LAI MS OMWEGEN (US Koorjubilarissen in Stompwijks gemeenschap Zwaanvogels geflatteerd ruim langs Swift 't Winkeltje TACTIEK PHILIDOR 4 VERRAST LSG 2 De trend is trench! Oud-internationals in tweede ronde van Northgo-Cup Anti-verwordingsplaatje van Ben Zijl blijft het doen Leython alleen aan leiding VAN GERVEN DE JONG NEEMT KOP OVER lONDERDAG 18 NOVEMBER 1976 LEIDSE COURANT PAGINA 5 DOOR m'jn omwe9en door stacl en 'ar|d ^om 'k 9raa9 mensen tegen. Elke morgen tussen tien en elf uur kunt u mij telefonisch vertellen wie TON u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Het nummer van mijn PIETERS geduldige telefoon is 071 —12 22 44; u kunt dan naar toestel 18 vragen. (Van onze schaakmedewerker) LEIDEN De lagere tientallen van Philidor en LSG hebben het elkaar bepaald niet gemakkelijk gemaakt in de tweede ronde van de competitie. LSG 2, titelkandidaat nummer één, behaalde pas na twee zittingen een minimale 51/2—41/2 overwinning op Philidor 4. Philidor 3 veroverde de twee matchpunten zeker niet gemakkelijker tegen LSG 3. Philidor 4 had in de wedstrijd tegen LSG 2 duidelijk voordeel van de gekozen tactische opstelling. Het omkeren van het tiental had tot gevolg dat er een aantal onzekere nederlagen maar ook een aantal zekere overwinningen geno teerd konden worden zonder dat er ook maar één zet gedaan was. Arnold Hendrikse kwam tot een snelle remise. Leo Verburg bezorgde de gasten, LSG 2, de eerste voorsprong met een goed opgezette aanval. Gérard Prinsen begreep aanzienlijk meer van de Leningrader dan Ed Noordijk (11/2—11/2). Piet Hörchner zette nogal plotseling de gerouti neerde Theo v.d. Berg op een dwaalspoor. Grove blunders van Serdijn en Nieuwland bezorgden Philidor zelfs een 3 1/22 1/2 voorsprong. Wiebes trok met een altijd gevaarlijke drakenvariant de stand weer gelijk. Joop Bakker verprutste zijn gewonnen staande einsspel tegen Roel in 't Veld zodat de stand bij het afbreken 44 was. Bij het uitspelen liep Tjapo Ossewaarde in een eeuwig schaakval maar scoorde Brans het voor LSG winnende punt Ook bij (LSG 3 tegenPhilidor 3 ging de strijd gelijk op. Folkert Geertsma toonde aan dat de offers van Binnendijk incorrect waren. Dolf den Hollander verloor in een moeilijke stelling een kwaliteit tegen Ketting. De partij tussen Meilink en Freeke werd eveneens beslist door een foutief offer. Freeke was hier de gelukkige (12). Wel goed was het dameoffer van Verra dat de partij tegen Jongsma ten einde bracht 2—2. Van Putten werd met een stuk voorsprong op eeuwig schaak getracteerd. Roose werd al in de opening in het nadeel gebracht. Lubotsky maakte de partij goed uit: 2 1/2—3 1/2. Door de capitulatie van Van Steenwijk tegen Heemskerk werd de stand ook hier bij het afbrek-en gelijk. Van de Velde zag geen kans om zijn veelbelovende stand tegen Van der Zijden tot winst te brengen. Van de Drift zal tegen Vergeer waarschijnlijk wel remise gemist hebben. Alleen de partij tussen Weijermars en Leo Barendse eindigde geheel volgens verwachting in een overwinning voor de laatste. Eindstand derhalve 6—4. De volgende ronde zullen de koplopers Philidor 3 en LSG 2 tegen elkaar uitkomen terwijl Philidor 4 en LSG 3 enige duidelijkheid omtrent de bezetting van de degradatieplaatsen zullen brengen. I Van onze sportredactie NOORDWIJK Op de derde voorronde- avond van de Noordwijkse Northgo-Cup hebben de Oud-internationals zich eenvou dig geplaatst voor de tweede ronde. Unitas Leiden werd met 15-2 verpletterd. Ook het Katwijkse Digros Stars (2-1 winst op FC de Lange), FC Vleespaleis (5-4 zege op het Leidse Taverne) en Glasbergen de Best (het Kikkertje werd met 5-0 geklopt) speelden zich een ronde verder. mantelspecialist Leiden,: Haarlemmerstraat 163 a, Winkelcentrum Leidsenhage Groot feest, komende zondag in de Stomp wijkse Laurentiusparo- chie. Het is dan niet al leen de viering van het Christus- koning-feest, maar er komen ook nog vijf jubilarissen op de proppen die al decennia lang het Stompwijkse kerkkoor hebben gestut en gesteund. Daar is al lereerst Jos Suyten, die als 16-jarige knaap zijn stem begon te mengen met de rest van de scho- la, maar 50 jaar geleden Igooide hij er nog een schepje bovenop en werd organist. Een hal ve eeuw lang heeft men daar boven aan de or gelklavieren niemand anders gekend dan Jos Suyten. Zijn haar is in middels grijs geworden, de vingers maken die oefeningen van 50 jaar. geleden niet meer zo, maar het hart is blijven kloppen voor Stomp- wijks gemeenschap op zon- en feestdagen. Vijf tig jaar organist Suyten betekent ook maar even tjes 780 trouwtjes en 567 rouwtjes; de laatste uit vaart voor Suyten was veertien dagen geleden, toen de dirigent, Gerrit Janson, werd uitgedra gen. Dan zijn er zondag nog vier trotse stemverheffers te huldi gen. Veertig jaar zingen ze al Soli Deo Gloria, alleen God ter eer. Maar ze voelen zich maar wat gevlijd, als 's zondags de halve kerk zich omdraait om naar boven te kijken als er weer sonore klanken onder het gewelf de ruimte worden ingestuurd. Het zijn Jan Juf fermans, Leen de Haas, Arie Hilgersom en Koos van der Salm, die in 1936 al lid van het Stompwijkse kerkkoor wer den. Vóór de laatste oorlog jongelingen met frisse stem men die aan glans nog niet veel hebben ingeboet. Een en kel kritisch geluid van de jubi larissen - op wie veertig jaar zingen geen enkele indruk maakt en daarom blijven ze gewoon doorgaan - „Je zong vroeger wel gemakkelijker. Je had meer grotere werken dan nu. Maar we houden vast aan het Gregoriaans, naast de ei gentijdse zang. We gaan ge woon door." En pastoor Paaps ogen glimmen van plezier, als Het hoog ste lied, be geleid door Jos Suyten aan het orgel en gezongen door v.l.n.r. de zangers Hilgerson, Van der Salm, De Haas en Juf fermans. hij dat hoort. Gisteren was de laatste repeti tie. Met pastoor Paap als mo tor en stuwende kracht. Een juichend Haec dies quam fecit Dominus - van ene Joh. Algra. Dat wordt een feest zondag. Luide bijval van het vrouwen koor en even ontspanning na inspanning. En dan dat Introi- tus, het Offertorium en de Communio, gregoriaanse lof die nog niet verstomd is, ook in Stomp wijk niet, op die Christus Koningdag „In die festo Domini nostri Jesu Christi Regis." De hoogmis is zondag 21 no vember om half elf. Dan klinkt, met de geroutineerde stemmen der jubilarissen er tussen en gedragen door het orgelspel van Jos Suyten, die Missa Pontificalis van Lorenzo Perosi, in onvergankelijke roomse blijdschap. Tussen zang en oude glorieuze beken de: „Aan u, o Koning der eeu wen" („dan heb ik tenminste even de tijd om me op de preek voor te bereiden", ver trouwde pastoor Paap me toe, een herder met een dubbele taak die dag). Het „Haec dies" klinkt dan als een triomfante lijke en jubelende „uitsmijter", tevens als een soort uitnodi ging tot de receptie die aan sluitend wordt gegeven in „De Bles" ofwel Het Blesse Paars, waarna van 1 tot 2 uur voor de overige parochianen gele genheid bestaat de jubilerende koorkern te komen compli menteren. Om even op de hoogte te blij ven van de resultaten van de Hazerswoudse jeugdkruistocht tegen porno, abortus, drugs, seks gehannes, euthanasie: het plaatje van de formatie Strai ner loopt prima. Aldus Ben Zijl, de ontwerper van dit strijdgebeuren, die nog immer bleek van nijd wordt als hij aan het offensief van de rooie vrouwen denkt. „Ik krijg erg goede reacties, dat is een positief geluid. Vrij veel aanvragen ook van men sen die het verhaal vorige week in deze krant hebben gelezen. Vreemd genoeg ook belangstelling uit andere delen van het land, via allerlei publi caties die mij onbekend zijn. Men is daarvoor in elk geval nooit bij mij geweest Ik heb verder gehoord, dat sommige mensen het plaatje van Strai ner als St. Nicolaaspresentje cadeau willen geven. Dat noem ik een uitstekend idee". Ben wil wel iets rechttrekken. „Men moet niet denken, dat ik meedogenloos ben. Ik vind dat je veel begrip moet hebben voor vrouwen die zover komen dat ze in abortus een laatste redmiddel zien. Ik kan het niet goedkeuren, maar zomaar ver oordelen zal ik nooit. Wel is het zo, dat tot nu toe in de ergste gevallen altijd uitkomst geboden kon worden zonder dat tot vruchtafdrijving moet worden overgegaan. Ik blijf er zonder meer tegen vechten, te gen die verwording van onze' samenleving, want dat we aan het afglijden zijn is een ding dat zeker is". Het jolige plaatje met de ge sproken boodschap van Ben Zijl - die nog meer in het vat heeft zitten kan men bestellen via Ben Zijl, Vincent van Goghstraat 12 te Hazerswou- de, gironummer 20 63 977. ADVERTENTIE 2. Mantel in zeer mooie kwaliteit loden, in groen. Mt.: 38 t/m 48 LEIDEN Doordat LUSV niet in actie kwam en Donar een punt verspeelde aan Be Fair, is Leython erin geslaagd zich alleen aan de kop van de promotieklasse heren te nestelen. Leython heeft in een goede wedstrijd gastheer GVC een 13 nederlaag bezorgd. Nadat de Leidenaren in de eerste set over GVC heen waren gewalst (3—15), moest de volgende spelperiode uit handen worden gegeven 15—9. Leython hervond echter zichzelf en wist, onder aanvoering van het uitblinkende duo Erwin Bersma en Louis Cloquet, via de setstanden 13—15 en 9—15 door te drukken naar een ruime 1—3 overwinning. Het Leidse Donar) had het aanzienlijk moeilijker tegen Be Fair. In de eerste twee sets bleek de door Be Fair knap uitgevoerde korte steek een te groot struikelblok voor Donar. Beide sets gingen dan ook terecht naar Be Fair: 15—11 en 15—12. In de volgende sets liep de aanval van Be Fair echter aanzienlijk minder. Donar wist daar knap van te profiteren. De niet geheel fitte Ron Groen begon beter te draaien, terwijl ook Timmers een uitstekende vorm etaleerde. Dit alles had tot gevolg dat Be Fair alsnog via de setstanden 13—15, 1—15 en 7—15 naar een 2—3 nederlaag werd gespeeld. Het reserve herenteam van Leython leed een geflatteerde 1—3 nederlaag tegen het bezoekende Sigma uit Delft. Deze nederlaag die tot stand kwam via deS9setstanden 13—15, 12—15, 16—14 e 15—17 drukt Leython nog vaster op de onderste plaats. Bij de dames was LUSV kansloos tegen het hoger geplaatste DOS. Hoewel bij de Leidse studentes Akkeleen Siebinga een uitblinkende rol vertolkte, kon het in de breedte sterkere Dos toch, via de setstanden 15—6,15—11 en 15—10 doordrukken naar de volle winst. In de eerste klasse heren is koploper Gemini Kangeroes-3 opnieuw verdeF weggelopen van de concurrentie. Terwijl Gemini zelf DVC met 3—1 klopte, verloren de andere hooggeplaatste teams allen één of meer punten. DAC-1 moest het bezoekende LUSV-2 een punt toestaan. Vooral dankzij de knap spelverdelende Kees Lagerwaard wist LUSV een verdiende puntendeling te bereiken. Leski had het niet moeilijk tegen rode lantaarn drager S'70. Via de setstanden 4—15, 13—5 en 15—17 werd de volle buit binnen gehaald. Het Warmondse WVC giog met 3—0 de boot in bij Orion, terwijl Leython 3 een verdiende 1—3 zege behaalde op Leski 2. Bij de dames bereikten zowel Oefstgeest als Orion een gelijkspel. Oegstgeest deed dat tegen Liusna terwijl Orion zich gelijkwaar dig toonde aan DAC-2. Gemini Kangeroes-4 behaalde een moei zame 3—1 overwinning op Leython 4. 1. Uitgebreide collectie warme wintercoats, in diverse kleuren, w.o. dit model. Mt.: 38 t/m 50 (Van onze sportredactie LEIDEN Het Lisser Van Gerven de Jong is na gister avond de nieuwe koploper in de „Leidse" hoofdklasse zaal voetbal. Van Gerven won zelf met 3—2 van Oegstgeest en zag Swift 't Winkeltje, geflat teerd maar verdiend met 05 verliezen van kampioen Zwaanvogels. Swift zakte door dit resultaat naar de der de plaats; Zwaanvogels klom op naar de tweede positie. Het is echter de vraag of de vogels op die plek blijven. De club werd al beboet naar aanlei ding van het meespelen van Huib de Göey in het gewon nen duel tegen Godyla en de mogelijkheid dat die wed strijd zal worden overge speeld lijkt dan ook duidelijk aanwezig. Tegelhandel ten slotte ging tegen LDWS wat schlemielig de boot in: 1—2. Godyla en Van der Plas BMW hielden elkaar, eerder deze week met 4—4 in evenwicht. Van der Plas uit Katwijk gaf in deze wedstrijd een 40 voorsprong bij rust volledig uit handen.... Zwaanvogels toonde zich in het treffen met (oude) lijstaan voerder Swift 't Winkeltje dat uitkwam zonder topscorer Wim de Roo verreweg de meest slagvaardige ploeg. Hoe wel beide teams een redelijk aantal kansen kregen, doel ver dedigers Wim van As (Swift) en Cees van der Steen keepten een uitstekende wedstrijd, was het wel Zwaanvogels dat op de juiste momenten toesloeg. Ver diend toesloeg, omdat de blauwbroeken de in de ploeg aanwezige individuele kwali teiten, beter in combinatie vorm verpakten. Het duurde echter wel tot vier minuten voor tijd, voordat Zwaanvo gels een in de eerste helft ver kregen 20 voorsprong defini tief naar 5—0 uitbouwde. Pim van der Meer (2x) en Jan van Duyn (drie goals) gaven de Vogel-overwinning gestalte. Kansen Kansen had ook De Tegelhan del. De formatie van coach- doelman Fer van Duuren mis te in de afwerking evenwel de nodige kalmte. Al moet in het geval Wim Nieuwenburg toch ook wel van enige pech ge sproken worden. Kort na de hervatting raakte deze ASC- middenvelder tot driemaal toe het houtwerk naast LDWS- doelman Wim Visser.... De door Siem van der Linden op het niet aanwezige scorebord geschoten 10 voorsprong van Tegelhandel, zou door twee man-meer-situaties uiteinde lijk door LDWS in een 2—1 overwinning worden veran derd. George Pinas profiteer de, halverwege de aantrekke lijke tweede periode, voor het eerst. Meskers was uit het veld gezonden en Pinas doelpuntte. Toen Wim Meskers, een mi nuut voor tijd opnieuw door arbiter Van Rij buiten de lij nen werd verwezen, sloeg het noodlot definitief toe. Bob Logger hield Pinas eerst nog met de handen van een door braak af (het kostte ook Log ger twee minuten), maar tien seconden voor tijd slaagde Pi nas toch: 21. Gerard van Beek was in het duel met debutant Oegstgeest weer de grote man van Van Gerven de Jong. Hoewel Van Beek zelf niet scoorde, was hij het toch die zijn gehandicapte zestal (Jac van Ruiten en Leen Spoor geblesseerd; Fred Dob- be na tien minuten uitgeval len) naar de zege leidde. Oegstgeest wist via Ron van der Kolk een eerste achter stand treffer Dobbe nog wel goed te maken, maar na rust gescoorde doelpunten van André van der Klaauw en Hennie van Eeuwijk konden slechts met één goal (van Dick van der Mey) worden beant woord: 3—2. Uitslagen/stand hoofdklasse: Go dyla United—Van der Plas BMW 44; Van Gerven de Jong—Oegst geest 3—2; Tegelhandel—LDWS 1—2; Zwaanvogels—Swift/'t Win keltje 50. 1. Van Gerven de Jong 2. Zwaanvogels 3. Swift Winkeltje 4. Tegelhandel Topscorers: 1 Pim van der Meer (Zwaanvogels) 2) 7; 2 Jan van Duyn (Zwaanvogels) 3) en Wim de Roo (Swift Winkeltje) 6; 4 Wim van der Plas (Van der Plas) 2), Siem van der Linden (Tegelhandel) 1) en Bennie (Zwaanvogels) allen 5. Een schot van Siem van der Linden van Tegel handel (mid den) wordt geblokkeerd door George Pinas (links) en George Moesman Pinas zou LDWS in dit treffen ge flatteerd naar de 2—1 zege schieten.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 5