FC Utrecht: meer ijver dan techniek Dick Schoenaker: ,lk heb mijn ploegmakkers gewaarschuwd' Utrechts gepeupel slaat weer toe Nico Jansen wint wedden schap De Graafschap weer een punt tegen Ajax WEERINK GRIJPT NIET IN Brox blijft waarschijnlijk Wim Jansen niet tegen FC Twente m Keizer Iaakt vier inuten (Van onze sportredactie) ROTTERDAM De opvatting die scheidsrechter Weerink van zijn taak heeft, mag op zijn minst vreemd worden genoemd. Na FeyenoordFC Utrecht verklaarde hij over het afsteken en werpen van vuurwerk: „Als we ons daarmee ook nog bezig moeten houden... Ja, als het vuurwerk op het veld terecht komt, wordt het wat anders". Er kwam geen vuurwerk op het veld, wel werden 'flesjes gegooid en daalde een regen van zitkussentjes op de grasmat. In samenhang met het vuurwerk had Weerink in elk geval moeten optreden. Hij verzuimde zelfs via de geluidsinstalla tie opdracht te geven het gooien te staken. Dat geschiedde op eigen initiatief van Feyenoord. MAAiN U ALr JLU JAlNUAItl 1 V I ill HM ■MMBMWMMMWKMgrJlïïiJi ,'MÏÏK) DIRECTEUR FEYENOORD ROTTERDAM Binnenkort waarschijnlijk over een week zal een beslissing worden geno men of Guus Brox de functie van directeur van Feyenoord voorlo pig nog zal waarnemen. Een groep vooraanstaande Feye- noorders heeft zich al geruime tijd met deze problematiek bezig ge houden. Er is een aantal sollicitan ten opgeroepen die werden getest. Naar verluidt zouden er twee zijn overgebleven, niet afkomstig uit de voetbalwereld. Bij Feyenoord wilde men dat niet bevestigen. Tussen de „groep" en het bestuur van Feyenoord blijkt evenwel geen eensgezindheid te bestaan over het wel of niet aanblijven van Brox, die wordt gesteund door de spelers die unaniem hun directeur ertoe hebben bewogen zich even eens kandidaat te stellen. Er is ook een stroming die een dubbele functie de oplossing acht: Brox directeur en een manager voor welke functie Fred Blanke- meijer wordt genoemd. Het ziet er in elk geval naar uit, dat bij de eerstdaags te nemen beslissing Guus Brox zijn functie zal prolon geren. ROTTERDAM - Tien fletskettln- gen, drie wurgstokjes, een wa penstok en twaalf arrestanten was de (nog geringe) bult die de Rotterdamse politie van de tribunes van het stadion Feye noord plukte. De aanhang van FC Utrecht had weer eens, let terlijk, toegeslagen. Vóór de wedstrijd Feyenoord- FC Utrecht had het Utrechtse gepeupel, bekend staande als de aanhang van de tribune Bunnik- zijde in het Utrechtse stadion Galgenwaard, op weg naar Rot terdam een treinstel nagenoeg gesloopt. De trein had daardoor een kort oponthoud. In de Kuip werd vuurwerk afgestoken, er werd met fietskettingen geslagen bij schermutselingen tussen Ut rechtse en Rotterdamse fans en toen greep de politie in. Hoofdinspecteur W. de Bruijn verklaarde: „We hebben zo lang mogelijk gewacht met ingrijpen maar toen de fietskettingen ge bruikt werden, kon het niet lan ger". Gehelmde oproerpolitie voerde een charge uit op de tribune aan de zijde van de wijk Feyenoord, waarbij een achter volgde Utrechter pardoes van de eerste ring naar beneden sprong. Gedurende de korte vechtpartij en en het ingrijpen van de politie vielen enige gewonden. De Bruijn: „We waren erop voor bereid dat er moeilijkheden zou den komen. Het dubbele aantal manschappen als gewoonlijk is ingezet. Dit is de eerste competi tiewedstrijd in het Feyenoordsta- dion dat we genoodzaakt waren op een dergelijke manier in te grijpen. „Commissaris Donker sloot voegde eraan toe: „Het is toch te gek dat je voor een voetbalwedstrijd extra man schappen moet inzetten". En dat was nodig omdat naar schatting tweeduizend Utrechters het sta dion bevolkten onder wie een stel schelmen die week na week ellende op de tribunes in het eigen en in vreemde stadions ontketenen. Iet dergelijke attributen omt een deel van de itrechtse aanhang naar een stadion om wanorde- jkheden te veroorzaken. De Rotterdamse politie, am wurgstokjes, fietskettingen en een wapenstok in beslag. 3TTERDAM Het clow- iske gebaar van Nico insen tegen FC Utrechts atste man Joop van Mau- i hield meer In dan een npele mimeopvoering. !t leverde de spits van lyenoord vijfentwintig llden op. Toen Nico Jan- in had gescoord, voegde Van Maurik toe: „En ik aak er nog een". De Ut- chter reageerde met: ifedden van niet". Nico insen weer: „Om vijfen- lintig gulden want zoveel irdien jij nou ook weer et". En zowaar, Nico Jan- in scoorde nogmaals indaar zijn clowneske ge- lar en leverde daar- ee zijn aandeel in de ze- van 5-2 die duidelijk iderstreepte dat het ver gil tussen de nummers ree en drie van de com- etitie hemelsbreed is. n attenter Feyenoord. dat na de It (4-0) weer de langzamerhand aruikelijke arrogantie toonde ardoor utrecht tot 4-2 terug kon nen, zou met veel grotere cij- 5 hebben gewonnen. Trainer adin Boskov gromde dan ook afloop: „Het had acht- of tien- moeten worden. Ongelooflijk twee doelpunten van FC Ut- ht". werden gemaakt in het begin I de tweede helft toen Feye- >rd meende zich te kunnen per teren een spelletje op te voeren en de Utrechters. Het was ook imaal zo gemakkelijk gegaan ir de rust. Er vielen ontstellende en in de Utrechtse defensie en i van de vier treffers van Feye- )rd werden op dezelfde wijze paakt: een verre pass naar een Staande ploeggenoot en raak. Timer een: pass van Schneider ir De Jong die om Cabo draaide raak schoot; nummer twee: is van Rijsbergen naar De Jong voorzette naar de vrijstaande Nico Jansen; nummer drie: verre pass naar Nico Jansen die om Streuer draaide en Istatov geen kans gaf; nummer vier: vrije, trap van Dick Schneider die via het gammel opgezette muurtje doel trof. coach Jan Zwartkruis erop te at tenderen dat Dick Schneider we derom toonde aan een zeer sterk seizoen bezig te zijn en de aan dacht te vestigen op Nico Jansen die straks in de vriendschappelij ke wedstrijd tegen Engeland best eens getest zou kunnen worden. Hij heeft een sterk lichaam, ruikt kansen en voert soms acties uit die bij een vloeiender speelstijl „beauties" genoemd zouden wor den. Door zijn bonkige speeltrant lijkt het echter allemaal op „rom melen", wat het in sommige geval len beslist niet is. In elk geval drukte Nico Jansen een fors stem pel op de wedstrijd die aantoonde dat FC Utrecht boven zijn stand leeft. IJver is een zeer te waarde ren eigenschap maar op een zwaar veld is meer nodig. Techniek voor al, en daarmee zijn de Utrechte naars schaars bedeeld. Feyenoord, hoewel evenmin brille- rend, toonde een veel betere spe lopvatting en demonstreerde een surplus aan technische vaardig heid. Dat verleidde de ploeg om het na de rust kalmaan te doen. Een kolfje naar de hand van FC Utrecht dat de ijver nog opschroef de en onvervaard ten aanval trok, zoals ook voor de rust, wat temeer een reden was dat Feyenoord naar hartelust kon combineren. Boskov: „Compliment voor Utrecht dat ten minste geen betonvoetbal heeft gespeeld". Ingedut Het „ingedutte" Feyenoord kreeg pal na de rust een treffer te incas seren. Hulshorst bediende Streuer die Van Veen vrij zag staan: 4-1. Van Veen, die zich in de eerste helft nauwelijks had laten zien en van zijn Utrechtse „lieverdjes" dan ook het fraaie gezang „Leo, ben je vannacht weer dronken ge weest" in ontvangst moest nemen. Als Van Staa pal daarop niet een levensgrote kans had gemist en als Treytel niet knap had gered bij een schot van Streuer, zou Utrecht op dat moment loon naar werken heb ben gekregen met de stand 4-3. Het werd slechts 4-2 door (weer) Leo van Veen na een vloeiende Het ging zo gemakkelijk voor Feyenoord in de eerste helft. Nico Jansen scoort 2-0 nadat Theo de Jong weer gebruik had gemaakt v gat in de Utrechtse defensie en de bal op maat op de schoen van zijn spits had gelegd. combinatie Cabo-Van Staa. Kort tevoren had Verheljen de kans gemist de strijd definitief te be slissen door, bijna op de doellijn staande, naast te koppen. Doordat Wim Jansen aan de kant moest blijven, had Boskov gekozen voor Van Deinsen op het middenveld, Verheijen op rechts en Vreijsen links. Van Dein sen deed het goed, Verheijen noch Vreijsen kwamen voldoende „los" van de bepaald niet hechte Ut rechtse defensie met de weinig wendbare Van Maurik wiens zware gestalte wérd vastgezogen in de modder. Maar er was nog Nico Jansen. En Dick Schneider, de meest scorende verdediger van ons land. Met een fabelachtig doelpunt, nadat hij Schubert sim- peltjes voorbij was gegaan, haalde hij een kwartier voor tijd het laat ste greintje spanning uit het duel. Han Berger, Utrechts coach, zette Flight en v.d. Ham in voor Streuer en Van Staa, Boskov wisselde Rijs bergen voor Van Daele en had al Verheijen plaats laten maken voor Melis. Voor Berger was het een poging er nog iets beters van te maken. Voor Boskov noodzaak (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Wim Jansen, Feyenoords sterkste midden velder, zal woensdagavond niet uitkomen In het Inhaal- duel tegen FC Twente. Trainer Boskov moest zelfs melden dat hij ook zondag in de uitwedstrijd tegen Telstar niet zal kunnen spelen. Bos kov: „Als reserves gaan naar FC Twente mee Van Daele, Melis en Van Til". Op Mladen Ramljak, die zijn zinnen heeft gezet op het afsluiten van zijn carrière in Frankrijk, zal hij voorlopig ook geen beroep kunnen doen. Boskov: „Raml jak heeft zaterdag goed ge speeld maar slechts een deel van de wedstrijd van het C-team. Hij zakte af naarmate de wedstrijd vorderde. Ik kan hem voorlopig niet opstel len". want Rijsbergen ging weer door zijn zwakke enkel. Boskov: „Dat is geen blessure maar een chronisch zwakke plek". Enfin, het kon tegen dit Utrecht dat in de confrontatie met de, ondanks alles, toch werke lijke top van Nederland finaal kop je onder ging omdat het te weinig „voetbal van niveau" bezit. HERMAN VAN BERGEM Scoreverloop: 7. De Jong 1-0, 14. Nico Jansen 2-0, 36. Nico Jansen 3-0, 42. Schneider 4-0, 46. Van Veen 4-1, 64. Van Veen 4-2, 81. Schneider 5-2. Scheidsrechter: Weerink. Toeschou wers: 27.193. Feyenoord: Treytel; Schneider, Rijsber gen (Van Daele), v.d Korput, Vos; De Jong, Kreuz, Van Deinsen; Verheijen (Melis), Nico Jansen, Vreijsen. FC Utrecht: Istatov; Wilschut. Schubert, Van Maurik, Cabo; Oostrom, Van Staa (v.d. Ham), Streuer (Flight); Hamberg, Van Veen, Hulshorst. ETINCHEM De ede helft van De afschap-Ajax was t minuten oud toen eidsrechter Jan Kei- de bal onder zijn i nam en het veld }p. Supporters van i hadden glazen r doelman Van Zog- gegooid en toen zij i rotjes in de rich- I van de doelman De Graafschap rpen, attendeerde e Keizer hierop die rop de verstandig- weg koos en de id staakte. Guus dink had de politie- nnen al korte tijd )ren gewezen op de ^ordelijkheden maar agenten bleven rus- op de tribune zitten kwamen pas in ac- toen Keizer zich wijderde. Ongere- dheden deden zich t meer voor, al bleef onrustig. Jan Kei- keerde terug en liet strijd hervatten, na f minuten. (Van onze correspondent) DOETINCHEM Ajax' trai ner Tomislav Ivic had het in de boeken kunnen zien. In de laatste drie competi tieduels tegen De Graaf schap oogstte zijn ploeg in stadion De Vijverberg slechts een punt. Boven dien had ex-De Graaf schapspeler Dlck Schoena ker zijn Amsterdamse ploegmakkers gewaar schuwd. Dat resulteerde slechts in een angstig ope rerend Ajax dat met twee spitsen Ling en Geels duidelijk het accent legde op de verdediging. En daar kon De Graafschap niet doorkomen zodat (H) het juiste resultaat was, dat echter door de oostelijke trainer Ben Polak als een overwinning werd ervaren. Ben Polak: „Ja, inderdaad zie ik dit als een zege. Ik begrijp niet waarom Ajax maar met twee spit sen heeft gespeeld en in de defen sie zo voorzichtig werd gespeeld dat die twee ook nog geen aan voer kregen". Een opmerkelijk op geruimde trainer Ivic zei na afloop echter: „We hebben toch zeker kansen gehad? Met wat meer ge luk maken we een doelpunt. Schoenaker is er enige malen dichtbij geweest". In de vrij matte wedstrijd, die zich grotendeels afspeelde op het mid denveld, hield De Graafschap de tweemansaanval van Ajax goed in bedwang. Geels vond zijn meester in Brandts, Notten raakte Heddink niet kwijt, Joop Koenders bewaak te Schoenaker effectief en Ling had weinig kans tegen Kerlin. Toch kreeg Schoenaker een goede kans maar hij faalde. Toch kwam Ling eenmaal goed langs Kerlin maar weer slaagde Schoenaker niet in zijn voorzet te verzilveren. De ideaalste kans kreeg evenwel Suurbier die alleen op doelman Van Zoghei afging maar te angstig was voor de kans en voorzette, ledereen miste. Aan de andere kant moest Piet Schrijvers alles geven om schoten van Hiddink en Storm onschadelijk te maken. Noodgreep Toen Ivic het besluit nam om de grieperige Notten te vervangen door Tamahata kwam er wel meer snelheid in de Amsterdamse ploeg maar geen schotkracht. Ajax bouwde slechts een veldoverwicht op dat ook al niet het gewenste resultaat opleverde. Nog eenmaal paste Ivic een noodgreep toe. Er- kens werd vervangen door Zuide- ma maar dat was vier minuten voor tijd en die korte spanne kon De Graafschap rustig stand hou den. Dick Schoenaker: „Hoewel ik mijn ploegmakkers heb gewaarschuwd, waren er toch die het te gemakke lijk hebben opgenomen. Ik weet toch wat De Graafschap in thuis wedstrijden kan presteren". Wel licht daarom speelde Ajax zo gere serveerd. Scheidsrechter: Keizer. Toeschouwers: 11.000. De Graafschap: Van ZogheiOvergoor, Brands, Van Londen, Kerlin; Joop Koenders, Hiddink. Henk Koenders; Hazelhekke, Storm. Nanlohy (Aabech). Ajax: Schrijvers; Suurbier, Hulshoff. Krol, Van Dord; Erkens Zuidems), Notten (Taniahata), Dusbabe, Schoe naker; Ling, Geels. Scheidsrechter Jan Keizer stapt het veld van De Graafschap af. werd hem te gortig toen ook nog rotjes naar Js- werden gegooid. Tevoren was de doelman van De Graafschap ai bekoor»!* Hrinkgl Waarvan op de foto enige verzameld door een ^^ooet ei» Nederland de eerste zondag in het betaald v ^tbel ven ttot jaar in.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 11