bezoek FLATS LANGEGRACHT GEMIDDELD 305 GULDEN Minister De Gaay Fortman op oriëntatie- Restaurant voor Groenoordhallen kost een miljoen Gemeente beziet verkeerssituatie Rijnsburgerweg [li iMffilMtkELSfll ••jVragen over idse hotel- iccommodatie Verdomde Loewietje De Nieuwe Toneelgroep geeft 19 februari een voorstelling in bet Leidse LAK-tbeater van bet stuk „Een dag uit de dood van verdomde Loewietje". De toneelgroep won met dit stuk bet Nationaal Landjuweel. De voorstelling begint om kwart over acbt De toegangsprijzen zijn zes gulden en voor LAK-leden, CJP-houders en 65-plussers vier gulden. Kaarten zijn telefonisch te reserveren tussen twee en vijf uur onder nummer 124890. Het stuk handelt over een gezin met een zwaar gehandicapt kind. In het juryrapport van het Nationaal Landjuweel wordt gesteld dat de spelers uitstekend het bizarre huwelijksleven van het ouderpaar op het publiek weet over te brengen. De toeschouwer voelt hoe dun de draad is waarop de ouders balanceren boven de afgrond vam menselijk verdriet Hun nood schept een communicatiepatroon waarin spelletjes de ernst verdoezelden en tegelijkertijd het spel de ernst van de situatie veel duidelijker blootlegt. De directe contacten met het publiek verhevigen het schokeffect en maken de deelna me door de toeschouwer aan de voorstelling onontkomenlijk. LEIDEN De minister van Binnenlandse Za- ken, mr. W. F. de Gaay Fortman en zijn echtge note brachten gisteren een oriënterend bezoek aan Leiden. Het bezoek had voornamelijk een woningbouwkundig ka rakter. Om twaalf uur werd het echtpaar De Gaay Fort man ontvangen in het stadhuis, waar wethou der Waal een uiteenzet ting gaf over de Leidse verkeersproblematiek Een uur later begaf het gezelschap zich naar restaurant De Doelen, waar een broodmaaltijd werd gebruikt. Vanaf twee uur werd de minis ter tijdelijk van zijn vrouw gescheiden, dat wil zeggen dat zijn vrouw trok met me vrouw Vis naar onder meer een paar hofjes en de minister zelf ging vergezeld van Burge meester Vis en een aan tal wethouders naar een aantal renovatieprojec ten. Renovatie Minister de Gaay Fortman be zocht (met de bus) eerst het renovatieproject Haagweg al waar tijdens een rondwandeling een gerenoveerde- en een wissel woning werden bezocht, (in de Nicolaas Beetsstraat). Later in Mevrouw de Gaay Fort man (links) en mevrouw Vis gingen bij het Tevel- tjeshof op bezoek bij me vrouw van Helmond (mid den), één van de bewoon sters van het hofje. de middag werd ook De Kooi bezocht (Driftstraat, Bernhard- kade, renovatie Sophiastraat). Vervolgens werd het Acade misch Ziekenhuis Leiden aange daan alwaar een uiteenzetting werd gegeven van de alternatie ven voor de nieuwbouw van het AZL. Hierna voerde de bus de minister naar het Cultureel Cen trum aan de Oude Vest waar hij weer met zijn vrouw werd her enigd. Om vijf uur was het be zoek hiermee beëindigd. Mevrouw de Gaay Fortman be zocht het Annahofje aan de Hooigracht en de aldaar aanwe zige kapel. Vervolgens werd het Tevelhofje (bij het Levendaal) met een bezoek vereerd. De re gentenkamer werd onder meer bezichtigd. Hierna volgden nog bezoeken aan het cytologisch la boratorium aan de Groenesteeg en het kerkhof Groenesteeg. Tenslotte werden Leidse Schouwburg en Cultureel Cen trum nog bezocht. EIDEN De gemeente raadsleden J. van Zijp en ;otVV. Belijie (beide CDA) vow hebben burgemeester en wethouders van Leiden j, vragen gesteld omtrent meide hotelaccommodatie in udeide sleutelstad. Dit naar aanleiding van de voor- ïn?] genomen sluiting van het hotel-restaurant Auberge 3 de Witte Singel. 1 w Beide raadsleden vragen het r ej college of het aantal hotel- pi bedden dat na deze sluiting idejin Leiden overblijft (220 in Jalle hotels en pensions ex- ^„clusief de Holiday Inn) niet iro{laan de lage kant is zowel (bai voor een goede ontwikkeling van hét zakelijk als het toe ristisch/recreatief reisver keer, vooral als de gemeen- d i telijke ligging in aanmerking lij I wordt genomen. Daarbij wij- zen de CDA-raadsleden naar Z0 de toeristische en recreatie ve trekpleisters te midden J waarvan Leiden is gelegen. I (j Ook betrekken zij hierbij het zakelijke reisverkeer ten behoeve van universiteit, na- Itionale en internationale congressen, activiteiten in de I Groenoordhal en de aanwe lf; zigheid van een groot con- le0 cern als dat van Heineken. J De heren Van Zijp en Bleijie J vragen het college nieuwe hotelvestigingen te stimule- roe ^h, eventueel in overleg met ntu die instanties, die tot de mo reel gelijke gebruikers zullen be horen. LEIDEN De totale huurprijs van de flats die aan de Langegracht ter hoogte van de Pelikaanstraat zullen worden gebouwd zal uitkomen op een gemiddelde van 305 gul den per maand. Dat vertelde de Leidse wethouder van Volkshuisvesting A. Ver boom gisteren aan de leden van zijn com missie. Volgens Verboom zijn de bewoners van Leiden-Noord, die te zijner tijd in deze flats gehuisvest zullen worden, omdat hun huidige woning zal moeten worden ge sloopt, bijzonder tevreden met dit resultaat. De wethou der zei te verwachten dat nu spoedig met de operatie Sophiastraat-Noord (de afbraak en vervangende nieuw bouw van de „platte daken-woningen") zal kunnen worden begonnen. In dit verband merkte wethouder Verboom gisteren op, de wisselwoningen die zijn gepland op het volk stuinenterrein aan de Tasmanstraat (industriegebied De Waard) niet te kunnen missen. Zoals bekend hebben de bewoners van deze straat hun gramschap over dit plan van de gemeente uitgesproken. Deze zaak zal in de eerstvolgende commissievergade ring aan de orde komen, maar de wethouder liet er gisteren al geen twijfel over bestaan dat de kans dat de wisselwoningen niet op dit terrein zullen komen, uiterst klein moet worden geacht. „Zeker nu er schot gaat komen in de uitvoering van de plannen rond de Sophiastraat heb ik die wisselwoningen veel te hard nodig", merkte de wethouder gisteren op. Vanavond komen de bewoners van de betrokken straten in Leiden-Noord in De Zevensprong bij elkaar om de stand van zaken en het resultaat van de onderhandelin gen met het ministerie te bespreken. Wethouder Verboom vertelde verder dat de huurprijs van de 49 vervangende nieuw bouwwoningen van de woningbouwvereni ging De Eensgezindheid in de Kooi is vast gesteld op 260 gulden per maand. Ook hiermee hebben de betrokken bewoners kunnen instemmen. Het gaat hier om huizen in de omgeving van de Formosastraat waar 58 panden zullen moeten worden gesloopt omdat zij niet meer te renoveren zijn, en plaats zullen maken voor 49 nieuwe huizen. LEIDEN De plannen voor een nieuw Groe- noordhallenrestaurant kunnen uitgewerkt wor den. De directie van de Groenoordhallen heeft reeds een sluitende ex ploitatie op tafel gelegd en aan gemeentewerken is het nu de taak om een hierop afgestemd pro ject te ontwerpen. De raadscommissie voor economische aangele genheden reageerde gis teravond positief op een voorstel van het college om de plannen voor een nieuw restaurant nader uit te werken. De vier raadsleden, die slechts aanwezig waren op de vergadering van deze commissie erkenden dat „het restaurant de bott leneck is voor een goed functioneren van de Groenoordhallen". De huidige voorzieningen zijn met name op veemarktdagen en tijdens evenementen niet toereikend en de bijhal op het terrein van de Groenoordhal len moet dan ook gezien wor den als een zeer tijdelijke op lossing. Momenteel staat een keuken met de geringe afme tingen van vier bij vijf meter ter beschikking om in sommi ge gevallen 2800 maaltijden te bereiden. Het nieuwe restau rant zal gebouwd worden aan de achterkant van de Groe noordhal en naast de runder hal. Wanneer de bouw hiervan voltooid is zal de romny-hal kunnen verdwijnen en de hoofdingang van de Groe noordhal een levendiger aan zien kunnen krijgen. Met de realisering van een nieuw restaurant is een be drag van ongeveer 1 miljoen gulden gemoeid. In de oor spronkelijk plannen-gelijktij dige bouw van runderhal en restaurant-zou het nieuwe res taurant twee maal zoveel geld gekost hebben. Door ontkop peling van deze twee projecten kan nu een ontwerp voor een nieuw restaurant op tafel ge legd worden dat aanmerkelijk goedkoper is. Geslaagd... zo'n bloemenattentie Pluk uw keus uit het Fleurop ideeënboek bij uwFleuropbloemist. Fleurop Interflora staat er voorin. Koninginnegracht 135, Den Haag. VAV Uw Fleuropbloemist accepteert VW geschenkbon als bloemencheque. Promotie Het college van b. en w. hechtte blijkbaar zoveel belang aan bet bezoek van minister De Gaay Fortman dat men hem voor deze gelegenheid maar gelijk promoveerde: Pers bericht: Op dinsdag 15 februari brengt de minister van Buitenlande Zaken. Popconcert De Harry Muskee Band treedt zaterdag 19 februari op in de Stadsgehoorzaal. De Band is gedeeltelijk voortgekomen uit de groep „Cuby and the Blizzards". Het concert begint om acht uur. De toegangsprijs is f 7,50. Kaarten zijn te krijgen bij bet bureau van K O en bij Plato Platen aan de Breestraat en zaterdagavond vanaf half acbt aan de kassa. De groep maakt vooral muziek in de jazz-rock sfeer. Zij bestaat uit Harry Muskee, ritmegitaar en leadzang, Jan Groenink, slagwerk, Bernhard Reinke, sologitaar. Martin van Beek, keyboards en zang en Lourens Leeuw, basgitaar en zang. In het voorprogramma treedt de meuwe Leidse groep .first Love" op. De groep kreeg enige tijd geleden bekendheid toen zij in het Leidse Vrijetijdscentrum was opgetreden. „First Love" bestaat uit Marushka Lambert, zang, Hans Stoop, gitaar en zang, Lou Guldemond, gitaar en zang. Jan Verver basgitaar en Frans van Meegen, drums. Zij brengen melo dieuze muziek met een vleugje funk en reggae. Blaaskwintet Het Gronings Blaaskwintet treedt zondag 20 februari op in het Groene Kerkje in Oegstgeest. Het concert begint om twee uur. Kaarten zijn behalve bij het bureau van K O aan de Oude Vest 45 te krijgep bij de firma Van der Luit aan de Lange Voort 29 en bij de firma Van Weizen, De Kempenaerstraat 23. Het Gronings Blaaskwintet bestaat uit leden van het Noorde lijk Arjan Kramer bespeelt hobo. Klarinettist is Frits Smienk en Fred Gaasterland speelt fagot. Zij brengen zes bagatellen van Ligeti, „La cheminé du roi René" van D. Milhaud en het kwintet in Bes opus 56 mr. 1 ten gehore. Het concert wordt afgesloten met het kwintet opus 43 van Nielsen. 't gevluchte juffertje De toneelvereniging van Visser 't Hooft voert woensdag 23 en donderdag 24 februari het spel irDe Wiskunstenaars of 't gevluchte juffertje" van Pieter Langendijk op. De voorstel ling vindt plaats in de aula van de Chr. Scholengemeenschap aan de Leidse Kagerstraat 1. Jam Session In het Leids Vrijetijdscentrum aan de Breestraat wordt vrijdagavond 18 februari een jam session gehouden. Leidse musici van diverse pop forma ties zullen met elkaar spelen. De session zal uiteraard een sterk omproviserend karakter hebben. Gedurende de avond zal tevens een bluesfilm vertoond worden over Chicago gitaris/zanger Buddy Guy. Toegang bedraagt twee gulden voor leden; drie gulden voor niet-leden. Aanvang acbt uur. Ik, jij, zij Ke actrice Nel Kars zal vrijdag 18 februari' het eenmanf- vrouwsjtoneel „Ik, Jij, Zij" op de planken van de Leidse Schouwburg brengen. Nel Kars vervult de hoofd- en enige rol in vier toneelstukjes. „Wassa Schlesnova" is het conflict tussen moeder Wassa en schoondochter Rachel Schlesnowa. Wassa is de eigenares van een kapitaalkrachgige rederij, Rachel haar revolutionaire schoondochter. Twee maatschappijbeschouwingen, kapitalis me en communisme botsen in het vóórrevolutionaire Rusland van 1910. „Zuster Frangoise" is de scenische bewerking van een interview door Joop van Tijn. In „Alles stinkt" wordt de mislukte invasie van het Franse leger op de kust van Wales in 1797 uitgebeeld. „Veveling" tenslotte is een nog nooit eerder gespeelde monoloog van Herman Heijermans, oor spronkelijk een 607e Falkland. De kostuums zijn door Nel Kars ontworpen en gemaakt Aanvang: 20.15 uur. WOENSDAG 16 FEBRUARI 1977 LEIDSE COURANT PAGINA 3 t g J LEIDEN. Wethouder mr. C. Waal (Verkeer) heeft de directeur gemeentewerken ir. Vos opdracht gegeven te bezien in hoeverre maat regelen op het verkeerskruispunt Rijnsburger- weg-Wassenaarsweg-Kagerstraat-Houtlaan noodzakelijk zijn. In overleg met het bureau Dwars, Hederik en Verheij, dat bezig is een verkeerscirculatieplan voor de stad Leiden op te stellen, zal de noodzaak van veiligheidver- hogende voorzieningen worden bekeken. Daar naast zal de wethouder het schrijven van een groep omwonenden van het kruispunt binnen kort in een vergadering van de commissie Ruimtelijke Ordening en mogelijk ook in de eerstvolgende Verkeerscommissie (7 maart) aan de orde stellen. Dat is de inhoud van het eerste commentaar dat de wethouder gisteravond gaf nadat hij uit de krant kennis had genomen van de bezwaren van de omwonenden van het kruispunt. Zij schreven gisteren een brief aan de gemeente Minister de Gaay Fortman in de renovatiewijk Haagweg, op de hielen gezeten door het halve Leidse college. raad waarin zij op een aantal maatregelen aandrongen, nu zondagavond drie Leidse jon gelui ernstig gewond werden bij een verkeers ongeval op het kruispunt. De bewoners hebben zelf voorgesteld de vluchtheuvel op de weg, waar veel auto's langs heen zouden schieten, waardoor zij op de rijbaan van het tegemoetko mend verkeer terechtkomen, een meter te ver breden. Verder willen de omwonenden het punt van verkeerszuilen en waarschuwingsborden voorzien. Ook zouden de verkeerslichten op het kruispunt dag en nacht in werking moeten blijven. Wethouder Waal stelde dat deze maatregelen zeker technisch mogelijk zijn. Hij vroeg zich alleen af of men de waarde van de maatregelen zou kunnen afmeten aan één ongeval. In elk geval verwees de wethouder gisteren naar het uitgangspunt nummer 1 dat aan het gemeente lijk verkeersbeleid ten grondslag ligt en dat is de vergroting van de verkeersveiligheid

Leidse Courant | 1977 | | pagina 3