Hazerswoudse Boys rekent if met Oegstgeest 2-1 Peter Bosch kampioen SCYLLA: DE GESCHIEDENIS HERHAALT ZICH Leidse bowlingtitel voor Tjeerd Scheffer Koplopers nemen verder afstand SPORTTRIBUNE Eerste plaatsen voor Sandra Dorlas en Perry Hoogeboom I LEIDSE COURANT PAGINA 19 De gebrilde Rob de Roo (aanvoerder van Hazers woudse Boys) breekt door de Oegstgeest-defensie, zonder echter te scoren (Van onze sportredactie) £IDEN De achtervolgende loegen In de eerste klasse zater- igvoetbal, afdeling Lelden, zien i belde koplopers steeds meer stand nemen. Lijstaanvoerder izerswoudse Boys rekende zelf p eigen terrein af met runner up pogstgeest: 2—1. Sportclub Llsse leef Valken '68 maar net met de pneven goal de baas. KRV en pWS boekten belde een 2—0 ze- op respectievelijk WSB en jflVKV. Lelden leed een krappe nederlaag tegen Kagla (0—1). vijf minuten had Hazers- koudse Boys de leiding genomen. (Jadat Eddie Harkes was neerge- >gd, mocht Dinant de Gelder van af de elf-meter stip raak schieten Lat hij feilloos deed. De Boys vatten de zaak vervolgens te licht op, hetgeen Oegstgeest de gele- Banheid gaf om terug te komen, e zwart-witten raakten zelfs fors jn de verdrukking, maar wisten het poel voorlopig schoon te houden. [Tot laatste man „good old" Kees poor een dieptepass verkeerd beoordeelde en Wim den Hollan der alleen door kon gaan. Zijn zachte schot verdween in de uiter- I ste hoek. Na rust beheerste de thuisploeg de jstrijd geheel. Het kostte echter onevenredig veel moeite om nog maals te scoren. Vlak voor het einde trof Joop de Ruiter na aan geven van Chiel Kampman toch >doel. wat de beslissing betekende. 'Doelman Kees Star had met fraaie reddingen zijn ploeg voor een gro tere nederlaag behoed. Oegstgeest ziet overigens het komend seizoen zijn trainer van Klaveren na vijf jaren van prettige samenwerking verdwijnen. Hij wordt opgevolgd door de huidige jeugdtrainer Groen. Opnieuw verspeelde Valken '68 in de slotfase van een wedstrijd de punten. Een niet imponerend Sc. Una scoorde pas in de allerlaat ste minuut. De door Gerard van Beek genomen indirekte vrije trap suisde via het muurtje onhoudbaar voor doelman Jaap van Duyvenbo- de in de touwen. In de 89 minuten ervoor hadden beide ploegen een matige partij op de grasmat ge- Jl9gd. Een hard werkend Valken (schiep zich voor rust enige goede kansen, maar in de tweede rond gang drong Lisse allengs meer aan, echter pas in de voornoemde laatste minuut met succes. KRV toonde zich in het duel met WSB voortdurend de sterkste, maar moest tot de tweede helft wachten op treffers. Na een kwar tier schoot Johan Ouwehand uit jeen hoekschop raak. Frans Hou wer bracht de eindstand op de borden: hij verzilverde een straf schop, nadat Sjaak de Jong bin nen het fatale gebied onderuit was gehaald. Kagla had tenslotte de gulle hand van Vrouwe Fortuna nodig om de Verdiende winst op Leiden te kun nen incasseren. Ofschoon vanaf het begin sterker, kwam het in de eerste speeltijd niet verder dan een schot tegen de paal. In de twintig ste minuut na rust kopte Han Lan- gendoen een inzet van Frans van der Veek vlak voor de handen van zijn doelverdediger het eigen doel in: 0—1. In de tweede klasse liet koploper Abbenes een steekje vallen. Te gen Unltas Lelden werd 0—0 ge lijk gespeeld. Eenzelfde stand kwamen ook Meerburg en Stomp- wljkse Boys overeen. SVLV liep een punt In, door Kickers '69 met 2—0 te kloppen. Ook LSW'70 (2—1 tegen Alphla) en SJZ (41 winst op VNL) smaakten het zoet van de overwinning. Abbenes had het verdedigend ge- startte Unltas Lelden onderschat. Het gevolg: weinig concentratie en een 0—0 eindstand. SVLV hield aan een groot over wicht op Kicker's '69 slechts twee treffers over van Fred van der Berg en Jan Witteman. Dit betekende ook de uitslag: 2—0. Meerburg en Stompwljkse Boys speelden een leuke op en neer golvende partij, zonder veel kan sen voor èên van beide elftallen: 0-0. SJZ kwam voor rust al op 3—1 via Kees van Duivenbode (2x) en Kees Verzaal. Willem van der Ster doel puntte uit een hoekschop tegen. VNL toonde zich de tweede 45 minuten duidelijk sterker, maar de treffer viel aan de andere kant (Kees van Duivebode). LSW '70 rustte met een 1—0 voor sprong (Floris van der Hage) Kees Hoogeveen maakte voor Alphia ge lijk, waarna Chris Kruse de zege alsnog naar de studenten bracht. Van onze schaakmedewerker LEIDEN Zonder enige moeite Is Peter Bosch er In geslaagd het Leldse Jeugdkampioenschap te winnen. Met een remise tegen Jan Bakker stelde Bosch zl|n eerste plaats al snel veilig. Tweede werd de kampioen van vorig jaar, John v.d. Wiel. Rlnle Kuljf zal waarschijn lijk op de derde plaats eindigen. Door een onverwachte remise tus sen John v.d. Wiel en Jeroen Selier in de voorlaatste ronde was Peter Bosch bij het ingaan van de laatste ronde al zo goed als zeker kam pioen. John v.d. Wiel kreeg dat halve punt zelfs cadeau van Jeroen Selier. In totaal verloren stelling maakte John v.d. Wiel een remise aanbod, dat veel te snel aanvaard werd. John v.d. Wiel maakte dit in de laatste ronde weer enigzins goed door snel te winnen van Hans de Goede. Na zestien zetten stond hij al een stuk voor. Peter Bosch was de laatste twee partijen uitstekend op dreef. Eerste zette hij de dit jaar tegenvallende Wim Heemskerk op een gedegen wijze van het bord om daarna ook tegen Jan Bakker een gewonnen stelling op te bouwen. Peter Bosch wilde geen risico's nemen en gaf de partij maar remise. Op enige afstand vochten Menno Okkes en Rinie Kuijf verder om de derde plaats, die vermoedelijk recht geeft op een plaats in het kandidatentoernooi van het Neder lands kampioenschap. Het onder linge treffen eindigde in een gelijk spel. Menno Okkes had bijna de hele partij beter gestaan. De laat ste ronde won hij reglementair van Maarten Voorh. Rinie Kuijf staat nu een half punt achter maar heeft nog een uitgestelde partij tegen Roel Piket staan. De overige deelnemers telden in het grote geheel niet mee. Tot die andere deelnemers behoorden ook Jan Bakker en Wim Heemskerk, die vorig jaar nog op een gedeelde eerste plaats eindigden. Door een overwinning op Gert Jan Goedhart en een remise tegen Peter Bosch eindigde Jan Bakker tenminste nog op een 50% score. Wim Heemskerk kan hetzelfde bereiken als hij zijn uitgestelde partij tegen Gert Jan Goedhart in winst omzet. Hans de Goede speelde een zon derlinge partij tegen Roel Piket in de voorlaatste ronde. Nadat hij een stuk cadeau had gekregen offerde hij het terug om vervolgens tot een puntendeling te komen. Dick v.d. Berg kwam toch nog tot een over winning daar Maarten Voorn in de voorlaatste ronde verstek liet gaan. Zijn laatste partij tegen Jeroen Se lier werd voorlopig uitgesteld. Het jeugdkampioenschap tot 16 jaar heeft tot nu toe een bijzonder verrassend verloop gehad. De grote favoriet, Peter Gelpke, die goed meedraait In de eerste klas se KNSB, heeft voorlopig een vol punt achterstand op Rutger Krans, de enige zonder punten verlies. De belangrijkste partij van de eer ste wedstrijddag, Peter Gelpke- Rutger Krans, werd beslist door een te optimistisch stukoffer van de witspeler. Rutger Krans had het in zijn andere partijen, tegen Joost van Egmond, Maarten Kuijt en Jan Willem Duijser, niet altijd even makkelijk maar zijn slagvaardig heid in tijdnood voorkwam telkens ernstige problemen. Op een vol punt achterstand heeft zich nu een groep met bijna alle favorieten gevormd Alleen Wim Olthof ont breekt hierbij. Door een ongelukki ge loting en enige blunders ver gooide hij al zijn kansen. Met nog drie ronden te spelen is de stand: 1. Rutger Krans (Leider dorp) 4; 2. Gert Jan Goedhart. Roel Piket, Marcel Piket, Erik Oos- terom (allen Leiderdorp), Peter Gelpke (Philidor) en Hans Kuijf (Boskoop: 3; 8. Jan Willem Duijser (Katwijk) en Ron de Jong (Aarlan- derveen) 2 1/2. Ook de eerste ronde van het senio renkampioenschap heeft nog een verrassing opgeleverd. Oud-Kam pioen Theo Piket, ook nu weer een van de kanshebbers, werd door Folkert Jan Geertsma voorlopig op achterstand gezet. Vanuit een ge drukte stelling zette Geertsma een aanval op die met enige hulp van Theo Piket zeer snel doorsloeg. Daar Ben Poelstra zich op het laatste moment terugtrok kreeg Wim Heemskerk het punt cadeau. De afgebroken partij tussen Guus en John van Dijk werd door eerst genoemde gewonnen. (Van onze atletiekmedewerker) LEIDEN Enige jeugdleden bewezen dit weekeinde, dat de Bataven goed voor de dag kunnen komen bij een Indoorwedatrljd. Zowel Perry Hoogeboom als Sandra Dorlas behaalden een eerste plaats. Sandra Dorlas kwam weer zeer goed voor de dag op haar favoriete nummer, het hoogspringen. Als D-meisje sprong ze vorig jaar buiten 1.50. Als C-meisje sprong ze nu binnen 1.45, goed voor een onbedreigde eerste plaats. Ze liep ook nog een sterke 600 meter. Haar tijd, 2.00.4 was goed voor een vijfde plaats. Bij de jongens C eindigden zowel Hans Cival als Paul Omen op een vierde plaats. Hans Cival liep de 60 meter in 8.2 terwijl Paul Omen tot 2.29. kwam op de 800 meter. Sjors Hoogeboom zat hier één tiende seconde achter. Op de 1000 meter jongens D. zorgden Perry Hoogeboom en Remco Teegelaar voor een dubbele zege: 3.16.9 tegen 3.23.9. (Van onze tafeltennismedewerker) LEIDEN Evenals verleden week heeft Scylla met S-5 gelijk speeld. En evenals verleden week heeft tr voor de Leldenaren meer Ingezeten. In Zeeland Hond Scylla tegen Sint Aloyslus met 5—4 voor, maar het dramatische slot bracht Scylla niet de zo fel begeerde overwinning: Peter van Schle verloor na een 20—17 voorsprong In de beslissende game alsnog met 20—22. Scylla heeft nu in drie achtereenvolgende wedstrijden grote overwinningskansen gehad, maar heeft desal niettemin pas twee punten verzameld. In Goes had Scylla behalve Dumez, Matthijsen en Schally het zeer fanatieke publiek als tegenstander. Gerard Bakker won Ivan Dumez en van Matthijsen. Joli Sojinu evenaarde hem fraai en rehabiliteerde zich daarmee voor zijn teleurstellend optreden van vorige week. Peter van Schie versloeg eveneens Matthijsen, maar verloor als gezegd bij een 54 voorsprng van Dumez. Schally was voor alle Scyllanen te sterk. Het dubbelpel werd ook een Zeeuwse overwinning. n Scylla 2 blijft het in de hoofdklasse goed doen. Irene werd met 6—4 verslagen, al bleven de Scylla-spelers q jwat beneden hun kunnen. Rob Regeer won toch driemaal en samen met Karei van Schie ook het dubbelspel. Karei van Schie won evenals Theo Bakker èérr enkelspel. Bij de promotie-hoofdklassers is het resultaat van het Noordwijkse T.O.V. opvallend goed: tegen Dennen- berg met Bert Onnes (ex-fandskamploen) en Jan Sulskens werden de eerste punten veroverd. Den- nenberg nam weliswaar een 1—4 voorsprong maar Q T.O.V., bij wie Ted van der Ploeg en Ruud van u Alkemade verrassend Onnes klopten vocht fel terug n 1 «n een 6—4 overwinning was het resultaat. Jacques van Veen verloor wel van Onnes, maar boekte een fraaie zege op Sulskens. Ted van der Ploeg, Ruud van Alkemade en Jacques van Veen wonnen leder 1 twee maal. Ook Avantl behaalde een 6—4 overwin- I ning. Door dit goede resultaat stijgen de promotiekan- sen zeer daar concurrent Steeds Hger/T.S.B. het slachtoffer was. Theo Louwes en Peter Groot bleven ongeslagen, Peter de Groot won niets. Docos stuurde N.M.B./V.D.O. met een 8—2 nederlaag huiswaarts. Ed van den Berg en fcd Fallaux waen niet te kloppen, zodat Gerard van der Klauw tweemaal kon verliezen. Mlzu S.C.O. kwam in een spannende wedstrijd in Gouda met Vrienden- schaar een 5—5-gelijkspel overeen. Voor de Oegst- 9eestenaren scoorden Ferdinand Thung en Jaap Polak "eder twee maal. Chiel Kuiper, die eenmaal won verloor bij een 54 voorsprong, mede door de tijdregel, van Gruyl. Ook Scylla 3 speelde gelijk tegen Wilno: een ietwat teleurstellend resultaat. Frits Kantebeen haalde met twee overwinningen een voldoende, maar Bert van Schie en Fred van der Zeeuw met ieder één overwin ning bleven onder de verwachting. In de overgangsklasse won de Treffer» de streekderby bij Docos 2: 3—7. Voor de Veners bleef Hans van der Zwet knap ongeslagen, Jacques van Ruiten won twee maal en Koos van Beek pakte één partij. Voor Docos verdeelden van der Zalm, L'ami en Bracké de punten broederlijk. De andere streekderby tussen Avantl 2 en Scylla 4 eindigde in een verrassende overwinning van Scylla: 46. Voor Scylla bleef Eric Noest fraai ongeslagen. Rini Hansen won twee maal, Jos de Wekker zorgde voor het zesde punt. Voor Avanti 2 kwam Leon van der Werff tot twee overwin ningen, terwijl Jan van Wetten één maal won. Het dubbelspel was ook voor Avanti. De promotie-over- gangsklassers Steeds Vooruit en Mizu S.C.O. 2 blijven het uitstekend doen. Steeds Vooruit won bij U.T.T.C. 2 met 8—2. Nol Sikking en Kees Haasnoot bleven ongeslagen. Peter Turk moest twee nederlagen incasseren. Mlzu S.C.O. 2 wn ook met 8—2 en wel bij Tempo Team 5. Routinier Otto Verkerk en Friso Reitsma bleken niet te kloppen, zodat Thomas van Nes zich twee nederlagen kon veroorloven. De Treffers 2 verloor wederom en nu van Combi met 3—7. Kees Vesseur kwam tot twee overwin ningen. Van Klink kwam echter niet verder dan één overwinning en van der Veer kwam hlemaal niet tot scoren. Docos 3 en het bezoekende Wibats speelden tegen elkaar gelijk. Hans Waayer (3) en Peter Roden burg (1) zorgden voor de Docospunten. Ze wonnen samen ook het dubbelspel. Dames In de ereklasse wees Avantl Tanaka met 8—2 terug. Bettine Vriesekoop was wederom voor al haar tegen- stadsters te sterk. Annemieke Smits en Brigitte Kooter verloren allebei slechts van Jolanda Noordam. Scylla verloor ietwat geflatteerd met 8—2 van Delta Lloyd. Sandra de Kruiff speelde een goede wedstrijd en versloeg Annemieke en Connie van Moorst. Zij verloor met 21—18 en 21—19 krap van Judy Williams. In de hoofdklasse delfde Avantl 2 het onderspit tegen Gispen: 4—6. Lfesbeth Smits kwam tot twee overwon ningen terwijl Wilma Kooter en Mirjam Achterberg één single zegevierend afsloten. Avantl 3 moest haar meerdere erkennen in Steeds Hoger/T.S.B.: 3—7. Irene Schmitt was goed voor twee overwinningen, terwijl het dubbelspel (Marie-José Lomans met Ineke Streng) het derde punt opleverde. Het damesteam van Docos begon de competitie niet erg succesvol. Nieuw Vennep w?s met 7—3 te sterk. Lian Brouwer zorgde door al haar enkelspelen te winnen voor de Leidse punten. Wedstrijdleider Dick Bal (links) met de winnaars en winnaressen van de Leidse All Events Bowlingfinales. V.l.n.r.: Sietske van Wagenin gen, Jimmy Schetter, Paola de Leeuw, Tjeerd Schetter en Dies Verburg. Van onze sportredactie LEIDEN Tjeerd Scheffer heeft het afgelo pen weekeinde de Leidse bowling-titel ver overd. Scheffer, die op zaterdag een minder sterke start kende in de singles, kwam op de tweede dag bijzonder knap terug. Na een knappe dubbel moest Tjeerd Scheffer tijdens de AII-Events-finale veertig pins goedmaken op Paul de Bevere. Scheffer slaagde gran dioos en pakte de titel met een totaal van 2851 pins. Ook Manfred Lefèbre passeerde de teruggevallen De Bevere nog: 2818 tegen 2813 pins.... Leids dameskampioene werd Sietske van Wageningen. Haar totaal (2679 pins) bleek veel te hoog voor de opvallend sterk spelende Betty Humme: 2475. Bij de jeugd waren er titels weggelegd voor Jimmy Scheffer en Paola de Leeuw (in de jeugd A) en voor Dies Verburg (jeugd B). Uitslagen: All Events: Senioren: 1. Tjeerd Scheffer 2851; 2. M. Lefèbre 2818; 3. P. de Bevere 2813. Dames: 1. Sietske van Wage ningen 2679; 2. B. Humme 2475; 3. J. de Leeuw 2432. Heren A singles: 1 Paul de Bevere 1104; 2. L. PetiUean 1103; 3. J. van Soest 1094. B: 1. M. Klom 1037; 2. C. Strijk 995; 3. N. Menting 943. Dames A: 1. S. van Wageningen 1112; 2. B. Schoonderwoerd 941; 3. M. Klom 931. B: 1. B. Humme 867; 2. H. Boelens 788; 3. N. de Vogel 765. Heren A Dubbels: 1. J. Pluimgraaf/W. de Vogels sr. 1316; 2. S. en T. Scheffer 1309; 3. P. van Wageningen/J. Saxon 1281. B: 1. S. de Leeuw/N. Menting 1167; 2. P. van Dam/Th. Ringers 1164; 3. H. J. Klom/W. de Vogels jr. 1142. Dames A Dubbels: 1. S. van Wage ningen/J. de Leeuw 1246; 2. M. Mondema/H. van der Hoeven 1243; 3. M. Schröder/J. van der Hoeven 1049. B: 1. H. Boelens/B. Hum me 1133; 2. J. Klebe/N. de Vogel 975; 3. A. Klom/J. Humme 672. All Events Jeugd: Heren A: 1. J. Scheffer 2123; 2. P. Rooy 1948; 3. P. de Goede 1725. B: 1. D. Verburg 2058; 2. G. Willems 2038; 3. M. Weenink 1577. Dames A: 1. Paola de Leeuw 2011. Jeugd A heren singles: 1. P. de Goede 760; 2. J. Scheffer 746; 3. P. Rooy 690. B: 1. D Verburg 773; 2. G. Willems 763; 3. F. Scheffer 580. Dames A: 1. P. de Leeuw 740. Jeugd A heren dubbels: 1. C. Matthey/J. Scheffer 967; 2. K. Boehlee/P. de Goede 800. B: 1 G. Willems/M. Weenink 935; 2. F. Scheffer/H. de Vogel 642 Competitie In de eerste klasse B beleefde de ploeg van Scheffer Brilmode een „gouden dag" In de ongelijke strijd met Sigarenmagazijn De Vries kwamen de Scheffers tot een seriere cord van 2612 pins, terwijl het game-record op 900 werd gesteld. Overige uitslagen: 1e kl. A.: „Holiday Inn' I-Wegrestaurant „de Uiver": 1-3; Pizzeria „Costa Smeralda"-B. C. „All Black" I: 3-1; B. C. „de Krakers"-B. C. „Never Mind": 3-1; Bakkerij „Raaphorst"- „Samantha's Bowlers": 0-4. 1e kl. B: Sjaak Scheffer Brilmode I-Sigaren magazijn „De Vries": 4-0; B. C. „In the Mood'MI-Antiekhandel „de Netsuke": 1-3; B. C. „the Pincrunchers"-B.C. „In the Mood"l: 0-4. 2e kl.: „Holiday Inn" lll-Sjaak Scheffer Bril mode II: 0-8; Sjaak Scheffer Brilmode lll-Bril- centrum „Erado" II: 2-6; Brilcentrum „Era- do" l-„Holiday Inn" II: 8-0; Café „Tettero"-B. C. „All Black" II: 8-0; B. C. „Tri-jootje"l-B. C. „the Splitkillers": 0-8. STANDEN: 1e klaeee A: 1. „Samantha's Bowlers": 73 1/2-22 1/2. 2. „Holiday Inn I: 54 1/2-41 1/2. 3. B. C. „All Black"l: 51-45. 4. Bakkerij Raaphorst: 49-47 5. Wegrestaurant „de Uiver": 42 1/2-53 1/2. 6. B. C. „Never Mind": 41 1/2-54 1/2. 7. Pizzeria „Costa Smeralda": 40-56. 8. B. C. „de Krakers": 32-64. 1e klaeee B: 1. Sjaak Scheffer Brilmode I: 70-26. 2. Antiekhandel „de Netsuke": 60-36. 3. B. C. „In the Mood" II: 51-45. 4. B. C. „In the Mood" I: 49-47. 5. Sigarenmagazijn „de Vries": 37-59. 6. B. C. „the Pincrunchers": 22-74. 2e klaaae: 1. Brilcentrum „Erado"l: 38-10. 2. Sjaak Scheffer Brilmode II: 36-12. 3. Café „Tettero": 30-18. 4. Brilcentrum „Erado" II: 28-20. 5. B. C. „the Splitkillers": 26-22. 6. „Holiday lnn"lll: 22-26. 7. „Holiday lnn"ll: 21-27. 8. B. C. „Tri-jootje" I: 21-27. 9. Sjaak Scheffer Brilmode III: 20-28. 10. B. C. „All Black" II: 2-46.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 19