J Politie heeft ook recht op bescherming Groot Brittannië land van buitenlandse winkeliers De Nieuwe Linie opnieu door crisis j bedreigd Mischa de Vreede: steeds schoppend tegen het behang Plaat Wim Kan vliegt deur uit Pelléas et Mélisandê bij Ned. Operastichting Zwart Afrika danst DINSDAG 4 JANUARI 1977 LEIDSE COURANT PAGINA (Van onze kunstredactie) DEN HAAG De platen van de oudejaarsconférence van Wim Kan vliegen de deur u« t De grammofoonplatenhandela- ren zijn unaniem enthousiast over de verkoopcijfers van de plaat, hoewel de meesten pas gistermiddag met de verkoop zijn begonnen. De reacties lopen uiteen van „gunstig" via „erg goed" tot „ge weldig" (Disco Danser in de Haagse Vlamingstraat). Daar werden gisteren zo'n driehon derd platen verkocht, wat een record werd genoemd voor een plaat, die niet met een speciale actieprijs wordt aangeboden. Ook de grote warenhuizen heb ben gjsteren een stormloop op de plaat van Wim an meege maakt. Bij de Bijenkorf gingen er gistermiddag „enige honder den, in elk geval heel erg veel" over de toonbank. Bij Vroom en Dreesmann, dat vijftigduizend platen in voorraad had, hetzelf de beeld: door de tachtig vesti gingen in Nederland werden „enkele duizenden" platen ver kocht Alleen in het Haagse fi liaal waren dat er tweeduizend. „Het was gewoon te gek. We hoefden ze maar uit te delen", aldus een woordvoerder van V en D. Bij Vroom en Dreesmann wacht men af hoe de verkoop zich ontwikkelt. Blijft de stormloop aanhouden dan zal een nieuwe voorraad worden aangekocht. De VARA, die de plaat in de handel brengt, heeft de indruk dat het „als een trein loopt" de eerste persing bedroeg tweehon derdduizend exemplaren. Nog deze week wordt bekeken of er nog meer platen moeten worden geperst. Te beginnen op 7 januari a.s. in de Amsterdamse Stadsschouwburg zal Debussy's muziekdrama „Pelléas et Mélisandê" op teksten van de Belgische dichter Maurice Maeterlinck in een achttal voorstel lingen door de Nederlandse Operastichting worden opgevoerd. Op maandag 17 januari is er een voorstelling in het Circustheater te Scheveningen. De enscenering dateert van no vember 1973 en is zowel wat de regie betreft als de ontwerpen, geheel door de Italiaan Filippo Sanjust geconcipieerd. Hij komt naar ons land om de repetities te leiden, samen met dirigent Dennis Russell Davies, die ook de vorige maal muzikaal leider was, toen als vervanger van Bruno Maderna. Alle rollen zijn opnieuw bezet Anne Haenen - weer terug in Nederland na een succesvol op treden in Boston en New York, o.a. in La Voix Humaine - debu teert als Mélisandê. Naast haar treden op de Amerikaanse tenor George Shirley als Pelléas, Tho mas Stewart als Golaud; de alt Hebe Dijkstra maakt haar de buut bij de Operastichting als Geneviève, Tom Haenen is Ar- kel, de sopraan Angela Bello zingt de rol van het jongetje Yniold en Ivan Thomas neemt de rol van de arts voor zijn rekening. De belangrijke koor- en orkestpartijen worden gerea liseerd door het Nederlands Operakoor (koorleider Thijs Kramer en het Rotterdams Phil- harmonisch Orkest). Het weer in onze omgeving wordt ook morgen Depaald door een gebied met hoge barometerstanden met het cen trum boven oost-Frankrijk. Op de west flank van dit hoog staat een brede zuidweststroming, die zachte en vochti ge oceaanlucht via de Britse Eiianden naar het noorden transporteert Een frontale storing koerst naar het noord oosten. Dit front zal ons morgen vrij veel bewolking brengen, maar het blijft op de meeste plaatsen droog. In mid den- en noord-Frankrijk kwam het in de afgelopen nacht tot lichte vorst. Door de nabijheid van het centrum van het hogedrukgebied was het daar helder en bij weinig wind kon de temperatuur flink dalen, waarbij zich op veel plaat sen mist vormde. Daar het hoog zic^i geleidelijk naar het oosten verplaatste, draait de wind bij ons naar richtingen tussen zuidwest en zuid en wordt lucht vanuit Frankrijk aangevoerd. Vooruitzichten voor donderdag: perio den met regen en iets hogere tempera- Weersvooruitzichten in cijters: voor donderdag: Aantal uren zon: 0 tot 3. Min. temp.: omstreeks 4 gr. Max. temp.: omstreeks 7 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. Las Palmas New York Tel Aviv Van onze correspondent Roger Simons Londen Premier Jim Callaghan spoort de Britten aan, "Brits te kopen." Als ze geimporteerde goederen links laten liggen en zich alleen dingen aanschaffen, die in Groot-Brittannië gemaakt zijn, steunen ze de kwijnende Britse ekonomie. Dat liedje hebben we hier al vaak gehoord. Telkens wanneer het niet best gaat met Groot- Brittannië (en dat gebeurt geregeld) doet de overheid een beroep op de solidariteits- gevoelens van de bevolking. Het land zal opnieuw groot en sterk worden onder het motto: "Brits is best" Met die goedkope slogan richten de politici zich uiteraard in de eerste plaats tot een voudige zielen, die niet eens beseffen, dat het allemaal niet zo eenvoudig is. Een patriot die uitsluitend Britse dingen wil kopen, moet oppassen. Want erg veel grote "Britse" firma's met ingeburgerde namen zijn in feite buitenlandse maatschappijen. De winsten, die de Britten helpen maken door hun producten te kopen, gaan mees tal regelrecht naar de aandeelhouders van de vreemde moedermaatschappij. Zeg ech ter aan een Brit: "Die of die maatschappij is niet Engels," en hij zal u niet geloven. De meeste firma's zijn zo bekend en dra gen zulke vertrouwde Engelse namen, dat ze gewoon met Groot-Brittannië vereenzel vigd worden. Zelfs Harrods, het Buckingham Palace van de Londense warenhuizen, is gedeeltelijk eigendom van een Amerikaanse maat schappij, Carter Hawley Stores Inc. Napo leon spotte in zijn tijd minachtend, dat Engeland een natie van winkeliers was. Hii wist toen nog niet hoeveel buitenlanders er later zouden zitten. Woolworths is Ame rikaans en C&A Nederlands. Ook de ex clusieve boetieken, waarin buitenlandse toeristen afgelopen zomer miljoenen ge spendeerd hebben - Gucci, St Laurent, Regine - hebben een buitenlandse "moe derhuis". Hoeveel toeristen verblijven niet in een hotel dat geheel of gedeeltelijk buitenlandse eigendom is? Om maar enke le namen te noemen: Hilton (Amerikaans), "Inn on the Park" (Canadees) en Dorches ter (Arabisch). Als je hier een wagen huurt van Hertz of Avis, zorg je er weer voor, dat er geld in 't Amerikaanse laatje komt. Hertz is eigendom van de RCA Corpora tion, USA, en Avis van Avitron Ine, U.S.A. Britten mogen neerkijken op een "conti nentaal ontbijt" en gretig de voorkeur geven aan hun Engelse "breakfast", maar Kelloggs (de fabrikant van cornflakes en dergelijke) is Amerikaans. Hetzelfde geldt voor Quaker Oats. Zelfs Frank Cooper's Oxford Marmalade wordt gemaakt door een Yankee-firma. Stork- en Blue Band-margarine (de popu lairste Britse merken) zijn eigendom van de Anglo-Nederlandse Unilever. Maxwell House Coffee is Amerikaans. Nescafé drin ken helpt Groot-Brittannië ook maar ge deeltelijk uit de ekonomische nood, want dat is een Zwitsers merk. Alle Wall's-pro- ducten (vleeswaren en consumptie-ijs) wor den gefabriceerd door een firma van het Unileverconcern. Hoover, Bendix, Philips, Electrolux, Ches ter Barrie, Aspro, Senior service, Ford, Vauxhall, Chrysler, Encyclopaedia Britan- nica - de lijst van niet-Britse firma's met bekende Engelse namen lijkt wel einde loos. Volgens de laatste beschikbare gege vens zijn 4.533 in Engeland en Wales gere gistreerde firma's dochterondernemingen van vreemde moedermaatschappijen. Hoe veel van het geld dat zij in Groot-Brittan nië verdienen recht naar het "moederhuis" gaat, is niet bekend. Buitenlandse maatschappijen mogen hun op Brits grondgebied gemaakte winsten onbeperkt exporteren. Vooral nu het pond zo zwak is, laat geen enkele buitenlander langer dan nodig geld achter in Groot-Brit tannië, waar het voortdurend in waarde afneemt. Vaak is de buitenlandse maatschappij de enige aandeelhoudster van het Britse doch terbedrijf. De dividenden van dit laatste bedrijf worden altijd zo snel mogelijk naar het buitenland overgeboekt. Een bekende Amerikaanse maatschappij met talrijke fi lialen in Groot-Britannië stuurt jaarlijks 5 tot 8 miljoen gulden naar de Verenigde Staten. Dergelijke buitenlandse firma's moeten hier natuurlijk wel belasting betalen, maar zij kennen het klappen van de zweep en slagen er toch in die belastingen zo laag mogelijk te houden. Als een Brits bedrijf met grondstoffen bevoorraad wordt door, laat ons zeggen een Venezolaanse firma, die samen met de Britse eigendom is van dezelfde multinational, zullen de Venezola- nen er een zeer hoge prijs voor vragen. Wat de moedermaatschappij betreft, is de winst dan gemaakt in Venezuela. De Brit ten hebben het dus wel erg moeilijk om hun eigen land te steunen. AMSTERDAM Bij het vroeger uiterst katholieke, tegenwoort, uiterst linkse weekblad „De Nieuwe Linie" heerst opnieuw el crisis die het voortbestaan ervan ernstig bedreigt. Het aan£ abonnees is gedaald van 20.000 tot 9.000 en ook de losse verka laat zeer te wensen over. Om aan een faillissement te ontkom* is het personeel vrijwillig met een niet onaanzienlijke salarisk ting akkoord gegaan. Maar ook redactioneel botert het niet het blad. Hoofdredacteur Gerard de Bruyn is ontslagen n omdat hij zijn salaris van 60.000 gulden per jaar onverkort wen' te behouden (hoewel het veel minder verdienende redactiecoll». tief daarover hevig verontwaardigd is), maar omdat onenighc is ontstaan over de journalistieke formule van het blad. De partij vindt dat De Nieuwe Linie achteruit holt omdat hij te feministische koers vaart („hobbyblad voor wijven"), tenr de andere partij bezwaar heeft tegen de geleerde, maar sa: artikelen van een reeks medewerkers (de Kamerleden Wielek' Voortman, de wetenschappers Arnoni en Wertheim) die zon inspraak van het redactiecollectief door De Bruyn werden aan,' trokken. De helft van de aandelen van De Nieuwe Linie is in handen vJ het personeel. De andere helft bezit, Gerard van den Boomen, voormalige hoofdredacteur—directeur die ze in 1966 met gelee geld heeft gekocht om uit ideële motieven het blad te redden, tc het aan de crash van geldschieter Texeira de Mattos ten gror dreigde te gaan. Van den Boomen wil zich niet uitlaten over gerezen moeilijkheden. Hij vindt dit een zaak van de redactie zi Wel schijnt hij nog toekomst in De Nieuwe Linie te zien. Daarvc dient het blad echter wel weer een eigen gezicht te krijgen dat lijkt met de gespleten redactie van nu plus de financf moeilijkheden (bij gebrek aan geld wordt al jarenlang niet mP aan professionele advertentiewerving gedaan) een zware dobber. Groenteveiling Leiden (3 jan.); Appelen 84; Peren 44—73: Boerenkool 81—105; Rode kool 38—48; Prei 112—140; Sprui ten A 166—184; Spruiten B 159—183; Spruiten C 159: Uien 37—119; Witlof 370395; Knolselderij 4362; Sla zwaar 30-62; Selderij 14—39; Vee markt Leiden (3 jan.); Aanvoer: totaal 1477, slachtrunderen 1076, schapen en lammeren 401. Prijzen (in guldens i kg): stieren 1e kwal. 7,00—7,50,- kwal. 6,606,90, vaarzen 1e kv, 675-735, 2e kwal. 6,20-6,60, koe* 1e kwal. 6,20—7,20, 2e kwal. 5,25— en 3e kwal. 4,75—5,15, worstkoa- 4,204,95, schapen 180—220, lamio ren 180—250. Overzicht (resp. aanvc handel en prijzen): slachtrunderen re lijk kalm iets lager, schapen.' lammeren weinig goed stabiel, a Zuivelbeurs Leeuwarden (3 jan.) r Commissie noteringen in guldens kg: Goudse kaas 4,95, Edammer kf 4,82 en boordkaas 4,82. 1 Jeugd „Leest u die alinea's nou maar, dan begrijpt u meteen wat ik bedoel". Onmiddellijk grijpend naar die bladzijden in „Een hache lijk bestaan" van Mischa de Vreede, die zojuist dit spaarzame advies gaf, krijgen we te weten: „Nu ben ik dan zover dat ik weet dat ik aan mezelf genoeg moet hebben; aan mezelf en aan mijn zelfgekozen omgeving die ik eigenhandig heb versierd." En verder: „....wat anderen hem aandoen, of dat nu onlust is of welbehagen, ervaren als gekrabbel of geaai aan de buitenkant." Ook: „Blijft over mijn verwarrend verlangen om aan één stuk door geknuffeld te worden....Nog steeds weet ik niet hoe ik leven moet." Mischa de Vreede werkt weer.. Haar laatste manuscript met de werktitel „33 zijn", een soort vervolg op haar roman „13, een meisjesboek" is op de laatste bladzijden na voltooid en zal dit jaar wel in de boekhandel lig gen. Een roman voor jonge kin deren (6—9 jaar) „Een hond om van te houden" werd zojuist met Bezige Bij uitgever telefonisch doorgenomen en verschijnt in het voorjaar. Haar bulkboek in krantevorm en vooral bedoeld voor scholieren „Mensen onder elkaar" is eind vorig jaar ver schenen. Mischa doet daar wat verdrietig over, want het had veel eerder boven water moeten komen; voor haar is de actuali teit eraf, na' de herfstlading mensen-onder-elkaar-boeken zoals Lemniscaat ze uitgaf (on der meer Lynn Hall met het bekroonde „Maak me niet ka- not"). Een nooit meer goed te maken stempel hebben de Japanners op Mischa's leven gedrukt; vier en een half jaar kampen, door gebracht in de meest gevoelige levensjaren van de mens, de kinderjaren van de lagere school. „Als andere kinderen vuilnis bakken omver schopten, als ze iets voor hun verjaardag ver wachtten; de kleine gegeurtenis- sen die toch van zo grote in vloed zijn, heb ik gemist. Ik zat in een Jappenkamp en was to taal niets. Minder dan een ding. Maar ik wist één ding heel goed: als kind van vijf wist ik dat ik schrijfster wilde worden. Daar om wilde ik me de kamp jaren goed herinneren. Als anderen eruit waren en wilden vergeten, wilde ik me de gebeurtenissen zo goed kunnen herinneren dat ik erover kon schrijven. Nog steeds is Mischa de Vreede, volwassen als ze is, bezig in te halen, beetje bij beetje. Met haar dochter kocht zij de laatste pop, op een volkomen misplaat ste leeftijd. Met intens plezier: „Als ik grootmoeder word, ligt het speelgoed al klaar..." Het is Mischa gegeven, dat zij „van zich af" kan schrijven, een gelukkige omstandigheid die zijn doorwerking naar verschei dene kanten heeft. Zij kan ver geten en er een salaris aan over houden, want ondanks de min der gelukkige jeugdjaren is het haar pen die Mischa het hoofd boven water houdt, al is het soms hard watertrappen. „Terug in Nederland kwam ik in Emmen terecht. Natuurlijk werd ik er gepest. Ik was an ders, een pindachinees, want ik was geler. Het gym heb ik niet afgemaakt". Hond Het kinderboek dat in het voor jaar verschijnt zal jonge kinde ren wel aanspreken. Als steeds is het geschreven vanuit eigen ervaringen, in dit geval de jeugdjaren. Centraal staat Jc- 'han, die zijn leven als hard en zacht ervaart. Zacht in de omge ving van zijn moeder, hard in de buitenwereld. Mischa: „In dat boek krijgt het jongetje Johan te maken met de situatie dat zijn gescheiden moe der met een vriend komt opdra ven. Johan is sterk tegen, al was 'hij door zijn moeder voldoende ingelicht. Maar we hebben het er toch over gehad? stelt de moeder vragend vast. Akkoord. Johan vond het goed, maar niet leuk". Een hond om van te houden", heet het boek en deze titel houdt voldoende in om het verhaal te kunnen vermoeden. In haar boeken (en gedichten bundels) voor volwassenen praat Mischa de Vreede voort durend in zichzelf, maar vol doende luidop om door anderen verstaan en begrepen te wor den. Met deze uitwerking dat de lezer zich kan herkennen en tot een verbaasd „verroest, zo voel ik het óók" kan komen. Met de kleine aantekening dat Mischa de Vreede aanzienlijk meer heeft doorgemaakt dan haar gemiddelde lezer en deze schrijfster de indruk wekt van steeds te schoppen tegen het behang. F. J. BROMBERG Mischa de Vreede: „Al met al een hachelijk besta" Vice-voorzitter Christelijke Politiefederatie: (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT - „Als orde, recht en veiligheid ernstig worden aangetast moet de politie, om wille van de democratische rechtsorde, als sterke arm van de overheid optreden. Het moet daarbij voor de hand liggen, dat de overheid de politie in bescherming neemt als bij de uitoefening van de vaak zware ordehandhavende taak hard handig moet worden opgetre den." Dit zei vanmorgen de waarnemend voorzitter van de algemene christelijke politiefe deratie, de heer H. J. Teeuwen, tijdens een bijeenkomst, waarin deze A.C.P. officieel werd opge richt De A.C.P. is de federatie van de bond van christelijke politie ambtenaren in Nederland en de katholieke bond „Sint Michael", tesamen 16.000 leden tellend. Het nieuwe samenwerkingsver band heeft zich aangesloten bij het C.N.V. Deze christelijke vak centrale telt over enige tijd, als ook de katholieke ambtenare- norganisatie ARKA is toegetre den 300.000 leden, ongeveer evenveel als het N.K.V., de kath olieke vakcentrale, die nauw sa menwerkt met het N.V.V. Waarnemend voorzitter Teeu wen (voorzitter D. Rook was op deze oprichtingsdag ziek) zei on der meer, nadat hij zijn vreugde over de nieuwe samenwerking had uitgesproken dat als achter af moet worden geoordeeld over de wijze van optreden van de politie naast gestrengheid en ob jectiviteit ook mildheid en be grip voor de omstandigheden waaronder moest worden ge handeld, dienen te worden opge bracht. Goede instructies moe ten het maken van fouten en het ontstaan van misverstanden voorkomen. Bovendien moet de samenleving, die veiligheid vraagt, ook de voorwaarden scheppen dat het politie-optre- den met de grootst mogelijke veiligheid voor de politieman kan geschieden, aldus de heer Teeuwen. „Daarvoor mogen fi nanciële overwegingen geen be lemmeringen vormen." Nederlaag voor tafeltennisteam TEL AVIV - Het Nederlandse tafeltennisteam heeft gisteren Tel Aviv de interlandwedstrijd tegen Israël verloren met 5-3. Het Nederlandse team bestond uit Gootzen, Van der Helm, Lin- gen en Van Spanje. De Israëli sche kampioen Polak en Men- delson hadden het leeuwenaan- del in de Israëlische overwin ning. Beiden wonnen alle twee hun partijen. Het Nationaal Dans-, Zang- en Muziekensemble van de Ivoorkust maakt van 5 januari t/m 6 januari een tournee door ons land. Op zondag 9 januari wordt een voorstelling gegeven in het Haagse Congresgebouw; op 17 januari is de groep te zien in de Leidse Schouwburg. Het gezelschap staat onder leiding van een aantal vooraanstaande choreografen die de groep, dank zij hun voortdurende inzet, op een hoog artistiek peil hebben kunnen brengen. Zij bestudeerden de zeden en gewoonten van de verschillende etnische groepen van hun land en uit deze studie ontstond het idee om de volkse tradities te laten herleven. De groep reist als ambassadeur van de Ivoorkust- folklore voor de eerste keer in Europa. Belangrijk bij hun optreden is het instrumenta rium. Zij bedienen op virtuose wijze voor ons vreemdsoortige instrumenten. De klederdrachten zijn kleurrijk. Veilingen KATWIJK, groenten 3 jan. 1977. Andijvie 84100; Boerenkool 70—100; Waspeen p. kist 1940-2200.. All p. kist 950-1930; B I p. kist 2170-2520. Bil p. kist 360-410 C I p. kist 1250—1260. Cll p. kist 670—830; Breekpeen I p. kist 590—1080. II 350—360; Krulpeterselie p.b. 67; Gele kool 40; Groene kool 45—50; Rode kool 26—71; Aanvoer 100 ton waspeen. RIJNSBURG. 3 jan., bloemen (resp. gem. prijs en aanvoer) Amaryllis rood 0,560—2780; Amaryllis 0.395—710; Ane moon 0.100—435; Anne Marie 0.386—780; Barlo Nora 0,595—1780; Crowley Sin 0,480100; Lena 0,514—1940; Le Reve 0.400—140; New Arthur Sim 0,248—640; Orchid. Beauty 0,331—420; Scania 0,542—1300; White Sim 0,495—420; William Sim 0.510-80; Anjer grootbl. 0,427—2860; Exquisite 0.16O—800; Ingrid 0.165-390; Red Ivette 0,108—980; Sam's Pride 0.188—6340; Silvery Pink 0,280—140; Tony 0.390—180; Anjer tros 0.162—800; Plu- mosus 0,388—5153; Calla wit 1,250—50; Horim geel 0.281—7190; Horim wit 0,394—3840; Horim 0,311—1520; Japa- nerin geel 0,329—12735; Japanerin wit 0,358—15640; Marble Blue pink 0,430—320; Spider geel 0,360—13260; Spider wit 0,311—15920; Westland 19nu 0.601—420; Chrysant tros jr. 1,126—3454; Rivalry 0,690—1150; Shoesmith wit 0,429—400; Chrys. tr nc. kas 1,683—2225; Droogbloemen bew. 0,750—200; Euphorbia oranje 0,162—4460; Forsythia 0,459-1830; Fan tasy 0,383—1450; Arosa 0,106—3220; Aurora 0,137—47120; Ballerina 0,213—17230; Golden Yellow 0,126—9090; Royal Blue 0,204—7950; White Swan 0,101—1850; Freesia 0,158—2400; Gerbera oranje-A 0,500—60; Gerbera rose-A 0,293—180; Gerbera wit-B 0,214—890; Hyacinth gesn 1,465—4009; Hyacinth met bol 0,325—26536; Ideaal 0,408—7040; Prof. Blaauw 0,538—430; Iris 0,090—450; En chantment 0,862—9290; Lelie-tak Uchi- da 0,569—320; Uncle Sam 0,563—3240; Liatris 0,377—1790; Blauwe druifjes 1,191—850; Aflame 0,134—3700; Narc.- ks Carlton 0,105—468340; Dutch Master 0,162—29450; Flower Record 0,102—3950; Nare. ks 0,105—2824; Nare. ks C 0.134—141730; Ice 0,126—12000; Yellow Sun 0,099—26100; Narcis kas 0,090—6000; Nar. bt Carlton 0,060—910; Nar bt G. Harvest 0,091—6300; Nerine Bowdenii 0,453—1500; Nerine 0,235—190; Cymbi- Foriune Harvest Follies dium aan tk 1.397-450; N. Cymb» tak 0.312—5485; Cypripq 3,149—159; Phalenopsis 0,000^ Imp.-Alstroemeria 0,3884680; Anemoon 0,8051680; Imp.-Barlo 0,430—2500; lmp.-le reve 0.498-'1 Imp-Lolita 0,445400; Imp-Si, 0,3442100; Imp-White Sim 0,364-u Imp.-Anjer gr. bl. 0,345-3660; lmpc Baron 0,197—900; Imp.-Royalet 0.195—65400; Imp-Royalet 0,249—20500; Imp.-Royalet wit 6000; Imp.-Sam's Prise 0,089»1 Imp-Tony 0,300—900; Imp.-Anjer, 0.19O—20-; Imp.-Eucalyptus 1.814-- Imp.-Eucalypt-blas 1,325—1350; Ardent 0,321—3650; Imp.-EuroP 0,428-8250; Imp.-Peter a 0,609—2380; Imp.-Spic n 0.281—1840; Imp.-Gladiool 0.268— Imp.-Goudsbloem 1,058—150; Imc tris 0,422—13000; Imp.-Mf" 1,206—3815; Imp.-Narcis 0,088—5 Imp.-Arachnis 0,539—1860; ImpM drobium 0,120—8000; Imp.-Orchidfc 1,291—1536; Imp.-Ruscus 2.125-r Imp.-diversen 0,630—15695; Imp - sen 0,612—3881; Prunus 0,059^ Rgb-Alpha 0,420—1400; Rgb-Ba* 0,763—2520; Rgb-llona 0.962-f Rgb-Zwemania 0,452—1180; Rkb-ff 0,270-800; Rkb-Carol 0,140—340;;, Evergold 0,290—500; Rkb-Ma' 0,160—460; Rkb-Motra 0,297->t Rkb-Red Garnette 0.171-2420; Ro£M bloemig 0.235—620; Sering 0,367-j Strelitzia 2,723—344; ApeldoornQ 0.254—189520; Apeldoorn 0,251—363210; Apricot B 0,373—5240; Brilliant Star 0,058—2850; Cassini 0,276—3C Christmas Marvel 0,29753200; land 0,392—2300; De 0,361—10050; Don Quit' 0,411—4200; Gander 0.284—3593?' doshnik 0.241—900; Lucky Strike:: 22800; Lustige Witwe 0,265—to Mirjoran 0.289—5700; %i 0,305—740; Paul Richter 0,236—L Pink Attraction 0.275—3400; PrelP 0,200—16940; Promr 0,311—10850; Ralph 0,192—360; Red 0,215—3000; Tulp leliehi 0,230—1100; Tulp Parkiet 0,540-j Tulpen 0,287—59396; Apeldoorn», 0,280—3900; Tulp buiten 0,164-" Tulp met bol 0.000-400; SnijbU" 0.154—18426; Snijblfi] 0,701—7853; Diversen 1,944—43; v. sen 1,425—300; Azalea 16/ 2.768—100; Azalea 19/j 2,506—731Potplanten (st) 0,269-'"

Leidse Courant | 1977 | | pagina 6