75-jarig bestaan van haar kerk Willibrordparochie vierde CONCERT ST. JANSFANFARE „DE MENSWORDING" HEEFT NIEUWE PASTOOR F. Wiering „Het Tolhuis" in gebruik gesteld GASLEK IN ALPHEN „Herwonnen Levenskracht" wil minder-valide helpen GOUDEN FEEST „DE KIEVITEN" Hartebrugcon- cert met jeugdig elan pauselijk 18b onderscheiden f 176 MAANDAG 8 NOVEMBER 1976 LEIDSE COyRANT PAGINA 5 „Het Tolhuis", zoals de ontmoetingsruimte heet, is gevestigd in de onderbouw van een van de drie flatgebouwen aan de Tol. Twee maanden is een ploeg van ongeveer vijftien man in de vrije tijd in de weer geweest om de kale ruimte te veranderen in een centrum waar voortaan verschillende aktiviteiten zullen worden ondernomen. Begonnen wordt met een klaverjasclub terwijl ook voor bridgen animo blijkt te bestaan. Op woensdagmiddag en in de schoolvakanties zullen bovendien aktiviteiten voor de kinderen wórden georgani seerd. Zeer veel animo blijkt ook te bestaan voor creatieve bezigheden als leer- en textielbewerken, tekenen en schilde ren. Een van de wijkgenoten wil verder een cursus Italiaans geven. Over andere aktiviteiten als bingo, politiek forum e.d. wordt noe overleg gepleegd. LEIDSCHENDAM Loco-burgemeester H. L, van Dongen heeft zaterdagmiddag in het bijzijn van bijna de voltallige gemeenteraad, het bestuur van de wijkvereniging, vertegen woordigers van de woningbouwvereniging en verdere geno digden de gemeenschapsruimte aan de Tol in Leidschendam- zuid officiéél in gebruik gesteld. De heer Van Dongen, die de wijkbewoners geluk wenste met de mooie voorziening in de eigen wijk zei dat dit mede te danken is aan een gift van negenduizend gulden van de woningbouwverenigin gen die bovendien vijf jaar een gedeelte van de huur finacieren. Hij sprak de wens uit dat het wijkcentrum geen buurtcentrum enkel voor sinterklaas- en koninginnedag feestjes zou worden maar 'n echt ontmoetingscentrum waar de bewoners samen komen. Gouden koorjubileum De heer S. Borst vierde giste ren zijn gouden koorjubileum in Rijpwetering. In een volle kerk werd om half elf tot zijn intentie de hoogmis door pas toor W. Juffermans opgedra gen. Na de H. Mis kwamen de 70-jarige jubilaris, zijn fa milie en de koorzangers met hun echtgenoten bijeen in „Rustoord". Hier speldde Bertha Borst haar broer de gouden insigne verbonden aan de Gregoriüsvereniging op. De heer N. de Bruin bood de familie Borst een ge schenk aan. ALPHEN AAN DEN RIJN In de nacht van zaterdag op zondag werd de politie gealarmeerd door bewoners van de Saturnusstraat over het feit dat het in de buurt naar gas stonk. De politieagenten die polshoogte gingen nemen, ontdekten bij het voetpad aan de Saturnusstraat ontsnappend gas. Het Gas- en Lichtbedrijf is terstond met de herstelwerkzaamheden begonnen van de gaslei ding onder het voetpad. Slachtoffer ongeval overleden ALPHEN AAN DEN RIJN De 18 jarige Jan van der Stouwe uit Alphen aan den Rijn is zaterdagmiddag in het Academische Ziekenhuis te Leiden overleden. Hij was maandagavond 1 novem ber met zijn bromfiets tegen een geparkeerde aanhangwagen gereden op de Wilhelrainalaan ter hoogte van de Willemstraat. OEGSTGEEST De Willi- ibrordzondag kreeg gisteren in Oegstgeest een feestelijk tintje. De Willibrordkerk bestond 75 jaar. Ter gelegenheid daarvan was er zaterdag een jongeren mis en. gisteren een plechtige hoogmis en rond half een, een gezongen Latijnse Mis met de Schola Cantorum o.l.v. de heer J. v.d. Poel. Zowel het dames- als herenkoor maakte zich overigens ver dienstelijk. Tijdens de predika tie ging pastor Koster nader in op de betekenis van Willibrord en op de bouw van de kerk rond 1900. „Het geloof is ons toever trouwd als een schat, daar mo gen we niet roekeloos mee om springen. De winst van deze tijd is dat wij samen mogen doen. Iedereen heeft zijn eigen verant woordelijkheid. Wij hebben el kaar nodig, dat eist inzet: Echte zorg voor elkaar." Bij de afslui ting van een periode van 75 jaar merkte pastor Koster op: „Wij moeten verder bouwen aan een nieuwe toekomst, met het goede uit het verleden." De broodmaaltijd voor de oude Oegstgeestenaars Rond kwart voor één gistermid dag werden de oudere- en oud- parochianen ontvangen in het parochiehuis waar een brood maaltijd werd aangeboden dankzij de goede zorgen van de familie Hogervorst. De herinneringen kwamen los. De heer Van Woerden om schreef de nostalgie als zeer mo dern. Onder de aanwezigen trof fen wij vele bekende Oegstgees^ tenaren, zoals mevr. E. J. Ok- kerse—Balk, de eerste dopeling in de nieuwe kerk op 2 april 1902. Mevrouw Okkerse was speciaal uit Woerden overgeko men. Voorts troffen wij zuster Ravenstein, voor de oorlog zeer bekend bij het Oegstgeester Jeugdwerk. Het was tenslotte de heer Pitlo jr. die een terugblik wierp op het Rijke Roomse Leven ten tijde van Pastoor Loyaard. „De tijd dat een nieuwe pastoor aan de grenzen van de gemeente werd ontvangen door heren met hoge hoed en een open calè che „Wij zijn hier, verbonden in goe de herinneringen. Een fijne tijd is ëen kostbaar bezit. Het is een hartelijk „dank je wel" waard", aldus spreker. Kortom een gezellig feest geken merkt door. een dito'samenzijn. Of zoals Pastor Koster het zei: „Wij hebben elkaar nodig. Wij hebben vertrouwen in deze pa rochie!" Ballet '76 in het HOT Het HOT organiseert van 13 t/m 28 november onder de noemer „Ballet '76" een programma van zeer uiteenlopende dansmani- festaties. Er zijn voorstellingen van buitenlandse gezelschap pen, waarvan er twee voor de eerste maal in Nederland optre den. Het Nederlands Dans Theater zal de première uitbren gen van het eerste ballet van Jon Benoit „Clowns Clowns. Tijdens Ballet '76 is een ballet- gids in het HOT verkrijgbaar. Het programma luidt: 13 en 14 november The Original Trockadero Gloxinia Ballet Company uit New York. 16 november Das Bauhaus drie films. 17 november Studio-avond Ne derlands Dans Theater. 18 en 19 november London Dan ce Events Heide Mondon en het Varius Ensemble für Neue Mu- sik (première voor Nederland). 20 en 21 november Ballet de Poche uit Grenoble (première voor Nederland). 22 en 23 november Multi Media Bart Stuyf. 24 en 25 november Penta Thea ter. 26, 27 en 28 november Neder lands Dans Theater met wereld première. Universitair nieuws ZOETERWOUDE -- De talrijke bezoe kers aan het concert dat zaterdagavond in Ons Huis werd gegeven hebben geno ten van uitstekende muziek. „Veelzijdig heid" leek het thema van de avond te zijn. Dit betrof zowel de drie verschil lende orkesten welke musiceerden als het repertoire. De Sint Jans Fanfare welke gastheer was opende de avond met de mars Jubelklange en sloot na ojn. een selectie uit de musical Hair af met de Clog Shoe Dance waarmede diri gent Jan Mey veel succes oogstte. Daarna was het de beurt aan de Brass band Voorwaarts uit Waddinxveen geleid door A. v.d. Bosch. Voorheen was dit een fanfare welke in moeilijke tijden besloot om te schakelen naar de brassmuziek uitsluitend eesüeeld door de koDer-instru- menten. Niet zonder succes zo bleek zaterdag avond. Het eigentijdse repertoire werd geopend met The Spacemanmars waarne er ook veel waardering was voor de uitstekende geblazen Bridge over trou bled water. Het contrast met de Harmo nie Crescendo, opnieuw o.l.v. Jan Mey welke het derde deel voor zijn rekening nam .was scherp toen geopend werd de klassieke Kalif van Bagdad. Dit korps met vele ervaren musici stal toch wel de show. De 47 man bleken volledig voor de hen toegewezen partijen berekend wat tot hoogstaand musiceren leidde. Het slot met de brandweermars met heuse sirenes- en Stars and Stripes bracht het publiek tot groot enthousiasme. Bromfietser slachtoffer van misselijk streek SASSENHEIM - Een 17-jarige bromfietser uit Sassenheim is zaterdagavond het slachtoffer geworden van een misselijke streek. Onbekenden hadden op het rijwielpad naast de rijks-, weg op borsthoogte draden ge spannen. Behalve de bromfietser en zijn duo-passagiere, een 15-jarige in woonster van Warmond, reden twee fietsers tegen de draden aan. De bromfietser liep ge kneusde ribben en schaafwon den op, zijn duo-passagiere schaafwonden. Ook de twee fietsers moesten voor lichte ver wondingen worden behandeld. Getuigen worden verzocht zich te melden op het bureau van de rijkspolitie aan de Menneweg tel. 02522-19029. Geslaagde uitvoering ,,De Bijehkorf" LISSE Het toneelgezelschap van speeltuinvereniging „De Bijenkorf' heeft een geslaagde uitvoering van de klucht „Mag ik u voorstellen?" gegeven in „Het Trefpunt". De uitvoering had plaats op de jaarlijkse feestavond van de speeltuinver eniging. In de klucht handelt het zich om een familie die een rijke oom verwacht. Hierop worden alle verrichtingen afgestemd. Wan neer de oom bericht dat hij verlaat is, dienen noodmaatre gelen te worden getroffen. De elf leden van het toneelgezel schap wisten op komische wijze de klucht van Jay Tobias te vertolken. vaak volledig „Velen hebben geen tijd gehad om aangepaste spontane contacten die nu worden gelegd door berusting groeit, knapt de creatieve arbeid te vinden en komen in een degenen die elkaar bij activiteiten hebben ont- af", aldus de Voorhoutse. vaccüm", aldus de heer Bots. Een vertegenwoor- moet. „Herwonnen Levenskracht" zal op korte termijn diger van de gemeente Sassenheim, de heer Een echtgenote van een minder-valide wees op activiteiten ontwikkelen, om de arbeidsonge- Boekei vertelde wat -er in zijn gemeente voor de problemen die een arbeidsongeschiktheidsver- schikten in Voorhout uit hun isolement te halen, arbeidsproces worden gehaald, andere bezighe-minder-validen wordt gedaan om hen uit het klaring van de man voor de vrouw met zich mee Waarschijnlijk zullen sportieve en creatieve acti- den moeten hebben. isolement te halen. Hij was enthousiast over de kan brengen. „Wanneer de man naar een zekere viteiten op touw worden gezet. VOORHOUT „Herwonnen Levenskracht" heeft zaterdagmiddag een bijeenkomst gehouden voor bejaarden en WAO-ers. Dr. A. Bots hield een inleiding. Hij stipte het grote belang aan, dat minder-validen, die veel te vroeg uit het I WASSENAAR Zaterdag was j het precies vijftig jaar geleden, dat de Wassenaarse Hockey- Cricket- en Tennisclub „De Kie viten" werd opgericht en de club zou zichzelf niet zijn, als dat gouden feit niet op een grootse wijze zou zijn herdacht. Vanaf het middaguur kwamen enkele honderden leden en oud leden in het gezellige clubhuis op de Schulpwei bijeen. Daarna werden er enkele „ge- zelligheidswedstrijden" gespeeld I en vervolgens werd het tijd voor I de jubileumreceptie op het raadhuis, die het gemeentebe stuur de jubilerende vereniging aanbood. Tijdens de receptie hield burgemeester Mr. K Staab een toespraak terwijl de voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Hockeybond, de heer F.' F. Sijmons het bestuur van de jubilerende vereniging de bondsvlag aanbood. Na de receptie werd het jubi leumfeest voortgezet in „De Schaapskooi" op Duinrell. Daar genoten ruim 400 leden en oud leden van muziek en cabaret en van een goedverzorgde maaltijd. Enorme kooplust op veiling Philatelica NOORDWIJK De jubileumveiling van Philatelica Noord- wijk is een enorm succes geworden. De animo hiervoor onder de filatelisten was zo groot, dat de zaal van het Vereni gingsgebouw de schare kooplustigen en belangstellenden nauwelijks plaats kon bieden. Zelfs uit de Alblasserwaard, Alphen aan den Rijn en Haarlem, gaven verzamelaars acte de présence. De veilingcommissie zorgde voor een per fecte organisatie en mede door de profes sionele aanpak van veilingmeester S. A. van den Oever slaag de men er in niet minder dan zo'n paar honderd kavels per uur onder de hamer te brengen. Bijna alles werd ver kocht, en nog wel te gen buitengewoon hoge prijzen van vaak 100% catalogus- waarde en meer. Postfrisse exempla ren zonder plakker haalden zelfs 150%. Het eindresultaat be tekende een record opbrengst in vergelij king tot voorgaande veilingen. De netto winst is bestemd voor de jubileumkas van Philatelica, die deze versteviging met het oog op de van 26 tot en met 28 novem- ber a:s. te houden ju bileumexpositie best kon gebruiken. LEIDERDORP Pastoor J. Olsthoorn heeft het afgelopen weekeinde zijn intrede gedaan in de parochie „De Menswording" te Leider dorp. Tijdens een stijlvolle liturgische viering werd hij zaterdagavond door deken L. van Noort geïnstalleerd tot pastoor van deze paro chie. Deken Van Noort, die en passant zijn vertrek naar Dordrecht aankondigde, sprak de hoop uit dat pastoor Olsthoorn zich de steun van zijn parochianen zou weten te verwerven. „Want", aldus de deken, „in zijn eentje vermag men niets". Namens de parochiegemeenschap werd de nieuwe pastoor welkom geheten door de heer L. Wagenaar. in een korte toespraak zei de nieuwe pastoor, dat hij niet wil komen als de grote hervormer. „Een pastoor weet niet op alle vragen antwoord te geven. Een pastoor is geen antwoordman. Ik zal op de eerste plaats moeten luisteren naar wat de mensen beweegt", aldus pastoor Olst hoorn. De liturgische viering werd opgeluisterd door zang van het parochiële dames- en heren koor onder leiding van de heer C. de Vriend en het jongerenkoor met begeleiding van een combo onder leiding van de heer J. S. Verhey. Deken Van Noort leest de benoe mingsbrief voor. Aan de Rijksuniversiteit Leiden zijn ge slaagd voor: Doet. ex. Frans, mevr M. J. van Santen-Luteijn (Leiden), mej. J. Y. Paul (Leiden). Doet. ex. natuurkunde: J. P. Groen, cum laude (Leiden). Doet. ex. biologie: P. M. Boonekamp (Leiden). Aan deze universiteit zijn gepromo veerd: G. B. Vegt (Koudekerk a/d Rijn) tot doctor aan de faculteit der genees- N. H. Pennings (Leiden) en W. J. P. de Voogt (Sassenheim) aan de faculteit der wiskunde en natuurwetenschappen. LEIDEN De boom wordt hoe langer hoe dikker. Met andere woorden: het Orgelfonds Hartebrugkerk is groeiende. De restauratie van het Maarschalkerweerdorgel, dat het laatste jaar de publiciteit kreeg die het verdient, komt naderbij - althans volgens componistennestor Marius Monni kendam, die je in deze gevallen een soort barometer mag noemen. Hoe dan ook, er zit muziek in. Dat merkte ik zeker gistermiddag, toen rond 150 mensen aanwezig waren om het fonds te spekken met hun bijdragen en daarbij ruimschoots aandacht schonken aan de muziek die door Dominique Smit en Boni Rietveld gestalte kreeg; twee jonge mensen, gister middag in „hoger sferen", van wie het meisje zeker op weg is naar het podium (maar daar gaan nog wel een paar jaartjes overheen). Dominique aan het orgel, Boni met een doorwrochte embouchure, als toekomstig arts niet verder reikend dan de amateurstatus, maar dan met alle onder-' scheiding, want hij kan d'r wat van. Bijna een jeugdconcert" dus, in de Hartebrugkerk, maar wel een uitvoering waarin rijpende artisticiteit al ruimschoots tot uitdrukking kwam. En dat op twee instrumenten die van zenuwen en kunnen een en ander vergen. Het programma loop ik globaal nauwelijks door: het Intermezzo van Andries- sen, „kathedraal" en ruimtelijk, werd met een breed „gebaar" door Dominique opgebouwd. Boni liet over het algemeen (in de Trumpet Voluntary van Purcell als toegift blies hij in alle glans en voorbeeldig) erg goede fraseringen horen. Dominique, een „ster-leerling" van maestro Jan Schmitz, schoot haar jeugd bijna voorbij in de Pasticcio van Jean Langlais, waarin zij uitstekend de heldere kleurschakeringen legde. Er is moed voor nodig om, boven in het orgelkoor, zo te zijn overgeleverd aan een (tot nog toe wat gebrekkig) instrument, aan een kritisch publiek, terwijl je nog maar in de wieg van je carrière ligt. Dominique valt op door haar beheerstheid en consequente spel. Het waren van beiden knappe prestaties, die door het publiek warm gehonoreerd werden. Een fijn concert, daar mag ik wel de loftrompet over steken. Het duo Rietveld-Smit ligt straks uit elkaar, beiden staan aan het begin en nu komt eerst de studie. T.p. De heer F. Wiering is gistermiddag bij „Cees en Ineke" i in Sassenheim gehuldigd. Dit ter gelegenheid ^an het feit dat hij gedurende vele jaren voorzitter was van" i de r.k. landarbeidersorganisatie „St. Deus Dedit". j Daarnaast maakte de heer Wiering zich ook zeer verdienstelijk voor de scholing in de agrarische sector, i Pastoor van Bockxmeer reikte de heer Wiering het ere-teken „Pro Ecclesia et Pontifice" uit, hetwelk mevrouw Wiering haar man opspelde.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 5