Walden en Muyselaar: „Waar blijft de tijd" EERSTE KERSTDAG: Godfried "De grote Bomans als wegwezer" Eucharistie vieringen op radio en tv Kerstnacht diensten op televisie PAGINA 2 LEIDSE COURANT VRIJDAG 24 DECEMBER De radio- en ma's voor de kerstdagen Terugblik staan vandaag in de krant. In de serie "Open boek" brengt de NCRV vanavond een programma over Godfried Bomans, samengesteld en gepresenteerd door Michel van der Plas. Dit onder meer naar aanleiding van het recent verschenen werk "Het grote sprookjesboek", waarin een ver zameling van Bomans' sprookjes. Mi chel van der Plas: "Niemand heeft Bomans, geloof ik, goed gekend. Ik noem hem de grote wegwezer. (De titel van dit programma). Hij speelde zo dikwijls een rol. Zelfs mensen die regelmatig met hem omgingen, wis ten niet wat ze aan hem hadden. Bomans was onze grootste sprookjes schrijver. Je kreeg de indruk, dat hij om zichzelf ook een sprookje vertel de". Ned. I. 22.25 uur. Horlepiep Pommetje (Bram Biesterveld) moet in het derde deel van Pommetje Horle piep voor de baron naar het postkan toor. Als hij onderweg even bij de herberg aangaat, hoort hij dat er twee gasten zijn gekomen, die Seye Kien- tjes (Guus Hoes) een beloning hebben toegezegd als deze hen wil vertellen waar de baron woont. Met deze weten schap gaat Pommetje verder, om een goeie beurt te maken. Ned. 1,19.05 uur. Minivoetbal In de serie Minivoetbalshows wordt vanavond de zesde wedstrijd uitgezon den. De strijd gaat tussen de teams van Oost Nederland en Hoofdstad 'Amsterdam. Beide ploegen hebben Godfried Bomans, ,,de grote wegwijzer". één wedstrijd gewonnen. De winnaar is bijna zeker van een plaats in de finalepoule. Ned. 1,19.55 uur. Vluchtroute De NCRV ruimde vijfentwintig minu ten in voor de Franse serie "Vluch troute". Vanavond staat "Claude" ge programmeerd. In Marokko wordt De AVRO brengt Tweede Kerstdag een twee uur durende show met een serie hoogtepunten uit veertig jaar Nederlandse revue: „Waar blijft de tijd" met Willy Walden en Piet Muy- selaar. Als speciale gast treedt op Fred Kaps. Voorts wordt medewerk ing verleend door onder anderen Aase Rasmussen, Helen Shepherd, Louis Dusée, Letty de Jong's Septet en een combo. Ned. I, 20.27 uur. Billy Smart Ook dit jaar biedt de BBC op Tweede Kerstdag de Eurovisie het Kerstpro gramma aan van het Engelse circus Billy Smart. De NOS was zo goed een uur lang dit circusspektakel uit te zenden. Ned. 1,15.00 uur. Coppélia „Coppélia" of „Het meisje met de emaille ogen" een ballet naar een verhaal van Charles Nuitter en Saint- Léon op muziek van Léo Delibes, uit gevoerd door het Scapino Ballet wordt op de middag van Tweede Kerstdag uitgezonden. Coppélia zit elke dag voor het raam een boekje te „lezen", maar ze is niet echt, ze is een pop en dat weet niemand. Tot Frantz verliefd op haar wordt, tot verdriet van zijn verloofde. Frantz en verloofde hebben Coppélia een heel ander verhaal te vertellen en gelijktijdig betreden ze het huis. Maar vóór die twee er samen ongeschonden uitkomen Ned. I. 16.00 uur. Ton Koopman, eerste gast bij H Herman van Veen De komende maanden presenteert de AVRO een serie programma's onder de titel „Herman van Veen vraagt uw aandacht ...".Tweede Kerstdag is ge wijd aan Ton Koopman, een nationaal en internationaal bekend klavecinist, organist, dirigent en barokdeskundige. Nadat Van Veen hem heeft ingeleid, wordt heel wat (oude) muziek ge maakt. Ned. I, 19.05 uur. Vierde Koning „De legende van de Vierde Koning" man van Veen. is de titel van een door Maurice Chevit en Jean Chatenet naar het sprookje van Edzard Schapér geschreven Kerstvertelling. Het verhaal: een ko ning uit een Slavisch land ziet, net als zijn drie bekendere collega's de Ster van .Bethlehem. Hij verzamelt ge schenken, bestemd voor het Christus kind, maar onderweg ziet hij zo veel ellende, dat hij alles al kwijt is, wan neer hij aankomt. Juist dan wordt Christus gekruisigd. Ned. II, 20.00 uur. Panoramiek Vijf jaar geleden bezocht een film door de Amerikaanse contraspionage een Frans verzetsstrijder die zich Claude noemt, aan een hard verhoor onderworpen. Hij vertelt dat hij een belangrijk verzetsman uit de gevange nis van Perpignan heeft bevrijd en met hem is uitgeweken. Maar Claude kan zijn identiteit niet bewijzen. Ned. I, 21.00 uur. Mounties De TROS zendt vanavond de derde Mountiesshow in dit jaar uit. Piet Bambergen en René van Vooren ont vangen Frida Boccara, de Nederland se opkomende ster Lee Towers en het Westlands Mannenkoor. Ned. II, 20.25 uur. Voortbouwend aan een te vestigen traditie zendt de NOS morgenmiddag, Eerste Kerstdag, rechtstreeks vanuit het Concertgebouw in Amsterdam een concert uit, dat evenals het vori ge jaar via Eurovisie door tien landen wordt overgenomen. Bernard Haitink leidt het Concertgebouworkest met de Vierde Symfonie in A opus 90 (De Italiaanse) van Mendelssohn en de Suite uit het ballet De Vuurvogel van Strawinsky. Als tussenspel geven kleuters een uitvoering van het Kerstverhaal. Het concert wordt ge lijktijdig uitgezonden door de NOS radio via Hilversum 4 in stereo. Ned. I, 14.48 uur. Kerstmis Op de middag van Eerste Kerstdag brengt de KRO „Kerstmis", een muzi kaal programma vanuit de St. Jaco- buskerk in Enschede waaraan wordt meegewerkt door het kinderkoor „De Wesseltjes" en het mannenkoor „Sur- sum Corda". Zij worden begeleid door het Twents Begeleidings Orkest. Kin deren en bejaarden vertellen hoe zij het Kerstfeest vieren en beleven. Ook vertellen kinderen het Kerstverhaal, waarbij zij tekeningen maakten. Ned. I, 17.50 uur. Hansje Eerste Kerstdag opent de KRO het avondprogramma met „Hansje en het Welbehagen", zoals eerder op deze pagina gemeld, een kerstmusical, ge schreven door Harrie Geelen op mu ziek van Joop Stokkermans. Hierin gaat de zieke Hansje met een héél klein engeltje op zoek naar welbeha gen bij de mensen, tot Hansje achteraf tot de ontdekking komt dat je welbe hagen niet moet afwachten; je moe zélf gezellig zijn. Ned. I. 19.05 uur. Welkom thuis Berend Boudewijn presenteert Eerste Kerstdag het spelprogramma „Wel kom thuis", naar een idee van Gied Jaspars. Het spel wordt gespeeld door drie echtparen, die ongeveer twintig jaar geleden emigreerden. Berend brengt hen in contact met familie, Bob de Lange als Kerstengel in „Hansje en het welbehagen." De landverhuizers. Coppélia: met Mary Siegel als Swanilda en een van haar vriendinnen, Yvonne Erkus. ploeg van Panoramiek Noord-Ierland; twee weken volgden zij een Protes tants en een Rooms-Katholiek gezin, gewone gezinnen met opgroeiende kin deren. Vijf jaar later zocht het zelfde team de gezinnen weer op: wat is veranderd? Wat zijn de gevoelens van de mensen die het toen zo somber inzagen? Ned. II, 21.40 uur. Themerson „Sftefan Themerson en de Taal" is de titel van de Beeldspraak-film over de in Londen wonende Poolse dichter Themerson, schrijver ook van een opera en essays. Ned. II. 22.30 uur. In samenwerking met de Wereldom roep verzorgt KRO-radio Tweede Kerstdag via H'sum 2 om 10.00 uur de uitzending van een Eucharistievie ring vanuit de Lourdeskerk in Am- sterdam-Slotermeer. Deze viering heeft het thema „Kom ons even tege moet" en is een gezinsviering voor ouders en kinderen. Voorganger is pastor Ben Keijzer o.s.c. Medewerking verleent het parochie* kinderkoor onder leiding van Fre P Langhout met begeleiding van ee kombo. Zondag Tweede Kerstdag, verzorg? KRO-televisie op Ned. I om 11.00 uui_ een Eucharistieviering vanuit de kef van de H. Franciscus Xaverius aal 'tZand 33 in Amersfoort. Op dezl Tweede Kerstdag wordt het feest ge vierd .van de H. Stefanus, de eersti r martelaar. Voorgangers in deze Eu' charistieviering zijn de omroeppasto res Jan ter Laak en Jack de Valk. Hf parochieel gemengd koor onder lei I ding van Kees Ramselaar zingt liede 1 ren in de volkstaal. Organistvis Hein Hoff. Jordaches De Mounties worden gevolgd door de twaalfde aflevering van De Jordaches, waarin definitief afscheid moet wor den genomen van Tom Jordache. Dit twaalfde deel betekent het einde van de eerste serie. De TROS heeft inmid dels een nieuwe serie verhalen rond de Jordache-familie aangekocht, waarvan de eerste aflevering 7 januari wordt uitgezonden. Ned. II. 21.20 uur. de IKON op Ned I om 23.00 uur in de Grote Kerk te Monnickendam vie ren. In een gemeenschappelijke dienst van de hervormde en de gereformeer de gemeente gaat voor Prof. Dr G. N. Lammens te Blaricum. De cantorij staat onder leiding van Peter Ooster- veld. Verder werken meee Dore Smit, Henk Biersteker, de organist S. Bak en allen die in deze nacht naar de kerk zijn gekomen om te zingen, de gebeden te zeggen en te horen Aansluitend verzorgt KRO—televisie op Ned. I om 23.55 uur de uitzending van een plechtige viering van de litur gie in de parochiegemeenschap van de St. Willibrordusbasiliek in Hulst. Cele brant is pastoor A. Verheijden met assistentie van pastoor J. Wisselende Gregoriaanse de vaste gezangen uit de Minuit" van Charpentier i zongen door het Hulster Koor en het Basiliekkoor met werking van solisten en een semble. Dirigent is Jo Ivens, Eijk bespeelt het orgel. vrienden en goede kennissen, ook na hoe zij zich op de hebben gehouden van en leed. Ned. I, 19.55 uur. Landverhuizers De NCRV zendt Eerste KerstdaB Zweedse speelfilm uit van Jan Tf „De landverhuizers". Centraal sta< kleine boer Karl Oskar, die met gezin in een schitterend stukje I den woont. Maar Karl heeft daark welijks oog voor, want de oogsterf klein en de schulden worden sl hoger. De man besluit daarom den te verlaten en Amerika c zoeken, het land van de onbegri mogelijkheden. Ned. II. 20.10 uur. Medidatie Ds. A. C. D. van den Bosch en pas J. Valkestijn overdenken in de Ne l lands Hervormde kerk in Ginni Breda de kersttijd. Ze worden m; kaal omlijst. Ned. II, 22.40 uur. Kersttoespraak», en zegen Paus Sil de Struikrover, met René van Vooren en Piet Bambergen. (Van onze radio- en tv-redactie) De KRO zendt zaterdagmorgen, ig ste Kerstdag de Kersttoespraak zegen llrbi et Orbi uit door P Paulus VI vanaf het balkon van St. Pietersbasiliek in Rome. r Dit onder commentaar van Hein Pt Kortenaar. De toespraak is te voltf op Ned. II van 11.55 tot 12.30 uur. i

Leidse Courant | 1976 | | pagina 2