Crisis bij Noordwijk nog niet opgelost Moeizame winst Katwijk op hekkesluiter SIZO Kickers '69 Knappe zege KRV wijst Alphia terug: 3-0 ARC behoudt ongeslagen status VTL BLIJFT OVEREIND IN DERBY TEGEN ORANJE GROEN LEIDSE COURANT PAGINA 18 I (Van onze sportredactie) NOORDWUK Noordwijk Is er zaterdag niet In geslaagd de hui dige crisis In zijn spel op te lossen. Weliswaar trachtte de Eel- man-ploeg met een prijzenswaar dige energie-Injectie zijn voetbal- huishouden nieuwe impulsen te geven, toch kon de dalende pro ductie-curve niet helemaal wor den omgebogen: het bleef tegen het bezoekende SHO een magere 0-0. Noordwijk bleek nog teveel moeite te hebben met „het ma ken" van het spel. De beheersing van het eigen voetbalvermogen was nog zoek, waardoor het ge wenste rendement uitbleef. Trai ner John Eelman: „We missen momenteel overleg In ons spel. Je kunt pas voldoende gevaarlijk worden als je vanuit de laatste linies mensen voor ziet te krijgen. Dat betekent, dat je veel in de breedte moet spelen,zodat ande ren de tijd hebben om voor te komen. Dat overleg komt er niet zomaar, daar kun je alleen maar hard aan werken. En het was al minder slecht dan tegen RWH. Dus we zijn op de goede weg." Nu trof Noordwijk het niet zater dag juist SHO tegen te komen. De nul-nul-kampioen leek bij voorbaat niet de meest geschikte partner om mee te werken aan het herstel van het geschokte Noordwijkse zelfvertrouwen. Dat bleek overdui delijk. De minst gepasseerde de fensie van de eerste klasse A (tien tegendoelpunten in vijftien wed strijden) bood Noordwijk weinig speelruimte, paste een straffe man dekking toe en gaf nauwelijks sco ringskansen weg. De weinige mo gelijkheden voor Noordwijk kwa men dan ook uit hoekschoppen en al dan niet geforceerde vrije trap pen (arbiter Kaatee floot konse- kwent volgens het boekje). Gedu rende vrijwel de hele wedstrijd wisten vooral doelman Jan Ba- rendrecht en laatste man/aanvoer der Jaap Schipper het doorzichtige aanvalswerk van de thuisclub moeiteloos op te vangen. Zo wist Barendrecht al in de ze vende minuut één van de weinige geslaagde Noordwijk-aanvallen van zijn afronding te beroven: John van Dijk had een vrije trap van Frans van der Veen verrassend doorgekopt naar Sjoerd Boot. Zijn kopbal kon de uitlopende SHO- doelman met een katachtige sprong onderscheppen. Na rust kreeg Noordwijk wat meer kansen, maar Hans Serier haalde een kop bal van John van Dijk van de lijn, deze laatste weigerde even later te schieten, nadat hij zich ontdaan had van bewaker Arie Hipzert, en een kopbal van Siem van Beveren verdween juist naast de verkeerde kant van de paal. Intussen was de ploeg uit Oud- Beijerland in die wat sensationele re tweede periode enkele malen dichtbij een succesvolle counter: Hans Sliedrecht kon na een fout van Frans van der Veen via links doorbreken en over de uitlopende Albert van der Niet op de lat schieten, Rob Hanssen zag na een solo zijn schuiver door Van der Niet met moeite gestopt en vlak voor tijd stuitte weer Sliedrecht op de Noordwijk-goalie. Trainer Wlm van der Gijp, die na één jaar SHO weer gaat verlaten, verbond aan deze mogelijkheden van zijn team en aan de negende 0-0 uitslag In dit seizoen een opvallend optimistische conclu sie: „Noordwijk Is me tegengeval len. Ik zie nu eigenlijk geen uitge sproken kampioenskandidaat En wij staan nog niet eens zo ver achter op de koplopers Zou het dan toch mogelijk zijn om kampioen te worden zonder te scoren? ROEN VAN DER GEEST De uitblinkende SHO-doelman Jan Barendrecht weet te voorkomen, dat Siem van Beveren met een kopbal. Ook voor Jaap van Kesteren (links) valt er geen eer meer te behalen. gevaar kan stichten Van onze sportredactie LEIDEN Ondanks de 3—1 zege heeft Katwijk het tegen streekgenoot SIZO niet gemakkelijk gehad. Katwijk-trainer Verkuylen: „Ik vond dat we In de eerste helft goed wegkwamen met de 0—0 ruststand. SIZO domineerde de eerste periode duidelijk". Verkuylen begreep daarom ook niet dat SIZO de laatste positie Inneemt De Hlllegommers kregen legio kansen om de score te openen. Bert Blokker en Louis Lemmers miste uit Ideale posities. Na de hervatting bleef SIZO uitstekend spelen tot In de fatale twintigste minuut. Katwijk-spits Arnold Boers gaf een ongevaarlijk uitziend schot waarop doelman De Ruiter zich volledig op verkeek. Na dit doelpunt zakte de hekkesluiter als een pudding in elkaar, er bleef niets meer over van het goede spel. Katwijk maakte hier handig gebruik van door bin nen vijf minuten de stand naar 3—0 te tillen. Eerst was het Ger Pronk die Huig Schaap op maat bediende en vervolgens viel de eer te beurt aan Ammerik van Duiven voorde om voor de derde Katwijk- se treffer te zorgen. De traditionele eer werd door Camphorst gered. Camphorst verzilverde een straf schop nadat Bert Blokker in het beruchte gebied door Ger de Best was gehaakt. Een met veel inzet acterend Ter Leede heeft IJmuiden een remise kunnen afdwingen: 11. Ter Lee de nam in de openingsfase de leiding. Een vrije trap van Piet de Bruin belandde bij Jan van Hars kamp die de bal doorschoof naar Pieter v.d. Plas. V.d. Plas zette de IJmuiden-doelman op het verkeer de been en schoot beheerst in: 1—0. Een minuut later dachten de schaarse toeschouwers opnieuw te kunnen juichen. Jan van Harskamp schoot fraai raak. Deze treffer werd echter wegens hands gean nuleerd. Vlak voor de thee kwam Ter Leede goed weg toen Cor van Leeuwen voor IJmuiden een straf schop miste. In de tweede rond gang herstelde Van Leeuwen zich goed door buiten bereik van Wim van Harskamp te scoren. De Ter Leede-trainer paste nog enkele op merkelijke wissels toe. Jan Schoen maakte zijn rentree na twee jaar. En Piet Knetsch kwam eveneens in het veld. Knetsch had vorig seizoen tijdens het voetbal een zeer ernstige blessure opgelopen waarbij voor zijn leven werd ge vreesd. Beide voldeden uitstekend, de stand bleef evenwel ongewij zigd. Rljnsburgse Boys heeft bij koplo per Volendam een geflatteerde 1—0 nederlaag geleden. Onver diend omdat de Rijnsburgers van meet af aan het initiatief gehad hebben. Een van de sporadische tegenaanvallen van Volendam le verde na tien minuten de winnen- zaterdag KNVB Een sterk opererend Koudekerk heeft tegen koploper SV 35 een 2—1 nederlaag geleden. Koude kerk dat na wekenlang stil gestaan te hebben weer de wei inmocht, begon overtuigend. SV 35 werd regelmatig onder druk gezet waar door zich enkele goede mogelijk heden voordeden.iEen Een die kansen werd door Fred Wagenaar met een doelpunt bekroond. Pas in de allerlaatste minuut moest Koudekerk door de knieën. Llsser Boys lijkt dit seizoen onge naakbaar. Zaterdag werd De Sleu tels moeiteloos met 6—1 geklopt. De Lissenaren hebben er geen twijfel over laten bestaan dat zij recht maken op promotie. Na vijf ARC-verdediger Jan van Leyden zorgt voor opluchting. Ondanks de 10 zege had minuten opende Piet Boot uit een ARC het niet makkelijk tegen MW 27. v00,zet van Ben Barten de scora- Na een fraaie combinatie zorgde de treffer op. De resterende speel- aan het te gehaaste spel. Cas het wachten op de gelijkmaker een Jan van Slooten voor 2—0. Ferry tijd heeft Rijnsburgse Boys voort- Zwaan en Jac den Heyer faalden formaliteit zou zijn. Cor Vreugden- van Haver bracht de spanning durend op de gelijkmaker gejaagd, in doelrijpe posities. Na de hervat- hil en Paulus Zwaan wisten de ®ven terug, maar het was saac e Dat de Boys niet tot een doelpunt ting bleef Rijnsburgse Boys sterk opgelegde kansen echter niet in Kooker die Ltsser aoys op een kwamen is voornamelijk te wijten aandringen, het leek er ook op dat doelpunten om te zetten. comfortabele d—1 ruststand zette. In de tweede periode deelde de lijstaanvoerder aanvankelijk in de malaise waarin De Sleutels zich bevond. De Leidenaren toonde zich geen beste verliezers. Ronald Wilmot moest het veld verlaten nadat hij wraak had genomen op Piet Boot. De Sleutels geloofden er hierna helemaal niet meer in. De concentratie viel volledig weg voor zover die aanwezig was. Na een foutieve terugspeelbal van Sjaak Bavelaar bracht Gerard Nij- kamp de stand op 4—1. Lisser Boys liep tot 6—1 uit via doelpun ten van Hans van Aanholt en Piet Boot. SVOW en JAC hebben de punten gedeeld: 11. Het was een terech te uitslag doordat beide ploegen elkaar uitstekend in evenwicht hielden. De eerste echte gevaarlij ke uitval van JAC leverde direct een goal op. Na de hervatting startte SVOW erg enthousiast wat enkele doelrijpe kansen tot gevolg had. Menno Gllian faalde alleen voor de doelman. Even later was het wel raak. De mee naar voren gekomen Ed Mars schoot hard raak. Een uiterst matig acterend Zeven hoven heeft het onderaanstaande WDS een punt moeten toestaan: 0—0. Qua voetbal was Zevenhoven wel beter, maar WDS compenseer de dit met een tomeloze inzet. Zevenhoven heeft vooral in de tweede helft de winst laten liggen. Dat de verlossende treffer niet werd geproduceerd was te wijten aan het volledig falen van de gehe le voorhoede. ARC heeft zijn ongeslagen record sinds augustus ook tegen MW 27 kunnen handhaven. Op eigen veld werd een moeizame 1—0 zege be haald. In de eerste rondgang werd ARC verrast door het knappe spel van MW. De Alphenaren mochten zich gelukkig prijzen dat de rust met dubbelblank inging. Na de doelwisseling tapte ARC uit een ander vaatje. MW moest zich te rugtrekken. De verlossende treffer kwam van de voet van Bert Sten- fers die de bal nadat hij door de lat was gekeerd in het doel schoot. TOKIO De grote prijs van Japan voor formule één rijders, is in verband met het terugtrekken van de sponsors uitgesteld tot 23 okto ber. MOSKOU De Russische bokstrai- ner Georgi Sibalov heeft een nieu we bokshandschoen ontwikkeld zonder duim, waardoor de kans op blessures wordt verminderd. Eind februari zal deze handschoen tei keuring worden aangeboden aan de internationale amateur boks- bond. (Van c e sportredactie) LEIDEN Kickers '69 is In Groep B van de Lelds/Goudse Afdeling alleen aan kop gekomen door een knappe 2-1 overwinning bij lijst aanvoerder Esto. De leidersposi tie van de Lelmuldenaren Is ech ter wankel, aangezien Meerburg (1-0 winst bij VNL) er met twee wedstrijden minder en slechts één punt achterstand aanzienlijk beter voorstaat Ook Esto staat In verllespunten gelijk met Kickers; hetzelfde geldt voor SJZ, dat thuis Floreant met 3-0 versloeg. WOA won wat verrassend met 3-1 van ZLC, terwijl de wedstrijden VNA- Nlcolaas Boys en Soccer Boys- Unltas (1-1 en 2-2) gelijk eindig den. RVC-Weterlngse Boys werd afgelast In Groep A wonnen VTL (3-2 bij Oranje Groen) en Alphen- se Boys (2-1 bl] Bergambacht) hun moeilijke uitwedstrijden. Stompwljkse Boys en Schoonho ven maakten er een schuttersfes- tljn van, dat eindigde In een 6-4 zege voor Schoonhoven. Warmun- da versloeg Gouderak met 2-0 en Alphla liet zich In eigenhuls ver rassen door Stolwl|k: 0-1. Am- merstol-Leldse Boys ging niet door. In een enerverend duel heeft Kic kers '69 met veel moeite een 2-1 zege kunnen behalen op Esto. De thuisclub, die wel meer in de aan val was, wist de defensie van Kic kers toch niet op de knieën te krijgen. Na een sterke start van Esto trok Kickers plots de aan dacht naar zich toe. Een doelpunt van Jan van der Voort werd op aanraden van de grensrechter af gekeurd, maar even later was het toch raak via Gerrit Wit. Een vrije trap van deze speler verdween kei hard in de bovenhoek. Even voor ivist schoot Jan van der Voort nog eens op de lat. Na rust bleet Esto aanvallen, terwijl Kickers zich moest beperken tot counters. Jos van Uk kopte voor Esto wel de gelijkmaker in, maar vlak voor tijd was het weer Gerrit Wit, die een vrije trap benutte: doelman Dik Bakker dook over zijn schuiver heen: 1-2. Meerburg heeft met geringe cijfers van VNL gewonnen: 1-0. Voor VNL had de wedstrijd een extra naar slot, toen scheidsrechter Ladan twee spelers van de thuisclub van het veld zond. Eerst verdween doelman Hennie van de Hoogen vroegtijdig naar de kleedkamer, omdat hij bleef praten tegen de arbiter en ook Jan Bos werd met dezelfde straf beboet, toen hij een niet al te zware overtreding maak te. VNL, dat zonder Harrie van Dorp en Henk van Berkel aantrad, had Meerburg weinig ruimte gege ven. Niettemin kwamen de Rijn- dijkbeWoners op 0-1 door een doelpunt van Paul van der Heyden. VNL ging op de gelijkmaker jagen, maar scoorde niet. Aan de andere kant moest Hennie van de Hoogen handelend optreden bij een schot van Thijs de Wit. De 3-0 overwinning van SJZ op Foreant viel nog klein uit. De Zoe- terwoudenaren hadden meer kan sen om de score naar een grotere hoogte te tillen. Doordat Sjaak van Slingerland ontbrak miste SJZ een typische buitenspeler. Het spel ging dan ook te vaak door het centrum. Cor van Tongeren open de de score, toen hij van dichtbij een voorzet van Wim Bos benutte. Theo van Klink kopte even later net over. Na rust belandde een voorzet van Koos Romein via de paal de doelman Jan Mathot voor de voeten van Gerard Lelieveld, die 2-0 scoorde. Toen Koos Ro mein door Cor van Bemmel onder- Zondag-afdeling uit werd gehaald, kon Wim Bos van elf meter 3-0 bewerkstelligen. WOA won met 3-1 van het Leldse ZLC, dat in doelman Henk Dom- melmans, die onverwacht moest opdraven, een ongelukkig spelen de sluitpost had. Al snel liet de Leidse doelman de bal vallen, die voor de voeten van Sjaak van Seggelen kwam: 1-0. Deze speler was het ook, die met een voorzet Koos van der Geest in staat stelde om 2-0 te scoren. Een hard schot van Kees van der Voort bracht ZLC nog even terug, maar weer een fout van doelman Dommelmans gaf Gé van der Star de kans om een voorzet van Jan van Zoen af te ronden. Koos van der Geest miste nog een mogelijkheid op 4-1. In een matige wedstrijd speelden VNA en Nlcolaas Boys tegen el kaar gelijk: 1-1. De Leidenaars kwamen via een penalty op voor sprong Jan Honsbeek ging onder uit en Maarten Onvlee scoorde 1-0. Een corner van Frans Eys werd door Hans Hoogervorst doorge kopt naar Loek Tuinenburg, die de gelijkmaker het doel inkopte. Na rust werd de wedstrijd een demon stratie van twee machteloze voor hoedes. De 2-2-uitslag van de wedstrijd Soccer Boys-Unitas gaf de ver houding goed weer. De Leidenaren kwamen op een voorsprong door twee doelpunten van Dammes Sie- rat. Een derde doelpunt, van Art hur Koet, werd afgekeurd, nadat hij bij een doorbraak eerst op de keeper was gestuit. Soccer Boys kwam na rust op gelijke hoogte door twee treffers van Wim Bug ten. Groep A In een spannend duel heeft koplo per VTL met moeite Oranje Groen van zich af gehouden: 3-2. VTL kwam op winst door een treffer van de goed spelende Cor Jonge- jan. Deze speler werd kort na rust gevloerd door Koet, wat Vic Bou tier in staat stelde om van elf meter raak te schieten. Een mis verstand tussen Dik Moen en doel man Kamping bood Koos Tetteroo de kans om tegen te scoren. Nadat eerst Vic Boutier de paal had ge troffen, was het Ab Kolkman die zijn ploeg met een mooi schot toch op 1-3 zette. Oranje Groen kwam nog fel terug. Jan Ouwe hand scoorde 2-3 maar de gelijk maker van Steef Patiaton werd door arbiter Schouten wegens bui tenspel afgekeurd. Alphense Boys heeft het niet ge makkelijk gehad tegen Bergam bacht. Het werd een magere 2-1 winst. Vlak voor rust scoorde Paul Bahlmann met een afstandsschot 0-1. Bergambacht kwam in de tweede helft van de aantrekkelijke wedstijd op gelijke hoogte, toen Diets Potuyt de rebound afstrafte,' nadat doelman Jos Hendriks een schot had losgelaten. Niek Ver woerd werd door zijn broer Jan in staat gesteld om de winnende tref fer te produceren. Bergambacht claimde nog een penalty toen Diets Potuyt in het penalty-gebied onderuit ging. Stolw!|k heeft bij Alphla de volle winst gepakt: 0-1. De enige treffer werd tien minuten voor tijd door Piet Ernst gemaakt, waarmee hij doelman Siem van Roon verraste. Daarvóór had Stolwijk al een voor sprong kunnen nemen. Een doel punt van Ger Boogaard werd we gens buitenspel afgekeurd en Koos Burger schoot een penalty VTL-aanvoerder Dik Moen had het tegen Oranje Groen af en toe moeilijk met Steef Patiaton, die zijn aanval extra impulsen wilde geven. Beide spelers zijn hier in een fel kopduel. Ab Kolkman kijkt wat angstig toe. naast, nadat Siem van Roon een Stolwijk-speler ruw had aangeval len. Voor Alphia schoten Alex Preussner en Cas Wildbret tegen het houtwerk. Warmunda heeft pas na rust af stand kunnen nemen van Goude rak: 2-0. Na een onaantrekkelijke eerste helft ging Warmunda via aanvallend spel de strijd beheer sen. Hans Oostdam ging onderuit maar kreeg niet meer dan een corner. Toch kreeg de thuisclub even later een penalty wegens hands. Theo van Rijn knalde raak: 1-0. Bert Hartveld miste een open kans. nadat een schot van Toon van der Vooren niet voldoende was afgestopt. Dezelfde Hartveld was het toch die met een schuiver kort voor tijd voor 2-0 zorgde. Stompwljkse Boys en Schoonho ven hebben voor een doelpuntrijke wedstrijd gezorgd: 4-6. De zwakke defensie van de thuisclub gaf te veel kansen weg, die door Schoon hoven gretig werden benut: de ploeg, die tot nu toe in de hele kompetitie zevenmaal had ges coord, verdubbelde die produktie bijna in één wedstrijd. Bij de stand 0-2 kon Wim Luiten tegen scoren via een corner, die ineens het doel indraaide. Na rust bracht Theo van der Bosch weer hoop bij Stomp- wijkse Boys door de achterstand tot 2-3 te verkleinen, maar Schoon hoven liep weer vlot uit naar 2-6. Jan Luiten en Jan van der Bosch konden de stand een wat draaglij ker aanzien geven voor de thuis club: 4-6. Van onze sportredactie LEIDEN Een zonder Anita van der Meer en Corry Bollen aan tredend Weterlngse Glrls heeft gisteren In de regionale dames- voetbalcompetitle met 6—3 het sterke Celerltas teruggewezen. In dit toch wel harde treffen bouwde Weterlngse Glrls vrij snel een comfortabele 2—0 voorsprong op door twee tref fers van Clsca Hoogervorst. Ce lerltas wist voor korte tijd de marge te verkleinen, maar werd nog voor de pauze uitgescha keld voor de eindzege. Stephanie Kalker, Marion de Groot en Cisca Hoogervorst be zorgden de Girls een 5—2 tus senstand. Wederom Cisca Hoog ervorst bepaalde de eindstand op 6-3. In de zaterdagse reionale compe titie besliste KRV de derby tegen Alphla met 3—0 in zijn voordeel. Alphia heeft in een voor rust vrijwel gelijkopgaande strijd lang stand gehouden. Pas vlak voor de doelwisseling wist KRV door een doelpunt van Nel van Beelen afstand te nemen. Dezelfde Nel van Beelen en Coby van Trigt schoten na rust KRV naar een 30 zege. Lugdunum behaalde op SVLV een magere 1—2 over winning. Door treffers van Nancy Verhoeven en Fie Bodijn verze kerde Lugdunum zich voor rust Damesvoetbal wel van de twee winstpunten, maar in de tweede helft kwam SVLV door een doelpunt van Brigitte Parlevliet nog erg dicht bij. Ter Leede moest met 4—0 het hoofd buigen voor Zevenho ven. In de „zondagse" Leidse afdeling handhaafde Randstad Sport zijn koppositie door een 0—1 zege bij Kickers,. Kickers gaf Rand stad in de eerste periode nog goed tegenstand, maar had in de tweede helft geluk dat de schade beperkt bleef tot slechts één te gentreffer. Marjan Konings en Henny Steensma zagen bijvoor beeld schoten gestuit door paal en lat. Unltas had het opvallend moeilijk met SJZ 2. Bij de rust was de balans zelfs nog in even wicht. Corry Taffijn gaf Unitas de leiding, maar Ria Rijswijk corri geerde bekwaam. Joke Spies scoorde de beslissende treffer. Sportclub Llsse liet tegen UDO een groot aantal kansen liggen en kwam daardoor niet verder dan een nipte 2—1 overwinning. Voor Llsse scoorde Marjan van der Zwet belde doelpunten. Ja- nette Lens redde voor UDO de traditionele eer.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 18