V oorschotens woonwagen kampje bij Haagwijk Yeel bezwaren tegen plan Spinbaan' Ruigrok in beroep tegen weigering bouwvergunning Pastor V.d. Winkel grootste Blauwkous Sporthal mijlpaal' in Sassenheim UITBUNDIG FEEST VAN „SHAWANO'S Van Doorn in Katwijk WERKLOOSHEID j BOLLENSTREEK IETS TOEGENOMEN fAlvlliA x*um.±\Lsn\sr lé JA1N U/irti iy< /cU De nieuwste situering van het regionale woonwagenkampje in Voorschoten VOORSCHOTEN - Het ge meentebestuur van Voorscho ten is van plan een regionaal woonwagenkampje met stand plaatsen voor tien wagens on der te brengen in het plan „Buitengebied en Natuurge bieden". Men hoopt het kamp je te kunnen aanleggen bij De inwoners van Voorschoten kunnen hun mening ovër de bedoelde locatie kenbaar ma ken tijdens een hoorzitting. Deze wordt gehouden op woensdag 19 januari om acht uur in het Cultureel Centrum aan de Prinses Marijkelaan in Voorschoten. Voorschoten dient een eigen - klein - woonwagenkamp in te richten om mee te helpen aan de oplossing van de woonwa- genproblematiek in de Leidse regio, waar men kampt met een gebrek aan standplaatsen. De regio beschikt thans over, één woonwagencentrum in Leiden, dat wordt beheerd door „Regionale Woonwagen- centra rayon Leiden". Op ver zoek van deze organisatie en in de wetenschap, dat het mi nisterie van CRM meerdere kleine woonwagenkampjes wil in plaats van grote centra, heeft Voorschoten zich bereid verklaard een eigen kampje in de gemeente op te richten. Het gemeentebestuur heeft voorlo pig echter grote problemen on dervonden bij het vinden van. een geschikte locatie voor het kampje. Twee eerder gedane voorstellen werden na boze reacties van omwonenden ge schrapt. KATWIJK - Hoewel de Cen trale Accommodatie „Tripodia" dezer dagen al voor diverse ac tiviteiten in gebruik is geno men zal de officiële opening pas plaats hebben op 8 maart. Daartoe zal minister Van Doorn van CRM naar Katwijk komen. Intussen zijn de Jehova-getui gen reeds bijeen geweest in één der zalen, heeft - zoals wij eer der berichtten - de wijkvereni- ging „Hoornes" haar gedeelte van het gebouw betrokken, is de peuterspeelzaal ingewijd en hield de wijkagent er zijn eerste spreekuur. Vrijdagavond is Ca- ro van Eyk als eerste in de grote zaal optreden. Dit optreden, georganiseerd door K O Kat wijk, trok een kleine 200 bezoe kers. ter Bit tor LISSE De werkloosheid in de Bollenstreek is in de maand december bij de mannen enigszins toegenomen, van 508 tot 577. I] Deze stijging deed zich vooral voor in de sectoren landbouw, I metaal en bouwnijverheid. De arbeidsreserve onder de jeugdigen jonger dan negentien jaar bleef vrij constant. Bij de vrouwen nam de werkloosheid aanzienlijk af. Eind november stonden 302 werkzoekenden ingeschreven, eind december waren het er 222. Deze daling deed zich vooral voor in de sectoren |n; horecapersoneel, huishoudelijk personeel en landbouwpersoneel. Ook bij de vrouwelijke jeugdige werklozen nam de arbeidsreserve EI iets af namelijk van 47 naar 29. >ci Cursus Go in Vrijetijds centrum LEIDEN De Leidse Go-club geeft vanaf donderdag 20 ja nuari een cursus Go voor begin ners in het Leidse Vrijetijds centrum aan de Breestraat. De cursus duurt vijf weken. De lessen beginnen elke donderdag om acht uur. De deelnemer- sprijs is vijf gulden. Go is een vierduizend jaar oude denksport, die voor het eerst werd beoefend in het Chinese keizerrijk. De spelregels zullen tijdens de cursus uitgebreid worden behandeld. Tevens wordt aandacht besteed aan de strategie en de tactiek van het spel. ci t Twee Go-! NOORDWIJKERHOUT - De heer A. Ruigrok is bij de gemeenteraad in beroep gegaan tegen de weigering van B en W toestemming te verlenen voor de bouw van een schuur op de door hem geëxploiteerde agrarische grond. De toestemming is hem geweigerd op grond van de bepalingen in het bestemmingsplan Agrarisch Gebied II. Hierin mogen alleen woningen en andere gebou wen worden opgericht wanneer het bouwperceel minstens 1 ha is. Het bouwperceel van de heer Ruigrok is slechts 2885 m2 groot De heer Ruigrok voert aan dat de schuur alleen bestemd is voor agrarische doeleinden. Hij is kweker van vaste planten. Daar de seizoentijd van planten altijd in dé winter valt, kan het verwerken, het verpakken en het opslaan van de planten volgens hem niet buiten gebeuren, omdat deze niet aan kou en vorst mogen worden blootgesteld. De heer J. van Boeckef is in beroep gegaan tegen de weigering van B en W een vergunning te verlenen voor de verbouwing van een paardenstal aan de Duinweg tot woning. B en W stellen zich op het standpunt dat de te creëren woning slechts mag worden opgericht indien deze uitsluitend een agrarische functie zal krijgen. Bij de heer Van Boeckel, voormalig rector van het Leeuwenhorst-college kan geen sprake zijn van enig inkomen uit agrarische bron, aangezien hij thans een wachtgeld-uitkering krijgt. Daarbij is hij volgens B en W slechts in beperkte mate afhanke lijk van een paardenfokkerij. B en W geven toe dat niet voldaan wordt aan het criterium „uitslui tend" maar dat de te creëren woning een overwe gend niet-agrarische functie krijgt. SASSENHEIM —Het Accordeo norkest DSVP verzorgde afgelo pen weekeinde een non-stop programma bij Cees Ineke. Van de derien nummers waren er zoals altijd marsen,, ouvertu res en tango's, die elkaar in snel tempo afwisselden. In het bij- j zonder moet de Trumpet Tange van Willy Schobben, de harmo- nika Festouverture van C. Mahr met fluitspel van Marjan van I Steyn en Marjo Bredero en Doornroosjes bruidsvaart wor- j den genoemd. Na de pauze was j het de beurt aan de Egerlünder Blaaskapel uit Noordwijk. OEGSTGEEST - Gebouw „Ta- i berna" opent morgenavond weer zijn poorten voor iedereen tussen de dertig en zestig jaar. In de gezellige sociëteitsruimte aan de Julianalaan is er iedere derde dinsdag van de maand voor deze leeftijdsgroep gele genheid om creatief bezig te zijn. De zaal is vanaf acht uur open. BODEGRAVEN De heer C. Steenbergen, president-direc teur van Autolijndiensten BV heeft na ruim veertig jaar zijn functie neergelegd. In mei 1935 startte de heer Steenbergen met een vrachtauto voor de bode dienst Gouda-Bodegraven. Het bedrijf beheert thans twintig lijndiensten. Behalve bedrijf spanden in Bodegraven, zijn er ook depots in Den Bosch, Venlo en Maastricht. WASSENAAR In de laatste maanden van het vorige jaar is een globaal bestemmings plan „Spinbaan" in discussie gebracht. Het heeft ter inzage gelegen voor belangstellen-' den, het is toegezonden aan een aantal instanties met het verzoek om commentaar i en het is besproken op een voorlichtings- en discussie-avond in het raadhuis. Een en ander heeft - behalve de mondelinge opmer- kingen op de discussie-avond - 37 schrifte lijke reacties opgeleverd. Burgemeester en wethouders hebben deze reacties en bezwa ren bestudeerd, laten nagaan aan welke bezwaren tegemoet gekomen kon worden en een en ander verwerkt in een aangepast ontwerp-plan, dat gedurende een maand officieel ter visie is gelegd. Dat betekent, dat belanghebbenden in de gelegenheid zijn 1 tot en met 13 februari a.s. officiële bezwaar- r schriften in te dienen. Zoals bekend omvat het plan Spinbaan het I gebied, dat begrensd wordt door de bebou wing in de Kerkstraat, langs de Storm van I 's Gravensandeweg, het bos en de tuin van het baljuwhuis aan het Plein en het klooster tussen de Gang en de Kerkstraat. Het gebied is ruim 6 ha groot en bestemd voor de bouw van ongeveer 240 woningen, waarvan de helft door een particuliere bouwondernemer gebouwd zal worden en de andere helft door de Wassenaarsche Bouwvereeniging. Het officiële ontwerp, dat nu ter inzage ligt is nog een globaal plan, een z.g. vlekkenplan, waarin o.m. zijn aangeduid de te maken wegen en de grenzen van het gebied dat voor woningbouw is bestemd. Later zal perï in details uitgewerkt plan aan de orde ko men. Het plan is zo ingericht, dat het in het gebied aanwezige groen zoveel mogelijk wordt gespaard. Er Zal door het nieuwe wijkje geen doorgaand autoverkeer mogelijk zijn. Per auto kan men de woningen berei ken via een ingang vanaf de Storm van 's Gravensandeweg en drie ingangen vanaf de Kerkstraat. In vele mondelinge en schriftelijke reacties wordt er bezwaar tegen gemaakt, dat het parkeerterrein tussen Kerkstraat en Gang alleen maar per auto via de Kerkstraat bereikt zal kunnen worden. Een verbinding tussen Storm van 's Gravensandeweg en dit parkeerterrein is niet geprojecteerd om het doorgaand verkeer door het wijkje te weren. Van verschillende zijden wordt daartegen bezwaar gemaakt. Onder meer door enkele middenstands- en winkèliersorganisaties. Ook een aantal bewoners van de Kerkstraat heeft bezwaren omdat men vreest dat deze straat te veel verkeer te verwerken zal krij gen. Kerkstraatbewoners wijzen verder op het ontbreken van een trottoir aan de Spin- baanzijde. De bewoners van een deel van de Kerkstraat en van de Storm van 's Gra- vesandeweg maken verder bezwaar tegen een goothoogte van meer dan 5 meter langs hun achtertuinen. Over het bezwaar van het ontbreken van een toegangsweg- naar het parkeerterrein vanaf de Storm van 's Gravésandeweg, dus dóór de wijk „Spinbaan" zeggen burgemees ter en wethouders dat zij na herhaald over leg en gehoord de beraadslagingen in de betreffende raadscommissie en in het ver- keers- en welzijnsoverleg hun afwijzende standpunt handhaven. Het college voegt daaraan toe, dat zij dit niet doen omdat de te verwachten verkeersintensiteit daartoe aanleiding zou geven of omdat het niet in het plan zou passen. Wat het ontbrekende trottoir in de Kerkstraat betreft zal worden bezien in hoeverre door een reconstructie van de Kerkstraat de veiligheid beter kan worden gewaarborgd. Na bestudering van deze bezwaarschriften zal het ontwerp-plan aan de gemeenteraad worden voorgelegd, die het uiteindelijk zal vaststellen. Zoals bekend is met het bewer- ken van het plan-Spinbaan enige haast ge maakt om te bereiken, dat binnen niet al te lange tijd met woningbouw begonnen zalj kunnen worden. De Spinbaan is een van de zeer weinige terreinen in de gemeente waar nog woningbouw op enigszins givtere schaal mogelijk is. HAZERSWOllDE Pastor Martin van de Winkel, werk zaam in de parochie van de H.H. Bernardus en Michael te Hazerswoude-Rijndijk, mag, zich „de grootste Blauwkous van 1977" noemen. Zaterdag avond, toen de carnavalsvereni ging de Blauwkousen in het Groenendijks parochiehuis een boerenkielfestijn op touw zette, reikte prins Benno III hem de onderscheiding, een blauw kousje, uit. Pastor Van de Win kel werd in de vastenavond- schijnwerpers gezet vanwege zijn vele activiteiten ten behoe ve van de jeugd en de bejaar den. Daarnaast ontpopt hij zich als enthousiast dirigent van een dameskoor. Reden dus voor prins Benno III, prinses Ber- nardine en het hele Blauwkou sen-volk om de pastor op een welgemeende wijze te huldigen en hem ook nog een pluim op de hoed te zetten vanwege zijn sportieve bezigheden (tennis en wielrennen). De door prins Quintus geleide afvaardiging van de Damzwab- bers uit Leidschendam zorgde er overigens voor dat de stem- ihing er weldra in zat in de feestburcht van de Blauwkou sen. Dat zat 'm in het presentje, dat de Damzwabbers meebrach ten: een jarretel-gordeltje. „Dan zakt jullie blauwe kous niet meer af," stelde men aan Dam- zwabberszijde. Uiteraard wer den op dit feest met twee carna valsverenigingen over en weer onderscheidingen uitgereikt. Het huisorkest De Gespleten Klomp zorgde er tot in de kleine uurtjes voor dat dit Blauwkou- senfeest, dat overigens zeer druk bezocht was, slaagde. De eerstvolgende bijeenkomst van prins Benno III, prinses Bernar- dine, raad van elf en De Gesple ten Klomp is op 9 februari. Dat wordt dan een festijn met de zestig-plussers. LEIDSCHENDAM - Op ver zoek van b en w van Leidschen dam heeft de provincie op de Westvlietweg over achthonderd meter een inhaalverbod voor motorvoertuigen van meer dan twee wielen ingesteld. Het ver- i bod geldt met name ter hoogte I van de Lagere Tuinbouwschool. De weg is ter plaatse maar zes j meter breed en niet voorzien j van een (brom)fietspad. OEGSTGEEST De Bahó'i Gemeenschap houdt vanavond ter gelegenheid van het Wereld religie Dag een bijeenkomst in het Gemeentecentrum aan de Lijtweg. De heer J. de Vries geeft een inleiding over het the ma. De bijeenkomst begint om acht uur. Wethouder Mazee slaan de eerste paal SASSENHEIM „Een mijl paal" noemde wethouder Ma- zee het slaan van de eerste paal voor de sporthal naast het zwembad „Wasbeek" in Sassenheim. Met de bouw van deze sporthal is de tweede fase van het sportcomplex Wasbeek ingegaan. De derde fase is de bouw van een over dekt instructiebad. Tijdens een bijeenkomst naar aanleiding van het slaan van de eerste paal in „Ontmoe ting" werd de gang van zaken rond de voorbereiding geme moreerd. Een kleine tien jaar geleden dacht men met een bedrag met zes nullen toe te kunnen. Het is nu alles met elkaar een investering van cir ca vier miljoen gulden gewor den. Aanvankelijk bleek het ook niet mogelijk de twee MAVO's in te schakelen om tot de bouw van een sporthal te komen, maar met de komst van het Rijnlands Lyceum kon andèrs worden gewerkt. Aannemer Bontebal gaf een LISSE De Lissese padvin- dersgroep Shawanobeeft zaterdag op uitbundige wijze het vijftien-jarig bestaan ge vierd De feestelijkheden werden ingezet met een op treden van de drumfanfare „Trou moet Blijcken" zater dagmiddag op bet parkeerter rein aan de Gracbtwcg. De Jorisband uit Boskoop bracht daarna met fijne muziek een sprankelende show. In gebouw Rehoboth brak zater dagavond het feest pas goed los. Ouders en belangstellen den werden vergast op een groot aantal demonstraties van wat de „Shawano's" zoal doen op hun wekelijkse' sean ces. Tevens werd er een vei ling gehouden om de kas van de snelgroeiende padvinders- groep te spekken. Het publiek liet zich niet onbetuigd: een fles wijn ging weg voor twin tig gulden, een diepvrieskip voor dertig gulden en een ko nijn voor maar liefst vijfenze ventig gulden. De Amerikaanse zanger Pat Boo- gister- avond in Neder land aangeko men. Hij is hier voor opnamen voor de NCRV- camera. Samen met zijn vrouw Shirley (1.) en dochters Debby (1.) en Laury poseerde hij op Schiphol voor de fotogra- LEIDEN In de nacht van vrijdag op zaterdag is ingebro ken in een kantoor/worung aan de Lammenschansweg. De da ders die vermoedelijk via een raam in het dak het pand zijn binnengedrongen, ontvreemd den uit een geldkistje in een bureau ruim drieduizend gul den. Na ook de woning te heb ben doorzocht verlieten zij het pand via de keukendeur. toelichting op het complex. De hal is 28 bij 43,20 m. Hij kan met vouwwanden in twee of drie gedeelten worden geschei den. Op de bovenverdieping is een restaurant met keuken. In de tweede helft van februari houdt het gemeentebestuur een voorlichtingsbijeenkomst over de sporthal. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht zijn geslaagd voor: Apothekersex.: mevr. M. J. C. M. Goudriaan-Severijnen (Delft). Doet. ex. Geschiedenis: G. K. Semkov (Leiden). Doet. ex. Farmacie: mej. A. A. M. Bos (Voorschoten). Aan de Technische Hogeschool te Delft zijn geslaagd voor: doet. ex. Vliegtuig- bouwkundig Ingenieur: P. M. Adrlaehs (Brunssum). J. N. Boer (Ermelo). R. Brugman (Roosendaal). H. J. de Bruijn met lof (Dordrecht), R. F. v.d Dam met lof (Rotterdam), J. C. Geluk (Delft), F. A. van Seters (Gouda), J. A. A. M. Stoop (Rijswijk). P. J. M Urlings (Ulestraten), F. W. Weiter (Rotterdam).

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4