voor Nederlandse titel John Kuyvenhoven kansrijk „We bieden het publiek wel iets r Nieuwjaarsbal voor Foreholte DICK ZAAL (HAZERSWOUDSE BOYS): „Je hebt geluk nodig..." AFDELINGSHOEK Combinatie Reinier Hoogkamer nog kandidaat „ALLEEN PECH KAN HEM VAN TOPPOSITIE AFHOUDEN" KLEINE NEDERLAGEN DOEN HENNIE BLOM PIJN, MAAR: Van onze sportredactie HAZERSWOUDE „Het is wel leuk om weer eens tegen andere tegenstanders te spelen. Alleen daarom al willen we wel graag terug naar de KNVB..." Dick Zaal maakt er maar een grapje van. Terugkijkend op het met het seizoen groeiende rijtje „gemiste promoties" stelt hij dat „zijn" Hazerswoudse Boys steeds weer dat beetje geluk mist om helemaal bovenaan te eindigen. „Als je kampioen wil worden, heb je een dosis geluk nodig. Al speel je nog zo goed, op bepaalde momenten in de competitie moet het meezitten. Bij ons zat het de laatste jaren tegen, dus werden wè weer tweede..." Ook nu weer gaat Hazerswoud se Boys aan de leiding in de eerste klasse van de Leidse za terdagafdeling. Ook nu weer echter, liggen er (twee) vereni gingen op de loer om zoals Lis- ser Boys, Randstad Sport, Sleu tels en SVOW in het nabije ver leden ded,en, toe te slaan als de inzinking komt. Lisse (gelijk in verliespunten) en Oegstgeest dat tot nu toe twee punten minder vergaarde. Dat zelfde Oegst geest komt vandaag naar Ha- zerswoude. Dick Zaal, nu voor het achtste jaar in de selectie over dat treffen: „Voor Voor ons is dat een soort revanche- wedstrijd. De eerste hebben we m wat- ongelukkig met 2—1 ver loren. Nu zullen we moeten win nen. Dan komt er tenminste ook wat ruimte tussen ons en Oegst geest". Van het drietal leidende ploegen geeft Dick Zaal, niet alleen uit chauvinisme, zijn eigen team de beste kans om aan het eind van het jaar de titel op te strijken. „Het enige wat wij wel eens missen is hardheid. De ploeg is conditioneel erg sterk en de be nodigde routine is ook aanwe zig. Alleen staan we op het standpunt dat er voetbal wordt gespeeld om het voetbal. Na tuurlijk, het lukt niet altijd, maar het streven is gewoon zo mooi mogelijk voetballen". Een doel dat ook trainer Aloy- sius „Wiek" Hermans voor ogen staat. „Een zeer goede trai ner", meent Dick Zaal. „Tech nisch gezien, maar ook op het menselijke vlak. Hermans kweekt onder de jongens ook een goede sfeer. Naar mijn idee een van de meest belangrijke zaken als het om een teamsport gaat". Sport die Zaal nu centrale middenvelder maar eerder dit seizoen voorstopper en linksach ter graag in de KNVB zou willen bedrijven. „We zouden in de KNVB ook mee kunnen ko men. Daar ben ik van overtuigd. In oefenwedstrijden tegen der- de- en vierdeklassers komt Ha zerswoudse Boys er ook vrijwel altijd goed uit. Alleen ga je je zo langzamerhand wel afvragen hoe je uit de afdeling moet ko men. Een promotie die de vereniging eigenlijk ook nodig heeft. Elk jaar tweede worden wérkt na tuurlijk nooit echt positief door". En besluitend: „Wat na tuurlijk niet inhoudt dat het ver enigingsleven bij de Boys onge zond zou zijn. Voor gezelligheid en een goede sfeer kan je bij ons nog altijd terecht". Van onze sportredactie HAZERSWOUDE - Behalve speler van het eerste is Dick Zaal ook nog eens secretaris van Hazerswoudse Boys. Zaal over deze toch vrij unie ke situatie: „Eind "73 zocht de vereniging een secretaris voor twee, drie uurtjes in de week. Dat heb ik gedaan, maar in dat bestuurswerk gaat toch duidelijk meer tijd zitten dan je denkt. Op zich lukt het wel, maar als ie mand nu aan mij zou vragen wat hij moest doen, zou ik het hem niet aanraden. Je hebt gewoon te weinig tijd om je goed en snel in allerlei KNVB-zaken in te werken". De prognoses van VTL-doelman Wim Kamping vielen vorige week duidelijk in het water. Minder dan vijftig procent van de wedstrijden vond doorgang en daarom zal Kamping binnen kort nogmaals aan de voorspel lingen worden gezet. Zoals het nu de beurt is aan Dick Zaal van Hazerswoudse Boys, overi gens in de (bange) verwachting dat het ook zijn laatste keer nog niet is... Groep A: KRV Bergambacht 3; Alphense Boys Warmunda 1; Gouderak Ammerstol 1; Leidse Boys Oranje Groen 3; VTL Alphia 1; Stolwijk Stomwijkse Boys 3; Schoonho ven Nieuwerkerk 2. Groep B: Kickers '69 RVC'33 1; Weteringse Boys Soccer Boys 1; Unitas Leiden VNL 3; Meerburg - WOA 1; ZLC VNA 2; Nicolaas Boys SJZ 2; Floreant Esto 2. Zaterdag: Eerste klasse: KRV WSB 1; SC Lisse - Valken '68 3; GWS - MVKV 1; Hazers woudse Boys Oegstgeest 1; Leiden Kagia 3. Tweede klasse: SJZ VNL 1; Abbenes Unitas Leiden 1; LSW '70 - Alphia 3. Kickers '69 SVLV 3; Meerburg Stompwijkse Boys 3 Gouda: Aarlanderveen Wad- dinxveen 1; Bergambacht 8 Sportief 2; Reeuwijk Siveo 2; Floreant Rijnstreek 1; Gouda Rohda 2; Oudewater Zwammerdam 3. Stand: 1 Koos van Weerlee (VNA) 57.14%; 2 Nick Verwoerd (Alphense Boys) 56.55%; 3 Frans van der Laan (SC Lisse) 55.55%; 4 Nico van Maren (KRV) 47.61%; 5 Gidion van der Bom (Leidse Boys) en Paul van der Geest/Gé van der Star (WOA) 44.82%; 7 Jan van der Weijden (Unitas Leiden) 37.93%; 8 Koos Loos/Al- bert Bollen Weteringse Boys) 37.50%; 9 Gé Perfors (Oegst geest) 36.66%; 10 Renzo Candido (Leiden) 36.36%; 11 Thijs de Wi t/Bert de Ruiter (Meerburg) 33.33%: 12 Dolf Kok (Warmun da) 31.03; 13 Hennie de Haas (ZLC) 29.16%. LEIDEN/APELDOORN Zeker van eremetaal is hij aL Een plaats bij de eerste drie van het Nederlands (nieuwelingen)kam- pioenschap veldrit kan hem eigenlijk niet meer ontgaan. Negen tien officiële wielercross-wedstrijden heeft Swift-nieuweling John Kuyvenhoven (16) dit seizoen al achter de rug. De eerste wedstrijd leverde hem een negende plaats op; daarna belandde hij nog eenmaal wat ongelukkig op een vierde plaats. De zeventien overige koersen brachten talent Kuyvenhoven steeds weer bij de eerste drie... „Normaal gesproken kan alleen pech hem van een toppositie afhouden", stelt Swift-promotor en bestuurslid Wim van Duiven- bode dan ook. „Als m'n start maar goed is", houdt Kuyvenho ven zelf de boot nog wat af. „Als ik morgen maar niet achter een paar „kneuzen" terecht kom. Want dan wordt het wel erg moeilijk om bij die eerste drie terecht te komen...". Het is snel gegaan met John Kuyvenhoven. „Verrassend snel", meent wielerkenner Van Duivenbode. „Toen John op zijn negende bij ons aanklopte, ge loofde ik niet zo in zijn klasse. Leek hij me gewoon te licht om tot grote prestaties te kunnen komen. Maar dat is de laatste twee jaar wel veranderd". Dui delijk veranderd. Met zijn over gang naar de nieuwelingen, in februari '75, brak voor Kuyven hoven het hoofdstuk wielrennen pas echt serieus aan. Stopte hij met voetballen bij Lugdunum en wierp hij zich in het vorige winterseizoen ook voor het eerst echt op de wielercross. „Daar voor had ik wat op de baan gereden, maar dat werd me te eentonig. Mij werd ook geadvi seerd te gaan crossen. Ik heb m'n gewicht mee en heb ook nog een aardige loopsnelheid". Talenten die er in het eerste LEIDEN Met John Kuyvenhoven is ook (Swift)junior Reinier Hoogkamer morgen in Apeldoorn een kanshebber voor een hoge klassering tijdens het Nederlands kampioen schap veldrijden. Hoogkamer (17) kende een sterke seizoen start en kwam tijdens een koers in Schiedam ook tot een krappe overwinning. Na de Kerst is Reinier echter wat teruggevallen. Was hij tot op dat moment een potentiële kandidaat voor de'Nederlandse selectie, nu zal hij het morgen tijdens de NK moeten waarmaken. Zijn zevende plaats van afgelopen weekeinde tijdens de sterk bezette veldrit in Helvoirt geeft in ieder geval hoop op een tijdig herstel. nieuwelingen jaar al redelijk uit kwamen. Aan het eind van het seizoen reed Kuyvenhoven al re gelmatig kort bij de eerste vijf. Een progressie die zich dit jaar doorzette. Zo sterk zelfs dat John Kuyvenhoven dit seizoen. met Willy van der Heyden en Jan Harings (de nieuwelingen top-drie van Nederland) al in twee junioren-koersen moest uitkomen. Kuyvenhoven over die wedstrij den in de oudere leeftijdsgroep: ZATERDAG 15 JANUARI 1977 LEIDSE COURANT „Ik verwachtte daar niet zoveel van. Een plek bij de eerste tien had me al leuk geleken. Per slot van rekening werd ik vorig sei zoen door die gasten nog los gereden en zijn de afstanden bij de junioren ook duidelijk lan ger". J Met Van der Heyden en Harings bleek Kuyvenhoven echter ook tegen het oudere geweld opge wassen. Met een tweede en der de plaats stelde de jeugdige Lei- denaar duidelijk zijn kandida tuur voor de op 27 februari (zijn verjaardag) te houden Europese kampioenschappen in het Belgi sche Volkenchem. Een selectie die Kuyvenhoven eigenlijk niet meer kan ontgaan, ook niet als pech hem morgen tijdens de NK in Apeldoorn van een hoge note ring zou afhouden. Hoewel het seizoen tot nu toe zo constant en succesvol is verlo pen, won John Kuyvenhoven nog siecnts een koers; in Son en Breughel liet hij een ieder ach ter zich. „Ik kan Van der Hey den en Harings gewoon hebben, dat weet ik. Maar steeds weer zit ik net naast die overwinn- ning. En als ik ze een keer voorblijf, zoals tijdens die junio- renkoersen dan is er wel weer John Lammertink die mij weer net klopt...". Junior Lammertink is er zondag echter niet bij. Reden voor John Kuyvenhoven om optimistisch (Van onze basketbalmedewer ker) LEIDEN Hennie Blom, de technisch leider van Mercasol Leiden, is nu 41 jaar. Twaalf van die jaren sleet hij op de bank bij diverse basketbal clubs. Mercasol is zijn zesde vereniging. In twaalf jaar coa chen heeft Hennie Blom het nodige meegemaakt. Successen (met DED bijvoorbeeld als eni ge niet-gesponsorde ploeg in de kampioensgroep van de eredivi sie) en natuurlijk ook minder prettige dingen. Wie de uitsla gen van Mercasol in dit seizoen tot nu toe bekij|kt, zal ongetwij feld geneigd zijn dit jaar in de laatste categorie in te delen. Van de zeventien wedstrijden gingen er vijftien verloren. Slechts twee maal was er winst. In het begin van het competitie- gebeuren tegen Markt en Delta Lloyd ging het allemaal best. aardig. De terugslag kwam bij Disco Danser. Vol goede moed gingen spelers en supporters naar Rotterdam, waar Leiden echter kansloos werd wegge speeld. Sindsdien wacht de nog altijd grote groep aanhangers op nieuwe successen. Tever geefs. Vijf maal was Mercasol er dicht bij, maar dan bleef het scorebord steken op één of twee punten in het voordeel van de tegenstander. Na zo'n wedstrijd verwacht je .minimaal een zeer somber kij kende Hennie Blom aan te tref fen, Een man, die zijn schor geschreeuwde keel smeert met een pilsje dat nauwelijks smaakt. Maar niets is minder waar. Hennie Blom blijft vro lijk. Al weët je natuurolijk nooit wat er zich achter het vriendelij ke Amsterdamse gezicht ver bergt. Hij lijkt nederlagen, zoals die van vorige week zaterdag tegen Kinzo (79—80), te aanvaar den als iets onvermijdelijks. Zijn ploeg zit tenslotte in de hoek waar de klappen vallen. Hennie Blom: „Natuurlijk doet het je wel wat, zo'n nederlaag met één punt verschil. Je weet 'gewoon, dat je zeer dicht bij een overwinning bent geweest. En dat doet pijn. Maar we hebben het publiek wat geboden. Dat is belangrijk. Ik weet zeker dat de mensen terugkomen en als ploeg met een kleine sponsor is de recette erg van belang. Natuurlijk had het voor je pu bliek vreselijk leuk geweest, als je Kinzo had gepakt. Logisch. Maar het is nu eenmaal niet zo en daar doe je niks aan. Maar het spektakel was er. Je hebt Hennie: „Ik spreek niet óver pech. Geen geluk hebben klinkt beter het publiek tekeer horen gaan." Hennie Blom heeft in elk geval vooruitgang geboekt. Vorig jaar haalde Mercasol tenslotte nau welijks de krantenkoppen. Wel natuurlijk in eigen omgeving, maar de grote dagbladen waren de Leidse club al bijna vergeten. Dat vorige seizoen. Voor het grootste gedeelte zonder Amen- je wist gewoon dat je givg ver- kanen, met een team dat ge- hezen. De enige vraag was nog doemd was te verhezen. Henrue met welk verschil. Toen ik bij Blom wil er best nog eens op Mercasol kwam, wist ik niet wat terugkijken. Vorig jaar hebben jk zag. Er werd ontzettend lang- we, zeker na het vertrek van zaam gespeeld. Dat was het eer- Banks en Williams, gebouwd ste wat'moest veranderen. Jon- aan een ploeg. De uitslagen wa- ge> talentvolle spelers kregen ren toen niet meer van belang, een kans, die zij in een goed geponsorde club met goede 3 Iers en top-Amenkanen kregen zouden hebben. 1 daarvan profiteren. Jon, een Peter Paulides en Jan Berend-sen den duur toch wel Wat goed is komt er Maar de ervaring van heeft het proces versm Hennie Blom leek seizoen in te gaan •ploeg, die dan miss< niet op kon tornen absolute top van maar zeker zou len. De pech sloeg echfc toe. Hans van Rooden geluk in de zoeken en Peter Kop blessure altijd u»a* Toch is pech een woord Hennie Blom al geruime geleden uit zijn heeft geschrapt. „Ik ver niet over pech. Geen hebben klinkt veel beter. 'is het in feite ook. Het isjterk< wedstrijden, die je met verschil verliest, een comjjti v van factoren, dat tot de laag leidt. Als je de tegen Kinzo bekijkt, kun je $pen gen dat Paul Hoeksema de 1 an ti ste bal mist. Maar Bell scfunm een hele reeks vrije Bartolome mist ke bal onder het moment misschien met langrijk, maar het kunnen punten in de wedstrijd zijn, Over keerpunten Mercasol—Kinzo van week zou voor de weieens het keerpunt in de petitie kunnen worden. Va zen van de nationale kampi en huidige lijstaanvoerder slechts één puntje verschil 1 gerust een topprestatie woi genoemd. Het lijkt een kwe van dagen tellen en de volge overwinning van Mercasol in de analen worden bijgescl r ven. Met Roy Leysner, die za1 dag op competitieniveau de1 teerde, heeft Leiden een pl< die. vele tegenstanders kan d struikelen. Trouwens: een overwinning Hennie Blom in alle opziet goed uitkomen. Want vol* zijn eigen zeggen ligt hi nachts na een nederlaag ker en is hij zondags nau lijks te genieten. Missel komt er vandaag al vera ring in. Vanavond komt D Danser RZ naar de Vijf Me en wie weet beleeft Hei Blom voor het eerst sinds ge, lange tijd weer eens rustig weekeinde. (Van onze sportredactie) VOORHOUT Foreholte a2 heeft afgelopen weekeinde als eerste team in 1977 beslag gelegd op de door Sporthuis Wout Bergers beschikbaar gestelde Leidse Courant Bal. De jeugdige Voorhouters klopten Alphense Boys a3 met 13-1 na al met de rust met 7—0 te hebben voorgestaan. Topscorer, overigens niet op de foto aanwezig, was Paul Licher; een goede tweede was Robert de Heiden met vier goals. Op de foto (v.l.n.r.): staand: leider Jaap de Jong; Paul Kraaye- vanger; Peter Nederpel (aanvoerder); Frank Könings; Robert de Heiden; Hans Spelier; Hans Zonneveld; jeugdvoorzitter Piet van Wouw. Knielend: René van der Geer; Michiel Leepel; Stefan van der Werf; Jan Homan; Fred Fester; Sjaak van Werkhoven. John Kuyvenhoven (rechts achter Reinier Hoogkamer) hoopt morgen z'n tweeii seizoenzege te behalen. naar morgen te blikken. „Als ik in Apeldoorn maar win, dan laten die tweede en derde plaat sen me volledig koud. Zo'n Ne derlandse kampioenstrui trekt natuurlijk enorm...". Scholier Kuyvenhoven heeft z'n plan ook ai getrokken. „Ik moet puur aanvallend gaan rijden, proberen weg te komen bij die jongens, proberen ze „stuk" te rijden". Aan de voorbereiding zal het overigens zeker niet lig gen. Gisteren al vertrok Kuy venhoven naar Apeldoorn. „Om het parkoers te verkennen. Bij crossen kan je geen risico's ne men, moet je ge\yoon weten op welke manier en hoe snel je een bocht moet nemen. Dat kan se conden per ronde schelen. En die seconden zijn morgen ver- schrikkelijk belangrijk". John Kuyvenhoven vergeet bij al zijn veldrit-activiteiten ook de weg niet. Vorig seizoen al-reed hij constant „prijs", al kwam hij dan (net) niet tot overwinningen. „Dat is het geinige van de v lersport. Je hoeft niet te kie tussen de weg of de veldrit kan beide onderdelen gew beoefenen zonder dat je er schade van ondervindt". N weling Kuyvenhoven kijkt hoopvol uit naar de amat status. „Je weet nu dat het de nieuwelingen en de junio lekker gaat. Dan wordt het dé amateurs rijden vanzelf soort uitdaging". Gert-Jan On

Leidse Courant | 1977 | | pagina 10