„Grill-o-fielen" Lustoord voor En verder.. WOELIGE BAREN Louis Funès weer ouderwets bezig De twaalf werken van Asterix DISCOTHEEK WASSENAAR VIERT 5-JARIG BESTAAN Brandweerman Van Egmond Workshop Hot House Verrassende pink panter exposeert in ,,'t Heen" Kaarslichtconcert in J ohannescentrum LUXOR Wie dan leeft, wie dan zorgt (a.l.) met Louis de Funès Als het er even somber heeft uitgezien voor de jongste film van Louis de Funès toen de Franse driftkikker door een hartaanval werd getroffen, dan is daarvan weinig te be speuren in het eindresultaat dat de opgewekte titel „Wie dan leeft, wie dan zorgt" draagt. De oorspronkelijke titel „L'ail- le ou la cuisse" (De vleugel of het kontje van een kip) is toe passelijker, want het gaat in dit door Claude Zidi geschre ven en ook geregisseerde ver haal eigenlijk alleen maar over eten. Fijnproever Duchemin, die jaarlijks een gids la de Gui de Michelin uitgeeft waarin de Franse keuken met sterren wordt gewaardeerd, bindt de strijd aan met grootindustrieel Tricatel, die alle hotels in de provincie wil overnemen om er zijn eigengemaakt inferieur voedsel te serveren. Een strijd waarin, net als het televisie spel waar de eindronde plaats vindt, letterlijk alles geoor loofd is. Onnodig te zeggen dat De Funés als vader Duchemin uiteindelijk als overwinnaar tevoorschijn komt, al had het niet veel gescheeld of hij was in een conservenblikje geëind igd. Een hecht geconstrueerd ver haal met een paar heel gekke scènes en diverse ijzersterke grappen, waarin Louis de Fu nès zich niet zo druk behoeft te maken als anders wanneer hijr een mager gegeven moet „op peppen". Goede steun ook van nieuweling Coluche, die 'als De Funes' filmzoon veel van het zware werk uit Pa's handen neemt. MILO TRIANON: Asterix verovert Rome (a.l.) Tekenfilm van Goscinny en Uderzo. Van de drie inmiddels in Frankrijk vervaardigde avondvullende tekenfilms, die gemaakt werden naar de stripverhalen van de slimme Galliër Asterix is „Asterix verovert Rome" ongetwijfeld de beste. Een film die gezien de gemakkelijk te consumeren visuele grappen van de Dis- riey-studio's de Woody Wood- peckerfestivals en de Tom and Jerry-selecties misschien al te jeugdige toeschouwers niet zo zeer zal aanspreken, maar die door een ijzersterk verhaal en vele dialooggrap- jes het voor de „middenklasse in leeftijd" uitstekend zal doen. Tot groot verdriet van Julius Caesar hebben de Romeinen de kleine nederzetting van As terix en kornuiten niet kunnen veroveren. Julius gooit het ui teindelijk op een accoordje. Als de Galliërs er in slagen om de hun - in goede traditie van Hercules - twaalf opgedragen taken met succes te volbren gen zal de Romeinse keizer zich gewonnen geven en zich terugtrekken uit het openbare leven met zijn beminde Cleo patra. De oersterke Obelix en de slimme Asterix worden inge schakeld bij karweien, die va riëren van het verslaan van de snelste hardloper van Rome lot het weerstaan van de Tuin der Lusten. Niet alle taken zijn even goed uitgewerkt of geven zoveel aanleiding tot heden daagse zelfkritiek als de klus in het huis dat iedereen gek maakt - een venijnige schop tegen de ambtenarij - en de raadsels, die de wijze man op de berg voorlegt - met een knipoog naar de STER-recla- me - maar er is voor de toe schouwer die de ondertitels kan lezen genoeg plezier te beleven. Bovendien zijn de stemmen uitzonderlijk goed gekozen en is de achtergrond muziek een nadere beschou wing waard. De allerjongsten zal veel ont gaan. Maar de Asterix-stripha- len zijn dan ook op een leef tijdsgroep gericht, die nog wel met plezier naar de avonturen van militante spechten, elkaar achtervolgende katten en mui zen ki]kt doch ook op de dia loog let. Sedert de entree van „Fritz the cat" kennen we de teken film voor volwassenen „dus boven de achttien", deze „As terix" zit er juist onder. Geen enkele kleuter zal er een com plex van overhouden. Maar al les begrijpen, nee.... Asterix in de tuin der lusten, een van de twaalf opgaven die tot een goed eind gebracht moet worden in de getekende hoofdfilm „Asterix verovert Rome". LEIDEN De stichting Hot House houdt vanavond in het LAK-theater haar laatste bijeenkomst van het jaar. De bijeenkomst, die in samenwerking met het Leids Academisch Kunstcen trum wordt gehouden, heeft een speciaal karakter. De entreeprijzen zijn ƒ5,—, voor CJP-houders en LAK-leden ƒ3,50 en voor donateurs van Hot House 1,50. Om half negen wordt een film van de cineast Johan van der Keulen over het leven van de legendarische Amerikaanse tenorist Ben Webster vertoond. Daarna is er een workshop onder leiding van Nico Langenhuijsen. Iedereen die een muziekinstrument kan vasthouden, kan hieraan deelnemen. Tevens is er een foto tentoonstelling in de foyer van het LAK- theater De foto's zijn gemaakt tijdens de verschillende festivals en concerten in jazz-zolder Hot House in het gebouw van studentenvereniging „Augustinus" aam het Rapenburg. ROELOFARENDSVEEN - Op de plaats waar de Veense jeugd zich zo'n kleine twintig jaar geleden tegoed deed aan het destijds overbekende „ijs je van Schouten" kunnen die zelfde en inmiddels tot vol wassenen uitgegroeide Alke- maders sedert afgelopen zo mer aan de bak in de bistro van restaurant de „Woelige Baren" aan de Langeweg. In de knusse boers aandoende en met licht geblakerd hout afge timmerde ruimte komen de „Grill-o-fielen" uit de Alke- madese regio volop aan hun trekken. Gegrilde varkensha zen en exquise toebereide fo rellen prijken onder veel meer op de gezellig ogende spijs kaart. |Voor eters die het minder op de exclusieve maaltijden in de (bistro hebben voorzien, blijft nog immer de mogelijkheid tot |het nuttigen van een ongekend aantal meer gebruikelijke schotels in het ruim opgezette restaurant zelf. Zowel in de bistro alswel in het restaurant tekent mede-eigenaar annex phefkok Martin Schouten voor de smakelijk opgediende maaltijden. Samen met zijn moeder en zijn vrouw Nelleke runt Martin vanaf januari dit jaar het gehele horeca-gebeu- ren aan de Langeweg. Mijn vader is achttien jaar geleden uit de banketbakkers branche de horeca ingestapt", vertelt chefkok Martin. „Hij was min of meer uitgekeken geraakt op het banketbakken en het ijsbereiden. Bovendien vond hij het wel eens tijd wor den dat er in de omgeving van Alkemade een restaurant kwam". Dat vader Schouten daar ze ker mee in de roos geschoten had bleek al spoedig. „Iedere avond een volle zaak", herin nert Martin zich. „Ook Prinses Beatrix is hier eens met een vriendin na een ochtendje zei len op de Braassem komen eten. De chauffeur nuttigde op gepaste afstand een zak pa tat". Kinderen De patat is ook anno 1976 in de Woelige Baren te verorbe- RIJNSBURG De Rijnsburgse kunst schilder Joop van Egmond heeft zijn zesde expositie geopend. Deze expositie wordt gehouden bij de firma Daalbergen in 't Heen in Katwijk. Deze firma heeft een speciale ruimte ingericht voor kunstenaars, die willen exposeren. Joop van Egmond, in zijn gewone leven brandweerman, maakt schilderijen, pen tekeningen en aquarellen. Hij krijgt nog steeds les aan de kunstacademie Ars Aemula Naturae in Leiden van Udo Bre- do. Ongeveer 10 maanden geleden hield hij een expositie in deze academie. Ook stelde hij zijn werk ten toon in het Rijnsburgse dienstencentrum en enkele malen in Katwijk. Van Egmond schildert zo'n 6 jaar intensief en kenners zeggen, dat hij steeds beter wordt. Hij wil zijn werk nog meer gaan verfijnen naar de klassieke kant van de Haagsche School. Onlangs kreeg Van Egmond twee op drachten voor pentekeningen. Eén van het nieuwe en een van het oude raadhuis van Valkenburg voor deze gemeente. Bei de pentekeningen zullen in het nieuwe raadhuis komen te hangen. Eén van de Egmond. schilderijen, die op de tentoonstelling te zien zijn is de „Garnalenvisser". Volgens Van Egmond een uniek schilderij, daar hij een dergelijk onderwerp nooit eerder geschilderd gezien heeft. Hij is op het idee gekomen, omdat hij zelf wel eens garnalen trok. Aan de hand van een foto, die zijn vrouw van hem in de houding van een garnalenvisser gemaakt heeft, heeft hij een olieverfschilderij gemaakt, de tentoonstelling wordt gehouden tot 8 januari en is geopend tijdens de winkelo peningstijden. Chefkok-eigenaar Martin Schouten met zijn echtgenote Nelleke in de knusse bistro WASSENAAR De discotheek Wasse naar viert morgen hét vijf-jarig bestaan met een optreden van jazzmusici in de Pauwhof. Tevens mogen de trouwe be zoekers in de week van 18 tot en met 24 december eenmaal gratis platen ko men halen. discotheek startte vijf jaar geleden met negenhonderd grammofoonplaten. In het eerste jaar werden ongeveer driehon derdvijftig leden ingeschreven. Eind 1973 had het ledental zich verdubbeld. De collectie was uitgebreid tot drieduizend grammofoonplaten. Thans staan ruim vierduizend platen ter beschikking van de leden Er zijn platen met „klassieke" muziek, popmuziek, achtergrondmuziek, jazz, luisterliedjes, volksmuziek maar ook platen met talencursussen, vogelgeluiden of ochtendgymnastiek. Iedere week ko men er achttien platen bij, waardoor de ruim duizend leden telkens iets nieuws kunnen lenen. LIDO The pink panter strikes again (a.l.) met Pe ter Sellers Blake Edwards' blunderende Franse politie-inspecteur Jac ques Clouseau is weer terug, voor de vierde maal in der tien jaar gespeeld door Peter Sellers. „The pink panther strikes again" - wat de roze panter er mee te maken heeft is niet duidelijk, hij ver schijnt alleen in de weer door Richard Williams geestig ge tekende begintitels - pakt de verhaaldraad weer op waar deel drie „The return of the pink panther, eindigde. Clouseau heeft zijn chef Drey- fuss door z'n onhandigheid het gekkenhuis ingewerkt en is nu tot hoofdinspecteur benoemd. Dreyfuss weet echter te ont snappen en als al zijn pogin gen om Clouseau eigenhandig te vermoorden mislukken, ont voert hij met een bende door hem bevrijde boeven een ge leerde, die met een laser-straal de hele aarde zou kunnen ver nietigen. Dreyfuss' eis aan de wereldmachten is nu „Doodt Clouseau of jullie gaan er alle maal aan". Tal van naties sturen dan hun huurmoordenaars op de arge loze Clouseau af, met als enig gevolg dat zij elkaar uitroeien op de Münchener Oktober feesten, waarna onze held met meer geluk dan wijsheid weet binnen te dringen in de ves ting van zijn aartsvijand om er het van hem bekende destruc tieve werk te verrichten. Blake Edwards heeft alle re gisters van de slapstick- en dialooggrappen opengetrok ken met daartussendoor een aantal spotternijen op bepaal de films. Zo mag Herbert Lom als Dreyfuss, eens 'n spook van de opera, weer met zwarte cape om voor het orgel plaats nemen en de krassen op een schoolbord a la Robert Shaw in „Jaws" als foltering toepas sen. Edwards ontkomt er echter niet aan dat hij zo nu en dan in herhalingen vervalt - tien manieren om in 'n slotgracht terecht te komen, enz. - maar daar staan weer 'n paar volko men onverwachte grappen te- M genover. U moet dan ook niet H verbaasd zijn president Ford, Kissinger en iemand die spre kend op Omar Sharif lijkt in de film te zien opduiken. MILO CAMERA Towering Inferno (14). Spectaculaire brand in een torenflat met Steve McQueen, Paul Newman en Fred Astaire. Een van de betere „ram penfilms". STUDIO 20.000 mijlen onder zee (14). Het beken* de werk van Jules Verne spectaculair verfilmd. In de hoofdrollen onder meer Kirk Douglas en James Mason. REX - Meisjes achter tralies (18). Het gebruike lijke sexwerk van het ge bruikelijke, matige niveau. ren. Het is evenwel verworden tot een bijgerecht naast het stokbrood in de bistro en komt ook meermalen voor op de kindermenu's die Martin Schouten speciaal samenstelde voor de jongere klandizie die meestentijds wat huiverig aan kijkt tegen de entrecotes en crabcocktails. Bovendien, wa ren er voor Martin economi sche motieven om een aantal kinderspijzen in te voeren. „Kinderen eten nu eenmaal minder dan volwassenen. Het is zonde van het geld als je die kinderen een grote-mensen- portie voorschotelt waar ze nauwelijks een kwart van ope ten", aldus de chefkok. Voer zo'n vijfentwintig gulden inclusief voor- en nagerecht kan iedereen die wel iets meer op kan dan een kindermaal tij d, zich evenwel vergrijpen aan de culinaire escapades van chefkok Martin Schouten. Voor 2,50 gulden kan een keu ze worden gemaakt uit een aantal smakelijke soepen. Een Duitse biefstuk voorzien van groenten en aardappelen kost rond de 14 gulden, en voor een nagerecht bestaande uit fruit en ijs moet 3 tot 5 gulden worden neergeteld. Natuurlijk kan het ook duur der. Een bord schildpadsoep kost 4,50 gulden, een crab- cocktail 10,25 gulden. En voor hen die het hoofdgerecht ook tot het onderwaterleven willen beperken bestaat de mogelijk heid aan te vallen op een ge bakken forel (17,50 gulden), paling in stoofpot (23,00 gul den) of een gepocheerde tong, voorzien van crab en garnalen voor een bedrag van 25 gul den. In de bistro kunnen de tradi tionele steaks worden genut tigd. Een T-Bone steak van een halve kilo, versierd met diverse rauwe en gekookte groenten, sauzen, kruidenbo ter en stokbrood komt op 23 gulden te staan. Een aantal gegrilde vleessoorten verza meld onder de noemer Mixed Grill kost aangekleed en wel eveneens 23 gulden. Voor een gegrilde varkenshaas moet 19 gulden uit de beurs worden getrokken en voor een peper steak één gulden meer. Bovendien staat voor iedere gast de mogelijkheid open om op benevelend avontuur te gaan met een of meer van de voortreffelijke huiswijnen. Alkemadese Hazerug Voor de gastronomen onder de Leidse Cou rant-abonnees toverde chefkok Martin Schout en een feestelijk snel- klaar recept uit z'n muts. Het is afgestemd op vier personen en bin nen een half uur op ta fel te zetten. Twee hazeruggen gedu rende tien minuten in boter bakken. Regelma- De cabaretgroep Sof-o-klets treedt vanavond met het programma „Ui» ben je" op in ,,'t Breehuys" in Leiden. Sof-o-klots heeft al in 1973 de theaterpersoonlijkheidsprijs van het Delftse studentencabaretfestival ge wonnen. Het optreden begint om negen uur. LEIDSCHENDAM De stichting Cultu reel Contact Prinsenhof geeft zondag 19 december een kaarslichtconcert in het Paus Johannes Centrum in Prinsenhof. Het concert begint om kwart over acht Het ensemble „Musica Son" onder leiding van Chris Verhoog, brengt een program ma van vocale en instrumentale kerst- en nieuwjaarsmuziek. Toegangskaarten zijn k 7,50 en 5,— (CJP-houders en 65-plus- sers) verkrijgbaar aan de Prinses Ainna- laan 37, Dillenburgsingel 16 en voor het begin van het concert aan de zaal. Het concert wordt door de ziekenomroep Radio „Phoenix" uitgezonden naar de patiënten in „Antonishove" en „Bethle hem" en naar de bewoners van het ver zorgingstehuis „De Mantel". tig keren. Vervolgens de hazeruggen uit de pan halen en achtereenvol gens 100 gram uien, 75 gram blokjes mager ge rookt spek en 150 gram verse gesneden cham pignons aan de achter gebleven jus toevoegen. Enige tijd laten doorsud deren. Dan een eetlepel tomatenpuree erbij en vervolgens flamberen met Franse cognac. Het geheel goed doorroeren en een kwart liter niet al te droge rode wijn bij- schenken. Een scheut bouillon erbij en binden, met aardappelmeel. Tenslotte afmaken met peper, zout en room. Maitre Martin adviseert er kastanjepuree, sprui ten, witlof en andijvie bij te eten. Uiteraard kan een glas droge rode wijn het eet-avontuur voortreffelijk complete ren.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 7