'Oude bekenderf verslaan Hagenaars Boskov: Individueel knappe technici maar voetbal zonder beweging" VOOR HYS IS BEKERSTRIJD VOORBIJ André Kemper favoriet Spelers Go Ahead denken aan staken Noteer bij de radio 976 Saterdag 6 november 1976 leidse courant PAGINA 9 DERDE RONDE ZURICH Het volledige resultaat van de loting voor de derde ronde van het UEFA cuptoernooi: RWD Molenbeek (Belg) - Schalke '04 (WDld); Espanol Barcelona (Spa) - Feyenoord (Ned); FC Magdeburg (ODld) - Videoton Szekesfehervar (Hong); Queens Park Rangers (Eng) - FC Köln (WDld); AEK Athene (Griek) - Rode Ster Belgrado (Joe); Oesters Vaxjoe (Zwe) - FC Barcelona (Spa); Atletico Bilbao (Spa) - AC Milan (It); Juventus (Ita) - Schachtjor Donetzk (Rusl). FEYENOORD TEVREDEN MET ESPANOL ROTTERDAM „We hadden op een tegenstander uit een Latijns land ge hoopt, en dan is Espanol natuurlijk een club waarmee we zeer veel vrede hebben". Vujadin Boskov blikte te vreden in het rond nadat gisteren in het spelershonk van Feyenoord de Spaanse club als tegenstander in de derde ronde van het UEFA Cuptoer nooi (24 november en 8 december) bekend was geworden. Het gehele Feyenoordgezelschap reali seerde zich dat uit de champagnekoe- Ier in Zurich, evenals in de eerste en tweede ronde, bepaald niet de sterkste club uit het nog naar de finale dingen de gezelschap was gekomen. Aanvoer der Eddy Treytel gaf onomwonden toe dat Espanol voor hem een opluchting betekende. „Juventus leek ons een he le kwaje, maar ook een club uit Enge land hadden we liever niet. En clubs uit het Oostblok zijn bij ons helemaal niet favoriet. De verbindingen zijn meestal slecht en je komt dan dood moe van zo'n trip thuis en dat kunnen we ons in dit stadium van de competi tie niet permitteren. Hier ben ik zeer content mee". Vujadin Boskov vulde de uitspraak van zijn aanvoerder omstandig aan. „Het weer in Spanje is in dit jaargetij de voor Nederlandse spelers zeer aan genaam, de velden zijn goed en we spelen wéér eerst uit, allemaal positie ve factoren". De Joegoslaaf deed ver der uit de doeken, waarom zuidelijke clubs de voorkeur bij het Rotterdamse gezelschap hadden. „Het gehele zuide lijke voetbal, maar vooral ook het Spaanse, is wat op zijn retour. Indivi dueel zijn het daar allemaal nog knap pe technici, maar het voetbal is stati sch, het beweegt te weinig. Zonder bal zie je die spelers weinig doen. Feye noord moet het juist van zijn dyna miek hebben, van zijn totale inzet, snelheid, fel op de man spelen. Als we dat consequent doen, moet deze ronde voor ons geen grote problemen kun nen opleveren". „Eén keer heb ik Espanol even op de tv gezien, tegen Eintracht Braunsch weig. Dat was de eerste wedstrijd in de tweede ronde. In die uitwedstrijd speelde Espanol betonvoetbal. De schade bleef daardoor beperkt. Dat kunnen ze nog steeds, die zuidelijke clubs, met zijn allen voor het doel gaan liggen in een uitwedstrijd. Daar om juist is het in dit geval zo belang rijk dat we eerst in Barcelona spelen". Toch heeft het bij Feyenoord wel enige indruk gemaakt dat Barcelona's tweede club in de eerste ronde de Franse koploper Nice uitschakelde en vervolgens het Westduitse Braunsch weig wipte. Wim Jansen: „Dan moet die club toch wel inhoud hebben. Het zal nuttig zijn als we ze eens goed gaan observeren". Boskov is dat ook zeker van plan en hij zal ook zijn Joegoslavische realies in Spanje, trainer Miljanic van Real Madrid en Pavic van Sevilla inschake len om hem van informatie te voor zien. Tevens zal hij een langdurig telefoongesprek hebben met Cebec, de Joegoslavische coach van Braunsch weig. Espanol speelt in dit seizoen redelijk maar moest daarna terrein prijsgeven, voornamelijk wegens blessureproble men. Momenteel wordt met stadgenoot Barcelona, Santander en Sevilla een gedeelde vierde plaats ingenomen, met negen punten uit acht wedstrij den. Dat Espanol, ondanks deze posi tie kwetsbaar is, bewijzen recente nederlagen tegen Atletico Madrid en Betis waarvan de cijfers niet flatteus waren: 4—1 en 5—1. Oud-Realspeler Santamaria, een le gende in het Spaanse voetbal, heeft als trainer een elftal zonder werkelijke vedetten om zich heen verzameld. Een team waarin de sjuwe vos Defilipe ook ex-Real Madrid als ausputzer nog steeds een vitale rol speelt en voorts de internationals Ochoa en Sol- sona het meest in het oog springen. Daarbij beschikt Espanol over twee buitenlanders, de Chileense internatio nal Caszely, zeer explosief van karak ter maar al geruime tijd tobbend met een blessure, en de Braziliaan Jere- DEN HAAG HYS lntervams rol in de Neder landse bekercompetitie is uitgespeeld. De Haagse ploeg verloor gisteravond voor drieduizend toe schouwers in De Uithof de belangrijke wedstrijd teien het nog ongeslagen Feenstra Verwarming met 9—5. De twee „killers" waren Leo Koopmans Nederlandse ijshockeyteam, vóór de wedstrijd: „Dit gaat de wedstrijd worden van Tony Palmisci- no, Leo Koopmans en de beste achterspeler in Nederland, Gordon McDonald." Helaas voor HYS Intervam, kwam de voorspelling van deze vakman bij uitstek uit. Tony Palmiscino. Leo Koopmans, eens de Randell vroeg zich voor de wedstrijd ook af, „tank" van HYS en door voorzitter Han van der Heijden naar Nederland gehaald als Hollandse Canadees, was bij Feenstra ongrijpbaar. De tweede ster bij de Friezen was Tony Palmisci no, een Italiaanse Canadees die twee jaar geleden naar Nederland kwam, bij Duijvestein Wintersport speelde en het vorige seizoen werd aangetrokken door Feenstra. Eveneens ongrijpbaar ging de bijna nooit vechten de, maar meestal altijd vriendelijk lachende ijs- waarom de coach van HYS, Jean Martin, geen betere spelers had geplaatst naast de nieuwe aankoop Harry Turk. Immers, van Paul Rusche en de elke week weer tegenvallende Canadese Tim Onstead kon Harry Turk niet veel verwach ten. Harry Turk had geen conditie genoeg en kon daardoor ook niet terugzien op een goede wed strijd. Onder leiding van het uitsekende scheids rechterduo Toemen en Paans begon de wedstrijd in hoog tempo. In het Haagse doel was de hockeyer als een kunstrijder over het ijs. Als de doelman André Lockhorst, vooral in de eerste puck echter in zijn buurt was en op zijn stick belandde, deed hij er steeds wat goeds mee. Haagse ijshockeyfans vroegen zich dan ook te recht af waarom deze twee spelers niet bij HYS speelden. Brian Randell, de tweede coach van het aangespeeld door het jeugdige Haagse talent Ro- Tilburg Trappers van 10—5 op ORWO op gaan bin Saraber, passeerde links en rechts enkele maken voor het bekerkampioenschap. Friese verdedigers of deze er niet stonden en deed Tony Paliscino na de wedstrijd: „Ik wilde en ik de puck achter de uitstekende doelman Siemons- moest het in Den Haag goed doen. Immers, ma verdwijnen. Vlak voor het verstrijken van de vroeger werd ik op Houtrust door het publiek eerste periode maakte Tony Palmiscino uit een op handen gedragen. En reken maar dat er van combinatie met Leo Koopmans gelijk: 1—1. Ook in de tweede periode drukte Palmiscino duidelijk zijn stempel op de wedstrijd. Eerst bracht Hagendoorn uit een pass van Dave Bell HJS op 2—1. Palmiscino en even later Kooopmans deden Feenstra een voorsprong nemen. daag veel mensen om Tony hebben gelachen." De „Jolly Joker" onder de ijshockeyers kon de supporters van HYS gisteravond echter ook doen huilen. De vraag na zo'n wedstrijd: is het „aankoopbeleid" bij HYS de laatste jaren wel goed geweest. Im- Tim Onstead bracht de stand in evenwicht en acht mers, voor hetzelfde geld hadden de uitblinkers seconden later bracht Jan Jansen Feenstra weer van Feenstra Verwarming"bij De Uithofploeg kun- aan de leiding. In de derde periode waren de spelen. Waarom ging Leo Koopmans weg, periode, goed op dreef. Hij keerde vele goede schoten van Jan Jansen, Tony Palmiscino en de aan zijn lies geblesseerde J ack de Heer. HYS Intervam opende na ruim acht minuten de Tony Palmiscino, de grote uitblin- eindstand op 9—5 voor Feenstra. De ploeg uit titie herstellen, score door Brian de Bruyn. Hij kreeg de puck ker bij Feenstra. Heerenveen kan zich, ondanks de overwinning van Friezen na een voorsprong van 43 heer en waarom werd de in Den Haag bekende Tony meester, al mocht Onstead eerst de gelijkmaker Palmiscino niet aangetrokken en waarom mist nog intikken (44). Toen kwamen de Friezen pas HYS jaar in jaar uit de kans om Larry van Wieren goed los. Een gesmeerde combinatie tussen Koop- (ex-Raak en ex-HYS) aan te trekken? Hij maakte mans en Palmiscino betekende 54 en een treffer het vooral Harry Turk gisteren erg moeilijk, van Harry Turk 5—5. Daarna bepaalde Jack de Voor HYS is het voorbij, of de Hagenaars moeten Heer, Roel Scheenstra en weer Leo Koopmans de zich over enkele weken in de Nederlandse compe- ARTHUR VAN RIJSWIJK BILJARTTITEL 3e KLAS 38/2 C.K. pentathlon Connesson veroorzaakt incident AMERSFOORT Francis Connesson, de „lastige" Franse 'biljarter ontketen de gisteren in het Europees kampioenschap pentathlon in Amersfoort een inci dent. In zijn partij tegen de West duitser Müller keurde scheidsrechter Van Kimme- nade een carambole af die volgens Connesson goed was. De Fransman schroef de zijn keu uit elkaar en wilde niet meer verder spe len. Eerst nadat de wed strijdleider hem nog dertig seconden had gegeven, trad hij weer aan. Connesson verloor. Frankrijk versloeg met 6-4 West Duitsland, België won met dezelfde cijfers van Oostenrijk, Frankrijk ver morzelde Spanje met 10-0 en Nederland behaalde een grote zege op Duitsland: 8-2. De gedetailleerde uit slag: libre Havermans 27-Wiertz 71/2 Vet 300-Sporer 231; 47/1 Vultink 300-Müller 287; bandstoten v.d. Smis sen 200-Siebert 184; drie banden v. Bracht 60-Buc- ken 36. België, Frankrijk en Neder land leiden met 4 punten, Oostenrijk, West Duitsland en Spanje hebben nog geen punt veroverd. (Van onze biljartraedewerker) DEN HAAG, Eind vorige week vertelde Jan Gelderblom aan ieder die het'horen wilde: "Let op mijn woorden, ik ben de nieuwe kampioen van Den Haag 3e klasse kader 38/2". Na vier ronden in deze specialiteit staat hij echter met twee nederlagen en twee overwinningen op zak wat beteuterd te kijken. Reeds in de eerste ronde werd hij uitgeteld door de grote man in dit kampioenschap: André Kemper. Wie moet hëm eigenlijk nog afstoppen? De wijze waarop Kemper in 'de vierde ronde afrekende met Just v. Straalen tekende zijn klasse. In de derde beurt realiseerde hij een serie van 83; mede hierdoor vermeldde het scorebord na negen beurten: 182-59. Dat de partij hierna toch nog dertien beurten vergde, was een tegenvaller. In de derde ronde had hij reeds de uit de 2e klasse gedegradeerde Hans v. Kesteren verslagen met een slotserie van 50: 200-156 (22 beurten), v. Kesteren behaalde in de vierde ronde in 15 beurten zijn eerste overwinning, tegen Gerard Overeijnder: 200-64. André Kemper dus morgen vrijwel zeker kampioen. Wim Berrier en Fons Kennis zijn op dit moment zijn naaste belagers met twee matchpunten achterstand maar met een moyenne dat ver achter blijft. En Jan Gelderblom dan? Misschien maakt hij volgend seizoen zijn woorden waar. De stand na vier ronden: 1. André Kemper 8 punten; 2. Wim Berrier 6 punten; 3. Fons Kennis 6 punten; 4. Jan Gelderblom 4 punten; 5. Gerard Overeijnder 3 punten; 6. Hans v. Kesteren 2 punten; 7. Henk Kastelijn 2 punten; 8. Just v. Stralen 1 punt. Pronkstuk Wielrenner Bert Pronk is een vaste klant in de nieuws voorziening over zijn sport. In het af gelopen seizoen sprongen zijn pres taties in de Tour de France en de Ron de van Zwitserland extra in het oog. Reden te over voor zijn vereniging „De Kampioen" om dit populaire en voor aanstaande lid gis teravond in het clubgebouw te hul digen. De jeugd liet zich. zoals de foto toont, hierbij niet onbetuigd. (Van onze sportredactie) DEVENTER De spelers van Go Ahead Eagles ne men het niet meer dat rij dagelijks van veld naar veld moeten trekken om hun contractuele verplich tingen na te komen. De spelersgroep heeft een sta kingscomité opgericht, waarin Stef Walbeek, Kees van Kooten en Johnny Ou- dewesselink zitting hebben genomen. De spelers willen door har de acties, waaronder een 24-uursstaking, het gemeen tebestuur en de sportdienst van Deventer dwingen tot verbetering van de trai ningsfaciliteiten. De weige ring van de gemeentelijke sportdienst en de plantsoe nendienst voor het bouwen van de onlangs aangekoch te opblaasbare sporthal heeft voor de spelers de deur dichtgedaan. Stef Walbeek: „We staan onder contract bij de Eag les. Het bestuur, de trainers en het publiek verwachten van ons prestaties. Ook de gemeente, die subsidie geeft. Om deze prestaties te behalen moet er worden ge traind. Door de zeer slechte toestand van de trainings velden worden we belem merd in het uitoefenen van ons beroep. We hebben contact opgenomen met de WCS. We zijn het beu om dagelijks in de auto te moe ten stappen om ergens in de omgeving een geschikt trainingsveldje te vinden. Gisteren moest trainer Wiel Coerver uitwijken naar de groenstrook bij de Deven ter kunstijsbaan en enkele dagen daarvoor trainden we op een trimbaan". Belgische selectie BRUSSEL De Belgische bondscoach Guy Thijs heeft gisteren de selectie bekendge maakt voor de wedstrijd tegen Noord-Ierland op woensdag 10 november in Luik in de voor ronde van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal. Raoul Lambert en Roger van Gooi zijn na een korte afwezig heid in het Belgisch elftal weer teruggekeerd om de aanval te versterken. De derde .nieuwe ling" is Walter Meeuws. Opval lend is het ontbreken van Mar tens, Van Binst en Wellens. De zestien geselecteerden zijn Hugo Broos, Ludo Coeck, Erwin Vandendaele en Francois van der Eist (allen Anderlecht), Ju- lien Cools, Paul Courant en Raoul Lambert (allen Club Brugge), Eric Gerets, Christian Piot en Michel Renquin (allen Standard), Jan Ceulemans (Lierse), Walter Meeuws (Beer schot), Jean-Marie Pfaff (Beve- ren Waas), Jacques Teugels (Mo lenbeek), René Verheyen (Loke ren) en Roger van Gooi (FC Köln). Klijnjan naar FC Dordrecht SOCHAUX Nadat zijn con tract met de Franse club So- chaux in onderling overleg werd verbroken, zal Jan Klijnjan maandag een eenjarige verbin tenis aangaan met de eerste-di- visieploeg FC Dordrecht. Klijn jan begon zijn carrière bij DFC. ging naar Sparta en daarna naar Sochaux. Jan Raas in Frisolploeg DIEREN Wegkampioen wiel rennen Jan Raas heeft gisteren zijn handtekening gezet onder het contract, dat hem per 1 januari bindt aan de Frisol ploeg. Coach Piet Liebregts heeft zijn equipe voor het nieuwe seizoen bijna compleet. Hij probeert naast Louis Ocana nog een tweede Spanjaard, Jose-Louis Viejo, aan te trekken. Indien geen overeenstemming kan wor den bereikt, zal Liebregts vrij wel zeker terugvallen op Gerard Kamper. In zijn, als Belgisch geregistreerde, ploeg rijden be halve Jan Raas nog drie Neder landse wegrenners: Theo Smit, Cees Priem en Fedor den Her tog plus stayer Fred Rompel- Eretitels De jaarlijkse honk en softbalprijzen werden gisteren in Haarlem uitgereik. King Zschuschen (rechts) werd home runkoning en „tweede meest waardevolle spe ler". Hilde Foks (links) was in het afgelopen seizoen de meest waarde volle softbalster. Voorts verwierf Ine ke Mulder de titel „beste werpster" en Douglas Morton wierp het best bij de honkballers. Okker al in tennisfinale ROTTERDAM In een matig duel won Tom Okker gisteren in Sportpaleis Ahoy' te Rotter dam - amper twaalfhonderd toeschouwers - in het tenniscir- cuit met 4-6, 6-4, 7-5 van Marty Riessen. Door deze zege is Okker zeker van een plaats in de finale die zondag in Arnhem wordt ge speeld. Hij mag dan zelfs van daag verliezen van Lutz, welke partij vandaag in Utrecht wordt Lutz versloeg in Ahoy' met 7-6, 3-6, 7-6 Franulovic en in het dubbelspel wonnen Okker-Ries- sen van Lutz-Franulovic met Twee tc-leden schaatsbond AMSTERDAM - Het bestuur van de Koninklijke Nederland se Schaatsenrijders Bond heeft Berend Jansen uit Schoonlo en Sake Santema uit Akkrum be reid gevonden zitting te blijven houden in de landelijke techni sche commissie. Tot 19 november krijgen de ge westen de tijd kandidaten te stellen voor de drie nog open gebleven plaatsen. Een week ge leden is de LTC in zijn geheel afgetreden naar aanleiding van een controverse tussen Peter de Groot uit Anna Paulowna en Jan Busscher uit Eindhoven, se cretaris van de commissie. Tij dens een bijeenkomst van de LTC met de gewestelijke techni sche tommissies, weigerden de kiesmannen een opvolger voor De Groot aan te wijzen. Zij eisten het heengaan van Bus scher. Het gevolg was dat Sante ma, Busscher, Stien Baas-Kai- ser en Jansen besloten hun functies beschikbaar te stellen. Het feit dat Jansen en Santema toch in de technische commissie blijven, is voor Jan Busscher aanleiding zich geheel terug te trekken uit de KNSB. Voorwaardelijke straf Rik van Zeijl DEN HAAG De strafcommis- sie van de KNAU (atletiekunie) heeft aan de jeugdige atleet Rik van Zeijl van V&LTC Den Haag een voorwaardelijke schorsing (van drie maanden, proeftijd één jaar) opgelegd. Van Zeijl dankt de (lichte) straf aan zijn gedrag tijdens de Ne derlands® ienpdkamoinpnschan- pen, toen hij een discus door de ruit van het wedstrijdsecreta riaat wierp. Vooruitlopend op de beslissing van de strafcom- missie, onder voorzitterschap van de Hagenaar Vooys, sloot het bestuur van V&LTC Den Haag de atleet voor een maand van deelneming aan wedstrijden Nederlaag De Robben SIBENIK - HZC de Robben heeft gisteravond in het Joego slavische Sibenik de eerste wa- terpolowedstrijd in de halve fi nale van het toernooi om de Europese beker voor bekerwin naars met 54 verloren van het Spaanse Barcelonetta Door deze nederlaag heeft de Hilversumse club de kans op een plaats in de finalepoule goeddeels ver speeld. FC Twente-Eindhoven VW-FC Utrecht NAC-Telstar Ajax-Go Ahead Eagles Sparta-Feyenoord FC Den Haag-FC Amsterdam PSV-Roda JG Haarlem-NEC AZ'67-De Graafschap Eerste divisie Veendam-Fortuna SC Cambuur-FC Den Bosch Excelsior-Willem II FC Vlaardingen-FC Groningen PEC Zwolle-SC Amersfoort Vitesse-Helmond Sport SW-Wageningen FC Dordrecht-Heerenveen MW-Heracles De wedstrijden aangeduid met een komen voor op het toto-formulier.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 9