AKC in eigen huis Scylla laat zege opnieuw liggen Ellen Hoogeboom(LZ '86) succesvol in Speedo-strijd De Danaiden verslaat Zijl/LGB breidt voorsprong uit SPORTTRIBUNE VAK/Lisc, Liss? en BVO winnév „LKVDe Spartaan steunpilaar van krachtsportbond" Van onze kortbalmedewerker LEIDEN De Danaïden heeft In Almelo wel enigszins voor een verrassing gezorgd door AKC In eigen huls met 1716 te verslaan. Grote man in deze wedstrijd was zonder enige twijfel Aad van Nlerop die met maar liefst acht treffers een groot aandeel had in de Leldse zege. Ook Fides Pacta en De Algemene deden het niet slecht. Fides hield Sperwers op 10—10 en De Algemene liet Swlft niet verder komen dan 11—11. Danaiden-AKC 17-16 Een fanatiek Almeloos publiek kon toch niet voorkomen dat haar ploeg met 17—16 de boot inging. Het ging aanvankelijk zeer goed met AKC. De Almeloërs liepen in eerste instantie zelfs uit naar 7—1, maar nog voor rust corrigeerde de Danaiden vakkundig. Na rust kwa men beide ploegen dicht bij el kaar, waardoor het een spannende aangelegenheid werd. De Danai den had echter op het juiste ogen blik de meeste routine in de ploeg waardoor enigé minuten voor tijd de zege kon worden veilig gesteld. Aad van Nierop was zoals gezegd met acht treffers de grote man bij de Danaiden, maar dat neemt niet weg dat de gehele ploeg bijzonder goed speelde. De overige treffers kwamen voor rekening van Fred van Duin (4x) Cees Christiaanse De Algemene-Swift De Algemene en Swift hebben het publiek een uiterst aantrekkelijke en spannende microkorfbalwed- strijd voorgeschoteld. Beide ploe gen wogen in deze enerverende partij goed tegen elkaar op. De uiteindelijke puntendeling was dan ook de enige juiste uitslag. De Algemene moest vlak voor tijd ech ter nog wel een 11—10 achter stand wegwerken, nadat het hal verwege de tweede helft nog met 6—6 had voorgestaan. De treffers van de Algemene werden gescoord door Ruud van Vliet (3x), Aad Rusman (2x), Wim van Vliet (2x), Hen Rusman (2x) en Truus van Vliet. Fides Pacta-Sperwers 10-10 Fides Pacta heeft in het duel tegen het Rotterdamse Sperwers de be ste winstkansen gehad. Vlak voor tijd stond Fides nog met 10—8' voor, maar spelbevriezing bracht tenslotte toch nog een 10—10 eindstand op het scorebord. De Fides-treffers kwamen voor reke ning van Jan Heinrichs (3x) Dick Onderwater (2x), Hennie Brakel (4x) en Joke Noorden/liet. Zuiderkwartier—TOP 8-6 Zuiderkwartier heeft ervaren dat streekderby's altijd moeilijke aan gelegenheden zijn. Het Sassen- heimse TOP, dat in de onderste regionen huisvestte was er op ge brand om toch minstens een punt in de wacht te slepen. Het werden er tenslotte zelfs twee. Na een gelijkopgaande strijd konden de Sassenheimers aan het langste eind trekken door een iets gelukki ger schotTHet is voor Zuiderkwar tier nu wel degelijk zaak de wed strijd tegen Ready te winnen wil het nog aanspraak maken op het kampioenschap. Misschien kan TOP Zuiderkwartier daarbij ook nog wel helpen door het komende weekeinde datzelfde Ready te ver slaan. De doelpunten werden als volgt voor Zuiderkwartier geno- (Van onze tafeltennlsmede- werker) LEIDEN - Scylla heeft te- gen 't Hooge Huys ver zuimd te winnen. Rob van der Zeeuw en Joly Sojlnu bleken niet in staat de kroon op het sterke spel van Gerard Bakker te zet ten. Bij het damesteam van Avanti gebeurde tegen Delta Lloyd iets soortge lijks: Bettine Vriesekoop kon niet op voldoende steun van haar teamgeno ten rekenen: een 73 ne derlaag was het gevolg. Scylla heeft evenals verleden week niet eruit gehaald wat er in zat: Gerard Bakker speelde vooral te gen de Engelsman Barnes een fantastische wedstrijd en won deze partij met 21—9 in de derde game. De ex-international speelde als in zijn beste dagen. Hij wees ook Habes en Van Klooster terug Bo vendien won hij samen met Rob van der Zeeuw het dubbelspel zo dat vier van de vijf punten min of meer op zijn naam kunnen worden geschreven. Rob van der Zeeuw klopte slechts Habes en liet tegen Van Klooster de winst liggen. Joly Sojinu, die eerder tegen Habes en Barnes het onderspit had gedol ven, verloor bij de stand 5—4 voor Scylla, om het drama compleet te maken, van Van Klooster met 19—21 in de 3e game. Scylla 2 versloeg SKF moeiteloos met 8—2. In het verleden hadden Scylla-teams nogal eens verloren van SKF en deze wedstrijd werd als een strafexpeditie beschouwd. Theo Bakker en Karei van Schie bleven ongeslagen, terwijl Rob Re geer slechts eenmaal verloor. In de promotie-hoofdklasse klopte een met Ed Fallaux herboren DO- COS het Noordwijkse TOV met 9—1. Jacques van Veen kon tegen zijn oude ploeg niet tot winst ko men. Slechts Rudi van Alkemade kwam éénmaal tot winst en wel tegen Gerard van der Klauw, die overigens goed speelde. Ed Fal laux en Ed van den Berg wezen al hun tegenstanders met groot gemak terug. Mizu SCO moest in Haarlem tegen Polec Engineering een 64 neder laag incasseren. Ferdinand Thung speelde voortreffelijk en won twee maal, o.a. van Prorok en samen met Kuiper, die éénmaal zegevier de, ook het dubbelspel. Jaap Polak zag enige keren een voorsprong ingehaald en verloor drie partijen. Scylla 3 verloor bij Radio Mole naar zeer teleurstellend met 64, omdat Fred van der Zeeuw en Frits Kantebeen slechts éénmaal won nen, terwijl Bert van Schie 1ot twee overwinningen kwam. Avanti had geen moeite met ATAC. Theo Louwes, Peter de Groot en Peter Groot wonnen met 10—0! Bij de overgangsklassers kwamen De Treffers niet verder dan 5—5 tegen Diveto. Jacques van Ruiten speelde wederom nog niet zo sterk, en won tweemaal evenals Van der Zwet. Koos van Beek zorgde voor het vijfde punt. Het zelfde resultaat bereikte DOCOS 2 tegen Evro Salamanders 2: 5—5. L'Ami en Bracké kwamen tot twee winstpartijen. Jan van der Zalm stelde met één gewonnen partij iets teleur. Ook Scylla 4 en Delta Lloyd 3 deelden de punten. Joost Mentink (2) en Rini Hansen (3) scoorden voor Scylla, terwijl Joost de Wek ker op nul bleef staan. Avanti 2 klopte Wibats 3 fraai met 82. Jan van Wetten en Leon van der Werfl bleven ongeslagen. Steenbergen moest twee nederlagen incasseren. Bij de promotie-overgangsklassers wonnen Steeds Vooruit en Mizu SCO 2 beide met 10—0; bij Steeds Vooruit 1 was Vriendenschaar 2 het slachtoffer van Haasnoot, Sik- king en Turk, terwijl 't Hooge Huys 2 kansloos was tegen Verkerk, Reitsma en Van Nes. DOCOS 3 verloor kansloos var Iduna: 9—1. Peter Rodenburg red de de eer voor DOCOS. Dames Avanti is er in Amsterdam niet in geslaagd Delta Lloyd werkelijk in moeilijkheden te brengen. Bettine Vriesekoop was weliswaar onge naakbaar en bleef ongeslagen, maar Brigitte Kooter en Annemieke Smits verloren al hun partijen kan sloos. Delta Lloyd won dan ook met 7—3, omdat Judy Williams en Connie en Annemieke van Moorst allen tweemaal zegevierden, terwijl ook het dubbelspel een Amster damse aangelegenheid was. Hoofdklasser Avanti 2 versloeg heel fraai Irene 2 met 8—2. Lies- beth Smits en Mirjam van Poel bleven ongeslagen, terwijl Wilma Kooter éénmaal won. Scylla kon het bij Tempo Team niet bolwerken en verloor met 8—2. Sandra de Kruiff en Marjan Zoetemelk wonnen ieder éénmaal, maar Sandra de Kruiff had naast de zege op Aukje Colthoff ook tegen Marjan van der Vliet goede winstkansen. Tweemaal zag zij een 19—16 voorsprong verloren gaan. Van onze zwemmedewerker LEIDEN Het afgelopen weekeinde werden in 14 zwembaden in Nederland weer de Speedo-zwemwedstrij- den gehouden. Bij deze wedstrijden komen de deelne mers uitsluitend aan de start met meisjes die in hetzelf de jaar geboren zijn en staat, verdeeld over vier wedstrij den, elke zwemslag éénmaal op het programma. De tien snelsten van Nederland zullen elkaar dan op 19 en 20 maart in Rotterdam ontmoeten in een landelijke finale. Voor Kring Gouwe Rijnstreek was tijdens deze wedstrijden vond zaterdagmiddag in zwem bad De Zijl de tweede ontmoe ting plaats, ruim 170 meisjes en jongens geboren in de ja ren 1964 t/m 1969 kwamen hier aan de start in een poging eich te plaatsen voor de finale. Ellen Hoogeboom van LZ '86 zeer succesvol op de 100 me ter schoolslag voor meisjes ge boren in 1964. Haar tijd 1.22.4 was goed voor een eerste plaats en leverde haar tevens een nieutfc record voor Kring Gouwe Rijnstreek op. Inge Veen van AZC eindigde met 1.26.6 op de tweede plaats. Andrea Grim van De Zijl/LGB werd op de 100 meter rugslag voor meisjes geboren in 1967 winnares met de goede tijd van 1.38.0. Monique Roels van AZC finishte met 1.39.3 als tweede. Ook Gijsbert v.d. Leden van BZ&PC leverde een uitsteken de prestatie door de 100 meter vlinderslag te winnen in de zeer goede tijd van 1.31.5, zijn voorsprong op clubgenoot Pe ter Sterk die tweede werd was 13,2 seconden. Overige uitslagen: Schoolslag meisjes 1966: 1. Annemarie de Bruin (Zijl/LGB) 1.34.0, 2. Ma rian Rood (HZV) 1.37.9; Vrije slag jongens 1966: 1. Erik Rie ken (AZC) 1.12.0, 2. Robert Verheul (AZC) 1.12.8; Rugslag meisjes 1965: 1. Patricia van Walderveen (Zijl/LGB) 1.19.1, 2. Kitty Wiegmans (Donk) 1.23.0; Vlinderslag jongens 1965: 1. Wilco van der Zeeuw (LZ '86) 1.18.8, 2. Marc van Belkum (De Zijl/LGB) 1.23.7; Vrije slag voor jongens 1964: 1. Carlo van .Zwol (BZ&PC) 1.05.7, 2. Ewoud van Winsen (AZC) 1.07.4. Basketbal (Van onze basketbalmecf werker) vl LEIDEN Terwijl de eretn visie een weekend vriJRi had (waarom moest er i" genlijk woensdag een vit! ledig programma word,, afgewerkt?) draalde Vn competitie in de tweet i divisie gewoon door. r VAK/Lisc had weinig pk blemen met Smit Slikk^1) veer. Toch was coach Rul( van Eyck niet helemaal V. vreden, omdat zijn jongao in de tweede helft (ri— 4017) gingen lopen ,,di_ len". Slechts John RaE bleef zich volledig inzettet De beloning kwam in i vorm van topscorer van i wedstrijd met 27 punte VAK won met 7045. LEIDSE COURANT PAGINAi (Van onze zwemmedewerker) LEIDEN In het kader van de nationale B-zwemcompetltle heeft de zwem8electie van De ZIJI/LGB het dit weekeinde voor de vierde en laatste maal moeten opnemen tegen De Devel uit ZwIJndrecht. Vooral de Jongens/herenploeg slaagde er In de puntenvoor- sprong uit de eerder gehouden ontmoetingen verder uit te brei den, waardoor de stand op de nationale ranglijst kon worden be houden en mogelijk kon worden verbeterd. Bij de 400 meter wisselslag was het Edward Maasdijk die weer voor een uitstekende prestatie zorgde: met 5.03.3 was hij veruit de snelste in dit gezelschap en kwam hij bovendien duidelijk onder de voor deelname aan de nationale aspi ranten-winterkampioenschappen gestelde limiet. Ook op de 100 meter vrije slag was Edward Maas dijk duidelijk de snelste, met 57,4 eindigde hij vóór Frido v.d. Meer van De Devel die 1.02.8 op de klokken bracht. Bij de heren nam De Zijl/LGB eveneens ruime afstand van De Devel op de 4 x 100 meter vrije slag estafette: met 3.55.6 vestigde de Leidse ploeg bovendien een nieuw record voor Kring Gouwe Rijnstreek, een verbetering van 0,4 seconden. De Devel liet hier 4.10.3 noteren. Bij de dames kwam op de 200 meter vrije slag Lilian van Westen tot een uitstekende 2.16.8, Ria Hassefras van De Zijl/LGB liet hier 2.17.8 noteren terwijl Renate Campfens van De Devel 2.23.5 liet afdrukken. De 100 meter vlinder slag voor meisjes onder 14 jaar werd met ruime voorsprong ge wonnen door Karen van Tol van De Zijl/LGB, die voor deze afstand 1.16.0 nodig had. Joke Santbergen van De Devel en clubgenote Karin Troost kwamen hier tot 1.19.1 en 1.22.8. De 100 meter rugslag voor meisjes onder 12 jaar was een compleet Zijl/LGB succes, de drie ereplaat sen waren voor Patricia van Wal derveen (1.20.3), Renèé Dijkshoorn (1.25.3) en Annemarie de Bruin (1.27.0). De 4 x 100 meter wissel slagestafette tenslotte werd ge wonnen door De Devel, die 4.53.9 nodig had en daarmee op ruim 10 seconden vóór De Zijl/LGB eindig- Ie. Ook Lisse kwam tot een zege. was verloren van Racing Agon, conditioneel erg sterk is en e hele wedstrijd een Press kan s| len. Lisse had steeds de leidi (47—32 bij rust) en stond die r meer af. Zeven punten was I verschil vijf minuten voor I einde, maar Agon kwam niet di< terbij: 96—84. Van Litzenburg (2 De Bruin (24) en Broekhof (I waren de topscorers. BVO speelde tegen ROS Fort een gelijkopgaande wedstrijd. B' kwam een paar keer voor. m« moest die voorsprong dan pron weer inleveren. 4039 vlak vc rust en dan toch weer 46— halverwege. Kort voor het ein precies hetzelfde: 76—77 en c de Alphense eindsprint: 88— Verschuren scoorde 30 punten Ross 20. VAK/Lisc heeft contact opgei men met de Amerikaanse cl Buffalo Stars. Deze ploeg wil n Pasen naar Europa komen. LI denkt aan een toernooi, maar zichzelf danig moeten versterk" omdat Buffalo ongeveer de krai 1 heeft van KINZO. Luba was de enige tweede-divis i nist, die niet tot een overwinni kon komen. De Leidenaren vei ren zondagavond in de Utrech Catherijne-hal met 8477 van M land. In de eerste helft liep het Luba niet zo best getuige 43—32 ruststand. Het tweede d van de wedstrijd verliep beter vi Luba: de ploeg kwam in de tier minuut gelijk: 6363. De sti ging lange tijd gelijk op maar press-verdediging leverde in slotfase niet het gewenste res taat: 84—77. LEIDEN „LKV De Spartaan is de steunpi laar van de Nederlandse Krachtsportbond". Deze lovende woorden sprak Piet van der Kruk namens het hoofdbestuur van de krachtsportbond zaterdagmiddag tijdens de druk bezochte receptie van het jubilerende LKV De Spartaan. „De propaganda voor het gewichtheffen door uw vereniging straalt tot ver buiten Leiden uit. En gezien de jeugdige leeftijd van uw bestuursleden ben ik ervan overtuigd dat die propaganda nog lange tijd zal voort duren", zei Van der Kruk. Soortgelijke lofui tingen mocht het bestuur van het 25-jarige LKV De Spartaan ook in ontvangst nemen van vertegenwoordigers van aartsrivaal Her cules uit Dordrecht en andere Leidse sport verenigingen waaronder UVS en Swift. De rij van sprekers werd geopend door wethou der van sportzaken Tesselaar (na lange tijd weer eens getooid met een stropdas) en wered na anderhalf uur gesloten door Ton Menken. De heer Thomas Brandt, coach en erelid van Wethouder van sportzaken Tesselaar feliciteert LKV De Spartaan-voorzitter Mat Anneeze met het vijfentwintig-jarig jubileum. LKV De Spartaan, nam van deze feestelijke gelegenheid gebruik om vijftien leden van zijn vereniging de medaille van verdienste op te spelden. De. medaille van verdienste van de eerste graad viel ten deel aan Fred Marijt, Arie Swagers, Siem Brandt, Willem Turenhout, Willem van der Waals, Sam Hols- wilder, Mat Annpeze, Koos Devilé, Nico Faas en Hans Zierikzee. Herman Filippo, Theo Sanders, Dirk van 't Riet, Siem Stokkel en Thomas Brandt ontvingen het medaille van verdienste van de tweede graad. teerd. Dirk Jan de Kreek wist drie maal te scoren. De overige Zuider- kwartier-trefers werden door Dick Derksen (2x), Ineke de Hertog, Christa Meslaar en Joep van Dam gescoord. Voor TOP scoorden Kees Zuur mond (2x), Rob Meijer (2x), Wilma Kühn, Annemieke Keuning, Ilse Westerbeek, Ineke Westerbeek en Dirk Meijer. KNS-AD0 7-7 KNS en ADO hebben elkaar tijdens de gehele wedstrijd goed in even wicht gehouden. Dr kon dan ook uiteindelijk moeilijk iets anders op het scorebord te komen staan dan de 7—7 stand. Het was wel een goede en spannende wedstrijd met Yvonne van der Linden als grote animator bij KNS. Zij nam de eer ste drie doelpunten voor haar re kening. De overige KNS-treffers kwamen op naam van Ruud Stei ger, Charles Steiger, Hans Klutz en Peter Zitman. MeervogelsFiks 8-6 Fiks heeft het tegen lijstaanvoerder Meervogels beslist niet slecht ge daan. De uiteindelijke 8—6 over winning voor de Zoetermeerders kan zelfs wel geflatteerd worden genoemd. De Fiks-doelpunten kwamen voor rekening van Dirk Jan Elsenga (3x), Rob Nanhebel (2x) en Reinetta Anholts. Crescendo-Dubbel Zes 13-14 Crescendo heeft in Dubbel Zes een erg gemakkelijke tegenstander ge had. Crescendo liep al voor rust uit naar een 7—1 voorsprong, waarna het uiteindelijk 134 werd. De doelpunten van Crescendo kwamen van Louis Kok (5x), John Huigsloot (5x), Benno Baak (2x) en Ria Baak. Ons Eiland-Vitesse 8-5 Ons Eiland was in haar strijd tegen Vitesse veruit de beste ploeg. Het was dan ook niet verwonderlijk dat men al bij rust een 5—2 voor sprong genomen had. Na rust kon deze voorsprong op vrij eenvoudi ge wijze worden geconsolideerd. De doelpunten werden gemaakt door Nan Degenaars (2x), Juriaan Arnoldus (2x), Olga Soedan (2x), Piet Beekman en Huib Hasselbach. Jan Heinrichs opent de score voor Fides Pacta.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 18