Prestigeslag(je) in Zuiderpark in voordeel van profvoetballers Club Brugge geeft een punt prijs SPORTTRIBUNIE Supertrio Weer duel schorsing Mansveld voorbij Tsjechen naar Zuiderpark Schoenmaker opnieuw in ziekenhuis voor onderzoek NEESKENS SCOORT VOOR WINNEND BARCELONA LEIDSE COURANT Eredivisie Go Ahead Eagles—Telstar Feyenoord—FC Utrecht FC Amsterdam—FC Twente Roda JC—FC WV NEC—NAC De Graafschap—Aja* AZ '67Sparta Haarlem—FC Den Haag PSV—Eindhoven (8/1. 20.00 uur) Eerste divisie SC Amersfoort—FC Den Bosch Helmond Sport—Fortuna SC Wageningen—Volendam Willem IIVeendam Heerenveen—SC Cambuur FC Groningen—PEC Zwolle Heracles—Vitesse MW-SW FC Vlaardingen—Excelsior 2-1-1977 Unius-E.D.O. De Spartaan-V.U.C 2 CV.V.-A.F.C 3 U.V.S.-D.W.V. 4 Elinkwijk-R.V.C. Valthennond-S. Eric* 6 De Treffers-Achil. '12 1 Haaksberg.-Ensch. B. 8 Emmeo-W Germani'j 9 Umburgia-S.V.N. 10 Voerendaal-T.O.P. 11 Longa-Panningen li Aimania-R.K.C. 13 58 D n-cL □so 12» GD Q LTU DO 0 n_Q' 3 kolommen f 150 Het aantal deelnemers aan de lotto bedroeg 767.016. Zij zorgden voor een inleg van 3.140.683. Voor de prijzen is beschikbaar 1.683.802. De prijzen zijn: eerste prijs (met jackpot) 714.116: tweede prijs 149.182; derde prijs 223.773; vierde en vijfde prijs 298.364. De winnende cijfers zijn: 6 8 18 24 25 41. Reservegetal: 14. Aan de eerste toto van 1977, die zou spelen op de hoofdklasse van de amateurs hebben 129.807 totospelers meegedaan. Zij zorgden voor een inleg van 355.799 gulden. Voor de prijzen is beschikbaar 169.004 gulden. De prijzen zijn: eersteprijs 67.601; tweede prijs 42.251; derde prijs 59.151. DUITSE LOTTO De winnende getallen in de Duitse Lotto zijn: -23 24 25 31 36 39. Het reservegetal: 42. De uitslag van het „Spel '77" is: 3 0 3 0 9 7 4. Het supertrio speelde op de vierde koers van Hilversum, de barones-Spencer-prijs. De uitslag is: 1 nr 3 Manderino (H. Pools). 2 nr. 6 Ottilia S (W. van Dalen). 3 nr. 2 Manon (J. Wagenaar). De omzet was 71.581. De uitbetaling is 2763.20. MSËffjj Henk van Leeuwen kopt na mistasten van doelman Offers (niet zichtbaar) de eerste treffer van de profs in. Van Leeuwen speelde met stevig ingepakte linkerknie vooral in de eerste helft een opvallende rol. ADO'ers Groenevelt (3) en Baggerman (7) kijken toe. Van forse afstand heeft Aad Kila doeltreffend uitgehaald. Het betekende de tweede treffer van de profs. Noel en Perazic zijn de toeschouwers. terwijl Schoenmaker slechts in de tweede helft in actie kwam. Voor het overige had trainer Anton Ma- latinsky een zo sterk mogelijke équipe in het veld gestuurd, waar in in de eerste helft Noël en Pera zic acteerden, die evenwel na de pauze werden vervangen door Hoekema en de na drie maan den zijn rentree vierende Schoenmaker. De terugkeer van het enige tijd uit de roulatie ge weest zijnde trio viel het best uit voor Henk van Leeuwen. De spits acteerde vooral in de eerste helft gretig, scoorde driemaal, maar viel na de pauze wat terug door condi tiegebrek. De Caluwé was ijverig, bleek al weer over ruime conditio nele mogelijkheden te beschikken, maar weefde te weinig variatie in zijn patronen. Restte het optreden van Schoenmaker, die na de pauze verdienstelijk opereerde. Verschei dene nuttige passes kwamen van zijn voet, waardopr de middenvel der zich onderscheidde. Toch is voor Lex Schoenmaker het leed nog lang niet geleden. „Ik speelde ook nu nog met pijn in die voet", vertelde hij na afloop. „Het is we liswaar een stuk minder dan het is geweest, maar ik ben nog lang niet de oude". In de loop van vorige week werd beslist dat Schoenmaker het weer eens in het eerste team van FC Den Haag zou proberen. „De trai ner vroeg me of ik kon spelen", vertelt Schoenmaker. „Ik heb de (Van onze sportredactie) DEN HAAG FC Den Haag speelt op woensdag 26 januari in het Zuiderpark een wedstrijd tegen het nationale elftal van Tsjecho-Slowakije. De Europese kampioen betrekt in januari een trainingskamp in Zeist als voorbereiding op het WK-kwalifikatie- duel tegen Wales in Cardiff. In die voorbereiding paste uitstekend een duel tegen FC Den Haag, zodat bondscoach Vaclav Jezek zijn oude ploeg onder leiding van zijn opvolger Anton Malatinsky aan het werk kan zien. Tsjecho-Slowakije speelt ook nog een oefenwedstrijd in Antwerpen. DEN HAAG - In het Zuid- erpark is gisteren een be gin gemaakt met wat moet uitgroeien tot een jaarlijk se traditie: een treffen tus sen de profs van FC Den Haag en de amateurs van ADO. Het duel mocht sym bolisch worden genoemd, want het realiseren ervan is het gevolg van een voor genomen besluit om beide secties van FC Den Haag ADO te scheiden. Later de ze maand moet de leden raad van de vereniging zich met dit voornemen nog akkoord verklaren, maar vooruitlopend hierop mocht het duel tussen bei de elftallen worden aange merkt als een monument. Een episode in het Zuider park werd er mee afgeslo ten en een nieuwe fase werd er mee ingeluid. In dat kader kon tevens wor den gesproken van een prestigeslag(je), die door de profs met de sprekende cijfers van 7—1 werd ge wonnen. Maar belangrijker dan deze score was een aantal andere facetten van dit duel. Daar was bijvoorbeeld het heroptreden van Henk van Leeuwen.Lex Schoenmaker en Leo de Caluwé. Eerst- en laatstge noemde speelden het hele duel, men een ander aspect was dat eveneens: Aad Mansveld zag vanaf de tribune zijn tweede schorsingsduel worden doorge streept. Wanneer FC Den Haag komende woensdag tegen FC Den Bosch speelt zit „het karwei" voor Mansveld er op, zodat hij er komende zondag tegen Haarlem (welks trainer Barry Hughes giste-! ren onder de kleine duizend be langstellenden In het Zuiderpark aanwezig was) weer bij kan zijn. Gisteren opereerde Rob Ouwe hand op de positie van Mansveld, maar na de pauze kwam Martin Toet voor hém in het veld. Op dat moment leidde FC Den Haag ad met 50 door treffers var»-v«/^ Leeuwen (3). Kila en een eiget. inzet van Hoogendorp. De profs bouwden via Swanenburg de mar-l ge uit tot 6—0, waarna Ton Luyden uit een vrije trap tegen kon scoren. Roger Albertsen zorgde voor de eindstand van 7-1. Opmerkelijk was dat invaller-doelman Van Ba- renaanzienlijk beter op dreef was bij de amateurs dan Offers, die de eerste twee profdoelpunten mede op zijn naam mocht schrijven. Op vallende spelers bij ADO waren overigens Bakker, Baggerman en Groenevelt. FRANK WERKMAN FC Den Hssg: Galjé (Van Antwerpen); De Caluwé, Ouwehand (Toet). Van Vliet,, Korevaar; Albertsen, Kila. Perazicl (Schoenmaker); Noel (Hoekema). Vam Leeuwen. Swanenburg. ADO: Offers (Van Baren); Boon. Groe nevelt, Moleveld, Urgert; Boshuijzen, (Schellevis), Baggerman, Bakker; Hoog- endorp(Luyden), Segboer, (Van Vliet) Vink. Paul Breitner van Real Madrid probeert de verdedigers Diaz en Benegas van Atletico Linksbuiten Muraro van Inter Milan maakt het tweede doelpunt in het treffen tegen Madrid te omspelen. Het duel eindigde in een ruime overwinning van 4-0 voor Atletico. Roma. Het werd 3-0 voor Inter Milan. hele vorige week volop meege- traind, zodat ik ja heb gezegd. Ik wilde ook wel weer eens voor mezelf testen of het nog ging. En ik moet zeggen, dat het voor mijn gevoel wel redelijk is gegaan. Vooral als je er drie maanden uit bent mis je natuurlijk erg veel ritme". Nadat Lex Schoenmaker eind vo rig seizoen werd geconfronteerd met een geheimzinnige voetbal blessure, die hem de huidige competitie vrijwel voortdurend buiten het topteam van Malatins ky hield heeft hij de nodige on derzoeken en behandelingen moeten doormaken. Pas onlangs werd vastgesteld, dat er in de voet een zenuwgroep was uitge vallen". „Het is een soort kiespijn", zegt Schoenmaker. „Het is niet on draaglijk, maar het blijft zeuren. De afgelopen weken ben ik niet meer behandeld, maar komende woens dag moet ik naar het ziekenhuis voor een zogenaamd EMG-onder- zoek. Dan moet definitief worden vastgesteld, wat er nu moet gaan gebeuren. Misschien dat er wel geopererd moet worden. Ik leef er wel naar toe, want ik wilde einde lijk wel eens weten, wat er aan de hand is en hoe het moet worden opgelost. Ik vind zelf, dat ik eigen lijk weer honderd procent moet zijn om weer te kunnen spelen. Maar ik ben wel bereid om mee te doen als Malatinsky vindt, dat hij mij ook als ik voor tachtig procent fit ben kan gebruiken. Daarom vond ik het een beetje vreemd, dat hij na de wedstrijd niets aan me heeft gevraagd. Maar dat vloeit mogelijk voort uit het grote spelersverband dat hij heeft". Doorgestreept Was de rentree van Lex Schoen maker redelijk geslaagd te noe BRUSSEL Club Brugge en RWD Molenbeek, de twee koplopers in de Belgische competitie, hebben op de eerste speeldag van het nieuwe jaar zware uitwedstrijden moeten spelen. RWDM liep een punt op leider Club Brugge in door de wedstrijd tegen KV Mechelen met 0-1 te winnen. Club Brugge verspeelde aan Lokeren een punt. De ploeg van Ernst Happel, die zwaar gehavend aan het karwei begon, moest genoegen nemen met een gelijkspel (2-2). Lokeren Club Brugge was vooral in de eerste twintig minuten erg boeiend. Club Brugge be gon het duel zonder Lambert. Krieger, Volders en De Cubber en bovendien moest Courant wegens een blessure al snel plaats maken voor Lefevre. Club Brugge was voortreffelijk begon nen. Al na twee minuten kwam Brugge aan de leiding door een treffer van Hynderickx. De thuisclub maakte een kwartier later gelijk door Henrotay, maar nog voor de rust werd het 2-1 voor Club Brugge toen Vandereycken een vrije trap uitstekend inschoot. Na de hervatting toen Lubanski bij Lokeren was ingevallen had de thuisclub het beste van het spel. Club Brugge werd zwaar in de verdediging gedrongen. De bezoekers bleven tot de 78e minuut overeind toen maakte Van Lessen verdiend gelijk. RWDM behaalde bij Mechelen een wat gelukki ge overwinning. De Brusselse ploeg was in de eerste helft weliswaar de betere formatie maar kon dat niet in doelpunten tot uitdrukking brengen. Dat lukte wel in de tweede helft maar toen gebeurde het tegen de veldverhouding in. Mechelen, dat om onduidelijke redenen een doelpunt van Van Marcke zag afgekeurd, zag RWDM uiteindelijk toch nog winnen toen Wel lens een voorzet van Koens inschoot: 0-1. Beerschot haalde op knappe wijze een punt weg bij Standaard Luik. De thuisclub had welis waar steeds het betere van het spel maar had doelman Piot nodig om op voorsprong te ko men. Piot benutte een strafschop feilloos toen Bukal binnen het strafschopgebied door een tegenstander was gevloerd. Dat gebeurde in de 26e minuut. Vlak voor de rust zorgde Mucher voor de gelijkmaker. Cerkel Brugge, getraind door Han Grijzenhout, doet het de laatste weken bijzonder goed. De tweede club uit Brugge won op eigen terrein met 4-0 van Beringen. Uitstekend op dreef waren Kleton en Vercammen. Voor Cerkel scoorden Vercammen (2), Beheydt en De wale. FC Luik blijft klappen krijgen. Na de zware nederlagen van de afgelopen weken (Cerkel Brugge 10-0, Winterslag 4-0) werd het gisteren bij FC Antwerpen een nederlaag van 5-0. ENGELAND Liverpool en Manchester United zijn zaterdag goed uit het nieuwjaarsprogramma van de Engelse league gekomen. Liverpool behield zijn geflatteerde positie aan de top van de ranglijst (vier punten voor op Ipswich, maar ook vier wedstrijden meer gespeeld) door eèn overwinning van 2-0 op de laatste v.d. ranglijst Sunderland. Manchester United maakte duide lijk op de weg terug te zijn door een overwin ning met dezelfde cijfers op Aston Villa, dat desondanks op da vierde plaats bleef. Het nieuwjaarsprogramma in Engeland en Schotland werd overigens tot de helft geredu ceerd door de barre weersomstandigheden. Re gen en sneeuw maakten vele velden absoluut onbespeelbaar en in de eerste divisie gingen slechts vijf van de elf wedstrijden door. Bij die vijf was de verrassende overwinning van Nor wich op Leicester (3-2). Viv Busby, in de herfst door Norwich overgenomen van Fulham, scoor de drie keer en kwam daarmee op zeven doelpunten uit zeven duels Spurs kwam wat uit de degradatiezorgen door een overwinning van 2-1 in de derby tegen West Ham United, dat al na twee minuten, door Brooking, op 1-0 stond. Manchester United speelde, in weerwil van een zeer slecht veld, goed tegen Aston Villa. Het overwicht werd onderstreept door twee treffers van Stuart Pearson in het eerste kwartier van het duel. Sammy Mcllroy miste in de laatste minuut nog een strafschop voor de Mancunians. Liverpool, zonder Kevin Keegan, kwam tegen Sunderland niet in moeilijkheden. Ray Kennedy zette delijstaanvoerder al vlug op winst en diep in de tweede helft verdubbelde international Phil Thompson de marge. PORTUGAL Na twaalf ronden van de Portugese competitie blijft Sporting met vijf punten voorsprong en een wedstrijd minder gespeeld aan de leiding. Woensdagavond vindt het belangrijke treffen tussen de koploper en nummer twee Benfica plaats. Gisteren versloeg Porto op eigen terrein Boavista met 2-0 en zegevierde Setubal over Atletico (5-2). Het duel tussen Braga en Estoril eindigde in een gelijkspel 1-1. De stand is: 1 Sporting 21 pnt. (11 wedstr.), 2 Benfica 15 pnt. (11 wedstr.), en 3 Porto 16 pnt. (12 wedstr.K ITALIË In de Italiaanse competitie moest Torino weer een punt van zijn voorsprong prijsgeven. In de uitwedstrijd tegen de negende van de ranglijst Verona kwam de koploper niet verder dan een gelijkspel (0-0). Juventus behaalde wel een zege. Op eigen terrein werd Perugia met 1-0 verslagen. Inter Milan won van Roma (3-0) en Napoli speelde gelijk tegen Sampdoria uit Ge- .iua (2-2). De stand is: 1 Torino 20 punten, 2 Juventus 19 punten en 3 Napoli 14 punten. SPANJE FC Barcelona heeft gisteren het nieuwe jaar op voortreffelijke wijze ingezet. De Catalanen ver sloegen Elche op eigen terrein met 4-1. In dit duel, waaraan Johan Cruijff niet deelnam we gens een schorsing, maakte Johan Neeskens het eerste doelpunt. De derby tussen Atletico Madrid en Real Madrid is in een drama geëind igd voor de „koninklijke". Atletico won met 4-0. Espanol verloor met 2-0 van Hercules en Valen cia kwam in de uitwedstrijd tegen Zaragoza niet verder dan een gelijkspel (2-2). De stand is: 1 Barcelona 23 punten, 2 Valencia en Atletico 21 punten en 3 Real Sociedad 19 punten. SCHOTLAND Voor de Schotse competitie werden slechts twee wedstrijden gespeeld. Ayr United won van Kilmarnock (3-1) en Glasgow Rangers versloeg Patrick Thistle (1-0).

Leidse Courant | 1977 | | pagina 14