is van der Wereld naar knappe tweede plaats in unieke ronde van Nieuwkoop lOok Reinier Hoogkamer geselecteerd voor WK Lisse vlot langs BV Haarlem; 79-68 schappen in Leiden BOWLING- RESULTATEN Tentoonstelling "Sleutelstad" VUURDOOP VOOR DE ZIJL/LGB LEIDSE COURANT PAGINA 19 (Van onze sportredactie) NIEUWKOOP Gertie Wlldeboer tas bit}, erg blij. De veldrijder In aste Frisol-dlenst begroette zijn ege In de unieke (eerste) Nleuw- toopse ronde bijna hullend. Emo- e die niet onbegrijpelijk was. uist zijn in Nieuwkoop bevochten «Ijlde seizoenzege moet Wllde boer erg goed hebben gedaan. Moet hem de overtuiging hebben gebracht dat hij op de zo moeilijk berijdbare weg terug Is. Dat Vrou we Fortuna, na drie met valpartlj- >n en sleutelbeenbreuken gelar- jerde, pechvolle seizoenen jlndelijk de zijde heeft gekozen ran Neerlands sterkste prof-veld- Di|llder- ariieporpsfavoriet Cees van der Wereld ias er na vierentwintig zware kilo- iters echter nog niet zo zeker an dat Wildeboer nu echt weer die weg terug is. „Wildeboer er nog lang niet. Natuurlijk, jQ^Jjvandaag reed hij erg sterk, maar top heeft hij toch nog niet .ereikt. Als Wildeboer rijdt zoals ieldï'i ^an riiden' houdt niemand hem jrijJbij. Vandaag nog wel. Alles en iedereen werkte gisteren p,iee om er in Nieuwkoop een Wjunieke „veldrit" van te maken. De jemeente was een ieder al voorge gaan door een gedeelte van de (liÏDijk" af te staan voor het evene- A nent. Voor de cross begon een vriendelijk, groen geheel - na de /edstrijden een glibberige mod- lerpoel waarvan nog maar moet /orden afgewacht of er ooit nog H^gras zal groeien. Ook de weergo den speelden de organisatie volle- r'dig in de kaart. Voor de koers gehoorde opmerkingen („Dit par- koers is te licht") werden snel ingetrokken toen een sneeuwbui zich ontlaadde over het toch al natte circuit. En ook de renners toonden zich tijdens deze eerste Nieuwkoopse veldronde van hun allerbeste zijde. Met name de koers voor amateurs en profs werd in een „verschrikkelijk" tempo af- I gewerkt. Grote animator in deze bleek Ger tie Wildeboer. Op zoek naar meer zelfvertrouwen zette Wildeboer er vanaf de eerste meters in de dorpsstraat een geweldig tempo in! Een tempo dat vrijwel het volle- dige veld direct al te snel bleek, ''"f Nationaal kampioen Wil Brouwers. Hennie Stamsnijder, Hans Steekers en (tweede prof) Gerrit Scheffer moesten afhaken. Als enige was het Cees van der Wereld („Ik heb het parkoers mee helpen uitzetten, ik wilde ook daarom al van voren zitten") die de ontketende Wilde boer in die beginfase redelijk kon volgen. Twee ronden later was' echter ook Van der Wereld al kan sloos. Via een demarrage had Wil deboer twintig seconden voor sprong verkregen en aan die mar ge kon door Van der Wereld slechts in de laatste ronde nog worden geknabbeld. Nieuwkoper Van der Wereld, tevreden met de bereikte tweede notering: „In die laatste ronde heb ik alles uit de kast gefietst, Gertie kon het toen al rustiger aan doen, minder risi co's nemen". Achter het duo dat de wedstrijd van voren maakte, eindigde Neder lands kampioen Wil Brouwers als derde en volgde Stamsnijder op de vierde plek. De Noordwijkerhoutse favoriet, Hans Steekers volgde op de vijfde plaats en zag door dit resultaat een serie van acht over winningen op rij doorkruist. Stee kers: „Eigenlijk wist ik dit al toen ik het parcours zag. Ik ben nu eenmaal een echte zandhaas, kom op blubber en straten minder tot m'n recht. In de eerste ronde zat ik dan ook al bijna stuk KNWU-commissielid Van Gestel over Steekers: „Zo'n nederlaag is wel goed voor Hans. Niet alleen weet hij nu dat er nog meer goede rijders zijn, maar ook vermindert zo'n nederlaag de druk steeds weer te moeten winnen „Geen klimmetjes" Voordat de amateurs en profs aan het grote werk begonnen, hadden de vijfduizend toeschouwers in Nieuwkoop al drie interessante ra ces gezien. Bij de junioren bijvoor beeld, was de tweestrijd tussen Peter Damen uit Drunen en Berry Zoontjes het aankijken meer dan waard. De Leidse top-junior Rei- nier Hoogkamer bleef bij dat ge tij* Goed dat er strobalen zijn. Terwijl Peter Damen (links) en achtervolger Berry Zoontjes hnn koers vervolgen, vormt de met een strobaal beveiligde boom een te groot obstakel voor de middelste renner. weid wat achter. Hoogkamer, die Zoontjes de dag ervoor nog op drie minuten had gereden, voelde zich in de modder niet al te pret tig: „Ik miste vandaag de echte klimmetjes. Hoe vreemd het ook klinkt, voor mij was dit parkoers niet zwaar genoeg. Echt moe was ik ook niet". Een vierde plaats, achter Fred van Bakel, maar voor sterke Michel van Dijk was zijn deel. Aloys Goosen veroverde bij de nieuwelingen een vijfde plaats. Ook talent Goossen moest de kop al spoedig loslaten, mede gedwon gen overigens door een lekke band. Aantrekkelijk was ook het duel dat liefhebbers Ton van der Valk uit Voorschoten en eeuwige concur rent Kees Bokma (Bunschoten) uit vochten. Bokna nam snel afstand, maar zag Van der Valk sterk terug komen. Op de meet bleek Bokma echter toch nummer een. Zoeter- woudenaar Cock van der Hulst - volgend jaar misschien weer ama teur - finishte, risicoloos rijdend als vijfde. Herman Zuiderduin uit Lisse bleef hem eenvoudig voor: derde plek. Amateurs en profs: 1. Gertie WiF deboer; 2 Kees van der Wereld (Nieuwkoop): Wil Brouwers (Ameri ca): 4 Henny Stamsnijder (Enter); 5 Hans Steekers (Noordwijker- hout); 6 Gerrit Scheffer (Hengelo): 7 Willy Obersberger (Oostenrijk); 8 Rinie Verhagen (Eerde); 9 Rinie van Dijk (Someren); 10 Reinier Groenendaal (St. Michels Gestel). Junioren: 1. Peter Damen (Dru nen); 2 Berry Zoontjes (Tilburg); 3 Fred van Bakel (Deume); 4 Reinier Hoogkamer (Leiden); 5 Michel van Dijk (Someren). Nieuwelingen: 1 Henk Wiggers (Deventer); 2 Nico Verhoeven; 3 Willy Bouman (Sittard); 4 Peter Harings (Sibbe); 5 Aloys Goossen (Leiden). Liefhebbers: 1 Kees Bokma (Bun schoten); 2 Ton van der Valk (Voorschoten); 3 Herman Zuider duin (Lisse); 4 Wim van Dompseler (Harderwijk); 5 Cock van der Hulst (Zoeterwoude); 8 Wim Looyestein (Noordwijkerhout); 9 Tjeerd Dijk stra (Noordwijkerhout). Blijdschap in beeld. Gertie Wildeboer ziet zijn sterke race bekroond met de overwinning. Bur- Van onze sportredactie LEIDEN/NIEUWKOOP Reinier Hoogkamer, de jeug dige Swift-junior heeft zich dit weekeinde defnitief bij de voorlopige selectie voor de jeugd-wereldkampioen- schappen veldrijden (in België) gereden. Hoogkamer won zaterdag in Schiedam en kwam gisteren in Nieuwkoop tot een alleszins aanvaardbare vierde plaats. Harry van Gestel, lid van de sportcommissie van de KNWU die zich bezighoudt met de selectie van de Nederlandse veldrijders: "Reinier rijdt dit seizoen erg sterk. Constant vooral. Hij staat op de lijst voor de W.K." Nieuweling John Kuyvenhoven weet al iets langer dat hij die W.K. voor de jeugd kan gaan meemaken. Swift-lid Kuyvenhoven kwam dit weekeinde al met een voorlopige selectie uit in wedstrijden in Luxemburg om de grote prijs van Neckel Morn. Met zijn zesde plek maakte Kuyvenhoven daar het Nederlands succes compleet. Uitslagen: Schiedam junioren: 1. Reinier Hoogkamer (Leiden); 2. Berry Zoontjes (Tilburg) op 3 min.; 3. Gerrit Dolfsma (Kampen) op 3.10 min. Nieuwelingen: 1. John van Asten (Valkenswaard); 2. Nico Verhoeven (Berkel-Enschot); 5. Aloys Goossen (Leiden). Liefheb bers: 1. Nico Slingerlandt (Noordwijkerhout); 2. Kees Bokma (Bunschoten); 4. Ton van der Valk (Voorscho ten); 5. Cock van der Hulst (Zoeterwoude). Grote Prijs w Neckel Morn: 1. Willy de Laat; 4. Willy van der Heiden; r.lcm" 5. Jan Harings; 6. John Kuyvenhoven. Dinnen. o Reinier Hoogkamer: de eerste zege van dit seizoen is (Van onze sportredactie) LEIDEN Lisse heeft een re gelmatige overwinning behaald op BV Haarlem: 79-68. De Llsse- naren, die een lengtevoordeel hadden op hun tegenstanders, hebben de hele wedstrijd een ruime voorsprong gehad, die ook bij rust al uitzicht gaf op een overwinning: 35-28. BV Haarlem kon alleen drie mi nuten na rust dreigend terugko men, toen door drie technische fouten (van Theo de Rijke, aan voerder Mathieu van Litsenburg en Hans Gefken) even de con centratie bij Lisse zoek was. Een paar wissels waren voldoende om de rust in het team terug te krijgen. Lisse liep vlot uit naar een elf punten voorsprong. BV Haarlem, dat evenals Lisse ge start was met een zone-verdedi ging, ging vlak voor tijd over op full-court-press. Ook dit jagen had geen succes. Bij Lisse waren Mathieu van Litsenburg (21), Hans Gefken (16) en Theo de Rijke (14) topscorers. De ploeg haalde een schotpercentage van 43%. Deze matstalen 4-kleurenbalpen is eon van de kado's, waaruit u een keuze kunt maken, als dank voor hot aanbrengen van een nieuw kwartaalabonnement. NOTEER m.i.vals nieuw kwartaalabonnee van de Leidse Courant adres woonplaats Stuur als dank voor de moeite de 4-kleuren balpen naar: naam: adresj.< woonplaats: Deze bon in open envelop zonder postzegel sturen naar: antwoordnr. 349, Leiden. (Van onze zwemmedewerker) LEIDEN Met de realisering van het nieuwe zwembad De Zijl heeft Leiden er een mogelijk heid bij gekregen om nationale evenementen te organiseren. Het feit, dat het aantal over dekte zwembaden in Nederland met zes banan en bovendien ruimte voor de bij nationale evenementen aanwezige aantallen deelnemers en toeschouwers niet groot is, was voor de technische commissie van De ZIJI/LGB aanlei ding positief te reageren op het verzoek van de KNZB om de nationale estafettekampioen schappen te organiseren. Op 12 december zullen de jeugdploegen de strijd om de natio nale ostafettetitels voeren en op 19 december komen de senloron aan de start. De Leidse zwemvereniging organiseert deze belangrijke wedstrijden om drie redenen: pro moten van het nieuwe zwembad, de belangen van de vereniging en het kweken van goodwill. Jan Werter, woordvoerder van de organiserende commissie zegt het aldus: „De Zijl/LGB werd tot voor kort door het ontbreken van voldoende zwemwater gehinderd in zijn aktiviteiten. De komst van het nieuwe zwembad en de rond de opening van dit bad gevoerde akties in de Kooi en de Merenwijk leverde de vereniging 450 nieuwe leden op. Daarmee was de tijd rijp om aan het organiseren van grote evenementen te gaan denken". Inderdaad grote evenementen, want op 12 de cember zullen bij de jeugdwedstrijden zo'n 540 deelnemers aan de start komen. Op 19 december kan bij de seniorenwedstrijden voor dames en heren worden gerekend op deelname van een aantal Montrealgangers. waaronder Enith Brigitha. De ontvangst van deze grote groep deelnemers, hun begeleiders en de vele toeschouwers is dan ook alleen mogelijk door de geweldige medewerking dia zowel van de zijde van de Sportstichting al9 van Ton Menken werd ontvangen. Het ontbreken van de reeds bestelde tribunes dreigde roet in het eten te gooien. Ton Menken stelde echter zijn tribunes uit de ijshal beschik baar. Deze tribunes kunnen blijven staan tot na de kerstdagen, want De Zijl/LGB wil meer. Op 2e Kerstdag zullen voor de 10e achtereenvol gende maal de revanchewedstrijden van de nationale zwemkampioenschappen voor de leef tijdsgroepen onder 10 en onder 12 jaar worden georganiseerd. Ook voor deze, nationaal gezien belangrijke wedstrijden, bes aa een gro e be langstelling. Daarnaast zal het reeds enkele jaren in de hoofdklasse uitkomende 1e herenzevental op 30 december een waterpolowedstrijd spelen tegen het kampioensteam van Spanje en zijn de onderhandelingen om in januari een wedstrijd te spelen tegen het Tsjechische waterpolozeven- tal in een vergevorderd stadium. Voorts voert De Zijl/LGB met de KNZB onderhandelingen over de organisatie van de in februari houden winterzwemkampioenschappen voor adspiran- ten en over de organisatie van de in augustus te houden nationale waterpolokampioenschap- pen voor jongens en meisjes adspiranten, De technische commissie van De Zijl/LGB orga niseert deze evenementen met het doel een grotere belangstelling voor de zwemsport te kweken. Een stad als Leiden, als enige plaats in Nederland beschikkend over twee waterpolo- zeventallen in de hoofdklasse gaat steeds meer publiek trekken bij de thuiswedstrijden van de waterpolocompetitie. Mogelijk dat het naar Lei den halen van grote zwemevenementen ook een groei in de belangstelling voor de zwemsport teweeg zal brengen. 1e klasse A.: Bakkerij "Raaphorst" - B.C. "All Black": 3-1, "Samantha's Bowlers" - Pizzeria "Costa Smeralda": 1-3, B.C. "Never Mind" - "Holiday Inn" 0-4, B.C. "de Krakers" - Wegrestaurant "de Uiver" 0-4. 1e klasse B.: "Inver House Whisky" - B.C. "In the Mood" II; 3-1, B.C."the Pincrun- chers"-B.C. "In the Mood" I: 1-3, "Sjaak Scheffer Brilmode" - Sigaren magazijn "de Vries": 3-1. Stand na 14 wedstrijden: 1e klasse.A.: 1. "Samantha's Bowlers": 44 1/2 - 11 1/2. 2 "Holiday In": 37 1/2- 18 1/2. B.C. "All Black": 32-24. 4. Bakkerij "Raaphorst": 28 - 28. 5. B.C. "Never Mind". 23 1/2-32 1/2. Pizzeria "Costa Smeralda": 22-34. 7. wegres taurant "de Uiver": 18 1/2-37 1/2. 8. B. C. "de Krakers": 18-38. 1e klasse B.: 1. "Sjaak Scheffer Brilmode": 37-19. 2. "Inver House Whisky": 37-19. 3. B.C. "In the Mood" II: 31-25. 4. B.C. „In the Mood I: 23-33. 5. B.C. "the Pincrunchers": 21-35. 6. Sigarenma- gazijn"de Vries": 20-36. Van onze sportredactie lEIDEN De Postduivenvereniging "De Sleutelstad" organiseert op 11 en 12 december a.s. haar eerste tentoonstelling (met driehonderd duiven) in het Leonardushuis - Haagweg, hoek Potgieterlaan. Zater dag is die tentoonstelling geopend van zeven tot elf uur 's avonds; 's zondags van tien uur tot zeven uur. De toegang tot deze tentoon stelling, die op zondag overigens met een tombola en een verloting wordt "opgesierd", is gratis.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 19