inneke „een lesje leren oakte verkeerd uit Britse warenhuizen kampen met gebrek aan Kerstmannetjes Vaticaan tevreden met beleidslijn bisschoppen Theologische faculteit Tilburg gaat op in katholieke hogeschool rans H. erklaring legt af nieuwe Chemie onder wet luchtverontreiniging GEHUWDE PRIESTER-DOCENTEN HERVORMDE SYNODE GAAT AKKOORD MET VERKLARING EUCHARISTIE-A VONDMAAL iNDERDAG 18 NOVEMBER 1976 LEIDSE COURANT PAGINA 7 (Van een onzer verslaggevers) IpELDOORN De moord op de 20 jrige Anneke Gerritsen uit Apeldoorn I opgelost. De 30-jarige Henk L. heeft fcteren tegenover de politie bekend het Lisje in blinde woede in de woning van a vriend Bart van H. met een schroe- jraaier te hebben doodgestoken. De (litie houdt echter rekening met de «gelijkheid dat bij L. het plan leefde [d Anneke te vermoorden. lat de tot gisterochtend nog ontken- ïde L. werd geconfronteerd met het t dat het stoffelijk overschot van het •isje was gevonden, sloeg hij spoedig (ior en vertelde hij de politie het ver van de andere drie verdachten. Voor de waren aangehouden in verband met de Apeldoornse politie, die aan het onder- moord op Anneke Gerritsen vonden het zoek enkele honderden manuren heeft beter om het meisje te begraven in plaats besteed, staat het nog steeds vast, dat L. van de politie te waarschuwen. Tot deze het meisje in een opwelling van woede conclusie kwam het viertal in de nacht met een schroevedraaier heeft doodgesto- van 17 op 18 september na ampel beraad, ken. Toen hij deze beestachtige moord Tegenover de politie verklaarde Henk L. beging, aldus de Apeldoornse hoofdin- gisteren dat hij samen met zijn vriend specteur R. A. J. Hamming droeg hij Bart van H. het plan had beraamd om handschoenen. Normaal heeft hij die het Apeldoornse meisje eens bang te nooit aan. Als verklaring hiervoor gaf hij maken. Anneke verdacht hij ervan dat dat hij bang was dat er een vingerafdruk zij naar de politie zou gaan om hem daar op het gezicht van het meisje zou achter- aan te geven in verband met een kleine blijven als hij haar zou slaan". Ook zette de politie een vraagteken bij L. verklaarde tegenover de politie: „Met Bart sprak ik af dat hij haar naar zijn huis zou lokken met de mededeling dat hij die avond (17 september) weg moest en dat zijn vrouw alleen thuis was en wel graag gezelschap wilde hebben". Toen Anneke in de woning van van H. verscheen bleken alleen de twee mannen aanwezig te zijn. L. trok het meisje mee de slaapkamer in waar een woordenwis seling ontstond. „In een vlaag van woe de", zo verklaarde L. nu tegenover de politie, „heb ik het meisje met een schroevedraaier in de hals gestoken. roDaarna nog enkele malen in de borst". het verhaaf van L. over de middelgrote hij namelijk een relatie die anderhalf Samen met de vrouw van Bart, die in- schroevedraaier die hij in de zak van zijn jaar had geduurd en keerde terug bij zijn colbert had. L. beweerde deze nodig te v. Anneke had daar geen vrede mee. In grote lijnen klopten de door L. hebben voor de carburateur van zijn Om er voor eens en voor altijd vanaf te [ragen gegevens met de verhalen auto. De twee echtparen L en van H. die zijn werd een plannetje bedacht. Henk te begraven. middels was thuisgekomen en later ook bij L. thuis, werd besloten het meisje in de vroege ochtenduren langs de rijksweg |(Van een onzer verslaggevers) ASTRICHT De 41-jarige ^fdverpleger Frans H., die de rechtbank in Maa- ht terecht staat voor de bord op bejaarde patiënten, Ift gisteren op de zitting een tnwe dimensie toegevoegd un zijn verklaring waarom hij ie zieken insuline inspoot. Tij dens het nu al meer dan zes weken durende proces heeft de verdachte steeds gezegd, dat hij ie patiënten spoot wanneer ze onrustig waren of pijn leden. Gisteren vertelde hij de rech ters voor het eerst, dat zijn injecties noodzakelijk waren voor het toedienen van drinken en het geven van voedsel. De patiënten lagen uit te dro- en. Als ze onrustig waren kon ze geen vocht toedienen", al- us de hoofdverpleger, die zei een andere mogelijkheid te ebben gezien de mensen drin- ;en te geven dan door ze suf te maken. Hij legde de rechters uit dat het voor het toedienen van vocht nodig was de patien- tes een sonde in te brengen, tee kunstmatige voeding was niet mogelijk, als de zieken niet rustig waren. Insuline was voor hem het aangewezen middel om ze tot kalmte te brengen. note van de verdachte had ge kregen. Hierop wordt zelfs over 150 tot 300 eenheden insuline gesproken, die toegediend mo- Ondanks verklaringen van des- gen worden. In de opleiding zou kundigen en collega's dat hij dit leerboek voorgeschreven zijn beter had moeten weten, hield geweest De officier van justitie, de verdachte ook nu nog vol, dat de toediening van 80 eenhe- Booster, twijfelde daar aan omdat vijf klasgenoten van den insuline aan de veilige kant de verdachte beweren dit boek was. „Ik spoot minder dan het maximum voor een zware dia beet". De arts van dë Luckerhei- dekliniek, waar Frans afdelings- nooit gehad te hebben. De heer •Hermans stelde daar de verkla ring van één getuige tegenover. De officier kon zich nauwelijks hoofd was, mevrouw I. Vijgen- voorstellen, dat het leerboek Duif, wees de rechtbank erop, dat het maximum dat in de kliniek ook aan een patiënt was voorgeschreven 72- eenheden was. kant' enige waarde had omdat het uit 1949 dateert. In zijn repliek viel de officier van justitie de raadsman op tal En dat is aan de hoge van punten in zijn pleidooi aan. aldus de arts. De ver- Hij noemde de conclusies, die dachte liet zich echter niet uit de verdediger uit de door prof. het veld slaan: „In het zieken- E. J. Ariëns van de Nijmeegse huis heb ik meegemaakt, dat universiteit afgelegde verklarin- patiënten 60 of 80 eenheden kre- gen had getrokken, fundamen- een vrouwelijke patiënt aan te daag aan het betoog van de wijzen, die ook weieens had gekregen. De raadsman van de verdachte, hoogleraar gaf, zei de officier dat de heer Hermans de woor den van de hoogleraar op on- Koek vergulden In het Utrechtse Centraal Museum zijn gisteren weer de lessen begonnen in het "koekvergul- den", een bezigheid waaraan jong en oud kan meedoen. Koekvergulden is het beschilderen van speculaas- of taaipoppen met ge kleurde suikergla- zuur, een folkoristi- sche manier om' harten en "vrijers" te verfraaien. Warmond in culturele zorgen WARMOND De gemeente is laatste lichtpuntje is de op de naarstig op zoek naar een ver- planning staande verkoop van vangende accommodatie voor de burgemeesterwoning waar sociaal cultureel centrum De door gelden vrijkomen, waar- Burcht dat, zoals de zaken er mee samen met de stichting Ge nu voor staan, oktober 1978 om zondheidszorg Warmond mis- veiligheidsredenen zal moeten schien toch nog een nieuw ge worden afgebroken. bouw kan worden neergezet. Financieel lijkt her- dan wel nieuwbouw geen haalbare kaart, mede gezien het feit dat een uitkering uit de DACW-pot als niet waarschijnlijk moet worden aangemerkt. Een aan vraag bij het ministerie van CRM, voor exploitatie-subsidie is inmiddels afgewezen. Het gemeentebestuur onder zoekt op het ogenblik evenwel een aantal alternatieven. Er heeft overleg plaatsgehad met de kerkvoogdij van de Neder lands Hervormde Kerk over de eventuele aankoop van het Tref punt. Ook overweegt de ge meente de St. Nicolaasschool voor sociaal culturele doeleind en te gebruiken. Daarvoor zou dan wel eerst een ander onder komen voor de BB gevonden moeten worden. Stuk voor stuk zullen de moge lijke nieuwe onderkomens meer geld kosten dan de gemeente daarvoor beschikbaar heeft Het NAM zette oliespuiter geen pet op (Van een onzer verslaggevers) „De moeilijkheid was dat door deze afscherming SCHOONEBEEK De Nederlandse Aardolie het werk op de locatie zelf haast onmogelijk Maatschappij heeft nu officieel toegegeven dat in zijn geworden", aldus de heer J. W. Zijlstra, Schoonebeek ook had kunnen worden gen. Daarvoor lagen plannen gereed. andere methode gevolgd voorlichter van de NAM. i de oliespuiter te bedwin- De mijninspectie heeft gisteren officieel vastge- J steld dat de olieramp een gevolg van menselijk Men had de spuiter een zogenaamde pet op kun- falen is. Een of meer mensen zijn nalatig geweest nen zetten, maar die mogelijkheid heeft de NAM bij het verzorgen van de stoominjectieput. Tegen de NAM is proces verbaal opgemaakt. Negen miljoen voor Rijnsoever KATWIJK B en w van de gemeente Katwijk stellen de raad voor ruim 9,2 miljoen gul den beschikbaar te stellen voor onder meer het bouwrijpmaken in Rijnsoever. Eerder stelde de raad al een bedrag van 6 mil joen beschikbaar. Om de werkzaamheden in dit gebied voort te kunnen zetten is opnieuw een meerjarenkrediet noodzakelijk. Het geld wordt volgens b en w besteed aan de volgende zaken in Rijnsoever: Het woonrijpmaken van een gedeelte van het bestemmings plan (ongeveer 34 procent van het totale gebied) en bestemd voor de bouw van bijna 800 woningen; De aanleg van waterpartijen met doorgaande voet- en fiet spaden (43 procent van het to taal van deze voorzieningen in Rijnsoever); Aanleg van een aantal speel plaatsen; De gefaseerde aanleg van de gehele (verlengde) Biltlaan tus sen de Schimmelpenninckstraat en de Zwarteweg, inclusief de bouw van het viaduct over de centrale waterpartij. STAAT NEEMT DEEL AAN GASWINNING OP DE NOORDZEE HEERLEN De Nederlandse staat is bereid ruim 400 miljoen gulden te betalen aan de Amerikaanse maatschappij Placid Inter national ltd. om te mogen deelnemen in de winning van aardgas uit de Noordzee. Aanvankelijk nam de regering het besluit geen gebruik te maken van haar recht op deelname in de winningsvergunning van Placid omdat de daaraan verbonden hoge kosten geen hoge rendementen deden verwachten. Maar nadat de aardgasprijs de laatste tijd flink was gestegen besloot minister Lubbers alsnog te proberen met111 Placid in zee te gaan. (Van onze parlementaire redaktie) DEN HAAG Tegen de zin van minister Vorrink (milieuhygiëne) in heeft de KVP-er Hutschemaekers gisteren in de Tweede Kamer namens de CDA-frakties een motie ingediend om de chemische bedrijven van enige omvang onder de wet inzake luchtverontreini ging te brengen, zodat vergunningen voor die bedrijven voortaan door Gedeputeerde Staten moeten worden afgegeven. Nu vallen deze bedrijven onder de werking van de hinderwet, waarvan de uitvoering berust bij de gemeentebesturen. Een onder- .zoek heeft echter uitgewezen dat de hinderwet slecht functioneert,- mede omdat vele gemeenten niet over deskundige ambtenaren voor de uitvoering en contróle beschikken. Klein in conflict studenteninspraak DEN HAAG Staatssecretaris Klein (hoger onderwijs) vindt zijn eigen partij, de PvdA, te genover zich in zijn pogingen om de studenteninspraak terug te draaien. Dit bleek gisteren tijdens het debat in de Tweede Kamer over de WUB, de wet inzake de universitaire be- stuurshervorming. De PvdA heeft een aantal tegenvoorstel len ingediend, die echter niet op steun van een kamermeer derheid kunnen rekenen. Het conflict met de PvdA spitst zich toe op het voorstel van de bewindsman om in de wet de bepaling op te nemen, dat het bestuur van een vakgroep (het laagste bestuursniveau) voor een meerderheid moet bestaan uit personeel in vaste dienst.- Dat zijn hoogleraren, lectoren en wetenschappelijke medewer kers. Van onze correspondent Roger Simons LONDEN Groot-Brittaniës warenhui zen hebben dit jaar heel wat moeite gehad met de werving van kerstmannetjes. Mees tal doen die surrogaat sinterklazen begin november hun intrede. Zij moeten uite raard tijdig in dienst genomen worden. Nu mogen in Groot-Brittannië de kosten van het levensonderhoud voortdurend stijgen (niet voor buitenlanders, wel voor de Britten) en de werkloosheid angstwek kend toenemen, toch zijn de tijden er nog niet zo slecht, dat volwassen mannen uren in de rij zouden gaan staan om een tijde lijk „Father Christmas" baantje op de kop te kunnen tikken. Kerstmannetjes worden overigens niet slecht betaald. Tot kerstavond zijn zij al vast overdag uit de kou. Zij krijgen boven dien een warme maaltijd en de nodige hartversterkende thee met koekjes in de kantine. In het verleden waren er altijd te veel kandidaten voor die betreking. Akteurs- zonder-werk of gepensioneerden, die een extra-inkomen nodig hadden, zagen er wel wat in, ook al moest je als kerstman voortdurend omgaan met andermans nare kinderen. Dit jaar heerste echter wekenlang een ernstig gebrek aan Kerstmannetjes met rode wangen zware stemmen en de bereid heid om tijdens de openingsuren altijd een lange baard van witte watten te dragen. Een Londens warenhuis, Barkers van Ken sington, adverteerde in de kranten voor een geschikte „Father Christmas". Er kwam geen enkele reactie. „Wij begrijpen er niets van", zei de chef van het personeel. „Je zou denken, dat het in de huidige slechte tijden niet lang zou duren om in deze vacature te voorzien. Wij verwacht en, dat de kandidaten elkaar zouden moeten verdringen om voor dit Sinterklaasbaantje in de rij te kunnen staan. Maar niks hoor, er kwam geen mens opdagen". De microbe van de spreekwoordelijke En gelse laks- en luiheid schijnt dus zelfs de kerstmannetjes besmet te hebben. Het was algemeen bekend, dat de doorsnee-Engels- man niet graag werkt. Dat hij nog liever gaat stempelen dan Father Christmas te spelen, is een nieuwe wending. In de speelgoedafdeling van het Britse warenhuis Debenhams vormt de aanwezig heid van het kerstmannetje jaarlijks een grote attractie voor de kleine klanten. Om dat het zoveel filialen heeft, moest Deben hams dit jaar wel 70 surrogaat Sinterkla zen zoeken. De vraag was veel groter dan het aanbod, zei een woordvoerder van de directie. Gewoon personeel vind je echter al even moeilijk. Ondanks de hoge werk loosheid krijgen wij nauwelijks de nodige mensen bij elkaar. In Noord-Engeland dreigde men ook zon der kerstmannetjes te komen zitten. Lewi s's in Leeds zei: Wij engageren ieder jaar meestal hetzelfde viertal. Jammer genoeg is een van die oude heren gestorven, zodat wij een plaatsvervanger moesten zoeken. Dat viel niet mee. Je werft geen kerel aan, die een bril draagt, want een gebrilde Kerstman zou niet populair zijn. Wij willen hem ook niet te klein of te dik, want dan vinden onze klanten, dat zij geen waar voor hun geld krijgen. (In de meeste Engelse warenhui zen moeten de moeders geld betalen om hun jeugdige spruiten tot bij Father Christmas te kunnen brengen. De lieve kindertjes krijgen echter een vrij behoor lijk kerstcadeau). Evenmin mag het een kerel zijn, die te veel bier drinkt, want als zijn adem naar de drank ruikt, gaan er direct protesten op. Wij zorgen er altijd wel voor een welgema nierde Father Christmas op de kop te tikken een man, die voor hij naar zijn werk komt een bad neemt en zijn nagels schoonhoudt. Maar het is niet eenvoudig iemand te vinden, die aan alle eisen vol doet. Kendal Milne in Manchester organiseerde dit jaar een wedstrijd om de gedroomde Kerstman te ontdekken. Volgens een zegs man van die zaak is het geld weggegooid ervoor te adverteren. Self ridges, in Lon dens Oxford Street, beweert dat het nooit kerstmannetjesproblemen gehad heeft „Wij hoeven niet eens te adverteren", ver telde ons de persdienst van dat warenhuis. „De echte Kerstman, een vriendelijke oude heer, stemt ieder jaar toe de kerstweken door te brengen in onze zaak. Sinds 1 november verblijft hij weer onder ons dak. Overal elders zijn het valse Kerstmanne tjes". Het Vatikaan en met name de congregatie voor de katholieke opvoeding is tevreden met de beleidslijn van de Nederlandse bisschoppen om geen gehuwde priester-docenten aan de katholieke theologische faculteiten en hogescholen te benoemen,, aldus onze correspondent in Rome, Frans Wijnands. Er is begrip voor het stand- teel in Rome verblijft, was punt van het volledige episco paat de bisschop van Roer mond uitgezonderd dat het pastoraal ondoenlijk en on juist zou zijn om de nog in functie zijnde gehuwde pries ter-docenten op staande voet te ontslaan. Na de jongste toelichting door kardinaal Willebrands bij de betrokken Vatikaanse instan ties, lijkt het vrijwel zeker dat het Vatikaan niet langer krachtig zal aandringen op massaal ontslag van deze cate gorie hoogleraren. Kardinaal Willebrands heeft nadrukkelijk verklaard, dat de Nederlandse bisschoppen de brief waarin dat ontslag geëist wordt, niet afwijzen, en dat het episcopaat zeer getrouw de richtlijnen van het Vatikaan naleeft door al sinds jaren geen nieuwe gehuwde pries ter-docenten meer te benoe men. De verwondering waar mee mgr. Gijsen heeft gezegd kennis te hebben genomen van het afwijzen van die Vatikaan se brief, is daarmee in feite ongegrond. Overigens is over de reactie van mgr. Gijsen in Rome geen commentaar te krijgen. Kardi naal Willebrands, die momen- vanwege zijn drukke program ma niet voor commentaar op de opstelling van de Roer- mondse bisschop bereikbaar. Bekend is, dat op de HTP in Heerlen geen gehuwde pries ter-docenten les geven. Mgr. Gijsen herinnert er in zijn communiqué aan dat de HTP een niet bevredigende oplei ding verzorgt. Dr. P. Vriens, secretaris-gene raal van de Nederlandse kerk provincie en deze week even eens in Rome, heeft desge vraagd nog eens verduidelijkt waarom de bewuste brief, waarin het ontslag van de ge huwde hoogleraren werd geëist, kennelijk een toelich ting nodig had. „De congregaties voor de katholieke opvoeding en de ge loofsleer worden de laatste tijd herhaaldelijk geconfron teerd met het probleem van de gehuwde priester-docenten el ders in de wereld. Met name in Canada. Er wordt dan tel kens gezegd dat in Nederland wel mag wat elders verboden wordt. Maar juist naar aanlei ding van de zaak van prof. H. van Luijk hebben de bisschop pen hun standpunt nader be paald en als beleidslijn uitge zet, dat geen nieuwe gehuwde docenten zullen worden aange nomen en dat priester-hoogle raren die willen gaan trouwen niet gehandhaafd zullen wor den. Een beleidslijn, die helemaal in overeenstemming is met de voorschriften van het Vati kaan. De situatie deed zich evenwel in Nederland al voor, voordat ze elders actueel werd. Met deze toelichting kunnen de congregaties voor taan correct reageren als ge zegd wordt dat in Nederland een afwijkende situatie be staat". Kardinaal Willebrands heeft in een uitermate vriendelijk ge sprek met kardinaal Garonne begrip gevonden voor het feit, dat het pastoraal een slechte zaak zou zijn ineens een groot aantal capabele priester-do centen te ontslaan. Het zal een storm van protesten ontkete nen en er zal een onverant woord gat in de opleidingen vallen. Overigens lost het probleem zich te zijner tijd vanzelf op, nu de bischoppen vasthouden aan hun besluit geen nieuwe gehuwde priesters als hoogle raar te benoemen. Daarmee krijgen de Vaticaan se instanties in feite meer en veel meer hun zin dan door het acute ontslag van de nog in functie zijnde groep alleen. Het is eigenlijk voor het eerst dat het Nederlandse episco paat zo nadrukkelijk zegt het principe los te laten dat ge huwde priesters als hoogleraar actief moeten kunnen zijn. Wel is uit diverse Vatikaanse reac ties duidelijk dat over de ambtsopleiding als zodanig verder overleg zal moeten worden gepleegd. De hervormde synode heeft tijdens haar vergadering in Driebergen met twèeen- dertig stemmen voor en zeventien tegen, onder wie de voorzitter ds. G. Spilt, besloten een verklaring te aanvaarden die als basis kan dienen voor een gemeen schappelijke avondmaals-eucharistievie- ring en die tevens een uitgangspunt is voor kerkelijk handelen op dit gebied. Deze verklaring, afkomstig-van de inter kerkelijke commissie intercommunie en ambt, ging in tegenstelling tot een eerder door deze commissie aan de kerken voor gelegde verklaring, vooral over de beteke nis van het kerkelijk ambt zoals dat in samenhang met de viering van het avond maal wordt ervaren. Ook in de gereformeerde kerken had men deze verklaring reeds als zodanig aan vaard. In de rooms-katholieke kerk zal dit stuk nog aan de orde komen. In de bespreking die aan dit besluit vooraf ging lichtte ds. F. H. Landsman, oud-se cretaris-generaal van de hervormde kerk en lid van de commissie, de geschiedenis van dit document toe. Een geschiedenis die aanving na het tweede Vaticaanse concilie, de lente van de oecumene, zoals hij ontroerd zei, toen zoveel ineens moge lijk leek. Nu zijn we in de herfst van de oecumene terechtgekomen. Een koude winter staat ons nog wellicht te wachten. Moge dit besluit, aldus ds. Landsman, meehelpen een nieuwe lente naderbij te brengen. Ds. C. Sliedregt, een van de synodeleden die tot de gereformeerde bond behoort en die allen tegenstemden, noemde het aan vaarden van de verklaring een ernstige ontsporing. Een aantal synodeleden achtte de betekenis van de reformatorische amb ten van ouderling en diaken zowel in het document van de wereldraad over het ambt als in de verklaring van de Neder landse commissie teveel veronachtzaamd. Ouderling G. J. van Kolmeschate merkte op dat in de gemeenten voor de theologi sche beschouwingen over dit probleem weinig belangstelling is. „Men gaat toch wel zijn gang". Ds. Landsman zei dat daarom juist een nauwkeurig vergelijken van' opvattingen en praktijk noodzakelijk is om te voorkomen dat onhelderheid gaat bestaan over wat men aan het doen is, hetgeen op den duur onvermijdelijk tot teleurstellingen zal leiden. De Stichting Theologische Faculteit in Tilburg wordt per 1 januari 1978 officieel samengevoegd met de katholieke hogeschool. De Tilburgse hogeschool zal dan ook worden uitgebreid met een centrale interfaculteit en „katholieke hogeschool voor maat schappij- en geesteswetenschappen" gaan heten. Op dit moment heeft de Tilburgse hogeschool offi cieel nog „katholieke economische hogeschool", hoe wel men er behalve economie ook sociologie, psycho logie en rechten kan studeren. De samenvoeging van de uit een groep seminaries ontstane Tilburgse theologische faculteit met de kath olieke economische hogeschool is al jaren lang voor bereid, maar nadert zijn voltooiing nu staatssecretaris dr. G. Klein een voorontwerp van wet heeft gepubli ceerd ter uitbreiding van de Tilburgse hogeschool met een theologische faculteit en een centrale interfacul teit Met de samenvoeging van theologische faculteit en economische hogeschool heeft de Tilburgse hoge- schoolraad intussen ingestemd. Overigens niet zonder bedenkingen. Op het moment is binnen de Tilburgse hogeschool namelijk een discussie gaande over de vraag of men de katholieke signatuur van de instel ling moet loslaten of handhaven. De voorstanders van deconfessionalisering van de katholieke hogeschool vrezen dat hun streven ernstig bemoeilijkt zal worden als een katholieke theologi sche faculteit een plaats krijgt binnen de hogeschool. Dit is echter door het bestuur van de Tilburgse hogeschool ontkend. De opname van de theologische faculteit in de Tilburgse hogeschool mag in de toe komst niet als argument worden gebruikt om de katholieke signatuur van de Tilburgse hogeschool in stand te houden, zo is afgesproken. De voorzitter van de Tilburgse theologische faculteit, prof. dr. W. Goddijn, zei in het blad van de Tilburgse hogeschool weinig begrip te hebben voor de bezwaren van de hogeschoolraad tegen de opname van de theologische faculteit. Volgens hem leven bij sommige leden van de Tilburgse hogeschool achterhaalde ideeën over confessionele machtspolitiek. „Ik denk dat men ons nauwelijks kent", aldus prof. Goddijn.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 7