rrrr Wiersma zet kroon op denkwerk Harm Wiersma be zorgde Nederland na Piet Roozenburg en Ton Sijbrands weer eens een we reldkampioen dam men. De Fries liet de verzamelde con currentie op over tuigende wijze ach ter zich, nadat hij eerder naast de titel had gegrepen als gevolg van de nodi ge manipulaties in een toernooi in Ti- flis. In eigen land zette Wiersma de kroon op zijn denk werk Kleinste werd grootste Björn Borg bracht weer de nodige tennisliefhebbers op de knieën De blonde Viking leverde zijn beste prestatie op Wimbledon, waar hij als jongste speler sinds vele jaren de titel voor zich opeiste. Het was niet Borgs best gehonoreerde triomf dit jaar, maar wel zijn meest tot de verbeelding sprekende En daar zijn zelfs fors betaalde tennissers nog wel eens blij mee. Charmant trio gaat andere weg Dit trio charmante dames verschijnt komende winter niet meer op de smalle ijzers. Dorothy Hamill (midden) griste haar con currentes Christine Errath (links) en Diane de Leeuw de hoogste eer bij de we reldkampioenschappen en Olympische Spelen voor de neus weg evenals het best betaalde profcontract bij een ijsrevue. Inmiddels heeft overigens de Oost- duitse Christine Errath be kend gemaakt met kunstrijden helemaal te stoppen. Diane de Leeuw kondigde onlangs aan dat zij in het huwelijk zal tre den met haar trainer Doug Chapman. Fransen zetten PSV de voet dwars PSV beleefde in dit jaar zeer grote teleurstellingen in het Europa Cuptoernooi. En twee keer was het St. Etienne dat de Eindhovenaars de voet naar meer glorie dwars zette. Vier keer ontmoette PSV de Franse kampioen en even zo vele malen kwam de Nederlandse ploeg niet tot scoren, hetgeen eerst uitschakeling voor de finale betekende en de tweede keer de derde ronde onbereikbaar maakte. PSV leek daarmee een punt te hebben gezet achter zijn Europese successen. Voor Lucien van Impe was er alle re den tot vrolijkheid De kleine Belg schreef dit jaar de meest tot de ver beelding sprekende etappekoers, de Tour de France, op zijn naam door zich vooral in de bergen herhaaldelijk los te rijden van de meute achtervolgers. Na het tijdperk-Merckx en vóór de te ver wachten periode- Maertens had Bel gië weer een Tour winnaar. Hoewel gestart als één der kleinste renners in oe Ronde van Frankrijk finishte hij als de grootste. Wimbledon voor blonde Viking Knobel pakte zijn biezen Het betaalde voet bal kende dit jaar weer vele proble men. Eén van de „hoogtepunten" in die reeks soms amusante, maar eerder deerniswek kende gebeurtenis sen was het ontslag van bondscoach George Knobel. Tij dens de eindronde van het Europees kampioenschap in Joegoslavië lekte een conflict tussen Knobel en KNVB uit. dat uitmondde in het vertrek van de Brabantse voet baltrainer. y Europese titel voor Tsjechen Fabelachtige tijden Hans van Helden en Piet Kleine hielden de vaderlandse eer hoog tijdens de Olympische Spelen en andere schaatstoer nooien. Piet Kleine baarde opzien door wereldkampioen te worden en in Innsbruck fabelachtige tijden op de lange afstanden te rijden. Zijn beloning kwam in de vorm van een baan bij de posterijen. cwr VAX Het Tsjechische voetbalelftal onder leiding van de ook in ons land bekende bondscoach Vaclav Jezek behaalde in juni dit jaar de Europese titel. Na een enerverende I finale greep de brigade van Jezek na strafschoppen de I kroon op West-Duitsland. Het Nederlands elftal eindigde op een teleurstellende derde plaats na een zege op Joegoslavië.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 19