Honeer Punch ook met klasse apart een concurrentie voor Hans Steekers Geen kringrecord, wel zwemtrofee TOINE GENSE ^OVERLEDEN Dusbaba ook in Haags profteam Sportwereld GESLAAGD BLÏTZTOERNOOI i Judoploeg voor toernooi Parijs WIELERCROSS SOESTDUINEN ANDAG 27 DECEMBER 1976 lit LEIDSE COURANT Pleitbezorger profwielrennen MAASTRICHT In de nacht van eerste op tweede Kerstdag is in Maastricht Toine A. Gense overleden. Hij werd 54 jaar. Toine Gense werd rond het middernachtelijk uur in zijn stamcafé door een hartverlamming getroffen. Woensdag wordt hij na een uitvaartdienst om elf uur in de Onze Lieve Vrouwbasiliek te Maastricht begraven. De pur sang Maastrichtenaar Toine Gense had als vrijgezel een onverbrekelijk huwelijk met de wielersport. In zijn jeugd was hij zelf wielrenner geweest, maar zijn talenten gingen meer na.ar de organisatorische kant van de wielrennerijdie hij tot zijn dood trouw bleef, uit. Na de oorlog was hij een van de initiatiefnemers tot de oprichting van de toer- en wielerclub Maastricht, een van de grootsten in Nederland. Met Lex Kuckelkoren was Toine Gense ook organisator van de eerste na-oorlogse profronde van Nederland. Toine Gense was ook de eerste pleitbezorger voor het betalen van wielrenners. Hij was van mening dat wielrenners zo'n dure sport beoefenden dat zij niet langer afgescheept konden worden met een waardebonnetje voor hun zware inspannin gen. Als bestuurslid van eelt van de grootste wielerclubs bracht hij zijn ideëen in de praktijk. Voor deze „zonde" schorste de Koninklijke Nederlandse Wielrenunie hem voor het leven. De straf werd hem kwijtgescholden toen de Unie van gedachte veranderde inzake de betalingen van wielren ners. SOESTDUINEN Hans Steekers heeft gisteren de traditionele Kerst- cross in Soestduinen ge wonnen. De coureur uit Noordwijkerhout moest zaterdag in Boxtel nog zijn meerdere erkennen in Gertie Wildeboer. Wim Geerdink won gisteren de veldrit in Haaksber gen. In Boxtel bleven Gertie Wilde boer en Hans Steekers geduren de het grootste deel van de vel drit over 24 kilometer samen. Tegen een demarrage van Wil deboer in de slotfase bleek Stee- kers niet opgewassen. De renner uit Apeldoorn won met een klei ne voorsprong. Herman Snoeyink kwam een minuut la ter als derde over de streep. Op tweede Kerstdag had Stee kers geen concurrentie. Op het zware parkoers liep hij snel weg van de anderen. Hoewel Wil Brouwers nog bij Steekprs in de buurt kwam, kon hij niet aan sluiten. Voor 3000 toeschouwers eindigde Kees van de Wereld als derde. De uitslagen: Boxtel: 1. Gertie Wildeboer (Apeldoorn) 24 kilo meter in 1.09,10, 2. Hans Stee- kers (Noordwijkerhout) z.t., 3. Herman Snoeyink (Denekamp) op 1.01, 4. Kees van de Wereld (Nieuwkoop) z.t., 5. Hennie wee spelers erlaten livetti EN HAAG Twee spe- uit de selectie van ndskampioen rolhoc- ey Olivetti komen in :t nieuwe seizoen uit i™|oor stadgenoot Wal- Rob Verbeek en aker Fresco kregen over- ihrijving van Olivetti, g^ianager Mink Taal: „De spelers vamen niet in aanmerking Dor een vaste plaats in het r rste en wilden daarom ver- ekken. Gelukkig krijgen wij (SPOr onze selectie versterking fn de zeventienjarige Ron Dor- s van de nieuwe eersteklasser tje arathon. Ook doelman Connie 0 Uidgeest komt weer spelen ra Dor onze vereniging". LEIDEN Voor de tiende maal en dit jaar voor het eerst in het feestelijk versierde zwembad De Zijl, i organiseerde De Zijl/LGB gisteren de traditionele Kerstwedstrijden. Deze wedstrijden voor de leeftijds- groepen onder 10 en onder 12 jaar, zijn bedoeld als revanche voor de in de zomermaanden gehouden i nationale zwemkampioenschappen en staan, getuige het grote aantal deelnemers en de vele toeschouwers, volop in de belangstelling. Ter herinnering aan de in januari 1966 verongelukte Italiaanse zwemploeg wordt een jaarlijks wisselend programmanummer voor dames en heren in het programma opgenomen. Inzet voor dit extra nummer is de Sergio de Gregorio-trofee, ter nagedachtenis aan j de bekende vrije-slagzwemmer. Ter ere van Amedeo Chimisso i stond dit jaar de 200 meter wisselslag voor heren op het program- ma, waarvoor zes deelnemers hadden ingeschreven. Edward Maas- I dijk heeft hier voor eigen publiek en met ruim verschil gewonnen. Hoewel inmiddels gebleken is, dat De Zijl snelle tijden mogelijk I maakt, is Maasdijk er deze wedstrijd niet in geslaagd zijn vorige I week in Volendam gevestigde kringrecord te verbeteren. Met zijn overigens toch knappe tijd stelde hij wel het in 1969 gevestigde, op naam van Fran&ois van Kuijsdijk staande,„Ker strecord" met 1,3 seconde scherper en bracht het op 2.19.3. Jan Hak van Nautilus uit Dordrecht die als enige in staat kon worden geacht een bedreiging voor Edward te vormen, had voor deze afstand 2.21.2 nodig terwijl zijn clubgenoot Peter Geelen met 2.24.3 EDWARD MAASDIJK: tot een derde plaats reikte. Tom v.d. Pol (De Dolfijn) finishte als vierde in 2.24.4. Snelle tijden werden ook gezwommen door de 10-jarige Petra de Koek van het IJ. Bij de meisjes onder 10 jaar kwam de Amsterdam se op de 100 meter vlinderslag tot een zeer goede 1.15.3. Op de 100 meter vrije slag kwam zij tot een zeer goede 1.06.6. Deze prestaties leverden Petra de Koek bovendien een eerste plaats op in het klassement om de prestatiebeker. Een wisselprijs, die jaarlijks ter beschikking wordt gesteld. Annemarie de Bruin van de organiserende vereniging leverde eveneens twee uitstekende prestaties. Op de 100 meter rugslag finishte zij met 1.26.5 als tweede achter Petra de Jonge van De Meeuwen, terwijl zij op de 100 meter schoolslag tot een uitstekende 1.34.6 kwam. Winnares op de schoolslag werd Caby Valentin van HZ&PC die 1.29.0 liet afdrukken. Voornaamste uitslagen: 100 m. vlinderslag jongens onder 10: 1. Herman Okkérse (Rotterdam) 1.24.2, 2. Gerard Boers (RZV) 1.27.5, idem m.o. 12 jaar: 1. Wilma van Velzen (TZC'70) 1.10.8, 2. Inge de Lange 1.14.4. Idem jongens onder 12 jaar: 1. Marcel Jansen (Raket) 1.13.0, 2. Ivo Buchholz (HZC Weusthag) 1.15.6. 100 meter rugslag meisjes onder 12: 1. Inge de Lange (Aquarijn) 1.12.2, 2. Erna Ernste (TZC'70) 1.15.0. Idem jongens onder 10: 1. Richard Huisman (ESCA) 1.23.5, 2. Jos Visee (Vahalia/Tiel) 1.25.7. Idem jongens onder 12 jaar: 1. Marcel Jansen (Raket) 1 09.9, 2. Robert Verbeek (Zian/Vitesse) 1.14.6. 100 meter schoolslag meisjes onder 10 jaar: 1. Gaby Valentin 1.29.0, 2. Jolanda de Jong (DES) 1.29.6. Idem j.o. 10: 1. Jan Dirk de Bruyn (Strijen) 1.34.4, 2. Erwin Looyenga (Forel) 1.34.8. Idem m.o. 12: 1. Rosalinda Broekmeu- len (Kerkdriel) 1.23.5. Idem jongens: Arnold Nonnekes (Rotterdam) 1.20.9. 100 meter vrije slag onder 10 jaar, jongens: 1. Mare Lam (Otters) 1.13.4, Meisjes 1. Petra de Koek (Het IJ) 1.06.6. Idem onder 12 jaar: meisjes 1. Wilma van Velzen (TZC'70) 1.03.6, jongens 1. Marcel Jansen (Raket) 1.00.8. MOSKOU De doelman van CSKA Moskou, Vladimir Asta- povski, is uitgeroepen tot Rus- lands beste voetballer van 1976. BOMBAY - De Brit Keith Wid- low heeft zaterdag bij Bombay de eerste race voor het wereld kampioenschap zeilen in de ca detklasse gewonnen. LAS VEGAS Het gevecht tussen de zwaargewicht George Foreman en Larry Middleton dat 22 januari in Las Vegas zou worc\$p gehouden, is geannu leerd. Middleton is afgekeurd omdat zijn gezichtsvermogen is aangetast. IZEGEM De Belgische zwaar gewichtbokser Coopman heeft eerste kerstdag in Izegem een partij tegen de Brit Neville Mea de op punten gewonnen. De par tij ging over tien ronden van drie minuten. it Voetbalfans veroorzaken grote chaos TEL AVIV Israëlische voetbalfans hebben voor een rel gezorgd toen zij protesteerden tegen het schorsen van hun club. Bij de rel liepen negen personen, waaronder vijf politieagenten, verwon dingen op en werden 39 mensen gearresteerd. De voetbalfans, afkomstig uit het stadje Givat Olga, blokkeerden het verkeer op een grote snelweg en bekogelden auto's met stenen. Het gehele voetbalteam werd door de Israëlische bond voor twee maanden uitgesloten van de compe titie na ongeregeldheden tijdens een wedstrijd waarbij een speler van de tegenpartij door fans van Givat Olga werd neerge stoken. Hans Steekers nog in tweede positie tijdens de Kerstcross in Soestduinen. Hij zou Wil Brouwers snel passeren om later met grote voorsprong te zegevieren. Stamsnijder (Enter) z.t. Haaksbergen: 1. Wim Geerdink (Enschede) 18 kilometer in 54.34, 2. Hans Boom (Markelo) op 1.53, 3. Joop Ribbers (Groenlo) op 2.51, 4. Fred de Kinkelder (Groenlo) op 3.24, 5. Hans Vaan- holt (Haaksbergen) op 3.25. Soestduinen: 1. Hans Steekers (Noordwijkerhout) 25 kilometer in 1.08.05, 2. Wil Brouwers (America) op 25 sec., 3. Kees van de Wereld (Nieuwkoop) op 38 sec, 4. Hennie Stamsnijder (Enter) z.t., 5. Gerrit Scheffer (Zelhem) z.t. Hennie Kuiper is gisteren in het Noordfranse dorpje Wambra- chies op de zevende plaats geëindigd in een sterk bezette internationale veldrit. Kuiper die slechts als voorbereiding op het nieuwe wegseizoen, af en toe in veldritten uitkomt moest over 29 kilometer net als de overige deelnemers veel terrein prijsge ven aan oud-wereldkampioen Roger de Vlaeminck, die een klasse apart was. De uitslag: 1. Roger de Vlae minck (Bel.), 29 kilometer in 1 uur en 10 minuten, 2. Gerardin (Fra.) op 3 minuten, 3. Desruelle (Bel.), 4. Walter Planckaert (Bel.), 6. Leclercq (Fra.), 7. Hen nie Kuiper (Ned.). De wereldkampioen bij de Stayers Wilfried Peffgen en de Belg Willy Debosscher hebben gisteren in de Westfalenhal in Dortmund de grote Kerstprijs bij resp. de stayers en sprinters gewonnen. Wilfried Peffgen, die in de eer ste en tweede manche resp. der de en tweede was geworden, won voor bijna 12.000 toeschou wers de derde rit en werd daar- door onbereikbaar voor zijn j concurrenten. Martin Venix werd in de stayerswedstrijd op 770 meter zesde. In de sprintwedstrijd bezette Roy Schuiten met een totaal van tien punten de vijfde plaats. Eindstanden: Stayers: 1. Peff- gen (W.D1.), 2. Schütz (W.Dld.) op 327 m., 3. Van Gastel (Bel.) j op 394 m., 4. Avogadri (Ita.) op j 425 m., 5. Savary (Zwi.) op 469 m., 6. Venix (Ned.) op 770 m. j Sprinters: 1. Debosscher (Bel.), 21 pnt., 2. Hempel (W.Dld.) 20 pnt., 3. Turrini (Ita.) 14, 4. Fred- borg (Den.) 13, 5. Schuiten (Ned.) 10. Het Belgische duo Patrick Ser- cu - Freddy Maertens heeft za terdag tijdens het Kerstgala in het Gentse Sportpaleis twee overwinningèn geboekt Eerst zegevierde het duo in een om nium en vervolgens werd de concurrentie op achterstand ge reden in een ploegwedstrijd over een uur. De eindstand van het omnium was: 1. Sercu—Maertens (Bel.) 3 punten; 2. AubeyCluzaud (Fra.) 10,5; 3. Haritz—Pijnen (Wdld.-Ned.) 11. De eindstand van de ploegwedstrijd was: 1. Sercu—Maertens, in een uur 49,333 kilometer, 2. Op één ron de: HempelStevens, 3. Gilmo reAllan. Op zeven ronden: 6. Schuiten—Baert (Ned.—Bel.). Jan Bosman: naar Parijs DEN HAAG Ook Johnny Dusbaba heeft van het bestuur van Ajax toestemming gekre gen om vanavond in de sport hal Overbosch mee te doen aan het zaalvoetbaltoernooi van de Old Stars. Hij komt in de Haagse prof- ploeg uit, die nu definitief uit: Woody Louwerens (FC Den Haag), Harry Vos (Feyenoord), Dick Advocaat (FC VVV), Aad Mansveld (FC Den Haag), Cees de Jong en André Wetzels (FC Amsterdam) en Lex van der Gun van HW (gastspeler). Coach van het team is oud-ma nager van FC Den Haag Gerard Slager. Het toernooi waaraan verder meedoen Holland Sport, Old Stars en VUC begint om 19.15 uur. BESCHOTEN Bij tweeduizend toe- "kuwers waren Twee- ^fcerstdag in de sport- d| Vliethorst in Voor sten getuige van een Itekend basketbaltoer- dat voor de achtste door Rob Knijnen- van de vereniging voortreffelijk werd rganiseerd. Dat Pio- Punch het toernooi daar kon iedereen de mee hebben. Want k lanks invallers voor J Taylor (vakantie in lerika), Jim Woudstra ïiijan Sikking (winter- irt) was de ploeg ver fde sterkste. je finale werd het Amster- ■oijse Deltalloyd met 53-44 ver- i. Organisator Rob Knij- rg heeft het toernooi met st- en vliegwerk rond gekre- "Op 14 december kreeg ik Buitoni het bericht dat de jrlemse eredivisieclub niet [komen. Drie dagen later ik in België een goede ver ger gevonden in de koploper Fde Belgische competitie Ri- ^go uit Aarschot. Donder- kreeg ik echter een tele- Otje uit België, dat de ploeg wilde komen maar dat de goeding voor de reis naar jrschoten verdriedubbeld jst worden". itz is toen gedeeltelijk op de van Rimelago ingegaan. Vrij- jmiddag om vijf uur kreeg ik iieuw een telefoontje, dat de ren' niet zouden komen we ts diverse omstandigheden. Eerste Kerstdag kwam ik t de lijstaanvoerder van de werd gestaakt en de leiding van de Vliethorst moest eerst een nieuw exemplaar ophangen. Pioneer won deze wedstrijd van Arke Reizen met 47-30 en zege vierde daardoor in de A-poule. De Delftse ploeg had in de eer ste wedstrijd echter de handen vol gehad aan het versterkte Blitz dat nog een voorsprong had genomen, maar tenslotte met 33-29 verloor. Weliswaar was Harry Rogers in deze wed strijd nog niet van de partij. Hij kwam gelijk met de ploeg van Arke Reizen uit Enschede aan in de sporthal. De Eerste Kerst dag had de Amerikaan doorge bracht bij zijn vriend en coach van Arke Reizen Ed Lace Strong. De thuisclub Blitz, nog steeds spelende in de districtscompeti tie verloor begrijpelijk ook de tweede wedstrijd, tegen Arke Reizen met 46-27. In de B-poule kon het Leidse Mercasol niet doordringen tot de finale. Van Daltalloyd, dat geheel compleet aantrad en voor het eerst met de nieuwe coach Egon Steuer op de bank werd met 41-32 ver loren. De tweede wedstrijd tegen Fri- sol R werd wel in winst omge zet: 56-41. Deltalloyd had in de tweede wedstrijd in de poule ook niet veel moeite met Frisol: 48-39. Jimme Moore (Arke Reizen) in de aanval in de wedstrijd Bedenkelijk tegen Blitz. Arke Reizen won met 46—27. eerste divisie Frisol R uit Dord- incident. Dertig seconden voor recht overeen ons uit de moei lijkheden te helpen. Bij de Bel gische bond zullen we via de Nederlandse Basketbalbond ons beklag doen". het einde van de wedstrijd Pio neer Punch-Arke Reizen brak de basket van hard plastic, na dat een van de Arke spelers met zijn volle gewicht aan de Het toernooi kende een zeldaam ring bleef hangen. De wedstrijd Een fel gevecht om de bal. Een speler van Blitz gaat in een flits in de wedstrijd tegen Arke Reizen tegen de grond. De finale bracht niet dat wat werd verwacht. Beide ploegen hadden de eerder gespeelde wedstrijden in de benen. Del talloyd ging goed van start en nam een voorsprong van 16-11. Bij de stand 16-16 ging Pioneer Punch echter door en bouwde een kleine voorsprong op. De Delftse ploeg ging rusten met de stand 24-19. In de tweede helft zakte het spelpeil beden kelijk. De eerder gespeelde ontmoeting Arke Reizen-Pioneer Punch was stukken beter. Zowel Deltalloyd als Pioneer Punch leden vooral in de tweede helft erg veel bal verlies. Het povere spel was de Delftse ploeg niet kwalijk te ne men, omdat er veel met de twee de keus gespeeld moest worden. Egon Steuer van Deltalloyd heeft kunnen zien, dat er voor hem heel wat werk te doen is Arke Reizen eindigde op de der de plaats. De ploeg uit Ensche de verwees Mercasol met een nederlaag van 71-50 naar de vierde plaats. Bij de rust stond Arke reeds met 45-26 voor. Een prachtige prestatie leverde Blitz dat in het duel om de vijfde en zesde plaats Frisol R, de baas bleef en daarmee de onderste plaats overliet aan de ploeg uit Dordrecht. Blitz won met 48-43, via een stand van DEN BOSCH De uitslagen van het driedaagse Kerstbas- kctbaltoernooi Brabant, dat in sporthal De Vinkenkamp in Den Bosch wordt gehouden zijn: Mac Gregor-Embassy All Stars 92-84, Sperry Remington-Stan- daard Luik 100-83, Mac Gregor- Sperry Remington 105-94, Stan- daard-Embassy all Stars 92-80. Vandaag worden de laatste twee wedstrijden gespeeld. DEN HAAG De Nederlandse heren-judoploeg zal op 15 en 16 januari deelnemen aan een in ternationaal toernooi in Parijs. Bondscoach Peter Snijders I heeft voor de reis naar de Fran se hoofdstad zeven judoka's ge- I selecteerd. Dat zijn: halflichtge- wicht Bert van der Eynde, licht- l gewicht Harry Peters, halfmid- dengewicht Herman Boersma, middengewicht Rik Bakker, halfzwaargewicht Jan Bosman, zwaargewicht Bert in den Ber ken en superzwaargewicht Wil Peters.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 15