Zian Vitesse forse stap naar finale Europa w Harry Turk heeft zijn draai nog niet gevonden hij Hys ZEGE HAD GROTER MOETEN UITVALLEN zege uyvestein Sportwereld DRIEBAN- DENSTRIJD: LOTERIJ NOTEER BIJ DE RADIO Saterdag 13 november 1976 LEIDSE COURANT/ PAGINA 7 Hans Parrel pepte de ploeg op, nadat de voor bereiding niet optimaal was verlopen. (Van onze speciale verslaggever) WÜRZBURG Als Imtraud Pahl, het wijnkonin ginnetje van Würzburg, de afloop van een avond waterpolo had gekend, had zij nooit met zoveel elan het startsein gegeven voor de Europa Cup- strijd waterpolo. Met een lonkende blik in de richting van Jan Evert Veer wierp de koningin- voor-één-dag, gekleed als een vrouwelijke Sinter klaas, de bal in het water waarmee Zian Vitesse een forse stap in de richting van de finale zou zetten. De liefdevolle oogopslag was ongeveer een uur later veranderd in een jaloerse blik. CSKA Sofia met zeven Olympische (weliswaar belegen) gelauwerden in het midden, was met 10-7 3-1, 1-2, 3-2, 3-2) aan de kant gezet. En het verschil had veel groter kunnen, of liever moeten zijn. Daarom toch (zeer tijdelijke) boosheid bij het trainers-duo Trumbic-Van der Moolen, die laatstgenoemde in woorden uitdrukte. „De overwinning had groter moeten zijn", riep de coach van de Haagse for matie terwijl hij tevergeefs een poging deed boos te kij ken. Luttele meters verder, slechts gescheiden door een dunne wand, mislukte een der gelijke poging. De Bulgaren slaakte woedende kreten en dat deed de trotse spelers van Zian Vitesse extra goedi Mag het alsjeblieft, als een Europa Cuptoernooi begint met een klinkende zege? Ruim een uur daarvoor had zich daar bene den in het Frauenlandbad een heel ander tafereel afgespeeld. De stem van Hans Parrel don derde door de kleedhokjes, terwijl scheidsrechter New- bold (Engeland) onverstoor baar de nagels controleerde van de 22 nerveuze waterpo- loërs. Het was nadat Ivo Trumbic en Hans van der Moolen ook al hun beurt had den gehad. De zoveelste don- derspeech in Würzburg. Hans Parrel, de spejer die zich bij Zian Vitesse het gerouti- neerdst mag noemen, na afloop: „Ja dat klopt wel. Op het laatste moment heb ik de jongens nog opgepept. Dat moest eigenlijk wel. Ik heb namelijk gemerkt dat een aan tal jongens problemen had om zich te concentreren". Het was niet voor niets al die toespra ken met zeer luide stem. Maximaal De momenten, waarop Zian Vitesse met maximaal kunnen (dus ook wat betreft concen tratie) acteerde, waren talrijk. Neem bijvoorbeeld de treffer waarmee Bram van der Lee- den, een groentje nog. in de derde periode de groeiende ongerustheid bij het kleine groepje Haagse supporters in één klap wegtoverde. Piet Reedijk had nog maar nauwelijks een voorsporng (5- 4) op het scorebord gebracht of Van der Leeden onder schepte zeer fraaie een Bul gaarse aanval, plaatste nog scherp ook richting van Ree dijk, om de eer van de mooiste aanval van de avond op eigen naam te schrijven. Van der Leeden scoorde en bracht Zian Vitesse weer op afstand. Toen Sören Carlsson er nog een 74 van maakte was de spanning helemaal weg. Nooit Spanning overigens waartoe de Haagse kampioensploeg het nooit had mogen laten komen, als tenminste het peil van de eerste periode con stant was gehandhaafd. Het was het tijdperkje van Jan Evert Veer, die in die periode (3-1) met twee treffers aangaf Zoals zo vaak het geval was volgt coach Hans van der Moolen met de stopwatch in de hand de gebeurtenissen in het water. hoe het moest. Hij werd daarbij gesteund door de hele ploeg. Mysterieus was daarom het optreden in de volgende fase die ongeveer zes minuten duurde. Tijd ge noeg voor de sluwe vossen van CSKA Sofia die strafworpen uitlokten en nog slaagden ook, om driemaal raak te schieten. Reden voor Hans van der Moolen en Ivo Trumbic zich aan de waterkant mateloos te ergeren. „Waarom nu die fou ten bij de counters?". Het ant woord werd niet gegeven, maar moet gezocht worden in de onervarenheid van enkele Hagenaaris. Hans Parrel daar om later „Je eigen prestatie is erg belangrijk. De'ploeg hangt aan je en trekt zich aan je op. Die verantwoording drukt to ch, ondanks je internationale ervaring. Daarbij kwam nog eens de extra moeilijkheid, dat je het toernooi moest openen". Verwonderlijk was het daar om niet dat de topscorers van gisteren Jan Evert Veer en Hans Parrel (beiden met drie treffers) heten gezamenlijk brachten zij de stand in het vierde part (3—2) naar de ui teindelijke zege van 10-7. Waarmee het klasseverschil niet genoeg was uitgedrukt. Het was kritiek die in het niet viel bij de vreugde. Hans Par rel juichte niet voor niets: „Nu nog een overwinning en we zitten in de finale" Had de organisatie in Würzburg een helderziende in het midden door Zian Vitesse op zeer toe passelijke tonen binnen te la ten marcheren? „Hij heeft ge wonnen, de Zilvervloot", zon gen een paar supporters aarze lend mee. Vanmiddag om vijf uur kan Zian Vitesse dan te gen SV '05 Würzburg (in de wedstrijd van gisteravond overwinnaar van Kosice met de cijfers 5-2) het al weten. KEES KOOMAN AMSTERDAM Ook de acht ste wedstrijd van Wilskracht is met een nederlaag voor de Am sterdamse ploeg geëindigd.' Voor Duyvestein, dat als tegen stander optrad, betekende dit de derde overwinning. De cijfers getuigen echter niet van grote kracht: 60-69, en ge zien de veldverhouding was het Haagse succes niet zo overtui gend. Het duurde lang voor de i overwinning van Duyvestein eeo feit was en de ploeg heeft I z\(h tot het laatst moeten in- sannen. waarbij Sacha Nicolic l eer een onmisbare kracht was. 1 i'a een matig begin kwamen de Hagenaars echter beter op dreef, hetgeen tenslotte tot ninst leidde. De volgorde in deze afdeling werd door dit succes: Eerste divisie B: AS VU 8-14 Fnsol Rowic 8-14 Hoechst BSW 7-12 PSV 8-12 Cangeroes 8-12 AMVJ Amsterdam 8-10 DED 8-8 BC Paulus 7-6 Duvvestein/W 8-6 AMVJ Rotterdam 8-6 Akridfcs 8-6 Argus 8-4 Kimbria 8-0 Wilskracht 8-0 DORDRECHT Jan Klijnjan (31) heeft een driejarig contract getekend bij FC Dordrecht. Daarvoor speelde hij bij DFC, Sparta en het Franse Sochaux. De aanvallende middenvelder speelt, indien trainer René vari Eek hem opstelt, zondag a.s. mee in de competitiewedstrijd in de eerste divisie tegen FC Groningen. RIAD Saoedi Arabië heeft in Riad gewonnen met 2—0 van Syrië in een kwalificatiewed strijd van het toernooi om het wereldkampioenschap. De ont moeting in de Aziatische groep 3 had een ruststand van 1—0 door een doelpunt van Samir Sultan. Voor 12.000 toeschou wers bepaalde Saud Al-Jassem in de tweede helft de eindstand op 2—0. LONDEN De internationale federatie van watersportbonden heeft tijdens een algemene ver gadering besloten de Star op nieuw toe te laten tot de Olym pische Spelen. In Montreal was dit boottype voor de eerste maal sinds 1932 niet op het program ma verschenen van de Spelen in Montreal en vervangen door de Tempest. De Tempest is nu weer afgevoerd. MADRID De Westduitse in ternational Paul Breitner zal zijn contract met de Spaanse kampioensclub Real Madrid met een jaar verlengen. Er was sprake van dat Breitner naar West-Duitsland zou terugkeren, aangezien hij in Madrid moei lijkheden zou hebben gekregen met zijn werkgevers. De directie van Real Madrid heeft echter laten weten dat Breitner een nieuw contract voor een jaar heeft getekend. Kampioenschap showrijden (Van onze sportredactie) DEN HAAG De Nederlandse rolschaatsbond houdt morgen, voor het eerst in haar geschiede nis, de Nederlandse kampioen schappen showrijden. Dit evene ment wordt gehouden in sport hal De Houtzagerij en de aan vang is 12.30 uur NEDERLAND OPNIEUW IN B-GROEP Tokio - De Japanse ijshockey- federatie heeft bekend ge maakt, dat negen landen, waaronder Nederland, zullen deelnemen aan het toernooi om het wereldkampioenschap in de B-groep. Het toernooi, dat op 10 maart van het vol gend jaar in Tokio begint, duurt twaalf dagen. De deelne mende landen zijn: Oostenrijk, Oost-Duitsland, Hongarije, Ja pan, Nederland, Noorwegen, Polen. Zwitserland en Joego slavië. Harry Turk was maar matig op dreef in het duel tegen het zwakke Utrechtse Hunters. Hij maakte slechts één van de dertien treffers. (Van onze sportredactie) DEN HAAG Harry Turk heeft zijn draai nog niet gevonden bij Hys Intervam. Dat bleek wel uit de wedstrijd die de Hagenaars gisteren tegen de Hunters uit Utrecht speelden. Hoewel Hys er een doelpuntenfestijn van maakte (het werd 13—1), draaide Turk slecht met zijn ploeggenoten mee. Onzeker spelend en vaak slechte passes afgevend kenmerkten het spel van Harry Turk. Als enig excuus zou men kunnen aanvoeren dat dit pas de derde wedstrijd is die Turk meespeelt met de Hagenaars en zodoende zich nog moet aanpassen. Hys, dat al kansloos is voor een eervolle eerste of zelfs tweede plaats in de Coupe Na tionale Nederlanden gaf de Hunters gisteravond weinig kans een overwinning te beha len. De Hagenaars startten met een fel offensief dat tot een voorsprong van 3—0 leid de in de eerste tien minuten. Tim Onstead, Brian de Bruyn en nogmaals Tim Onstead scoorden. De Utrechters kon den tegen deze achterstand zeer weinig doen. Alleen het schaatsen al leek hun moeilijk te vallen. Slechte combinaties, afgewisseld met zwakke scho ten karakteriseerden het ijs hockey van de Hunters. In de eerste periode wist Hys nog eenmaal te scoren door Dave Bell, 4—0. Het enige doelpunt voor de Utrechtenaren viel in de twee de periode. Het werd gemaakt door Ruud Termijn uit een pass van Bruce Cochrane, 4—1. Na dit doelpunt zakte de Utrechtse ploeg geheel weg waardoor Hys wat aan de stand kon gaan doen. Brian de Bruyn, tweemaal achter elkaar, Harry Wielhee- sen en Bob Smulders maakten er aan het einde van de twee de periode 8—1 van. Hunters bleef de laatste perio de hetzelfde spel vertonen. Bij een achterstand van 8—1 was verdedigen dé tactiek voor de Utrechtenaars. Hys stoorde zich hier in het geheel niet aar en ging door met scoren Brian de Bruyn maakt zijr hattrick vol waarna Bol: Smulders en Tjakko de Vos ei 11—1 van maakten, 12—1 werd gescoord door Harry Turk die hier zeer blij mee was. Einde lijk kon hij iets laten zien wal hij de gehele wedstrijd al had willen tonen. Rob Hagendoorr die zich de hele avond al druk had lopen maken over het vol gens hem te geringe storer van de aanvallen van de Hun ters maakte het laatste doel punt voor Hys, 13—1. Hij de monstreerde wat hij die avonc steeds had gewild. Snel storen bij de tegenstander om vervol gens hard in te schieten. Het 300-koppige publiek ging te vreden naar huis met de ge dachte dat Hys het zeer zeker beter zal gaan doen in de Ne derlandse competitie. Voor de Coupe Nationale Ne derlanden zijn vrijdagavond drie wedstrijden gespeeld De uitslagen zijn: Hys—Utrecht 13—1 (40, 4—1, 50). Amster dam—Groningen 9—4 (4—1, 2—1, 3—2). Nijmegen—Brussel 9-2 (3-1, 3-0, 3-1). Deze laatste wedstrijd werd tien mi nuten voor het einde gestaakt. Brussel weigerde verder te spelen. (Van onze biljartmedewerker) DEN HAAG Het driebanden-groot kampioenschap derde klasse district Den Haag begint steeds meer te lijken op een loterij. De één na de ander krijgt te maken met puntenverlies. Het is na drieëneen halve ronde zo, dat geen enkele finalist nog zonder pun tenverlies is. Het meest opmerkelijke is wel, dat Aad Arkesteijn, toch één van de voornaamste kandidaten voor de titel, twee nederlagen in de schoe nen geschoven kreeg. Eerst was het André Kemper (20-8 in 41 beurten), daarna Henk de Leeuw (indrukwekkend 20-17 in 31 beurten) die Arkesteijn in het klassement terugwierp. Koos Galjaard, na drie ronden nog ongeslagen aan de leiding, had in de vierde ronde weinig verweer tegen Cas Smulders, hoewel hij in de slotfase met onder meer een serie van vier nog redelijk terugkwam: 20-16 in 37 beurten. Aad v.d. Klaauw gaat zich als specifieke libre-speler steeds beter thuisvoelen in het driebandenwe reldje. Hij pakte zijn eerste volle winst in de derde ronde tegen Henk de Leeuw (20-17), al gebruikte hij wel 69 beurten. Voor zijn laatste carambole gebruikte hij om en nabij 20 beurten. Eef v. Bielder moest een forse achterstand tegen Cas Smulders wegwerken om zich nog in een gunstige positie te kunnen brengen. Smulders leidde na vier beurten met 8-1; v. Bielder haalde echter op tot 11-11 en won uiteindelijk in 48 beurten met 20-17. Aantoon Stam („Iemand moet toch laatste worden") komt maar niet in zijn normale spel. Koos Galjaard verpletterde hem ook al: 20—7 in 30 beurten. De stand is: 1. Koos Galjaard 6 uit 4; 2. Eef v. Bielder 4 uit 3; 3. Cas Smulders 4 uit 4; 4. Aad Arkesteijn 4 uit 4. 5. Henk de Leeuw 4 uit 4; 6. André Kemper 3 uit 3; 7. Aad v.d. Klaauw 3 uit 3; 8. Antoon Stam 0 uit 3. Het toernooi is vanmiddag voortgezet aanvang 13.00 uur, waarna de finale zondagmiddag, aan vang 12.00 uur wordt afgewerkt. Jan Hordijk... winst.. Internationaal tintje bij dames al voorbij (Van onze sportredactie) MIJDRECHT Het interna tionale tintje dat de tennis- bond heeft gegeven aan het gisteren in Mijdrecht begon nen wintercircuit is voor wat betreft de dames al op de eerste de beste avond voorbij. Zowel de Tsjechische Helga Hradecka als de Westduitse Ulla Ullrich moesten in de kwalificatieronde hun meer dere erkennen in een Neder landse speelster, die in eigen land niet eens tot de top be hoort. Hradecka werd versla gen door Leonne van de Wil denberg en Ullrich moest bui gen voor Anneloes Schothorst Bij de heren deden zich nau welijks verrassingen voor of het moest de zege van de 16-ja- rige Marc Albert zijn die Frank Koning voor het hoofd toernooi uitschakelde. Ook Al berts leeftijdgenoot Bas Vlet ter bereikte de hoofstrijd door Jaap Panman te elimineren. Jan Hordijk had weinig moei te met René Boers, terwijl Frits Don Huub van Boeckel de weg versperde. De uitslagen zijn: Heren: Marc Albert—Frank Ko ning 6—4, 6—4. Theo Gorter Klaas Visscher 6—2, 60, Jan Hor dijk—Rene Boers 6—0, 6—3. G. Hornman—M Sprott 6—2, 60, M. Keunen—J. Madsen 64. 60, F. Don—H. v Boeckel 6—2, 6—1, B. Vletter—J Panman 6—3, 6—2, R. Heffels—O. Panman 7—5, 76 Dames: Inge Korsten—Elly Hem mes 1—6, 6—1, 6—2, Leonne v.d. Wildenberg—Helga Hradecka (Tsj) 4-6, 7-5, 64, Trudy Walhof—Ma- riette Pakker 6—3, 2-6, 6-3. An neloes Schothorst—Ulla Ullrich (Wdl) 7-6. 6-3. ZEGE FORTUNA DUSSELDORF BONN Voor de Bundesliga is gisteravond de wedstrijd gespeeld tussen Borussia Dortmund en Fortuna Düsseldorf. Fortuna won met 1-2 (0-1). Het was de eerste overwinning van Fortuna dit seizoen in een uitwedstrijd. Er waren 50.000 toeschouwers. Szymaruak scoorde na 36 minuten 0-1, Seel verhoogde na 68 minuten de stand tot 0-2. Drie minuten later trof Lippens voor de debutant in de Bundesliga, Borussia Dortmund, doel, maar daarbij bleef het. Wetemans ook rentip kampioen WASSENAAR Ro- ber Wetemans werd niet alleen kam pioen van Neder land bij de jockeys. Hij won ook het door onze krant georganiseerde ren- tipklassement. Chef sport Herman van Bergem bood Wete mans tijdens een feestelijke avond op Duindigt een fraaie camera aan. Vorig jaar eindigde Erik Bloem als eerste in het klassement. We temans won het klassement met 176 punten. Tom Mc- Garrity legde met 120 punten beslag op de tweede plaats EREDIVISIE FC Utrecht-FC Twente Telstar-VW GA Eagles-NAC Feyenoord-Ajax FC Amsterdam-Sparta Roda JC-FC Den Haag NEC-PSV Graafschap-Haarlem Eindhoven-AZ'67 EERSTE DIVISIE FC Den Bosch-Veendam Helmond Sport-PEC Zwolle Wageningen-Vitesse Willem II-SW Fortuna SC-Volendam SC Amersfoort-SC Cambuur Heerenveen-Excelsior FC Groningen-FC Dordrecht Heracles-FC Vlaardingen De wedstrijden aangeduid met een op het totoformulier.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 7