Katwijk wil eigen mast behouden GS talmt lang over plan Winkelhof Vervanging veerlieden kost ton extra Financiële positie Wassenaar gezond Oegstgeest reageert lauw op kabel-t.v. CDA-Oegstgeest dringt aan op verkeersplan DINSDAG 14 DECEMBER li Ij» ROELOFARENDSVEEN/DE KAAG De vervanging van de geschorste veerlieden zal Alkemade dit jaar 100.000 gul den kosten. Aan loon- en reis kosten wordt dit jaar 85.000 gulden extra uitgegeven. De juridische bijstand kost de ge meente 15.000 gulden. De ge tallen gelden voor de periode 16 november tot en met 31 december. Deze bedragen voteerde de ge meenteraad gisteravond De fi nanciering van dit bedrag zal grote problemen opleveren. Voor de periode tot medii bruari 1977 werd nog eens extra bedrag van 60.000 den vastgesteld. Het len van de kredieten betel niet dat tot medio febi geen veranderingen in schorsingsbesluit kan wor| verwacht, waarbij de veer den hun salaris behielden. Na afloop van de raadsvi dering, waarbij enkele schorste veerlieden van aanwezigheid blijk gaven, de raad over het veerpoi de Kaag in een besloten vi dering verder. WASSENAAR De financiële positie van Wassenaar is ker^ zond. Dat bleek gisteren tijdens de behandeling van de begrot voor '77 door de Wassenaarse gemeenteraad. De saldireserves i inmiddels zelfs opgelopen tot ruim negen miljoen gulden. I A. Caron, wethouder van financiën waarschuwde echter voor te groot optimisme, want toekomstige investeringen zouden financiële positie van de gemeente weieens wat zorgelijker kun lt,j maken. Verhogingen van tarieven in de toekomst wilde hij ook geenszins uitsluiten. Het Wassenaarse gemeentebe stuur oogstte gisteren waarde ring voor het financiële beleid. Kritiek was er uiteraard ook. Met name het gemeentelijk wo ningbouwbeleid werd door de diverse raadsfracties onder vuur genomen. A. Duijvestein (Werkend Wassenaar) sprak over „onwil" ten aanzien van bouwactiviteiten. Raadslid A. Lodder merkte op dat in het afgelopen jaar niet een enkele woningwetwoning is opgeleverd of in aanbouw is genomen. J. C. M. Greep (PvdA) constateerde. De toeristenbelasting hield raadsgemoederen evene 'rr langdurig bezig. De ma 'e| raadsleden gaven de voork *r aan een heffing op sta-carav en toonden zich tegenstanna van het belasten van dag-toe3,11 me. De PvdA verzocht voort geen rookmiddelen meer te senteren bij vergaderingen, commissie Algemene Zaken: zich daarover in het nieuwe j lel buigen. Burgemeester Leiderdorp uit teleurstelling PAGINA 4 LEIDSE COURANT (Van een onzer verslaggevers) KATWIJK Het gemeentebestuur van Katwijk zal pogingen in het werk stellen de Katwijkse antennemast voor de kabel televisie in de gemeente te behouden. Aansluiting op de regionale mast in Oegstgeest (per 1 april van de PTT) zou de Katwijkse mast overbodig maken, maar het college meent dat de Katwijkse ontvanginrichting wellicht als „reserve- mast" kan worden ingebracht. Het college van b. en w. van Katwijk is van mening, dat de huidige tarieven in de badplaats niet voldoende hoog zijn om het signaal vanuit Oegstgeest aan de Katwijk se abonnees te kunnen doorsturen. Het aanpassen van de tarieven wordt voorlopig uitgesteld in afwachting van een definitie ve regeling omtrent de regionale mast in Oegstgeest. die door de rijksoverheid is aangewezen om als enige mast in de Leidse regiof.v.-signalen te ontvangen. Het Katwijkse gemeentebestuur schrijft dit in antwoord op vragen die gesteld werden tijdens de behandeling van de begroting voor 1977. In het antwoord merkt het college tevens op. dat er nog geen zeker heid is over de wijze waarop het signaal naar Katwijk wordt gestuurd: per kabel of met behulp van een straalverbinding. Rijnsburg zou op de Katwijkse mast kun nen worden aangesloten, maar ook over deze zaak kan het college zich nog niet uitspreken omdat de intergemeentelijke besprekingen over het gebruik van de mast in Oegstgeest zelfs nog niet in een pril stadium zijn. Uit de vragen over de begroting '77 blijkt, dat de raad moeite heeft met de hoge exploitatiekosten van het Sportfondsen- bad. Een aantal raadsleden vraagt zich af hoe lang de gemeente nog geboden is aan het contract met de N.V. Sportfondsenbad. B en w. antwoorden dat volgend jaar overleg wordt geopend over het al dan niet verlengen van het contract. Burgemeester en wethouders van Katwijk willen in de toekomst meer woningen bou wen voor kleine gezinnen. Veel raadsleden dringen erbij het college op aan dat de lang verwachte welzijnsnota zo spoedig mogelijk op tafel komt. Een aantal van hen vreest dat als binnenkort de welzijnsnota wordt gepresenteerd, afbreuk gedaan zal worden aan de begrotingsbehandeling van dit jaar. Het dempen van de Zwaaikom kwam binnenkort plaatshebben. In eerste instantie waren nogal wat bezwaren inge diend tegen deze plannen, maar uiteinde lijk is toch overstemming bereikt. OEGSTGEEST - Slechts vijf tig procent van de inwoners van Oegstgeest heeft tot op heden positief gereageerd op - de mogelijkheid zich aan te sluiten op de centrale antenne inrichting. Dit bleek gister avond tijdens een hoorzitting, die overigens ook weinig be langstelling trok. Het schaarse publiek vuurde een lawine van vragen af op het forum, bestaande uit ex ploitanten van het Oegstgeest- se kabelnet en de gemeente. Vooral de vraag of een flatbe woner verplicht is abonnee te worden, hield de gemoederen bezig. ..Kan een flatbewoner wel aansluiting weigeren als de overige bewoners in de flat wel abonnee willen worden. En zit die ene flatbewoner dan niet zonder televisie-ontvang st?. was een van de vele vra gen. Ook de tarieven kwamen nog maals ter sprake. Namens Multivisie werd opgemerkt, dat de tarieven in Oegstgeest hoger zijn dan elders omdat de bebouwingsdichtheid dun is. De gemeente verklaarde te vens het verbod op het hebben van een antenne op het dak van de eigen woning voorlopig niet toe te passen. Eerst over vijf jaar zal de gemeenteraad een uitspraak doen over dit verbod. De Katwijkse antennemas O Het huidige veilingcomplex van Flora Rijnsburg. totaal ingesloten in het zich snel uitbreidende dorp. RIJNSBURG Het architec tenbureau Kraan en Markslag uit Oegstgeest heeft onlangs de opdracht gekregen plannen te maken voor de bouw van een nieuw veilingcomplex in de polder „Kamphuizen". Tot de nieuwbouw van veiling Flora Rijnsburg werd beslo ten. toen bleek dat de bloe menveiling op haar huidige plaats geen enkele uitbrei dingsmogelijkheid meer had. Eerste stap naar nieuwbouw Flora gezet Het nieuwe veilinggebouw, dat 250.000 m2. De stichtingskos- er over drie jaar moet staan, ten zijn begroot op ruim wordt zeven hectare groot; in- 60.000.000.-. clusief parkeerterreinen, we- Het architectenbureau be- gen en reservegrond heeft het schikt over ruime ervaring complex een oppervlakte van van meer dan een halve eeuw in de veilingbouw. Het ver leende zijn diensten bij de tot standkoming van letterlijk alle uitbreidingen die aan veiling Flora zijn toegepast. Veiling Flora is de derde bloe menveiling van ons land en zal naar verwacht in 1976 een om zet van bijna 150 miljoen gul den behalen. In de komende jaren zal de omzet zodanig toenemen dat in 1980 het kwart miljard zal worden overschreden. LEIDERDORP Tijdens een gisteravond gehouden vergadering van de commissie bestuurszaken sprak de voorzitter van de commissie, burgemeester M. A. van der Have, er zijn teleurstelling over uit. dat de goedkeuring door GS van Zuid-Holland, van het in mei 1976 door de gemeenteraad van Leiderdorp aanvaarde plan Winkelhof, zo lang op zich Iaat wachten. Hij vond dit Jte meer teleurstellend, nu de goedkeuring praktisch gesproken niets meer in de weg stond, aangezien tegen het plan geen enkel bezwaarschrift is ingediend. De heer Van der Have deed zijn uitspraak bij de behandeling door de commissie van de met de projectontwikkelaar Johan Mat se r te Hilversum te sluiten overeenkomst inzake de verkoop van de bouwgrond. Met deze transactie is een bedrag van 4,6 miljoen gulden gemoeid. Voorwaarde is echter, dat de firma Matser verplicht is alle kosten voor het bouwrijp maken van de grond, wegen aanleg en de groenvoorzieningen voor zijn rekening te nemen. Deze openbare voorzie ningen komen te zijner tijd toch onder gemeentelijk beheer, omdat Matser verplicht is ze terug te verkopen voor het symbolische bedrag van 1.-. De commissie kon zich in grote lijnen met de overeenkomst verenigen. Een belangrijke bepaling is dat de toewijzing van de winkels door de firma Matser zal geschieden in overeenstemming met de gemeente Leider dorp. B. W. van Leiderdorp zijn hierdoor in de gelegenheid de belangen van de plaat selijke middenstand te behartigen. Ook bij de toewijzing van de showroom én het zelf bedieningswarenhuis heeft de gemeente een vinger in de pap. Bepaald is dat dit zal geschieden in overleg met de gemeente. Voorts zijn er bepalingen die een goede en veilige bereikbaarheid van het winkelcen trum waarborgen, Zo komt er voldoende parkeerruimte met gratis overdekt parkeren voor de bezoekers. Plassengebied De commissie besprak ook een concept-ge meenschappelijke regeling „Recreatiescl j Noord-Zuid-Hollands Plassengebied". f met een aantal Noord- en Zuid-Hollan gemeenten en de besturen van de fcx j provincies aan te regeling gemeenschapp< ke regelning heeft betrekking op de op luchtrecreatie en de natuurbescherming I nen het gebied van de Kagerplassen, Braassemermeer en de Westeinderplass Het is de vraag of een dergelijk recrea;'^ schap er in deze vorm wel komt. Tijd® de discussie bleek, dat in ieder geval gemeente Leiderdorp niet staat te dring om deel te nemen. Het raadscommissie J! Jos Verdier (KVP), zag het belang van e goede regeling wel in, maar vroeg zich tofci af of dit nu wel een zaak voor de gemeen! is. Hij vond dat deze zaak de bestuurlij draagkracht van de gemeente te boven Op zijn voorstel zal het college van 1 W. in overleg met de andere kandidaatde nemers nagaan waar nu precies het geme telijke belang ligt. Rotim verdwijnt uit Zoeterwoude ZOETERWOUDE - De indus trie- en handelsonderneming Rotim b.v. gaat Zoeterwoude verlaten. Met ingang van 1 ja nuari wordt de vennootschap met de industrie- en handelson derneming Van Broeckhoven b.v. in Oss gebundeld tot een nieuwe technische handelson derneming „Transmate b.v.". De hoofdvestiging van dit be drijf zal zich in Oss bevinden. Filialen worden gevestigd in Nieuwe Pekela en Antwerpen. De vijftig werknemers van Ro tim b v. zijn inmiddels van de plannen op de hoogte gesteld. In overleg met de vakbonden is een goed sociaal plan opgesteld. De samenvoeging heeft de volle dig goedkeuring van de vakbon den. Wat er met het pand van Rotim aan de Industrieweg gaat gebeuren, is nog niet bekend. Th. v.d. Werf verlaat St. Bavo NOORDWIJKERHOUT - J. L. M. van de Lande, psychiater, is benoemd tot geneesheer-direc teur van de stichting centrum St. Bavo in Noordwijkerhout. De heer Van de Lande volgt Th. A. van der Werf op. De heer Van der Werf zal het instituut per 1 april '77 verlaten wegens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd. De heer Van de Lande is thans verbonden aan het Provinciaal Ziekenhuis in Santpoort. OEGSTGEEST De CDA-frac- tie in de Oegstgeestse gemeen teraad heeft bij monde van de heer Van Veen vanmiddag tij dens de algemene beschouwin gen voorgesteld een verkeer- sleefbaarheidsplan voor de ge meente op te stellen. Als rand- voorwaade moet aan het plan gesteld worden de verkeers- rondgang op de hoofdverkeers wegen in Oegstgeest namelijk de Leidse Straatweg, de Ge versstraat, de Rhijngeester- straatweg, de Dorpsstraat, de Pres. Kennedylaan, de Abt- spoelweg, de Laan van Oud Poelgeest en de Warmonderweg plaats heeft. Teven bracht het CDA de stich ting van een kleuterschool bij de christelijke lagere school „Joris de Witte" (voormalige Kamperfoelieschool) ter sprake. Het CDA sprak zich uitdrukke lijk uit voor de stichting, on danks bezwaren van de wethou der van onderwijs, gevoed door het teruglopend leerlingenaan tal. „Met Haaswijk in zicht lijkt ons deze beslissing ook uit be leidsoverwegingen toch verant woord." Ten aanzien van de sport merk te het CDA-raadslid op dat hij akkoord ging met een verplaat sing van het sportcomplex ASC naar het noordelijke gedeelte van Haaswijk wanneer er een gelijktijdige uitbreiding van de speelmogelijkheden van v.v. Oegstgeest en UDO zal plaats hebben. Voorts stelde het CDA voor in de Overveerpolder. ten noorden van de nieuwbouw van Poelmeer een sportaccommoda tie te bouwen. „Wij menen dat deze hal in overleg met het par ticulier initiatief, tot een selfsup porting geheel opgezet moet kunnen worden," aldus de CDA-er Van Veen. De PvdA-er Kohlbeck bracht evenals zijn collega van het CDA de „scholenkwastic" aan de orde. De progressieve fractie in Oegstgeest is pertinent tegen de stichting van een nieuwe kleuterschool bij de voormalige Kamperfoelieschool. „De stij ging die van Haaswijk te ver wachten is, zal nog jaren op zich laten wachten." Hij stelde van dat het in het geding brengen van de vrijheid van onderwijs geen sprake kon zijn. „Bij een nieuw te stichten kleuterschool, van welke richting dan ook, on dervinden alle bestaande scho len, van welke richting dan ook, schade." Tenslotte gaf de Heer Kohlbeck lucht aan zijn uiterste terughou dendheid ten aanzien van de Rotterdamse firma Multivisie die een t.v. mast in Oegstgeest bouwt. Hij noemde deze vrije onderneming nauwelijks een sieraad van haar soort. Het WD-raadslid mevrouw Rörsch stelde in haar algemene beschouwingen dat tot haar spijt het bestuur van de Kam perfoelieschool toch heeft beslo ten over te gaan tot de stichting van een nieuwe kleuterschool. Ten aanzien van de gekozen plaats voor een klein 'woonwa genkampje in de buurt van de Groene Kerk merkte het WD- raadslid op dat haar functie daar niet zo gelukkig mee te zijn. Zij wees er het college op dat niet moet worden uitgesloten om in de Kamphuizerpolder nog enige bebouwing tot stand te brengen. Ten aanzien van de voorbereiding van Haaswijk stelde zij dat de onzekerheid wat betreft het al dan niet door gaan van üe secundaire weg 6 een niet ideale factor in het plan blijft. Tenslotte bracht zij het sloopter- rein aan de Wassenaarse weg ter sprake. Zij drong er bij het college op aan op korte termijn het Leidse college over deze zaak aan te spreken. KORTWEG OEGSTGEEST - De toneel groep van de Gereformeerde Vrouwenvereniging in Oegsl- geest voert morgenmiddag 15 december om half drie het to neelstuk „Maria en haar bu ren" op. De toneeluitvoering heeft plaats in de kerkzaal van het Gemeentecentrum aan de Lijtweg. L1SSE De Lissese wandel sportvereniging D J.O organi seert in de komende maanden weer een aantal wandeltoch ten. De eerste tocht wordt ge houden op zaterdag 18 decem ber. Vertrokken wordt vanaf 't Trefpunt aan de Schoolstraat rond 13.00 uur. LISSE De Lissesche IJsclub houdt zaterdag 18 december een .schaatsenruilbeurs" in haar clubgebouw aan de Ro- oversbroekdijk. Schaatsen kunnen tussen 10.00 en 10.30 worden ingeleverd. Verkoop heeft plaats tussen 11.00 en 12.00 uur. RIJNSBURG De Rijnsburg- se bejaarden houden woens dag 15 december een kerstvie ring in het Dienstencentrum aan de Smidssestraat NOORDWIJKERHOUT - Handbalvereniging Northa or ganiseert zaterdag 18 decem ber een klaverjasmarathon om het kampioenschap van Noordwijkerhout. De wedstrij den worden gestreden in het verenigingsgebouw van VVS- B Northa in de Boekhorst aan de Schaepmanlaan Er worden zes ronden van elk twee uur gespeeld, te beginnen onj 11.00 uur. De laatste ronde begint om 21.00 uur. Klaverjassers kunnen ook per ronde mee doen; voor elke ronde zijn prijzen beschikbaar gesteld. Voor de beste kaarter is een wisselbeker beschikbaar. Tot het prijzenpakket behoren ver der een half varken, een fiets en een grill. Inschrijvingen mogelijk op Kerkstraat 71a in Noordwijkerhout en bij dr. H. van Neslaan 141 in Noordwijk ZOETERWOUDE - De tafel tennisvereniging PTT'54 houdt zaterdag 18 december weer het Kalkoentournooi dat elk jaar grote belangstelling trekt In dit z.g. handicaptournooi moet iedere deelnemer klasse- gewijs 4 punten meer of min der scoren met een maximum van 12 punten. Iedere tafelten nisser uit Zoeterwoude of om streken kan hieraan deelne men. Er worden uitsluitend enkelspelen gespeeld. Inschrij ving kan geschieden bij G Verhagen. Zonnegaarde 52. J. G. v d. Helm, Schenkelweg 107 en P v Gent Rijnstraat 3 (Rijndijk). Er zijn in totaal 15 In de hal van het Oegstgeestse ABN-kantoor aan de Geversstraat 43 heeft van 24 december tot en met 7 januari een muntenexpositie plaats. In ongeveer koepelvitrines worden Nederlandse en buitenlandse munten (goud, zilver en platina) tentoongesteld. De munten zijn te bezichtigen tijdens kantooruren prijzen, alle in de kerstsfeer, beschikbaar met als hoofdprij zen. kalkoen, kip en wijn. Inschrijving dient te geschie den voor morgen waarbij het inschrijfgeld ad. J' 2,50 voor senioren en 1,50 voor junio ren direct dient te worden vol daan. Aanvang van het tournooi 9 uur in 't Centrum. ZOETERWOUDE Deze week worden er in Zoeterwou de reeds kerstvieringen gehou den door enkele verenigingen. Daarvoor komen de leden van de K.P.J. a.s. vrijdag bijeen in het Don Boscohuis voor een Eucharistieviering door pater P. Peeters Weem Daarna wordt door eigen mensen een toneelstuk opgevoerd onder regie van Sjaak v.d.Salm en tot besluit kan er nog een dansje worden gemaakt waar bij Disco Jos de muziek ver- D.V.V. - M.E.V.E en dc zon dagsschool hebben een geza menlijke kerstviering a s. ierdag in Ons Huis. Ook ande- re belangstellenden zijn dah om half vijf van harte welkom oil! te zien wat er door de kinderen is ingestudeerd en gemaakt" voor dit Kerstfeest- Kinderen en leiding hebben toi besluit om 18 uur een geza menlijke maaltijd'.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4