3 Maar Kerstboomverbranding en nieuwjaarsrecepties Vertraging bij herstel gemeentehuis Zoeterwoude Nieuwe kruisvereniging deelt Leidschendam in drieën Kansen voor SEC uiterst gering GEZOC Bromfietsdief aangehouden BIJVERDIENSTE GEZOCHT? KORTWEG TREINVERKEER GESTAAKT Mhceftniet, QefMaplu mm tank. LEIDSE SPAARBANK PAGINA 4 LEIDSE COURANT DONDERDAG 30 DECEMBE sen De Leidse Courai momenteel corre ten in de plaatsei wijkerhout en Zoi de. Correspondenten tot taak de plaatse, richtgeving te vp uiteraard met steui in nauw overleg redactie. Tot het ta ket behoort onde het verslaan van t teraadsvergaderinjl gaderingen van i sies en werkgroei smede het berichtu activiteiten van he' selijke verenigingslf Gegadigden voor part-time functie sl verzocht contact 0|) men met chef-redaói Buijteweg van de Courant, tel. 071-12?' LEIDEN Tal van gemeenten in de Bol lenstreek zijn druk bezig zich op te maken voor de traditionele nieuwjaarsrecepties en kerstboomverbrandingen. In Voorschoten gaat woensdag vijf januari de brand in de kerstfeest- restanten. Vanaf drie januari kan men de bomen kwijt achter het Hoofdgebouw op het voormalig M.O.C.- terrein aan de Koninklijke Marinelaan. De ontsteking heeft plaats om zeven uur 's avonds. Het gemeentebestuur van Zoeterwoude geeft haar nieuwjaarsreceptie in vereni gingsgebouw Ons Huis aan het Kosterpad. Het lag aanvankelijk in de bedoeling de receptie in het nieuwe gedeelte van het gemeentehuis te houden, maar omdat dit nog niet gebruiksklaar is moest het gemeen tebestuur uitwijken. Datum en tijdstip zijn evenwel onveranderd gebleven namelijk 3 januari van acht tot negen uur 's avonds. Het comité Vakantievreugd tekent in Lisse voor de kerstboomverbranding. De bomen zullen zaterdag acht januari omstreeks vijf uur worden ontstoken op het terrein aan de Ruishornlaan tegenover de openbare lagere school. De bomen kunnen zaterdags tussen vier en vijf uur op het terrein van de speeltuinvereniging Kindervreugd, van drie tot vier uur in De Engel en van half vijf tot kwart voor vijf bij de brug over de Leidschevaart worden ingeleverd. Iedereen die een kerstboom aanbrengt ontvangt bij afgifte een toegangskaart voor de film „Vlie gende Schotels" die woensdagmiddag in 't Trefpunt wordt vertoond. De burgemeester en wethouders van War mond hebben 3 januari tussen acht uur en half tien een nieuwjaarsreceptie in de kanti ne van sportzaal „Klim Op" aan de Ende- poellaan belegd. De burgers van Wassenaar kunnen eveneens op 3 januari het gemeentebestuur de beste wensen en andere goede raadgevingen mee geven. Burgemeester Staab en zijn vrouw hebben daartoe de mogelijkheid geschapen tussen negen en tien uur op het raadhuis. In Sassenheim kunnen de felicitaties een dag later over en weer. Dinsdag vier januari kan iedereen daarvoor tussen vijf en zes uur op het gemeentehuis terecht. De traditionele kerstboomverbranding wordt in Leidschendam maandag 3 januari gehouden op het Fluitpolderplein tegenover het zwembad. Vanaf half 4 's middags kun nen de bomen worden ingeleverd, de brand stapel wordt 's avonds om half 8 aangesto ken. Voor iedere ingeleverde boom krijgt men een lot waarmee men me'edoet aan een loterij met prijzen als abonnementen voor een hele zomer zwemmen in het buitenbad van „De Fluit", kaarten voor 10 maal zwem men in „De Fluit" en cadeaubonnen van vijf en tien gulden. Vorig jaar werden bijna vijftienhonderd bomen ingeleverd. De kerst boomverbranding die weer georganiseerd wordt door de Leidschendamse Plantsoen- wacht samen met de gemeentelijke dienst voor jeugdzaken, gemeentewerken brand weer en politie, heeft voornamelijk ten doel kleine vuurtjes op sportvelden, gazons en dergelijke te voorkomen en daarmee even tuele brandschade te beperken. Noordwijk In -samenwerking met de politie zal de brandweer weer gelegenheid geven om de afgedankte kerstbomen te verbranden. Dit gebeurt op maandag 3 januari 's avonds om 7 uur, op het open terrein aan de Nieuwe Zeeweg tussen Noordwijk-Binnen en Noord- wijk aan Zee. Uiteraard rekent men op de volledige medewerking van de burgerij, zo dat alle gebruikte bomen op de brandstapel worden gebracht. LEIDSCHENDAM De Leidschendamse Kruisvereniging, die ontstaan is uit een fusie van het Wit-Gele Kruis en het Groene Kruis en die per 1 januari van start gaat, heeft Leidschendam in drie wijken verdeeld, noord, midden en zuid, elk met een eigen wijkgebouw aan resp. Gravin Juliana van Stolberglaan, Sint Willibrordusstraat en Delflandstraat. Per wijk zullen een aantal wijkverpleegkundigen als team werkzaam zijn. In elke wijkge bouw zijn ook de consultatiebureau-artsen aanwezig. Na de goedkeuring vorige maand door de leden van de twee kruisverenigingen van de voorstellen tot algehele samen werking is vorige week bij de Leidschendamse notaris mr. T. Stubbé de stichtingsakte gepas seerd. Hiermee kwam een eind aan de precies zestig jaar be staande Z.H. Vereniging Het Groene Kruis, afd. Leidschen dam, en aan de 52 jaar bestaan de Leidschendamse afdeling van het Wit-Gele Kruis. Met het oprichten van de Leid schendamse Kruisvereniging wordt getracht in de pas te lo pen met de provinciale en lan delijke ontwikkelingen op het gebied van de maatschappelijke gezondheidszorg in het alge meen en die van het kruiswerk in het bijzonder. Van overheids wege wordt als ideaal gezien - en als voornaamste subsidiever strekker heeft zij een behoorlij ke vinger in de pap - een basi seenheid die een bevolking van circa dertigduizend inwoners kan verzorgen op het terrein van het kruiswerk. Kleinere eenheden worden straks, wat de subsidietechniek betreft, niet meer voor vol aangezien en kun nen dus, hoe betreurenswaardig dit ook mag zijn, nauwelijks meer bestaan. De twee kruisverenigingen wa ren financieel nog zeer gezond maar de snelstijgende kosten, de voortschrijdende inflatie en het inkrimpen, soms ook het bevriezen, van overheidssubsi dies zou in de nabije toekomst een te sterke aanslag op het financieel vermogen van de af zonderlijke verenigingen en daarmee op de leden hebben gelegd. De nieuwe kruisvereni ging telt ongeveer 6.300 betalen- *de leden, wat inclusief de gezin sleden circa 24 duizend perso nen zijn. Het bestuur meent dat onvoldoende bekend is dat de kruisvereniging niet alleen zorgt voor zuigelingen en kleine kin deren maar ook voor gehandi capten en de oudere mens. Via Interkruis Zuid-Holland ook met begeleiding en optimalise ring van de leefsituatie als reva lidatie, rheuma, kankerbestrij ding en hart- en vaatziekten en last but not least de voedings voorlichting. Het voorlopige be stuur, bestaande uit 4 bestuur sleden van het vroegere Groene Kruis en 4 van het Wit-Gele Kruis, dat binnen 'n half jaar omgezet zal worden in een defi nitief bestuur, zal binnenkort besprekingen met het gemeente bestuur beginnen over de hoog te van de nieuwe subsidie, be sprekingen die overigens gezien de uitstekende samenwerking met het gemeentebestuur met Stompwijk Het werkgebied van da schendamse Kruisvei omvat het gebied van meente echter zonder wijk dat een eigen ver, heeft en zonder enkele aan de grens van Voorb' tot het werkgebied van d burgse Kruisvereniging ren. Het bestuur verwai dank zij de nieuwe same ing het eigen karakter dienstverlening aan dL schendamse bevolking l mogelijk behouden kan De contributie bedraaL gezinnen nog geen dubbe dag, voor alleenstaand geen stuiver en voor invu gezinsleden tussen de IÉ jaar ongeveer 2 cent i Men kan zich bij elk bouw aanmelden, maar lijk, ook bij de secreta Willibrordusstraat schendam. VOORHOUT De kansen voor de bouw van een Sociaal Edu catief Centrum (SEC) in Voor hout zijn uiterst gering. Gede puteerde Staten van Zuid-Hol land heeft nog steeds niet geantwoord op een gemeente lijk verzoek om vooruitlopend op een wijziging in het bestem mingsplan medewerking aan de bouw van een SEC te verlenen. Uit overleg met de provinciale diensten is inmiddels wel ge bleken, dat men de noodzaak voor de bouw van een dergelijk centrum niet dringend aanwe zig acht. De huisvestingcommissie van het SEC heeft na een gesprek met het gemeentebestuur van Voorhout laten weten voorlopig alle activiteiten te staken. Zoals bekend streeft de huisvestings commissie van het SEC naar de bouw van een gezamenlijk on derkomen van Volksuniversiteit, Openbare Bibliotheek, peuter speelzaal en de vrijetijdsactivi teiten van de Broeders-congre gatie. zeer gering lijken, acht d vestingscommissie het g de activiteiten te stoppa groepering heeft daardi kans zelfstandig te tr huisvesting te krijgen, een andere plaats in de g< te voor de beoogde bur gevonden kunnen wordeij zal de commissie haar acj" ten hervatten. Nu de kansen voor bundeling NOORDWIJK De recherche arresteerde een 20-jarige losarbeider uit Noord wijkerhout, die er van verdacht werd in de avonduren een bromfiets te hebben gestolen bij de dancing Boule 7 aan de Koningin Wilhelmina Boulevard. Onderdelen van het voertuig trof de politie aan in de schuur achter de ouderlijke woning van verdachte. De jongeman bekende het feit en werd na verhoor in vrijheid gesteld. ADVERTENTIE Een bijverdienste is wel fijn, maar waar vind je werk, dat niet geestdodend is en waarbij je ook nog zelf kan bepalen op welke uren van de dag je aan de slag gaat? Een dergelijke mogelijkheid bestaat wel met name binnen ons produktie-team, dat belast is met de werving van abonnementen. Dankbaar werk, omdat het om een goed verkoopbaar produkt gaat en omdat de resultaten van eigen activiteit onmiddellijk zichtbaar worden in een duide lijk stijgend inkomen. Voor enkele dames en heren in uw woonplaats is er een mogelijkheid om in dit team te worden opgenomen. Een kans die het inwinnen van nadere informatie waard is. Schrijf ons, graag met vermelding van uw telefoon nummer, onder nummer 37418,van dit blad en u hoort er meer van. De nieuwbouw, die op 1 november in gebruik geno men werd. ZOETERWOUDE Het herstel van het oude gedeelte van het gemeentehuis van Zoeterwoude is ernstig vertraagd door on voorziene omstandigheden. Oorspronkelijk had men verwacht het karwei voor 1 januari gereed te hebben. Thans hoopt men medio februari de werkzaamheden te kunnen beëindigen. Adj. Directeur Gemeentwerken van Zoeterwoude G. van Leeu wen: „Wanneer je in een oud gebouw gaat breken, weet je nooit wat er allemaal te voorschijn komt. Er kwamen nogal wat tegenvallers.'We besloten reeds thans afdoende maatregelen te nemen. Dat leek ons beter, dan over een paar jaar alles weer overhoop te moeten halen. Het nieuwbouwgedeelte van het Zoeterwoude gemeentehuis werd per 1 november in gebruik genomen. Tijdens die in gebruikname werd bekend gemaakt, dat de nieuwjaarsreceptie in het gerenoveerde oude gedeelte zou worden gehouden. Door de vertragingen houdt men de nieuwjaarsreceptie thans 3 januari in Ons Huis om acht uur. In het gerenoveerde oude gedeelte van het gemeentehuis zullen burgemeester en secretaris hun werkkamer krijgen op de begane grond. Ook de afdeling sociale zaken zal gelijkvloers worden gehuisvest. De nieuwe en ruime raadszaal komt op de eerste verdieping, waar ook een royale ruimte voor het houden van commissievergaderingen wordt ingericht. NOORDWIJK - De afdeling Noordwijk van de Nederland se Vereniging van Huisvrou wen belegt op donderdag 13 januari in het Hotel Zinger aan de Bosweg een nieuw jaarsmorgen. Mevrouw Van der ^eyn-Van der Stuit zal tijdens deze bijeenkomst infor matie geven over het werk van het Instituut Amnesty Interna tional. Aanvang 10 uur. SASSENHEIM Op nieuw jaarsdag wordt in de Jeugdso- ciëteit „de Stormbal" het nieuwjaarsfeest gevierd! 's Middags is er vanaf half drie een „Stuif-in" voor iede reen met medewerking van de „Kentucky's", die tot vijf uur duurt, terwijl er 's avonds zoals gewoonlijk een Nieuw- jaarsbal wordt gehouden, dat om half negen aanvangt. Muzi kale medewerking wordt ver leend door de groep „Band- aid" uit Hilversum. Deze groep brengt muziek o.a. „the Eag les", „Dooby Brothers", „Flying Burrito" etc. SASSENHEIM - Zondag avond 2 jan. wordt in de Ned. Hervormde kerk een „Open Deurdienst" gehouden uit gaande van de gezamenlijke protestantse kerken. In deze dienst, die om 7 uur aanvangt, zal spreken Brigadier J. R. Schurink van het Leger des Heils te A'dam, die als onder werp heèft: „Je bent niet van jezelf". Hij houdt vooraf een speciale korte vertelling voor de jeugd, als inleiding op het onderwerp. Muzikale mede werking wordt verleend door het combo „Goodwill" van het Leger des Heils uit A'dam, dat o.a. ook de samenzang bege leidt. Alphen-Leiden LEIDEN/ALPHEN Het trein verkeer tussen Alphen aan den Rijn en Leiden is gisteren van zes uur 's avonds tot midder nacht gestremd geweest door dat ter hoogte van Hazerswou- de de bovenleiding was ge knapt. Over een afstand van ruim 200 meter moest de lei ding worden gerepafeerd, een karwei dat de gehele avond en een deel van de nacht vergde. De oorzaak van het knappen van de bovenleiding is niet be kend. Verondersteld wordt, dat de vorst de dader is geweest. Gedurende de avond werden voor het reizigersvervoer bussen ingezet tussen Alphen en Lei den. Vanmorgen kon het trein verkeer weer worden hervat. Medio februari zal ook het herstelde oude gedeelte van het Zoeterwoudse gemeentehuis in gebruik genomen kunnen worden. AARLANDERVEEN In het dorpshuis hield de Speeltuinver- eniging voor de kinderen van haar leden een kindermiddag. Voor deze kindermiddag was uitgenodigd het gezelschap „Ad en Valery Preston" die met goo chelen en clownerie de ki wisten te vermaken. A;< einde van de kinderr werd er een kinderdru strijd gehouden, voor j< en meisjes van omstref jaar, deze wedstrijd we' wonnen door Ron Aartma O De populaire doelman van de Leiderdorpse voetbalvereniging RCL, Bram Brandt, gaf gistermiddag in het raadhuis van Leiderdorp het jawoord aan Elly Braat. RCK's jongste voetballertjes vormden voor het raadhuis een erehaag. De raadzaal waarin het huwelijk werd voltrokken bleek niet groot genoeg om alle belangstellenden een plaats te bieden. Voor de ambtenaar van de burgerlijke stand was de huwelijksplechtigheid beslist geen formaliteit. Het huwelijk werd namelijk gesloten door de vader van de bruid, de heer S. J. Braat, die hoofd van de afdeling bevolking van Leiderdorp is. Op de receptie van het bruidspaar gaf ook de eerste supporter van RCL, burgemees ter M. A. van der Have acte de présence.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4