panning bij VVV-NEC Haag niet ekroond TWENTE KRIJGT PUNT TE VEEL Uitnodiging Jezek weer in ^KLEPTE VORM PSV rjT ZICH IN LAF SPEL L-iUBMÜÜ Van onze verslaggevers DEN HAAG In de rust van de ontmoeting FC Den Haag-PSV werd een opmerkelijke uitnodiging omgeroepen. Na enige inleidende woorden van teleurstelling over de baldadig heid van supporters het vorige weekeinde werden deze supporters van de thuisclub uitgenodigd om aanstaande woensdag naar de bestuurskamer te komen voor een gesprek. Of er nog een drankje zal worden geserveerd werd er niet bij verteld... Eén van de mogelijkheden van FC Den Haag. Henk van Leeuwen, nauwelijks gehinderd door zijn gebroken teen, vindt Jan van Beveren op zijn weg. ky zich door fraaie openingen te creëren. Maar de afwerking ontbrak ook toen. Toch had FC Den Haag vóór die periode van overwicht drie benauwde momenten doorge maakt. Maar even zo veel keren vestigde Hans Galjé nadrukkelijk de aandacht op zich. De jeug dige doelman deed de aan de lies geblesseerde Ton Thie volledig vergeten door onvervaard op geroutineerde wijze ver uit zijn doel te komen om achtereenvolgens Nilsson en Lubse van tref fers af te houden. Galjè mocht in dat boeiende eerste kwartier overigens nog eenmaal dankbaar applaus in ontvangst nemen. Dat gebeurde bij een harde diagonale inzet van Smits, waaruit hij de bal slechts half op zijn vuist kon nemen. Het geluk lachte hem evenwel toe, want de dichtbij staande Edström was te verbaasd om met de voor zijn voeten springende bal een doelpunt te ma ken. Daarmee had PSV vrijwel al zijn krult verscho ten. FC Den Haag kon zich In alle opzichten aan klantenbinding wijden, hetgeen de ploeg uitstekend deed. De verdediging van PSV wan kelde verscheidene keren, maar bleef overeind. Zoals bij schoten van Van Leeuwen („Ik heb van die gebroken teen geen last gehad, hij was helemaal gevoelloos") en Kila. Henk van Leeuwen presteerde trouwens toch verdienstelijk ondanks zijn conditiegebrek, dat ontstond door trainings stilstand als gevolg van zijn knieblessure en zijn teenfractuur. De Haagse spits was evenwel niet gelukkig met zijn acties. Hij kopte in de eerste helft uit riante positie naast, hetwelk hij na de pauze vanaf zo mogelijk nog betere plaats her haalde. Sfeer Inmiddels heerste er op de tribunes een ongeë venaarde sfeer. Het publiek zweepte zijn favorie ten op tot onverwachte prestaties, waarbij voor al Kila en Mansveld zich onderscheidden. De Van onze verslaggever DEN HAAG Onder de tienduizend toeschou wers in hot Zuiderpark bij FC Den Haag PSV bevond zich Vaclav Jezek, de oud-trainer van de Hagenaars en tegenwoordig succesvol bondscoach van het Tsjechosloswaakse elftal. De selectie van Jezek bevindt zich op dit moment in ons land om zich in een trainings kamp in Zeist voor te bereiden op de kwalifi- katie-ontmoeting voor het wereldkampioen schap tegen Wales. Tsjechoslowakije speelt vóór dat treffen een aantal oefenduels in ons land, België en West-Duitsland. FC Den Haag is volgende week woensdag in het Zuiderpark tegenstander van de Europese kampioen. In de volle bestuurskamer van FC Den Haag moest Jezek vele handen drukken van beken den, onder w>e één van zijn latere opvolgers Malatinsky. De wedstrijd had Jezek enigszins teleurgesteld, hetgeen vooral werd veroorzaakt door het negatieve spel van PSV. opnieuw als aanvoerder fungerende Haagse ausputzer (Spelersraadvoorzitter Louwerens: „We hebben daar een rol in gespeeld; de spelers spraken zich allen uit voor Aad als aanvoerder") toog veelvuldig mee ten aanval, hetgeen tekenend genoemd mocht worden voor de onmacht van PSV. De Eindhovenaars zakten, deels bewust en deels door vormgebrek, steeds verder terug. Maar het jagende FC Den Haag kon de ploeg van Rijvers niet op de knieën brengen. Ook in de tweede helft was het aantal kansen legio, maar evenmin als Simon van Vliet kort voor de pauze vanaf twee meter Jan van Beveren niet kon passeren lukte dat één van zijn ploegmaten. FC Den Haag rook nog tweemaal aan een straf schop, maar zowel de buiteling van Kila over Stevens als het vermeende handsgeval van Deacy gaven de goed leidende scheidsrechter Berre- voets geen aanleiding corrigerend op te treden. Hoewel het speelbeeld na de rust van wat minder allure was dan ervoor bleef vooral het aandringen van FC Den Haag alleszins de moeite van het zien waard. Mansveld schoot naast. Jol creëerde slechts een hoekschop met zijn inzet en Van Leeuwen kopte over. PSV had zich al lang neergelegd bij de remise. Tergend speelden de Eindhovenaars de bal rond, hetgeen door FC Den Haag onvoldoende met storen werd uitgebuit. Slechts Van Leeuwen sjouwde heen en weer, maar ontving te weinig steun van zijn teamgenoten. Het dichtst was FC Den Haag nog bij een treffer bij een kopbal van de voor Leen Swanenburg ingevallen Oeki Hoeke- ma. maar via de paal rolde de bal weer in de handen van Van Beveren. Toet verving nog Kila, die in botsing was gekomen met grensrechter Gout, maar ook deze middenvelder benutte zijn droomkans niet. Zoals ook tenslotte Albertsen uit riante positie niet raak schoot. „We hadden één van die kansen wel moeten benutten", meende Anton Malatinsky. Een constatering waarop niets viel af te dingen. FRANK WERKMAN Scheidsrechter Berrevoets. Toeschouwers: 11.000. FC OEN HAAG: Galjé; Ouwehand. Mansveld, Van Vliet, Korevaar; Kila (Toet), Albertsen, Perazic; Jol. Van Leeu wen, Swanenburg (Hoekema). PSV: Van Beveren; Poortvliet. Van Kraay (Deacy), Ste vens. Deijkers; Lubse. Van der Kuylen, Smits; Van c' Kerkhof. Nilsson, Edström. ad Kila ligt op de grond nadat hij in botsing is gekomen met grensrechter Gout. De Hagenaar kwam verhaal halen over een vermeend doelpunt van Hoekema. Even na oat gedenkwaardige moment testeerden zowel Jan van Beveren. Henk van Leeuwen en Nick Deacy. Scheidsrechter Berrevoets geeft geen gehoor. Van Gerven tastte na de rust mis. Maar voor een leeg doel schoot Nanninga tegen de lat. Direct daarop trof Van der Lem de paal. Terwijl iedereen wachtte op een Limburgse treffer, sloeg FC Twente verrassend toe. Uit een voorzet van Oranen stompte Geilman de bal precies voor de voeten van Thijssen, die met een strak schot doel trof: 1—0. Roda, dat Kolding en Meuser inzette voor Van der Lem en De Wit, probeerde wel wat terug te doen, maar slaagde er niet in de verdiende gelijkmaker te incasse ren. Zelfs kwam de thuisclub nog bijna op 2—0, twee minuten voor afloop, toen Jeuring tegen de onderkant van de lat kopte. Scoreverloop: 60. Thijssen 1—0. Scheidsrechter. Van Ettekoven. Toe schouwers: 9.000. FC Twente: Van Gerven; Van lerssel. Drost, Overweg, Oranen; Thijssen. Van der Vall, Mühren; Wildschut (Jeu ring), Gritter, Pahlplatz (Thoresen). Roda JC: Geilman; De Wit (Meuser), Pfeiffer, Ziegler. Blatter; Broeks, Toonstra, Ehlen; Van der Lem (Kol ding). Nanninga, Vermeulen. ENSCHEDE In een weinig sensationeel duel, dat ge speend was van voetbal van enig niveau, won FC Twente met 1—0 van Roda JC. Het was een zeer onfortuinlijke en ook onverdiende nederlaag van de Limburgers, die met een punt rechtvaardig beloond zou den zijn geweest. Voor de rust viel helemaal niets te genieten. De enige memorabele feiten wa ren schoten van Thijssen en Pahlplatz, die en onverzettelijke doelman Geiiman op hun weg vonden. Aan de andere kant kon het veel rechtlijniger opererende Roda bogen op twee redelijke tot goede mogelijkheden. Vermeulen en Van der Lem slaagden er echter niet in de onzeker wer kende doelman Van Gerven te passeren. Aanzet Hoewel het sectiebestuur betaald voetbal bepaalde dat de wanordelijkheden op en om de velden op de (zeer) binnenkort te hou den regiovergaderingen zullen worden besproken, werd afgelopen zaterdag onverwacht een maatregel uitgevaardigd waarop reeds veel eerder was aan gedrongen van diverse zij den. Vanuit Zeist vlogen telegrammen naar alle be talende clubs die thuis speelden met de medede ling dat voortaan alleen drank in plastic bekers verkocht mag worden. Een uitstekende maatregel en een eerste aanzet in de strijd tegen het vandalis me. Het sectiebestuur kon digde namelijk op korte termijn meer maatregelen aan. Na de desastreuze vorige zondag heeft men het kennelijk niet aange durfd nog langer te wach ten. Een beslissing die al leszins te billijken is. De regiovergaderingen vergen in elk geval verscheidene weken en de situatie was te ernstig geworden om uitstel te gedogen. Protest Terecht hebben de honk balclubs geprotesteerd te gen het besluit van het bestuur van de bond om Amstel Tijgers zonder meer in de eerste klas in te delen. OVVO liep leeg en de spelers meldden zich bij Amstel Tijgers dat daardoor weliswaar te sterk werd voor het rayon waarin het thuishoort maar dat rechtvaardigt nog niet een beslissing zoals thans is genomen. Eerste klasploegen wor den door het toetreden van Amstel Tijgers gedu peerd in hun pogingen ho gerop te komen. En. zoals is gebleken, zien de hoofdklassers deze ploeg ook niet graag promove ren. Eigenbelang speelt dus weliswaar een rol maar een bestuur kan toch ook niet zonder de betrokkenen te horen zulk een verstrekkend besluit nemen. Wat dat betreft kan de honkbalbond zich wenden tot de KNVB. Daar moesten onlangs de stan daardelftallen ook onder op beginnen. Daar wordt een betalende club die te rugkeert naar het amateu risme over het algemeen niet meteen in de hoofd klasse geplaatst. Door maatregelen zoals de honkbalbond heeft geno men wordt onrust gezaaid, worden protesten uitge lokt en een geïrriteerde sfeer geschapen. Idee Het rustige „supporters- weekeinde" heeft de be stuurders van voetbalclubs niet in slaap gesust. De actieve supportersvereni ging van FC Twente had al een plan ontwikkeld om te trachten de rellen in te dammen. Men wilde stic kers en affiches versprei den, zelfs een grammo foonplaatje uitdelen en er was al een sponsor gevon den. De KNVB haakte erop in en Twente zal er met de bond over praten. Het kan dus een landelijke ac tie worden als Twente niet alleen voor de kosten be hoeft op te draaien. Een uitstekend idee want dan kan het kwaad bij de wor tel worden aangepakt. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiNiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii NLO— FC WV en NEC hebben de toe- louwers een boelende middag bezorgd. Er rd op behoorlijk niveau gevoetbald en er is In de Venlose „Koel" spanning tot de tste minuut. j VVV heeft vrijwel de gehele wedstrijd het J- iatief gehad omdat NEC het accent op de dediging legde. Met counters waren de v<megenaars echter gevaarlijk en uit zo'n war\\e hadden ze in de 35e minuut succes, seen Peters, die een opvallende wedstrijd speel de, gaf een gave pass naar Posthumus die een voorzet gaf waaruit Marijnissen onhoud baar inschoot (0—1). Direkt na de rust had NEC weer bijna succes toen de scherp opgestelde Posthumus een vrij veld voor zich had. Hij slaagde> er niet in de ver uit zijn doel gekomen Viten te omspelen. FC VVV zette NEC weer onder druk maar het Venlose aanvalsspel stelde de Nijmeegse ver dediging voor niet al te grote problemen. VVV had voor de gelijkmaker de hulp nodig van verdediger Hendriks, die in een onover zichtelijke situatie de bal in eigen doel plaat ste, (1—1). Scoroverloop: 35. Marijnissen 0—1, 69. Hendriks (eigen doel) 1—1. Scheidsrechter: Wellinga. Toe schouwers: 13.500. FC WV: Viten; Van Dinter (Vercoulen). Monnee, Retkowski, Kramer; Pala, Advocaat, Van der Weide; Kurcinac, Jovanovic, De Jonge (Verbong). NEC: Schellekens; Hendriks, Visser, Kornelis, Medik; Hulshoff, Poters, Marijnissen; Meijers, Posthumus (De Neeling), Veekon. llllllllllllllllllIllllllllllllllllllltllllUlllllllllllllllMIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllïllllllllllllllllllllllllllllllllllllllMIIIIIIIIIIIIIII 77 ij -5 en). van Haag Wat restte was de teleurstelling. was het spektakel geweest dat FC Den zijn door hagel- en regenbuien kleumende ;iang had gepresenteerd. Maar de bekroning I achterwege. In een atmosfeer die herln- aan de tijden van weleer resteerde voor loeg van Malatinsky slechts de halve winst. jloe verdiend zou het zijn geweest als FC Haag, dat zijn beste wedstrijd van het ien tot dusver speelde, twee punten aan luel met PSV zou hebben overgehouden, alleen eigen Inzet en kwaliteit gaven daar- aanleidlng, maar evenzeer de ronduit laffe ning die PSV het kijkersvolk voorzette. 5 ver teruggevallen landskampioen schaamde er niet voor gedurende het grootste deel van loor 10.000 mensen bekeken ontmoeting in schulp te kruipen. De gevolgen bleven niet :C Den Haag kon naar hartelust jagen op iverwinningspremie. die de penningmeester wel niet behoefde uit te betalen, omdat het t rissende schot achterwege bleef. Den Haag heeft de mogelijkheden zeker ™d. Vele keren kwam een Hagenaar in kansrij- isitie, maar meestal ontbrak de richting aan :etten. PSV stelde daar-slechts schamele tegenover. De brigade van Kees Rijvers, t na afloop weer niet kon laten een ng aan te heffen, miste Willy van de (schorsin9) en Kees KrÜ9h (blessure), deze ontbrekenden mochten toch niet als glaring worden aangevoerd voor de povere ichting van de Eindhovenaars. Met uitzonder van een kleine twintig minuten in de eerste t. toen het er op leek dat ook PSV van goede was, hebben de mannen van Rijvers pestruc- gespeeld. Met René van de Kerkhof en Huub rens in de hoofdrollen. De laatste, als voor- iper gestart, kreeg na ruim twintig minuten laak zijn defensie de nodige rust te brengen I Adri van Kraay geblesseerd aan de knie ist uitvallen. Stevens voerde die opdracht zo ver door dat zélfs zijn eigen trainer hem kritiseer de. „Het rondspelen gebeurde soms wel wat overdreven", verklaarde Rijvers eufemistisch. Over René van de Kerkhof kon de kleine oefen- meester melden dat zijn „onzichtbaarheid" het gevolg was van familieomstandigheden. Mager niveau Hoe het ook zij, PSV telt in zijn ploeg nog voldoende kwaliteit om niet terug te hoeven vallen op afbrekende middelen. Maar ondanks als vedetten aangeduide spelers als Willy van der Kuylen, Ralf Edström en de aanwinsten Tom Smits en Torbjörn Nilsson reikte PSV tot een mager niveau. Hoewel Smits en Nilsson zich nog het minst slecht toonden. FC Den Haag stelde tegenover de verlepte vorm van PSV een enorme dadendrang. Met de jarige Jol opnieuw in plaats van Oeki Hoekema als rechterspits in de ploeg ontplooiden de Hage naars niet-verwachte initiatieven. Vooral in de eerste helf onderscheidde de ploeg van Malatins- kiest Hella. Op het veld is hij sportief en ziet hij alles." Het lijkt wel of hij óók ogen in z'n rug heeft. Net alsz'n auto. die natuurlijk is uitgerust met Hella sportspiegels.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 13