Kweker beschuldigd van misleiding raad Noordwij k Ontwikkeling start dit jaar 'Haaswijk' nog Horeca Katwijk mag later sluiten Noordwijk verhoogt belasting op bezit meerdere honden Telefoon raadhuis Kortweg Zevende lokaal voor i De Regenboog KONIJNVERBRANDING TRADITIONEEL CARNAVAT NOORDWIJKERHOUT Vergadering AR, CHU en KVP in Leiderdorp Warmond overbelast SLOT GESLAAGD Hoorzitting over toekomst Stompwijk REGIO LEIDSE COURANT WOENSDAG 23 FEBRUARI 1977 PAGINAf KORTWEG VOORHOUT - Morgen avond wordt door de „Stich ting Jeugdraad Voorhout" om 20.00 uur in het „Jugd- centrum" aan de Boekhorst laan een film vertoond van de vakantie-evenementen in de voorgaande jaren door de stichting gedurende vier ach tereenvolgende weken tij dens de schoolvakanties georganiseerd. Als klapstuk van de avond zal door de Broedercongregatie B.N.S. een groot kado worden aan geboden aan de stichting Jeugdraad dat bestemd is voor de Voorhoutse jeugd. KATWIJK Het program ma van 't Mallegat vermeldt voor woensdag 23 februari de vertoning van de kleuren film „Blues" (met Muddy Waters, Junior Wells en vele anderen). Aanvang 20.15 uur: entree 1,-. Op zaterdag de 26ste, om 21.00 uur, treedt in het Dorpshuis, Kerkweg 3 in Valkenburg de groep „Fla- vum" op onder auspiciën van 't Mallegat. Entree 3,-. OEGSTGEEST De Werk groep Milieuzorg Oegstgeest organiseert vrijdag 25 fe bruari een bijeenkomst over het onderwerp „De Flora van het Heempark". De bij eenkomst wordt gehouden in hotel „Het Witte Huis", Wil- helminapark 33, Oegstgeest en begint om 20.00 uur. De heer W. F. Raapen zal op de avond spreken en daarbij ei gen dia's vertonen. Na de pauze zal de film „In Hol lands Duin" worden ver toond. (Een film van Herman Kleibrink). SASSENHEIM— De katholie ke Jeugdraad houdt zondag middag een filmvoorstelling voor de jeugd. Vertoond wordt de film „Dr. Who en de Da- leks". Aanvang twee en vier uur in „het Veldhuys" aan de Parklaan. „Kas als steenpuist tussen Duinpark en Grashoek om tennisbanen aan te leggen" Hoofdleidster slaat eerste paal voor 1 kleuterschool j VOORSCHOTEN Hoofdleid- I ster mej. Nodelijk zal vrijdag 25 j februari de eerste paal slaan voor het nieuwe gebouw van de Rudolf Steiner Kleuterschool in Voorschoten. Het nieuwe I schoolgebouw zal verrijzen aan de Piet Heynlaan. Na afloop wordt gerecipieerd in het huidi- ge onderkomen aan de Scharm- laan: KATWIJK De horeca in Katwijk zal in de toekomst een soepeler beleid ten aanzien van hetverlenen van ontheffing van de sluitingstijden tegemoet kunnen zien. Burgemeester C. A. Bos, belast met het verlenen van ontheffingen, meent, dat ook buiten het toeristenseizoen horeca-bedrijven na middernacht kunnen slui- NOORDWIJK - Aan het slot van de gisteravond gehouden raadsvergadering liepen de ge moederen even hoog op over de vestiging van opvallend hoog kassencomplex op het bedrijf van de firma Van der Deyl aan de Duinweg. Het was Schelvis (PPR), die de ze zaak te berde bracht. Hij herinnerde er aan hoe zijn frac tie en die van de PvdA destijds fel geopponeerd hadden tegen de verdubbeling van het kasse- nareaal van het bedrijf, omdat men het zag als een ontoelaatba re aanslag op het leefmilieu van twee nieuwe woonwijken. Wat thans ter plaatse verrezen is, overtreft onze negatieve ver wachtingen, aldus raadslid Schelvis. Het is een immens groot en monstrueus bouwsel, dat zich als enorme steenpuist verheft tussen Duinpark en Grashoek". Het PPR-raadslid merkt verder in zijn betoog op, dat voor de bedrijfsuitbreiding van de firma Van der Deyl steeds was aange voerd, dat de meerdere ruimte absoluut noodzakelijk was van wege de stormachtige groei van het bedrijf. „Wij waren dan ook met stomheid geslagen, toen ons de afgelopen weken geruchten bereikten, dat het nieuwe wa renhuis zal worden verhuurd als tennishal en voorzien zal wor den van een complete kantine", verklaarde Schelvis. Hij wilde van het college weten of het bekend was met deze plannen en, mocht dit niet het geval zijn, of B. en W. dan bereid waren deze zaak te onderzoeken. Ver der informeerde het raadslid of een dergelijke ontwikkeling denkbaar was, gezien de agrari sche bestemming van de grond en hoe hetcollege daartegen over stond. „Dit is voor ons volkomen nieuw", zei burgemeester mr. Bonnike, duidelijk verrast. Wet houder Van Duyn bleek iets meer op de hoogte. Officieus had hij vernomen dat in het kassencomplex twee tennisba nen waren aangelegd en hij had daarvan een aantekening ge maakt om morgen in de verga dering van B. en W. een en ander te bespreken. De mededelingen van Schelvis en de wethouder Van Duyn sloegen in als een bom. Bij de raadsleden wekten zij de in druk, dat de hoogte van de kas sen niet zozeer nodig waren ge- NOORDWIJK Met een ruime meerderheid (11- 6) besloot de Noordwijkse raad gisteravond om de belasting op de tweede en derde hond van één eigenaar drastich te verhogen. Voor zijn tweede hond gaat de houder 100,- betalen en voor de derde hond of een kennel zelfs 200,-. Bij de behandeling van de begoring in december '76 had het CDA-raadslid Benschop om een forse verhoging gevraagd om de vervuiling van het dorp door honden tegen te gaan. Het college bleek echter niets voor een extra-heffing te voelen, zo werd duidelijk uit een aan de raad gerichte mede deling, en dit was voor Benschop aanleiding nog eens op deze materie in te gaan. De vervuiling neemt hand over hand toe, voerde hij aan en Beschop merkte verder op niet in te zien waarom het hondenbestand ongelimiteerd zou moeten voortwoekeren. „Verscheidene bewoners houden er twee of drie grote honden op na en waarom moeten andere daarvan de overlast ondervinden", aldus Benschop. Het college had het CDA-voorstel met een paar woorden afgedaan, maar daarmede had het de meerderheid van het CDA niet over tuigd. Raadslid Admiraal (Gem. Bel.), die mede namens de WD sprak, bleek een andere mening toege daan. Juist de hondenbezitters met kleine inko mens, zullen bij een hogere heffing het gelag moeten betalen. Hij zag geen enkele garantie, dat belastingverhoging tot mindere vervuiling zou lei den en bovendien meende het raadslid, dat tussen tijds geen belastingmaatregelen dienden te worden ingevoerd. De VVD en Gemeentebelang zouden zich dan ook tegen het CDA-voorstel uitspreken. Burgemeester mr. Bonnike en Korbee (WD) trok ken het effect van de verhoging in twijfel, maar Benschop handhaafde het voorstel van de meer derheid van het CDA. Bij de stemming spraken de WD en Gemeentebelang, alsmede de CDA- raadsleden Mesker en Van Duyn zich tegen het voorstel uit De rest van de raad (wethouder Van Leeuwen en Rubingh waren afwezig) voor. weest voor de uitoefening van het agrarische bedrijf, maar om de tennissport mogelijk te ma ken. Er zou dus sprake zijn van een duidelijke misleiding van de kant van de kweker en dit schoot bij verscheidene raadsle den danig in het verkeerde keel gat Hun reacties waren qua toon en inhoud gewoon furieus „Als dat juist is, staan wij als gemeenteraad gewoon voor gek. Ilk zou het een grof schandaal vinden", schoot De Geus (CDA) uit Ook hij verlangde een on derzoek. Naar zijn mening zou I het college, indien misbruik j werd vastgesteld, op grond van het bestemmingsplan onmiddel lijk maatregelen kunnen nemen. I CDA-leider Alkemade vroeg I zich af of de hoogte van de I kassen inderdaad zo nodig was geweest, en zijn fractiegenoot I Benschop noemde de kas een i verschrikkelijk ding. Hij zei niet te kunnen begrijpen, dat stede- I bouwkuridigen, die vallen over een paar centimeter van een dakkapel, aan een dergelijk ob ject hun goedkeuring hadden kunnen hechten. Burgemeester mr. Bonnike maande tot voorzichtigheid. Zonder feitenkennis kan men het bedrijf niet aan de schand paal nagelen. Eerst dient een onderzoek plaats te vinden. En met deze toezegging namen de opponenten genoegen. Leiderdorp Donderdag 24 februari wordt er wederom een politieke caféavond gehou den in Wiks Bar in dt Hoofd straat. De Tweede-Kamerle den Beumer (CDA) en Dol mans (PvdA) zullen spreken over de financiële en economi sche politiek. Er is volop gele genheid om met de kamerle den en met elkaar in debat te gaan. De politieke café-avond begint om 9.00 uur. LISSE Het NKV houdt mor gen 24 februari in 't Trefpunt aan de Schoolstraat in Lisse een kringkaderbijeenkomst. Gesproken wordt door lande lijk bondsvoorzitter Leo Brou wer van de Hout- en Bouw bond. Aanvang acht uur. LISSE De recreatiecommis sie houdt zaterdag 26 februari in het gemeenschapscentrum De Poel aan de Ruishornlaan in Lisse een ruilbeurs. Postze gels, sigarenbandjes, lucifer- merken, munten etc, kunnen van tien tot vier uur van eige naar wisselen. Toegangsprijs een gulden, kinderen 25 cent. LISSE In 'T Poelhuys in Lisse wordt vrijdagavond een disco-avond gehouden. De lei ding is in handen van Bis Ap ple. ten. Verzoeken om ontheffing voor na 01.00 uur in het toeristenseizoen, na 01.00 uur buiten het toeristenseizoen voor de vrijdag- en zaterdagavond en na 24.00 uur buiten het seizoen voor de zondag tot en met donderdagavond, zullen slechts incidenteel worden verleend, waarbij met name centraal zal staan dat een vorm van „gewoonterecht" niet ontstaat. De ontheffingen worden van jaar tot jaar verleend. Bewoners van het West- en Oostpad hebben de burgemeester inmiddels laten weten geen overwegende bezwaren te hebben tegen versoepeling van de regelingen. De bewoners is toegezegd dal de politie extra aandacht zal besteden aan het tegengaan van onnodig lawaai. De horeca-ondernemers hebben hun medewerking hierover NOORDWIJKERHOUT - Het college van b. en w. van Noord- wijkerhout stelt de gemeente raad voor in de eerstkomende vergadering te besluiten tot de aanschaf van een verplaatsbaar leslokaal voor de openbare la gere school „De Regenboog". Dit lokaal zou volgens het col lege kunnen worden geplaatst naast de speelplaats achter het gymnastieklokaal. Uitbreiding van het aantal loka len van de school tot zeven is volgens het college noodzakelijk in verband met de toename van h i het aantal leerlingen. Momen H teel heeft De Regenboog 189 lc leerlingen, maar in het nieuwe schooljaar moeten er tenminste vijftig nieuwe leerlingen worden opgenomen. Het totaal aantal leerlingen zal 'dan 226 zijn. Hier voor zal een zevende leerkracht worden aangetrokken, waartoe het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen naar wordt ver wacht, positief zal beslissen. De kosten van aanschaf en inrich ting van het zevende leslokaal worden geraamd op ruim 120.000 gulden. WARMOND De telefonische bereikbaarheid van het Warmondse gemeentehuis is onvoldoende. Een meting van de PTT heeft uitgewezen, dat de huidige twee lijnen volgens de thans geldende maatstaven overbelast zijn. Het aantal klachten van burgers en instanties over de moeilijke bereikbaarheid van het gemeentehuis neemt de laatste tijd ook toe. Het college van b. en w. van Warmond meent dan ook, dat vervanging van de huidige telefooninstallatie dringend noodzakelijk is, alsmede uitbreiding van het aantal lijnen en huistoestellen. De kosten worden geraamd op 32.000 gulden. Het college stelt de raad voor morgen te beslissen een deel van de reserve voor de bouw van het gemeentehuis te bestemmen voor de aanschaf van de nieuwe telefoonverbindingen. De raad van Warmond neemt morgen ook een beslissing over de plaatsing van abri's bij de bushaltes aan het Oosteinde en de Sweilandstraat. De kosten bedragen ruim tien mille. Eveneens neemt men een beslissing over het verlenen van een garantiesubsi- I die van vier mille voor het houden van een onderzoek naar j baarmoederhalskanker onder de vrouwelijke ingezetenen van War- I mond in dit en de komende jaren. Noordwijkerhout Gisteravond om 11 over 11 kwam er een eind aan de regeerperiode van de Kaninefaten in Noordwijkerhout. Een in alle opzichten geslaagd carnavalsfeest vond zijn besluit in de traditionele konijnverbranding. Ondanks de regen trok een gröot aantal zanglustige carnavallisten gisterenavond naar de Brink om het einde te vieren van het carnaval in het Kaninefatenrijk. De Boerenblaaskapel zette nog i een keer zijn beste beentje voor, terwijl de brandweer een oogje in het zeil hield. Om 11 over 11 precies ging het konijn in vlammen op en kwam er een eind aan een feest vol hoogtepunten. Enkele hoogtepunten waren: de grootse optocht, de boerenbruiloft, het kinderfeest in het congrescentrum Leeuwenhorst en natuurlijk de niet meer weg te denken elfkroegentocht. OEGSTGEEST - Het plan „Haaswijk" zal dit jaar nog in ontwikkeling worden gebracht. Gestart wordt met de aanleg van hoofdwegen en singels in dit laatste uitbreidingsgebied van Oegstgeest. Het plan zal in circa acht tot tien jaar zijn ge realiseerd. Dan zullen naar schatting drieduizend personen in de wijk wonen. De gemeenteraad krijgt morgenavond het bestemmingsplan ter goedkeuring voorgelegd. Hiermee is de eindfase vaif een langdurige procedure bereikt. Zoals bekend had de gemeente reeds in 1975 een volledig bestemmingsplan gereed. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland keurden het plan evenwel af omdat te weinig sociale woningbouw was opgeno men. Thans is de verhouding woningwet en premiewoningen en vrije sector wo ningen: zeventig - dertig procent. In het plan is rekening gehouden met de bouw van een flat voor bejaarden met een capaciteit van circa tachtig wooneenhe den. Het aantal meergezinshuizen zal overigens beperkt blijven. Ook hoogbouw van meer dan vier woonlagen is niet in het plan opgenomen. „Haaswijk" zal een zeer gevarieerde woonbebouwing krijgen. In het globale plan is rekening gehouden met elf verschillende typen woningen. Wegen In het plan zijn geen rondwegen opgeno men. De hoofdontsluiting van „Haas wijk" zal geschieden via doodlopende wegen. De aanvankelijk in het plan opge nomen voetgangerstunneltjes zijn komen te vervallen, in verband met de drasti sche verhoging van het aantal gesubsi dieerde woningen. De breedte van de hoofdwegen zal tot een minimum moeten worden beperkt. Dit met het oog op de veiligheid. De wijk wordt bereikbaar via de Irislaan, die wordt doorgetrokken, en de Haarlemmerstraatweg. Overwogen wordt om in het zuidelijk deel van het plan tegenover de Hofbroucherlaan een voetpad over het Oegstgeesterkanaal aan te leggen. Voorzieningen Het wnkeloppervlak in de wijk dient beperkt te blijven tot circa vijfhonderd vierkante meter. Dit in verband met het in de onmiddellijke nabijheid gelegen- winkelcentrum aan de Lange Voort Het Instituut voor Midden- en Kleinbedrijf had de gemeente geadviseerd een stuk grond te reserveren voor één buurtwin- kelcomplex van circa duizend vierkante meter. Uit een onderzoek is gebleken dat er behoefte bestaat aan een multifunctio neel gebouw in de wijk. Hier zullen de verschillende kerken gebruik van kunnen maken. Uitgegaan wordt van een vloe roppervlak van tenminste 1600 vierkante meter. Voor het kleuter- en basisonderwijs moet een ruimte worden gereserveerd voor vier respectievelijk twaalf lokalen en een gymnastiekgebouw. In de wijk komt parkeergelegenheid van gemiddeld 0,4 parkeerplaats per inwoner hetgeen neerkomt op 1,25 parkeerplaats tódb5hêt^u™tcen>SLParkeergeIegen' ■,Het .thans "°9 braak liggende terrein tussen de President Kennedylaan en de Leidse Vaart. Binnen tien jaar zullen hier ongeveer drieduizend mensen wonen. LEIDERDORP - De ARP, CHU en KVP Leiderdorp hou den een gezamenlijke ledenver gadering. Hoewel er nog geen formele CDA is in Leiderdorp werken de drie partijen nauw samen en treden de leden in de gemeenteraad als één fractie op. De vergadering, die ook toegan kelijk is voor niet-leden, zal ge wijd zijn aan de gemeentepoli tiek. De raadsleden leggen ver antwoording af over het gevoer de beleid en zullen ieder een onderdeel van het gemeentelijke beleid belichten. Wethouder C. Gordijn behan delt het maatschappelijke wel zijn en middenstandsaangele genheden. Het laatste onder werp is vooral interessant tegen de achtergrond van de op han den zijnde bouw van het nieuwe winkelcentrum in het Winkel hof. Het raadslid J. J. Hekkelman spreekt over ruimtelijke orde ning, J. Tieken over verkeer en vervoer en J. Verdier over zijn specialiteit sport, onderwijs en jeugdzaken. Het raadslid K. Reugebrink tenslotte zal zijn causerie wijden aan de onroe- rendgoedbelasting die volgend jaar in Leiderdorp zal worden ingevoerd. De vergadering wordt gehouden in het multifunctionele centrum „De Menswording", Gallaslaan hoek Heelblaadjesblad en be gint om 20.15 uur. SASSENHEIM Het volgen de Goldtfusz-concert in de Hervormde Kerk van Sassen- heim wordt vrijdag 25 februa ri gegeven. Aanvang kwart over acht. Het orgel wordt be speeld door Dorthy de Rooy, organiste van de Augustijnen kerk in Eindhoven en docente aan het Conservatorium in Zwolle. De Inwoners van Stompwijk krijgen morgen 24 februari de zal in elk geval gebruik van worden gemaakt, want de actiegroep gelegenheid zich uit te spreken over het ontwerp-bestemmlngs- „Huizenbouw Stompwijk" heeft inmiddels al kenbaar gemaakt plan „Kern Stompwijk". In Het Blesse Paard wordt om acht uitgebreid aan het woord te willen komen, uur door de Dorpsraad een hoorzitting gehouden. Na de hoorzitting zal het plan via de commissie openbare werken belanden in de gemeenteraad van Leidschendam. Indien er geen De Stompwijkers krijgen met de hoorzitting na vier jaar lang ingrijpende wijzigingen worden voorgesteld, kan met de uitvoe- plannenmaken thans de laatste mogelijkheid tot inspraak. Daar ring van „Kern Stompwijk" medio mei begonnen worden.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4