Optimisme organisatie bij „merkwaardige" titelstrijd in Alkmaar Tempo Team onthutst na dreigement Trevor Taylor Reclamestunt kost de zege ONTSLAG HERRERA Rentree Anton Huiskes in (top)sportwereld Filippo: Ik ga naar AZ 67 om te slagen GILING NIET TE VERSLAAN Weer sensatie Sunderland 2 SPORT LEIDSE COURANT PAGINA 13 Telstar: Geen vertrouwen meer in Castenmiller Telstar heeft niet genoeg vertrouwen meer in Joop Castenmiller. De trainer vertrekt. (Van onze sportredactie) VELZEN Het bestuur van Telstar heeft trainer Joop Castenmiller gisteravond me degedeeld dat zijn contract aan het eind van het seizoen niet verlengd wordt. De lei ding van Telstar heeft onvol- lijk opgevolgd door Jan Rab. doende vertrouwen in Casten- De na zijn ontslag vorig jaar miller, die overigens tot 30 bij Utrecht werkloze Rab heeft juni in functie blijft bij de een aantal jaren geleden al vereniging uit Velzen. met redelijk succes bij Telstar Castenmiller wordt vermoede- gewerkt VALENCIA Heriberto Herrera, trainer van de Spaanse topclub Valencia, is sinds gisteren zonder werk. Het bestuur van de vereniging heeft hem aan de dijk gezet. Valencia staat op dit moment nog derde in de Spaanse compe titie met zes punten achterstand op Atletico Madrid. De beslissing over het verbreken van het con tract met Herrera werd verhaast door de neder laag van dit weekeinde op eigen veld tegen Las Palmas 1—2. Herrera „lag" de laatste tijd niet best bij een gedeelte van de spelers van Valencia. Johnny Rep bijvoorbeeld zou hebben gezegd dat hij volgend seizoen niet voor Valencia zou spelen als Heriberto Herrera dan nog trainer was. Irit overweegt kort geding (Van onze sportredactie) MSTERDAM Ook in de tafeltenniswereid wordt keegedaan aan het modeverschijnsel, waartoe het lanspannen van een kort geding is uitgegroeid. Tre- for Taylor, Engelse „gastspeler" van het Amsterdam- Ie Tempo Team, overweegt de rechter in de arm te nemen tot grote onthutsing van zijn „werkgever". De Brit wil weg bij Tempo Team, maar wordt belem merd door het contract dat hij twee jaar geleden lekende: In de kleine lettertjes stond: „In principe hordt dit twee-jarig contract automatisch verlengt, maar bij vertrek na twee jaar geldt de clausule dat tenminste een jaar lang niet mag worden uitgekomen ;n een andere Nederlandse vereniging". ffrevor Taylor zit ermee, want na wat interne strubbelingen bij tempo Team (het bestuur verweet hem gebrek aan inzet) wil hij mets anders dan vertrekken en om dat te bereiken wil hij desnoods de rechter inschakelen. De Britse topspeler heeft vele grieven. Tempo Team zou hem bij zijn komst in Nederland niet goed genoeg lebben opgevangen, bovendien vindt hij zijn (toch niet misselijke) ersdiensten niet hoog genoeg. Taylor streeft er ook naar naast :elf spelen training te geven en dat kan niet bij Tempo Team. Tos Neep, de verantwoordelijke man voor de financiële gang van taken bij Tempo Team: „Om ook training te geven heeft hij bij >ns geen tijd. Dat wist hij, toen hij twee jaar geleden tekende, lok ging hij toen accoord met de clausule,* dat hij een jaar niet ij een Nederlandse club mocht spelen bij vroegtijdig vertrek. Wij ebben alles gedaan om hem naar Nederland te halen en dan inden we het incorrect dat een andere club plezier aan deze man an beleven. Maar in het nieuwe contract, waarover Taylor en rij in principe al accoord waren, hebben wij die clausule weggela- ;n. Dan hebben we genoeg rendement van hem gehad", os Neep is niet gelukkig, en dat is zachtjes uitgedrukt, met het reigende kort geding. Daarbij stelt hij echter, dat Tempo Team iet de blik strak gericht op het contract dat wordt aangevochten oor de Brit, Trevor Taylor onder geen beding laat gaan. „We open er deze week met een normaal gesprek met Taylor uit te omen". Coerver moet trainerschap neerleggen (Van onze sportredactie) DEVENTER Met ingang van morgen legt Wiel Coerver op doktersadvies het trainer schap van Go Ahead Eagles neer. Coerver, die enkele maanden geleden een hart-operatie on derging, heeft de laatste tijd weer klachten. Voorlopig hebben de behande lende artsen hem veertien da gen bedrust voorgeschreven. De kans is groot dat een twee de operatie noodzakelijk is. De training zal worden overge nomen door Henk van Brus sel. De spelersgroep is inmid dels van de nieuwste ontwik keling op de hoogte gesteld. GRASSE De Nederlandse wegkampioen Jan Raas heeft zich gehandhaafd in de top van de rangschikking bij de Ronde van de Middelland se Zee. Raas steeg in de vierde etappe naar de vierde plaats achter Merckx, Wesemael en Chas- sang. De vierde etappe, 120 kilometer van Cavalaire naar Grasse, gewonnen door opnieuw Patrick Sercu, had een enigszins tumultueus slot Wil- fried Wesemael was aanvankelijk als winnaar beschouwd. Wesemael was de sprint vroeg aangegaan en dacht enkele meters voor de eindstreep zeker te zijn van de overwinning. De Belg gooide zijn armen omhoog ten einde de fotografen een beter beeld te geven op de reclame van zijn sponsor op de borstzijde van zijn shirt, maar daardoor kreeg hij de volle klap'van de luchtweerstand. Dat stelde Patrick Sercu nog net in staat hem en de aankomstrechter te verrassen. Wesemael werd als winnaar uitgeroepen, maar de ploeg van Sercu en Merckx protesteerde. Als bewijsmiddel werd, na lang heen-en-weer-ge- praat tenslotte de finishopname van een foto graaf als bewijsmateriaal gebruikt Sercu werd tot winnaar verklaard, Wesemael moest de bos bloemen voor de overwinnaar weer inleveren en werd op de tweede plaats gezet. De uitslag van de vierde etappe is: 1. Patrick Sercu (Bel), 120 kilometer van Cavalaire naar Grasse in 3 uur 18 minuten en 15 seconden, 2. Wesemael (Bel.), 3. Merckx (Bel.), 4. Kelly (Ier), 5. Bitossi (Ita), 7. Raas (Ned). Algemeen klassement: 1. Merckx (Belg) 12 uur 13 minuten en 41 seconden, op 10 seconden: 2. Wesemael (Belg), op 26 seconden. 3. Chassang (Fra), op 28 seconden 4. Raas (Ned), op 1 minuut en 10 seconden: 5. Verbeeck (Belg). BRAM WASSENAAR NAAR BATAVEN ARNHEM Bram Wassenaar, atleet van CIKO '66 in Arnhem, stapt binnenkort over naar de Bataven in Leiden. Wassenaar, die sinds een paar maanden in Voorschoten (bij Leiden) woont, zal CIKO nog wel vertegenwoordigen tijdens de nationale veldloopkampioenschappen volgende maand in Eindhoven. TRAEVERSCOORDINATOR ATLETIEKUNIE (Van onze sportredactie) MAARN Anton Huiskes maakt zijn rentree in de (top)sportwereld. De huidige directeur van de Landelijke Dienst voor Sport en Spel en Recreatie, die furore maakte als schaatstrainer, komt terug in de atletiek. De K(oninklijke) Nederland se) A(tletiek) U(nie) heeft hem kunnen overhalen de lang gezochte trainersèoordi- nator te willen worden. De bond en de 48-jarige Huiskes zijn onderling volledig tot overeenstemming gekomen en alleen de Unieraad kan de komst van de nieuwe man nog in de weg staan. Dat college namelijk beslist zaterdag over het wel of niet aannemen van een structuurplan, waarmee ook het nieuwe trainingsplan staat of valt. .Trimspecialist" Anton Huiskes komt weer terug in de wereld, waaraan hij zijn hart heeft verpand: de wedstrijdsport. Vast staat nu al, dat Anton Huiskes en zijn vijf vakgroeptrainers alleen komen als de Unieraad zaterdag hartstochtelijk „ja" zegt tegen het pieuwe beleid. In dat geval zal Huiskes waarschijnlijk nog volgen de week met de kandidaat-trainers, die zich hebben gemeld bij een open sollicitatie, om de tafel gaan zitten om het gewenste college te formeren. Huiskes wordt de ver antwoordelijke man voor het ambi tieuze trainingsplan en krijgt daar om een grote stem bij de benoe ming van de vijf vakgroeptrainers, waarbij in principe al een selectie is gemaakt. Bedankt Anton Huiskes was al lang geleden door het bondsbestuur van de At- letiekunic aangezocht, maar had aanvankelijk voor de eer bedankt. Tot opluchting van de bestuursle den, die al geen oplossing meer zagen voor de vervulling van de uiterst moeilijke functie van trai nerscoördinator, zei de 48-jarige „duizendpoot" uit Maarn vorige week toch nog ja". Anton Huiskes, ruim tien jaar gele den door de schaatsbond op een zijspoor gezet („Ik ben als een ge frustreerde uit de wedstrijdsport gestapt") is niet helemaal onbekend in de nationale atletiek. Voor zijn succesvolle periode van „Ard en Keessie" heeft hij een tijd voor de Atletiekunie districtstrainingen ge leid. Na de terugtreding uit de schaats sport (Huiskes vertrok eerst nog naar Zweden om daar de schaats ploeg te jeiden) wierp Anton Huis kes zich volledig op trimactivitei- ten, maar liet daarbij wel weten „zo weer in te willen stappen in de wedstrijdsport". De Atletiekunie vergat het niet en daarom is Anton Huiskes weer terug op de plaats die hij immer ambieerde: topsport. Op (voorlopig) part-timebasis mag hij proberen het moeilijke atletie- kwereldje in goede en succesvolle banen te leiden. Dat is weer eens iets anders dan schaatsen. Gelukkig Het zal geen verwondering wek ken, dat het bondsbestuur, gister avond in vergadering bijeen, ui terst gelukkig is met het .ja woord" van Anton Huiskes. Vice-voorzitter Wim de Beer: „In het begin waren we erg pessimisti sch, omdat Huiskes zo'n druk bezet man bleek, dat hij nauwelijks te bereiken was. Dat kunnen we wel vergeten, dachten we. Hoewel tijd een probleem blijft, bleek Anton Huiskes later zo enthousiast over onze nieuwe plannen, dat we een principe-akkoord bereikten. Voor waarde van hem is wel, dat het structuurplan aangenomen moet worden. Zijn visie over de toe komst van de Nederlandse atletiek sloot uitstekend aan bij het struc tuurrapport. Hij zag kansen om de atletiek een impuls te geven. En wat ons betreft is Huiskes de per soonlijkheid, die we op die plaats nodig hebben". KEES KOOMAN (Van onze sportredactie) LEIDEN/ALKMAAR Hoe lucratief het door AZ'67 aangebo den A-contract precies is zal je van Fred Filippo niet horen. De nu 17-jarige laatste man van de Leidse hoofdklasser UVS, tevens aanvoerder van het UEFA-elftal vertelt wel waarom hij gisteren definitief toehapte op het aanbod van de Alkmaar- se eredivisievereniging. „Ik kan mijn studie aan het gymnasium gewoon afmaken. Dat is voor mij het belangrijkste. Dat ik daarbij nog aardig wat geld meepak is natuurlijk meegenomen". Studie. Vijfdejaars gymnasiast Filippo liet er eerder contractbe sprekingen op vastlopen. Feyenoord en Ajax bijvoorbeeld, dongen tevergeefs naar de diensten van de zo snel doorgebroken Leidse voetballer. „Spelen, hoog spelen, uitstekend, maar mijn studie gaat voor. Bij Feyenoord en Ajax konden daar geen mogelijkheden voor worden gevonden. Bij AZ wel. Ook vond Blij De oplossing die Fred Filippi en de club van de Molenaars hebben gevonden om de studie niet in gevaar te laten komen zo gauw de tweejarige verbintenis (per 1 juli) ingaat, houdt in dat UVS laatste man, twee maal in de week bij AZ'67 en een even groot aantal bij UVS zal trainen. Ik ben blij dat het waarschijnlijk zo geregeld zal kunnen worden, meent Filippo, „nu het probleem van de reistijden niet zo groot is, heb ik voldoende tijd over voor mijn school". Het grote belang dat Filippo aan zijn studie hecht, betekent niet dat het voetbal op zich hem minder interesseert. De speler die in ieder geval dit hoofdklasse-seizoen bij UVS zal afmaken: „Nu ik ja heb gezegd, zal ik proberen de top te halen ook. Ik ga naar Alkmaar om te slagen. Zo is mijn instelling nu eenmaal. Aan de andere kant is er natuurlijk geen man over boord als het niet lukt. Dan kom ik gewoon terug naar UVS. Per slot van rekening speel ik hier nog altijd met veel plezier. Dat het contract met AZ'67 er nu, eigenlijk onverwacht, toch nog is gekomen, dankt Filippo aan zijn uitverkiezing voor het Nederlands UEFA-elftal, een team waarmee hij recentelijk tegen Spanje voetbalse, een gewonnen duel, met Filippo als uitblinker. Voor AZ'67 de reden om nog eens contact op te nemen met het jeugdige talent, dat al op zijn vijftiende jaar in het eerste team van UVS uitkwam. De reden ook om een nog gunstiger voorwaardepakket samen te stellen dat Filippo (eindelijk) deed toehappen. De overstap van een goed geleide amateurvereniging naar een betaalde club lijkt Fred Filippo persoonlijk niet zo groot. „Ik ben zo langzamerhand toch al wat gewend. Bij UVS, maar ook bij diverse nationale jeugdteams. Het verschil in leeftijd? Ach, bij UVS zit het al niet anders. Daar ben ik toch ook als broekie in het eerste gekomen". nrevor Taylor vecht het contract aan, dat hem aan Tempo Team bindt, 'ij wil een kort geding. NKV terug naar Amerika Van onze sportredactie >EN HAAG - Het Koninklijk lederlands Korfbal Verbond al binnenkort weer twee verte- enwoordigers naar Amerika turen. leze reis is een uitvloeisel van Ie propagandatrip die een twin- igtal korfballers vorig jaar door de Verenigde Staten maak ten. Ton Marteijn en Max van Leeuwen gaan terug om nog eens te kijken hoe momenteel de stand van zaken is en om waar nodig problemen uit de wereld te helpen. Concrete reis doelen zijn het stichten van nieuwe haarden en het active ren van bestaande activiteiten. Bik ontslaat ploegleider LEKKERKERK Sponsor Leen Bik heeft de ploegleider van zijn wielerploeg Harry van der Horst ontslagen en de slo per uit Lekkerkerk zal deze taak voor het nieuwe seizoen zelf op zich nemen. De kern van zijn ploeg bleef ongewijzigd en kreeg aanvulling van enkele routiniers, zoals Jos van Erp en Henk Boom. Boven dien heeft Bik enkele dames onder contract genomen. Hij heeft een ploegje opgebouwd rond zijn dochter Marian dat bestaat uit: Hennie Buitenhuis, Truüs van der Plaat en José Sijbrands. Chiel Jansen tekent bij (Van onze sportredactie) heeft Chiel Jansen zijn contract bij de Voorburgse voetbalclub VOORBURG. Tot vreugde verlengd. Jansen tekende giste- van het bestuur van Wilhelmus ren voor een jaar bij. (Van onze sportredactie) ALKMAAR „We gaan er van uit dat er tijdens de twee dagen zo'n 17.000 mensen naar de Meent komen. Dat aan- j tal is nodig om tenminste een klein voordelig saldo te behalen", aldus de opgewekte vice-voorzitter van de Ko ninklijke Nederlandse Schaatsenrijders Bond, en tevens voorzitter van het orga nisatiecomité W.K. sprint, de heer Zwart. Het waren niet de enige optimis tische woorden tijdens de persconferen tie, die gisteren in Alkmaar werd ge houden als introductie op het wereldti- teltoernooi voor sprinters en sprint sters, dat het komende weekeinde in de Kaasstad wordt verreden. Een functionaris van Sportzaken in Alkmaar en tevens lid van het organisatiecomité, De Maaker, vertelde tijdens zijn toelichting: „Een van de eisen van de internationale schaatsunie voor een toer nooi van dergelijke omvang is dat de baan voor het begin wordt opgemeten. We hebben iemand bereid gevonden dat te doen, die tevens de beide wedstrijddagen bij de ijsbaan is om bij een even tuele verbetering van een wereldrecord opnieuw de baan te meten. Want dat is ook een verplichting van de I.S.U. De directeur van de dienst Sportzaken in Alk maar, de heer Tenniglo, die tevens tot het organi satiecomité behoort: „Een van de vragen die we ons zelf stelden toen we te horen kregen dat de Meent de wereldkampioenschappen sprint 1977 mocht organiseren was, of we het op konden brengen. Was het financieel verantwoord? We meenden dat we dat soort vragen met ja konden beantwoorden. Op een fifty-fifty basis tussen de K.N.S.B. en gemeente wordt er gewerkt, waarbij nog vermeld moet worden dat televisiegelden naar de schaatsbond gaan en de reclame-opbrengst naar de gemeente". Merkwaardig Over de deelnemers en deelneemsters vertelde Zwart: „Het wordt een enigszins merkwaardig kampioenschap, omdat de beide regerende we reldtitelhouders niet mee doen. Bij de heren is de Zweed Johan Granath in verband met een blessure afwezig. Bij de dames zal de Amerikaan se Sheila Young niet meedoen, omdat ze met de topsport is gestopt. Toch blijven er nog voldoende grote namen over". De deelnemerslijst ziet er dan ook als volgt uit: Heren: België: Alain Moechars. Canada: Gaetan Boucher en Tom Overend. Finland: Pertti Niittyla. Frankrijk: Emanuel Michon en Olivier Belle. West Duitsland: Hubert Hirschbichler, Hans Lichtenstern en Rainer Scharrelmann. Groot Brittannië: Steven Pearse. Nederland: Eppie Bleeker, Jos Valentijn en Bert de Jong. Italië: Giovanni Paganini. Japan: Mazayuki Kawahara en Bikio Oyama Noorwegen: Björn Didriksen, Kai-Arne Engelstadt, Frode Rönning en Kai-Arne Stenshjemmet Polen: Jan JozwikZweden: Peter Eriksson, Oloph Grana th, Bernd Jansson en Matts Wallberg. Verenigde Staten: Dan Immerfall, Eric Heiden en Peter Müller. Rusland: Valerie Moeratov. Johan Granath kan in Alkmaar niet op het ere- platform plaats nemen. De Zweed is gebles seerd en doet niet mee. Dames: Canada: Sylvia Burka en Pat Durnin. Finland: Paula Halonen en Pierjo Hyvarinen. West Duitsland: Brigitte Flierl. Nederland: Annie Borckink, Sijtje van der Lende, Haitske Pijlman en Joke van Rijssel. Japan: Makiko Nagaya en Voko Ota. Noorwegen: Björne-Eva Jensen en Lisberth'Korsmo. Polen: Erwina Rys. Zweden: Sylvia Filipsson, Ann-Sofie Jarnstróm en Anna Lenner. Zwitserland: Sulvia Brunner. Verenigde Staten: Beth Heiden, Kim Kostron, Leah Pou- los en Nancy Swider. Rusland: Vera Krasjnova. (Van onze sportredactie) I HEERENVEEN „Ik heb geprobeerd hem ka pot te krijgen, maar het lukt je niet" Ook Dries van Wijhe moest met al zijn ijver berusten in 1 de overheersing van Co Giling. De „marathon sloper" uit Warmenhuizen streek gisteravond op de kunstijsbaan Thialf in Heerenveen ook de winst op van de Bioform-finale over 250 ronden. Co Giling, die drie ronden pakte op het zielto gend peloton (slechts 17 van de 52 deelnemers kwamen binnen) bewees na zijn nationale mara- thontitel dat hij momenteel niet te verslaan is. Uitslag: 1. Co Giling (Warmenhuizen), op een ronde: 2. Johan Wardenier (Marknesse), 3. Dries van Wijhe (Oosterwolde), op twee ronden: 4. Jaap Jonkman (Bovenkarspel), 5. Jeen van den Berg (Heerenveen). Eindklassement: 1. Pronk 79,1 punten, 2. Giling 78,2, 3. Van Wijhe 76,2, 4. Jonkman 64, 5. Van den Berg 59. SUNDERLAND Nummer laatst uit de eerste divisie van de Engelse League, Sunderland, beeft voor de tweede keer in vier dagen voor een i enorme verrassing gezorgd. De ploeg die kansloos leek in de strijd tegen de degradatie versloeg zaterdag nummer vier van de ranglijst, streekge noot Middlesbrough met 4—0, gisteravond werd middenmoter West Bromwicb Albion in Sunder- I land met 6—1 bedwongen. Door het doelgemiddelde is Sunderland Totten- ham en West Ham United gepasseerd, maar de twee Londense ploegen hebben drie wedstrijden minder gespeeld. Grote man bij Sunderland wat Bob Lee, die drie doelpunten maakte. Het was de grootste overwinning van Sunderland in de eerste divisie sinds 28 jaar. In Schotland versterkte Celtic zijn toppositie dooi Partick Thistle met 4—2 te verslaan. De finale van het toernooi om de League Cup ir Engeland zal gaan tussen Aston Villa en Everton Villa versloeg Queens Park Rangers met 30.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 13