FAD is Puinhoop in treinen -moeilijk haalbaar voor herkiezingen Honderden agenten van KGB in Nederland FRANKRIJK WIL ABOE DAOED SNEL KWUT Teveel toeschouwers BIJNA 100 VOETBALSUPPORTERS AANCEHOUDEN Voorstel: koffieprijs bevriezen OVERGELOPEN RUS: Verdachte slikt in politiecel twee bouten Vrouw bestolen £eidóe (Bomo/nt Maandag 10 januari 1977,67e jaargang no. 20628 Deventer Verspreide opklaringen DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND t Rapenburg 2, Leiden, postbus 11, tel. 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J. J. Hallewas - Chef-redacteur: Wim Buijteweg. ertenties (excl. BTW) 0,45 per mm. Telefoontjes 4,08 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (18.00 tot 19.00 uur) - Abonnementen: kwartaal 39,80, jaar ƒ147,70, losse nummers: 55 cent. De tijd stond even stil bij De- I venter, wéér een brug te ver op Ned. I om 20.27 uur. Om 20.00 uur Vluchtroute en om 21.50 uur Operaconcours. Ned. II om 19.30 uur Dat ik dit nog mag meemaken, om 20.25 uur Onedin Lijn en om 21.40 uur Ieder zijn deel. Om 22.10 uur Achter het nieuws met vis serijproblemen. Verspreide opklaringen maar ook nu en dan een bui. Matige aan zee af en toe krachtige wind. Eerst zuidwest later mo gelijk ruimend naar west of noordwest. Maximumtemperaturen onge veer 5 graden. Morgen: Zon: 08.45-16.51 Maan: - -11.01. Schev. hoogw.: 6.39-18.58 laagw: 2.29-14.50 »EN UYL CONTRA VAN THIJN: egeP® va na. Van een onzer verslaggevers SN HAAG De kans is volgens _^nister-president Den Uyl groot, dat vier belangrijkste hervormingsvoor- ïllen voor de verkiezingen van mei ■ananstaande nog niet afgehandeld zijn. msoeze voorstellen zijn de Vermogensaan- a'kin!isdeling, de hervorming van de onder nemingsraden, de grondpolitiek en de 'erheidsbemoeienis met bedrijfsinves- gbaafingen. n deze vier belangrijke wetsontwerpen heeft de :ialistische fractieleider drs. Ed van Thijn on- j^^igs gezegd dat zij voor mei aanstaande in het Staadsblad moeten verschijnen. Gebeurt dit niet, dan zal de PvdA de samenwerking met het CDA verbreken, aldus Van Thijn. Zijn partijgenoot premier Den Uyl denkt daar anders over, want „er kunnen zich wetstechnische problemen voordoen, die de behandeling ervan kunnen vertragen", aldus Den Uyl zaterdag in het Vararadioprogramma „In de Rooie Haan". Den Uyl wees erop, dat de wetstechnische kant van de vier belangrijke wetsontwerpen uiterst moeilijk is en dat het „nooit de bedoeling kan zijn de vier voorstellen met de ogen dicht door het parlement te jagen". Het gaat volgens hem vooral om de bereidheid van het CDA aan de afhandeling van de ontwerpen te willen meewerken. „Zo niet, dan is de samenwerking inderdaad afgelopen", aldus de minister-president. UTRECHT De eerste voetbaldag van het nieuwe jaar is gisteren voor de NS uitgelopen op een „puinhoop". En het ziet ernaar uit dat de NS-woordvoerder, die deze term gisteravond bezigde, geenszins heeft overdreven. Van de extra-treinen waarmee voet balsupporters gisteren terugkeerden van een wedstrijd van hun favoriete club werden enkele treinstellen volledig vernield. In Rotterdam, Den Haag, Utrecht en Haarlem werden in totaal bijna 100 arrestaties verricht. De Spoorwegen registreerden een scha depost van vele tienduizenden guldens. Fans van FC Den Haag en FC Utrecht vernielden op de terugreis een volledig treinstel. Banken werden losgewrikt en in brand gestoken, ruiten vernield, lampen kapot gegooid en toiletten van de wand gerukt. In Den Haag werd de supporterstrein op het station Hollands Spoor opgewacht door de politie, die door de machinist was gewaar schuwd. Er werden 72 jongens en meisjes aangehouden, die ter hoogte van Leiden waren begonnen de trein van Haarlem naar Den Haag systematisch te slopen. Drie heethoofdige Hagenaars waren in Haarlem al aangehouden. De supporters van FC Utrecht vernielden op weg naar de Rotter damse Kuip al een treinstel. In het stadion Feyenoord voerde de politie enkele charges uit, waarbij 12 supporters werden gearres teerd. In Utrecht werd opnieuw een dozijn aanhangers in de kraag gevat. Bedienden de Haagse fans zich van messen, de jonge Utrecht-aanhangers werden aangetroffen met fiets- kettingen en wurgstokjes. Ook op andere plaatsen in het land trok de reizende aanhang een spoor van vernielingen: Supporters van FC Den Bosch braken in Amersfoort de afsluitboom van een overweg volledig af, aanhangers van Ajax lieten weinig heel van de trein die hen uit Doetin- chem vervoerde en fans van FC Twente en Telstar staken vuurwerk in de trein af. BOGOTA (AFP) Columbia en Brazilië hebben is opgeroepen, op grote schaal door de bevolking voorgesteld de koffieprijs te bevriezen. Volgens wordt toegepast. Ook acht men een daling van bet Columbiaanse deskundigen zou dit de beste ma- koffieverbruik in Europa niet erg waarschijnlijk, nier zijn om een eind te maken aan de koffieboy- De berichten over een boycot in de VS hebben cot waarover in verscheidene landen wordt ge- in Columbia talrijke reacties opgeroepen. Zo is er sproken. een begin gemaakt met een boycot van Amen- Overigens gelooft men in Bogota niet, dat de kaanse goederen. De vakbeweging heeft opgeroe- koffieboycot waartoe b.v. in de Verenigde Staten pen met name geen Coca Cola te kopen. ADVERTENTIE Pop geweld Twee meisjes lig gen bij het Palla dium Theatre in New York gewond j op de grond. Zij zijn onder de voet gelopen toen een menigte tieners in het theater naar het podium op drong tijdens een optreden van de Schotse popband Bay City Rollers, j Het New Yorkse debuut van de groep trok dui- J zenden toehoor ders. HILVERSUM (ANP) Er zijn in Nederland twee tot driehonderd mensen, die actief werken voor de Russische geheime dienst, de KGB. Daarnaast is er een groep van 100 tot 120 man, die „op ijs is gezet" en actief wordt in geval van oorlog. Bovendien zijn ongeveer 25 leden van het perso neel van de Russische ambassade in Den Haag en van de Handelsvertegenwoordiging in Amster dam KGB-agenten. Dat heeft een twee jaar geleden overgelopen kapi tein van de KGB, Alexej Myagkov zaterdagavond gezegd in een televisie-interview in de NCRV-ac- tualiteitenrubriek „Hier en Nu". De eerste groep houdt zich voornamelijk bezig met het zoeken naar alle mogelijke informatie, de tweede heeft een speciale opleiding gehad voor oorlogsactiviteiten, aldus Myagkov. Er zouden plannen klaar liggen om atoombommen te plaat sen in de havens van Rotterdam en Amsterdam. De groep in Nederland moet volgens Myagkov vergif in het Amsterdamse drinkwater doen en levensmiddelenfabrieken opblazen. Hun activiteiten beginnen meestal een paar dagen voordat de oorlog uitbreekt, vertelde hij. Volgens generaal b.d. J. van Elzen, Kamerlid en voorzitter van de vaste kamercommissie voor De-, fensie, is Myagkovs relaas „geen indianenverhaal": men is er in Nederland van op de hoogte en er zijn maatregelen tegen getroffen. ie 21-jarige inwo- jrs van Hazers- Jude zijn zater- ignacht om half ie gewond ge- akt, toen de auto aarin zij zaten op i Haagse Laan in Meerdervoort ipte en tegen een ast en een benzi- [station botste. De Astuurder N.K. liep igletsel op. De an- ere inzittenden [S. en J.W.M.S. oofdletsel en di- erse fracturen. Al- >855 2n zijn opgenomen n Haagse zieken- luizen. Van de per-. sonenauto bleef na Ie botsing weinig neer over. 20 Piratenzender uit de lucht gehaald (Van één onzer verslaggevers) DEN HAAG De radiocontro ledienst van de PTT heeft gis teravond in samenwerking met de politie de Haagse piraten zender Radio Centraal opgerold en acht medewerkers gearres teerd. Evenals bij eerdere invallen bij de drie jaar bestaande piraten zender heeft de politie de appa ratuur, die een waarde van 8000 gulden vertegenwoordigt, in be slag genomen. Vorige week nog was er een inval bij de piraat gedaan, waarbij ook de comple te apparatuur in beslag was ge nomen. Vijf medewerkers werden gis-1 teravond op een zendadres aan gehouden. Drie anderen, die in een auto met apparatuur zaten, werden in de Cartesiusstraat klemgereden. Vanmorgen zaten vier van de medewerkers nog vast op het politiebureau. Aboe Daoed Van onze correspondent Frans Wennekes PARIJS De Franse regering hoopt dat op korte termijn West-Duitsland of Israël de uitlevering zullen vragen van de vrijdagavond in Parijs gearresteerde Palestijnse commandoleider Aboe Daoed, één van de voormannen van de Zwarte September Beweging en organisator van de Palestijnse overval op de Olympi sche Spelen van 1972 in München waarbij 17 doden vielen. De Franse regering voelt er weinig voor dit Palestijnse explosie gevaar lang binnen de Franse grenzen te houden, uit vrees voor vergeldingsacties. Aboe Daoed, was donderdag met een Palestijnse delegatie naar Parijs gekomen om de begrafenis bij te wonen van de maandag vermoorde Aboe Maizer Saleh, een van de kopstukken van de Palestijnse Bevrijdingsorganisatie PLO, die vorige week maandag voor zijn winkel in Parijs werd doodgeschoten. De arrestatie van Aboe Daoed, tegen wie een internationaal bevel tot aanhouding en voorgeleiding was uitgevaardigd van Interpol op verzoek van Westduitse autoriteiten, geschiedde na een tip van de Israëlische geheime dienst Vrijdag had Aboe Daoed met enkele leden van een PLO-delegatie nog een onderhoud met Pierre Cerles, hoofd van de afdeling Noord-Afrika en Midden Oosten van het Franse ministerie van buitenlandse zaken. De Franse autoriteiten zullen Daoed niet verhoren, maar wachten op bezwarend materiaal dat tegen hem door Duitsland of Israël wordt ingebracht en hem daarna aan één van deze twee landen uitleveren. Indien het bezwarend materiaal- niet voldoende is, zal Daoed over uiterlijk 18 dagen naar Bagdad worden gebracht Volgens inlichtingendiensten zou Aboe Daoed, die jarenlang heeft vermeden naar het buitenland te reizen, naar Parijs zijn gekomen niet alleen om aan de begrafenis van Saleh deel te nemen, maar vooral om een opzienbarende represaille aktie tegen diens moord te organiseren. (Van een onzer verslaggevers) EINDHOVEN Om zich aan verder verhoor door de politie te kunnen onttrekken heeft een 20-jarige verdachte gistermiddag in een Eindhovense politiecel twee acht centimeter lange bouten ingeslikt. Na de ontdekking werd de man overgebracht naar een ziekenhuis waar hij vandaag zou worden geopereerd. De bouten had hij uit een kapstok in een verhoorkamertje gedraaid, toen hij even door zijn advocaat alleen werd gelaten. De verdachte, een in Duitsland woonachtige Nederlander, was de nacht tevoren op heterdaad betrapt bij een inbraak. De supporters van FC Den Haag werden door de politie opgewacht aan het station Hollands Spoor en konden meteen in de overvalwagens plaats nemen. Zij hadden een treinstel gesloopt op de terugreis van de wedstrijd tegen Haarlem. a-O WQRp-THE-l De ploeg van F.C. Utrecht heeft tegen Feyenoord niet kunnen stun ten, want 4-0 met de rust was te veel. Treintje vernielen wordt over soort proloog en epiloog van ei eredivisiewedstrijd. Schaars bezet DEN HAAG, Na dat de eerste serie wedstrijden van de tweede competitie helft zijn gespeeld, meldt de balans dat Telstar en FC Amsterdam met gemiddeld resp. 5000 en 4000 toe schouwers het min ste aantal bezoe kers trekken, AZ'67 de laatste drie thuiswedstrijden viermaal per duel scoorde, alleen Haarlem op eigen terrein nog niet heeft verloren ter wijl FC Amsterdam pas een keer in ei gen huis won en FC Den Haag sinds de nederlaag van. 3—2 tegen Feye noord een spurt heeft ingezet die vier overwinningen en twee gelijke spelen heeft opge leverd. LEIDEN - Een 21-jariÉe zaterdag op zondag in de stad mishandeld en bestolen. De vrouw werd om één uur door twee jongemannen aangesproken.' Zij vroegen haar om geld. Toen zij weigerde werd ze door het' tweetal een steegje ingetrokken en geslagen. De twee mannen rukten daarop het handtasje uit haar handen en renden weg. In het tasje bevond zich geen geld. DEN HAAG. De zaalsporten hebben een zeldzaam week einde achter de rug. De sporthallen pullden uit bij Starllft Blokkeer—CSKA Moskou (waar rijen toeschouwers bulten moesten wachten), Ons Eibernest—Allen Weerbaar en Idem Hellas—Mora Swift. In het laatste geval leverde dat nog een uniek Incident op. Bij de gebruikelijke controle van de brandweer bleek dat In sporthal De Vllegermolen teveel toeschouwers waren. De dienstdoende comman dant schatte, dat zich in de hal honderd toeschouwers meer bevonden dan is toegestaan. Vice—voorzitter Ton Eekhout van Idem Hellas: „Hij vroeg of we die honderd toeschou wers wilden verwij derden. Ik heb ge zegd, dat ze dan maar eens preven tief moeten werken en niet achteraf moeten komen. Ik zou er nog meer van horen, zei hij". Opmerkelijk daarbij Is, dat In de Rijs- wljkse Marimbahal, waar Starllft speel de, ook veel meer toeschouwers dan normaal de tribu nes bevolkten. Er werd niets van ge zegd.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 1