te pakken Oegstgeest sterkst in derby Foreholte heeft Dubbele triomf DIOK oude vorm weer „Tettero" haalt uit LEIDEN MET 4-2 VERSLAGEN Eenvoudige winst Avanti op Scylla Winst voor Kuyvenhoven SANDRA DE KRUIFF WEGENS ZIEKTE AFWEZIG IN BOWLINGCOMPETITIE Van onze Rugbymedewer- ker LEIDEN Het is alweer lang geleden, dat DIOK een competitiewedstrijd heeft gespeeld. Volop zenuwen en een zeer zwaar veld de den dan ook voor de wed strijd een moeilijke middag verwachten voor de Leide- naars. De strijd om tot de boven ste zes van de competitie te behoren ging tot dusver niet bepaald langs ge stroomlijnde wegen. Toch kwam DIOK zeer snel uit de startblokken daar het reeds in de vierde minuut door Kees Koemans kon scoren: 40. De conversie werd verzilverd en het zag er gelijk zonnig uit voor de geel-blauwen. Maar binnen een minuut kwam NFC door een penaltygoal van Ja'n Visscher weer gevaarlijk dichtbij: 63. De inzet van beide teams was uitstekend, hoewel snelle acties traag op gang gebracht konden worden door het zeer zware ter- NFC met zijn veel lichtere spelers kon dank ook zeer goed tegen stand bieden en ging eerst 3 minu ten voor de rust gedeeltelijk door de knieën. Dit geschiedde door een aan DIOK wegens off-side toe gekende penalty. Kees Koemans knalde koel tussen de palen: 9—3. Na rust kreeg ook de Leidse verde diging meer greep op het spel en> I hierdoor konden de voorwaartsen V0< rustiger spelen en hun kwaliteiten vertonen: inzet, uitstekende techni-^ sche staaltjes en samenwerking.' Door dit goede teamwerk kon Ben van Noort dan ook de volgende try A drukken: 13—3. Terwijl een 5-yards scrum door het DIOK-pack middels een push over eveneens werd om gezet in een goal. Koemans benut- te beide conversies en de Leidena- J ren stonden opeens op 21—3. Nog I liet DIOK het niet voor gezien en I uit een ingewikkelde scrummage I griste Evert van Seggelen plotse- ling de bal, gleed spectaculair langs de Amstelveense verdediging en dook achter de try-lijn: 25—3. Nog een keer kon NFC terugko men tot 25—7, maar vlak voor het Le eindsignaal kon de onvermoeibare tei Koemans na een goed voorbereide la; break scoren: 297. De vreugde te bij de DIOKkers over deze triomf wi was uiteraard groot. Immers aan d( het trainersprobleem van de afge- e< lopen weken werkte niet bepaald Pi gunstig aan een goede teamgeest, ei Maar ook dat probleem behoort d< sedert zondagochtend tot het ver- bi leden. Nico van Seggelen zal nu pl tezamen met Ruud Breedveld de I A-selectie van DIOK gaan trainen. Tot tevredenheid van secretaris i Peter Brandt Senior, die nu einde- i lijk weer eens rustig kan gaan slapen. Handbal den de dames van Northa een nederlaag tegen het Haagse Kwiek Sport. De Noordwijkerhoutse ploeg was beslist niet de mindere van Kwiek Sport. De Haagse dames waren echter in aanvallend opzicht schotvaardiger. Na een gelijkop- gaande eerste helft (ruststand 4—5) moest uiteindelijk toch nog met 6—9 de eer aan de Haagse ploeg worden gelaten. De Northadoelpunten werden gescoord door: Thea ter Heide 3x, Leidy Vink, Monique Heemskerk en Nelleke de Jong. De heren van Northa deden het een stuk beter. Het belangrijke duel tegen het Delftse EDH werd verdiend in een 1412 winst om gezet. Door dit resultaat heeft de Delftse ploeg de laatste plaats van Northa in de afdelings eerste klas se overgenomen. In het begin van de wedstrijd heeft het er helemaal niet naar uitgezien dat Northa een positief resultaat zou behalen. EDH leek op een grote overwinning af te stevenen. Binnen 15 minuten keek Northa al tegen een 2—8 achterstand aan. De Noordwijker houtse ploeg kwam echter be kwaam terug. Via de tussenstan den 5—8 9—8, 11—8 en 11—11 stootte Northa door naar 14—12. Doelpuntenmakers aan Northa zijde: Piet van der Geer 3x. Leo Knijnenburg 3x. Ton Vogels 3x, Hans van Rijn 2x, Dick den Haan 2x en Sjaak van Diemen. Het Stompwijkse HVS is van slag af. Na de teleurstellende resultaten tegen Verburch en Quintus volgde in de Groenoordhal wederom een deceptie. Het Poeldijkse Westland- ia trok na een weinig boeiende wedstrijd met 8—9 aan het langste eind. Weliswaar moest HVS aantre den zonder Sjaan Waayer, doch de klasse van de „overblijvende" da mes moet toch eigenlijk voldoende worden geacht om een dergelijke wedstrijd in winst om te zetten. Voor HVS scoorden: Leny van der Boch 4x, Ank van de Bosch 2x en Ria van der Krogt 2x. Jong Ade behaalde een vrij ge makkelijk overwinning op het Haagse HEC. Na een reeds ruime 6—2 ruststand werd het uiteinde lijk 103 in het voordeel van de ploeg uit Oud Ade. Bij Jong Ade kan vooral Lydia van de Poel, die overigens geselecteerd is voor het afdelingsteam, terugzien op een bijzonder goede wedstrijd. Voor de Jong Adedoelpunten tekenden: Plony Olyerhoek 3x, Lydia van de Poel 3x, Helma van der Geest 3x, Marjan van der Geest en Riekie Peer. In dezelfde klasse dwong MMO het sterke EHC een gelijkspel af 8—8. Trainer Caron: „Met wat meer ge luk hadden we zelfs de volle winst kunnen behalen. Corrie Borst bij voorbeeld zag haar schoten door het houtwerk gekeerd." Het achttal MMO—doelpunten werd bijeenge- schoten door: Margrè Volwater 4x, Adrie van Leyden 2x, Nicolien van Leeuwen en Gerda van der Berg. De heren van MMO leden in de sporthal in Voorschoten een ver diende 17—13 nederlaag tegen HVV70. De Voorschotense ploeg toonde duidelijk meer schotkracht. Na een gelijkopgaande eerste helft (ruststand 8—6) liep HVV'70 in de tweede helft via 11—7 en 159 naar de reeds gememoreerde eind stand. In het Voorschotense doel vormde Paul Adema een welhaast onneembare barrière. Voor MMO scoorden: Hans Els- geest 5x, Piet Bank 3x, Gerard Elsgeest 2x, Dorus Borst 2x en Joop Volwater; aan Voorschotense zijde namen Jan Lamboo, Kees Lamboo en Jan Holt het merendeel van de doelpunten voor hun reke ning. In dezelfde klasse leed Olympia een verrassende 11—7 nederlaag tegen het bepaald niet sterke twee de team van CWP. De dames van Olympia bleven met 6—3 de baas over het Voorscho tense HVV'70. De heren van Sanocel/Saturnus hebben het tegen het tweede team van Wings lelijk laten liggen. De Haagse ploeg won vrij verrassend met 15—10. Overigens heeft Sano cel/Saturnus tegen de uitslag pro test aangetekend omdat de wed strijd niet werd „begeleid" door een officiële tijdwaarnemer. Het Noordwijkse MSV heeft het degadatiegevaar wat afgewenteld door mededegradatiekandidaat Idem/Hellas 4 met een 15—18 te confronteren. De dames van Sanocel/Saturnus tenslotte leden na een positieve ruststand (6—7) toch nog een 15—13 nederlaag tegen het te hard spelende vierde team van Animo. Bij de Leidse dames waren Moni que Plouvier en Wil Schutte met respectievelijk 5 en 3 doelpunten het schotvaardigst. .,--i=>]=IB^II=!«I^I=É LEIDSE COURANT (Van onze sportredactie) LEIDEN De lijstaanvoer ders in de eerste klasse zaterdagvoetbal afdeling Leiden bleven aan de win nende hand. Hazerswoud- se Boys handhaaft zich goed als koploper. Uit werd met 2—0 van MVKV gewonnen. Sc. Lisse druk te het verschil met hekke- sluiter VVSB in een A1 zege uit. Ook Oegstgeest vond viermaal de goede weg naar de touwen, Lei den stelde er twee treffers tegenover A2. Woubrug- ge bleef KRV net met 1—0 de baas. Valken '68 en GWS deelden de punten: 1—1. De „Leidse derby Oegstgeest Leiden is in het voordeel van de eerste club geëindigd. Toch was het Leiden, dat de eerste helft met een 1—0 voorsprong afsloot. Ren- no Candido benutte na een half uur spelen een strafschop, veroor zaakt door Peter Wieman, die even tevoren vanaf de fatale stip over het doel van Dick Miggels had geschoten. Direkt na de rust kreeg Leiden enkele fraaie kansen om de voorsprong uit te breiden, maar tweemaal werd alleen voor de doelman alsnog gefaald. Vervol gens was het de beurt aan de Oegstgeestenaren, die via Wim den Hollander. Arie Koppenol en Bart Charitè op 3—1 kwamen. Ton Boehmer gaf Leiden na een treffer uit een solo weer uitzicht op een puntendeling. maar Bart Charité maakte aan alle illusies een einde: 4—2. Hard werken leverde Hazerwoudse Boys bij MVKV toch beide punten op. Reeds na tien minuten namen de Boys de leiding door Jan Von deling. De bezoekers zetten MVKV daarna in hoog tempo spelend flink onder druk, echter zonder resultaat. Na rust verwierf MVKV zich een overwicht, maar de Ha- zerswoudse doelman stond treffers in de weg. Uit een counter bracht Chiel Kampman de Boys op 2—0. Reeds in de eerste speelhelft had SC. Lisse het onderaan staande WSB op een beslissende achter stand gezet. Frans Aperloo hielp de Lissenaren daarbij door in ei gen doel te schieten (0—1). Frans van der Laan zette 2—0 op het scorebord. Toon Zonneveld bracht weer hoop in de Voorschotense harten, maar Peter Slobbe ver grootte de marge tot 31. In de tweede speeltijd stortte VVSB con ditioneel in, de bezoekers konden dat echter niet in de stand tot uitdrukking brengen. Alleen Frans van der Laan trof nogmaals doel. De VVSB-goalie Jacques Ouder- werf groeide tot grote hoogte en voorkwam een afstraffing. In de laatste minuten redde hij onder andere op -een strafschop van Ge rard van der Pol. Uiteindelijk miste Peter van der Bent de kans om GWS de volle winst te bezorgen. Vlak voor het eindsignaal brak hij door, om speelde de Valken-doelma- n en schoot voor open doel naast. Zodat beide ploegen op één doelpunt bleven staan en de pun ten deelden. GWS had in de eerste 45 minuten de leiding genomen via dezelfde Peter van der Bent. Pas na een half uur spelen in de twee de helft rondde Relis Bol goed voorbereidend werk van Maup Spaargaren af: 1—1. Een slotoffen- sief vond zijn hoogtepunt in de bovengenoemde droomkans en le verde uiteindelijk niets op. Een over het algemeen iets sterker Woubrugge streek tenslotte met de volle winst. Deze kwam pas diep in de tweede rondgang tot stand. Hennie de Klerk mocht een vrije trap nemen, die Maarten Noo- ter bereikte. Deze bedacht zich geen moment en schoot het leer in het KRV-doel. In het begin van de wedstrijd was Woubrugge goed weggekomen, toen doelman Wout van den Dool misgreep, maar de bal tegen de lat ketste. In de tweede klasse heeft Stomp wijkse Boys moeten afhaken. Bij het dit seizoen verrassend goed voor de dag komende Kickers '69 werd een 1—0 nederlaag geïncas seerd. Abbenes bleef Alphla met een ruime 41 zege de baas. LSVV '70 klopte verrassend Bar nardus met 2—1. VNL en Unltas Lelden eindigden met 33. Kickers '69 had in het op en neer golvende duel duidelijk de betere opbouw in de ploeg Bovendien beginnen voor de Stompwi|kse Boys de jaren zwaar te tellen. Rob Spaargaren produceerde vlak voor het einde de enige treffer: 1—0. Abbenes en Alphia sloten de eer ste speeltijd met 1—1 af. met doel punten van respectievelijk Ton Ho bo en Dick Lagerwey. Na de thee schopten Mop Zwetsloot en John Cuvelier (x) er nog drie voor Abbe nes in. VNL en Unltas Lelden hadden bei de kansen op de eindzege. VNL leidde bij rust door Cees Cornelis- sen. Jan Keijser en Rob van Ton geren zetten Unitas op 1—2, waar na Cock Laterveer VNL weer op gelijke hoogte bracht. Vervolgens scoorden beide ploegen nog een maal, zij het in eigen doel: 33. Het duel LSW '70— Bernardus kende halverwege nog een dubbel- blanke stand. Vervolgens ging LSVV iets minder slecht voetbal len, hetgeen in twee treffers uit mondde (Floris van der Hage en Mar Schouten), waar Bernardus slechts één treffer tegenover stel de. In de afdeling Gouda vonden slechts drie ontmoetingen door gang. Aarlanderveen boekte een knappe zege op Siveo (2—1). Flo- rent versloeg Oudewater met 10 en Zwammerdam veroverde bij Gouda belde punten: 2—1. Reeds na tien minuten gaf Pim Verhagen Aarlanderveen de lei ding. Vervolgens schiep de thuis club zich vele kansen, maar het houtwerk stond treffers in de weg. Korte tijd voor rust scoorde Vol- kert van der Beij voor Siveo de gelijkmaker. Gerard Slof bezorgde Aarlanderveen met een kopbal uit een voorzet van Anton Slof de zege. Floreant en Oudewater zochten naar de vorm. Na de pauze had Floreant het aanvalsritme weer te pakken, hetgeen resulteerde in een vliegend schot van Cor Verbrugge. dat door een verdediger met de hand werd weggeslagen. Gerard van Oyen benutte de toegekende strafschop: 1—0. Bettine Vriesekoop in de aanval in haar partij tegen Liesbeth van Winsen De Avanti-ploeg won simpel van d» het Leidse Scylla (Van onze sportredactie) LEIDEN Avanti heeft in de hoogste dames-afdeling een eenvoudige 91 overwinning behaald op het Leidse Scylla. De drie Hazerswoudse speel sters stonden bij de aanvang al op een 3—0 voorsprong, aangezien in het Leidse team Sandra de Kruiff ontbrak, die zich 's morgens ziek had gemeld. Scylla had geen bekwaam vervangster, waardoor de toch al ver wachte nederlaag alleen nog wat gro ter uitviel. Marian Zoetemelk zorgde voor het enige Leidse punt. Zij versloeg Anne- miek Smits in drie games. Liesbeth van Winsen kon ondanks haar redelij ke spel geen partij in winst omzetten] Brigitte Kooter en Bettine Vriesekoopi die zich in de enkelspelen naar duidel lijke overwinningen speelden op Ma-| rian Zoetemelk en Liesbeth van Win sen, hadden in het dubbelspel watl meer moeite met het Leidse duo. De] Avanti-dames wonnen met geringd marges: 21—19 en 21—18. LEIDEN Foreholte blijkt duidelijk weer haar oude vorm te pakken te hebben. Werd in de eerste helft van de zaalcompetitie tegen het Montfortse Zonne bloem nog een kansloze nederlaag geleden, nu moest datzelfde Zonne bloem alle zeilen bijzetten om aan een verdiende ne derlaag te ontsnappen. De Voorhoutse ploeg startte overdonderend. Het pu bliek in de sporthal in Echt moest lijdelijk toezien hoe een superieur spelend Fo reholte, na het openings doelpunt van de bijzonder op dreef zijnde Annemiek de Bruyn en het tegendoel punt van Zonnebloem, doordrukte naar 14. Een ruime zege voor Hannle Boskamp c.s. leek in het verschiet. Het arbitrale duo gooide roet in het eten. Het duwwerk van de Montfortse aanvalsters werd tot een ieders verbazing gehonoreerd met het voor twee minuten van het veld zenden van achtereenvolgens Ma- riëtte Siera en Hannie Boskamp. Zonnebloem maakte uiteraard dankbaar gebruik van haar nume rieke meerderheid 44. Foreholte liet zich door het arbitrale falen echter niet te veel ontmoedigen. Het Limburgse doel. werd weer onder druk gezet met ais resultaat vlak voor rust een fraai doelpunt van Marian Mens na een even goed opgezette aanval. Ook in de tweede helft had de Voorhoutse ploeg het beste van het spel. Via 46, 57 en 7—7 liep de formatie van trainer Frank Bonte naar een ogenschijnlijk comfortabele 7—9 voorsprong. Een aanvechtbare strafworp bracht Zonnebloem met nog één minuut te spelen op 8—9. In plaats van daarna de bal rustig in de ploeg te houden maakte Foreholte de fout te nonchalant af te spelen met als gevolg dat Zon nebloem op de valreep nog net naast Foreholte kon komen 9—9. De Voorhoutse doelpunten kwa men op naam van: Annemiek de Bruyn 3x, Marjan Mens 3x, Hannie Boskamp 2x en Leny van Beek. In de landelijke tweede klasse le- Van onze bouwlingmede- werker LEIDEN De voor café Tettero spelende ploeg haalde deze week in de 2e klasse van de Leidse bow ling-competitie fors uit. Niet alleen liepen ze hun tegen standers volledig onder de voet, maar daarnaast kraak ten ze en passant alle be staande records in hun klasse. Bovendien nestelde hun team-captain, G. J. On- vlee, zich aan de kop van alle individuele ranglijsten, door een ruime 200-game op de baan te leggen en tevens een serie van maar liefst 543 pins te produce ren. De tot dan nog ongeslagen leiders in deze klasse Scheffer Brilmo- de II struikelden volkomen on verwacht over het op de 9e plaats staande ploegje met een veelzeg gende naam als „the Split-killers". Overigens was het een zéér slech te league-week voor Holiday Inn: alle 3 hun vertegenwoordigende ploegen verloren kansloos. UITSLAGEN: 1e kl. A.: Wegrestaurant „de Uiver- B.C. „de Krakers": 4—0, Pizze ria „Costa Smeralda"—„Samant- ha's Bowlers": 04, „Holiday Inn" I—B.C. „Never Mind": B.C. B'.C. „All Black" I—Bakkerij „Raaphor st": 0—4. 1e kl. B.: Antiekhandel „de Netsu- ke"— B. C. „the Pincrunchers": 4—0, Sjaak Scheffer Brilmode I—B.C. „In the Mood" II: 4—0. Sigarenmagazijn „de Vries"—B.C. „In the Mood" I: 0—4. 2e klasse: Brilcentrum „Erado" I—B.C. „All Black" II: 8—0, Bril centrum „Erado" II—B.C. „Tri-joo- tje" I: 44, „Holiday Inn" II—„Tet tero": 0—8, B.C. „the Split-killer s''Sjaak Scheffer Brilmode II: 6—2, „Holiday Inn" III—Sjaak Scheffer Brilmode III: 08. STANDEN: 1e klasse A: 1. „Samantha's Bow lers": 65 1/2—18 1/2, 2. „Holiday Inn" I: 49 1/2-34 1/2, 3. B.C. „All Black" I: 46—38, 4. Bakkerij „Raaphorst": 4539. 5. B.C. „Ne ver Mind": 37 1/2-46 1/2, 6. Weg restaurant „de Uiver": 35 1/2—48 1/2, 7. Pizeria „Costa Smeralda": 34—50, 8. B.C. „de Krakers": 23-61. 1e klasse B: 1. Sjaak Scheffer Brilmode I: 61—23, 2. Antiekhandel „de Netsuke": 53—31, 3. B.C. „In the Mood" II: 4539, 4. B.C. „In the Mood" I: 40—44, 4. Sigarenma gazijn „de Vries": 32—52, 6. B.C „the Pincrunchers": 22—62. 2e klasse: 1. Brilcentrum „Erado" I: 22— 2, 2. Sjaak Scheffer Brilmo de II: 18— 6. 3. „Holiday Inn" II: 14—10, 4. „Tettero": 14—10, 5. Brilcentrum „Erado" II: 14—10, 7. „Holiday Inn II: 1014, 8. B.C. „Tri-jootje" I: 10-14, 9. B.C. „the Split-killers" 10. B.C. „All Black" II: 2—22. Van onze sportredactie LEIDEN John Kuyvenhoven, do zo succesvol opererende nieuwe ling van Swift, heeft het afgelopen weekeinde zijn tweede overwin ning binnengehaald. Zaterdag reed hij in Amersfoort Nederlands kampioen Willy van der Heyden naar een tweede plek. Gisteren, in het Limburgse Stein, was er voor Kuyvenhoven slechts een achtste plaats weggelegd. Een lekke band deed hem uit de kop groep wegvallen. Alois Goosson, de verrassende derde in het Neder lands kampioenschap, kwam niet tot echt opvallende prestaties. In Amersfoort werd hij vijfde; in Stein elfde. Junior Reinier Hoogkamer was eveneens minder succesvol. Verder dan twee tiende plaatsen kwam de teruggevallen Hoogka mer niet. Herman Zuiderduin won in Stein bij de liefhebbers. HVV—speler Lamboo op weg naar een treffer in het duel met MMO.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 18