Vrede aan loonfront nog niet getekend De zomerti 3RAND LOOPT ,GOED" AF Kandidatenlijst CHU vastgesteld Voldoende bewijs voor proces tegen Menten lüfNNENLAND AUTO-RAI Océ-van c wil Ozalid [er Grinten overnemen Vieuwe wet op filmvertoning iet voor 1 juli van kracht Van der Lek lijsttrekker van PSP ivalidenbond :1 tegen daging AO-uitkering gestolen Tien mille uit school Schipper omgekomen Bus duikelt dijk af: 4 passagiers gewond LEIDSÈ COURANT MAANDAG 14 FEBRUARI 1977 PAGINA 7 VERKEERDE RIJBAAN belangrijk de bevordering van de mogelijkheid tot vakantie spreiding in de maanden april/- mei en september. Verder kunnen de recreatie voorzieningen beter worden be nut. Er mag ook een gunstige invloed worden verwacht op de physieke en psychische conditie van de mensen. Vervolgens kun nen de ondernemingen in de sector van het toerisme een gro ter rendement verkrijgen. Tevens zal er, niet zo erg veel, maar blijkbaar toch wel enige invloed zijn op het energiever bruik. Mogelijk is ook enige ver betering van de verkeersveilig heid en spreiding van de ver keersintensiteit. In het SER-rapport van 1968M stond M.B.T. de zomertijd reeds: „Dit is in het belang van vrijwel de gehelebevolking en het lijkt gewettigd er van uit te gaan dat de recreatie in de bui tenlucht een gunstige uitwerk ing op de gezondheid uitoefent (meer lichaamsbeweging, meer zonnewarmte)". In het debat is onzerzijds ge zegd, dat wij er vanuit gaan, dat gevolgen en resultaten van de zomertijd tav. diverse facetten van de samenwerking nauwlet tend zullen worden beschouwd en dat de regering de gegevens zodra mogelijk zal publiceren. Maatregelen ter beteugeling van (De gastvrijheid, aan schrij vers van deze rubriek ver leend, .behoeft niet te betéke nen dat hun meningeh altijd" overeenkomèn met ons k standpunt weergegeven in de 'commentaarrubriek.) eventueel gebleken nadelen kunnen dan voorzover mogelijk worden getroffen. Daarbij zou bijvoorbeeld ook gelet moeten blijven worden op de mogelijk heden van opvang van nadelen in de agrarische sector en moge lijke problemen in het grensver keer. Wij zijn er blij mee, dat de zomertijd wordt ingevoerd na er jarenlang voor te hebben ge pleit Voor de regeling van de wette lijke tijd is de minister van Bin nenlandse Zaken de eerstver antwoordelijke. Deze bewinds man kan men nu niet alleen noemen de minister van de tijd, maar ook de minister van de zomertijd. Dr. W. De Kwaads teniet, AR-Tweede Kamerlid (CDA) hun wat extra ruimte aanbood via verlaging van sociale verzeke ringspremies. Weliswaar betekent automatische prijscompensa tie ook een automatische verhoging per 31 december, maar de kosten daarvan drukken niet op 1977 maar op het volgende jaar. En als die kosten te hoog uitvallen, zo denken de werkge vers, dan kan dat nog gecorrigeerd worden tijdens de loonge- sprekken aan het einde van dit jaar voor 1978. Eigenlijk hebben de werkgevers alleen maar ermee ingestemd, dat het begrip prijscompensatie is geprolongeerd. Maar, zo zeggen zij, we gaan met de vakcentrales op korte termijn zoeken naar een beter systeem, dat het blinde automatisme van de compensatie opheft en toch de koopkracht van de werknemers zo goed mogelijk verzekert. De vakcentrales vinden echter, dat dit helemaal niet is afgesproken: men wil best een studie opzetten naar een ander systeem, maar de uitkomst mag niet minder zijn dan het huidige. Zo te zien heeft men het probleem een jaar vooruitgeschoven. Intussen kost het de werkgevers voor 1977 niets of nauwelijks iets extra. Dat zou wel het geval worden, als er naast de prijscompensatie, die dient om de koopkracht te handhaven, ook een duidelijke verhoging zou zijn afgesproken, die de koopkracht zou moeten vergroten. Maar omdat de werkgevers vrij strak aan hun oorspronkelijke marge vasthouden, wilden zij in dit opzicht de handen vrfl houden. Daarbij kwam ook nog, dat niet alle bedrijfstakken evenveel kunnen missen, som mige (men denke aan de middenstand) helemaal niets. Vandaar dat de werkgevers de vrijheid wilden houden om helemaal geen reële loonstijging te geven en om die stijging in elk geval te beperken tot 1 procent. Dat zij die „bandbreedte" niet groter wilden maken was begrijpelijk, want de kans is groot, dat als in een aantal bedrijfstakken het maximum wordt gegeven, de Wim Kok (midden) en Wim Spit (rechts) van het FNV bekijken tijdens het werknemers-werkgeversoverleg in het Haagse SER-gebouw een ondersteuningstelegram van hun achterban. andere zo onder druk komen te staan dat ze wel moeten volgen, of ze kunnen of niet. Vanuit die laatste filosofie wilde de vakbeweging de 2 pet, die eerder was gevraagd, niet als absolute eis blijven stellen, maar wel als een maximum aanhouden dan komt ze er toch wel uit, dacht men. De vraag is nu of de ondernemers op dit punt solidair blijven en elkaar niet verder dan 1 procent zullen opjagen. De vakbonden zullen die 2 procent er alsnog willen uitslepen, uitstaken wellicht, om het effect van de staking enige glans te geven. Want die glans straalt bepaald niet af van hetgeen werd bereikt op het gebied van de immateriële strijdpunten: medezeggen schap op het gebied van werkgelegenheid, zoals het omzetten van winst in arbeidsplaatsen en het beïnvloeden van investerin gen. Eigenlijk kan men slechts constateren, dat deze zaken nu beter bespreekbaar zijn geworden, maar of dit directe resultaten zal hebben moet worden betwijfeld. De materie is te ingewikkeld om nu maar meteen per C.A.O. te regelen, zodat een studie op centraal niveau wel het resultaat zal zijn. Ook hier dus een voor zich uit schuiven van de problemen. Deze tussenbalans leidt dan ook tot de conclusie, dat de werkgevers tot dusver wel enig gezichtsverlies hebben geleden door op papier wat toe te geven, maar materieel heel weinig concessies hebben gedaan: hun loonkostenstijging blijft voor, 1977 wel zo ongeveer binnen de grenzen, die vorig najaar reeds waren getrokken, zeker als men aanneemt, dat er toen ook al wel een onderhandelingsmarge was. En zij hebben bovendien bereikt, dat de overheid hen over de brug heeft geholpen, iets dat ze vanaf het begin hebben gewild. Heeft de vakbeweging dan niets bereikt? Toch wel, ze heeft op het gebied van de prijscompensatie althans voor 1977 grotere zekerheid en op immaterieel gebied openingen gemaakt. Maar dit lijkt te weinig om te veronderstellen, dat men nu ook soepel zou zijn wat betreft de reële loonstijging. Wat dat betreft lijkt de vrede dus zeker niet getekend. (Van onze parlementaire redactie) Hoewel de urenlange besprekingen van eind vorige week tussen werkgevers en werknemers de schijn van een akkoord hebben opgeleverd is, naar moet worden gevreesd, de vrede nog niet' getekend. Hoewel de uiteindelijke afloop van het conflict dus nog onzeker is, kan toch wel een tussenbalans worden opge maakt. De eerste indruk is dan, dat de werkgevers in feite slechts heel weinig hebben toegegeven, vergeleken met hun dpunt van het najaar 1976. Men zal zich herinneren, dat toen van het begrip automatische prijscompensatie af wilden en alleen maar datgene aan loonstijging wilden geven wat het bedrijfsleven zou kunnen verdragen: 2,5 procent per 1 januari en 2 procet per 1 juli. Het automatisme van de prijscompensatie werd afgewezen, omdat men nooit weet wat Ihier uitkomt een blanco cheque geven, werd het wel benoemd. De vakbeweging stond op een voortzetting van de automatische (prijscompensatie. Die heeft ze nu uit het vuur gehaald. Dat lijkt op een concessie van de werkgevers, maar feitelijk betekent 'zij niet meer dan dat het woord prijscompensatie nog een jaartje ■is geprolongeerd. Immers, de automatische prijscompensatie Ibetekent per 1 januari jl. een loonstijging van 2,5 pet (hetzelfde [percentage dat was aangeboden per die datum) en een loonstij- Iging van waarschijnlijk een kleine 3 pet per 1 juli volgens [prognoses van enkele maanden geleden, misschien wel 2,5 pet als de prijzen zich zo keurig blijven gedragen als ze de laatste [tijd hebben gedaan. Het totaal komt daardoor wel iets hoger 'uit dan de werkgevers in eerste aanleg aanboden, maar zij konden dit plus een stukje risico aanvaarden omdat de regering Hoewel de RAI het afgelopen weekeinde minder bezoekers trok dan de organisatoren verwacht hadden, was de drukte er toch nog aanzienlijk. AMSTERDAM (ANP) De Personenauto Rai '77 in Am sterdam heeft tot zondagavond ruim 126.000 bezoekers getrok ken. Dat zijn er 5.000 minder dan twee jaar geleden. Het wereldkampioenschap schaatsen in Heerenveen dit weekeinde is volgens de organi satoren heel duidelijk van in vloed geweest op de verminder de belangstelling. Verwacht wordt dat in de ko mende week veel „schaatskij- kers" alsnog naar de Rai zullen gaan, zodat toch een eindresul taat van circa 400.000 belang stellenden kan worden bereikt Overigens heeft de dit week einde voor het eerst ingezette helicopter ervoor gezorgd, dat zich op de uitvalswegen rond Amsterdam vrijwel geen filevor ming R?eft voorgedaan. VENLO Océ-van der Grinten gaat een bod uitbrengen op alle uitstaande aandelen van de Britse Ozalid Group Holdings, die even als Océ vooral werk zaam is op het gebied van ko- pieerprodukten. Ozalid heeft vooral belangrijke bedrijven in Groot-Brittannië en in enkele (voormalige) Gemenebestlan- den. In 1975 werd een omzet geboekt van 430 min. De groep heeft ruim 6000 man per soneel in dienst Océ heeft ongeveer 6800 man in dienst waarvan 2700 in Neder land. Volgens nu door Océ ge publiceerde voorlopige cijfers boekte het concern in 1976 een omzet van 751.3 min, dat is 13 pet meer dan de 662,2 min van 1975. De nettowinst steeg met 27 pet In 1975 bedroeg zij 25,7 min. Het bedrijfsresultaat ging omhoog van 56,6 min. tot 67,1 min. Het saldo van de lasten ging van 12,0 min naar 11,6 min. Aan de 13 april te houden jaar vergadering zal worden voorge steld, het dividend te verhogen van 5,60 tot 6,80 in contanten per aandeel van nominaal ƒ20. Dit betekent een slotdividend van ƒ3,40 per aandeel, aldus Océ. Ozalid concentreert zich met haar produkten vooral op de tekenkamermarkt en verkoopt daarop in Groot-Brittannië ook Océ-produkten. De aandeelhouders van Ozalid, die genoteerd is op de Londense beurs, wordt aangeboden hun aandelen over te dragen aan een in Engeland op te richten finan cieringsmaatschappij van Océ. Deze zal de aangeboden aande len betalen voor ongeveer de helft in contanten en de rest in door haar uit te geven converti bles. De waarde van het totale bod bedraagt ruim 105 min. fan een onzer verslaggevers) IN HAAG De nieuwe wet 1 de filmvertoningen zal op |i vroegst 1 juli van dit jaar p kracht kunnen worden, lordien moet onder meer een perlandse filmkeuring wor- tt ingesteld ter vervanging B de centrale filmkeuring ils die nu nog werkt or deze Nederlandse filmkeu- g werft het ministerie van tuur, recreatie en maatschap- ijk werk, dat de nieuwe wet it uitvoeren, op het ogenblik leden per advertentie in een aantal dag- en weekbladen. Gegadigden dienen de ervaring en deskundigheid te bezitten, hetzij als ouder, hetzij door stu die of beroep, om- films te kun nen beoordelen op hun eventue le schadelijkheid voor jeugdigen onder de 12 respectievelijk 16 jaar. Bij de samenstelling van de Ne derlandse filmkeuring wordt o.a. rekening gehouden met de verschillende geestelijke en maatschappelijke stromingen in ons land. NDHOVEN De brandweer in Eindhoven heeft gisteravond ige uren de handen vol gehad aan een felle brand waarbij nvankelijk de angst bestond dat er giftige mosterdgassen zou- n vrijkomen die een gevaar konden betekenen voor de omwo- den. brand woedde in een stapel tempexplaten op een terrein van in aanbouw zijnde fabriek waar zonweringen gemaakt gaan rden. De politie van Eindhoven moest alle beschikbare man- appen inzetten om de enorme publieke belangstelling (ondanks gevaarlijke vrijkomende rookdampen) in goede banen te leiden, dat men de brand onder controle had, wezen metingen uit dat ontstane rookwolk met de giftige dampen geen gevaar meer in opleveren omdat hij in de lucht sterk was verdund. De oorzaak in de brand is onbekend. De schade bedraagt waarschijnlijk ).000 gulden. Van onze parlementtaire redac tie DEN HAAG De kandidaten lijst van de CHU voor de Twee de Kamerverkiezingen is nu de finitief vastgesteld. De afge vaardigden van de kiesvereni gingen hebben enkele verande ringen aangebracht in het ad vies van de Unieraad. Zo werd mevrouw mr. E. A. Haars niet op de vijfde plaats gezet, zoals was aanbevolen, maar op de twaalfde. Tolman steeg één plaats, Van der Mei zakte iets. De jongerenkandi- daat kwam op de zevende in plaats van de veertiende plaats. De lijst, die met de lijsten van KVP en ARP in één CDA-lijst wordt opgenomen, ziet er als volgt uit: 1. dr. R. Kruisinga (fractievoor zitter); 2. drs. G. van Leijenhorst (TSveede Kamerlid); 3. T. Tol man (Kamerlid); 4. drs. D. van der Mei (Kamerlid); 5. H. Wisse- link (Kamerlid); 6. drs. H. Evers- dijk (Heinekenszand, docent); 7. mr. J. Gualtherie van Weezei (Den Haag, ass.-woordvoerder min. van buitenlandse zaken); 8. drs. C. van Dijk (Rotterdam, adviseur Wereldbank); 9. Mr. G. van Muiden (Nootdorp, secr. Chr. Ondernemersverbond); 10. mevr. C. Evenhuis-van Essen (Amsterdam, voorz. Ned. Ver eniging van Vrouwenbelangen). Op een congres van de Staat kundig Gereformeerde Partij zaterdag in Utrecht heeft SGP- voorzitter Abma gezegd weinig te voelen voor een fusie met het Gereformeerd Politiek Verbond (GPV) om zo een tegenwicht te vormen tegen het CDA. Wel wil hij een nauwere samenwerking met de kleinere confessionele partijen. Van onze parlementaire redac tie DEN HAAG De PSP heeft het Tweede Kamerlid B. van der Lek zaterdag gekozen tot lijsttrekker. Tweede werd het Tweede Kamerlid F. van der Spek. Voor de derde plaats was aan bevolen C. Hoek, maar deze trok zich terug, omdat de PSP zich volgens hem te ver verwij dert van de oorspronkelijke doelstelling en het pacifisme te weinig beklemtoont. De derde plaats op de kandida tenlijst wordt nu ingenomen door de theoloog B. H. J. Evers, gemeenteraadslid in Haarlem. Jensdag 2 februari j.l. zou bij wijze van spreken - i „zomerse" dag kunnen noe- omdat op die datum de ïde Kamer met overgrote serderheid een wetsontwerp Invaardde dat de zomertijd zal oeren. behandeling en aanvaarding het wetsontwerp in de Eer- Kamer zal de zomertijd in r. land gelden van zondag 3 ;n; pril (02.00 uur) tot zondag 25 er; tptember (03.00 uur) Over twee l^den is het dan al zover. Werland loopt met de zomer- ië Jd niet voorop. Italië voerde in jr- [66 reeds onafhankelijk de zo- 12 lertijd in. Frankrijk deed dit 'n Orig jaar op eigen houtje, na- W overigens Spanje dit alweer fee jaar eerder, in 1974 had edaaa B internationale contacten, fcaronder in E.G. verband, 82 eeft Nederland sinds 1973/1974, bi Bede op aandrang onzerzijds, iis verleg gepleegd. Het resultaat A geweest, dat de Benelux tot 'P ^voering van de zomertijd in iZ «77 besloot, o.a. in aansluiting 'H «fï®®®11. de E.G.-landen Italië jjn Frankrijk reeds hadden ge- Het blijft te betreuren, dat de Bondsrepubliek Duitsland meende niet eerder dein volgend jaar mogelijk daartoe te kunnen overgaan en daartoe op een no gal laat tijdstip besloot Het tijdsverschil met de Oosterbu ren is in sommige gevallen las tig. Maar overigens is er nu een schakel van aaneengesloten lig gende landen, waar de zomer tijd zal gelden. Gelijktijdigheid van ingang en beëindiging van de zomertijd in de diverse landen is natuurlijk van veel belang. Dat zal in ieder geval dit jaar gelden voor Ne derland, België, Luxemburg, Frankrijk en Spanje. Italië heeft nog een eigen, enigszins andere periode. Het internationale over leg zal verder voortgezet moeten worden om die gelijktijdigheid verder te bevorderen. De kans daartoe zal toenemen, naarmate ook de Bondsrepubliek Duits land en Denemarken, alsmede Oostenrijk en Zwitserland mee zullen gaan doen. Hopelijk kan De invoering van de zomertijd is belangrijk voor de openluch trecreatie en voor het toerisme. ROTTERDAM (ANP) Uit een school aan de Moerkerkestraat in Rotterdam is vrijdagavond spaarbankboekje met 10.000 en een geldbedrag van 400 gestolen. Volgens de politie is dit het werk van kinderen, die een ruit verbraken en naar binnenklom men. Na vernieling van een sleutelkastje en de kast ópen- maakten waarin het spaarbank boekje lag. Er kan meer van het daglicht worden genoten. Langer daglicht 's-avonds geeft zeker meer mogelijkheden voor recreatie in de buitenlucht, sportbeoefening, natuuronder-, zoek, tuinieren. Wij denken bij voorbeeld ook aan hengelaars, volkstuinders, zomeravondvoet bal, watersport, atletiek, wan delsporters, strandbezoek e.d. Er zijn meer mogelijkheden voor de avond-, wij kunnen ook zeggen, door-de-weekse recrea tie, de weekendrecreatie en de vakantierecreatie. Bij de vakantierecreatie is zeer IN HAAG (ANP) De Alge toe Nederlandse Invaliden- ed (ANIB) is fel gekant tegen plannen van minister Boers- i van Sociale Zaken om het primnm uitkeringspercentage Igens de wet op de arbeidson- ichiktheid (WAO) stapsge- Js te verlagen van 80 procent D het laatst verdiende loon ar 75 procent. 9} Bondsraad van de ANIB "^left zaterdag tijdens een con- -es met algemene stemmen een lotie aangenomen, waarin „af- euring en bittere teleurstel- mg" wordt uitgesproken over lit plan van minister Boersma, dat „de sociaal zwakste groep tiet hardst treft". MR. H. VAN DUUREN: MOSKOU (ANP/UPD - „Wij hebben nu voldoende materiaal om Pieter Menten in staat van besehuldiging te stellen." Dit heeft mr. H. van Duuren het afgelopen weekeinde verklaard, nadat de delegatie, die onder zijn leiding een onderzoek in stelt in Polen en Rusland naar mogelijke oorlogsmisdaden van Menten, van Rusland naar Po len vertrok. Mr. van Duuren toonde zich zeer tevreden over de mede werking die zijn team van Rus sische zijde heeft gekregen. De delegatie heeft talrijke verkla ringen gehoord van getuigen van de bloedbaden die onder leiding van Menten in Urich en Podhorodce zouden zijn aange richt In Warschau is inmiddels ook aangekomen de Amsterdamse hoofdofficier van justitie mr. A. Messchaert, die naar Polen is gereisd op uitnodiging van de voorzitter van de commissie voor onderzoek naar nazi-mis daden, prof. Pilichowski. De uit nodiging is een gevolg van het bezoek van twee commissiele den aan Amsterdam, waar zij kennis hebben genomen van het Nederlandse straf dossier-Men- ten. De Amsterdamse hoofdofficier van justitie mr. A. N. Messchaert bij zijn vertrek van de luchthaven Schiohol. zelf deel te nemen aan het on derzoek, maar om het bewijs materiaal van de Pools commis sie tegen Menten in te zien. ROTTERDAM (ANP) De schipper van het Nederlandse sleepschip „Regina 4", dat ligt afgemeerd aan de Steenplaats in de Nieuwe Maas in Rotter dam, is in de nacht van zater dag op zondag bij een brand aan boord om het leven geko men. Het vuur ontstond in het woon gedeelte dat geheel uitbrandde. Later trof de rivierpolitie het verbrande lijk van de schipper aan in een hoek van het onder komen. FOREHOLTE NEEMT NIEUW KLEEDGE BOUW IN GEBRUIK VOORHOUT De voorzitter van voetbalvereniging „Fore- holte", Piet Warmerdam heeft zaterdagmiddag met een enor me sleutel de nieuwe kleedgele genheid van zijn vereniging of ficieel ieel in gebruik gesteld. De kleedruimte heeft een afme ting van 36 x 10 meter. Er zijn twee scheidsrechtersruimten, tien kleedlokalen een berging en een onderkomen voor de sup poost in gevestigd. De ruimte is, na een aantal jaren tobben in een totaal verouderde en allang niet meer aan de eis des tijds voldoende houten noodruimte, opgetrokken in gele gevelsteen met houtwerk zoals deuren en daklijsten geschilderd in de kleuren van Foreholte en Voor hout: rood en wit. Burgerlijke stand LEIDEN Gehuwd: W. J. Piket en L. l'Amie, G. C. van 't Veer-E. C. M. Rijnsburger, D. Niblett-A. M. L. van der Steen. Geboren: Caroline dr. v. K. van den Broek-A. Blok, Chantal C. C. M. dr. v. P. J. Peeters-C. G. v.d. Zon, Kai w. zn.v. H. Y. Cheng—T. F. Cheung, Adiante M. Zn. v. I. H. Rensch—G. A. Nede, Brian F. zn. v. E. R. Brew- ster-R. R. Fung-A-Wing, Cindy M. dr. v. L. J. Hooijmans-J. J. KREUGER. Ondertrouwd: E. D. Oostveen en L. Paauw, B. A. Sassen-C. J. A. Klein, J. M. van Steenes-C. M. Bloem. C. T. Verplanke-E. N. Polderman, J. Harms—M. J. Zwart, R. Hartma- n—E. N. van Leening, P. J. Tirion-L J. Bakker, D. van der Tuijn-Th. van Wolde, G. A M. Verschoor-P. J. G van der Poel. Overleden: C. Kapaan geb. 1910 echtgenote van: M. Bol. ROTTERDAM Een bus van het Rotterdamse openbaar ver voersbedrijf RET is zondag middag in Vlaardingen als ge volg van een botsing een dijk afgereden. Doordat het voertuig niet kantel de raakten van de in totaal negen passagiers slechts vier (licht) gewond. De chauffeur kwam met de schrik vrij. De botsing had plaats met een per sonenauto die werd bestuurd door een 67-jarige inwoonster van Vlaardingen. Zij moest in het ziekenhuis worden opgeno men. De van de dijk af geduikel de bus ramde een garage waar in twee personenauto's stonden. De garage werd geheel ver nield, terwijl de bus en de au to's flinke schade opliepen. Den Toll voor drie ton van de hand KOUDEKERK AAN DEN RIJN Indien de raad in zijn eerstvolgende vergadering ak koord gaat met het voorstel van het college van burgemees ter en wethouders zal de Rid derhofstad „Den Toll" aan de Lagewaard voor een bedrag van 300 duizend gulden worden verkocht aan de uit Koudekerk afkomstige mevrouw M. M. T. Vreugdehil-Veldhuizen van Zanten. VAN Zanten. Mevrouw Vreugdehil was de enig overge blevene van de in totaal vijf Koudekerkse kandidaten voor bewoning van „Den Toll". Toll'. Het lag aanvankelijk in de be doeling „Den Toll" een gemeen schapsfunctie te geven, maar het Rijk, die zich bereid toonde een deel van de restauratiekos ten van het enigszins verwaar loosde monument voor zijn re kening te nemen, gaf de voor keur aan bewoning door parti culieren. Op Rijksweg 27 zijn zaterdagavond twee mensen om het le ven gekomen toen een personenauto, vermoedelijk door de gewijzigde situa tie bij de nieuwe brug Keizersveer, op de verkeerde rij baan geraakte en daardoor tegen het verkeer in reed. Op de foto de totaal vernielde wagen van een 20-jarige jongeman uit Gor- kum, die bij het on- aeval het leven liet.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 7