s Het arrogante moment van Epi Drost tal Van Dooyeweerd terk op Nootdorp Sunderland uit bekerstrijd AMERIKA WIL EEN CENTRAAL SPORTORGAAN NICO JANSEN WEER GOED VOOR DE WINST Nog vier schaatsmarathons ietaling aan amateurs UEFA-team verslaat militairen LEIDSE COURAN ENSCHEDE Twente's trainer Spitz Kohn priemde verwijtend de vinger in de richting van Epi Drost en stelde zijn aanvoerder zelfs min of meer verantwoordelijk voor de neder laag van 1—0 tegen Feyenoord. Niet ten onrechte, want Drost had weer eens een van zijn arrogante buien, en tegen een ploeg als Feyenoord is dat funest Zoals trouwens aan getoond werd, want in eendrachtige samen werking met Martin Vreijsen strafte Nico Jansen hij alweer na amper twintig minuten een van de ergste slordigheden van Drost af. Kohn later berustend: „Het nemen van risico's ligt verankerd in het spel van Drost. Ik heb daar ook geen moeite mee. Het moet echter niet te ver gaan en vandaag liep het de spuigaten uit. Vandaar dat ik hem in de tweede helft gewisseld heb. Drost heeft dat een- of tweemaal per jaar nodig. Dan weet hij weer waar de grens ligt Maar voorlopig kost het ons wel een punt". Kohn had geen ongelijk. Tot de treffer van Nico Jansen controleerde Twente het duel. Volkomen zelfs. Twente illustreerde dat de ploeg uit de diepe impasse is geraakt. Met vaak verrassend goed voetbal werd Feye noord onder druk gezet Het leverde Twente zelfs al snel een doelpunt op, van Theo Pahl- platz die Treytel met een machtige uithaal versloeg. Een doelpunt dat echter niet als geldig geboekstaafd kon worden, want scheidsrechter Jan Keizer had buitenspel ge constateerd. Spitz Kohn diplomatiek: „Ik kon het moeilijk zien. Mijn spelers vonden het echter geen buitenspel". Manager Ton van Dalen, een stuk feller: „Die Keizer kan er geen fluit van. En dan doel ik niet alleen op dat doelpunt maar ook op vele andere hoogst curieuze beslissin gen. Ik weet dat het niet verstandig is wat ik nu ga zeggen, maar ik hoop uit de grond van mijn hart dat we Keizer voorlopig niet meer in Enschede zien. Ik word doodziek van hem". Feyenoord aan acties opzette, maar nuttig was het wel. Twente had het in elk geval nu en dan knap moeilijk met de qua opzet simpele aanvallen van Feyenoord. Ook hier schortte het op het beslissende moment echter aan doortastendheid, waardoor Nico Jansen kwam te zwemmen omdat Verheijen en Vreij sen zich te weinig in het front durfden verto nen. Gevaarloos Die machteloosheid voorin zette zich aan beide kanten ook in de tweede helft voort. Twente stuwde weliswaar stormachtig in de richting van Treytel, maar gevaar was er nauwelijks. Slechts door enkele slordigheden van Schnei der en Rijsbergen kreeg Twente mogelijkhe den. Gritter en Jeuring kwamen echter inven tiviteit te kort om ervan te profiteren. Feye noord beperkte zich inmiddels tot counter- voetbal en kreeg daar ook alle kansen voor. Vooral toen Kohn Wildschut inzette voor Drost Kohn: „Ik moest wel, om Drost te laten voelen dat hij over de schreef ging en omdat ik nog moest proberen een puntje te bemach tigen". Dat gelukte niet In feite was Feyenoord bij de snelle tegenstoten gevaarlijker dan Twente. Een definitieve beslissing bleef echter uit omdat de counters niet vlekkeloos uitgevoerd werden waardoor Overweg steeds tijdig kon corrigeren. Eenmaal werd ook Overweg uitge speeld. Jan Verheijen wist toen niet meer te doen dan alleen voor André van Gerven huizenhoog over te knallen, waardoor Feye- noords tweede treffer uitbleef. Volgens plan Nico Jansen vrijwel geen wedstrijd zonder doelpunt verslaat doelman Van Gerven en bezorgt zijn ploeg beide punten. r Een enigszins overtrokken reactie, hoewel Keizer (bezig aan een vreselijk slecht seizoen, het zoveelste al) inderdaad verre van vlekke loos leidde. De oorzaak van Twente's neder laag moet echter in eigen kring worden gezocht Kohn heel reëel: „Inderdaad. Aller eerst dat onnodige doelpunt en vervolgens het missen van een redelijke hoeveelheid kansen". Mogelijkheden om na Feyenoords treffer te- I rug te komen kreeg Twente voldoende. Twen- I te faalde echter op het beslissende moment. Tot aan de zestienmeterlijn bouwden vooral Thijssen en Mühren veelvuldig aan goedlo pende aanvalsacties, maar in de buurt van Treytel ging het mis. De verdedigend be kwaam spelende Rijsbergen hield in nauwe samenwerking met Van de Korput de poort gped gesloten. Slechts Ab Gritter kwam een keer helemaal los van de de Rotterdamse defensie. Oog in oog met Treytel kon deze /net een bliksemsnelle reactie onheil voorko men. Feyenoord stelde tegenover het aanvallende geweld van Twente de overbekende Rotter damse degelijkheid. Mooi was het zelden wat Vujadin Boskov was uiteraard niet ontevre den. „Het lijkt erop dat Twente sterker wordt. Dat was echter schijn. Wij hebben tenminste zoveel kansen gehad, waarschijnlijk zelfs meer". Waarna Boskov met pretoogjes op merkte dat Feyenoord uit nog altijd ongesla gen is. „Negen duels hebben we er nu opzit ten, slechts twee punten zijn vergokt, een tegen AZ en een tegen NAC. Uit doen we het beter dan thuis, want daar hebben we al meer punten laten liggen. Voorlopig gaat alles ge heel vólgens plan. Als we deze reeks voortzet ten slaag ik in mijn opzet, kampioen worden". De stand in de eredivisie; Feyenoord Ajax Utrecht AZ '67 PSV Roda JC Haarlem Den Haag NAC Sparta 18 13 4 1 30 4918 2) 18 13 3 2 29 33—13 1) 18 10 3 4 23 35—29 3) 18 9 4 5 22 47—21 4) 18 9 4 5 22 36-21 5) 18 8 5 5 21 27-17 6) 18 7 6 5 20 23-24 8) 18 7 5 6 19 32—24 9) 18 7 5 6 19 29-30 (10) 18 7 5 6 19] 29-31 7) i dam FC VW FC Twente Eindhoven NEC Telstar Amsterdam Theo Pahlplatz scoort. Scheidsrechter Keizer, die fel werd bekritiseerd, v.d. Korput. Treytel. Pahlplatz is onzichtbaar omdat hij zich achter de Graafschap keurde de treffer af wegens buitenspel. V.l.n.r. Gritter. Rijsbergen, Thijssen, bovengenoemde spelers bevindt. Tncc«*n haalrv Go Ahead Eagl 18 4 7 7 15 23-^10 (12) 5 4 9 14 19-21 (11) 5 4 9 14 20-23 (15) 18 4 5 9 13 17-42 (13) 18 3 6 9 12 28-29 (16) 18 4 4 10 12 22-37 (14) 18 2 5 10 10 19—38 (17) 18 3 4 11 10 15—35 (18) Tussen haakjes de stand van vorige keer. Napoli drie wedstrijden op ander veld MILAAN De Italiaanse eer ste divisieclub Napoli mag de komende drie thuiswedstrijden niet in het eigen stadion spelen. De club werd door de Italiaanse voetbalbond gestraft, omdat een grensrechter afgelopen zondag tijdens de wedstrijd tegen Ju- ventus (0—2) aan het hoofd ge troffen y/erd door een fles. De ongeregeldheden ontstonden, nadat de scheidsrechter een doelpunt van Massa wegens hands haf afgekeurd. Wielerploeg BRUSSEL De Wielerploeg van IJsboerke/Colnago zal in 1977 bestaan uit Verbeeck, Go- defroot, Van Springel, Delcroix, De Bal, De Gendt, Miel en Jos Gijsemans, Jacobs, Laurens, Luc Leman, Willem en Ludo Peeters, Pevenage, Renier, Van Roosbroeck, Van Sweeveld, Verstraeten (allen België) en Di- dier (Lux). Ploegleiders zijn Jos Janssens en Willy Jossart. De groep zal, met uitzondering van Parijs—Nice en de Ronde van Zwitserland, niet starten in de grote etappewedstrijden. BorussiaBrugge in Diisseldorf DÜSSELDORF De wedstrijd Borussia Mönchen-Gladbach en FC Brugge in de kwartfinales van het toernooi om de Europe se beker voor landskampioenen zal in Düsseldorf worden ge speeld. Borussia week uit naar het I Rheinstadion omdat het twee keer zoveel toeschouwers (70.000) kan bevatten als het ei gen veld (34.500). Brugge ging niet in op het ver zoek van Borussia de wedstrijd van woensdag 2 maart naar dinsdag te verschuiven ten einde, in het belang van de tv- kijkers, het samenvallen met de wedstrijd Bayern Munchen—Di- namo Kiev te vermijden. Prijzenkast Roma leeggeroofd ROME De voetbalclub Roma is al zijn trofeeën kwijt. In de nacht van dins dag op woensdag werd in gebroken bij de club en alle bekers, medailles en andere prijzen werden meegeno men. Zij stalen tevens een bedrag van ongeveer 3500 gulden. Meer was op dat moment niet in kas. an onze sportredactie) OOTDORP 8 Het was gister dag erg succesvol voor de rden van trainer Jan van lyeweerd. Op de kleine piste n Nootdorp boekte zoon Ber- zijn vierde overwinning met izgul Amabilis en de broer )n de nog steeds uitgeschakel- Jan, Stef, bracht Nerva als rste over de eindstreep, ïindigts pikeur Hugo Lange- Eg won met Neeltje H verras- nd de laatste draverij en de lagse dameskapper Joop Hod- nbach zorgiie in de draverij ►or amateurs voor een huza- nstukje. De door Stal West- onlangs verkochte Kris Areta reed hij naar een zege, vóór Lady Lyric en Leon van IJmuiden. De uitslagen: Jeannine D-Prijs (eerste afdeling, 2000 meter) 1. Minerelle (C. Hette- hng) km. tijd 1.29,2, 2. Nicole d'or, 3. Marionette Quick. Niet gestart: Madame D Toto: winnend 8.60, plaats 2,40 3.40 3.-. koppel 48.-. trio 1753,-. Javelin-Prijs (2380 meter): 1. Olke Oostwijck (T. H. Kooyman) UI,3, 2. Orson Anjo. 3. Olexis P Toto: winnend 3.80, plaats 1,80 1.50 2,-.' koppel 5,- Jessie-Pepper-Prijs (eerste afdeling, 2000 meter): 1. Leone Be (mej. M. J. J. Verhoeve) 1.26,6, 2. Nozem D, 3. O Tempora Toto winnend 8,40, plaats 1,70 2.30 - 1,70, koppel 25,10, trio 222,10. Jezcbcl-Prijs (2380 meter): 1. Nerva (S.V. Dooyeweerd) 1.26,5, 2. Lord Easter, 3. Noatak Niet gestart: Mor- schy G Toto: winnend 2,70, plaats 1,50 4,50 3.-. koppel 21,80 Joan Baker-Prijs (2000 meter): 1. Kris Areta (J. W. Hoddenbach) 1 28,2. 2. Lady Lyric, 3. Leon van Ymuiden. Niet gestart: Mistro Bui tenzorg. 9,40, pi; 21,90, trio: Jessie Pepper-Prijs (2000 meter): 1. Nazgul Amabilis (L. A. V. Dooye weerd) 1.27,6, 2. Marc Anthony, 3. Oiga H. Niet gestart: Ken Brewer. Toto winnend: 2,90, plaats: 1,40 1.60 - 1,40, koppel: 10,10. Anneke Prinses-Prijs (1680 meter): 1. Korry Buitenzorg (J. Wagenaar) 1.25,2, 2. Impala, 3. Lea Bond. Niet gestart: Maarten D en Ivan Braun. Toto winnend: 4,50, plaats: 1,70 2.20 - 2,20, koppel: 24,20, trio: 275,10. Jeannine D-prijs (tweede afdeling) (2000 meter): 1. Mabel (G. J. Dekker) 1.29.4, 2. Marion Braun, 3. Ons T. Toto winnend: 167,30, plaats: 8,60 2,00 1,60, koppel: 176,60. Jellina P-Prijs (2000 meter): 1. Nani- ka H (A. J. van Deuren) 1.26,9, 2. Miraido K, 3. Mireille. Toto winnend: 11,00, plaats: 2,80 2.30 2,50, koppel: 21,20, trio: 244.90. Jeanette D-prijs (2000 meter): 1. Neeltje H (H. W. Langeweg) 1.32,0, 2. Noortje Moore. 3. Nonja Bel win. Niet gestart: Narcisse D. Toto winnend: 5,30. plaats: 1,60 1,80 3,60, koppel: 27,50. ToUlisatoromzet: 245.033.-.-. iesdaagse firemen voor effgen Fritz 1EMEN Dc Westduitser ilfrid Peffgen en Albert Fritz bben gisteravond de zesdaag- van Breinen gewonnen. behaalden 367 punten. Pa- ick bercu en Klaus Bugdah, iel/WDl) en Günther Haritz/Re- Pijnen (WDl/Ned) eindigden dezelfde ronde met resp. 361 201 punten. Het was de vier- zesdaagse-overwinning van effgen en Fritz dit seizoen. Zij 'onnen eerder in München,'Zu- ich en Herning (Den). Betty Stoeve tweede op tennisranglijst LONDEN De Amerikaanse tennisster Chris Evert bezet na het toernooi om de open Austra lische kampioenschappen in Melbourne nog steeds de eerste plaats op de ranglijst voor da mes. Evert, die 190 punten heeft, wordt gevolgd door Betty Stoe ve en Martina Navratilova, met ieder 160 punten. De Australi sche Kerry Reid, de winnares van het toernooi in Melbourne, is zesde met 130 punten, achter Dianne Fromholtz (Austr., 150 punten) en Fran?oise Diirr (Fr. 140). Gouden provisie DENVER Carlo Fassi, de voormalige coach van de Amerikaanse kunstrijdster Dorothy Hamill, die vorig jaar in Innsbruck Olympisch kam pioene werd, heeft een proces aangespannen tegen zijn vroe gere pupil. Fassi heeft in Denver (Ameri ka) verklaard dat Dorothy en haar ouders hem nog een bedrag van 100.000 dol lar (bijna een kwart miljoen gulden) zijn ver schuldigd. Het grootste gedeelte wil Fassi als provisie voor een door hem af gesloten prof- contract voor Hamill bij de Ice Capades. Verder eist Fassi van de familie Hamill lesgeld, dat hem nooit is betaald en een vergoe ding van door hem gemaakte kosten. LONDEN In de derde ronde van het toernooi om de Engelse voetbalbeker heeft de derde divi sievereniging Wrexham uit Wales gisteravond voor een verrassing gezorgd door het twee klas sen hoger spelende Sunderland met 1—0 uit te I schakelen. De eerste wedstrijd was zaterdag in een gelijkspel I (2—2) geëindigd. Wrexham ontmoet in de achtste I finales Cardiff City, dat in de tweede divisie I uitkomt Bij de laatste tweeendertig plaatsten zich I verder Blackburn Rovers, dat na de 1—1 van zaterdag, op eigen terrein met 2—0 won van Charlton Athletic en Burnley dat Lincoln met 10 versloeg en in de vierde ronde weer een derde divisievereniging (Port Vale) tegenover zich krijgt Burnley speelt een klas hoger. Southampton, dat in de tweede divisie in degrada tiegevaar verkeert, verraste door Chelsea, lijstaan voerder van de tweede divisie, uit te schakelen. De bekerhouder zegevierde overigens pas na ver lenging met 30. De eerste wedstrijd was zaterdag in 1-1 geëindigd. In de Schotse eerste divisie raakte Aberdeen de aansluiting met koplope Celtic kwijt door thuis tegen Patrick Thistle niet verder te komen dan een gelijkspel: 1—1. HEERENVEEN Behalve de bestaande serie van schaatsmarathons, worden in het noorden nog vier lange afstandwedstrijden gereden. Drie van deze vier marathons worden in de komende drie weken op de ijsbanen van Groningen (14 januari), Assen (20) en Heerenveen (1 februari) georganiseerd. De finale is op 22 februari in Heerenveen en zal gaan over honderd kilometer of tweehonderden vijftig ronden. Voor de a-rijders wordt over de vier wedstrijden een klassement opgemaakt Ook de b-rijders, veteranen en dames zullen aan de start verschijnen. WASHINGTON Een door de regering an de Verenigde Staten ingestelde com- üssie heeft het Witte Huis geadviseerd ten nationaal en centraal sportorgaan in ►et leven te roepen dat uitgebreide be voegdheden dient te krijgen. )ie overkoepelende Amerikaanse spor traad moet volgens het gegeven advies geen regeringscommissie zijn maar een onafhankelijke instelling. Een andere, ta melijk revolutionaire, aanbeveling was dat Amerikaanse amateurs financiële steun dienen te krigen voor hun activiteiten en inspanningen, maar niet als beloning voor - hun prestaties op de sportvelden. bet de beoefening in de Verenigde Staten van de Olympische takken van sport be- Volgens de ontwikkelde gedachten zou de treft nieuwe centrale sport organisatie boven de De suggestie betaling aan atleten te aan- Olympische commissie van de Verenigde vaarden zonder dat hun verkiesbaarheid Staten te komen staan, die nu geldt als het voor amateurploegen in gevaar zou komen, lichaam dat regelend optreedt voorzover werd gedaan in dat deel van het rapport dat gaat over het amateurisme. In het rapport staat: „De commissie gelooft dat een amateuratleet in staat zou moeten zijn financieel voordeel te plukken uit zaken die met zijn sportbeoefening te maken hebben, met uitzondering van een beloning voor de sportbeoefening zelf'. ZEIST Het UEFA-team (16—18 jaar) dat woens dag 2 februari in Valencia tegen Spanje speelt voor de kwalificatie voor het Europees kampioen schap, heeft gisteren met 32 gewonnen van het Nederlands militair elftal. Bij de rust was het 1—1. De wapendragers komen op woensdag 26 januari te Chateauroux in actie tegen Frankrijk voor de CISM-voorronden. Het scoreverloop in een aantrekkelijke wedstrijd was 0—1 Monnee, 1—1, (strafschop wegens hands) Valke, 2—1 Schouwenaar, 2—2 De Jong, 3—2 Brard. De opstellingen waren: UEFA: Hiele (Feyenoord) gewisseld voor Marvee (SW; Zondervan (FC Den Haag), gewisSeld voor Ophof (NEC), Filippo (UVS), Ridderhof (Feyenoord) gewisseld voor Broere, (Feyenoord) en Brard (Feyenoord); Huis in 't Veld (Almama), gewisseld voor Bothmer (GW), Koenen (NEC), Valke (Sparta); Molenaar (Volendam), ge wisseld voor Schouwenaar (Haarlem), Jans (PEC Zwolle), Hendriks (NEC) gewisseld voor Van der s Dungen (FC Den Bosch) Militairen: Tukker (Cambuur); Wijnstekers (Feye noord), Monnee (FC VW), Brandts (De Graaf schap), Mellaard (Vitesse) gewisseld voor Van Vee- nendaal (De Graafschap); Meutstege (Sparta), Poortvliet (PSV), De Jong (NEC); Bijvank (Volen dam) gewisseld voor Korte (Go Ahead Eagles), De Kip (Haarlem), Van der Ent (NAC).

Leidse Courant | 1977 | | pagina 11