!evenoord mist de tootkracht van Nico Jansen FBO WIL TEGENZET HOGEWONING ONTKRACHTEN VAN BEIDE ZIJDEN VOORZICHTIG SPEL Ook Choufoer en Wit kandidaten sectiebestuur ESPANOL-FEYENOORD Reisbureau Bel Air Het snelle doelpunt van Feyenoord. Theo de Jong is de (onzichtbare) maker, hoewel Dusbaba na zijn desperate reddingspoging in het doel liggend het laatste duwtje gaf. Willy Kreuz schreeuwt zijn vreugde uit en Schrijvers staat er beteuterd bij. Martin Vreijsen juicht. VERDAM De tevredenheid bij Feyenoord was Kerst. Ajax kwam er spontaner voor uit dat het Vatfl was met het resultaat van 1-1. Aanvoerder „Feyenoord speelde tot nu toe constanter dan J Ajax had zijn ups en zijn downs". Coach Ivic: I et winst voor Ajax als in de Kuip gelijk wordt I spttid". Bij de Rotterdammers kaatste de een lil ander de toch van enige teleurstelling blijk woorden: „De competitie blijft er in elk eressant door". Het duel van de giganten ers voor Ajax meer winst opgeleverd dan enoord, dat wel kan bogen op de alleenheer- aan de kop maar niet verder uitliep, wat *|Mk de bedoeling was van de Amsterdammers, goede partij voetbal ten beste gaven maar, Feyenoord, gebukt gingen onder de angst een rode draad door de gehele wedstrijd liep. Schneider verwoordde het duidelijk met: „Van zijden is te voorzichtig gespeeld. Wij waren om in een volle Kuip af te gaan, Ajax speelde dan ook behoudend omdat anders de afstand ot zou worden". „Natuurlijk", beaamde Tscheu 'ng, „als we vier punten achterkomen, kunnen "t wel vergeten". duel dus waarin soms bewust, soms ook ust altijd in het achterhoofd speelde dat te grote consequenties zou inhouden. Feye- d had er rekening mee gehouden dat Ajax het 'fde speltype zou spelen twee Ausputzers en twee *n. Het middenveld van Ajax werd daardoor zwaar t en moest een enorme hoeveelheid werk verzet- Dat gebeurde ook maar de passes, die werden everd, misten zuiverheid. Veelal werd de rechter- akeld. Daar stond immers Tscheu la Ling, onder Ivic uit te groeien tot een wonderkind nog lang niet op het toppunt van zijn mogelijkhe- De veel zwervende Ling Erkens ijlde dan naar ïtie van rechterspits soms onnavolgbaar knap ichte „penseelstreken de bal behandelend, lever- ïermalen oogstrelend werk af maar veel effect *rde het niet. Zijn acties strandden vrijwel altijd tweede of derde man Vos, zijn rechtstreekse opponent „Dit is de keer dat ik tegen hem speel. Je moet voorkomen ij naar je toe komt. Dan ben je verloren Trainer „Hij is pas twintig jaar. Ling heeft nog twee tot jaar nodig om helemaal te volgroeien En Feye- ds Vujadin Boskov „Een talent. Hij kan, las hij ji speelt, zeer gevaarlijk zijn maar Ling kan niet n team spelen. Hij speelt te individueel bond Tscheu la Ling steeds meer dan één man zich. Het speltype van Ajax is er echter niet op seerd dat anderen daarvan afdoende profiteren. toe momenteel niet anders te kunnen. „We ook verplicht tegen Feyenoord zone te spelen, is te sterk voor ons om mandekking toe Geen wonder dan ook dat Ivic uiterst nt was met het resultaat dat hij „een rëele g noemde. I in zoverre dat Feyenoord na de snelle treffer werd „bevangen door het uitzicht op een en veel te vroeg trachtte te consolideren. Jansen had de opkomende briljant spelende lick Schneider op maat bediend. Diens voorzet de helemaal naar links waar Theo de Jong :hoot. In een poging nog te redden wat te redden schoot Dusbaba definitief de bal in het (eigen) Krol later: „Had niet te betekenen. Die bal was iltijd ingegaan". die eerste periode maakte Feyenoord het spel. Zeker zichzelf trokken de Rotterdammers het initiatief (Zich. Ajax was de afwachtende ploeg die zich niet |Zijn gemak voelde. Krol „We waren zenuwachtig, zijn bij ons te veel spelers die nog nooit een 'enoord-Ajax in de Kuip hebben gespeeld. De oner- enheid speelt dan een grote rol zullen ze dan geschrokken zijn van die orkaan vreugde die losbarstte na dat doelpunt, van die nderende aanmoedigingen en die massale onder ging. Het publiek was een hoofdstuk apart. In de ebt, voorafgaand aan de wedstrijd, hadden twee "hangers van Ajax tegen Feyenoord gerichte woor- n gekalkt op het stadion. Ze waren door eigen wakingspersoneel in de kraag gevat en aan de politie overgeleverd. Het was een voorpostgevechtje dat geen gevolg kreeg. Tijdens het duel gedroeg het publiek zich enthousiast maar voorbeeldig. Er was ook weinig aanleiding om zich in het voor het eerst sinds lange tijd weer uitverkochte stadion bovenmatig, op te winden. Er werd af en toe fors gespeeld maar de full profs gingen niet over de schreef, beseffend dat eikaars ledematen het materiaal zijn om mee te werken, Geen straf Toch loeide de massa toen Ruud Geels door Rijsber- gen onderuit werd gehaald in het strafschopgebied en toen tegen het einefde doorgebroken Wim Jansen onder de sprieten belandde. Scheidsrechter Frans Derks, die voor de rust nauwelijks en erna iets meer moest ingrijpen, paste geen strafmaat toe. Hij ging van de gedachte uit dat zulk een wedstrijd niet beslist deed hij Het publiek onderkende intussen wel dat Ajax zich langzaamaan ontdeed van de nervositeit en toen Dusbaba met Geels een combinatie opzette; smaakte de Hagenaar het genoegen zijn ploeg op gelijke voet te brengen. „Had niet mogen gebeuren", zei Boskov later. „Van de Korput had al lang moeten ingrijpen". Het was niet gebeurd en Ajax verhief zich. Ajax kreeg van Feyenoord ook de mogelijkheid in de wedstrijd te groeien, doordat de Rotterdammers na hun voor sprong het tempo terugschroefden. De veel opkomen de Dusbaba. de zwoegende Notten, de zekere Krol, zij bepaalden het gezicht van Ajax. Feyenoords gezicht was „geschonden Nico Jansen zat aan de kant en hij werd zeer gemist. Martin Vreijsen had de spitsposi- tie toebedeeld gekregen maar dat scheelde kracht. Ondanks zijn snelheid en grote beweeglijkheid kon hij met zijn veel zuiniger gebouwde lichaam niet de stootkracht opbrengen die enige malen succesvol had kunnea zijn, vooral bij ballen in de lucht. Schneider „De kracht moest van Theo de Jong komen maar die kon ook niet altijd in de aanval zijn Het zal een onbeantwoorde vraag blijven of Feyenoord mét Nico Jansen tot meer treffers zou zijn gekomen. Wel is het zeker dat Vreijsen de fysieke kracht miste om het duo Krol-Hulshoff „omver te spelen Later wisselde hij dan ook met Verheijen, wiens techniek echter (nog) geen gelijke tred houdt met zijn snelheid en inzet. Lagzaam maar zeker leek de fase bereikt dat Feye noord en Ajax zich tevreden stelden met een gelijk spel. Maar Schneider kwam na de rust na een fraaie actie tot een schot dat Schrijvers knap tot hoekschop verwerkte. Schneider „Later dacht ik had ik de bal er maar gewoon met mijn lichaam ingelopen Het spannendste gedeelte van het duel was toen aangebro ken. Feyenoord, gebruik makend van een surplus aai conditie, probeerde het nog met alle macht, en kracht. Buitenspel Nadat Geels de bal op de lat had gewipt na een voorbeeldige actie van Ling, kwam de periode waarvan Boskov later zei „We hebben de meeste kansen gehad Van Deinsen gleed de bal naast het doel, Verheijen kopte in maar weer redde Schrijvers knap. Daartussendoor het vlijmende schot van Schoenaker dat Treytel driehonderdste wedstrijd voor Feyenfcord en derhalve gehuldigd door directeur Brox met bloe men prachtig keerde. En tot stpt het (buitenspel) doelpunt van Willy Kreuz, waarover de tongen na afloop los kwamen. Frans Derks keurde de treffer af. Kreuz: „Ik kon zelf niet zien of ik buitenspel stond". Op het moment dat Theo de Jong speelde, en daarom gaat het leek Kreuz weg te draaien van Krol die hem met zijn lichaam in bedwang hield. Het was millimeterwerk in een fractie van een seconde. Derks besliste, dat het geen treffer was. Boskov zette nog Melis in voor Vreijsen, Ivic wisselde de licht geblesseerd geraakte Ling voor Zuidema. Maar toen was het laaiende vuur van de laatste pogingen van Feyenoord ai gedoofd. HERMAN VAN BERGEM Feyenoord: Treytel Schneider, v.d. Korput, Rijsbergen, Vos Wim Jansen, De Jong, Kreuz Verheijen, Vreijsen, (Melis), Van Deinsen. Ajax: Schrijvers Suurbier, Krol, Hulshoff, Dusbaba, Van Dord Erkens, Notten, Schoenaker Ling (Zuide ma), Geels. UTRECHT De FBO wil dat pas op 27 november, tijdens de algemene vergadering van het betaalde voetbal in Zeist, bij stemming wordt vastgesteld hoe het bestuur van die sectie zal worden samengesteld. Vijf clubs droegen daags voor de sluiting van de termijn voor kandidaat stelling de heren Timman. Hoppenbrouwer en Van Zanten voor als tegenkandidaten voor de aftredende maar herkiesbare bestuursleden Zwikstra, Kernkamp en Zon. Mr. Jacques Hogewoning, voorzitter van het betaalde voetbal, kwam daarop met een tegenzet. Hij liet bekend maken dat de schriftelijke stemming zou worden gehouden vóór de buitengewone algemene vergadering van de Federatie van Betaald Voetbal Organisaties op zaterdag 20 november. De werkgevers-organisatie vervroegde daarop de buitengewone bijeenkomst tot zaterdag 13 november. „We willen dat op de algemene vergadering van de sectie betaald voetbal kan worden gediscussieerd over de kandidaten aldus secretaris Gerard Bouwer van de FBO. „Pas daarna moet tot stemming worden overgegaan De vergadering gaf na een openbare stemming unaniem het bestuur van de FBO opdracht het sectiebestuur te verzoeken de schriftelijke stemming niet vóór 27 november te houden. Vrijwel algemeen - er was één onthouding - keuren de leden van dé werkgeversorganisatie een passage af van een schrijven dat het sectiebe stuur recent aan de 37 clubs heeft gericht. Daarin wordt gezegd dat. als het sectiebestuur aftreedt, het „uiteraard logisch is, dat geen van de zeven leden zich herkiesbaar zal stellen voor een plaats in het dan te vormen nieuwe bestuur betaald voetbal Ongepast De leden van de FBO vinden dit een ongepaste wijze van beïnvloeding van de stemming. Zij verzoeken de leiding van het betaalde voetbal deze passage terug te nemen. Twee leden van de FBO hebben zich inmiddels bereid verklaard een zetel in het bestuur van het betaalde voetbal te bezetten indien het college vasthoudt aan zijn standpunt af te treden als een of meer van de tegenkandidaten worden gekozen. Het zijn Herman Choufoer, voorzit ter van FC Den Haag en dr. A. G. Wit, praeses van Wageningen. „Als het bestuur zou aftreden aldus Eric Filet, die de FBO-bijeenkomst leidde, omdat voorzitter Guus Couwenberg met vakantie is, „zullen we voor nog twee kandidaten moeten zorgen. We hebben personen bena derd en geloven dat er op dit punt geen problemen zullen zijn Onjuist Tijdens de bijeenkomst kwamen de heren Choufoer en Masman terug op de brief, die de leiders van de sectie aan de 37 clubs hebben gericht. Herman Choufoer verklaarde dat het in de brief gestelde niet overeen komt met de waarheid- Masman, voorzitter van FC Twente, was ontstemd omdat gezegd werd dat hij zich van de kandidaatstelling van Timman. Hoppenbrouwer en Van Zanten distancieerde. Omdat hij deel uitmaakte van de commissie van drie (Masman - Van Rijn - Choufoer), die namens de FBO met het sectiebestuur heeft gepraat, heeft hij zich niet met de kandidaatstelling beziggehouden. De uitleg in de brief dat hij zich van het drietal distancieerde, noemde hij volkomen onjuist. In een toelichting zeiden Choufoer en Masman dat zij niet de indruk hebben dat het huidige sectiebestuur in goed overleg zal kunnen treden met de belangenorganisaties van het betaalde voetbal zoals in het rapport van de commissie-Christiaanse wenselijk wordt geacht. Zij vonden dan ook weinig gronden om dit bestuur welwillend tegemoet te treden. Mr. Jacques Hogewoning kan de wens van de FBO ten aanzien van uitstel van de stemming, die als een eis moet worden beschouwd, naast zich neerleggen. Gerard Bouwer achtte dit onwaarschijnlijk. „De mensen, die unaniem dit verzoek deden, zijn dezelfden die straks beslissen over de samenstelling van het sectiebestuur. Een weigering zal dus hoogst waarschijnlijk zijn consequenties hebben voor de stemming die daarover uitsluitsel moet geven Nog eens John Dusba ba. Hij heeft gelijk ge maakt. Trey tel oogt de bal na en Ling stormt toe om met Dusbaba een Haags onder onsje te vie ren. In samenwerking met het reisbureau Bel Air organiseert uw krant een eendaagse volledig verzorgde supportersreis naar de UEFA-cupwedstrijd op woensdag 24 november. Voor slechts 229 32 luchthavenbelasting niet inbegrepen). Het vertrek voor deze trip is vastgesteld woensdagmorgen om 08.00 vanaf Schiphol. Er wordt gevlogen met een Boeing 707 of Boeing 737, Aankomst in Barcelona om 10.00 uur, waarna een standsrondrit wordt gemaakt. De rest van de dag is men vrij. De wedstrijd begint om 21.00 uur. Na afloop vervoer naar het vliegveld. Vertrek naar Nederland tussen 23.00 en 24.00 uur. Aankomst plm. 2 uur later. In de prijs van 229 is begrepen: alle vervoer standsrondrit Barcelona Maaltijden op heen- en terugweg Zitplaatsen overdekte lange zijde Diensten Nederlandse reisleiding. Voor alle inlichtingen en boekingen: RIJNHOTEL ROTTERDAM, TEL 139120 MAANDAG 15 NOVEMBER 1976

Leidse Courant | 1976 | | pagina 13