Ballonhal Noordwijkerhout kan commercieel succes worden Verkeersaanbod niet toegenomen Plannen voor Kloosterschuur in de ijskast Noordwijk buigt zich over exploitatie strand Kleine correcties in plan verzorgingshuis PAGINA 4 tmr LEIDSE COURANT VRIJDAG 12 NOVEMBER 1976 (Van een onzer verslag gevers) NOORDWIJKERHOUT Handbalvereniging Northa uit Noordwij- kerhout heeft het initia tief genomen een lucht- hal of ballonhal aan te schaffen. Met de aan schaf van een dergelijke hal zou de handbalver eniging een eigen over-, dekte speelmogelijkheid krijgen. Het initiatief van de Noordwijker- houtse vereniging is bij diverse zakenlieden goed gevallen. Een van hen heeft inmiddels een renteloze lening van 25 mille toegezegd. Northa is van plan binnenkort diverse activiteiten te ontplooien om de hal te kunnen financieren. De aanschafkosten worden geraamd op 100 tot 150 duizend gulden. De handbalvereniging Northa heeft voor het komende sei zoen nieuwe speelruimte no dig. Thans heeft men onder dak in de sporthal van de gebr. Pennings. Door een con flict tussen het gemeentebe stuur en de eigenaren van de hal over het gevraagde bedrag aan subsidie zal Northa spoe dig naar nieuwe speelruimte moeten omzien. Voorlopig zal men nog in de hal spelen, om dat een kort geding tegen de gebroeders Penning voor de vereniging positief is uitgeval len. Volgens de heer Kok van het bestuur van Northa is het de bedoeling de ballonhal tus sen april en oktober van het volgende jaar op te zetten. Als plaats van vestiging wordt ge Een ballonhal; mogelijk binnenkort ook in Noordwijkerhout. dacht aan het huidige hand balterrein in de „Boekhorst". Momenteel is men druk bezig informatie in te winnen over de mogelijkheden voor de aan schaf van een luchthal. Defini tieve plannen zijn er echter nog niet. Als meer gegevens over het plaatsen van een luchthal bekend zijn, zal de. kwestie worden besproken met de gemeente. Het bestuur van Northa heeft nog vergeefs gepoogd de kwestie „Pen nings" tot een goed einde te brengen. „We hebben gepro beerd de hal van Pennings ook volgend jaar open te houden. Maar dat is niet gelukt. Pen nings ziet het niet meer zitten. Dat is onder meer te danken aan de emotionele uitlating van het raadslid Arts van de EZP tijdens de raadsvergade ring van september", aldus de heren Kok en Peters van de handbalvereniging. Wedstrijdsecretaris Peters is met het plan om een luchthal neer te zetten op één van de handbalvelden in de Boek horst gekomen", aldus de heer F. H. M. Kok, sinds kort pen ningmeester van Northa. Hij verklaart dat de bouw van een ballontent ook vanuit commer cieel oogpunt een goede zaak is". Ook andere verenigingen kunnen er gebruik van maken. Als eerste komen dan de zaal voetbalvereniging, de tennis vereniging De Boekhorst en Bax Foreholte in aanmerking. „De ballontent kan zichzelf be druipen", verklaart de heer Kok Als alternatief voor de plaats van de hal geldt de zogenaam de speelweide achter de kanti ne, die volgens de heer Peters weinig door kinderen wordt gebruikt. „Als de hal elders in Noord wijkerhout moet worden ge bouwd, dan gaan de stich- tingskosten drastisch omhoog. In de Boekhorst staat reeds een gebouw, dat fungeert als kantine en kleedgelegenheid. Door middel van een „sluis" kunnen we de hal daarop aan sluiten. Als de hal elders wordt gebouwd, dan moet daar ook een kantine en een kleedgelegenheid worden ge bouwd. En dat verhoogt uite raard de kosten", aldus de heer Peters. Het bestuur van Northa is van mening, dat een oplossing in de gemeente Noordwijkerhout moet worden gevonden, omdat de vereniging door het spelen elders in de omgeving met de ondergang wordt bedreigd. „Als we elders wedstrijden gaan spelen, verliezen we ab soluut een groot aantal leden. Bovendien is de hele sfeer ver dwenen. Supporters komen er dan bijna niet meer", meent de penningmeester van de handbalvereniging. Het bestuur heeft inmiddels een brief naar Poly-Nederland gestuurd in Zwolle, om meer informatie. Navraag bij de heer Molenaar van dit bedrijf, dat gespecialiseerd is in de vervaardiging van Nederland se luchthallen, leert dat de prijs van luchthallen sterk af hankelijk is van de gewenste vloerkwaliteit. Als op een be staande vloer kan worden ge bouwd, scheelt dat al enige tienduizenden guldens in de prijs. De heer Kok vindt, dat de gemeente Noordwijkerhout ook initiatieven had moeten nemen om een oplossing te zoeken voor het onderdakpro bleem van de diverse sportver enigingen. De heer Kok haalt dan een uitspraak van de ge meenteraad aan, die toezegde Northa zoveel mogelijk te hel pen (ook financieel) bij het oplossen van de problemen, die zouden ontstaan na het intrekken van de subsidie aan de gebroeders Pennings. „Ik heb goede hoop, dat de gemeente Noordwijkerhout ook bijdraagt in de kosten van het kort geding tegen de ge broeders Pennings. De kosten van dat geding bedragen onge veer 3000 gulden", zegt de heer Kok. NOORDWIJK Binnen kort, mogelijk deze maand nog, zal de ge meenteraad van Noord- wijk zich moeten uitspre ken over de exploitatie van het strand voor de badplaats. Een uiterst netelige zaak, ook al om dat in de verschillende politieke groeperingen ten aanzien van de stran- dexploitatie bepaalde op vattingen bestaan en el ke verandering met ar gus-ogen wordt bekeken. Mede als gevolg van ont wikkelingen in het verle den, is het een uitermate ingewikkelde materie ge worden met talrijke fa cetten, waarvan de con sequenties niet gemakke lijk kunnen worden over zien. Op 1 mei 1977 loopt de vergun- Botsing op Vinkenlaan SASSENHEIM Een frontale botsing vond gisteren tussen twee auto's plaats op de krui sing Vinkenlaan/oprit rijksweg 44 in Sassenheim. Beide auto's werden onherstelbaar bescha digd. De bestuurders, uit Kat wijk en Den Haag, kwamen met de schrik vrij. ning af, welke de Staat aan de Maatschappij Zeebad Noord- wijk heeft verleend. De Staat, vertegenwoordigd door de In spectie der Domeinen, is bereid te voldoen aan de wens van de gemeente om aan haar de ver gunning tot strandexploitatie te verlenen, echter onder conditie, dat de gemeente het onderver- pacht aan Zeebad. Deze kan namelijk aanspraak maken op een verlenging van het contract met de Staat voor tien jaar. De Maatschappij Zeebad op haar beurt wil aan een nieuwe opzet haar medewerking verlenen, maar stelt daarbij voorwaarden, welke de strekking hebben de thans onrendabele exploitatie te verbeteren. Zeebad, die op de door haar gecontracteerde strandgedeelten zwembaden be heert en verhuur van stoelen en tenten pleegt, staat voor een al gehele vernieuwing van de in ventaris. Dat vergt een investe ring van enkele tonnen en daar komt nog bij, dat de baden van de baden verliesgevend zijn. De Maatschappij Zeebad denkt de exploitatie te kunnen verbe teren door het inrichten van een negental verkooppunten zogenaamde service-units bij de strandafgangcn naar de strandgedeelten, waarop zij ba den exploiteren of stoelen en tenten verhuren. Ieder van de stoelenstranden wordt uitge rust met 125 windschermen, 250 ligstoelen en 30 houten ligbed den. De tot nu toe in gebruik zijnde houten tenten en badkor- ven (strandstoelen) zullen gaan deweg verdwijnen. Het beheer van de service-units wil de Maatschappij Zeebad in handen geven van horeca-ex- ploitanten, die tevens aandeel houder in de NV moeten zijn. Daartegen bestond in de com missie voor middenstandszaken en toerisme enig wantrouwen. Zeebad-directeur Van den Haak beklemtoonde nog eens, dat de maatschappij persé niet voor het karretje loopt van een paar grote hoteliers, al had hij begrip voor het wantrouwen van de commissieleden. RIJNSBURG De Rijnsburgse raad is gisteravond akkoord ge gaan met de begrotingsvoor stellen voor 1977 zoals deze door het college van burge meester en wethouders zijn in gediend. De plannen met betrekking tot de Kloosterschuur, die een uit breiding van het agrarische ge bied behelzen zijn door het col lege voorlopig in de ijskast ge- depöneerd. Het terrein van de Kloosterschuur is het eigendom van één familie en alle onder handelingen over de verkoop van de gronden zijn tot nu toe op niets uitgelopen. Burgemeester De Roos zegde de raad toe in december een con cept-bestemmingsplan voor de Flora aan te zullen bieden. Dit plan zal dan onmiddellijk door de commissies behandeld wor den. Op de bestaande Flora zul len in de toekomst 350 woningen verrijzen. De woningbouwplannen voor De Hoek gaan wel definitief door. Het wachten is nog slechts op de sloop van de oude conser- venfabriek, die door de gemeen te is aangekocht. De grond zal in 1977 bouwrijp gemaakt wor den. De raad gaf zijn fiat aan het tweede plan van het college, dat uitgaat van 710 eengezins woningen. Praktisch alle gemeentelijke be lastingen zullen in Rijnsburg verhoogd worden. De fracties van de PvdA en de WD strib belden nog wel tegen bij het punt riool- en straatbelasting, maar konden een verhoging toch niet verhinderen. Hobbyclub met opheffing bedreigd STOMPWIJK De Stompwijk- se hobbyclub, tot voor kort nog een succesvolle loot aan de rijk beladen Stompwijkse vereni gingsboom, dreigt door het ge brek aan kaderleden ten onder te gaan. Door huwelijk en ver huizing moesten diverse leden van de leiding de club verlaten. Voor 1 januari 1977 zal het ka der van de vereniging aange vuld moeten worden, omdat ont binding van de hobbyclub an ders onvermijdelijk is. Nieuwe kaderleden kunnen zich aanmel den bij Greta Havik of dinsdag op de clubavond eens langs ko men in het Dorpshuis. G. S. van Leijenhorst overleden WASSENAAR - Op 74-jarige leeftijd is deze week de Wasse naarder G. S. van Leijenhorst overleden na een langdurige ziekte. De heer Leijenhorst was tot zijn pensionering voorzitter van de afdeling Den Haag van de r.k. bond voor spoor en tram personeel St Raphaël. Daarvoor was hij een aantal jaren voorzit ter geweest van de Katholieke Arbeidersbeweging. Na '67 was hij actief in bejaardenvereni ging. De begrafenis vond van daag plaats op het parochie kerkhof van Wassenaar. Celstraf voor botendieven DEN HAAG/NOORDWIJK Een 23-jarige schilder en 32-ja- rige losarbeider, beiden uit Den Haag hebben zich voor de Haagse rechtbank te verant woorden gehad wegens diefstal van zeilboten en buitenboord motoren in Zoetermeer en Noordwijk. Ze hadden gehoord, dat op wer ven gemakkelijk die diefstallen konden worden uitgevoerd en dat deden zij dan ook. Ieder in een auto reden zij naar Noord wijk en haalden er een zeilboot weg. Op terugweg naar Den Haag, raakte een trailer los en kwam met boot en al in een sloot terecht. Daarna werd te rug gereden naar Noordwijk en een andere boot gestolen. Een 24-jarige Haagse schilder had een keer in Zoetermeer meegeholpen aan een diefstal. Tegen hem eiste de officier vier maanden gevangenisstraf. De rechtbank veroordeelde hem dienovereenkomstig. De andere schilder werd na een eis van 12 maanden gevangenis straf waarvan vier voorwaarde lijk, veroordeeld tot 8 maanden gevangenisstraf en de losarbei der na eenzelfde eis tot 6 maan den gevangenisstraf voor allen met aftrek van het voorarrest (Van een onzer verslaggevers) NOORDWIJKERHOUT De provinciale directie van het ministerie van Volkshuisvesting heeft enige correcties aangebracht in de plannen voor de bouw van een verzorgingstehuis in Noordwijkerhout. Dit betekent, dat de definitieve plannen voor de bouw van het huis niet vóór de magische datum van elf november (gisteren dus) op het bureau van de provin ciale directie lagen. Dat wil volgens de heer Spiermgs van het ministerie van Volkshuis vesting echter niet zeggen, dat de bouw van het verzorgingstehuis niet door zou gaan. „Als komende maandag de plannen op het ministerie zijn en goedgekeurd worden, dan kan voor 1 januari de eerste paal in de grond geslagen worden". Er zijn volgens de heer Floors, die voorzitter is van de stichting, die het verzorgingstehuis in Noordwijkerhout moet gaan realiseren, slechts kleine wijzigingen in de plannen aangebracht. Zo is bijvoor beeld het aantal „bruto" bedden opgevoerd tot 72 (was 70). Het aantal „netto" bedden blijft echter gelijk (60). Met de bouw van het verzorgingstehuis is inclusief de inventaris een bedrag van in totaal meer dan vier miljoen gulden gemoeid. Het bestuur van de stichting komt in aanmerking voor een jaarlijkse bijdrage van het ministerie. Voor de realisering van het pand zal ook nog een geldlening afgesloten moeten worden, die mogelijk door de gemeen teraad zal worden gegarandeerd. Het verzorgingshuis is gepland langs de Schippervaarts- weg op gemeentelijke grond, die thans wordt gebruikt door volkstuinders. Sint 27 nov. in Zoeterwoude ZOETERWOUDE - Op uitno diging van de winkeliersvereni ging WIZO brengt Sint Nico- laas op zaterdag 27 november een bezoek aan Zoeterwoude. Bij de intocht zal voor de eerste keer de Weipoort zijn betrok ken. De Sint arriveert om 10 uur bij de Noord Aa en gaat dan via de Weipoort naar de Ommedijk- seweg. Hier stapt het gezelschap in de bus welke hen brengt naar de Miening waar de officiële verwelkoming door burgemees ter Detmers plaatsvindt. De daarop volgende rondrit door het dorp eindigt in 't Centrum aan de Schenkelweg. Daar geeft de WlZO-Sint feest aan alle kleuters van 12.30-13.15 uur. Voor de kinderen van de drie laagste klassen van de basis scholen is er een anderhalf uur durend filmprogramma dat om 14 uur aanvangt. De WIZO heeft ook een bijzondere verkoopak- tie van 22 november tot en met 4 december. Bij aankoop van een bedrag van 10,- ontvangt men de gebruikelijke 10 spaar punten. Daaraan verbonden is als extra attraktie een waarde volle afknipstrook waarop naam en adres vermeld moeten worden. Aldus ingevuld kunnen deze stroken ingeleverd worden bij de deelnemende winkeliers. Hieruit zullen op 27 november en 4 december een groot aantal exemplaren worden getrokken voor aantrekkelijke geldprijzen. VOORSCHOTEN Het verkeersaanbod op de hoofdtraverse (oude provincialeweg Leiden—Den Haag v.v.) is het laatste jaar niet toegenomen. Tot deze verrassende conclusie komt de nota „Evaluatie Verkeersmaatregelen" die b. en w. hebben toegezon den aan de commissie openbare werken. Het werkdaggemiddel de op de verkeerstraverse ligt rond de 15.500 motorvoertuigen per etmaal. Deze gegevens komen onder meer uit het permanen te telpunt van de provinciale Waterstaat ten zuiden van „De Gouden Leeuw" aan de Veurseweg. LEIDEN—DEN HAAG VIA VOORSCHOTEN: Het verkeersaanbod op de provincialeweg van Den Haag naar Leiden is niet toegenomen. In Voorschoten is nu een jaar lang een inhaalverbod van kracht vanaf de grens met Lei den tot aan de grens met Leid- schendam. Over het algemeen wordt dit verbod goed nage leefd met uitzondering op de Leidseweg-Noord, omdat hier nog geen visuele wegversmal ling door middel van witte strepen aangebracht is. Gunstig effect Vorig jaar is de Admiraal de Ruytersingel gereed gekomen, waardoor er een tweede ver binding ontstond parallel aan de bestaande hoofdverkeer- straverse. Deze verbinding be staat uit de Admiraal de Ruy tersingel Van Beethoven- laan Prins Bernhardlaan. Het opheffen van de voor rangsregeling ten aanzien van de Van Beethovenlaan heeft een gunstig effect gesorteerd. Er wordt minder hard gere den. In deze route zijn drie met lichten beveiligde voetjjan- gersoversteekplaatsen ge maakt, bestemd voor een vei liger oversteek van de school jeugd. Deze lichten werken niet optimaal. Door het on geoorloofd parkeren van ou ders, die hun kinderen naar de scholen brengen, kunnen de zogenaamde voelstroken in de weg niet funktioneren. De enige oplossing wordt gezien in een parkeerverbod, dat zichtbaar is door middel van een bord. Parkeren in de di- rekte nabijheid van verkeer slichten is steeds verboden. Uit het rapport blijkt duidelijk dat tijdens de spitsuren, wan neer de auto's bumper-aan- bumper door Voorschoten moeten gaan, iedere overtre ding oponthoud betekent voor de andere weggebruikers. Zo ontstaan steeds conflictsitua ties tijdens de avondspits, wanneer auto's bestemd voor de richting Leiden vanaf het dorp op de rechterbaan voor Vlietwijk rijden en dan bij het raadhuis zich wringen tussen de Leidse richting. Een verkeerslichteninstallatie bij de driesprong Veurseweg- Karel Doormanlaan wordt niet meer als urgent gezien, terwijl bij de Viersprong Van Beetho- venlaan-Mozartlaan waar schijnlijk een verkeerslichte ninstallatie noodzakelijk wordt. Bij het kruispunt „Gemeente huis" zal vanuit de richting Leidschendam een verbod van kracht worden tegen het 180 graden draaien om zo de Prinses Margrietstraat in te gaan. Uit de verkeersnota blijkt dat Voorschoten vol met verkeer is, voorzichtigheid is noodzaak. I

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4