£cidóe(Somant Vleer stakingen in lavens en metaal barkeeper door schot uit eigen revolver gedood legering aarzelt met steun aan De Industrie Weggelopen kinderen door trein opgepikt 1 r In de bouw opening voor overleg Dodelijke steekpartij RAI: BIJNA HALF MILJOEN BEZOEKERS VISSEIZOEN OPEN MET PINKSTEREN Binnenbrand bij Nooitgedacht Wind hield topje tv-mast van z'n plaats GIJZELING IN ITALIË Duitser stikt in karbonade Voetbal oorlog in Spanje op toppunt Strafschoppen met reclame „Super Star" Frank Nusse Gudy kwam te laat Handbal clubs in opstand 197 ort Rapenburg 2. Leiden, postbus 11. tel. 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden. Directeur-hoof dredacteur: J. J. Hallewas - Chef-redacteur: Wim Buijteweg. dvertenties (excl. BTW) 0,45 per mm. Telefoontjes 4.08 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (18.00 tot 19.00 uur) - Abonnementen: kwartaal 39,80, jaar ƒ147,70, losse nummers: 55 cent. Maandag 21 februari 1977, 67e jaargang no. 20664 Staircase Speelfilm „Up the Down Stair case" op Ned. I om 20.44 urn en om 23.05 uur filmportret van Rubens. Ned. II om 19.30 uur Dat ik dit nog mag meemaken, om 20.25 uur Paul Gauguin (3), om 21.30 uur Werkloosheid (2) en om 22.20 uur Ieder zijn deel. Vrij zacht Veel bewolking met plaatselijk een bui, maar ook verspreide opklaringen. Matige tot krachti ge zuidwestelijke wind. Max. temp omstreeks 9gr. Morgen zon: 7.41—18.06. Schev. hoogw.: 5.44 en 17.56 laagw.: 1.29 en 13.51. (Van een onzer verslaggevers) EN HAAG Zowel in de haven als in de etaal is de staking vandaag uitgebreid. Werkge- :rs en vakbeweging staan hier onwrikbaar te- inover elkaar. Dit in tegenstelling tot de bouw individuele bedrijven zoals Philips, Unilever, okker, Shell en de chemische bedrijven ICI en indmill, waar men over en weer iets van de irde opstelling heeft laten vallen om nieuwe aderhandelingen mogelijk te maken. de metaal zijn de werkgevers bereid met de onden te gaan praten, maar niet met het pistool de borst: de bonden dienen eerst de stakingspa rolen in te trekken. Maar volgens de bonden zouden de leden de huidige stakingsobjecten in stand willen houden. Zij zouden slechts bereid zijn de acties niet verder uit te breiden. Na het „nee" hierop van de FME hebben de bonden de acties vanmorgen uitgebreid. Datzelfde geldt voor de havens, waar overigens niet alleen werkgevers en vakbeweging frontaal tegen elkaar blijven botsen, maar waar ook de vakbeweging duidelijk verdeeldheid toont. De ver- voersbond CNV is namelijk bereid de leden te adviseren hangende het overleg alle acties in de havens op te schorten. Maar de havenwerkgevers zien weinig heil in een gesprek met allen het CNV. „Als het CNV graag wil praten, dan zal ook de vervoersfederatie NVV/NKV met een dergelijk voorstel moeten komen." Er blijkt overigens grote verwarring te heersen over het nieuwe strijdpunt, de initiële loonstijging. FNV-voorzitter Kok heeft laten weten, dat de vakbeweging de 2loonstijging niet onwrikbaar eist, maar als maximum ziet en ook de vice-voor- zitter van de bouw- en houtbonden FNV, de heer A. Buys, onthulde, dat zijn bonden nooit gezegd hebben dat het persé 2% moet zijn. De heer Buys deed zijn uitspraak, nadat de heer S. van Eijkelen- burg namens de werkgevers hadden verklaard, dat ook hij niet met handen en voeten gebonden is aan de 1%. Een opening in de bouw zit er dus De vervoersbonden NW/NKV daarentegen legt de vakbondseis aldus uit: „wij houden vast aan 2% en geen cijfer achter de komma minder." De voorlopige werkhervatting bij Unilever bete kent onder andere, dat de staking bij Calvé-Delft is opgeschort. Een ruime meerderheid sprak zich vrijdag jl. uit voor voorlopige werkhervatting, in tegenstelling tot het personeel van de andere Unilever-dochter De Betuwe. Daar besloot een meerderheid tot voortzetting van de staking, maar aangezien het hier om dezelfde cao gaat, gaf het totaal van de stemmen de doorslag. CHOONMAKER: „WAPEN PLOTSELING AF' RIJSWIJK In een bar aan de Rijswijkse Steenvoordelaan is Lterdagnacht de 24-jarige Haagse barkeeper Leo van Kuik (24) Aofetijk getroffen door een kogel uit zijn eigen revolver. In verbind hiermee heeft de Rijswijkse politie een 31-jarige Haagse ■scAoonmaker ingesloten die inmiddels heeft toegegeven de revol ver in rijn handen te hebben gehad op het moment dat het lodelijke schot viel, maar die ontkent opzettelijk op de e hebben geschoten. /olgens de schoonmaker ging het wapen terwijl hij het aan het >ekijken was plotseling af, waardoor de barkeeper in de borst werd [etroffen. Bovendien verklaarde de schoonmaker dat het slachtof- hem had verteld dat het wapen ongeladen was. - )e schoonmaker was omstreeks kwart over elf naar de bar aan Steenvoordelaan gegaan met de bedoeling de eigenaar van de iar te spreken. Toen bleek dat deze niet aanwezig was wilde de ■hoonmaker telefonisch kontakt met hem zoeken. Aan het slach- iffeb dat hij overigens goed kende - vroeg de schoonmaker toen if hij mocht opbellen. Deze nam hem mee naar de keuken van le bar waar een telefoon staat. Daar zou de barkeeper om nog inbekende redenen de schoonmaker een revolver en een vuurbuks lebben laten zien. Volgens de schoonmaker was hem gezegd dat ie revolver ongeladen was. Toen de schoonmaker de revolver in iijn handen had zou deze plotseling zijn afgegaan. De barkeeper rd op ongeveer één meter afstand in de hartstreek getroffen moet vrijwel onmiddellijk zijn overleden. schoonmaker is door de Rijswijkse politie ingesloten. De herche heeft nog niet kunnen vaststellen of het hier om een jeluk of om doodslag gaat. Llphen a.d. RIJN Het definitieve besluit van de regering om dan niet steun te verlenen aan de met sluiting bedreigde lotorenfabriek in Alphen is voorlopig opgeschort jDe minister van Economische Zaken zal de dreigende sluiting van ,De Industrie", een onderdeel van motorenindustrie Brons, donder- iag met de vaste kamercommissie voor Economische Zaken be spreken. Enkele dagen later voert de bewindsman overleg met de betrokken vakbonden. „De Industrie" zal na dit overleg opnieuw n de kamercommissie aan de orde komen. •ndernemingsraadslid Cor Schijf vindt het nog te vroeg om te jaan juichen. „Het is in ieder geval een ander geluid". De heer schijf vindt verder dat de werknemers de komende weken slechts |de ontwikkelingen kunnen volgen. „Daarna is het tijd om de resultaten van de gevoerde besprekingen nader te gaan bestuderen n eventuele stappen te ondernemen". /ragen. ogressief Alphen heeft vrij- lag schriftelijke vragen gesteld het college van B. en W. 'ver de gang van zaken rondom ,De Industrie". Fraktievoorzit- jter Kees Waagmeester verzoekt het college een overzicht te ge ven van het door het gemeente bestuur gevoerde beleid inzake de motorenfabriek. Waagmees ter vraagt aan het college of het bereid is de daarop betreffende stukken voor de raadsleden ter inzage te leggen. De fraktievoor- zitter zegt in zijn brief, er prijs op te stellen de gevraagde in lichtingen aan het begin van de deze week donderdag te houden raadsvergadering te ontvangen'.1 ..Zou daartoe aanleiding be staan en zou de raad daarin toestemmen, dan zou een even tueel debat kunnen volgen", al dus de fraküevoorzi tter van Progressief Alphen. (Van een onze verslaggeefsters) ROTTERDAM Bij een steek partij is gisteravond in de Rot- terdamse bar Numero Uno een man, wiens naam door de poli- tie nog niet kon worden vrijge- i geven, om het leven gekomen. De dader, de 28-jarige R.U.O. uit Rotterdam, heeft zich zelf I bij de politie gemeld, j Volgens zeggen hadden de man nen al geruime tijd onenigheid die gisteravond tot uitbarsting j kwam, toen O. een mes trok waarmee hij het slachtoffer in heup en borst stak. Deze over leed later in het Dijkzigtzieken- huis. Het carnavalsge druis is in volle hevigheid zater dag losgebar sten. In Noord- wijkerhout, per traditie een bol werk van carna valeske tafere len, nam Prins Jaap den Twee de het gemeen tebestuur na mens de Kanine- faaten in han den. 's Middags keken duizen-, den naar de groots opgezet te carnavalsop tocht. (Zie ver der pag. 4.). (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM De gisteren beëindigde internationale per sonenauto tentoonstelling in het RAI-gebouw in Amsterdam heeft in totaal 411.262 bezoe kers getrokken. Dat zijn er bij na 23.000 meer dan twee jaar geleden (388.428). De meeste be langstelling ging uit naar de R14, de VW Derby, de Alfetta 2000, de Honda Accord en de auto van het jaar, Rover 3500. De auto-importeurs toonden zich unaniem tevreden over de' resultaten. Er werden meer au to's dan in voorgaande jaren verkocht. De exposanten hadden ook min der prettige ervaringen. Er wer den legio knoppen, aanstekers en asbakken meegenomen. Ook werd de lak van verscheidene auto's beschadigd en in drie wa gens werd de bekleding open gesneden. Het carnaval in Rio de Janeiro is vandaag losge barsten. Als opwarmertje werd afgelopen week einde in een groot aantal hotels een aanzet gedaan tot het uitbundige feest dat naar wordt verwacht ook dit jaar weer ruim tweehonderd doden zal eisen. Carnaval in Rio: 34 doden RIO DE JANEI RO (AFP) - Zoals gebruike lijk heeft het car naval van Rio de Janeiro in Brazi lië op zijn eerste dag weer tal van mensenlevens geëist: ditmaal 34. Tussen zaterdag middag en zon dagmiddag moes ten 3600 mensen in ziekenhuizen worden opgeno men. Oorzaken: knokpartijen, di verse ongelukken en in de meeste gevallen een over dosis alcohol. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG/LEIDEN Twee kleuters, een broer tje van acht en een zusje van vijf jaar, zijn gisteren tijdens een uitstapje zo ver van hun woonplaats Amsterdam geraakt, dat het tot 's avonds laat heeft geduurd voor de politie de ouders van beide kinderen kon opsporen. Nadat de kinderen vannacht hebben overnacht in een Voorburgs kindertehuis gaat de Haagse kinderpo- lite nu bekijken of de ouders de verantwoording voor de kinderen kunnen blijven dragen. Wanneer en of de kleuters naar de ouders teruggaan is niet bekend. De kinderen belandden bij de Haagse politie nadat een treinbestuurder de kleuters op de spoorbaan van het station Leiden had zien lopen en de kinderen mee naar Den Haag nam. Hoe de kinde ren daar terecht zijn gekomen is niet duidelijk. Tegen de politie zeiden zij Dennis en Lydia Hartog te heten en in de Vechtstraat in de hoofdstad te wonen. De kinderen bleken daar inderdaad te wonen, maar de opsporing werd bemoeilijkt door dat de ouders geen telefoon hadden. Een arts, die het jongetje kende en het nieuws over de radio hoorde, bracht gisteravond uitkomst (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Zoals elk jaar bestaat er ook dit jaar weer een goede kans dat het visseizoen eerder dan de officiële datum van 1 juni open gaat. Op het ministerie van landbouw en visserij overweegt men sterk de openingsdatum met enkele dagen te vervroegen, zodat met Pinksteren, 29 en 30 mei, al gevist kan worden. ALPHEN De Alphense brandweer is gistermiddag ruim een uur bezig geweest met het blussen van een brand bij de fabriek Nooitgedacht in Alp hen. De fabriek isoleert met asfalt pijpen en fittingen. Door onbe kende oorzaak sloeg gistermid dag rond vijf uur de vlam in het smeltende asfalt Het vuur breidde zich in de fabriek flink uit en zorgde, voor een hevige rookontwikkeling. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. De schade zou zijn meegevallen. OEGSTGEEST - Het topje van de 115 meter hoge antennemast voor radio- en televisieont vangst in de Leidse regio is vandaag aangebracht De harde wind was er de oorzaak van, dat het karwei in de afgelopen dagen niet kon worden afge rond. Pogingen, onder meer za terdagmiddag, liepen op niets uit. Vanmorgen was de wind eindelijk wat bedaard, zodat de kolossale, 130 meter hoge kraan de kroon op het werk kon aan brengen. SALUZZO (Italië) (AP) Een gewapende gevangene, die in het Noorditaliaanse Saluzzo door een regen van kogels uit de stadsgevangenis is ontsnapt, heeft zich in een huis tegenover de gevangenis verschanst en houdt een gezin van vijf leden in gijzeling. De man is bij zijn ontsnapping gewond geraakt en door bloed verlies verzwakt. Hij heeft ver zoeken van de politie en van zijn moeder om zich over te geven en zijn gevangenen te la ten gaan echter van de hand gewezen. De man zou lid zijn van een extreem linkse stadsguerrilla- groep met de naam Gewapende Eenheid van het Proletariaat GRONINGEN (ANP) - Een 43- jarige Duitser is zaterdagmid dag terwijl hij met een bus op weg was naar IJsspeedway-wed strijden in Assen gestikt tijdens het eten van een karbonade. Dat gebeurde op rijksweg 42 (Groningen-Nieuwe Schans ter hoogte van Scheemda.- Geen krant ontvan gen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur 071—122244 en per speciale koerier wordt de krant als nog gebracht. MADRID De „voetbaloorlog" in Spanje zal nog he viger vormen aan nemen. Er was in Catalonië nog eni ge hoop dat de schorsing van Jo* han Cruijff door de commissie van be roep zou worden geminiseerd. De uit vijf man bestaande commissie pieker de er niet over en handhaafde de schorsing van drie wedstrijden. Grote paniek in Barcelona en verre omgeving want „el Salvador" zal dan op 27 februari ook niet kunnen spelen in de sleutelwedstrijd voor de competitie Barcelona Atletlco Madrid. Johan Cruijff miste tot nu toe wedstrijden: Salamanca—Barcelona en Atietico Blbao—Barcelona, die beide door de Barcelonezen werden verloren. Overigens ziet Atietico Madrid het duel van aanstaande zondag ook met angst en vrees tegemoet. Niet ten onrechte worden rellen, gericht tegen de Madrilenen, verwacht in stadion Nou Camp. De politie van Barcelona bezint zich op maatregelen die. „explosies" kunnen voorkomen, want de voetbaloorlog momenteel het toppunt nadert, beseft men in die kringen terdege. jSr~ Terwijl de meeste amateurs een weekje gedwongen voetbalrust kregen De toeschouwers kregen waar voor hun geld en meer dan de beloofde 90 minu- 5U&AAX- IE -12 KSEfV) .terwijl F.C. Den Haag het zelfs tot strafschoppen liet komen. DEN HAAG Tijdens het bekerduel FC Den Haag Excelsior werd op nogal opvallende wijze reclame gemaakt. De spelers van beide ploegen, uitgezonderd Simon van Vliet die de eerste strafschop nam, traden aan in trainingsjack met in forse letters de naam van de sponsor. In die kledij namen zij ook de strafschoppen, noodzakelijk geworden onderdeel van de wedstrijd. Scheidsrechter Weerink had er geen moeite mee. De tv registreerde het. AMSTERDAM Frank Nusse, in het afgelopen weekeinde een van de afwezigen bij de nationale indoorstrijd, reist deze week wel naar Amerika. De Amsterdamse atleet is uitgenodigd om mee te doen aan de Amerikaanse versie van Super Stars, waar de winnaar een prijs wacht van 100.000 dollar. Ook lagere klasseringen komen er goed af, want per punt keert de Amerikaanse organisatie 300 dolaar uit. Veel heeft Frank Nusse er, als hij de amateurreglementen naleeft, niet aan. Om door de internationale atletlekunie niet tot prof te worden verklaard, moet hij het verdiende geld storten in de kas van de nationale bond. INZELL Gudy Schouten heeft de wereldtitelstrijd schaat sen voor junioren op geheel eigen wijze beleefd. Het Haagse meisje reed zaterdag in Inzeil twee afstanden, waarna zij behoefte bleek te hebben aan ontspanning, maar daardoor arriveerde zij 's avonds na het afgesproken tijdstip in het hotel, waarna de ploegleiding besloot haar de tweede dag niet te laten starten. „Zij heeft zich niet aan de spelregels gehouden", aldus secretaris Comello van de KNSB. DEN HAAG - Het bestuur van de afdeling Den Haag van het Nederlands Handbal Ver bond zal vrij dagavond tij dens de alge mene ledenver gadering waar schijnlijk enkele 'benauwde uui* tjes doormaken. Als enig punt op de danig herziene agen da staat een brief van een aantal vereni gingen waarin het bestuur wordt gevraagd op een aantal verzoeken in te gaan. Zo wordt onder ander de terugkeer van oud-afdellngs- voorzitter Rien Maas „geëist". Het afdelings bestuur is over de gang van za ken zeer ont stemd. Het stelt zich meren deels op het standpunt dat, als de vereni gingen het niet eens zijn met het gevoerde beleid, aftreden de logische consequentie is.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 1