iPlannen voor woningen in premiekoop ,Ter Weer" 1.69 Groots feest voor gehandicapten uit Bollenstreek Kulturele Kern Wassenaar uit kritiek op huisvuilophaaldienst gróóte portie.- Klein Pn.N BOEIEND AMATEURTONEEL IN Voorschoten Atelier voor Ars et Studium99 officieel open m EGIO LEIDSE COURANT MAANDAG 7 FEBRUARI 1977 PAGINA 5 ASSENAAR De woningbouwvereni- ng St. Willibrordus heeft door het ar- utectenbureau Groosman Partners te Dtterdam, in samenwerking met de ge- eente, een bouwplan laten ontwerpen ►or het gebied „Ter Weer". In totaal jn 153 woningen en 12 garages gepro- cteerd. Van die woningen bevatten er 2 vier kamers, 25 vijf kamers, 9 drie imers en 17 twee kamers. Zoals bekend het bestemmingsplan „Ter Weer", dat ize woningbouw mogelijk moet maken tor de raad vastgesteld en naar Gede- iteerde Staten gezonden ter goedkeu- flg. Er moeten daarbij nog enkele be waarschriften worden behandeld. Om I larna de voortgang van de woning- mwplannen niet onnodig te vertragen willen burgemeester en wethouders bin nenkort de raad voorstellen tot verkoop van de benodigde grond aan de woning bouwvereniging over te gaan. In de voorwaarden bij deze grondver- koop zal worden vastgelegd, dat tenmin ste 30% van de woningen in de premie koopsector moet worden uitgevoerd. Wat die premiekoopwoningen betreft stellen burgemeester en wethouders zich voor een lijst van gegadigden o]6 te stellen. Daarbij kan als criterium gesteld worden het feit of een gegadigde een goedkope huurwoning vrijmaakt of de voorwaarde dat de gegadigde een erkend woningzoe kende moet zijn, die volgens zijn plaats op de urgentielijst aan de beurt is om een woning toegewezen te krijgen. Over de samenstelling van de lijst van gegadig den en de daarbij te volgen procedure zullen burgemeester en wethouders nog overleg plegen met de commissie maat schappelijke voorzieningen. Uiteraard wordt ook de huisvestingscommissie in geschakeld. De premie-koopwoningen zullen in de eerste tien jaar alleen doorverkocht wor den aan door burgemeester en wethou ders aan te wijzen gegadigden. Na 10 jaar zal de woning vrij verkocht kunnen wor den. Wat het terrein betreft waarop de 153 wodingen en de 12 garages gerealiseerd zullen worden: dit wordt aan de zuid westzijde begrensd door de nieuw aan te leggen toegangsweg naar het nog te bou wen St Adelbertcollege. Die toegangsweg komt op de plaats waar nu de toegangs weg naar de boederij Ter Weer ligt. Het bouwterrein strekt zich aan de andere kant uit tot de Weijermanstraat. Maar ook ten noordwésten en ten zuidoosten van het al bestaande remisebuurtje zul len woningen gebouwd worden. Dit is indertijd mogelijk gemaakt door een „op schuiving" in de richting van de Zijlwate ring van het bouwterrein voor het St. Adelbertcollege. De huur- c.q. koopprijzen van de nieuw te bouwen woningen zullen later worden bekend gemaakt. Het plan tot grondver- koop aan de woningbouwvereniging is eerst voorgelegd aan de commissie Tech nische Diensten. Aanzienlijke chade bij erkeersonge- allen LPHEN AAN DEN RIJN - i het afgelopen weekeinde zijn i Alphen een groot aantal on- ffl (lukken gebeurd. De 6-jarige eendert Boots uit Alphen liep otseling de rijbaan van de ►ngkindt Coninckstraat op en erd gegrepen door een passe nde auto bestuurd door de ■-jarige Alphenaar J. L. Het ind liep een hersenschudding en auto, bestuurd door de 43- rige mevrouw C. v.d. P. K., iakte door nog onbekende oor- tak van de Herenweg af. De ito kwam met een klap tegen ;n boom tot stilstand en werd ïe' taal vernield. De auto is voor °k :n technisch onderzoek naar en it politiebureau gebracht m- p de T-kruising W. de Zwijger- an-Ambonstraat, werd de 16- "e irige H. v. H. uit Alphen ge diept door een personenwagen, as egtuurd door de 27-jarige C. H. -)e it Alphen. De bromfietsbe- )r* uurder wilde vanuit de Am- mstraat links af de W. de wijgerlaan inrijden. Vermoe- n; elijk heeft hij de auto niet a' pgemerkt. Via de motorkap be- ie indde het slachtoffer in de "e erm. Met ernstig hoofdletsel is 'ij vervoerd naar het Rijnoord- of ekenhuis. Zaterdagavond was iet ;t slachtoffer nog niet bij ken en s geweest. De politie zoekt ge- ;le» jgen van het ongeluk dat vrij- ht. igavond omstreeks tien voor »n is gebeurd, tig p het verkeersplein Gouwsluis ;n- irleende de uit Bergschenhoek an komstige 43-jarige mevrouw de m.Z. met haar auto geen ïn. lorrang aan een personenauto, >te 'stuurd door de 43-jarige Alp- 'ar «naar H. H. S. De materiële rp hade was aanzienlijk. p de Veldbloemweg, botste de ^stuurder van een motor, de ^^-jarige D. M. K. uit Oegst- est, tegen de zijkant van een ito, bestuurd door de 21-jarige (phenaar J. T., die uit de Pink- rbloemweg kwam en de mo- ijder geen voorrang verleen- De duopassagiere, de 17-jari- C. J. T. uit Sassenheim sloeg de botsing van de motor af kreeg een pedaal in haar :hterkuit. Ze werd per ambu- hce naar het Rijnoordzieken- |is vervoerd. De bestuurder m de auto, die onder invloed in alcohol was, werd door de ilitie meegenomen naar het ireau. De motor was na de inrijding geheel vernield, p de kruising Irenelaan-Prins ernhardlaan botsten twee au- 's tegen elkaar. De 40-jarige F. uit Leiden reed met zeer hoge lelheid richting W. de Zwijger- an de Prins Bernhardlaan 'er en verleende geen voor- ing aan de 47-jarige J. A. D., ie richting Albert Schweitzer- rug reed. De Leidenaar die ider invloed van alchohol ver eerde, kwam via een ANWB- )rd tot stilstand tegen een ►om. Nadat in het ziekenhuis ijnoord een hoofdwond was irbonden werd hij naar het I Jlitiebureau overgebracht f13*" hem een bloedproef werd ||Éjgenomen. 65-jarige Alphense C. P. ^■eft haar enkel gebroken. Bij Het station, tussen het perron en Hm rijwielstalling, viel ze van een ^%p. Ze werd naar het Rij- 'ordziekenhuisvervoerd. ;n veehouder uit Aarlander- en heeft aangifte gedaan van rnieling aan zijn melkmachi- De deksel van de pomp ïrd weggenomen terwijl het iereservoir werd voorzien van iige liters water. De schade ;n >rdt getaxeerd op 200,—. oor bijna een >n aan :hilderijen gestolen ^j^SSENHEIM Uit een wo- ig aan de Vinkenlaan zijn' nderdagavond vier schilderij- met een gezamenlijke waar van bijna vijfentachtig dui- nd gulden gestolen. De dieven ramen binnen via de achter- ur, waarschijnlijk met een lo- r. De bewoners waren op het ament van de inbraak afwe- Twee van de gestolen schil- rijen zijn Cornelis Springer T andere twee van Van Rijn. j stellen alle Leidse stadsge- ^^hten voor. Fancy Fair Rijpwetering drukbezocht RIJPWETERING De vereni gingen in Rijpwetering kunnen weer tevreden zijn. De grote fancy-fair die het afgelopen weekeinde in het Dorpshuis werd gehouden, bracht alleen zaterdag al 2500,- meer op dan vorig jaar. Ook zondag was het de gehele dag erg druk in het Dorpshuis. De verenigingen kunnen in ie der geval verzekerd zijn van een jaar gratis onderkomen in het Dorpshuis. De uiteindelijke net to-opbrengst van de fancy fair en de uitslagen worden nog be kend gemaakt. Het Rad van Avontuur trok, zoals gewoonlijk weer veel publiek. Wassenaar De Kulturele Kern Wassenaar heeft enige tijd geleden een brief aan de gemeenteraad geschreven met kritische opmerkingen over de nieuwe wijze van ophalen van huisvuil, namelijk met behulp van containers. De KKW wil zich niet uitspreken over de motieven, die het gemeentebe stuur gehad heeft om tot dit nieuwe systeem over te gaan namelijk dat het sociaal niet langer verantwoord is mensen te belasten met het zware werk van het ophalen van het huis vuil en het personeelsprobleem. Wel zegt het KKW-bestuur zich erover te verbazen dat met het stijgen van de tarieven de dienstverlening evenredig ver mindert. Het bestuur wijst dan op een aantal bezwaren tegen het nieuwe systeem, zoals over last voor de direkt omwonen den, stankhinder bij warm weer, het naast de containers plaatsen van afval, de aantrek kingskracht die de containers uitoefenen op kinderen en het ontsierende effect van de con tainers. Het KKW-bestuur is van mening dat bij een dergelijke ingrijpen de verandering niet alleen de buurtbewoners, maar ook ande re instanties, zoals de Kulturele Kern, de buurtverenigingen en het Welzijnscontact hadden moeten worden geraadpleegd. In een nota over deze aangele genheid, die eerst door de com missie Technische diensten zal worden behandeld en daarna aan de gemeenteraad zal wor den voorgelegd zeggen burge meester en wethouders, dat het plaatsen van containers begon nen is als een proef in het mid dengedeelte van het Van Pola- nenpark. Na de proefperiode zijn de betrokkenen geenque- teerd. Op grond van de gunstige uitslag van die enquete is het containersysteem in de loop der tijd uitgebreid tot daarvoor geëigende buurten, waar zich binnenterreinen bevinden. Uite raard heeft elk systeem voor- en nadelen. Een groot voordeel is ongetwijfeld, dat de gebruikers op elk gewenst moment het huisvuil en klein tuinvuil in de containers kunnen deponeren. Bovendien wordt de straat niet langer tweemaal per week ont sierd door emmers of plastic zakken. De dienstverlening van de reini gingsdienst is de laatste jaren zeker niet verminderd, aldus burgemeester en wethouders. Te denken valt hierbij aan het 2 maal per maand gratis opha len van grof vuil en de openstel ling van de stortplaats aan de Hogeboomseweg op zaterdagen van 11 tot 16 uur. Koudekerker verbrand in auto LISSE/ALPHEN/WASSENAAR Het carnaval voor gehandicapten, dat afgelopen zaterdag in de grote CNB-hal aan de Grevelingenstraat werd gehouden heeft veel feestvierdertjes getrokken. Ongeveer vijftienhonderd gehandicapten hebben zich opperbest vermaakt. Uitgedost in de meest originele kleding vormden zij binnen de kortste keren één hossende massa. De voorzitter van de stichting sport en recreatie gehandicapten Bollenstreek, de heer Roks, ontving een uitgeklopte koperen plaat, voorstellende een pomp uit handen van de prins van carnavalsver eniging de Oude Pomp. Het tableau zal een plaats je krijgen aan een der wanden van het vereni gingsgebouw „De Zevenspong." Met veel tam-tam en onder grote belangstelling werd zaterdagavond in de grote zaal van het parkrestaurant „Avifauna" de nieuwe prins Cas- car de 13de van de Alphense carnavalsvereniging „De Cascarvieten" geïnstalleerd. De prins, W. Schens, werd met zijn page, de 17-jarige Anneke Kroep in een watertoren binnengedragen. Direkt na de officiële intocht werd de „oude" prins met zijn page in een oldtimer afgevoerd. Carnavalsvereniging „De Deylknotsen" in Wasse naar heeft zaterdagavond afscheid genomen van Corrie Paardekooper, die een jaar lang Prins Theo vergezeld heeft als prinses Bea V. De nieuwe» prinses is mevrouw Charlotte Post. Het feest van zaterdagavond stond in het teken van de verjaar dag van prinses Beatrix. Het bestuur van de Oranjevereniging ontving een jubileummedaille van „De Deylknotsen." ALPHEN AAN DEN RIJN - De 31-jarige R. G. Oppelaar uit Koudekerk aan de Rijn is don derdag dodelijk verongelukt. Het slachtoffer reed met zijn Opel op de Nieuwkoopseweg richting Aarlanderveen, toen hij in een bocht verrast werd door het gladde wegdek. De auto raakte in een slip, kwam in botsing met een tegemoetko mende Mercedes en belandde in de sloot. De benzinetank van de Opel scheurde door de botsing open, waardoor beide auto's vlam vatten. De Opel stond direkt in lichte laaie. Omstanders konden daar door geen hulp verlenen. Ook de toegesnelde politie en brand weer moesten lijdzaam toezien hoe de Opel met het slachtoffer geheel uitbrandde. Het slachtof fer was gehuwd. De inzittenden van de Mercedes, de 32-jarige C. J. Z. en de 52-jarige L. H. beiden afkomstig uit Nieuwveen, wer den licht gewond. Ze slaagden er in uit de auto te komen en hun brandende kleding te do ven. Getuigen van het ongeluk worden verzocht contact op te nemen met de Alphense politie onder telefoonnummer 01720—93945. Vooral met de be stuurder van een vrachtauto die in de buurt van het ongeluk is gestopt wil de politie gaarne in kontakt komen. Een grote, slanke hele liter beker vol met smeuig-smakelijke magere yoghurt met aardbeien van menken-landbouw. Deze nieuwe, extra grote maat N U TIJDELIJK voor een extra klein prijsje van LQfrvoor Voor echte yoghurt-liefhebbers een forse meevaller! ,,Tourmelein" trok volle zaal LISSERBROEK Jeugdtoneel gezelschap „Tourmelein" heeft het afgelopen weekeinde weer twee succesvolle uitvoeringen gegeven. Zowel vrijdag als za- I terdag was de Meerkoet tot de laatste plaats bezet. 1 Opgevoerd werd de klucht „Het Baardpoeder", een creatie van de heer Van der Heijden en Tempelaar. Ster van de uitvoe- I ringen was Ted van der Ham, als tandarts Prikwortel. De overige spelers en speelsters de den overigens nauwelijks voor hem onder. Han van der Klauw als Bakker Sakspier zorgde voor de ^komische noot in de klucht. Ook moeder Hechtmeij- er, gespeeld door Ana Ley, riep de nodige hilariteit op, omdat zij bijna het hele stuk met een baard moest rondlopen. Dit was haar straf voor haar nieuwsgie righeid. Het stuk stond onder regie van Hanna van Leeuwen. VOORSCHOTEN Het ama teurtoneel in Voorschoten komt weer tot leven. De toneelgroep j Voorschoten kwam de liefheb bers zaterdagavond verrassen met een programma bestaande uit een viertal éénakters, waar- door vrijwel alle leden de kan»? - kregen om hun hobby ook wer- ikelijk op de planken te kunnen I botvieren. Vier korte toneelstukjes zeer ge- I varieerd van inhoud. De start was „impromptu" van Ted Mo- j sel. Een modern toneelspel en eigenlijk ongeschikt voor ama- teurs en niet gespecialiseerde 1 toneelbezoekers. De hierin uit- 1 gebeelde onvrede van de ak- teurs kwam niet fel genoeg over naar de zaal. Een klucht van •I Hella Haasse „Hoe de schout i zichzelf aan de schandpaal bracht" viel beter, maar het goe- i de werk kwam na de pauze. Louw van Eekeren en Irene Utermark zetten een tragedie van een Canadese houthakker. rrins cascar XIII doet zijn jntrede. die door omstandigheden fa- brieksarbieder moest worden zeer geloofwaardig voor het voetlicht „Een zonnige morgen" was de laatste en tevens het best uitgevoerde korte blijspel met de „oude rotten". Babs van Wee- nen en Thijs van Toorn, die tevens de totale regie voerden. De toneeleroeD Voorschoten is er nog niet maar toonde duide lijk dat het amateurtoneel nog zeker een funktie kan hebben in het uitgaansleven van de moder ne mens, die bereid is de telvisie te verruilen voor levend toneel. Eind van de week verzorgt de toneelgroep een uitvoering in Rijswijk. JOOP PEETERS Wassenaar Met een waarde^ rende toespraak voor de activi teiten van „Ars et Studium" heeft wethouder A. J. M. van der Klaauw zaterdagmiddag het eigen atelier geopend, dat deze vereniging van amateur- beeldende kunstenaars heeft kunnen huren in het gebouw van de kleuterschool in de Kerkstraat. Voorzitter Fred Klaassen sprak een inleidend woord, waarin hij een applausje van de vele be langstellenden vroeg voor die leden, die in de afgelopen we ken van een kaal klasselokaal, dat 10 jaar leeg heeft gestaan, een bruikbaar atelier hebben gemaakt Er is voldoende ruim te om te werken, er is ruimte om na afloop de spullen op te bergen en er is een gezellige bar voor de verzorging van de in wendige mens. De heer Van der Klaauw bracht de subsidieregeling voor ama teuristische kunstbeoefening ter sprake, die op het ogenblik wordt aangepast. Als deze rege ling door de raad wordt goedge keurd zal ook „Ars et Studium" daarvan kunnen profiteren.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 5