Piet Wildschut toont zich ertrouwen van Kohn waard •terk FC Groningen heeft met een uitval succes Van Rompu niet met AZ naar Roda JC PSV met hakken over sloot ZEGE VOOR HELMOND SPORT 'jeugdige spelers en Henk Veldma Boskov wil operatie Wim Jansen (Van onze correspondent) ENSCHEDE Vujadin Boskov acht het raadzaam dat Wim Jansen zich laat opereren aan zijn buik om van de spierbles sure af te komen. Ook gisteren in het duel tegen FC Twente had Wim Jansen weer veel last van die blessure, waarna Boskov na afloop verklaarde het meeste heil te zien in een medische ingreep. „Hij heeft zo veel pijn", aldus de trainer van Feyenoord, „dat er iets moet gebeuren. Of er moet een nieuwe therapie worden toegepast of er moet worden geope reerd. Van het laatste ben ik het meest voorstander". Straf Olympique ongewijzigd ZURICH De commissie van beroep van de UEFA heeft in Zurich de straf, die Olympique Marseille was opgelegd wegens ongeregeldheden tijdens de Europese bekerwedstrijd tegen Southampton, gehandhaafd. De club uit Marseille, die beroep had aangetekend, zal toch zijn eerstvolgende thuis wedstrijd in een Europees bekertoernooi op minstens 300 kilometer afstand van Marseille moeten spelen. Ook de boete van 5000 Zwitserse francs (ruim 5000) blijft gehandhaafd. De schorsing van Albert Emon werd teruggebracht van vijf tot vier wedstrijden. De commissie van beroep heeft de geldstraf tegen AC Torino veranderd van 100.000 Zwitserse francs in 70.000 francs. De Turijnse club kreeg deze straf opgelegd wegens ongeregeld heden tijdens de Europese bekerwedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach in november van het afgelopen jaar. De schorsingen tegen vier Turijnse spelers bleven gehandhaafd. BUNDESLIGA SAARBRÜCKEN 1 FC Saarbrücken heeft op eigen terrein voor 28.000 toeschouwers met 2—2 gelijkgespeeld tegen Bo russia Dortmund. De ruststand van deze wedstrijd voor de Bundesliga was 1—1. ENGELSE LEAGUE LONDEN Er zijn gisteren drie inhaalwedstrijden voor de eerste divisie van de Engelse League gespeeld. De uitslagen waren: Manchester United—Liverpool 0—0, Newcastle Unite d—Manchester City 2—2, Stoke City—Coventry City 2—0. De uitslagen van gespeelde inhaalwedstrijden in de Schotse eredivisie waren: Dundee UnitedMotherwell 11, Hibernia n—Rangers 0—0, Partick Thistle—Ayr United 0—1. PORT LEIDSE COURANT^DONDERDAG 17 FEBRUARI 197T PAGINA il innende treffer in bekerduel tegen Feyenoord (Van onze sportredactie) ALKMAAR Jimmy van Rompu zit morgenavond niet op het spelersbankje bij de bekerwedstrijd Roda J.C.—AZ.'67. De clubarts van AZ., die enkele maan den geleden in opspraak kwam omdat hij na het com petitieduel AZ.-Roda de Limburgers Sjef Blatter en Leo Ehlen min of meer be schuldigde van het gebruik van stimulerende middelen, acht het niet verstandig om met A.Z. naar Kerkrade te reizen. Van Rompu: „De afgelopen dagen is me gebleken dat mijn opmerkingen over Roda nog altijd tal van emoties oproepen bij de Roda-aan- hang. Daarom vind ik het niet verstandig om me in Kerkrade te vertonen. Je weet nooit welke agressie mijn komst in Kerkrade op zou wekken. Van Rompu's hartekreet over het gebruik van stimu lantia bij het voetballen heeft overigens nog nauwelijks tot positieve resultaten geleid. Van Rompu: „Er is een medi sche commissie onder voor zitterschap van Wim Mosterd benoemd, waarin ook KNVB-arts Frits Kessel zit ting heeft, maar veel opge schoten is die commissie niet. Ik ben inmiddels een maal gehoord en voor zover ik weet ook andere clubart sen, maar een conclusie van die commissie verwacht ik pas over enkele maanden. Jimmy van Rompu Logisch want zoals ik al meer gezegd heb, het valt niet mee om een oplossing voor het bestrijden van sti mulantia te vinden. Alleen y op het financiële vlak liggen al zoveel problemen dat ik me afvraag of deze materie ooit wel afdoende aangepakt zal kunnen worden" Vier dagen wa- et slechts, maar voor Piet lag er een wereld erschil tussen. Zondag, te- aarlem, kon hij zijn draai niet vinden, lachte het hem geen enkele keer «estien minuten na de pau- van het door F.C. Twente 2—1 gewonnen duel, werd dan ook door zijn trainer Kohn naar de kant ge- Door zijn inzet en vecht- hield hij het volle vertrou- van zijn baas, die hem dan ook weer in het van de Enschedeërs dat met Feyenoord uit maken wie een plaatsje de laatste acht in het toer de KNVB-beker ver- Het treffen, dat uit- tot een uitermate gebeuren werd de ont- van vooral Piet Wild- was het die minuut reeds door opgezette en via Sip en Ab Gritter ver gave aanval een droge knal doeltref- afrondde. Dat betekende I, genoeg naar later bleek om inder al te veel problemen de tartfinales binnen te stappen. Vier krachtsexplosies", zo had jpiz Kohn aan de vooravond In dat voor F.C. Twente be- [ngrijk duel in de competitie j er voor de Enschedeërs im- :rs geen enkele eer meer te •halen -" vier krachtsexplosies we hebben de beker". De fenmeester, de laatste tijd ïnorm veel tegenslagen en bezocht, kon gisteravond minuten durend aantrek- üjk schouwspel het aantal vier met een verminderen, rant kracht, ongelooflijk veel „.„„jacht zelfs, hadden de Twente- vocéaren gegeven om het ditmaal i ieSfduizend man sterke legioen Bifeer eens het volle pond te helekunnen geven. En een revanche htuf te kunnen aanbieden voor de iiM.ieö meer dan een maand gele- laatiden nederlaag tegen hetzelfde duk^eyenoord, dat toen, ook al met voofde cijfers 0-1 triomfantelijk het n 31Diekmanstadion de rug had toe- tooigeAeerd. Spitz Kohn daarop: n (Jöat is een lesje voor ons ge- enfeest. We zijn toen de boot in ?n Jgaan, niet alleen door die fout k in Epi Drost, maar vooral om bre at we daarna de fout gemaakt h ebben te veel te gaan jagen. 15 j eyenoord speelde breed en wij :baonden niet anders doen dan ird chter onze tegenstanders aan- elai ipen." blij 1 listeravond was het rollenspel eheel omgekeerd, zaten de Rot- erdammers bijna stuk voor tuk in het spoor van hun oppo- lenten. Kohn weer: „Ik had te en mijn jongens gezegd dat ze 'eyenoord op de eigen helft rus- ig mochten laten schuiven en lat ze zich tot de middenlijn h loesten terug trekken. Op die W ttogte moest de tegenstander angevallen worden zodat we W oed gegroepeerd klaar konden laan om bij balbezit razend nel te counteren. En dat is tot nijn volle tevredenheid gelukt, il speelde dat snelle doelpunt van Wildschut ons natuurlijk prachtig in de kaart." Lang Die zesde minuut, waarin die treffer geproduceerd werd, zal opgetwijfeld lang in de herin nering van de moegestreden, maar in feite vernederde want zelden zal een ploeg met 1-0 zo goed bedeeld zijn geworden als juist gisteravond - Rotterdam mers blijven spoken. Bijna gelaten, kennelijk in de zelfde gemoedstoestand als waarin F.C. Twente tot afgelo pen zondag ook zo lang verkeer de, werd die schok geaccep teerd. Feyenoord wilde wel wat terugdoen, vanzelfsprekend, maar het wist niet goed hoe. Op het middenveld werd Wim Jan sen, opgesteld ondanks het feit dat hij nog zichtbaar last had van een blessure, Theo de Jong en Willy Kreuz overschaduwd door Sip Bloemberg, Arnold Muuhren en vooral Frans Rhijs- sen. De ex-international was er helemaal in zijn element, dartel de elegant over de soppige gras mat, tackelde en sprintte naar voren als dat nodig was. En mocht het Rotterdamse midden veld al eens aan de basis staan van een veelbelovend ogende aanval, dan werd er in de voor ste linie zoveel onbegrip ge toond, dat het voor de geconcen treerd ingrijpende Enschedese defensie - Harry Bruggink had daarin de plaats ingenomen van de geblesseerde Kalle Oranen, die zich gistermorgen had moe ten afmelden - geen enkele keer een probleem opleverde om voor de juiste tegenzet te zor gen. Het enige rendement voor de Rotterdammers vormde een serie van vijf hoekschoppen, maar daar stond tegenover dat de bijna onberispelijk werkende doelman Endré van Gerven - hij verkeek zich alleen maar een keer bij een hoge voorzet van Theo de Jong - geen gericht schot op zich af zag komen. Aan de andere kant sleutelde F.C. Twente aan menige aan trekkelijke combinatie, waar van er evenwel geen enkele ge promoveerd kon worden tot een tweede en wellicht beslissende treffer. Arnold Muuhren mikte een keer rakelings naast, Harry Bruggink de onverzettelijke bewaker van Martin Vreijsen en, later Jan Verheyen - zag een knappe achterwaartse omhaal door Eddy Treytel gekeerd. Zonder ook maar een moment bedreigd te zijn haalde F.C. Twente de rust, om daarna ook met dezelfde wapens - tomeloze inzet en agressiviteit - het kar wei tot een succesvol einde te brengen. Feyenoord kon daar andermaal alleen een fikse por tie goede wil tegenover stellen Bikkelen Spitz Kohn, die zijn epiloog dit maal opmerkelijk rap afdraai de, meende tot slot: „Vanavond heb je weer eens kunnen zien dat een bekerwedstrijd een heel apart karakter heeft. Je moet winnen om verder te komen en om te winnen moet je bikke len." En dat, zo stelde hij tot zijn innige tevredenheid vast, was volop gebeurd. En wat zei zijn ontgoochelde confrater Vujadin Boskov? Niet veel meer dan: „Ik kan niemand een verwijt ma ken, ik ben tevreden met de werklust die iedereen heeft ge toond. Dat snelle doelpunt was de doodsteek voor ons, we moesten toen wel alles op de aanval gooien met alle risico's van dien. Voor het zelfde geld hadden we dan ook met 2-0 meer opzij gezet kunnen wor den". Een goede verliezer, die Vujadin Boskov, maar zijn problemen zijn er wel heel wat groter op geworden. De nationale titel lijkt voor Feyenoord, gezien de huidige malaise, een onhaalbare kaart, De Bekerdroom is uit en wat rest is te proberen een plaats in het U.E.F.A.-cuptoer- nooi te veroveren. Net zoals dit seizoen. Piet de Visser, de trai ner ,van R.W.D. Molenbeek, de komende tegenstander van de Rotterdammers in dat toernooi, was gisteravond poolshoogte ko men nemen, nadat hij Feye noord al bij een eerdere gele genheid had bespioneerd. „Ik heb de ploeg nu twee keer aan het werk gezien, heb een goede en veel slechtere vertoning aan schouwd. Vanavond was die slechtere Meer wilde hij niet kwijt, alleen nog dat hij ook gekomen was om een speler van F.C. Twente (Piet Wildschut) te beoordelen. KYO TEUSINK Scorererloop 5. Wildschut 1-0 Scheidsrechter: Weerink; toeschou wers: 11.000; FC Twente: Van Gerven; Van Iers- sel. Drost, Overweg, Bruggink; Thijssen, Bloemberg, Mühren, Wild schut, Gritter (Jeuring), Pahlplatz. Feyenoord: Treijtel, Schneider, Rijs- bergen, Van de Korput (Verheyen), Vos, De Jong, Wim Jansen (Ernst) Kreuz, Vreysen, Nico Jansen, Van Deinsen. ;ECHT FC Groningen rgde in de Galgewaard voor sensatie door FC Utrecht :t 1-0 te verslaan. Daarmee itsten de GrQningers zich ir de kwartfinales van het looi om de KNVB-beker. !t succes voor de noorderlin- school in hun counter-tech- Halverwege de tweede lift gaf Jan van Dijk een be ken pass naar de vrijstaande iter Eimers, die doelman Ista- ov van FC Utrecht vervolgens isloos liet: 0-1. FC Groningen heeft in Utrecht een uitstekende wedstrijd ge speeld. Vooral in de eerste helft, oen de gasten zich op eigen lelft terug trokken om daarna met snelle counters gevaarlijk uit te komen. Het leverde de lijke kansen op. Istatov onder schepte beide keren. FC Utrecht draaide matig. De ploeg, met Hamberg weer in de basisop stelling, kon het ritme niet vin den. De thuisclub kon ook geen openingen in de defensie van FC Groningen forceren. Voor *'J de rust kregen Leo van Veen en I Joop van Maurik een kans, maar de uitblinkende Azing Griever stond succes in de weg. 3^ Na de hervatting startte FC Ut recht enorm fel. Hamberg en De Kruijk waren vervangen door respectievelijk Temming en Flight. De Groningse defensie had problemen met de niet afla tende stormlopen van de thuis club. Door snelle uitvallen wa ren de mannen van Jan Noter- mans zeker zo gevaarlijk. Na 65 minuten scoorde Eimers uit een snel uitgevoerde counter (0-1). Na dit doelpunt ging Utrecht pressie uitoefenen. Gebrek aan i intelligentie was er de reden van J dat voor het doel van Griever" nauwelijks gevaar ontstond. Acht hoekschoppen leverde het wel op en een kopbal van Van Maurik tegen de lat. FC Gronin gen bleef echter overeind. Scoreverloop 63. Eimers 0-1. Scheidsrechter: Ber- revoets. Toeschouwers: 8.000. FC Utrecht: Istatov; Wilschut, De Kruijk (Temming), Paünovic, Cabo; Oostrom, Van Veen, Van Staa; Ham berg (Flight), Van Maurik, Hulshorst. FC Groningen: Griever; Schipper, Hiddink, Jensen, Oosterwold; Van Dijk, Eimers, Veldmate; Bakker (Fühler), Achterberg, Schoonbeek. Een totale black-out van verde diger Leushuis heeft MVV in de wedstrijd voor de achtste fina les van het toernooi om de KNVB-beker tegen Willem II aan de overwinning geholpen. De Tilburgse verdediger maak te in de 57ste minuut geheel onnodig hands. Scheidsrechter van Ettekoven kon niets anders doen dan de bal op de stip leggen. Jo Bonfrère liet zich de kans niet ontnemen en bracht MVV op een voorsprong van 2-1. De tweede helft kende nauwe lijks hoogtepunten en was het aankijken zelden waard. De moeizame overwinning van MW was niet de verdienste van de bezoekers die erg defen sief speelden maar alleen te wijten aan het slechte spel van de thuisclub. Voor de rust leek MW gemakkelijk op winst te komen. Het snel veroverde veld- overwicht resulteerde in de 25ste minuut in een treffer van Chris Dekker, die een voorzet van Nelemans doeltreffend af rondde. Er kwam daarna geen rust in het Maastrichtse spel. Willem II kreeg meer lef. Vlak voor de rust kon Henk van Rooy vanaf het middenveld ongehinderd op rukken naar het doel van Baet- sen. De lange spits van Willem, II maakte geen fout: 1-1. MW, dat de tweede helft zo mogelijk nog slechter speelde, had de hulp van Leushuis nodig om dank zij een strafschop de winst te grijpen. Met de voor sprong wist de thuisclub zich weer geen raad. De equipe van George Knobel mocht van geluk spreken dat doelman Chris Baetsen in de laatste minuut een schot van invaller Janssen, dat in de bovenhoek dreigde te verdwijnen, wist te stoppen. Zo werd de mogelijke verlenging nog afgewend. Willy Brokamp kreeg een officiële waarschu wing, wegens het wegtrappen van de bal terwijl het spel dood was. Scoreverloop 25. Dekker 1-0, 44. Van Rooy 1-1, 57. Bonfrere 2-1 (strafschop); scheids rechter: Van Ettekoven. Toeschou wers: 7.000. MW: Baetsen; Braam, Dijkstra, Janssen, Webb; Quaden, Dekker. Kerstges; Bonfrere, Brokamp, Nele- Willem II: Samardzic; Stolzenbach, Huybregts, Breuer, Leushuis; Swaans (Broeken), Van den Berg, Roelandts; Havermans, Van der Lin den (Janssen), Van Rooy. Het behoeft geen verwondering te wekken als PSV een complex overhoudt aan de ontmoetingen met Wageningen. Twee jaar ge leden toen Wageningen dapper maar vergeefs stuntte in de ere divisie werd PSV op „de berg" Ook deze poging van Jan van Staa loopt op niets uit. Doelman Azing Griever van FC Gro ningen blijft mees ter over de situatie. voor de beker uitgeschakeld en het kwam toen in de competitie niet verder dan 1-1. Gisteravond in het eigen stadion kwam PSV ook maar net met de hakken over de sloot want het winnende doelpunt kwam in de 90ste minuut tot stand en de zege van 3-2 was niet eens ten volle verdiend. Wageningen heeft zich een bekwame cup- fighter getoond, het had niet het» minste ontzag voor de Eindho- venaren die weliswaar het meest aan de bal waren maar die slordig passten en bij wie in feite iedere overtuiging ontbrak. In de gehele wedstrijd bijvoor beeld heeft Van der Kuijlen niet geschoten en de offensieve bij drage van Postuma en Lubse en de gebroeders Van der Kerkhof was ook te verwaarlozen. Wage ningen speelde opportunistisch voetbal en dat bleek succesvol. Bish kon al na twaalf minuten grove blunders in de PSV-de- fensie koppend afstraffen. PSV kwam nu zeven minuten later gelijk door Edström, de enige die gestalte gaf aan de Eindho- vense aanval. De lange Zweed mocht echter wel van scheids rechter Mulder een paar meter buiten spel staan bij het gelijk makende doelpunt. Nadien werd PSV sterker maar van Mi ke van Geffen, die na afgekeurd te zijn, toch weer geschikt werd gevonden voor het betaald voet bal stond meer PSV-treffers in de weg. In de tweede helft zette PSV alles op de aanval. Het bracht zelfs een extra aanvaller (Postu ma) in het veld ten koste van een verdediger (Deijkers) maar Wageningen hield stand en kwam zelfs opnieuw aan de lei ding door een kopbal van ver dediger Van der Wulp die een voorzet van Budding kon afron den. Een achterwaardse kopbal van Edström bracht nieuwe hoop in de Eindhovense harten maar het duurde tot de 90ste minuut voordat de lange Zweed Wageningen definitief op de knieën dwong. Scoreverloop: 12. Bish 0-1, 19. Edström 1-1, 64. Van der Wulp 1-2, 79. Edström 2-2, 90. Edström 3-2. Scheidsrechter: Mulder. Toeschouwers: 7.000. PSV: Van Beveren; Poortvliet, Van Kraay, Krijgh, Deijkers (Postuma); Willy van de Kerkhof. Van der Kuij len, Smits; René van de Kerkhof, Edström en Nilsson (Lubse). Wageningen: Van Geffen; Van der Wulp. Van der Ley, Tollenaar, To- mas; Broecks, Frandsen, Van Osen- bruggen; Budding, Bish, Van Vijfey- ken. DEN BOSCH - Hel mond Sport heeft gister avond voor 500 toe schouwers in het stadion De Vliert de competitie wedstrijd voor de eerste divisie tegen FC Den Bosch met 1—0 gewon nen. Delauw scoorde voor rust het beslissende doelpunt. Stand: Vitesse 21 15 3 3 33 52-18 MW 22 14 4 4 32 51—18 PEC/Zwolle 22 11 9 2 31 31—16 Wageningen 21 9 7 5 25 35—27 Volendam 22 9 7 6 25 33-28 21 8 8 5 24 30-26 22 7 8 7 22 32-31 21 9 4 8 22 24-24 22 9 4 9 22 27-34 21 8 5 8 21 3433 22 7 7 20 32-33 22 6 8 8 20 3230 21 6 7 8 19 22—24 Amersfoort 20 6 4 10 16 15-35 Helmond Sp. 23 4 8 11 16 20-33 SW 20 5 4 11 14 1 5—29 Dordrecht 20 4 3 13 11 15-36 Heracles 22 1 5 16 7 16-52 Vitesse en PEC periodekampioenen. De treffer in beeld die voor Feyenoord grote gevolgen kan hebben. Piet Wildschut passeert Eddy Treijtel en stoot daarmee Feyenoord uit het bekertoernooi, waarop Vuliadin Boskov nu de achterstand op Ajax in de competitie al zo groot is geworden zijn oog had gericht. t

Leidse Courant | 1977 | | pagina 11