School binnen „De Vogelweid" zes jaar gesloten Begroting voor '77 algemeen aanvaard Wethouder Thorn krijgt felle kritiek te verduren STOMPWUK KAN MEDIO 1977 BOUWEN Raad Noordwijk voelt weinig voor belastingverhoging Hsssm VERKOOP FABRIEKSPARTIJ VLOERBEDEKKING NIEUWBOUW IN VOORHOF Mini - Austin - Triumph (Princess - Morris - MG - Rover. ADVERTENTIE PAGINA 4 LEIDSE COURANT VRIJDAG 17 DECEMBER (Van een onzer verslaggevers; LEIDERDORP Het college van bur gemeester en wethouders van Leider dorp is er voorstander van dat de openbare lagere school „De Vogel- weid" binnen zes jaar wordt gesloten. Deze lagere school heeft te kampen met een sterke daling van het aantal leerlingen. De school aan de Vronken- laan is aan het einde van de zestiger jaren tot stand gekomen en was toen een school met zeven onderwijzers. In middels is dat aantal verminderd tot vijf, die aan zes klassen les moeten geven. Het leerlingental van de twee andere openbare scholen nabij de Vronkenlaan (Prins Willem Alexander en de Springschans) blijft vrij stabiel. Burgemeester en wethouders willen dat „De Vogelweid" volgend schooljaar geen eerstejaars meer opneemt. Nieuwe leerlingen moeten dan onderdak zoeken op de andere in deze wijk gelegen openbare lagere scholen. Het onderwij zend personeel zal in de loop van de jaren worden overgebracht naar de nieuwe wijk Voorhof, alwaar de basis school „De Vogelweid" zal worden voortgezet Het college wil een onderwijzer toevoe gen aan de „De Vogelweid", die met een collega het schooljaar 1977/1978 begint in Voorhof met drie leerjaren (1ste, 2de en een derde klas). De overige vier onderwijzers hebben dan de zorg over vijf klassen in de oude school aan de Vronkenlaan. In de loop van ongeveer vijf jaren zullen ook zij worden ge plaatst op de nieuwe school in de Voor hof. De eerste paal voor deze school moet overigens nog geslagen worden. Voor lichtingsambtenaar O. Reijers verwacht dat die paal in maart of april wordt geslagen. De school kan dan in augus tus van 1977 gereed zijn. Veel gezinnen met kinderen aan de openbare lagere scholen in de wijk zijn overigens poten tiële bewoners van de nieuwe wijk Voorhof. De meeste van hen wonen thans in flatwoningen en willen door stromen naar een eengezinswoning in Voorhof. De aan de oude „Vogelweid" verbonden kleuterschool „Winnie de Poeh" blijft bestaan. Volgend jaar wordt in Voorhof gestart met één kleuterklas, die zal wor den gehuisvest in de wijk Binnenhof. Het is de bedoeling dat in een later stadium een tweeklassige kleuterschool wordt ondergebracht in de nieuwe Vo- gelweidschool in Voorhof. In de oude Vogelweidschool aan de Vronkenlaan wordt - als de plannen van het college doorgaan - de reformatorische school ondergebracht, waarvan thans de diver se leerjaren over Leiderdorp zijn ver spreid. Deze week heeft het college de ouders van leerlingen van de Vogelweidschool op de hoogte gesteld van hun plannen tijdens een bijeenkomst in de gemeen schapsruimte van de school. Burgemeester Van Eysinga heeft gisterochtend in de kan tine van de Marinebedrijven in Oegstgee^t achttien medailles uitgereikt in het kader van de Bedrijfs-Zelf-Bescherming. De onderscheidingen vielen ten Medailles voor BZB-ers vijftien en tien jaar hebben ingezet voor de bedrijfsbe- scherming. De directeur van het MEB, kolonel H. Rijks, overhandigde vier diploma's „Redder tweede klasse" aan de desbetreffende BZB-ers. Kerstconcert voor patiënten „Leythenrode" Patiënten en medewerkers van het ver pleeghuis „Leythenrode", hebben gister avond in de Leiderdorpse sporthal „Op Dreef" een kerstconcert bij gewoond van het Westlands mannenkoor. Praktisch alle beschikbare ambulances en invalidenbqs- jes van Leiden en omgeving waren voor dirigent maar ook een onderhoudend spre- ,het vervoer van de patiënten ingezet. Het ker. Door de wijze waarop hij de verschil- Westlands Mannenkoor onder leiding van lende liederen introduceerde zorgde hij Piet Struyck gaf een gave uitvoering van voor een prettige en ontspannen sfeer. Ook bekende en minder bekende kerstliederen, de muzikale begeleiding was in zijn han- De heer Struyck is niet alleen een goed den. De patiënten genoten zichtbaar van het gebodenene. VOORHOUT BOUWT VOOR EIGEN WONINGZOEKENDEN VOORHOUT De gemeentebegroting van Voor-, hout voor het komende jaar werd gisteravond! door de raad met algemene stemmen aanvaard. Een van de belangrijkste punten in de begrotings behandelingen waren de bouwplannen van Voor hout. Nu de explosieve groei van deze gemeente definitief van de baan is, wordt telkenmale bena-; drukt dat Voorhout wel een beetje moet groeien om aan de eigen woningbehoefte te voldoen. „We moeten niet wachten op het streekplan", voerde wethouder dr. D. J. W. IJdo aan. Het kan wel eind volgend jaar worden, voordat dit streekplan wordt gepresenteerd. Als we afwachten, hebben we geen inbreng." Het gemeentebestuur is van plan woningen te bouwen in Oosthout aan de nog niet bebouwde zijde van de spoorlijn. De WD suggereerde om ook te gaan bouwen in het verlengde van „Boeken- burg" waarvoor een brug zou moeten worden gebouwd over de Haarlemmertrekvaart in het verlengde van de Hageweg in de richting Noord- wijk ter ontsluiting. Mevr. Wijling (PPR) bena drukte de bouw van woningen voor alleenstaan den. Per 1 januari 1976 telde Voorhout 120 woning zoekenden op een inwonersbestand van 6836. Terughoudendheid zal in Voorhout betracht wor den bij de bouw van nieuwe scholen omdat prog noses voor de periode na 1980 moeilijk te maken zijn. Raadslid J. Warmenhoven (Gem. Bel.) meende dat een enquête onder gezinnen zonder kinderen over hun toekomstplannen uitkomst zou kunnen bieden. Voor de burgerij zullen komend jaar contactavon den gehouden worden, waar men voorlichting krijgt en wensen en ideeën kan uiten. Over de toekomst van de peuterspeelgroep die thans nog onderdak hebben in de BNS-gebouwen bestaat nog geen zekerheid. Wethouder Huigsloot zou, na de sloop van het BNS-gebouw, de peuterspeel groep liever in „Spoorlaan" zien, „midden tussen de klanten". De voorgestelde salarisverhoging van 28 procent voor de docenten aan de Muziekschool Bollen streek werd door mevr. Wijling als buitengewoon hoog bestempeld. Wethouder Huigsloot noemde de verhoging noodzakelijk omdat de salariëring ver was achtergebleven. Onze 900 m2 showroom staat voor u open. Hoofdstraat 104-106 te Valkenburg (ZH). VALKENBURG (ZH), Hoofdstraat 104-106. Tel. 01718-16947 LEIDEN (filiaal), Lammenschansweg 132. Tel. 071 - 766907 "ER MOET EINDELIJK MAAR EENS OPEN KAART WORDEN GESPEELD" OEGSTGEEST Wethouder Thora kreeg het gisteravond tijdens de raadsvergadering zwaar te verduren. Het PvdA-raadslid mr. Boesjes verweet de wethouder geen open kaart te spelen in de commissievergaderingen. Aanleiding tot deze verwijten was de ontdekking van het raadslid dat de kredietaanvrage voor het bouwrijp maken van het plan ten westen van de Rhijngeesterstraatweg in de la was blijven liggen, terwijl van de ruim drie ton die werd ge vraagd intussen al een fors be drag is uitgegeven. Op zich vond de heer Boesjes dit niet zo'n kwalijke zaak, omdat het in feite een uitvloeisel is van eer der gemaakte kostenraming. Maar de wethouder had na veel vragen van de PvdA-er in de commissie pas toegegeven dat de kredietaanvrage vergeten was. "Wij willen dat wordt ge zegd, wanneer er iets vergeten is. Wanneer dat niet gebeurt komt de vertrouwensrelatie in gevaar". Burgemeester Van Eysinga bood gisteravond zijn veront schuldigingen aan voor de woe deuitbarsting eerder deze week, tijdens de begrotingsbehande ling. "Ik kan mijn emoties niet altijd los van mijn werk zien, daar worstel ik mijn hele leven mee", aldus de burgemeester. "Dat het de heer Kohlbeck dit toevallig trof bij zijn opmerkin gen, is niet aan hem te wijten. Het waren eerdere omstandig heden, die ervoor zorgen dat juist op dat moment de druppel de emmer deed overlopen". De subsidie in het kader van de aanvullende werken voor de aanleg van een busbaan is ko men te vervallen. De raad werd gisteren een nieuw financieel overzicht gepresenteerd. De PvdA-er Kohlbeck maakte bezwaar tegen het op voorhand rekening houden met subsidies die nog niet definitief zijn toege zegd. Wethouder Van Belle was het hier niet mee eens: "Als men veronderstelt dat men subsidie kan krijgen, moet dat worden ingebouwd". Burgemeester Van Eysinga viel hem bij door te stellen dat het DACW-beleid in Den Haag niet helderder is dan koffiedik. De tarieven van de abonnemen ten op kabeltelevisie, zoals bere kend door Multivisie en goedge keurd door de raad kwamen andermaal ter sprake. Tariefs verlaging zit er niet in, maar als de tarieven verhoogd moeten worden, dan is het de raad die daarover moet beslissen. "Dan kunnen we eindelijk een inzicht in de stand van zaken bij Multi visie eisen", aldus de heer Boes jes. Hij hoopte dat in de toe komst door de uitbreiding van het gebied waarin kabeltelevisie komt, de kosten in ieder geval niet zullen stijgen. Tijdens de rondvraag kwam de heer Boesjes opnieuw met kri tiek op wethouder Thorn. Hij had enige tijd geleden in de commissievergadering gevraagd naar een overzicht van de bouw vergunningen in de gemeente. Deze kon hij niet krijgen omdat een en ander te veel werk met zich mee zou brengen. "Wie schetst mijn verbazing wanneer ik hoor, dat de gemeente maan delijks een opgave doet aan het CBS middels eenvoudige formu liertjes. Ik krijg het gevoel dat ik voor de zoveelste keer door wethouder Thora om de tuin ben geleid". De wethouder: "Ik had het spor tiever gevonden, wanneer u mij dit eerder had verteld en niet in de raad". De heer Boesjes stelde dat er eindelijk een open kaart moest worden gespeeld en dat dit het best kon worden afge dwongen door een en ander in een openbare raadsvergadering te stellen. NOORDWIJK Het ziet er niet naar uit dat de voorstellen van het Noordwijks college ten aanzien van een belastingver hoging van zeven procent het zullen halen in de raadsverga dering. Tijdens de algemene be schouwingen wezen CDA, Pv dA en PPR de belastingverho ging zonder meer af. Alleen de VVD volgde min of meer schoorvoetend de visie van hun geestverwante wethouder. De twee linkse fracties voelen al evenmin iets voor een verho ging van de watertarieven met tien procent. Dit in tegenstel ling tot het CDA en de VVD die bereid bleken het verlies van het waterbedrijf te com penseren.. Woningbouw De heer Alkemade (CDA) pleitte voor bescherming van open ruimten en natuurgebieden, die niet aangetast mogen worden door bebouwing. Als zodanig noemde hij het Middengebied, Offem, de bufferzone tussen Noordwijk en Katwijk, de gronden ten noorden van de Grashoek, Duinpark, Boeren- burg en het gebied tussen Noordwijk en Voorhout. Liever ziet het CDA kleine wooneenhe den ontstaan met een hoge be bouwingsdichtheid Schelvis (PPR) fulmineerde fel tegen het naar zijn mening te grot aantal vrije sector wonin gen. De laatste jaren is dit der tig procent van het totaal van de gereedgekomen huizen. „Het argument dat in elk bouwplan vrije sectorbouw noodzakelijk is om het plan financieel haalbaar te maken, is gewoon niet waar", aldus Schelvis. Kritiek kwam er van de PvdA- er Bedijn op de wijze waarop Duinpark-hoog wordt gebouwd. Hij vindt dat de schakelvilla's aan fabrieksgebouwen doen denken. Ten aanzien van het saneringsplan Stille Zuie deed Bedijn de suggestie om bepaal de bedrijven, vanwege de hoge verwervingskosten, maar te la ten zitten. De heer Korbee (WD) gaf het college in overweging huurwo ningen in de Grashoek over te hevelen naar goedkope premie koopwoningen, nu de huren van de woningwetwoningen in gebied op zo'n 450,- komen liggen. De mogelijke vestigi van een industrieterrein Noordwijk juichte hij toe. Verkeer Alle woordvoerders vroegi speciale aandacht vo< kruispunt Van Panhuysstra; Duinweg. Men voorziet gro problemen op piekdagen. K< bee en Bedijn deden evenee de suggestie gescheiden rijwi paden langs de Van Panhuj straat aan te leggen. Kabeltelevisie Tenslotte werd aandacht vraagd voor de gunstige liggii van Noordwijk voor kabeltelei sie. De heer Korbee wilde wet of er nog iets wordt gedaan a de slechte ontvangst van ra en televisie in het Duinpark. Ir. Buysert (links) KORTWEG NOORDWIJKERHOUT - In de Witte Kerk in Noordwijkerhout wordt vanavond een gezamen lijke kerstviering gehouden. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. De kerstrede wordt uitge sproken door pastoor Th. van Steekelenburg. SASSENHEIM In de Ontmoe ting in Sassenheim worden mor gen 18 december door middel van het rad van avontuur aller lei goederen verkocht De op brengst is gestemd voor het werk van de Hervormde ge meente. Er zijn onder meer fruitmanden, karbonaden en rollades te winnen. Aanvang 19.30 uur. OEGSTGEEST - De afdeling Rijnland van de vereniging Het Nederlandsche Roode Kruis houdt dinsdag 21 december een bijeenkomst in Rustenborgh in Oegstgeest. Tijdens deze bijeen komst, bestemd voor bejaarden. LEIDERDORP Zondagavond 19 december wordt er in de Scheppingskerk een kerstvie ring gehouden door de geza menlijke kerken. De viering be gint om 19.30 uur en wordt geo pend door de burgemeester van Leiderdorp, de heer M. A. van der Have. Ds. G. Meinesz en pastoor J. Olsthoorn verlenen hun medewerking. Het jonge renkoor, de tekstgroep en het combo van de parochie De Menswording onder leiding van de heer J. S. Verhey zullen het geheel omlijsten. De kerstvie ring, die als thema heeft „ge woon een kind", wordt gesloten door pastoor J. Schlatmann. VOORHOUT - De Voorhoutse IJsclub is uit de rode cijfers. Had de club vorig jaar nog een tekort van ongeveer 900 gulden, dit jaar heeft de penningmees ter de boeken afgesloten met een batig saldo van tien gulden. Het ledental is in het afgelopen seizoen drastisch gestegen. Tij dens de jaarvergadering van de ijsclub, ie deze week in restau rant „Boerhaave" werd gehou den, trad de heer A. C. Pen- nings af als penningmeester. Hij werd opgevolgd door de heer P. van Schie. Leden van de ijsclub kunnen bij de nieuwe penning meester kaarten krijgen tegen gereduceerde prijzen voor de Ton Menken ijsbaan in Leiden. S TROMP WIJK Stompwijk Gedeputeerde staten zal in het voor jaar 1977 gToen licht geven voor de uitvoering van het uitbrei dingsplan Kera-Stompwijk. Dit deelde de gedeputeerde ir. Buysert gisteravond mee in het politiek café dat was ingericht in het Blesse paard. De bezoekers van het politiek café vonden in grote meerder heid dat die toestemming van GS veel te laat komt. Sinds 1945 zijn er in Stompwijk gemiddeld drie woningen per jaar in de sociale sector gebouwd. Het wegvallen van diverse midden standers kan duiden op een be gin van de verpaupering, waar aan volgens hen snel een einde moet worden gemaakt. Voor de uitbreidingsplannen van de provincie hadden de aanwezigen geen goed woord over. Gewezen werd op de dui zenden woningen, die in Zoeter- meer uit de grond zijn gestampt zonder dat er goede aanvoerwe- gen kwam. „Leidschendam, „Leidschendam, en in mindere mate Stompwijk zitten met de brokken", aldus een Stompwij- ker. De polderconcentratie werd aan de orde gesteld door de heer Noordam. Hij stelde dat er zes waterschappen moeten komen in plaats van de huidige 168 polders. De heer Zwinkels be loofde dit in de provinciale sta ten aan te kaarten. Het hoge zoutgehalte van het water in Stompwijk riep even eens vragen op. Soms wordt 576 mg per liter gemeten, terwijl 200 mg al schadelijk is voor het gewas. Vooralsnog is voor deze situatie geen oplossing te vin den. Thans is er in Leiden een uit stekende gelegenheid om aan al uw tapijtwensen tegemoet te komen. Service Tapijten b.v. Oss-Rosmalen komt 2 da gen naar Leiden om u van deze unieke gelegenheid te la ten profiteren. Service Tapijten b.v. wist zich te verzekeren van een grandio ze hoeveelheid wollen en ny lontapijt van uitstekende kwa liteit in meer dan 300 dessins, welke thans tegen fa brieksprijzen aan de consu ment worden aangeboden. On danks de zeer lage prijzen vol ledige fabrieksgarantie van 3 tot 5 jaar. Hier enkele voorbeelden en prijzen uit het Service Tapij ten b.v. assortiment Nylon vilttegels 40x40 cm zelfklevend 0.89 per stuk, in dozen van 50 stuks. Dikke hoogpolige tapijt tegels 50x50 cm. in 8 kleuren, los te leggen, per stuk 6.90. Harde vloerbedekking, gemak kelijk zelf los te leggen, 6 mo derne dessins, 200 cm. br. 5.90 p. mtr. Nylon vilt 2 mtr. breed per str. mtr. 8.25 o.a. nylontapijt Ln 3 modieuze tinten 4 mtr. breed vanaf 29.50 p. str. mtr. Pr. fraai gedessineerd origineel Engels bloemtapijt kamer breed, vanaf 69,- per mtr. 100% wollen berber 400 cm. breed vanaf 99,- per str. mtr. Zeer zwaar moquette tapijt 400 cm. br. van 175,- voor 119,-. Verder huiskamertapijten v.a. 34,90, 39.90, 49.90 enz. enz. Te veel fabrieksaanbiedingen om hier te vermelden. Ook berbertapijt van 400 cm. breed, 72.50 p. mtr. Deze sublieme verkoop fa- briekspartij vloerbedekking vindt plaats op vrijdag 17 dec. van 14.00-18.00 uur en zater dag 18 dec. van 10.00-17.00- uur. In de Roniehal, naast de Groenoordhal, u welbekend. Reserveringen en levering op latere termijn zijn moge lijk, betaling geschiedt na afle vering. Kom vrijdag en zaterdag en profiteer van dit unieke aan bod. SERVICE TAPIJTEN B.V. Kruisstraat, gem. Rosmalen. Tel. 04192-4098. Hoofd-showroom 1800 m2 Kantoor: Oss, Thorbeckestraat 89. Tel. 04120-2 20 06 llllllllllllllllllllllllllllË Kerstmusical St. Annaschool SASSENHEIM Voor de oi ders van leerlingen van de S Annaschool werden gistt avond voorstellingen gegevi van de kerstmusical van IM chiel de Visser ,,'n Onverwac te Kerst-in", gebracht door l« lingen van 9 tot 12 jaar. I musical was verdeeld in ko< toneel en pantomine, afzonde lijk ingestudeerd door de lee krachten, die ook het gehe begeleidden. Na enkele weken instuden werden de verschillende del' afgelopen week tot één gehf gecombineerd, waarbij vori week de catechetische inleidii voor de klassen werd toegespil op het kerstgebeuren. Het tl ma is dat de jeugd iets k betekenen voor eenzamen, 1 jaarden etc. Dit thema werd de musical door de jeugdi deelnemers gevoelvol en m veel enthousiasme tot leven bracht. De muzikale omlijsti van Hans Peters jr. werd sfö vol door de eigen school appai tuur weergegeven, 's Morge en 's middags werden voor gehele schooljeugd drie uitvi ringen gebracht.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4