n Vestiging Succes" wordt gesloten Wereldwinkel „OUD KATWIJK" impulsen nodig TERUG OP 1976 Bewoners willen postagentschap Den Deyl behouden Ter Aar heeft TEVREDEN j KEEK avontuurlijke reis door zeventien landen 47 MAN OP STRAAT IN ROELOFARENDSVEEN Leiden, Rapenburg 8, Wassenaarders maakten 1 GS tegen tuinbouw herstructurering in de Veenstreek Twee jaar eel voor oplichter Fikse boete voor dood door schuld rn JïlilSlÉ STAD/REGIO LEIDSE COURANT MAANDAG 14 FEBRUARI 1977 PAGINA 5 WASSENAAR Twee vrien den, Pim van Rije (25) en Leon Romeyn (23) zijn zaterdagmor gen, zoals afgesproken klokslag 10 uur, teruggekeerd van een avontuurlijke reis van 4 1/2 maand door 17 landen. Zij wer den in het Van Polanenpark, waar zij beiden wonen, harte lijk verwelkomd door vele buurtgenoten en vrienden, toen hun reisbusje het parkeerter rein opreed. Beide reizigers besloten het vo rig jaar, na het beëindigen van KORTWEG OEGSTGEEST Het CDA- Oegstgeest komt vanavond bijeen in het Gemeentecen trum aan de Lijtweg. Ge sproken wordt over het be leid van de CDA-raadsfrac- tie in de afgelopen jaren en" de plannen voor de toekom st. Aan de orde komen onder meer punten als onderwijs, maatschappelijke zaken, fi nanciën, openbare werken, sport, milieu, verkeer cultu rele zaken en ruimtelijke or dening. Onder voorzitter schap van de heer P. van Veen geven de heren Bijl, Kakebeeke, Kraan, Penning en Thorn toelichting op de onderwerpen. De bijeen komst begint om acht uur. hun studie, eerst „wat van de wereld te gaan zien" alvorens een werkkring te zoeken. Pim van Rije behaalde in 1976 het diploma werktuigbouwkunde aan een HTS, Leon Romeyn, die al eerder de MAVO had doorlo pen, haalde na het vervullen van zijn dienstplicht het HAVO- diploma. Op 2 oktober werd gestart in een Volkswagenbusje, dat voor nog geen duizend gulden ge kocht kon worden. Het reisvaar dig maken van het voertuig kostte echter wel iets extra's. Zo werd er een ijskastje in aange bracht en een pompje voor stro mend water. Er werd alarmin stallatie ingebouwd. Op 2 okto ber dus begon een reis, die zich zou uitstrekken over ruim 23.000 Nationale-Nederlanden Wij maken onze relaties er op attent dat ons kantoor te op 15 februari zal worden gesloten. Binnenkort hopen wij u te informeren over de opening van een nieuw kantoor. U kunt zich voorlopig wenden tot onze kantoren te: Haarlem Grote Markt 21 Tel. 023-311450 Den Haag Groenhovenstraat 2 Tel. 070 - 712011 Omdat de spreker, de districtsbestuurder, de heer G. Grote verhin- i derd was, werden de leden middels een schrijven opgeroepen solidair te zijn met de stakingsacties in het land. i De scheidende voorzitter ontving uit handen van secretaris, C. Baak, een aansteker met inscripties. km door 17 verschillende lan- gers niet gehad: op de tiende - vië kregen zij een bekeuring den, waaronder Marokko. dag, in Engeland, brandde de wegens te hard rijden: een scha- Veel pech hebben de jonge reizi- dynamo door. En in Joego-Sla- depost van ongeveer 6. ROELOFARENDSVEEN De Roelofa- rendsveense vestiging van uitgever smaatschappij Succes gaat binnenkort dicht. Zevenenveertig mannelijke en vrouwelijke werknemers zullen daar door op straat komen te staan. 46 van hen zijn afkomstig uit de gemeente Alke made, het merendeel uit Roelofarends- veen. Over een afvloeiingsregeling is nog niets bekend. Als een donderslag bij heldere hemel kregen de werknemers van de Succesves tiging, die ondergebracht is in het oude gebouw van de veiling EMM in Roelofa- rendsveen, het nieuws van de sluiting te horen. De diektie van Buhrmann-Tettero- de en Kluwer heeft volgens een commu niqué, dat vrijdag tijdens een onderne mingsraadvergadering werd voorgelezen, besloten om de uitgevers Succes B.V. te laten fusiëren met Europaclub Internatio nal. De fusie met E.C. is volgens de direktie noodzakelijk om „de verscherpte concurrentie te kunnen pareren". Na de fusiëring is er naar de mening van de direktie geen plaats meer voor de Roelo- farendsveense vestiging. De sluiting van Succes in Roelofarends- veen is volgens de werknemers van de vestiging niet gerechtvaardigd. Ze wezen er dit weekeinde op dat het bedrijf goed rendeert en dat tot voor kort flinke inves teringen zijn gedaan om betere machines voor de verpakking aan te schaffen. Het ministerie van sociale zaken is inmid dels op de hoogte gesteld van de voorge nomen sluiting van de Succes-vestiging. De bond Mercurius, aangesloten bij het NW, is gevraagd voor de belangen van het personeel op te komen. Een woord voerder van de gemeente Alkemade sprak dit weekend van een „trieste affai re, die een ernstige bedreiging voor de werkgelegenheid vormt" TER aAr De nu al ongeveer een maand draaiende Wereld winkel in Ter Aar kan nog wel financiële steun en mankracht gebruiken. Het assortiment van de Ter Aarse wereldwinkel, die zijn goedern betrekt van de Leidse wereldwinkel breidt zich langzaam uit en er zijn momenteel al ongeveer 80 goe deren verkrijgbaar. Zoals bekend is een (derde) We reldwinkel een winkel waar in formatie en voorwerpen uit on derontwikkelde en arme landen verkocht worden. De opbrengst daarvan gaat naar de derde we reld. De Wereldwinkel een infor matiecentrum, waar men voor actuele informatie over de der de wereld terecht kan. Verder worden er regelmatig acties en inzamelingen georganiseerd, zoals de Indio-Koffie-Thee-actie j voor de Sarvodaya-beweging. I Tenslotte kan men er voor een leuke sortering handwerk en kunstwerken uit landen van de j derde wereld terecht. De Wereldwinkel in Ter Aar is gevestigd aan de Oostkanaal- weg (bij de brug) in Ter Aar en is geopend op vrijdagavond van, 7 tot 9 uur en op de zaterdag- morgen van 10 tot 12 uur. Het gironummer van de winkel is 3736356. KATWIJK „Wij zijn een financieel gezonde vereniging, ook al zijn we niet rijk" een redelijk tevreden geluid van de heer A. van der Plas op de vrijdag gehouden jaarvergadering van het genootschap „Oud Katwijk". Uit het door hem voorgelezen financiële verslag bleek dat het bezit van de vereniging aan sieraden, schilderijen, prenten, antiek meubilair enz. thans ruim 130.000 bedraagt De Sluiter-tentoonstelling in de Voorstraat en de expositie in de Vuurtoren trokken in de afgelopen zomer resp. 1804 en 6520 bezoekers, die bij elkaar zo'n 10.000 in het laadje brachten. Tijdens die evenementen werd ook voor ruim 850,- aan „Katwijkse Knip-sels" verkocht, waardoor de voorraad boeken weer een beetje is geslonken. Niet genoeg geslonken, overigens, want er resteren nog 2262 exemplaren. Het genootschap zal dit jaar trachten elders een afzetgebied te vinden, want er moet nog 12.000 worden afgelost van de lening die bij de gemeente Katwijk indertijd is aangegaan voor de financiering van de „Knip-sels". Het jaarverslag vermeldde dat van de gemeente de toezegging is verkregen dat het huidige politie bureau aan de Voorstraat („in zijn oorspronkelijke staat een voornaam redershuis naar ontwerp van H. J. Jesse") in de toekomst bestemd zal worden als Katwijks museum. Een verheugend feit en reden voor „Oud Katwijk" om bij het aankoopbe leid in '76 al rekening te houden met de inrichting van een museum: stoelen om een vissersinterieur in te richten, vitrines voor het opstellen van scheepsmodellen etc. De grootste zorg van het genootschap is het behoud van de KW 88, de garnalenboot (eigendom van het rijk), die enkele zomers naast de Vuurto ren is tentoongesteld. Er zal een oplossing gevon den moeten worden voor de financiering van de broodnodige restauratie. Carnavalsactiviteiten VOORHOUT/SASSENHEIM/V OORSCHOTEN Dirk Diemei heeft het zesballentoernooi van carnavalsvereniging „De Bokken" gewonnen. Hij behaalde 93 punten. Tweede werd W. Duivenvoor den met 92 punten en derde Nico Blom met 82 punten. De winnaars ontvingen de prijzen uit handen van Prins Pim en Prinses Elly. Prins Nelis I van Sassenheim had zaterdagavond zijn handenvol. Bij „Cees Ineke" hield carnavalsvereniging „De Saksen" een feest voor de SMA-winkeliers. Er werden prijzen uitgereikt van de etalagewedstrijd. De prijs voor de meest originele etalage ging naar de firma W. Noordermeer en zn. De firma kreeg een wisselbeker en een fraai wandbord met inscriptie. De tweede prijs was voor Bakker Meyer, die behalve een beker ook een diner van 150,- kreeg. De hoofdprijs ging naar Jan Westgeest, die hiermee een wisseltrofee en een reis van 500,- won. „De Forse Caters" van Voorschoten zorgden zaterdagmiddag in het Cultureel Centrum voor een daverend feest voor de jeugd van 4 tot 6 jaar. Zaterdagavond ontving Prins Adrianus van de Pico Bello's de grote aanhang van voetbalvereniging SVLV in het eigen clubhuis. Mevrouw Brak voor haar kantoor. WASSENAAR Burgemeester Mr. K. Staab heeft eind vorige week op het raadhuis een brief in ontvangst genomen met ruim 1000 handtekeningen van bewoners van Den Deyl en omgeving, die het gemeentebestuur verzoeken te voorkomen dat het posta gentschap van mej. M. Brak gaat verdwijnen. De feiten zijn bekend: de B.V. Autoservice heeft haar pand aan de Rijksstraat weg, waarin al vele jaren het postagentschap is gevestigd, ver kocht aan dokter A. K. J. Oudendal, die met ingang van 1 december j.l. in Wassenaar werkzaam is als gemeentearts. Dokter Oudendal werkt halve dagen voor de gemeente. Daarnaast heeft hij een handel in antieke auto's. Bij zijn aanstelling in Wassenaar heeft de dokter toestemming gevraagd en verkregen om deze neven-activiteit voort te zetten. DEN HAAGSASSENHEIM HAAG/S AAENHEIM De Haagse rechtbank heeft de 49- jarige Matthias G. G. bij ver stek veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf terzake oplich ting. De thans in Amsterdam woon achtige G. werd de laatste jaren berucht doordat hij vooral in het buitenland' advertenties plaatste waarin hij zogenaamde „thuiswerkers" zocht. Vooral vrouwen, zieken en gehandicap ten werden het slachtoffer van de oplichtingspraktijken van de heer G. Als contactadres werd een post nummer in Sassenheim opgege ven. De „thuiswerkers" moesten een bepaald bedrag gireren, waarna het werk thuis zou wor den bezorgd. Het geld stopte G. in zijn zak, de „sollicitanten" kregen nooit meer iets te horen. Reeds eerder werden processen tegen G. aangespannen doch die liepen op niets uit, omdat mid dels de zogeheten „kleine letter tjes" ontsnapping mogelijk bleek. Dokter Oudendal heeft het pand gekocht onder de voorwaarde, dat het leeg zou worden opgele verd. Voor een bewoonster van de bovenverdieping is intussen andere woonruimte gevonden, maar het postagentschap van mej. Brak op de benedenverdie ping is er nog. Mej. Brak heeft een advocaat in de arm geno men en op 25 maart dient de zaak voor de kantonrechter. Intussen vormde zich in de om geving van Den Deyl spontaan een „actie-comité" dat handte keningen ging inzamelen en het resultaat daarvan is aan de bur gemeester overhandigd. Het ac tie-comité kwam ook met een mogelijke oplossing voor voort zetting van het postagentschap: Autorama is bereid een ruimte van 40 m2 of minder te verhu-' ren ten behoeve van het posta gentschap. Burgemeester Mr. K. Staab heeft de dames en heren van het comité gezegd, dat het gemeen tebestuur alle begrip heeft voor de actie van de buurtbewoners. Het is zeker ook bereid bemid deling te verlenen, maar for- meel staat de gemeente buiten 1 deze zaak en speelt het geen 1 enkele rol, dat de nieuwe eige-.;' naar van het pand op de Rijks straatweg voor halve dagen in gemeentedienst is als directeur j van de gemeentelijke genees- kundige- en gezondheidsdienst, i Er is al enige jaren geleden contact geweest tussen gemeen- J tebestuur en PTT over de vesti- ging van een agentschap of bij- 1 kantoor in de wijk Zijlwatering, j Een uit 1969 daterend plan om zo'n agentschap onder te bren- gen in het winkelcentrum, dat grenzend aan het Van Polanen park was ontworpen is van de baan, omdat dit winkelcentrum daar niet komt. Overigens werd door het actie-comité duidelijk gemaakt, dat men met een pos tagentschap of bijkantoor in die omgeving niet gebaat is: het gaaf in eerste instantie om het behoud van het kantoor op Den Deyl. ROELOFARENDSVEEN/DEN HAAG Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben de ge meentebesturen van een groot aantal gemeenten in de Veen- streek laten weten, dat ze geen toestemming willen geven voor een intergemeentelijke stich ting, die de tuinbouw in dit gebied wil herstructueren. De beslissing van GS is door het bestuur van de stichting met teleurstelling ontvangen. Burge meester Bolten: „We waren het als gemeentebesturen eens ge worden over de taken en doel stellingen van de herstructure ringsorganisatie, die de tuin- bouwproblemen in ons gebied zou moeten gaan aanpakken. Nu GS nee tegen die plannen hebben gezegd, betekent, dat in ieder geval een ernstige vertra ging van ons voornemen. We zijn daar zeer teleurgesteld over", aldus de burgemeester, die in het bestuur van de op te richten stichting zitting heeft. De motivering van GS is nog niet bekend gemaakt. De inter gemeentelijke herstructure ringsorganisatie, waarin naast de gemeente Alkemade ook de IGOR-gemeenten zitting heb ben, is van plan om bij het bekend worden van de motiver ing van GS een tegenvisie aan te bieden en te onderzoeken welke mogelijkheden er zijn om de gemeentelijke plannen toch doorgang te laten vinden. De bezwaren van GS tegen de stichting komen onverwacht. Enige tijd geleden vond er nog overleg plaats tussen het be stuur van de Stichting en gede puteerde Noorland met een ambtelijke deputatie. Daar kreeg GS de verzekering dat de statuten waar nodig aangepast zouden worden aan de provin ciale wensen. GS hebben echter, na de beslissing eerder al te hebben verdaagd, desondanks besloten een streep door de stichtingsstatuten te zetten. DEN HAAG/ALPHEN AAN DEN RIJN De officier van justitie bij de Haagse recht bank heeft tegen een 29-jarige inwoner van Alphen aan den Rijn een boete van 2500,- geëist, een jaar intrekken van het rijbewijs waarvan zes maanden voorwaardelijk en voorwaardelijk een maand ge vangenisstraf met een proeftijd van twee jaar. De Alphenaar stond terecht we gens het veroorzaken van dood door schuld. Op 5 maart 1976 reed hij met een auto over de Schilkerweg in Ter Aar. Voor hem reed een echtpaar op de fiets. Door in feite onverklaar bare oorzaak reed de Alphenaar tegen de fietser Evert Gouman, die zodanig letsel opliep dat hij ter plaatse overleed. Verdachte verklaarde voor de rechtbank dat hij even tevoren een landbouwer op een tractor passeerde, die hij groette. Moge lijk besteedde hij iets te lang aandacht aan de bestuurder van de tractor. Eveneens kan de om standigheid, dat de juist opko mende zon een oorzaak zijn van het feit dat hij de fietsers te laat opmerkte. De rechtbank wijst over veer tien dagen vonnis BOUW-EN HOUTBOND KIEST NIEUWE VOORZITTER HOOGMADE De heer P. Driessen is zaterdagavond tot voorzit ter van de plaatselijke afdeling van de Katholieke Bond Bouw en Houtnijverheid gekozen- Hij volgt de heer L. Elstgeest op die om persoonlijke redenen zijn functie neerlegde. De twee reizigers, gekleed in een in Marokko gekochte djeleba - De Roelofarendsveense vestiging van uitgeversmaatschappij Succes: met sluiting bedreigd

Leidse Courant | 1977 | | pagina 5