£clcUe0otncmt Zeventien doden bij glad oud en nieuw PLO-delegatie erkent bestaan van Israël Vrouw met kussen gedood Boersma waarschuwt tegen loonstakingen Frisse duik in nieuwe jaar 1977 ELKE DAG EEN PUZZEL 1977 ooo Een tien voor Kan Erroll n Garner overleden Gevangenen in Italië ontsnapt Chauffeur ontsnapt aan overval mm Maandag 3 januari 1977, 67e jaargang no. 20622 Seniorenshow Seniorenshow „Dat ik dit nog mag meemaken" op Ned. II om 19.30 uur. Om 20.25 uur Onedin Lijn en om 21.40 uur Ieder zijn j deel. i Ned. I om 19.05 uur AVRO's 3 x 20, om 20.25 uur Wie-kent- ort Rapenburg 2. Leiden, postbus 11. tel. 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N V.. Leiden. Directeur-hoof dredacteur: J. J. Hallewas - Chef-redacteur: Wim Buijteweg. kwis en om 21.50 uur Honger dvertenties (excl. BTW) 0,45 per mm. Telefoontjes 4.08 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (18.00 tot 19.00 uur) - Abonnementen: kwartaal 39,80, jaar ƒ147,70, losse nummers: 55 cent. voedsel voor actie. Wisselend bewolkt. Wisselend bewolkt en op de meeste plaatsen droog. Zwakke tot matige wind uit noordwest tot noord. Maxima rond 4 graden. Morgen: Zon 8.48—16.43. Maan: 3.09—07.26. Schev. hoogw.: 1.42. Laagw.: 1023—2238. J Morgen: 16.09-07. 2.31—14.4 TEL AVIV (DPA-UPI) Vertegenwoordi gers van Israël en van de Palestijnse bevrij dingsorganisatie PLO zullen in het vervolg tijdens geregelde ontmoetingen in Europa proberen de kloof tussen het Israëlische volk en de Palestijnen te overbruggen. Er hebben al enige bijeenkomsten van deze aard plaats gehad, maar daaraan was, op verzoek van de PLO, geen ruchtbaarheid aan gegeven. De PLO heeft nu wel toestemming tot publi- katie gegeven, zij het alleen in Israël. Na: mens Israël heeft de voorzitter van de'Israe- lische „raad voor vrede tussen Israël en.' Palestina", Matti Peled met de PLO in Pa rijs onderhandeld. Wie namens de PLO heeft onderhandeld is, op verzoek van de PLO, niet bekend gemaakt. Peled zei, dat hij van de bijeenkomst teruggekeerd was met de overtuiging dat de PLO vrede wilt zoeken op basis van „wederzijdse aanvaar ding van het beginsel van vrijheid, soeverei niteit en veiligheid voor beide volkeren." Een woordvoerder van de PLO heeft even wel ontkend, dat er ontmoetingen tussen Israël en de PLO zouden hebben plaats gehad. Inmiddels heeft de Egyptische president An war Sadat verklaringen afgelegd die duiden op een verzachting van het Arabische stand punt op een eventuele heropening van de. Geneefse conferentie over het Midden-Oos ten. Sadat heeft met name verklaard, dat een op te richten Palestijnse staat op de westelijke oever van de Jordaan en in de Gazastrook institutionele banden moet heb ben met Libanon. Voor alles was evenwel nodig dat Israël de bezette gebieden ont ruimt. De Israëlische minister van buiten landse zaken Allon, noemt Sadats verklaring „een poging om indruk te maken op de aanstaande regering Carter". Traditiegetrouw sprongen leden van de Haagse zwemclub Resi dentie op nieuwjaarsdag vanaf het Scheveningse strand met een frisse duik het nieuwe jaar in. Gezien de lage temperatuur van het water, zes graden, bleven de dapperen niet al te lang in zee. De ruim vijftig deelnemers kwa men na afloop weer op tempera tuur met een bord hete soep. Met ingang van vandaag vindt u da gelijks een puzzeltje in de krant. Het komt te staan in het „service-blok", waarin verder onder meer de kunsta genda en de dienstverleningsagenda zijn opgenomen. De wekelijkse prijspuzzel op zaterdag van dr. Pluizer krijgt meer variatie: de gebruikelijke kruiswoordraadsels zullen regelmatig worden afgewisseld met andere puzzelvormen als crypto grammen, doorlopers en anagram- Hoe gaat het op de derde dag van het jaar 1977 met uw goede voor nemens? Ach. 1977 is geen schrikkeljaar, U hoeft het maar 365 dagen vol te' houden. (Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Bij een looncon- flict, waarbij stakingen uitbreken, komen duizenden arbeidsplaatsen op de tocht te staan. Zelfs zonder stakingen worden de eerste maan den van dit jaar ai moeilijk ge noeg. Minister Boersma van Socia le Zaken, die dit tijdens de jaar wisseling voor de KRO-radio zei, waarschuwde hiermee zowel werk gevers als werknemers tegen een loonconfiict. De minister deed dit met het oog op de cao-onderhande lingen, die in de verschillende be drijfstakken en bedrijven gaande zijn of zullen beginnen. Morgen moet er een loonbeslissing vallen in de bouwsector, verder deze week komen de metaal-looncon- tracten opnieuw aan de orde. Minister Boersma heeft in dit verband te vens laten uitkomen, dat hij in geval van een loonclonflict niet werkloos zal blijven toezien. Volgens hem zijn de voortekenen over de arbeidssituatie „niet bepaald gimstig". Het teruglopen van het werkloosheidscijfer is, meent hij, slechts een tijdelijke meevaller. Deze meevaller is te danken aan de snelheid, waarmee de meeste van de 170.000 school verlaters in het arbeidsproces opgenomen konden worden. „Maar de dalende werking hiervan op het werkloosheidscijfer is nu voorbij. Voorlopig zullen er weer tegenval lende cijfers komen", aldus de minister van Sociale Zaken. (Van een onzer verslaggeefsters) DEN HAAG De spiegelgladde wegen zijn er in de laatste uren van het oude jaar en de eerste dagen van het nieuwe mede oor zaak van geweest, dat zeker ze ventien mensen in het verkeer het leven hebben verloren. Het ern stigste ongeval was echter het gevolg van een voorrangsfout, waardoor twee auto's op elkaar botsten. Hierbij kwamen vier mensen, van wie drie uit één ge zin, om het leven. De slachtoffers van dit verkeersongeluk, dat in Dronten plaatsvond, zijn een 38- jarige vrouw, haar zoontje (8), haar dochtertje (10) en een inzit tende uit de andere auto, een 26-jarige vrouw uit Den Helder. De jaarwisseling heeft ook op andere wijze zijn slachtoffers geëist. Een 21-jarige Amsterdam mer raakte een oog kwijt toen een vuurpijl, die iemand op straat had afgestoken, in zijn gezicht terecht kwam. Een 68-jarige man uit Joure stierf aan een hartaan val, doordat hij zich erg opwond toen jongelui zijn volière bekogel den met rotjes. In het Friese Bergum ging een school in vlammen op nadat de jeugd rotjes in de stortkoker had gegooid. In Warmond stak een zeventienjarige jongen een mu ziektent in brand en in Utrecht werd door onvoorzichtigheid met sterretjes een flat geheel in de as gelegd. In Amsterdam zijn vier gezinnen het nieuwe jaar dakloos ingegaan doordat hun woningen ten prooi vielen aan de vlammen. De oor zaak van de brand is onbekend. Evenmin is er iets te zeggen over de oorzaak van twee branden die twee minuten na het ingaan van het nieuwe jaar uitbraken in De venter. Voor miljoenen guldens schade werd aangericht bij een brand die een matrassenfabriek in de as legde. In het hartje van Deventer brandden twee wonin gen af. Maar ondanks al deze branden en ongevallen is de politie van me ning dat het nieuwe jaar rustig is begonnen. De corpsen in de grote steden hadden het de eerste uren wel „razend druk" met „het gewone werk", doch over het al gemeen was er geen sprake van grote incidenten. De politie in Den Haag en Leiden hoefde slechts een enkele keer in actie te komen. Als oorzaak van deze ongekende rust wordt de regen genoemd. (Zie ook pagina 3). Voor u het „schip in de fles" als dank voor het aanbrengen van een nieuw kwartaal abonnement op de Leidse Courant. naam: adres: woonplaats- Stuur als dank voor de moeite het „schip in de fles" naar: naam: adres: woonplaats: BAARD GEEFT I GEEN PAS... I BUENOS AIRES (AFP) - Geen enkele Argentijn met een baard zal in het vervolg indentiteits- papieren kunnen krijgen. Dit heeft de federale politie in Bue- nos-Aires gisteren bekendge maakt Vanaf vandaag zullen de aanvragers van paspoorten of persoonsbewijzen zich zon der baard bij de autoriteiten moeten presenteren. Hilversum Wim Kan blijkt opnieuw een enorm kijksucces te hebben geboekt Volgens de uitslag van de wekelijkse enquête van het weekblad Televizier, was zijn oudejaarsconference de tv-topper van het afgelopen jaar. Van de 300 kijkers die Televizier dit weekeinde naar hun mening heeft gevraagd, noemde ruim 60 procent Kan als beste programma. De kijkers waardeerden zijn programma met een 10. Op de tweede plaats eindigde in de oudejaarsweek Pleisterkade van de KRO met het cijfer 7 1/2 en derde werd de Zweedse film „Tijd van leven", uitgezonden door de NOS, met het cijfer 7. Los Angeles De Amerikaanse jazz-pianist en com ponist Erroll Garner is zondag j.l. aan een hartaan val overleden. De 56-jarige Garner was net uit een ziekenhuis ontslagen waar hij lange tijd voor een longaandoening behandeld werd. Erroll Garner heeft als jazz-pianist ook bij niet jazz-fans een ongekende aanhang gehad, die z'n oorzaak vond in z'n geheel eigen ongecompliceerde stijl. Van z'n eigen composities is vooral „Misty" een evergreen geworden. TREVISO, Italië (UPI) Uit de gevangenis van Treviso in Italië zijn gisteravond dertien inwoners ontsnapt. Onder hen zijn een linkse extremist en de leider van een gevangenisopstand in Florence. De ontsnapte gevangenen waren op de een of andere manier aan vuurwapens gekomen, waarmee zij zes bewakers overmeesterden. De linkse extremist is Prospero Gallinari, lid van de „Rode Brigade". Dome- nico Napoli, de leider van de opstand in de gevange nis van Florence, was na afloop van de revolte naar Treviso overgebracht om verdere moeilijkheden te voorkomen. Twee minuten na het ingaan van het nieuwe jaar brandde een matrassenfabriek in Deventer geheel uit. De schade loopt in de miljoenen guldens. Normale benzine goedkoper DEN HAAG (ANP) De prijs van de nor male benzine gaat per 1 ja nuari een cent omlaag. De ma ximumprijs wordt dan 1,06 gulden per liter. De maximum prijs voor super- benzine blijft met 1,096 gulden per liter onge wijzigd. Ten ge volge van de in ternationale marktnote rin gen en de daling van de dollar koers zullen ook andere aardolie producten in prijs worden ge wijzigd. ZEVENBERGEN (ANP) Huwelijksmoei lijkheden hebben in de loop van oudejaar snacht in Zevenbergen tot een drama geleid dat aan de 26-jarige, uit Chili afkomstige, Edith Santander het leven heeft gekosL Zij werd dood in haar woning aangetroffen. Dr. Zeldenrust heeft verstikking geconstateerd. Aangenomen wordt dat dit met behulp van een hoofdkussen is gebeurd. De van dood slag op zijn vrouw verdachte echtgenoot, de 29-jarige assistent-magazijnchef Kees T. is aangehouden. T. leerde zijn vrouw kennen toen hij nog als radio-officier op de wilde vaart voer. Hij liet haar overkomen naar Nederland, nam een baan aan de vaste wal, maar kreeg voortdurend moeilijkheden met haar. Meer dere malen moest de politie er aan te pas komen om de beide echtelieden tot bedaren' te brengen. Afgelopen zaterdag belde T. de huisarts met de mededeling dat zijn vrouw ernstig ziek was. De arts constateerde direct dat de vrouw geen natuurlijke dood was gestorven en waarschuwde de politie. Daar op werd T. gearresteerd. Het onderzoek is nog gaande. LEIDEN Een buschauffeur van de NZH wist zaterdag avond in de Leidse Meren wijk te ontsnappen aan een overval. De poging tot overval werd ge pleegd toen de chauffeur op weg was naar de laatste halte. Op dat moent had hij nog drie passagiers in de wagen; twee jongens en een meisje. Vlak voor het eindpunt kreeg hij een mes tegen de schouder aange drukt door een van de jongens. Hem werd verzocht het geld af te staan. Door een paar maal flink te remmen wist de chauf feur te bereiken, dat de overval ler kwam te vallen. Daarop opende de chauffeur de deur en' wist hij weg te rennen. De over vallers verdwenen daarop. Bij zijn terugkeer ontdekte hij, dat de geldcassette met tachtig gul den en een aantal buskaarten waren verdwenen. Aan de hand van een opgegeven signalement kon de Leidse poli tie enkele uren later een 17d-ja- rige Leidenaar aanhouden. De rol van beide andere passagiers is nog onduidelijk en wordt na der onderzocht. is

Leidse Courant | 1977 | | pagina 1