Sou/io/nt AFPERSERS ICI GEPAKT IN CENTRUM VAN LONDEN Gedeeltelijke voortzetting Tealtronic in gastanks 5cheveningen opgeschrikt door brand Boete voor vechtende bruiloftvierder Aantjes en Kruisinga dingen naar leiding van CDA-fraetie DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND NOTEER m.i.vals nieuw kwartaalabonnee van de Leidse Courant naam: adres: woonplaats: Stuur als dank voor de moeite het theeglas naar: naam: adres: woonplaats: Deze bon in open envelop zonder postzegel sturen naar: antwoordnr. 349. Leiden. ooo Donderdag 13 januari 1977, 67e jaargang no. 20631 Koningen Deel 1 van 10-delige serie „Ko ningen en paupers" op Ned. II om 20.25 uur, om 21.15 uur Rondje Theater met Tekstpiere ment en Paul van Vliet. Brand punt om 22.05 uur met harddugs en geweld na voetbal. Ned. I om 20.50 EO met Eskimo-dokter. Nog weinig verandering Meest zwaar bewolkt met plaat selijk mist, overigens tot de avond op de meeste plaatsen droog. Tot matig toenemende wind, krimpend van zuidwest naar zuidoost. Maxima om het vriespunt Morgen: Zon: 8.42-16.56, maan: 2.50-12.29. Schev. hoogw.: 9.19- 21.58, laagw.: 5.00-17.38. Een zeer fraai thee-glas in een zilveren houder is uw beloning voor het aanbrengen van een nieuw kwartaalabonnement op de Leidse Courant. Rapenburg 2, Leiden, postbus 11, tel. 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden. Directeur-hoof dredacteur: J. J. Hallewas - Chef-redacteur: Wim Buijteweg. rtenties (excl. BTW) 0,45 per mm. Telefoontjes 4,08 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (18.00 tot 19.00 uur) - Abonnementen: kwartaal 39,80. jaar ƒ147,70. losse nummers: 55 cent. Van een onzer verslaggevers) OEN HAAG Twee gastanks, die vanmorgen in Schevenin- jen na een explosie in brand zijn gevlogen, hebben in de ladplaats voor grote consternatie gezorgd. De gasten van iet tegenover liggende Eurotel en de bewoners van zes luizen werden geëvacueerd en de politie waarschuwde de overige bewoners in de omgeving hun ramen open te doen en naar de achterkant van hun huizen te gaan. Grote spanning heerste rond het bouwterrein van het voormalige 5rand Hotel met name tijdens het zakken van de gasvlam, toen het explosiegevaar groot was door mogelijke terugslag de tanks. )oor de explosie is niemand gewond geraakt. De politie zette Ie omgeving af en leidde het openbaar vervoer in Schevenin- ;en om. Omdat het gevaar bestond dat na het blussen van Ie vlammen een explosie zou volgen besloot de brandweer Ie tanken slechts af te koelen. Daartoe werden een waterka- lon en negen stralen ingezet. tond acht uur bereikte de spanning een hoogtepunt, toen ?en van de vlammen uitwaaide. Metingen wezen groot explo- iegevaar uit, maar voor de brandweer zelf de kans had het ;as weer aan te steken, vatte de tank na tien minuten weer 'lam door de brandende tank ernaast. Een woordvoerder loemde de toestand op dat moment kritiek omdat de hoeveel- leid gas in de tanks nog groot was. De brandweer verwachtte /anmorgen, dat het gas in de tanks rond het middaguur zou ujn opgebrand. DEN HAAG/KATWIJK De Haagse politierechter heeft twee Katwijkse visverwerkers van 20 en 24 jaar veroordeeld tot een boete van 300 gulden en voorwaardelijk een week gevangenisstraf. De Katwijkers waren de aanstokers van een massale vechtpartij tijdens het huwelijk van een familielid. Er was maar weinig nodig om een vechtpartij met de schoonfamilie uit te lokken, omdat beide' families niet op al te beste voet met elkaar stonden. Een vrouwelij ke bruiloftgast brak tijdens de vechtpartij haar pols. Het huwelijk is overigens al stukgelopen. „KingKong opium voor volk" MOSKOU (Reuter) Het Russische weekblad Literary Gazette heeft zich afgevraagd waarom voor de nieuwe King Kong-film zo'n reklame wordt gemaakt in het Westen. Het vond het antwoord ook: de eerste King Kong ontstond in tijd van ernstige economische crisis en de tegenwoordige is uit eenzelfde toestand geboren. De mensen die uit de bioscoop komen, aldus het blad, vinden dat het ondanks werkloosheid, inflatie en duurte nog zo kwaad niet is en dat het in elk geval veel erger kon. En dat is volgens Literary Gazette precies de hoek waarin de kapitalisten de gewone man willen hebben. Frontale botsing Een -tevergeefse- poging om een kat te ontwijken, was er gisteren in Veghel de oorzaak van dat een vrachtwagen frontaal in botsing kwam met een Mer- cedes-personenau- to. De bestuurder van de Mercedes, een 55-jarige inwo ner van Venhorst, was op slag dood; zijn medepassagier moest met zware verwondingen in een ziekenhuis wor den opgenomen. Winter in V.S. Wie 's morgens wat ijs moet krab ben om met zijn auto naar het werk te gaan, mag wel eens be denken in welk een paradijselijke toestand hij zich bevindt vergele ken bij sommige gebieden in de VS, waar het extreem koud kan zijn. Deze inwoner inCleveland kan zijn autoritje naar zijn werk mooi vergeten. In bepaalde delen van de VS is het kwik zo ver gedaald dat het aardgas in de leidingen be vriest tot een geleiachtige massa. Met het gevolg dat in veel huizen de verwarming is uitgevallen. BU MINISTERSCHAP ANDRIESSEN (Van een onzer verslaggevers) Den Haag Wanneer na de verkiezingen van 25 i de KVP-fractieleider mr. F. Andriessen mi nister wordt, zal de keuze voor het voorzitter schap van de CDA-Tweede Kamerfractie waar schijnlijk gaan tussen mr. W. Aantjes van de ARP en dr. R. Kruisinga van de CHU. Onmiddellijk na de verkiezingen treedt CDA-lijst- trekker Van Agt formeel op als fractievoorzitter. Hij viert de besprekingen tijdens de kabinetsfor matie. Mr. Van Agt zal naar verwachting weer toetreden tot het kabinet. Kruisinga en Aantjes schijnen beiden de voorkeur te geven aan de fractievoorzitterschap boven een ministerspost. Bij de ARP en bij een deel van de KVP bestaan. tegen Kruisinga echter veel bedenkingen. Zeker nu de CHU-kandidatenlijst voor de CDA-fractie een sterk conservatieve inslag heeft. Die lijst wordt vooral in A. R.-kring met veel reserves, bekeken. Ook Aantjes heeft voldoende kwaliteiten voor het fractievoorzitterschap. Sommigen in het CDA zijn echter van mening dat men het voorzitterschap van de fractie onmogelijk kan toebedelen aan een man, die remmend op de totstandkoming van het C.D.A. heeft gewerkt en zich nogal kritisch heeft opgesteld. Anderzijds wordt geoordeeld dat bij een voortzetting van de samenwerking tussen christen democraten en socialisten in de regering mr. Aan tjes als fractievoorzitter veel goeds kan doen. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Bij de kantonrechter is vandaag het faillissement aangevraagd van het Nijmeegse kantoorcomputer-bedrijf Tealtro nic. Het faillissement moet leiden tot de liquidatie van de huidige onderneming waarna de levensvatbare onderdelen in een nieuw bedrijf zullen worden voortgezet. Om dit nieuwe bedrijf van de grond te krijgen is minister Lubbers van economische zaken bereid vijftien miljoen gulden beschikbaar te stellen, zo heeft hij gisteren bekendgemaakt, j „Tealtronic II" zal naar de minister verwacht aan één derde van het huidige personeelsbestand (450 man) werk kunnen bieden. 1 Directeur van de nieuwe onderneming wordt de man die nu ook de leiding heeft, de heer Groeneveld. De PvdA-fractie in de Tweede Kamer heeft een verklaring uitgege- J ven waarin zij stelt dat het failliet verklaren van Tealtronic I juridische complicaties met zich meebrengt die nogal riskant zijn. De socialisten vrezen dat Tealtronic zijn fabricage-rechten zal I verliezen. Dat kan er toe leiden dat een aantal wel levensvatbare j onderdelen toch niet zal kunnen worden voortgezet. De bezetting j van het computerbedrijf is inmiddels opgeheven. Raad van Kerken: géén boycot Amro AMERSFOORT (ANP) De Raad van Kerken in Nederland gaat de aangesloten kerken niet adviseren tot een boycot van de Amrobank Aan het besluit ging tweemaal uitvoerig overleg vooraf tussen een delegatie van de Raad van Kerken en de raad van bestuur van het bankconcern.. Het be sluit betekent niet, dat de Raad van Kerken zich opstelt tegen over de groepen Betaald Ant woord -en Kaïros, die hebben opgeroepen tot het boycotten van de Amro bank in verband met diens rol in het economi sche verkeer met Zuid-Afrika Kangoeroe-jong overleeft 'f niet ARNHEM (ANP) Het naar schatting twee maanden oude kangoeroe-jong, dat op oudejaarsdag in Burgers' dierenpark in Arnhem na het verongelukken van zijn moeder uit de buidel raakte, is ondanks een intensieve en zorgvuldige behandeling niet in leven gebleven. Het slechts 150 gram wegende diertje is gisteren doodgegaan. Dierenpark directeur A. van Hooff had* vanaf het begin al weinig hoop om het beestje in leven te houden. Het is overigens nog nimmer vertoond, dat zo'n jonge kangoeroe buiten de moederbuidel in leven bleef. Niettemin was een speciale couveuse ingericht, waar het kangoeroetje om de twee uur werd gevoed door mevrouw Van Hooff. Het diertje is waarschijnlijk overleden aan een infectie. (Van een onzer verslagge vers) LONDEN/ROTTERDAM Met de arrestatie van twee mannen gisteravond in 's werelds eerste winkelstraat, Oxford Street is onverwacht een einde gekomen aan de afpersing van de dochteron derneming van I.C.I. in Ro zenburg. Een van de arres tanten was de 25-jarige En gelsman Rodney C., het ont slagen hoofd van de compu terafdeling van I.C.I., die zijn vroegere werkgever sinds het afgelopen week einde 1.25 miljoen gulden af handig probeerde te maken in ruil voor door hem gesto len computerbanden en -schijven met voor het be drijf vitale gegevens. De politie heeft nog niet bekend gemaakt hoeveel van de ongeveer 100 ontvreemde banden en schijven terecht zijn. De computer-manager van I.C.I. in Nederland, Geoffrey Cowling, kreeg zondag een telefoontje waar in om het losgeld werd gevraagd en waarin werd medegedeeld, dat hij voor afhandeling van de zaken naar Londen moest komen, naar de om geving van de I.C.I.-hoofdvestiging. Staande op de trappen van het hoofdkantoor werd Cowling giste ren opgehaald door een taxi, waar van de chauffeur opdracht had ge kregen hem naar een kruispunt van Oxford Street te brengen. De taxi werd nauwlettend gevolgd door eenheden vermomde officieren van Scotland Yard, die zich in de buurt posteerden toen de taxi stilhield. Nadat Cowling enkele minuten op het trottoir had gewacht, werd hij „benaderd" door twee mannen op een scooter. Op het moment dat dezen Cowling de koffer met los geld uit de handen wilden rukken, sprongen de Yard-mensen toe. De politie wilde vanmorgen nog niet zeggen, of in de koffer ook inderdaad het losgeld had gezeten. De twee mannen zullen niet aan Nederland worden uitgeleverd, maar in Engeland worden berecht. Een woordvoerder van de Yard zei, dat eerst vandaag zou worden be slist welke aanklacht tegen de man nen zal worden ingediend. De Rotterdamse politie zou vanmid dag op een persconferentie nadere mededelingen doen. ing Kong nals in 1933 zou dat de econo- "he crisis in het westen zijn Russisch weekblad heeft ont- waarom er zoveel reclame 1t gemaakt voor de film King voor de hand liggend echter men wel iets van de miljoe-. die de film gekost heeft, wil

Leidse Courant | 1977 | | pagina 1