zou helemaal niet Willy zou helemaal niet zo'n gekke Miss Alkzijn Leiden voor renovatie AZL i Gemeenteraad Universiteitsraad kiest massaal voor totale nieuwbouw AZL Postzegels verzamelen kwijt y< traken en I weer terug krijgen Automobilist schepte vrouw, kind en fiets met aanhangwagen UiïAD/REGIQ LEIDSE COURANT DINSDAG 15 FEBRUARI 1977 PAGINAT treding van de nachtklok we kenlang het huis niet uitkwam. Vandaar dus de uiterst snelle aftocht in de bewuste nacht Rechter Van Dijke had wel enig begrip maar week toch niet van de geëiste boete af: 120 gulden. "Dat is dan een dure avond geweest", vond rechter Van Dij ke. Jeugdige automobilist Zes jaar was de bestuurder van een auto op een parkeerterrein, dat bleek toen een paar agenten een onderzoek instelden naar een schijnbaar onbemande auto, die zich spookachtig over het terrein voorbewoog. Vervolgens bleek echter dat naast het be- stuurdertje van de wagen diens opa zat, die, omdat kleinzoon er niet bij kon, het gaspedaal han teerde. De politie was niet erg ingenomen met deze al te vroeg tijdige rijlessen, hetgeen in een verbaal resulteerde. De nijdige rij-instructeur voegde hen hie rop toe, volgens het verbaal: „Inbrekers én moordenaars moeten jullie pakken, en niet een invalide die zijn kleinzoon laat rijden". De bewuste opa stond nu terecht en ondervond van de officier niet veel weer klank voor wat betreft het on schuldige van zijn overtreding. 100 Gulden boete of vier dagen hechtenis luidde de eis, „Er had den grote ongelukken van kun nen komen", vond de officier. Rechter Van Dijke stemde met de boete in, maar stelde wel 75 gulden ervan voorwaardelijk, dus pas te betalen bij herhaling van de overtreding. Verdachte heeft namelijk meer kleinkinde ren. FRANK BUURMAN Op mijn omwegen door stad en land kom ik graag mensen tegen. Elke morgen tussen tien en elf uur kunt u mij telefonisch vertel len wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Het nummer van mijn geduldi ge telefoon is 071-122244; u kunt dan naar toestel 18 vragen. hangt, maar daar heeft Willy geen weet van, want niemand heeft haar daarover ingelicht. Willy is sinds een jaar getrouwd met onder houdsmonteur Van der Meer en woont in Roelo- farendsveen in de nieuwbouw. Een paar ochtenden in de week werkt ze als verkoopster bij een Leidse bakker en verkoopt broodjes. Geen kinderen, wel een hond en een peos. Ze bruist niet van enthousiasme, „maar ik vond het wel leuk om mee te doen", vertelt ze me, terwijl uit de radio voor de zoveel ste maal gezongen wordt, dat .Argentina" niet om iets moet huilen. N illy heeft geen enkele miss- ervaring, althans wat verkie zing betreft. ,M'n man vond het idee direct leuk en hij daagde me uit Anders had ik het nooit gedaan, geloof ik. Hij zei: „Je durft niet", nou, dat liet ik niet op me zitten". Ze is nou één van de ongeveer zes aanmeldingen. „Dat valt een beetje tegen, hé? Het lijkt me, dat je er helemaal niet bang voor hoeft te zijn. Zo stijf zijn ze nou ook niet meer in Alke made, zoals misschien vroeger. Er zijn veel jonge mensen bij gekomen in dit dorp". Het rechterwangetje van Willy van der Meer- Groenhof is ietwat roder dan het linker. Het kan door de opwinding zijn. Willy, die 20 jaar gele den in Ter Aar werd geboren, heeft zich aan gemeld als kandidate voor de Miss Alkemade- titel. Een verkiezing die aan een zijden draad ken, dat er ingebroken was. Het geldkistje van moeder Hoek was leeg, 600 gulden aan ACW-geld was verdwenen en ook 13 al bums van N illem, met een totaal gewicht van 40 kilo. De diefstal is nog niet opgelost. Wim hoek deed van alles en nog wat met postzegels, sinds dat fatale ongeluk, toen hij schot kreeg uit een vuurwapen, dat werd gehanteerd door zijn eigen broeit die bij de Rijkspolitie was. Dat is alle maal achter de rug. Via een oudere broer raakte N im aan het postzegelen. Van alles nog wat. „Hoofddoel was en is nog steeds Nederland. Het was inderdaad m'n levenswerk. Wat ik erbij kon pikken deed ik ook, om te ruilen en te verkopen. Mijn Nederlandse verzameling was al zo'n 15.000 gulden waard en wat ik verder investeerde kwam ook op ongeveer 10.000 gulden neer. Op 31 zegels na, was mijn Nederlandse verzameling compleet". Drie weken na de diefstal kreeg Vim een hele collectie aangeboden van een me neer uit Oegstgeest Een prachtige Neder landse collectie, op 30 zegels na geheel comDleet ..Miin tante Dubliceerde verder ONBESUISDE CHAUFFEUR VOOR KANTONRECHTER spatborden", was zijn verkla ring voor de intactheid van de slachtoffers. Rechter Van Dijke was niet zo erg met deze onvrijwillige lift en de luchtige verklaringen van de dader ingenomen: "U getuigt van weinig menselijkheid", vond hij en met de eis van de officier, mevrouw Klopper was hij het erg eens: 150 gulden boete of zes dagen hechtenis en een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor de duur van vier maanden met een proeftijd van twee jaar. Die straf vond de automobilist niet erg menselijk. Assepoester 91 Kilometer per uur, inplaats, van 50 reed een jeugdige auto bestuurder om vanuit een dan cing in Noordwijk een meisje naar haar ouderlijk huis terug te brengen. Niet zozeer omdat zijn Assepoester zoals in het sprookje maar tot twaalf uur een prinses was, maar omdat de ouders van het meisje late te rugkeer van hun dochter on gaarne zagen, zo sterk zelfs dat zij in eerdere gevallen van over- Willy van der Meer-Groenhof: „Alkemade is zo stijf niet meer als vroeger" is wel vreemd, dat ik nog niet zeker weet of het doorgaat of niet Ik wist ook niet, dat er van alles te winnen viel". Voor de rest zit N illy graag een beetje mooi te wezen. Als eer steling gaat ze alvast op de foto, in een zomerjurkje, op haar voordeligst. „Nee, hoor helemaal niet op m'n voorde ligst ik ben nog zo wit. Willy van der Meer speelt voor de eerste keer als foto-model. Alkemade zal er warm van moeten worden. Aspirant Miss Alkemade (mis schien wordt ze zaterdagavond gekozen, misschien niet of wel licht wordt de hele zaak, die niet zo weldoortimmerd schijnt opgezet te zijn, een tijdje uitgesteld. Van der Meer is en nuchtere meid: „We zul len wel zien. Ik lig er niet van wakker". Voor haar liefhebbe rij doet ze aan volleybal, ze leest en naait Willy is geen lekker-eten kookster, eten- kookster, dat ligt haar niet zo erg met die bak- en braadtoe- standen. „Wat ik ga doen als ik win? Nou, dat zie ik niet zo erg, ik heb er geen verwach tingen van, ik reken er beslist niet op. Een heel jaar repre sentatief zijn, als ik Miss zou worden? Oh, daar wist ik nik van. Bij openingen en zo? Nou ja, dat zien we dan wel weer. Ik ben bezig met een „eigen creatie" voor de verkiezing, een rok. Daar ben ik geen ster in. Sinds ik getrouwd ben, ben ik op dat gebied een beetje creatief, zal ik maar zeggen". Voor Willy en haar mede-kan didaten is het maar afwach ten. Ze komt in elk geval met supporters naar het „Cultureel Centrum" van Nieuwe Wete ring, reken maar van yes. „Het Van onze raadsverslaggever LEIDEN Met 16 tegen 12 stemmen bij 6 onthoudingen heeft de Leidse raad gisteren een motie-Ham Ham (CDA) verworpen, waarin, expliciet werd gekozen voor een totaal nieuw Academisch Ziekenhuis. Daarmee koos de raad impliciet voor plan D, de beperkte nieuwbouw op de sportvelden bij het Piet Paaltjespad en de renovatie van het bestaande ziekenhuiscomplex. Burgemeester en wethouders hadden in bedekte termen in een concept brief aan het kabinet ook voor dit plan gepleit De raad stemde gisteren met 12 tegen 22 stemmen met deze brief. Alleen de fractie van het CDA, het nieuwe lid voor de GPV-SGP-combinatie, Van der Meij, en de PvdA-leden Mentzij en Van Aken wilden de ministerraad tot totale nieuwbouw van het AZL adviseren. De WD-fractie wilde zich voor geen van beide plannen uitspreken, maar slechts vragen om een spoedige start van de uitvoering van welk van beide plannen dan ook. Namens het CDA stelde de heer Ham zich op het stand punt, dat waar uit het oogpunt van patiëntenzorg, onderwijs en onderzoek de deskundigen van universiteit en AZL zo duidelijk voor plan C hebben gepleit, de gemeente daar niet, tegen in diende te gaan. GPV- SGP-woordvoerder Van der Meij kenmerkte het renovatie plan D, dat gisteren door de universiteitsraad van de hand werd gewezen, als een „op een regenachtige achternamiddag geboren suggestie, samengevat in een kulfolder en omhoog geschoten als een komeet". „Maar het getuigt van steke blind zijn, van oogkleppen voor hebben en van politiek eigenbelang belang als men de plannen C en D gelijkwaardig acht, zoals het college in zijn advies doet", aldus Van der Meij. Hij wees er op dat het college de bereikbaarheid met het openbaar vervoer zo'n pluspunt vindt voor het uitvoe ren van de AZL-nieuwbouw vlak bij het station, maar zette dit meteen naast het cijfer dat door de universiteit is gepro- duceerden waaruit blijkt dat maar liefst 87% van de bezoe kers van het ziekenhuis anders dan met het openbaar vervoer gaat en komt. Het raadslid noemde het „conservatisme op zijn smalst", zoals de gemeen te naar zijn mening het eigen belang in deze liet prevaleren boven het regionaal belang van een goed functionerend ziekenhuis en stelde in de ei sen van de gemeente naar het AZL toe de laatste weken een maximalisering van dit eigen belang te hebben waargeno- Van der Meij vond het PPR- raadslid Beijen op zijn weg die juist het omgekeerde betoogde en daarbij verwees naar de claim van de universiteit om ook de hortus, de sociale we tenschappen en biologie naar het Leeuwenhoekterrein te verplaatsen. Een claim die er volgens het PPR-raadslid de afgelopen weken als een „dui veltje uit een doosje" bij was gekomen. Bitterheid In een laatste poging de ge meenteraad alsnog tot andere gedachten te brengen had het college van bestuur van de universiteit gisteren nog eeif brief op de tafel der raadsle den gedeponeerd. Daarin klonk op sommige punten eni ge bitterheid door over de op stelling van het gemeentebe stuur. „Het bevreemdt ons, dat, hoewel van de zijde van het AZL juist met betrekking tot de aspecten van patiënten zorg, onderwijs en onderzoek bezwaren tegen plan worden aangevoerd en wordt aange toond dat plan C in dit opzicht optimaal is en van de zijde van de opstellers van Plan D geen bewijsvoering op dit stuk aanwezig is, de gemeente des ondanks meent te kunnen schrijven dat plan D in zijn eindfase gelijkwaardig zou kunnen zijn". „Wij betreu ren het, dat de gemeente Lei den zich in zijn eindoordeel uitsluitend op de aspecten van openbaar vervoer, mogelijkhe den tot woningbouw op korte termijn en de te volgen proce dure beperkt Niet in de weging door de gemeente is betrokken de zorg die zij heeft om condities te scheppen voor een evenwichtige en op de continuïteit gebaseerde op bouw van functies waarvoor de gemeente niet de primaire verantwoordelijkheid draagt", aldus het college van bestuur. H. H. van der Mey P. Bordewijk NIEUWE RAADSLEDEN LEIDEN In de gemeenteraad van Leiden werden gisteren twee nieuwe raadsleden gëinstalleerd. In de combinatie van SGP en GPV kreeg de aflossing van de wacht zijn beslag en nam de GPV-er H. H. van der Meij de stoel van ir. M. Houtman (SGP) in. Bij de Partij van de Arbeid vond de zevende wisseling sinds 1974 plaats. Mr. P. Brouwer maakte daar plaats voor P. Bordewijk, een van de mede-opstellers van het linkse samen- werkingsprogram. LEIDEN "Dat schept zo lekker weg", was on geveer de verklaring van een automobilist die eni ge tijd geleden op de Ke telmeerlaan in de Meren- wijk een vrouw met kind in de aanhanger van zijn wagen schepte. Hij legde die verklaring gisteren af op de ochtendzitting van het kantongerecht waar hij voor zijn wegscheppend gedrag te recht stond. "Ik reed als een wilde want ik moest iemand in halen", verklaarde de automobi list die bij een plotselinge af slagmanoeuvre zijn aanhangwa gen plotseling verrijkt zag met vrouw, fiets en kind. Vanwege de grote haast van dat ogenblik voegde hij de onthutste vrouw toe: "neem mijn kenteken maar op", startte en reed, ontdaan van zijn menselijke last op top snelheid verder. Hij stond nu enigszins perplex dat hij nog vervolgd werd. De verzekering had alles immers toch in orde gemaakt en er waren geen ge wonden gevallen." Dat schept heel makkelijk, zo langs die Wim Hoek: M'n zegels gaan nu in de brandkast' Het zal je toch maar gebeuren. 1 Gisteren had je nog een postze- I gelverzameling ter waarde van zo'n 25.000 gulden en de volgen de dag kom je tot de ontdekking, Y I dat alles verdwenen is en je hele a werk van vele jaren voor niets I is geweest. Dit overkwam 26-jari- f ge Wim Hoek, Wassenaarseweg 12 in Katwijk. Serieuze knaap X lichamelijk gehandicapt, epilep- sie, die sinds z'n negende jaar aan het postzegel verzamelen i- was. Als hij terugkwam van zijn werk op de Sociale Werkplaats t. in Katwijk, dook hij onmiddellijk in zijn collectie. Achttien jaar werkte hij daar aan. Moeder Hoek: „Het is alles wat-ie heeft, e geen biertje of wat. Het leek wel een dooie boel hier in huis, veer- 1 tien dagen lang. Zo erg vonden we het". Toen W im op een dag I in november van het vorig jaar wakker werd, ondekten de Hoe- (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Met een overgrote meerder heid van stemmen 23 vóór en 3 tegen is de Universiteitsraad gisteravond akkoord gegaan met totale nieuwbouw van het Academisch Ziekenhuis Leiden, zoals neergelegd in plan C. Plan D, renovatie en beperkte nieuwbouw wer den hiermee definitief afgewezen. Amendementen op het concept-besluit die overigens geen ingrijpende wijzi ging inhielden werden door de uni versiteitsraad afgewezen. Uit de reacties van de raadsleden vóór de stem ming viel al op te maken welke kant de besluitvor ming zou opgaan. Ondanks deze vingerwijzingen was er bij sommige raadsleden toch sprake van een lichte aarzeling, vooral omdat men de volledi ge verwerping van pland D in vergelijking met plan C dan misschien wat al te ongunstig afge schilderd niet geheel aanvaardbaar vond. Vragen werden onder meer gesteld aan de geeste lijke vader van plan D, ir. K W. Nieuwzwaag. Erg tevreden over de beantwoording hiervan door de heer Nieuwwaag waren sommige raadsleden niet; opmerkingen zoals „antwoorden waar duizenden vraagtekens bij gezet kunnen worden" en „welles- nietes-spelletje" ten aanzien van de heer Nieuw zwaag waren niet van de lucht en de Centrum Groepering Leiden verweet hem zelfs de universi teitsraad in het geheel niet serieus te nemen. Een soortgelijke opmerking werd gemaakt ten aanzien van „plannenmakers in Den Haag". In dit verband werd zelfs over „minachting van de raad" gespro ken. en'ik kreeg meer dan honderd andere aanbiedingen, van klein tot zeer uitge breid. Die ben ik nu nog aan het uitzoe ken. Een jongetje uit Leiden, die op dezelfde dag jarig is als ik, stuurde ook een stel postzegels. Daar was ik werkelijk erg gelukkig mee". Wim Hoek is er inmiddels met zijn post zegels weer helemaal bovenop. Zeker 9000 stuks buitenlandse zegels zijn er bij. „Ik spaarde er apart vierblokken bij, diet vind je nergens meer op een veiling. Nou, die zegels ben ik in elk geval kwijt Die zou ik voor geen geld ter wereld hebben weggedaan. Nu krijg ik ze niet meer, die foutdruk, één keer op de 150 zegels". „Ik heb wel een hoop terug en ik ga zonder meer met dat verzamelen door", vindt N im Hoek. Ik verdien een aardig centje op de Sociale Werkplaats, maar zeker 700 gulden per maand gaat er aan postzegels in. Of m'n Nederlandse verza meling compleet is? Nee hoor, ik moet er nog één hebben van 24.000 gulden en één van 30.000 gulden. Dus... Nog een paar jaar sparen zit\er wel in. Ik heb nu een brandkast. Is wel een stuk veili ger. Als Nederland eenmaal compleet is, ga ik door op andere thema's: vier-blok- ken. Dat is een moeite apart. De zaak compleet krijgen doe je nooit.."

Leidse Courant | 1977 | | pagina 5