Sectiebestuur overleeft coup Harm Hendriks overweegt klacht tegen Atletiekunie HYS UITSTEKEND VAN START IN COMPETITIE Vultink en Bessems nog zonder verlies Vragen over subsidie aan FC Den Haag SCHORSING VAN VIJF JAAR PAPIEREN STRAF WINTERCIRCUIT STERK OPTREDEN NEUS VAN WEIJE Kortsjnoj loopt uit NOTEER BIJ DE RADIO PAGINA p ijk. [EIST De aftredende, doch icrkiesbare leden van het sec- iebestuur betaald voetbal «n de KNVB, de beren Zwik- tra, Kernkamp en Zon, heb- ien hun plaats behouden. Dit I gisteren na telling van de ichriftelijk ingediende stem- uen bekend geworden, fijfendertig clubs uit het be- aalde voetbal hadden de temmen (vier voor een eredi- isieclub en drie voor een club uit de eerste divisie) in specia le couverts uitgebracht. Van twee clubs (uit de eredivisie) waren geen reacties binnenge komen. Eén eredivisieclub stemde blanco. In totaal wer den 117 stemmen geregi streerd. Het stembureau, bestaande uit de heren Werkhoven (voorzit ter FC Utrecht), Kruysveldt (voorzitter SC Amersfoort) en Stouthandel (afgevaardigde scheidsrechterscommissie), met assistentie van Matla (se cretaris zondagamateurvoet- bal) kwam tot het volgende resultaat: Vacature Zwikstra: 84 stem men voor Zwikstra, 33 stem men voor tegenkandidaat Tim- Vacature Kernkamp: 86 stem men voor Kernkamp, 31 stem men voor tegenkandidaat Hoppenbrouwer. Vacature Zon: 88 stemmen voor Zon, 29. stemmen voor tegenkandidaat Van Zanten. EN HAAG/AMSTERDAM De Ne- •rlandse atletiekwereld is een unie- e „rel" rijker. Harm Hendriks, lid van de commissie super lange af stand' (SLA) is door zijn bond voor vijf jaar geschorst en overweegt nu een klacht in te dienen tegen het bestuur van de KNAU. In elk geval heeft Hendriks alvast beroep aangete kend tegen de harde straf die zijn irsprong vindt, hoe gek dat ook mag klinken, in het Zwitserse Riehen. In een marathon aldaar dit jaar liet bondscoach Aad Steylen de Neder landse deelnemer Geert Jansen strui kelen (aldus de lezing van Jansen) en nam de atleet een ronde later revan che met een forse duw. Jansen diende een klacht in, Aad Steylen ook na tuurlijk en Harm Hendriks hielp hem een handje door een zwartboek op te stellen over de wandaden van Jansen en stuurde het op naar de persmedia. Gevolgen: de strafcommissie geeft Geert Jansen een ernstige berisping, preekt bondscoach Steylen wegens l&rek aan bewijs vrij en benoemt Urm Hendriks tot joker. &n belachelijke strafzaak met dat likelincident in Zwitserland als ba rnat (de ware oorsprong moet ge- :ht worden in de al jaren durende introverse tussen Jansen en de com missie super lange afstand). En een ifschuwelijke degradatie van Harm Hendriks, zo zal de buitenwacht reage ren. Hoeft niet. De atletiekunie, uitste kend in het vinden van compromissen, heeft er ook een gevonden voor zijn hardwerkende commissie uit Den Haag. Luister maar naar Harm Hen driks, die blijft lachen: „Het lijkt ver schrikkelijk, vijf jaar te worden ge weerd uit alle officiële functies binnen de bond. Maar ik kan gewoon verder werken. De straf geldt namelijk niet voor mijn werk binnen de SLA, en ook niet voor redactionele bijdragen in De Atletiekwereld (officieel bond sorgaan, redactie)". Een papieren straf dus, die in feite ook geldt voor de „ernstige beris ping" aan het adres van Geert Jan sen. Toch zijn beide partijen in be roep gegaan tegen de uitspraak. Geert Jansen omdat volgens zijn me ning de reglementen verkeerd zijn geinterpreteerd. Daarbij speelt zijn woede over Steylens vrijspraak een grote rol. „De klacht tegen Steylen hebben ze niet au serieus genoemen, omdat ik mijn klacht niet formeel zou hebben ingediend. Deze manier van werken vind ik hoogst twijfelachtig". De atleet van AAC is blij met het vonnis van Hendriks „het betekent toch nog erkenning. Erkenning die vijf jaar te laat is gekomen". Maar fronst toch de wenkbrauwen wat betreft de handelwijze van de strafcommissie die onder aanvoering stond van de Hagenaar L. Vooys. „Hendriks wordt gestraft, omdat hij schade heeft berokkend aan de Atle tiekunie, leuk natuurlijk, maar daar betaal ik geen 600 gulden voor aan een advocaat. Op zo'n manier negeren ze mijn klacht en maken zij er een eigen klacht van." Voor degenen, die deze gedachtengang niet kunnen volgen: atleten zijn ook kritisch, en vandaar heeft hij zijn pen in gif gedoopt, voordat hij begon aan zijn beroepschrift meteen nadat de Hagenaar het vonnis had vernomen. Een typerende hartekreet van hem: „De blijf vechten totdat elke draad van mijn lichaam versleten is". Hendriks felheid spruit voort uit zijn vermoeden dat achter de zware straf de invloed van een deel van het Atle- tiekbestuur schuilt. „De vecht tegen de KNAU. Daarom heb ik ook bij mijn beroep een ge sprek geëist met de bestuursleden. Dat gesprek komt er nu inderdaad op 30 november. Dan kan ik eindelijk mijn hart uitstorten. Ik ga net zolang door, tot alle wantoestanden, want die heer sen er in de KNAU, uit de wereld geholpen zijn. En echt, ik sta daarbij niet alleen." Een van de grootste grieven van Hen driks is de passieve houding van de bestuurderen tijdens het jarenlange conflict met Geert Jansen. Om die reden, o.a., is hij woedend op strafza- kenspecialist Vooys. „Die raadde mij aan mijn klacht tegen Jansen (jazeker, die was er ook, redactie) in te trekken. Hij vond ook, dat de KNAU zich inderdaad passief had gedragen en dan dit". Oneens was Hendriks het met de conclusies van de strafcommissie, maar ook met de handelwijze. „Bela chelijk is het natuurlijk, als je je niet direkt kan verweren. Wie weet wat ze allemaal op tafel hebben geworpen? De brieven van Jansen, van mij afkomstig, die zo'n belangrijke rol zouden hebben ge speeld bij de strafmaat, zou ik wel eens willen zien. Dc verschijn dadelijk dan ook alleen voor de beroepscom missie, als ik me behoorlijk kan verde digen." Herm Hendriks, geschorst omdat hij de KNAU schade zou hebben berok kend, met de zwartbrief, is niet mond dood gemaakt. Hij kan daarom blijven roepen. „Belachelijk natuurlijk, een straf waarbij je toch spreekbuis blijft. Verstandig toch, omdat ik zo gewoon door kan werken. Dc heb zoveel men sen achter mij." Hij legt er wel de nadruk op gekwetst te zijn door de paieren straf. Geert Jansen ook trou wens. KEES KOOMAN (Van onze sportredactie) DEN HAAG Bij de behandeling van het onderdeel Sport en Recreatie uit de Haagse begroting 1977 klonk in de woorden van vrijwel alle sprekers lof door voor het werk dat in het afgelopen jaar door wethouder P. Vink en zijn ambtenaren was verzet. Los daarvan aarzelden de woord voerders niet toch ook met kritiek naar voren te komen als ook hun wensen en verlangens op tafel te leggen. De heer A. Wiersma (PvdA) hield een pleidooi voor opneming van een sporthal in de Schilderswijk/Transvaalkwartier in een meerjarenplanning. Hij stelde dat alleen de Houtzagerij niet kon voorzien in de behoeften van 60.000 buurtbewoners. De heer Wiersma deed wethouder Vink verder het voorstel de jeugdsportsubsidie met een gulden te verhogen tot 8,50. Ook constateerde hij dat het trimpaspoort geen succes was gebleken en suggereerde hij een echt sportpaspoort in te stellen. Het betoog van de heer Wiersma had eveneens raakvlakken met het pleidooi van de heer W. du Chatinier (CDA). Beiden wezen op de uitzonderlijke prestatie van ZIAN/Vitesse en vroegen de wethouder het financieel mogelijk te maken dat de Haagse waterpoloploeg tijdens de finalewedstrijden in Moskou op 3, 4 en 5 december acte de présence kan geven. Beide raadsleden kwamen eveneens terug op het onlangs uitgebrachte rapport Christiaanse met betrekking tot FC Den Haag. Het scherpst werd in deze gesproken door S. F. Breuer (WD). Hij vroeg zich af „waarom een slecht functionerend bedrijf als de sub-startclub FC Den Haag in aanmerking zou blijven komen voor een dergelijk zware subsidie. Kan men het zich veroorloven de passieve recreatie 'die een agressieve recreatie aan het worden is' te blijven steunen". De heer Breuer verzocht de heer Vink tevens een beleid uit te stippelen, niet te volgen. „Het is uw taak te stimuleren, niet te organiseren". W. du Chatinier, ook hij sloot zich aan bij een verhoging van de jeugdsportsubsidie, pleitte verder voor een structurele aanpak van de gehandicaptensport Bij dit punt vroeg hij wethouder Vink te onderzoeken of er voor de gemeente Den Haag mogelijkheden waren de organisatie van de Olympische Spelen voor gehandicapten in 1980 op zich te nemen. Naast de nodige woorden van kritiek op het funtioneren van de Adviesraad voor Sport en Recreatie („Er worden te weinig initiatieven genomen") vestigde W. du Chatinier de aandacht op de positie van de denk- en kleine zaalsporten. Hij sprak de wens uit te komen tot een multifunctionele accommodatie specifiek voor deze takken van sport Wethouder Vink zal aanstaande woensdag antwoorden. ENSCHEDE In Enschede is gisteren het tweede toernooi van het wintercircuit van de KNLTB begonnen. In totaal bestaat dit circuit uit vier evenementen. De Tsjechische Helga Hradecka, die vorige week in Mijdrecht in de eerste ronde werd uitgeschakeld, plaatste zich ditmaal voor het hoofdtoernooi door een overwinning met 6-4, 6—3 op jeugdspeelster Inge Korsten. De uitslagen: Heren enkelspel: Hornman—René Gorter 6—2. 6—3; Jaap Panman Peter Ranty 64, 7—5; Otto Panman—Michael Sprot 6—1, 60; René Boers—Frits Don 6—4, 4—6, 6—3; Wouter Fok—Klaas Visscher 6—2, 6—2; Theo Gorter—Benno van Veghel 6—1, 60; Marian Laudin—Jan Willem Kool 6-2, 6-2. Dames: Maarten Keunen—Frank Koning 46. 64, 6—1; Marcella Mesker—Uschi Ullrich (Oostenrijk) 64. 3—6, 8—6; Marriet Pakker Leonnie van den Wildenberg 6-4, 7—6; Anneloes Schothorst—Trudy Walhof 7—6, 6—3; Helga Hradecka (Tsj>—Inge Korsten 6—3, 6—4. EN HAAG De Nederlandse Mnpioene Marianne Heeren il bij de tuminterland Noor egen-Nederland van zaterdag I november in Moss aan de ut zitten. Het bestuur van het NGV heeft gehoor gegeven ut de eis van de op Papendal trblijvende topturnsters, dat leen meisjes van het tumin- maat voor internationale redstrijden in aanmerking die- en te komen. bondsvoorzitter John Tielrooy eeft gisteren in gesprekken iet ouders en meisjes geen be- rip kunnen wekken voor het ondsstandpunt, dat Marianne keren de uitzondering vormt ie de regel bevestigt. Ze is nog os onlangs overgegaan van de katholieke bond naar de Alge- lene bond en heeft in verband iet haar studie zich nog niet in et tum-intemaat op Papendal ünnen scharen onder de hoede an de eerdaags vertrekkende iva Bartha. De meisjes hielden 'ast aan de eerder gegeven be- Me ,dat alleen 'geïnterneerde umsters' voor interlandwed- bijden zullen worden gekozen. °hn Tielrooy gaf toe. Marianne keren zal op bondskosten de tip meemaken, maar niet in ictie komen. Wie wel meedoen, 7 op het ogenblik nog niet ge- ieel zeker. Ans Dekker zeker et- Zij heeft last van een dij- nblessure. Van de veertien Papendal verblijvende meis- heeft Eva Bartha er zes op oog, die geen selectie-wed- jden zullen behoeven af te rken. Van de overigen zullen zaterdag vier worden getest uit te maken wie er in aan- rking komt voor de overige NIJMEGEN HYS Intervam is gister avond de Nederlandse competitie uitste kend begonnen in Nijmegen, waar Natio nale Nederlanden met 64 werd versla gen. Vooral in de eerste periode waren de Hagenaars erg sterk aan de puck. De derde periode verliep minder prettig. De Nijmeegse supporters raakten slaags met de spelers van HYS Intervam die in de spelersbank verbleven. Even leek het er nog op dat het scheids- rechtersduo Toemen en Westra de wed strijd zou staken. Door doelpunten van Brian de Bruyn (ex-speler van Nationale Nederlanden) Robin Saraber en een prachtig afstand schot van de prima spelende Harrie Turk kwam HYS op een voorsprong van 3-0. In de tweede periode was Nijmegen dui delijk sterker. Vooral het spel van de twee Canadesen Frija en Wilcox was erg goed. Deze spelers brachten binnen zes minuten Nijmegen door twee doelpunten dicht in de buurt van Den Haag. In de derde periode was het de hardwer kende Scott Grady die Harry Wielheesen is staat stelde om met een hard schot invaller doelman Bruysten het na kijken te geven. Met Wielheesen en Grady in de straf bank, belandde een afstandschot van Wil cox achter de Haagse doelman Cor Hoog- endoorn. De voorsprong van HYS was nog 4-3. Door Wielheesen en Hagendoorn kwam HYS op 6-3 en de treffer van de uitstekende Wilcox 64 kon niet veel meer aan de overwinning af doen. Een behoor lijke prestatie als men weet dat HYS enkele weken geleden voor de bekercom petitie in Nijmegen nog verloor. Harrie Turk raakt ingespeeld in de Haagse for matie. Hij doet het in de derde lijn met Smulders en Tim Onstead zeer behoor lijk. Vanavond komt HYS Intervam op De Uithof in actie voor de laatste wedstrijd van de bekercompetitie tegen het Am sterdamse ORWO. Gisteravond verloor Hunters voor de beker in Tilburg van de Trappers met 16-3. HOENSBROEK De tweede dag van het toernooi om het Nederlands biljartkampioen schap 71/2 heeft nog slechts twee werkelijke kandidaten voor de titel over gelaten, na melijk Hans Vultink en Jean Bessems, de streekfavoriet Ben Velthuis die de eerste dag van Hoensbroek zonder schade was doorgekomen, verloor giste ren van zowel Steures als Bes sems. De LimBurger had in de derde ronde Vet verslagen. Hans Vultink, die in een stroeve partij veel van zijn aantrekkelij ke gemiddelde had moeten prijs geven, hij gebruikte dertien beurten tegen Van Nijnatten, was in de late avond weer hele maal zichzelf. Vooral in het slot van de partij tegen de goed begonnen Havermans. Na twee beurten had Vultink 29 punten, maar nadat hij nog drie keer aan de tafel was geweest, had hij er 271 bij en tevens zijn vierde overwinning in de zak. Uitslagen derde ronde Steures 300 8 201 37.50 Velthuis 119 8 45 14.87 Van Deventer 300 15 91 20.00 Havermans 266 15 52 17.73 Vultink 300 13 139 23.07 Van Nijnatten 153 13 13 4.07 Bessems Vierde ronde Steures Van Nijnatten Vet Van Deventer Velthuis Bessems Havermans Vultink 300 12 97 25,00 193 12 61 16,08 218 14 81 15,57 300 14 72 21,42 198 11 52 18,00 300 11 173 27,27 243 5 104 48,60 300 5 164 60,00 2. Bessems 3. Steures 4. Van Deventer 5. Velthuis 6. Havermans 7. Vet 8. Van Nijnatten DEN HAAG Biljartminnenden uit het Westland zullen hun ogen nauwelijks kun nen geloven. Liefst vier vertegenwoordigers uit „de glazen stad" hebben zich weten te plaatsen voor de finale 4e kl. libre-klein, distrikt Den Haag, en dat terwijl de biljart- sport in die streek in de hoek zich waar de klappen vallen. ontbreken van goede speelgelegenheden. Na drie ronden leidden Nelis v. Weije (winst op Cor v. Leeuwen: 6041 (29 brt) en Karei Neudorfer (winst op Theo v.d. Zijden: 6047 (39 brt). Coen zorgde voor een knappe prestatie door na een grote achterstand (20- 44) tegen Eddy de Graaff onder meer door een sterke reeks van 19 met 60-50 (22 brt) te winnen. In de 4e ronde bleef Nelis v. Weije (een robuuste speler) op imponerende wijze ongeslagen. In slechts 18 beurten klop- minder verging het Karei Neudorfer. Hij ging, overigens na uitstekend verweer, de boot in tegen Eddy de Graaff: 60-55 (25 brt). De stand na 4 ronden: 1. Nelis v. Wije 8/2.20; 2. Karei Neudorfer 6/2.06; 3. Bertus Dijks hoorn 6/1.71; 4. Eddy de Graaff 4/2.06; 5. Coen Pohl 4/1.86; 6. Cor v. Leeuwen 2/1.56; 7. Theo v.d. Voort 2/1.30; 8. Theo v.d. Zijden 0/1.42. Het toernooi wordt vanavond voortge zet, waarna morgenmiddag aanvang 12 uur Verlies voor Duijvestein DEN HAAG - Na drie over- winningen leven de basketbal lers van Duijvestein Winter sport gisteravond in de sport hal Overbosch tegen DED weer een nederlaag. De Hagenaars verloren met 81-68 in een zeer slechte wedstrijd. Alleen de hardwerkende Nicolic kon een ruime voldoende halen. Binnen vijf minuten stond Duij vestein met 10-6 achter. In de vijftiende minuut was het ver schil al veertien punten en daar na is Duijvestein niet dichter in de Duurt gesweest van de Am sterdamse ploeg. Bij de rust was de stand 42-28 voor DED. In de vijftiende mi nuut van de tweede helft 57-74. Veel, maar slordig schieten kon de score geen ander aanzien gegen. DED heeft nu twaalf punten, Duijvestein slechts zes. De Groot weer terug AMERSFOORT - Peter de Groot is terug in de Landelijke Technische Commissie van de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijders Bond. De Noordhollander behoorde tot de drie kandidaten, die in Amers foort met grote eensgezindheid door de kiesmannen van de ge westen in de nieuwe LTC zijn iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiuiii LEEUWARDEN Door een overwinning in de vierde partij staat Kortsjnoj in de wedstrijd met Timman nu met 3—1 voor. Het duel van gisteren was be slist het interessantste uit de tweekamp tot nu toe. In een variant van het Engels, die ge woonlijk tot scherpe verwikke lingen leidt, koos Kortsjnoj met wit een onschuldige voortzet ting, waarna Timman de gele genheid had door ruil van een paar stukken een volkomen ge lijke stelling te bereiken. Net als in de derde partij beoor deelde Timman zijn mogelijkhe den echter te optimistisch. Op een interessante, maar dubieuze zet van Timman reageerde Kortsjnoj uitstekend. Hij zette Timman onmiddellijk voor de keuze ofwel een duidelijk posi tioneel nadeel te aanvaarden of wel een stuk te offeren om aan val te krijgen. Uiteraard koos Timman voor de aanval. Maar toen bleek dat Kortsjnoj alles zeer scherp berekend had. Na een paar nauwkeurige ver- dedigingszetten bleef van Tim mans aanval, die er toch zeer veelbelovend had uitgezien, wei nig over. Op de zestiende zet moest Timman overgaan naar een eindspel, waarin hij nog steeds een stuk achterstond. Dat betekende natuurlijk capitula tie, al duurde het nog bijna twintig zetten, voor Kortsjnoj zijn stelling had geconsolideerd. Bekerwedstrijden 0 De Graafschap—NEC 0 AZ'67Sparta 0 FC Utrecht—Ajax 0 FC TwenteGo Ahead Eagles 0 PSV—Fortuna SC 0 Haarlem—Roda JC FC DenHaag-FC VW 0 FeyenoordEindhoven 0 Telstar—Vitesse 0 PEC Zwolle—FC Dordrecht 0 SW—Willem II 'Wageningen—Weber Germanicus 0 NAC—Heerenveen 0 FC Den Bosch—FC Groningen FC Amsterdam—Excelsior De wedstrijden aangeduid met 0 komen voor op het totoformulier.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 9