontzag voor een zware mannen stem dan voor een zacht, licht vrouwenge luid. Cita is inmiddels drie jaar ge worden en is uitgegroeid tot een volmaakte Duitse Herder. Dat is ook wel logisch want Cita is een heuse rashond. Cbmpleet met stamboom. Ze gedraagt zich dan ook zoals van herders bekend is. Cita luistert uitstekend, is waaks en is een echte eenmans hond. Ze kan niet tegen katten, en ande re honden in huis toelaten zal niet, of slechts met zeer veel moeilijkheden gepaard gaan. tegen de nadelen. Van de ge hoorzaamheid van Cita zal men echt kunnen genieten, want niemand maakt mij wijs dat het geen bevrediging geeft als een hond de bevelen strikt opvolgt. (Bij mensen laat dat nogal eens te wensen over...) Men kan Cita een grenzeloos plezier doen door haar een dikke stok of een bal te geven. Daar is ze eindeloos mee be zig. Rondsjouwen, begraven, opgraven, weer rondsjouwen, enz. enz. Met name op het strand zal Cita verschrikkelijk veel lol hebben, omdat ze daar naar hartelust "kan rennen, graven en zwemmen. Want bang voor water is Cita beslist niet. En als haar toekomstige baas dat nou ook niet is, dan is alles dik in orde. Een hond zonder problemen dus, deze Cita. Fox Volop in de problemen zit Fox, de hond van de vorige week. Onze „raszuivere" bas taard heeft nog geen nieuwe baas mogen begroeten, maar hij heeft nog hoop dat er van daag of morgen toch nog ie mand komt die hem wil heb ben. Voor Fox zit er echter niets anders op dan voorlopig maar te wachten op betere tijden, die ook voor hem wel zullen komen. BART SPIJKER. De volmaakte Duitse her der Cita. een kanjer van een dier. Wekelijks verschijnt in de Leidse Courant de rubriek „Hond zoekt huis". In deze rubriek wordt een hond beschreven die in het asiel verblijft om daar e.en zekere dood tegemoet te gaan... tenzij het dier een goed tehuis vindt. De in de rubriek beschreven honden zijn a lie door hondenbezitters naar het asiel gebracht. Om uiteenlopende redenen, vaak begrijpelijk, maar soms ook volslagen onzinnig. De in „hond zoekt huis" beschreven dieren zijn alle goed gezond, hebben een worm- kuur ondergaan en zijn volledig ingeënt Tegen betaling van ca. 60 gulden ten bate van zwerfdieren zijn ze af te halen. Adres: Nieuw Leids Dierenasiel, Besjeslaan 6b, Leiden. Tel.: 131670. Geopend di. t/m vr. 10.00—12.00 en 14.00—17.00 uur. Zaterdag van 10.00—12.00 en 14.00—16.00 uur. Zondag en maandag gesloten. Bezoekers zullen eerst haar vertrouwen moeten winnen al vorens haar zonder gevaar te kunnen aanhalen. Met kinde ren kan Cita over het alge meen goed overweg en is voor een herder zeer tolerant Bij het spelen moet men haar wel vrij laten en zorgen dat ze zich onbelemmerd kan bewegen. Want als een spelletje haar gaat vervelen, en men houdt haar toevallig in de houd greep, dan kan de waarschu wing van Cita, dat ze het niet leuk meer vindt, bijzonder na delig voor de gezondheid uit pakken. Dit alles is echter be kend van herders en men zal het moeten accepteren. De voordelen die deze hond heeft wegen ruimschoots op V

Leidse Courant | 1977 | | pagina 5