I W iiii Bannink: oach Tuik vestigt hoop op uitschieter handbalploeg -eo van der Kar zendt eer sportmensen uit \Geen tijd voor debuut in volleybalteam Droomwens Frankrijk vervuld ïaagse selecties n handbalfinale Nora Nible wint Feyenoord wil Oblak WEST-DUITSLAND VERSLAGEN Handballers trekken voorstel in Fedor den Hertog wint in sprint A SPORT LEIDSE COURAN1 DONDEKDAU 24 FKUKUAKl 1S)V7 PAGINA 13 (Van onze sportredactie) I DEN HAAG. Wira Bannink I zal zijn debuut in het nationa- I Ie volleybalteam niet maken. I De speler van Roswell, die I voor het eerst in zijn al lange I carrière, eindelijk zijn inter- I nationale kans kreeg, heeft I bedankt voor de eer. Niet uit I rancune, omdat hij te lang heeft moeten wachten (twee I jaar geleden ergerde Bannink |zich nog over het uitblijven i een uitnodigin) maar heel simpel, omdat de tijd hem nu ontbreekt. Net als alle andere geselecteer de spelers voor de Europese kampioenschappen onder wie zeven man van Starlift Blok ker zou Wim Bannink zich re gelmatig vrijdag op het sport centrum Papendal moeten melden en dat was hem teveel. „Ik ben druk met andere din gen doende en toevallig wil ik ook wel eens een avondje thuis zijn. Naast mijn hobby motorrijden bleef er weinig tijd over". De ambitieuze spe ler die zich gisteren nog steeds niet neer kon leggen bij de nederlaag van Roswell afgelo pen vrijdag tegen Starlift, heeft zonder moeite bij voor baat afscheid kunnen nemen van een internationale volley balcarrière. „Het is wel leuk hoor, spelen in het nationale team, maar je moet je er niet blind op staren. Ook moet je je kunnen relativeren". En daarom kon Wim m Bannink gemakkelijk bedanken. Daar bij wenst hij wel te benadruk ken, dat de hevige kritiek die ontstond op de selectie van Bannink, geen enkele rol heeft gespeeld. „Er werd verweten, dat Jurrien Kooien (mede- bondscoach, red.) mij bevoor deeld zou hebben, omdat ik bij hem in de club speel. Die kri tiek stoelt nergens op, want Kollen heeft alle kandidaat- spelers voor het nationale team een aantal wedstrijden „geturfd". En daarbij kwam ik beter voor de dag dan ande ren". In de plaats van Wim Bannink zal geen andere spe ler worden gekozen. IGUDYSCHOUTEN i NA WANGEDRAG I IN INZET I. GESCHORST (Van onze sportredactie) DEN HAAG Gudy Schouten is terug uit Inzeil in haar ver blijfplaats Den Haag. Zaterdag avond bij de wereldkampioen schappen voor junioren in Inzel moest zij voortijdig haar spul- Ien inleveren bij schaatscoach Wiebe Kort. Ze wilde verblijven in het hotel I van haar vriend, Hans Has die j ook in Inzel was. Voor dit ge- j drag heeft Gudy ook een voorlo- pige schorsing van het gewest Zuid-Holland gekregen van j twee weken, een schorsing die door de KNSB is overgenomen. Daardoor kan ze zaterdag ook l niet op De Uithof aan de start verschijnen bij het gewestelijke j kampioenschap. Gudy Schouten gaf gisteravond geen commen- GUDY SCHOUTEN taar. Haar vriend nam de tele foon op met de mededeling dat Gudy en hij de eerste tijd ge woon met rust gelaten willen worden. „Gudy wil de sport op haar eigen manier beoefenen." Voor officials van het gewest Zuid- Holland komt de rel niet als een verrassing. Gudy Schouten staat bekend als een moeilijk meisje die het schaatsen op haar eigen manier wil beoefenen. Inge Korsten met enkelblessure terug uit VS (Van onze sportredactie) DEN HAAG Inge Korsten, die komende seizoen competitie gaat spelen voor het Haagse Leimonias, is eerder dan ge pland teruggekeerd van een trip door Amerika wegens een enkelblessure. De Deldense speelster, die bij Leimonias Madeleine Weurman moet opvolgen, is waarschijnlijk enige weken uitgeschakeld. Het wordt waarschijnlijk geacht dat ze tegen het begin van de com petitie (half april) weer kan spe len. Inmiddels heeft Tilburg zich versterkt met Marijke Schaar voor Wie Elly Hemmes uit het eerste team moet wijken. (Van onze sportredactie) ARNHEM De nationale herenhandbalselectie wacht morgen een ware krachtproef. De ploeg, die sinds vorig jaar onder leiding staat van het uit Arnhem afkomstige duo Jan Tuik en George van Noesel zal in Oostenrijk moeten trachten om ten koste van Spanje en Noorwegen de eind december in Portugal verworven plaats in de b-afdeling, te handhaven. Alle pessimistische verwachtingen ten spijt de voorbereiding was allerbelabberst geweest slaagde Nederland mede dankzij een voortreffelijke overwin ning op het toch iets hoger aangeslagen Zwitserland zich voor „Oostenrijk" te kwalificeren. Dat was het eerste grote succes na het opzienbarende gelijkspel dat Oranje aan het begin van het vorig jaar tijdens de kwalificatiewedstrijden voor de Olym pische Spelen tegen Denemarken bewerkstelligde. Dat punt betekende trouwens de enige winst uit dat toernooitje, waarin naast Denemarken ook Spanje voor een Olympisch ticket streed. Toevalligerwijze stuit Nederland morgen in het eerste duel opnieuw op de vertegenwoordigers van het Iberisch schierei land en het is de vraag of de nationale ploeg dit sterk in opkomst zijnde handballand van de overwinning zal kunnen afhouden. Optimi isme Trainer Jan Tuik ziet de ontmoeting met het nodige optimisme tegemoet, ook al omdat eind januari een rechtstreekse confrontatie tussen beide landen welis waar in een overwinning van 22—19 voor de Span- jaarsen eindigde, maar waarbij Tuik aantekende dat zijn formatie de steun van routiniers als Ton Reyn- ders, Jo Helwegen en Paul Schuurkes ontbeerde. Toch is Jan Tuik ervan doordrongen dat Spanje en Noorwegen als betere handbalploegen beschouwd moeten worden. „Maar", voegt hij eraan toe, „daar staat tegenover dat wij vaak zoals ook tegen Dene marken bleek, dat plotseling ver boven ons normale niveau kunnen uitgroeien." En daar rekenen Tuik en Van Noesel in Oostenrijk dan ook op, omdat of Spanje of Noorwegen verslagen moet worden om de tweede plaats in de b-afdeling veilig te stellen. Die positie garandeert namelijk ook bij een volgende gelegenheid deelneming aan een b-wereldtoernooi. Tevens biedt deze tweede en natuurlijk ook de eerste plaats in de poule het Nederlands herenteam de kans om zich in de finalepoule van dit wereldkampioen schap met nog sterkere naties als bijvoorbeeld Oost- Duitsland te meten. Dat zou precies in vde kraam van Jan Tuik te pas komen. „Nederland heeft in het recente verleden toch wel aangetoond dat het incidenteel tot zeer goed handbal in staat kan zijn. De diverse clubs doen het in Europa Cuptoernooien lang niet slecht, alleen bij .interlands valt het wel vaak zo tegen. Maar dat is ook niet zo verwonderlijk, omdat wij veel te weinig spelen. En dat is weer de schuld van het bondsbestuur dat verzuimt om het zaalhandbalseizoen, dat meestal van 15 oktober tot 15 maart duurt, te verlengen. In die korte tijd moeten er data vrijkomen voor de competi tie, voor Europa Cupwedstrijden en dan schieten de interlands er vaak bij in." PARIJS In het weken van tevoren uitverkoch te Stade Pare des Princes (48.000 toeschouwers) is gisteravond voor Frankrijk een lang gekoester de droomwens in vervulling gegaan: een zege van het sterk verjongde Franse nationale elftal (ge middelde leeftijd 23 jaar) op de wereldbekerhou der. De overwinning met 1—0 was de vijfde Franse zege in de onderlinge reeks van dertien landenwedstrijden. Duitsland won viermaal. Voor West-Duitsland was het de derde wedstrijd ter voorbereiding op de wereldkampioenschappen 1978 in Argentinië en de eerste nederlaag. Eerder wonnen de Westduitsers in Cardiff met 2—0 van Wales en in Hannover met dezelfde cijfers van Europees kampioen Tsjechoslowakije. Het tamelijk onzekere optreden van aanvoerder Franz Beckenbauer in zijn 103e interlandwedstrijd en de beperkte actie-radius van het middenveld Stieleke-Bonhof-Flohe waren er de oorzaak van, dat West-Duitsland minder energiek te werk ging dan gewoonlijk. Desondanks had Dieter Mïiller driemaal de kans de bal langs de in het nationaal elftal debuterende doelman Rey te schuiven. Hij faalde echter. Het Franse team met nog slechts vier spelers van Saint Etienne, speelde het slimmer. Het hield de zaak achter goed gesloten en kwam er af en toe gevaarlijk uit. Bij één van deze gelegenheden bet rechterspits Obvier Rouyer (Nancy) van een meter of twintig een schot los, dat onhoudbaar voor Sepp Maier in het Duitse net verdween. Inzet heeft niet kunnen verhinderen dat Nederlands jongste Oranje-ploeg (het Uefateam) gisteravond in Lokeren voor zo'n drieduizend toeschouwers met 21 van België verloor. Weliswaar kwam er meer lijn in het spel en deden zich niet meer de chaotische situaties voor, die voor rust in het Nederlandse strafschopgebied schering en inslag waren geweest, maar voldoende voor de zege was het niet Wel zorgde Molenaar voor de gebjkmaker (Cornehssen scoorde al in de negende minuut), maar kort erop schreef Snelders het tweede doelpunt van de Belgen op zijn naam De opstelling van Nederland: Hiele (Feyenoord); Zonder van (FC Den Haag), Filippo (UVS), Broere (Feyenoord Brard (Feyenoord), Ophof (NEC, vervangen door Huis ui 't Veld. Almania), Coenen (NEC), Ridderhof (Feyenoord, vervangen door Valke, Sparta), Hendriks (NEC). Schou- wenaar (Haarlem, vervangen door Molenaar. Volendam) en Jans (PEC). MSTERDAM Voor de zevéntiende maal heeft het sportfonds Ito van der Kar geld beschikbaar gesteld voor jonge sportlieden. I aanwezigheid van Tom Okker en ex-atlete Els van Noorduyn Herden gisteren de namen van 34 jonge tot zeer jonge sportmensen %kend gemaakt die op trainingsstage mogen. Eerder stuurde Leo bn der Kar ook trainers naar het buitenland. Een goede maatre st, want ondanks de vele voordelen die uiteraard schuilen achter |t sportfonds, bleek in het verleden vaak dat de sport niet louter diend was met het uitzenden van individuele sportmensen, tn van de gelukkigen van vo- zoen en waren uit ons ritme. Als jaar was de tennisster Inge je dan twee tot drie uur per dag irsten. Zij verbleef twee we- in Praag (Tsjecho-Slowa- je) om te trainen, en om mee doen aan een internationaal 3i. Voor haar was het een ervaring, maar qua in- jj^uctie teleurstellend. Inge Kor en: „Achteraf was het reuze uk. De reis was goed verzorgd i iedereen heeft me veel laten en. Het was alleen jammer, it de trainers geen Engels of uits spraken, zodat ik niet veel tb geleerd". W pk voor de zusjes Abce en (orreth Posthuma, twee volley- lsters uit Dokkum, voldeed de is naar Polen niet aan de ver- ichtingen. „Het viel een beetje gelukkig", vertelt Abce, „we tgen namelijk buiten het sei- an onze handbalmedewerker) ÏN HAAG De Haagse zaalhandbalselecties hebben de finales reikt van de Nederlandse kampioenschappen door ook de derde edstrijd, nu tegen Rotterdam, te winnen. De dames behaalden i een sterke eerste helft, een zege van 9—5 op de Rotterdamse lectie. De ruststand was 64 in het voordeel van Den Haag. memiek Jongbloed van Idem Hellas schoot drie keer raak. moet trainen valt het zwaar te gen. Wel hebben we veel geleerd van de trainingsopbouw in de Oostbloklanden, die geheel an ders is dan hier". Henk van As van de Haagse rugbyclub ging vorig jaar twee weken op stage in Bristol, iets wat hem goed is bevallen. „Ik heb er veel geleerd, vooral wat betreft mentaliteit en karakter. Daar kunnen ze hier niet aan tippen. Ik heb het idee, dat mijn spelpeil zeker omhoog is ge gaan. Mijn aantekeningen, die ik daar heb gemaakt zijn door gespeeld aan mijn trainer, die ze probeert te verwerken in zijn trainingen", aldus Henk van As. De schermer Menno Stemmerik, dip twee weken naar Boedapest is geweest, was aanvankelijk niet optimistisch over de resul taten. „Maar", zo vertelt hij, „na enkele maanden komen er toch dingen terug, die je daar geleerd hebt. Bij mij was het eigenlijk teveel informatie in een te korte tijd". Dereck Maarleveld, cricketspe ler bij HBS, had de pech om tijdens de stage geblesseerd te raken. Toch was hij enthousiast. „De reis was goed georgani seerd en ik werd erg goed opge vangen. Ik maakte daar alle trainingen mee met de jonge professionals van MCC èn tij dens de wedstrijden kreeg ik privé-les van de coach. Mijn spelpeil is mede door deze reis zeker vooruit gegaan". De geselecteerden van dit jaar zijn: Atletiek: Bea Wiarda (18 jr.) vier stages van drie dagen bij Els van Noorduyn te Amsterdam. Basketbal: Bert Kragtrijk uit Am stelveen (19 jr.) in de zomer naar de Verenigde Staten, vermoedelijk voor een trainingskamp bij Jim McGregor in Long Beach, Californië. Biljarten: Wim van de Berg uit Leusden (17 jr.), Ad Kleijn uit Kaats heuvel (17 jr.). Karei Looman uit Bom (18 jr.) en Henk van der Pas uit Zevenbergen (19 jr.), trainingspe rioden op Papendal onder leiding van Tony Schrauwen. Boksen: Van 29 juli tot 7 augustus zullen drie boksers en een begelei der naar een trainingskamp te Ham burg gaan. De boksers zullen wor den aangewezen na nog te houden kwalificatiewedstrijden. Cricket: Arne van Teunenbroek uit Amsterdam (18 jr.) en Jan Wolter IJssel de Schepper uit Oegstgeest, eind mei naar Londen voor trainin gen met jonge profs op Lord's, onder leiding van Len Muncer. Paardensport (Military): Wout Jan van der Schans uit Barneveld (15 jr.) naar Engeland om te oefenen bij Bertie Hill. Kano: Pauli Jansen uit Enschede (16 jr.) training wildwatervaren op de Olympische baan van Augsburg in West-Duitsland. Roeien: Ronald Hameeteman en Paul Lagro (beiden 17 jr. en uit Arnhem) van 9 tot 16 april naar de Schiffener See in Zwitserland om in de twee zonder stuurman te oefenen onder de Zwitserse coach Comaz. Rugby: M.J. Kort uit Laren en C. Zwitser uit Middenmeer naar het St. Bredans College in Bristol (Eng.), waarschijnlijk in september. Schaatsen: Marjan van Dalen uit Bovensmilde (19 jr.) en Hermie Eb- binga uit Hooghalen (18 jr.) in no- vember-december naar Inzeil onder leiding van Ab Krook. Het raditionele plaatje van (het grootste deel) van de jonge sportmensen die op kosten van Leo van der Kar op reis mogen. Schermen: Jeanette Groen uit Bent huizen (18 jr.), Yvette Kardolus uit Zoetermeer (18 jr.), Conny Mosmuel- ler uit Den Bosch (16 jr.) en Marian Remsink uit Benthuizen (16 jr.) gaan oefenen onder maitre Coibon tijdens de zomervakantie in het centrum van de Duitse scherrnbond te Bonn. Tafeltennis: Jolanda Noordam uit Etten Leur (17 jr.) en Han Gootzen uit Roermond (17 jr.) in de zomer naar Zweden. Turnen: Dick Ooykaas uit Zoeter meer (18 jr.) in juni-juli naar Jere- wan in de Sowjet-Unie onder leiding van Albert Asarjan- Moderne vijfkamp: Jean Mark van der Weyden uit Wateringen (17 jr.) en Ton van de Biggelaar uit Eindho- I ven (20 jr.) in augustus naar Waren- dorf, West-Duitsland. Waterski: Ian Ramsey uit Benne- j broek (13 jr.) in het najaar voor een trainingsstage naar Australië in een van de trainingskampen van de Aus- tralische waterski bond. IJshockey: Johnnie van der Poel uit I Den Bosch (17 jr.), Ton Kollard uit Utrecht (15 jr.), Stanley Peters uit Nijmegen (15 jr.), Pim Mater uit Nijmegen (16 jr.). Maarten Burgers uit Tilburg (16 jr.) en Frank Ament j uit Eindhoven (17 jr.) oefenen op de Uithof te Den Haag 26 juni en 16 i juli onder leiding van Jean Martin. i BAS GROOT WESSELDIJK I Van onze sportredactie NOOTDORP Piet de Wit is een paardesportliefhebber tot en met. Vroeger zat hij zelf als bekwaam koetsier achter de hackney- paarden en al enkele jaren is hij eigenaar van volbloeds en dravers. Knijnenburg mocht gistermiddag op het uistekend bezette Noot dorp voor eigenaar De Wit Nora Nible naar de zge rijden. Hij deed dit in de Egmondprijs. In deze draverij kwam pikeur Pools in de eindstrijd achter Nathalie van Hovi ten val. Hij hield echter zijn paard in bedwang. De totalisator behaalde voor het eerst een omzet van ruim 270 duizend gulden. Uitslagen: Eelde-prijs over 2.000 meter: 1. Noisy Feet (J. I. L. Geluk) 1.27.6, 2. Oswald, 3. Ninja Belwin. Tot winn 2.20, pi 1.40, 1.50, 1.50, kopp 3.60, trio 26.20 Edam-prijs over 2.380 meter: 1. Never Dream (H. J. Pools) 1.29.8, 2. Penny Wise. 3. Okeja. Niet gestart: nr. 11. Nero Hollandia. Winn 6.80, pi 2.40, 2.60, 4 80, kopp 37.50. Elburg-prijs over 2.380 meter: 1. Olga Anjo (A. J. C. Hermsen) 1.27.2, 2. Ninon La Plata, 3. Miraldo K. Winn 4.60, pi 1.40, 2.20, 3.10, kopp 29.10, trio 591.00. Egmond-prijs (le afd.) over 2.000 meter. 1. Oebele Spencer (H. A. van Dijk) 1 32 0, 2. Niove du Bois, 3. Nico Supreme. Winn 3.30, pi 1.50, 2.50, 2.50, kopp 22.00. Enschede-prijs (le afd.) over 1.680 meter: 1 Mira (M. A Pools) 1.24.8, 2. Michael Spender, 3. Mariesol H. Toto winn 2.90, pi 2.10, 1.90, 1.90, kopp 22.90, trio 108 80 Egmond-prijs (2e afd.) over 2.000 meter: 1. Nora Nible (A. T Knijnenburg) 1.26.8, 2. Mandingo, 3. Nina Spencer. Winn 7.70, pi 1.60, 1.50, 1.30, kopp 8.90 Ermelojirijs over 2.000 meter: 1. Larens Roem (L. A. van Dooyeweerd) 1.23.7, 2. Mia Fortuna, 3. Jupiter D. Winn 2.40, pi 1.40, 1.70, 1.30, kopp 13.10, trio 50.20. Elspeet-prijs over 2.000 meter: 1. Honas (H. Sas) 1.26.4, 2. Melfrens Erster. 3. Nibles Hollandia. Niet gestart nr. 5. Leone Be. Winn 58.00, pi 8.30, 3.70. 2.40. kopp 2 220.80 Enschede-prijs (2e afd.) over 1.680 meter: 1. Nachtegaal K Z. H. J. Pools) 1.23.5, 2. King Supreme, 3. Nathan Olivier. Niet gestart: nr. 6. Looper. Winn 4.30. pi 2.10, 2.70, kopp 5.80, trio 20.70. Eerbeek-prijs over 2.000 meter: 1. Napoleon V (J. J Duivenvoorden) 1.28.7. 2. Nero Roodnoot, 3. Monte S. Niet gestart: nr. 1 Marionette Quick Winn 2.80, pi 1.50, 2.20, kopp 17.20 Total isator-omzet 271.594.00. herenselectie kwam aan de art zonder twee belangrijke isisspelers, want George Dof- rhof en Kees Meeuwisse (van Wiek Sport en Idem Hellas) aren geblesseerd. Daardoor as de ploeg van Ton van Olp- !n ernstig gedupeerd en en vam er een grote last op de houders van Rob Werner wiek Sport) en Ton de Vreede lercules). Zij vervulden hun icht echter zó goed, dat zij de hele wedstrijd beheersten en en Haag uiteindelijk de over- innning van 18—12 bezorgden. et begon allemaal erg gemak- dijk. Den Haag liep snel uit en am later zelfs een voorsprong an 9—1. Vlak voor rust moest er" wat gas worden teruggeno men wat resulteerde in rust stand van 9—4 in het voordeel van Den Haag. De tweede helft gaf een totaal ander beeld, want Rotterdam kwam zeer sterk te rug tot zelfs 11—10. De spanning was langzamerhand te snijden, omdat bij een nederlaag de fina le niet zou worden bereikt. Na 12—10 (een strafworp door Adrie Orta van DW Hermes) kwam Rotterdam toch terug: 12—11 Die stand heeft een hele tijd op het scorebord geprijkt. Toen Ton de Vreede weer in het veld kwam na een wissel, scoor de deze 13—11, waarna Rob Werner de zaak alleen met liefst vijf doelpunten achter elkaar af maakte. GELSENKIRCHEN Branko Oblak, de 29-jarige Joegoslavi sche middenvelder van de Westduitse voetbalclub Schal- ke'94 komt, mogelijk naar Feyenoord. De stermiddenvelder van deJoegosIavi- sche nationale ploeg, met meer dan veer tig interlandwed strijden op zijn con to, werd twee jaar geleden voor meer dan een miljoen gul den door Schalke'40 gecontracteerd. Oblak zegt contact te hebben opgenomen met Feyenoord, het geen door de Rotter damse club, bij mon de van manager Guus Brox, wordt ontkend. Brox: „We hebben van een ma kelaar een aanbod gehad Oblak van Schalke'04 te kopen. In goede spelers zijn wij altijd geïnteres seerd. Daarom zullen wij op korte termijn dan ook contact met het bestuur van Schalke'04 opne men". Sportwereld Moment van het duel Den Haag-Rotterdam waarin de Haagse dames zich zeker stelden van een finaleplaats. ZWOLLE PEC-Zwolle heeft besloten om de thuisbekerwedstrijd voor de kwarfinale tegen M.V.V. op woensdag 9 maart toch in eigen sportpark te spelen. De wedstrijd begint om 16.00 uur. DENVER Dorothy Hamill, Olympisch kampioene kunstrijden tijdens de Olympische Spelen van Innsbruck '76, heeft haar voormalige trainer Carlo Fassi bij het districtsgerecht in Denver aangeklaagd wegens smaad. DUSSELDORP Rene Pijnen is volgens een officieus klassement uitgeroepen tot de succesvolste zesdaagserenner van het seizoen 76/77. MÜNCHEN De Westduitse schaatsenrijder Georg Unger wil vandaag via een kort geding bij de rechtbank in München zijn plaats in de Westduitse ploeg bij de wereldkampioenschappen sprint in Alkmaar afdwingen. Alleen zege kan Cathy v.d. Mi je nog redden i ROOSENDAAL Cathy van der Mi je heeft alleen nog een kans zich te kwalificeren voor j het kandidatentoernooi dames. als zij de zesde en laatste partij i van de tweekamp tegen de Bul- gaarse Tatjana Lematsjko van- daag wint. i In dat geval zal er nog een besllssingspartij worden ge speeld op zaterdag 26 februari. Cathy van der Mije raakte giste ren een vol punt achter door met zwart in dertig zetten te verliezen. Lematsjko leidt nu met 32. ADVERTENTIE RESTAURANT BERLOTH VOOR SFEERVOL DINEREN (Van onze sportredactie) DEN HAAG In de Haagse handbalkringen is het rumoer rond het afdelingsbestuur en een ingediend voorstel voor de jaarvergadering van vrijdagavond aanstaande wat afgenomen. De aanvankelijke bedoeling van het afdelings bestuur om op de vergadering alleen het om streden voorstel te behandelen is gewijzigd. Het hele voorstel is ingetrokken. Het plan behelsde een aantal „eisen" waarin werd ge vraagd om een bestuursfunktie voor Rien Maas, oud-voorzitter van de afdeling, en de terugkeer van afdelingssecretaresse Tiny Nuyens, die onlangs ontslag nam. Afgelopen vrijdag besloot het afdelingsbestuur af te treden wanneer de vergadering niet met minstens twee-derde meerderheid het voorstel zou verwerpen. Begin deze week besloten eohter Rien Maas en Tiny Nuyens zich terug te trekken, omdat zij onder geen beding een totale bestuurscrisis wensten. Van Eykelenborg treft geen schuld DEN HAAG De Stichting Nederlandse Draf en Rensport heeft naar aanleiding van het incident op zondag 6 februari waarbij de draver Jonker Volann zijn been brak een verklaring afgegeven waaruit blijkt dat pikeur Gerard van Eykelenborg (Kees Verkerk)1 geen enkele schuld heeft Tot deze conclusie is de NDR gekomen nadat men wederom met Wagenaar en Van Eykelenborg heeft gesproken. Wagenaar heeft i tegenover de algemeen voorzitter van de NDR verklaard, dat hij niet door Kees Verkerk in de koers geraakt is. De beschuldigingen aan het adres van Gerard van Eykelenborg schijnen een waarne- mingsfout te zijn geweest van Wagenaar ANTIBES Eddy Merckx heeft, zoals was voorzien de Ronde van de Middellandse Zee gewonnen en daarmee zijn eerste succes voor zijn nieuwe sponsor, (Fiat) behaald. Eens te meer, gedurende de gehele laatste etappe van Menton naar Antibes, wisten Merckx en zijn eerste luitenant Jos Bruyere de wedstrijd te controleren. Op dertig kilometer van de eindstreep ontsnap ten Fedor den Hertog en Herman van Springel in een afdaling, waarna Den Hertog in het de finisch de etappe op Utislag vijfde etappe: 1 Fedor den Hertog (Ned). 105 kilometer vanaf Menton naar Antibes in 2 uur 03 •minuten en 26 seconden, 2. Herman van Springel (Hel), 'z.t., 3. Patrick Sercu (Bel), op 25 seconden, 4. WjJter Godefroot (Bel) z.t., 5. Franco Bitossi (Ita) z.t. Eindklassement: 1. Eddy Merckx (Bel). 15 uur 7 minuten en 12 seconden 2. Wiifried Wesemael (Bel), op 10 seconden, 3 Ean Chassang (Fra). op 26 secon den,4. Jan Raas (Ned), op 28 seconden, Frans Verbeeck (Bel), op 1.10.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 13