Vlekkie's laatste kans lUitwisselingsconcert in Petrus Banden PPR vindt decentralisatie welzijnswerk hard nodig Cxcbagj vuuiOB! kanXoót. f hond zoekt: huis VOX LAETA" ONTVANGT KOOR UIT RAAMSDONK _197 ITERDAG 29 JANUARI 1977 LEIDSE COURANT PAGINA 5 Wekelijks verschijnt in de Leidse Courant de rubriek „Hond zoekt huis". In deze rubriek wordt een hond beschreven die in het asiel verblijft om daar een zekere dood tegemoet te gaan-...tenzij het dier een goed tehuis vindt. De m de rubriek beschreven honden zijn alle door hondenbezitters naar het asiel gebracht. Om uiteenlopende redenen, vaak begrijpelijk maar soms ook volslagen onzinnig. De in „hond zoekt huis" beschre ven dieren zijn alle goed gezond, hebben een wormkuur onder gaan en zijn volledig ingeënt. Tegen betaling van ca. 60 gulden ten bate van zwerfdieren zijn ze af te halen. Adres: Nieuw Leids Dierenasiel, Besjeslaan 6b, Leiden. Tel.: 131670. Geopend di. t/m vr. 10.00-12.00 en 14.00-17.00 uur. Zaterdag van 10.00-12.00 en 14.00-16.00 uur. Zondag en maandag gesloten. Vlekkie heeft een lastige tijd achter de rug. Jarenlang heeft ze een goed thuis gehad bij haar baas en bazin aan de Rijnkade in Leiden. Alles ging goed, tot op het moment dat haar baas ziek werd. Vlekkie kwam aandacht te kort en werd daardoor nogal onrustig. Haar gedrag werkte averechts op de genezing van haar baas en toen Vlekkie ook nog een nest jongen kreeg waarover vorige week in deze rubriek werd ge schreven, werd het haar baas allemaal te veel en moest Vlekkie, met haar jon gen, naar het asiel. Haar kinderen zijn inmiddels alle drie onder dak. Eén zit in Leiden, éen in Hazerswoude en de derde in Leiderdorp. Alle drie zijn ze opgenomen in een gezin met kinderen en vermaken zich kostelijk. Alleen hun moeder dreigt tussen de wal en het schip te geraken, want voor haar blijkt moeilijk een nieuw thuis te vinden te zijn. Daarom is dit Vlekkie's laatste kans.... De omstandigheden zijn tegen haar. Ze is meer dan zes jaar oud en op het eerste gezicht hypernerveus. Als ze in haar hok zit, is ze bang van iedereen en kruipt met de staart tussen de poten weg. Als ze echter uit haar hok wordt gelaten, komt er een heel andere hond te voorschijn. Vlekkie is dan vrolijk, speels en springt op iedere stoel die in haar buurt staat, of er nou iemand op zit of niet. Mensen schuw is ze dus zeker niet, ondanks het feit dat er, vooral in de laatste periode thuis, nogal eens niet al te zachtzinnig met haar omgesprongen werd. Wel trekt ze zich nog wat terug, wanneer ze geaaid wordt. Maar dat is een trekje dat zonder twijfel zal verdwijnen als ze eenmaal een nieuw thuis gevonden heeft. Een grappig detail is ook dat ze haar tanden laat zien als ze tevreden is. Jam mer genoeg werkt dit op het eerste ge zicht afstotend op mensen die Vlekkie niet kennen, net zoals haar eerder ge noemde ogensphijnlijke eigenschappen. Ook de nervositeit verdwijnt als sneeuw voor de zon als ze wat langer in gezel schap van mensen vertoeft. Het is dus echt een hondje dat pas volledig tot haar recht komt als men het wat beter kent. Vlekkie is volmaakt geschikt om opgeno men te worden door een, eventueel wat ouder eehtpaar zonder kinderen. Voor Vlekkie is het uitermate belangrijk dat ze veel rust en aandacht krijgt. Het is tenslotte een al wat oudere hond en die heeft niet meer zo'n behoefte aan rennen en dollen. Zo heel veel ruimte heeft het vijfendertig centimeter hoge, zwart met bruine diertje niet nodig. Op een flat bijvoorbeeld zal ze zich zeer goed thuis voelen. Vlekkie ligt wel graag op een stoel en is dat ook altijd gewend geweest. Ze zal echter nooit wat kapot maken, dus misschien wil de toekomstige baas van Vlekkie deze eigenschap wel door de vingers zien. Trouwens, wie Vlekkie wat beter kent zal haar zelfs graag dit kleine genoegen schenken. i Vlekkie voelt zich gauw thuis ROELOFARENDSVEEN Liefhebbers van koorzang komen van avond in Roelofarendsveen volop aan hun trekken als twee grote koren in het kerkgebouw van de Petrus Banden concerteren. Het zijn het 59 leden tellende gemengd koor Voc Laeta uit Roelofa rendsveen en het uit 40 leden bestaande gemengde koor Cantate Corde uit Raamsdonk, Noord-Brabant. Beide koren zullen in dit uitwisselingsconcert een rijk geschakeerd scala van koorzang-gen res uitvoeren. luishoudster Alie .«Weg uit pastorie appe „Vox Laeta" in actie. Het organiserende Voc Laeta heeft zijn keus op Cantate Cor de laten vallen bij dit uitwisse- hngsconcert, omdat het koor uit Raamsdonk een opvallende ge lijkenis met het Roelofarends- veense koor vertoont. Bij een eerder optreden van Cantate Corde in Roelofarendsveen bleek dat de toonzetting van het koor en de repertoirekeuze gro te overeenkomsten vertoonden. Het koor uit Raamsdonk staat onder leiding van Nico Schra- ma, die m het dagelijks leven directeur is van een muziek school in Breda. Voor de pauze zal Cantate Cor de het „Ave Maria" en de „Mis- sa Brevis" uitvoeren, werken van Da Vittoria en Da Palestri- na. Beide werken zijn goede voorbeelden van het polyfone tijdperk, waarbij de zelfstandig heid van de afzonderlijke stem men centraal staat. Het „salve regina" van Poulenc is daaren tegen veel moderner getoonzet, waarbij de plotselinge harmoni sche wendingen muziek beheer sen. Werk van Benjamin Britten (a hymn to the virgin) en van kerkm uziekcomponist Andries- sen zullen ook door het koor van Nico Schrama worden ver tolkt. Het speelse, wat dromeri ge „clef des songes" van Jan Mul beëindigt het optreden van Cantate Corde. Eoeterwoude Voor de derde leer in enkele maanden wordt er morgen afscheid genomen 'an iemand van de r.k. pastorie aan de Zuidbuurtseweg. het Vertrek van pater M. v. Eijk en •ater P. Spierings gaat nu huis- ,n loudster mej. A. v. Abswoude d veg. Zij werd vorig jaar no- wember 65 jaar maar bleef, om- lat haar opvolging nog niet eregeld was. Het tekent haar rote toewijding dat zij zich 9 t/lhaar grote zorgen over maakte, nmiddels is hier echter in oorzien want met. ingang van februari a.s. neemt zuster Ag- i-iacfr*5 B'°k van de Zusters van loxmeer de huishouding van Ie pastorie over. lej. van Abswoude. in Zoeter- iude beter bekend als „Alie 'an de pastorie", kwam voor iet eerst in 1960 in aanraking nalio ^et Pastone'even Dat Was 0 Ja, n Schiedam waar professor A. Va. d. Boog, na 6" jaar verbonden zijn geweest aan het Philo- ophicum te Warmond, be- loemd werd tot deken en pas- 'P'^Oör van de Liduina-parochie. 'ij trof daar mej. Cl. Hekker in samen kwamen zij in 1963 laar Zoeterwoude toen deken Bn V d. Boog daar werd benoemd. \Daai Na diens vertrek vier jaar later, toen hij rector werd van het St Slisabeth-ziekenhuis te Leiden, bleven beide in de Zuidbuurt hul ivaar de samengevoegde paro- "urtC^'e van Sint Jans Onthoofding Tverd toevertrouwd aan de Kruisheren. Deken A. Lamot werd toen leider van het pasto rale team. Het gastvrije „Komterin" waar- nee „Alie" jarenlang de bezoe kers van de pastorie welkom heette zal men dus binnenkort niet meer horen. Het parochie bestuur stelt een ieder morgen van 12.00 tot 13.00 uur in gele genheid om persoonlijk afscheid van haar te nemen in het Don Boscohuis. LEIDEN De PPR wil dat het welzijnswerk meer wordt gedecentraliseerd. In een onlangs uitgekomen nota „Zeggenschap in welzijn" stelt het raadslid P. van Oosten een van de samenstel lers, dat thans nog te veel diensten en voorzieningen naast elkaar worden aangeboden. Met het in het leven roepen van overkoepe lende organen per wijk zou een en ander beter gecoödineerd kunnen worden, dan wanneer dit stedelijk gebeurt. Ais concrete uitgangspunten voor een dergelijk nieuw model van het welzijnswerk wordt in het rapport genoemd: 1 Grotere zeggenschap van direct betrok kenen in beleidsvoorbereiding en uitvoering, 2. Grotere samen hang en samenwerking in de1 zogenaamde eerste lijn, de wijk- voorzieningen, 3. het leggen van duidelijke verbanden tussen ba sisvoorzieningen en gespeciali- seerdë (stedelijke) voorzienin gen. Stedelijk Welzijnsgroepen Teneinde een dergelijk model van het welzijnswerk te krijgen zouden er in de verschillende wijken welzijnsgroepen moeten worden geformeerd. Deze moe ten zich gaan bezighouden met •het inventariseren van welzijns voorzieningen in de wijk en de inhoudelijke relaties tussen die wijkvoorzieningen. In een plan dienen de groepen aan te geven welke voorzieningen er in een wijk zijn en welke wensen er zijn met betrekking tot verande ringen en uitbreidingen in de wijk. De welzijnsgroepen zouden bij na volkomen autonoom moeten kunnen werken. Zij zijn slechts gebonden aan de randvoorwaar den, die door de gemeenteraad zijn gesteld. Vertegenwoordiging De PPR vindt dat in de wijkwel- zijnsgroep zowel de gebruikers van de voorzieningen als de in stellingen vertegenwoordigd moeten zijn. De groepen mogen niet meer dan twintig leden heb ben, teneinde werkzaam te blij ven. Wijkgebonden instellingen die vertegenwoordigd moeten zijn in de groepen: de club- en buurthuizen, de speeltuinvereni gingen, de peuterspeelzalen, het open be jaarden werk, het op bouwwerk, het maatschappelijk werk, de gezinsverzorging, de stichting Interkruis, de recrea tie- en sportverenigingen en de bibliotheek. Een wijk zou niet meer bewo ners dan twintigduizend en niet minder dan twaalfduizend mo gen hebben. Het maximum is gesteld om de betrokkenheid van de bewoners zoveel moge lijk te waarborgen. Het mini mum is gesteld om het draag vlak van voorzieningen zo groot ,nogelijk te houden. randvoorwaarden te voldoen. Zo zullen er voorwaarden moe- De bovenwijkse voorzieningen fen worden gesteld aan de fi- dienen te worden gecoördineerd nanciële ruimte, de instellingen door een in het leven te roepen waarover in het plan wordt ge- „Raad voor Stedelijk Welzijn", schreven, het aantal basisvoor- In deze raad zouden stedelijke vormings- en ontwikkelingsin stellingen vertegenwoordigd die nen te worden. De raad voor het stedelijk welzijn, waarin tevens twee raadsleden zitting hebben, zal worden opgedragen eèn ste delijk plan te maken waarin de samenhang en de onderlinge re laties van de stedelijke instellin gen duidelijk zijn aangegeven. Onder de voorzieningen op bo ven wij ks niveau verstaan de sa menstellers van het rapport: de activiteiten van de volksuniver siteit K O, het Leids Acade misch Kunstcentrum, Ars Ae- mula Naturae en de Open School. zieningen, het onderkennen van achterstandssituaties, de om vang van het werkgebied, de democratische gang van zaken bij het opstellen van het plan en het maken van jaarverslagen. Wijkraden De nota is geschreven in de veronderstelling dat er wijkra den in Leiden komen. Deze ra den moeten het plan, dat de welzijnsgroep maakt, allereerst goedkeuren alvorens dit aan de gemeente wordt aangeboden. Maar ook zonder dat deze er komen, kunnen de welzijnsgroe pen alvast aan de gang, aldus de PPR. Natuurlijk dienen de wijkwel-, zijnsplannen aan enkele door de gemeenteraad vast te' stellen ADVERTENTIE U vergeet de tijd als u rondkijkt in de showroom van CIEBA! Begrijpelijk, want op 750 m2 vindt u zóveel interes sant nieuws op 't gebied van kantoorinrichting, meubilair voor directiekamers, enz Daarom krijgt iedere bezoeker onze kleurige ClEBA-cata- logus mee. Om alles nóg eens op z'n gemak te bekijken en dan een weloverwogen keus te doen.- Ook u bent van maandag tot en met vrijdag tijdens de kantooruren welkom bv Willem Barentszstraat 35 .Industrieterrein "de Waard" Leiden. (071) 1490 44* „Voc Laeta" zal zijn optreden na de pauze afwisselen met het optreden van twee gitaristen, de heren Martin Ut en Joop Koek. Beiden zijn derdejaars op het conservatorium in Enschede. Ze zullen werk van Villa Lobos en een intermedio uit de opera Go- xescos vertolken. Op het programma van „Vox Laeta" staat ook een nummer van de onlangs overleden Toon Vranken. Vranken is behalve als componist ook een oude be kende van Voc Laeta omdat hij de eerste dirigent van het koor was, voor Jan van der Meer hem 20 jaar geleden opvolgde. „Vox Laeta" besluit zijn concert met zes wat luchtiger liederen. Daaronder „Weep, of mine eyes", „April is in my mistress face" en het „Mary had a baby", dat tijdens het concert dat op tweede kerstdag plaatsvond zo bij het publiek in de smaak viel. Volgens de secretaresse van het koor, mevrouw Van der Geest- Witteman, is de agenda het ko mende jaar voor Voc Laeta flink gewild. In de zomer staat een concert voor de NOS op het programma. In maart moet het koor de jubileummis van DOSR muzikaal aankleden en verder zijn er al enkele eucharistievie ringen en kerstconcerten' geno teerd. Repeteren is een wekelijkse ver plichting bij zo'n druk bezet programma. Secretaresse me vrouw Van der Geest: „Het is beslist nodig, maar het is ook reuze gezellig. De toegangsprijs voor het con cert is zes gulden. Donateurs mogen de zaal zonder betaling binnen, tèrwijl „65-plussers" en „18-minners" voor half geld naar het concert kunnen luiste ren. De kaarten zijn verkrijg baar aan de zaal en in de voor verkoop bij kapsalon Koek, Noordeinde 21, Roelofarends- Noord wijkse Protestantenbond jubileert NOORDWIJK - De afdeling Noordwijk van de Nederlandse Protestantenbond bestaat ze ventig jaar. Morgen heeft een herdenkingsdienst plaats in de aula aan de Oude Zeeweg, die door de N.P.B. als kerkgebouw wordt gebruikt. Ruim zestig jaar vond de Protestantenbond onderdak in het zaaltje van de oude Franse kostschool aan het Lindenplein. Het werd later ei gendom van de familie Medem- blik. De Protestantenbond be waart aan het historische pand je vele goede herinneringen, on der meer aan de musicus Th. Polman, die vele jaren lang de diensten opluisterde met z'n prachtig orgelspel. Hoogtepun ten in deze tijd waren de jaar lijkse kerstvieringen met de kinderen en de aktiviteiten van de jeugdgroepen bet Bosvolk en de Vrije Vogels. Een vrouwen groep organiseerde met veel succes bazaars om het werk van de afdeling te steunen. Goede herinneringen bewaart men ook aan wijlen de heer A. Dorsman, die in de oorlogsjaren de diensten leidde, toen de pre dikanten van elders Noordwijk niet konden bereiken. Een van de voorzitters van de Protes tantenbond was notaris mr. C. Punt. Thans vervult de heer J. Wassenaar deze functie.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 5