BUNDELING VAN ORGANISATIES IN BLOEMBOLLENTEELT Boze vader krijgt zwemgeld dochter niet terug WONINGNOOD NOORD WIJK BLIJFT GROEIEN SCHOOLSPORT KERSTVAKANTIE SCHOT IN HERSTEL VAN DORPSKERK ZOETERWOUDE Politie zoekt getuigen A. v. DIEMEN OVERLEDEN MAANDAG 6 DECEMBER 1976 LEIDSE COURANT PAGINA 5 Algemene vergadering „Bloembollencultuur" HILLEGOM De drie standsorganisa ties (LTB, Hollandse Maatschappij van Landbouw en CNBTB) en de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollen cultuur gaan één telersorganisatie vor men, waarin de vaktechnische en vakcco- nomische belangen gebundeld worden. Voorzitter jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden van Bloembollen cultuur stelde vanmorgen de 262ste alge mene vergadering van de Koninklijke in kennis van deze blijde verwachting. Van Nispen tot Pannerden kon niet zeg gen wanneer de oprichting van de nieuwe bloembollentelersbond verwacht wordt. Er is in principe overeenstemming, maar er zijn nog een aantal praktische proble men. Bovendien moeten de verschillende ledenvergaderingen zich over het nieuwe samenwerkingsverband nog uitspreken. In zijn toespraak concludeerde de voorzit ter dat men in het bloembollenvak dus toch wel bereid blijkt nieuwe wegen in te slaan. Even tevoren had hij de telers gewaar schuwd. Van Nispen tot Pannerden ver oordeelde het gebrek van efficiency bij de bloembollenbedrijven. „Teveel mensen doen allemaal hetzelfde werk in plaats van dat men tot een realistische werkver deling komt. Hij haalde een uitspraak aan van de heer Van Mourik Broekman, hoofdmedewerker van de Nehem: „In het bollenvak zijn we met een verschrikkelijk groot aantal men sen bezig een niet verschrikkelijk groot bedrag om te zetten." Volgens de voorzitter van Bloembollencul tuur moet het mogelijk zijn wel een grote omzet tot stand te brengen. „Ons artikel, de bloembol, is niet prijsgevoelig. We moe ten dus wegen zoeken om voor zowel kweker als exporteur een goede boterham veilig te stellen. Of moeten we liever dat „verschrikkelijk groot aantal mensen" nog verder laten afvloeien in onze bedrijf stak? Wanneer we er niet in slagen een groter bedrag in ons vak te brengen (door vermindering van concurrentie, door aan passing van vraag en aanbod of door een aanbod of door een betere taakverdeling) is dat laatste de enige maar harde oplos sing. En voor die oplossing hoeven we niets te doen. Die komt, met grote narig heid, tenslotte vanzelf wel." Sinterklaas onthult „hondenplastiek" Sint Nikolaas verrichtte zaterdag voor zijn verjaardag een plastiek, De winkeliersvereniging „Oegst- wezigen behoorden ook de leden voor de eerste maal in de geschie- voorstellende volgens de beeld- geest Aktief" had de vriend van van het gemeentebestuur. Burge- denis van Oegstgeest een officiële houwster mevr. Ravenswaay: „Als jeugd en middénstand hiertoe uit- meester Van Eysinga ontving een handeling in deze gemeente. De twee honden vechten om een been genodigd. De belangstelling was miniatuur van de plastiek ter ver- goedheiligman onthulde op de dag 9aa* de derde ermee heen". zaterdagmiddag groot. Tot de aan- fraaiing van het raadhuis. „PERSONEEL DE FLUIT TREFT GEEN BLAAM" LEIDSCHENDAM Het onderwijzend personeel van het sportcentrum „De Fluit" heeft de duide lijke opdracht slechts diegene diploma te laten zwemmen waarvan men overtuigd is dat ze aan alle eisen welke men aan het diploma stelt vol doet. Dit deelt de directeur gemeentewerken, onder wie het sportcomplex ressorteert, B. en W. mee naar aanleiding van de klacht van de vader van een vierjarig meisje dat in het zwembad „Overbosch" vlot afzwom maar daartoe in „De Fluit" niet in staat werd geacht. Dat Yvonne de Vrcede, om wie het meingsverschil ging, in „Overbosch" haar diploma wel kon halen is mo gelijk omdat zij de afstanden voor het A-diploma wel kon zwemmen, maar volgens de Leidschen- damse instructeur „niet goed genoeg". Voor de opleiding van kleuters (3 tot 6 jaar) worden de bassins in vijf soorten verdeeld die opvolgend zijn ingedeeld en moeten worden afge werkt Van ieder kind wodt bovendien een presen tielijst bijgehouden. In de brief van de heer De Vreede worden door de directeur gemeentewerken „vele absolute onwaarheden" gesignaleerd. Terugbetaling betaling van het resterende abonne mentsgeld wordt afgewezen omdat de leskaarten niet eindigen bij het behalen van het A-, maar pas bij het B-diploma. Gezien de zeer jonge leeftijd van de kinderen is het namelijk voor de veiligheid beter dat zij doorgaan tot en met het B-diploma. Bovendien hebben de ouders Yvonne vrijwillig van de zwemles gehaald. Directeur Neukirchen zegt het een vreemde ge- dachtenkronkel te vinden als gezegd wordt dat men mensen aan het lijntje houdt om het exploita tietekort zo laag mogelijk te houden. Immers iedere particuliere les vergroot het exploitatiete kort en er is een wachtlijst voor alle zwemlestijden zodat voor iedere geslaagde direct een ander kan worden opgeroepen. De beheerscommissie van het sportcomplex zal brief en antwoord dinsdagavond behandelen tij dens de openbare vergadering die om 7 uur begint in de zijvleugel van het gemeentehuis. Wachten op bouw in Grashoek NOORDWIJK. De woningnood in Noordwijk groeit nog steeds en het wachten is op-de bouw in de Grashoek om het aantal woningzoekenden op en lager peil te brengen. Dit blijkt uit door het gemeentebestuur verstrekte cijfermateriaal. De inzinking van de aktiviteiten op het gebied van de woning bouw in de laatste jaren, is men nog niet te boven, al vertoonde het aantal gereed gekomen wo ningen ten opzichte van het vo rig jaar een geringe stijging. Een nieuwe opleving, speciaal wat de sociale woningbouw be treft, zal eerst worden bereikt als met de uitvoering van de woningbouw in de Grashoek kan worden begonnen. In het laatste jaar (1 november 1975 1 november 1976) kwa men in totaal 169 woningen ge reed, te weten 20 woningwethui- zen in het Duinpark, 25 premie huurwoningen bij Gróót Hoog- waak, 52 premiekoopwoningen in Duinpark, 3 eigen woningen met premie, en 53 vrije sector woningen, verspreid over de ge hele gemeente. Het waren 16 huizen meer dan in de voor gaande periode van 1975 en 35 huizen meer dan in 1974. Momenteel zijn nog in aanbouw 32 woningwetwoningen, 16 pre miehuurwoningen en 113 vrije sectorwoningen. Bovendien is men inmiddels begonnen met de bouw van 20 premiekoopwonin gen van Vreewijk. B. en W. zeggen toe in januari '77 te zullen komen met afgeron de voorstellen voor de woning bouw in het plan Grashoek. De sociale woningbouw zal daarin de zo noodzakelijke nieuwe im pulsen krijgen. Deze noodzaak blijkt overduidelijk uit de cij fers van het aantal woningzoe kenden in Noordwijk, dat in het afgelopen jaar toenamen van 602 tot 652. Onder hen bevonden zich 83 inwonenden, 55 zomer huisbewoners, 16 te klein be- huisden, 8 slecht behuisden, 96 alleenstaanden en 183 ongehuw- den, die van plan zijn om te trouwen. Verreweg de meesten van deze woningzoekenden zijn ouder dan 22 jaar. Men ver wacht dat de stijging zich nog- zal voortzetten, totdat de in de Grashoek te bouwen huizen ge reed zijn. Door de sanering van Vreewijk konden vele slechte woningen worden opgeruimd. Voor de krotopruiming staan nu het „Stille Zuie" op het programma. Het overleg met het Rijk over de financiële consequenties van dit saneringsplan kan zeer bin nenkort worden geopend. Maar een en ander zal nog wel heel wat tijd vergen, verwacht het college'. Verder willen B. en W. bijzonde re aandacht schenken aan de verbetering van oudere wonin gen. Voorbeelden hiervan zijn het renovatieplan voor 16 wo ningen aan de Katwijksestraat. Voor verbetering van 36 andere huizen werd een bijdrage ver strekt van in totaal 110.427.-. NOORDWIJK In de kerstvakantie zullen voor de Noordwijkse schooljeugd in de Northgo-sporthal verschillende sportevcnemen- J ten worden georganiseerd. Het programma vermeldt onder andere een straatvoetbaltoernooi op 24 december. Hieraan kunnen maximaal 12 teams deelnemen van jongelui, die niet ouder mogen zijn dan 12 jaar. Verder organiseert M.S.V. een basketball-toernooi voor teams van de basis- en mavo-scholen op dinsdag, 28 en woensdag, 29 december. Tenslotte zal T.O.V. voor de zevende maal in successie het tafelten nistoernooi voor scholieren houden. Vorig jaar namen hieraan ruim 160 jongens en meisjes deel, die in totaal 320 wedstrijden speelden. Dit jaar verwacht men een nog grotere opkomst ZOETERWOUDE Er begint schot te komen in de voorbe reidingen voor de restauratie van de historische Dorpskerk welke noodzakelijk is geworden door daklekkages en aan tasting van de muren door vocht. De „Commissie Herstel Dorpskerk" heeft van Monumenten zorg het heuglijke bericht ontvangen dat de kosten van de herstelwerkzaamheden, volgens de ingediende begroting, sub sidiabel zijn en dat begin volgend jaar wordt vastgesteld of er ook gelden beschikbaar gesteld kunnen worden. Inmiddels hebben de Kerkvoogdij en de technische commissie aan de architect opdracht gegeven voor het bestekklaar maken van het werk. De stand van het Restauratiefonds is inmiddels 20.851,71 en met verhoogde inzet zal worden getracht de 30.000,- zijnde 10% van de totale kosten, te bereiken. De „geldwervingscommissie" bestaande uit mevr. Kortmann- Keulen en de heren H. Schot, N. v. Doorn en W. Coenders heeft daarvoor de volgende akties op stapel staan: Een Kerstmarkt in Ons Huis op 21 december van 4—8 uur waar kerststukjes, planten, kaarsen en diverse foto's van de kerk te koop zullen zijn. De verkoop van mapjes met 5 foto's van het interieur van de kerk, zeer geschikt als kerstkaarten. Deze zijn te verkrijgen bij de commissieleden en aan de bar van Ons Huis. Er zijn door een gemeentelid wandborden vervaardigd, die deze geheel belangeloos beschikbaar heeft gesteld. Zij zullen worden verkocht voor 100,- resp. 25. Koekvergulden Het Ridderveldse buurtcentrum in Alphen a/d -Rijn met lijm kwast en suikerballetjes te bewerken. De SASSENHEIM De politie installatie tot tweemaal toe hield zaterdagmorgen ter gelegenheid van de Sinter- resultaten waren soms opzienbarend. Maar ook de klaas het traditionele „koekvergulden" in De Bron. minst goede resultaten hadden hetzelfde einddoel: de' Ruim 200 kindeVen verschenen om de taai-taai poppen maag. KORTWEG OUD ADE De IJsclub van Oud-Ade houdt morgen 7 de cember de jaarlijkse ledenver gadering in café 't Lage Land. Tot de agendapunten behoren onder meer het programma voor de aanstaande ijsperiode en bestuursverkiezingen. Na afloop van de vergadering is er prijsjassen. IIAZERSWOUDE De Hazers- woudse afdeling van de PvdA gaat maandag 13 december pra ten over de inmiddels landelijk bekende ontwerp-samenwerk- ingsresolutie van PvdA en PPR. Dit zal plaatsvinden in het voor malige raadhuis in het dorp, waar om 20.00 uur de openbare vergadering begint. De socialis tische raadsleden P. Oosterhoff en G. v. d. Lecq-de Knikker leggen diezelfde bijeenkomst verantwoording af over de door hen ontplooide activiteiten in de gemeenteraad en in de (openba re) commissies. OUDE WETERING De bewo ners van het bejaardenwonin- gencomplex „de Googherweide" H. L. du Boeuff overleden OEGSTGEEST Oud burge- j meester H. L. du Boeuff is op 73-jarige leeftijd overleden. De heer Du Boeuff was van 1950 tot 1968 burgemeester. Tijdens zijn afscheid op 30 april '68 I werd hij tot ere-burger be- i noemd. De heer Du Boeuff stond be kend als een slagvaardig voor- zitter van de raadsvergaderin- j gen. Ruim elf jaar voerde hij j strijd tegen een dreigende grenswijziging. Onder zijn lei ding breidde Oegstgeest zich enorm uit, onder meer door het vrijwel voltooien van Oegst- geest-Noord. Een van zijn laat ste officiële daden was het ver richten van de opening van het winkelcentrum Lange Voort in november '67. hebben vrijdagavond het Sint Nicolaasfeest op een heel bij zondere wijze gevierd. Het feest was namelijk tegelijk het 12 1/2- jarig huwelijksfeest van het be heerdersechtpaar Straver. De bejaarden boden het echtpaar als dank voor de goede zorgen een kleurentelevisie aan. Op de avond sprak dokter Glansbeek een dankwoord uit Hij deed dit mede namens zijn collega's in Alkemade. LISSE Vrijdag 17 december zal de 78e algemene ledenverga dering worden gehouden van de Harddraverijvereniging Lisse en omstreken. Het Trefpunt zal voor deze bijeenkomst om 19.30 uur geopend zijn. De agenda voor deze avond vermeldt onder meer de diverse verslagen, de bestuursverkiezing, de contribu tie over 1977 en ten slotte de bestuursmededelingen en de rondvraag. De vergadering be gint om 20.00 uur. LISSE Zaterdag 11 december wordt een grote ruildag georga niseerd door de Lisser Poelpol- der-Postzegelruilkring. Op deze dag wordt men in de gelegen heid gesteld, om te ruilen en/of te kopen. Niet alleen postzegels zullen aan bod komen, maar ook bijvoorbeeld oude munten en wat er verder nog ter tafel komt. Deze ruildag wordt ge houden in 't Poelhuys en begint om 10.00 uur en zal om 16.00 uur ten einde zijn. Nadere in lichtingen te verkrijgen onder telefoonnuihmer (02521) 13407. LISSE De vereniging Zang en Kleur, waarvan, de leden zich beijveren in het houden van ka naries, parkieten en tropische vogels, houdt een tentoonstel ling op zaterdag 11 en zondag 12 december. Deze 24ste jaar lijkse tentoonstelling wordt ge houden in het R.K. Jeugdcen trum „St. Jozef" te Hillegom. De tentoonstelling is geopend: op zaterdag van 11.00 tot 22.00 uur en op zondag van 10.00 tot 18.00 uur. De entreeprijs bedraagt 1,50 per persoon en 0,75 voor 65 plussers en kinderen. LEIDSCHENDAM De To- neelgroep „De Gezellen" geeft Aart van -Oobbenburgh, een lithograaf uit Bentveld, houdt vanaf maandag 13 december een expositie van zijn werk in Het Wapen van Friesland in Hillegom aan de Hoofdstraat 109. De expositie is woensdag van vijf tot zeven uur te bezoeken en op andere dagen van vijf tot tien uur. Dinsdag gesloten. De expositie duurt tot 10 januari. Sassenheim zoekt getuigen van. nield. De laatste keer werd de het onklaar maken van de ver- drukknop van de paal zelfs ge- keersinstallatie aan de Warnaar- forceerd en werden de onder laan in Sassenheim. Tijdens het hoogspanning staande draden afgelopen weekeinde w.erd de losgetrokken. Gewonden bij botsing in Noordwij kerhout NOORD WIJKERHOUT - Een 20-jarige inwoonster van Noordwijkerhout is gistermid dag bij een autobotsing in haar woonplaats ernstig gewond ge raakt. Met hersenletsel is zij opgenomen in het Academisch Ziekenhuis in Leiden. Het ongeval gebeurde om half vijf bij de kruising Havenstraat- Kerkstraat. Het 20-jarige sla- choffer was inzittende in een van de twee bij het ongeval betrokken auto's. De bestuurder van de auto waarin zij zat werd met diverse breuken eveneens naar het Academisch Zieken huis vervoerd. De inzittenden van de andere auto raakten niet gewond. ZOETERWOUDE. Zaterdag morgen overleed plotseling op 80-jarige leeftijd de heer A. v. Diemen. Dit gebeurde tijdens een jachtpartij in de Westbroek polder waaraan de heer Van Diemen als hartstochtelijk jager deelnamen. De overledene was een bekend varkenshandelaar en had van 1945 tot 1967 zitting in de Raad van Toezicht van de Zoeterwoudse Raiffeisenbank. Bij zijn aftreden wegens het be- i reiken van de gestelde leeftijds- grens werd de heer Van Diemen benoemd tot erelid. De begrafe- jnis zal morgenochtend plaats- vinden na een uitvaartdienst in de Sint Janskerk aan de Zuid- buur tseweg. vrijdag 10 december in de zaal aan de Regthuysstraat een her opvoering van het blijspel „Even voorstellenik ben uw dochter" van J. P. Asmussen, onder regie van Jan Klein. De toneelgroep wil hiermee 'n steentje bijdragen aan de aktie „Rolstoelbussen Prinsenhof" die beoogt gelden bijeen te brengen voor twee rolstoelbusjes voor gehandicapten. In de pauze wordt een loterij gehouden waarvoor de Leidschendamse middenstand en het kerkbe stuur van de Ned. Herv. Ge meente 'n groot aantal prijzen beschikbaar heeft gesteld. De trekking is direct na de opvoe ring. Kaarten 4 gulden zijn verkrijgbaar aan de Willem Pijperlaan 29, Graaf Janlaan 24, Nieuwstraat 70 en 's avonds aan de zaal. Snelle rijders op Heereweg LISSE Op de Heereweg en de Oranjelaan in Lisse is de snelheid van weggebruikers ge meten. Vijfenvijftig te snelle rij ders werden betrapt De snelste reed in zijn voertuig 82 kilome ter per uur.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 5