O i keteltje elwater ins en dier had- het weer moei de afgelopen ige, hete zomer, aangezien het jlier, in tegenstel- ing tot de mens, rijn vacht niet kan tenminste het keteltje gefloten heeft. Dramatische kaping KLM Niet alleen de be manning van de „City of Madrid" met gezagvoerder Janssen (zittend rechts), ook de pas sagiers, terugke rend van vakantie uit Spanje en heel Nederland konden weer opgelucht ademhalen toen zondagmiddag 5 september, na ruim 18 uur, geheel on verwacht een einde kwam aan de dra matische kaping van de KLM-machi- ne door drie Pales tijnse terroristen. Dramatisch ook, omdat de Tunesi sche autoriteiten, benauwd opge scheept te worden met de kapers, wei gerden de wegens brandstofgebrek in nood verkerende machine op het vliegveld Carthago te laten landen. On danks op de lan- ingsbaan geplaatste obstakels, in de vorm van olievaten, slaagde de gezag voerder er toch in machine en passa giers veilig aan de grond te zetten. Jubileum en afscheid Kardinaal Alfrink vierde in mei zijn 25-jarig bisschops jubileum. Dat werd tevens het moment, waarop hij afscheid nam als hoofd van de Nederlandse kerkprovincie, tij dens een eucharis tieviering samen met zijn opvolger kardinaal Wille- brands. Menten gepakt Symbool van tijdelijkheid gesloopt Onder bescherming van een grote poli tiemacht werd het Molukse barakken kamp in Vaassen gesloopt. De barak ken moesten plaats maken voor wo ningbouw. Een deel van de Molukkers verzette zich hevig, omdat zij de barak ken nog altijd za gen als het symbool van hun tijdelijk verblijf in Neder land. Een illusie, die in Vaassen in rook opging. De zaak Menten sudderde al maan den op een laag pi tje doordat onthul lingen, in tegen spraak met elkaar, vochten om de waarheid. Het kook punt werd bereikt toen op 14 novem ber bleek dat de van oorlogsmisda den verdachte Bla- ricumse multi-miljo- nair op het moment dat hij gearresteerd zou worden, gevlo gen bleek. Er volg de een Kamerdebat, waarin minister Van Agt fel werd aange vallen. De ontkno ping kwam in de avond van 6 decem ber: P. N. Menten werd gearresteerd in het hotel Illuster te Uster in Zwitser land. Slecht begin lanuari staat reeds voor de open deur. Seen lokkend •erspektief, als men! lit plaatje bekijkt.: tet vernietigende kracht sloeg de storm begin dit jaar oe, in januari, om precies te zijn de vierde dag van het nieuwe jaar. De handenvol aan handje vol Nederland kreeg weer een vijf ling: de Den Outer-kin- deren uit "s-Craven- zande, die 17 janua ri, nadat de moeder een hormoonbe handeling had on dergaan, in een Rotterdams zieken huis ter wereld kwam. De ouders (tweede van links en uiterst rechts) moesten begrijpelij kerwijze een handje geholpen worden om het handjevol wereldburgertjes op de foto te krijgen. Dat gebeurde in mei, toen burge meester Van Prooij- en (midden) na mens de burgerij een grote speelka mer kwam aanbie den.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 15