Gedeelde triomf grootste succes carriere Sosonko Ceulemans ontsnapt aan nederlagen FC Utrecht in staat van beschuldiging a Minister zegt „ja" tegen profronde Val maakt eind aan spanning NA WERPEN ROOKBOMMEN Kamervragen over betaling KNVB aan FC Barcelona Sportwereld GELLER NA TIEN UUR ZWOEGEN LANGSZIJ DE VUFDE ZEGE VAN JAN TIMMAN MET BEPERKENDE VOORWAARDEN HOFFMAN WEER BESTE KUNSTRIJDER POPEYUS GEEN „ECHTE BILJARTER" Sollicitanten afgewezen Brox blijft directeur Voetbalselectie I 1 VRIJDAG 28 JANUARI 1977 LEIDSE COURAN Scheidsrechter Cees de Bruin had al vaker last met publiek, zoals een keer bij FC Den Haag. „Zijn" wedstrijd In Utrecht ls aanleiding geweest om FC Utrecht in staat van beschuldiging te stellen. ZEIST De tuchtcommissie van de KNVB heeft de eredivi sieclub FC Utrecht in staat van beschuldiging gesteld naar aan leiding van de incidenten tij dens de afgelopen zondag ge speelde wedstrijd FC Utrecht Roda JC. Scheidsrechter De Bruin moest het duel zes minuten voor het einde onderbreken omdat er rookbommen voor het doel van Geilman (Roda JC) werden ge worpen. Johan Toonstra (Roda JC) werd voor een wedstrijd geschorst en moet een boete van 250 gulden betalen. Hij kreeg een gele kaart van De Bruin wegens het opzet telijk ten val brengen van Oo- strom. DEN HAAG De Tweede Kamerle den Patijn en mevrouw Langedijk-de Jong (beiden PvdA) hebben gisteren minister van Doorn van CRM schrif telijk gevraagd uit welke fondsen de KNVB „uitzonderlijk hoge bedragen betaalt voor een avondje voetbal". In de vragen wordt 'gedoeld op berich ten, die er melding van maakten dat de KNVB een bedrag van 90.000 betaald heeft aan de voetbalclub Bar celona om de spelers Cruyff en Nees- kens op woensdag 9 februari in Lon den te laten spelen voor het Neder lands voetbalelftal. J ritussen is bekend geworden dat de vriend schappelijke wedstrijd van Barcelona, waar voor Neeskens en Cruyff moesten worden „vrij gekocht" niet doorgaat. Toch achtte voorzitter sectie betaald voetbal Hogewoning van de KNVB de negentig mille geen weggegooid geld. „Het is helemaal met zeker, of Barcelona toch geen andere oefenwedstrijd speelt. Bovendien wegen de inkomsten uit het meespelen van de twee „Johannen" (meer publiek op Wembley) zeker op tegen de betaalde negentig mille." De Kamerleden willen ook weten welke bedra gen Nederlandse clubs ontvangen voor het beschikbaar stellen van hun spelers in het Nederlands elftal. Zij zelf menen, dat het een bedrag van duizend gulden per speler is. Ook is gevraagd welk bedrag de KNVB vorig jaar ontving van de Stichting Nationale Sport- totalisator en welke controle de bewindsman, via zijn vertegenwoordigers in het stichtingsbe stuur uitoefent op de besteding van de gelden van de sporttotalisator. Voorzitter Hogewoning: weggegooid geld. Wim Suurbier: drie we- Wim Suurbier moet cel in AMSTERDAM Ajax zal bin nenkort drie weken lang niet kunnen beschikken over Wim Suurbier. De voetballer moet boeten voor het feit, dat hij drie keer „betrapt" werd achter zijn stuur terwijl de rechter hem de 'oegdheid had ont zegd. De proi generaal van het gerechtsh in Amsterdam ver- iordeelde hem gisteren tot zes ■eken gevangenisstraf, waar van de helft voorwaardelijk met proeftijd van twee jaar een ontnam hem voor zes maanden zijn rijbewijs. Wim Suurbier er kende zijn schuld ruiterlijk. Hij dankte zijn zware straf aan de officier in .Alkmaar die in be roep was gegaan tegen een lich ter vonnis (een vqorwaardelijke straf) van de rechter aldaar. MAASTRICHT - George Kno bel, oefenmeester van de eerste- divisieclub MW, heeft gisteren zijn .contract verlengd tot 1 juli 1978. Knobel en MVV kwamen tot overeenstemming na moeiza me onderhandelingen. De ex- bondscoach had verscheidene aanbiedingen uit het buitenland. TILBURG In het Maria-zie- kenhuis te Tilburg is woensdag avond op zeventigjarige leeftijd dhr. A. Schuerman, voorzitter van voetbalvereniging Willem II overleden. STOCKHOLM - Saoedi-Arabië wil zich kandidaat stellen voor de Olympische Spelen in 1984. Daarvoor zou onder andere de Riad een stadion worden ge bouwd met een capaciteit van 80.000 plaatsen. MÜNCHEN - Gerd Muller, de -spits van Bayem München, is gisteren aan zijn rug geope reerd. Muller mag de eerste acht a tien weken nog niet voetbal len. APELDOORN Van 14 tot en met 20 februari wordt in het Engelse Torquay een jeugd ten nistoernooi gehouden om de B.P.-cup, waarvoor ook een Ne-' derlands team met Theo Gorter, Frits Don, René Boers, Leonnie van de Wildenberg, Ingrid de Jonge en Mariëtte Pakker is in geschreven. TEL AVIV De Israëlische basketbalkampioen Maccabi Tel Aviv heeft gisteren in de vijfde ronde van de finalecompetitie van het toernooi om de Europe se beker meervoudig bekerwin naar Real Madrid (Spa) met 9485 verslagen. AMSTERDAM Evenals vorig jaar zal op 5 maart een alterna tieve elfstedentocht worden ge houden in het Finse Lahti. Deze 200 kilometer lange tocht wordt gereden op het Vesi Jarvi-Meer. De volgende dag zal een lan- glaufwedstrijd op de ski plaats vinden. LEUVEN Het Nederlandse continent in de profploeg van Frisol—Gazelle—Thirion is met een Nederlander, van vijf tot zes, uitgebreid. Naast wegkam- pioen Jan Raas, Cees Priem, Theo Smit, Fedor den Hertog en stayer Fred Rompélberg is ook de 25-jarige Gerard Kamper op genomen. YAOENDE De overkoepelen de organisatie van Afrikaanse sportraden heeft gisteren in Yaoende (Kameroen) besloten om de boycot tegen Nieuw-Zeel- and op te heffen en Afrikaanse atleten toe te staan tegen Nieuw-Zeelanders uit te komen. WIJK AAN ZEE - So sonko en Gelier hebben samen het Hoogoven schaaktoernooi gewon nen. In de laatste ronde speelde Sosonko een snel le remise met Kurajica, waardoor Geiler, die na bijna tien uur spelen zijn partij tegen Nicolac won, nog met hem gelijk kon komen. Timman, die het toernooi niet zo sterk was begonnen, bereikte de derde plaats door een overwinning op Miles. Het was Timmans vijfde achtereenvolgende zege. Kurajica, die m het begin van de laatste ronde nog een kleine kans had het toernooi op zijn naam te brengen, probeerde uit alle macht zijn partij tegen So sonko te winnen. Hij koos in het Siciliaans een ongebruikelijke opbouw, kennelijk in de hoop om, al improviserend, Sosonko uit zijn evenwicht te brengen. Dat lukte niet Sosonko kreeg een stelling, waarin hij de beste kansen had. Alleen door scherp spel zou dan kunnen worden gewonnen. Onder andere om standigheden had Sosonko waarschijnlijk wel op winst ge speld, maar nu verkoos hij een remise, die hem in elk geval een gedeelde eerste plaats oplever de, boven het risico van een eventuele nederlaag. WIJK AAN ZEE De vijfde achtereenvolgende overwinning van Timman kwam als volgt tot stand: Wit: J. Timman (Nederland) Zwart: A. Miles (Engeland) 1. e2-e4, c7-c5; 2. Pgl-f3, d7-d6; 3. Pbl-c3, Pb8-c6; 4. d2-d4, c5xd4; 5. Pf3xd4, g7-g6; 6. Lfl-e2, Lf8-g7; 7. Pd4-b3, Lg7xc3; 8. b2xc3, Pg8-g6; 9. Lcl-h6, Pf6xe4; 10. Le2-f3, Pe4-f6; II. 04), Pc^e5; 12. Tfl-el, Pf6-g4; 13. Lf3xg4, Pe5xg4; 14. Lh6-g7, Th8-g8; 15. Lg7-d4, Dd8-c7; 16. Pb3-d2, Ke8-f8; 17. Pd2-e4, d6-d5; 18. Pe4-g3. e7-e5; 19. h2-h3, e5xd4; 20. h3xg4, Dc7-f4; 21. g4-g5, Lc8-eT; 22. Pg3-e2, Df4xg5; 23. Ddlxd4, Dg5-f5; 24. Dd4-b4t, Kf8-g7; 25. Pe2-d4, Dg5-f6; 26. Db4xb7, Tg8-g8; 27. Db7-c7, Tb8-c8; 28. Dc7-ea5, Tc8-s8; 29. Tal-bl, Tc8-e7; 30. Tel-e3, Ta8-e8; 31. Pd4-c6, Te7-d7; 32. Tbl-el, h7-h5; 33. Pc6-d4, Td7-e7; 34. Da5-c5, h5-h4; 35. Dc5-d6, h4-h3; 36. Dd6-g3, Te8-h8; 37. g2xh3, Th8-h5; 38. h3-h4, Df6xh4; 39. Pd4-f5t. Le6xf5; 40. Dg3xh4, Th5xh4; 41. Te3xe7, Lf5-e4; 42. f2-f3. Le4xf3; 43. Tel-fl, Th4-g4t; 44. Kgl-f2, Lf3-e4; 45. Kf2-e3, Le4-e5; 46. Te7xa7, Kg7-f6; 47. a2-a4, Tg4-c4; 48. Ke3-d2, g6-g5- 49. a4-a5, g5-g4; 50. Ta7-b7, Tc4-a4; 51. Tb7-k4, Ta4xa5; 52. Tb4-f4 d5-d4; 53. Tf4xg4, Ta5-a2; 54. Tg4xd4, Ta2xc2t; 55. Kd2-dl, Tc2-g2; 56. Td4-d5, Tg2-g5; 57. c3-c4, Kf6-e6; 58. Tfl-elt, Ke6-f6; 59. Tel-fl, Kf6-e6; 60. Kdl-cl, Ke6-f6; 61. Tfl-f2, Kf6-g6; 62. Kcl-d2, Lf£e6; 63. Td5xg5t, Kg6xg5; 64. c4-c5, f7-f5; 65. c5-c6, f5-f4, en zwart geeft het gelijkertijd op. ning zeker heeft verdiend. Hij heeft fraaie partijen gewonnen en is nooit echt in verliesge- vaar geweest. Op 51-jarige leef tijd is Gelier met zijn zuivere spel nog altijd een voorbeeld voor bijna alle schakers. Voor Sosonka is de gedeelde eerste plaats in dit Hoogoven toernooi tot nu toe het grootste succes uit zijn loopbaan. Het is opvallend, dat hij - na het beha len van de grootmeestertitel - gemakkelijker en vrijer schaakt. Sinds hij in Nederland woont, is rijn spel steeds beter gewor den. Vooral zijn theoretische kennis en zijn grote inzicht in openingen, waaraan hij veel van zijn succes in dit toernooi te danken heeft, geven hem een overwicht ten opzichte van rijn collega-grootmeesters. Efim Geiler (links) en Gennadi Sosonko torsen gezamen lijk de beker die hoort bij de eerste prijs. Betovering Op dat moment zag het.er niet naar uit dat hij nog ingehaald zou kunnen worden. Geiler had tegen Nicolac een simpele gelij ke stelling, die alles in zich had nog verder te vervlakken naar remise. Gelier maakte echter van de kleine kansen, die Nico lac hem bood, uitstekend ge bruik. In het middenspel ver kreeg hij een miniscuul voor deel. Hij won in het eindspel een pion en zegevierde, na nog uren lang zwoegen, de partij. Voorbeeld Jammer voor Sosonko, maar ge zegd moet worden, dat Geiler zijn gedeelde toernooioverwin- Timman leek, als in een beto vering, door hogere machten naar winst te worden gedragen. De opening van zijn partij in de laatste ronde tegen Miles was dubieus. In het middenspel stond hij zeker niet beter en in het eindspel had hij aanvanke lijk nauwelijks reële uitzichten op winst. Hij won toch en vol tooide zo een opmerkelijk fraaie zegereeks, die hem, na de malaise van de eerste helft van het toernooi, toch nog op de derde plaats bracht De meestergroep werd, zoals verwacht, gewonnen door Koe- preitsjik, die in de laatste ronde zegevierde over Bellon. Van der Sterren, die bij verlies van de Rus nog een kans zou hebben gehad op een gedeelde eerste plaats, zag dat lang van tevoren aankomen en had toen tegen Hartoch weinig reden om ver der op winst te spelen. In de damesgroep won Alexan dria en Hartsto werd tweede. Uitslagen elfde en laatste ronde: Grootmeestergroep: Sigurjonsson (IJsl.)—Böhm (Ned) 1/2-1/2, Olafs- son (IJsl)—Kavalek (VS) 1/2—1/2, Ku rajica (Joeg)—Geiler (Rusl) 0—1, Timman (Ned)—Miles (GB) 1—0, Lig- terink (Ned)—Barczay (Hong) 1/2-1/2. Eindstand* 1/2 Geiler en Sosonko beiden 8 pnt, 3. Timman 7 1/2 pnt, 4. Kurajica 7 pnt., 5. Olafsson 6 pnt, 6 t/n) 9 Nikolac, Miles, Kavalek en Böhm allen 5 pnt., 10. Sigurjonsson 4 pnt, 11. Ligterink 3 pnt, 12. Barc zay 2 1/2 pnt. Meestergroep: Eslon (ZWE>-Krnic (Joeg) 1/2—1/2, Jamieson (Austr.) Christiansen (VS) 0—1, Koeppeistjik (Rusl)—Bellon (Spa) 1—0, Szmetan (Arg)Witt (Ned) 1/2-1/2, Van der Vliet (Ned)—Popov (Buig) 1/21/2, Hartoch (Ned)—Van der Sterren (Ned) 1/2-1/2. Eindstand: 1. Koepreistjik 9 1/2 pnt., 2. Van der Sterren 8 pnt., 3. Chris tiansen 6 1/2 pnt, 4. Hartoch 5 1/2, 5 t/m 8 Popov, Bellon, Jamieson en Van der Vliet 5 pnt, 9/10 Krnic en Szmetan 4 1/2 pnt., 11. Witt 4 pnt, 12. Eslon 3 1/2 pnt. Damesgroep:- Hartston (GB)—Vree ken (Ned) 1/2—1/2, Pytel (Pol>-Ale- xandria (Rusl) 1/2—1/2, Georgieva (Bulg>—Van der Giessen (Ned) 1/2—1/2, Veroczy (Hong>—Van Parre- ren (Ned) 1—0, Polihroniade (Roe- m)—Vokralova (Tsj) 0—1, Belle (Ne- d>—Lazafevic (Joeg) 0—1. Eindstand: 1. Alexandria 9 1/2 pnt., Hartston Harstston 8 1/2 pnt, 3 t/m 5 Lazarevic, Vokralova en Veroczy 8 pnt, 6. Polihroniade 5 1/2 pnt., 7. Georgieva 4 1/2 pnt, 8 t/m 10 Van Parreren, Van der Giessen en Pytel 3 pnt., 11/12 Belle en Vreeken 2 1/2 Het gesprek, dat voor de organisatoren van de Ronde door Nederland zo vruchtbaar verliep. Geheel links minis ter Westerterp. Aan zijn linkerzijde Nico de Vries. LEUVEN Minister Westerterp van Ver keer en Waterstaat heeft, bij wijze van proef, toestemming gegeven voor het hou den van een landelijke wielerronde voor professionals. De minister stelde aan die toestemming voor de Ronde van Nederland, die van 22 tot en met 27 augustus zal worden gehouden, enige beperkende voor waarden. Hij gaat accoord, als het Ministe rie van Justitie er mee instemt en zorg draagt voor adequate verkeersbegeleiding. Verder dienen de wegbeheerders (provin ciale en gemeentelijke autoriteiten) van het traject waarover het parkoers leidt geen bezwaar te hebben en mag de veiligheid van het verkeer niet in gevaar worden gebracht. Bovendien dient het normale verkeer zo min mogelijk aangetast te worden. Aan de hand van de ervaringen, die in dit jaar zullen worden opgedaan, zal de minister beslissen over eventuele verzoeken in de toekomst Nico de Vries, de directeur van Frisol dat de ronde organiseert, was verrast door de snelle beslissing van de minister. „Gisteren zijn wij ontvangen en wij rekenden op een uitspraak binnen een paar weken of een .maand, maar hij gaf zijn toestemming al tijdens het gesprek." De heer De Vries meende dat de verandering van standpunt bij het ministerie, dat in vorige jaren afwij zend stond tegenover twee grote nationale wielerronden per jaar een aantal oorzaken heeft. „Ten eerste", zei de heer De Vries, „zijn we al bezig met ons derde jaar, na de vorige twee keren etappes per provincie te hebben gereden. De ronde heeft zijn be staansrecht bewezen. Bovendien mag Neder land als wielerland niet achterblijven bij landen waar wel nationale ronden rijn. Met andere woorden er moet ook in eigen land werkgelegenheid zijn voor onze profs." „Ten tweede zijn er in de laatste jaren zoveel wegen bijgekomen, dat wat vroeger als autoweg werd beschouwd, nu vaak niet meer is dan een secundaire weg, waardoor wij van de grote doorgaande verkeersaders kunnen afblijven. Ten derde is gebleken dat de politie in staat ,is landelijk deze ronde te begeleiden." Het parkoers ziet er vermoedelijk als volgt uit: 22/8: proloog te Alkmaar plus criterium; 23/8: Alkmaar—Zaandam; 24/8: Zaandam Nijmegen (vermoedelijk); 25/8: Nijmegen Goes; 26/8: Goes—Maastricht of Budel; 27/8: Maastriecht of Budel—Heerlerheide. HELSINKI De Europese titel bii de biina volmaakt pptniop Hp vïpr iroor sq HELSINKI De Europese titel bij de heren ging gisteren bij de Europese kam pioenschappen evenals in 1974, naar de Oostduitser Jan Hoffmann. De 21-jarige scholier uit Karl Marx Stadt verwees met een knappe kiir Vladimir Kovalev uit Rus land naar de tweede plaats. De finale werd een van de spannendste uit de geschiedenis. Na de verplichte figuren en de korte kür hadden Kovalev en Hoffmann een gelijk plaatscijfer en was het verschil in punten slechts 8/100. Behalve spanning was er ook dramatiek. Jan Hoffmann moest voor Kovalek rijden en deed dat foutloos. Technisch was het bijna volmaakt, getuige de vier keer 5,9 waardering van de jury. De artistieke waar dering was iets minder, waardoor Kovalek nog een kans had. De beslissing viel echter zeer snel. De 24-jarige student uit Moskou viel na een driedubbele Rietberger en was daardoor kansloos voor de titel. Eindstand: 1. Jan Hoffmann (O-Dld) plaatscijfer 10,0 - punten 189,0; 2. Vladimir Kovalev (Rusl) 19,0 - 186,98; 3. Robin Cousins (Eng) 27,0 - 183,22; 4. Joeri Ovtsjemkov (Rusl) 38,0 - 179,58; 5. Pekka Leskinen (Fin) 47,0 -178.64. De zestienjarige Oostduitse Anett Pötzsch maakt de meeste kans opvolgster te worden van Dianne de Leeuw, "die tweemaal de Europese kunstrijtitel veroverde, alvorens naar de show over te gaan. Pötzsch nam gisteren in Helsinki de leiding bij de ver plichte figuren. De Nederlandse kampioene Annemarie Ver laan beëindigde haar eerste optreden als zestiende van de in totaal vijfentwintig deel neemsters. De stand na de verplichte figuren: 1. Anett Pötzsch (O-Dld) 9.0 en 45.60; 2. Dagmar Lurz (W-Dld) 19.5 en 43.96; 3. Susano Driano (Ita) 42.36; 4. Marion Weber (O-Dld) 33.5 en 41.36; 5. Claudia Kristofics Binder (Oost) 58.5 en 38.52; 16. Annemarie Verlaan (Ned) 136.5 en 34.76. L.AUSANNE „Ik mag toch zeker wel een partij verliezen? Ik heb veruit het beste algemeen gemiddelde." Raymond Ceulemans voerde gisteren in Lausanne excuses aan, nadat hij van Herman Popeyus niet eens had verloren. Wel was hij ternauwernood aan een nederlaag ontsnapt. Het werd 60 tegen 53 in zijn voordeel, maar met 55 beurten maakte de grossier in nationale, Europese en wereldtitels geen al te beste indruk. Herman Popeyus, de in de eerste vier ronden van het toernooi om de 35ste Europese titel driebanden falende Nederlandse kam pioen, had het Ceulemans in de vijfde ronde inderdaad vrij lastig gemaakt. Na dertig beurten had de eindelijk in zijn gewone doen zijnde Popeyus nog steeds een lichte voorsprong: 28-27. Raymond Ceulemans uit Mechelen, mocht best een partij verliezen, maar natuurlijk niet van Herman Popeyus. De Rotterdamse Brabander had alleen nog maar staan knoeien en ver onder rijn toch al matige niveau gespeeld. Juist tegen deze veteraan verkeerde de Belg in moeilijkheden. Hij had geluk bij dit ongeluk, want een „echte biljarter" had de gigant een nederlaag toegebracht. Ondanks vaak goed caramboleren, miste Popeyus regelmatig eenvoudige driehoe ken. Daarnaast verdedigde hij slecht. In de late avonduren was Ceulemans weer niet geweldig op dreef. De Belg keek tegen de verrassend sterke Spanjaard Nadal lang tegen een achterstand aan: 20-9 na dertien beurten en 28-23 bij vijfentwintig beurten. Maar hij herstelde zich net als tegen Popeyus op tijd. Andermaal bleek dat bijvoorbeeld een Bitalis Ceulemans genadeloos naar een verliespartij zou hebben gevoerd. De Frans man was in de zesde ronde oppermachtig tegen Herman Popeyus. Na een aarzelend begin leek Bitalis op weg rijn eigen Franse record (32 beurten) te breken. Hij produceerde een schitterende reeks van tien, maar stierf voor de deur, zoals dat in het café heet. Hij deed er uiteindelijk 41 beurten over, omdat Popeyus in volstrekt kansloze positie het nodig achtte het accent op de verdediging te leggen. Uitslag vijfde ronde. Nadal (Spa)-Siebert (W-Dld) 46-60 (70 beurten), Thoger- sen (Den)—Niederlander (Zwi) 60-26 (48), Noren (Zwe)- Scherz (Oost.) 47-60 (62), Popeyus (Ned)-Ceulemans (Belg.) 53-60 (55), Bitalis (Fra.)-Ramos (Port.) 60-43 (62), Dielis (Belg)-Oddo (Ita.) 6(5-27 (57), zesde ronde: Thögersen- Scherz 60-43 (47), Noren-Nieaerlander 60-43 (79), Oddo-Ramos 60-46 (79) Popeyus-Bi- talis 35-60 (41), Siebert-Dielis 38-60 (61), Nadal-Ceulemans 47-60 (48). Stand: (Van onze correspondent) ROTTERDAM Guus Brox, binnenkort zestig, heeft giste ren officieus te horen gekregen dat zijn direkteursfunktie bij Feyenoord voorlopig zal wor den gecontinueerd tot het einde van het volgend voetbalseizoen. Zondag zal zijn herbenoeming officieel bekend worden ge maakt door het hoofdbestuur. Een selectiecommissie, bestaan de uit het ledenraadslid Hoek water en de hoofdbestuursleden Kerkum en Nieuwland heeft ui teindelijk alle kandidaten afge wezen die hadden gereageerd op de oproep, waarin om een opvolger van Brox werd ge vraagd. Het grootste bezwaar tegen de sollicitanten, waaronder veel academici en mensen uit het bedrijfsleven, was dat zij de voetbalstructuur niét kenden. De spelers van Feyenoord on derstreepten onlangs nog het verzoek om Brox te handhaven en werden daarin bijgestaan door trainer Boskov. ZEIST Het Nederlandse voetbalteam van 16/I8-jarigen speelt woensdag 2 februari in Valencia (Spa) de kwalificatie wedstrijd tegen Spanje voor het toernooi om het Europees kam pioenschap. Voor de ontmoeting, die wordt gespeeld in het Casanova-Sta dion, zijn de volgende spelers geselecteerd: Chris v.d. Dungen (FC Den Bosch), Hans Hiele, Eddy Ridderhof, Gerrit Broere, Stanley Brard (allen Feye noord), Paul Huis in 't Veld (Almania), Kees Molenaar (Vo- lendam), Roger Schouwenaar (Haarlem), Edo Ophof, Peter Hendriks, Frans Koenen (allen NEC), Ronald Jans (PEC/Zwol- le), Michel Valke (Sparta), Fred Filippo (UVS), Romeo Zonder- van (FC Den Haag) en Jo Mar- revee (SW). In de selectie van Jong Oranje, dat van 11 tot 19 februari mee doet aan een internationaal voetbaltoernooi in Toulon (Fra) zijn twee Hagenaars gekozen. Hans Gal jé en Martin Jol van FC Den Haag behoren tot het gezelschap (onder 21 jaar) dat uitkomt tegen de jeugdploegen van België, Bulgarije, Schot land, Frankrijk, Hongarije, Ita lië en Portugal. Dusbaba en Ling (ex-FC Den Haag zijn ook geselecteerd. Zes ton voor lottowinnaar DEN HAAG Slechts een deelnemer aan lotto vier van het afgelopen weekeinde heeft de zes winnende cijfers juist voorspeld. Dit levert een bruto- bedrag op van ruim zes ton. Niemand slaagde er in de der tien cijfers van sporttoto vier juist aan te kruisen. Uitslag lotto 4 dd. 23.1.1977. In deze lotto vielen 14.719 prijzen, inleg: fl. 3.567.337,- prijzenbe- drag: fl. 1.738.655,53. Eerste prijs: 1 winnaar, die bru to fl. 637.240,- ontvangt. Tweede prijs: 2 winnaars, die elk bruto A 84.724,- ontvangen. Derde prijs: 91 winnaars, die elk bruto fl. 2.793,- ontvangen. Vierde prijs: 5.979 winnaars, die elk fl. 56,- ontvangen. Vijfde prijs: 8.646 winnaars, die elk fl. 39,- ontvangen. Uitslag toto 4 dd. 23.1.1977. In deze toto vielen 55 prijzen, inleg: fl. 727.333,-. Prijzenbe- drag: fl. 391.550,32. Eerste prijs: geen winnaar, van het bedrag van de le prijs gaat 1/3 deel naar de jackpot van toto 5 van zondag 30 januari a.s., het overige 2/3 deel wordt gelijkelijk verdeeld over de 2e en de 3e prijs. Tweede prijs: 3 winnaars, die elk bruto fl. 49.263,- ontvangen. Derde prijs: 52 winnaars, die elk bruto fl. 3.506,- ontvangen. Jackpot voor de toto no. 5 van zondag a.s. fl. 61.420,13,

Leidse Courant | 1977 | | pagina 15